LANDEN „MEERSCHEN LAND EN MEERSCH, ONROERENDE GOEDEREN. BERIGT. BERIGT. Openbare Verkoopin BOOMENï. Openbare Verkooping BOOM-VERKOOPIIVG TE HÜRFA Verkooping Berigt. Ivdcn want hv smeekte zyne makkers dat zy hem zouden loslaten. In de" magt van MM. Brack gevallen, wendde hy eene uyterstc pooging aen om uyt de handen te geraken hy trok een mes uyl en bragt er mede eenen zyner aenhouders eenen steek toe 'in de zyde, terwyl den anderen zyne liaud doorboord De*justitie wegens deze zaek verwittigd, gelukte er weldra in de hand te leggen op de twee andere booswichten. Men schryft uyt Londen, 27 October Den Baron Osy is heden gelukkig aangekomen na onderwege cene zeer holle zee te hebben uytgestaen. De ongelukken die hier dynsdag en woensdag hebben plaets gehad, zyn met geene pennen te beschrwen. Men blyft verre beneden de waerheyd wanneer men zegt dat er in de Theems meer dan 200 menschen verdronken zyn, ten gevolge van het omslaen van booten, het afdryven en tegen elkander botsen van schepen, i pen hier aengekomen stoomboot van Oslende had in zee groote havery geleden aon boord wierden dry peerden gedood door het hevig slacu der golven tegen het stoomschip. Aen boord van den stoomboot van Rotterdam, bleven op dezelfde wvze 14 ossen en 20 schapen dood. In Londe'n zyn zeker 3Ü0 schouwen afgewaeyd en een groot getal muren omgeworpen. De ongelukken hierdoor veroorzaekt zouden te lang om te melden zyn. SCHIPBREUK VAN DEN ROYAL CHARTER. VYy ontleenen aen verscheyde brieven in de engelsche dag bladen geplaetst, de volgende omstandigheden nopens de schip breuk van den Royal-Charter Het schynt dal den kapiteyn.van dat ongelukkig schip, als sevaerlyk aenschouwde, gezien den woeligen staet der zee, van zich naer Mersey te begeven, en naer de baey van Dulas vaerde. waer hy het anker wierp, al nogtans de beweging van de slek- schroef behoudende, ten eynde het gewigt op de kabels te matigen niettegenstaande deze voorzorgen, wierd het schip den woensdag 'morgend ten 2 uren op de rotsen geworpen. Eenen moor zwom naer de kust, om eenen greling vast te maken by middel van welken twee persoonen wierden gered. Zonder twyfe'. had men er een grooter getal kunnen redden indien de hevi»heyd van het tempeest het schip niet had verbryzeld, indien de werktuvgen door het gewigt niet waren meêgesleept, en een eroot getal passagiers in hunnen stroom niet hadden verslonden. Als de takkoling van het schip afgesneden was om het te ver haten, schynt het dat de touwwerken in de schroef verwarden eu dezelve belelteden te werken. De lyken die gevonden zyn, wareuvoor het meeste deel zeer verminkt. Derolsen zyn bezaeyd met geld en veel andere kostbare voorwerpen die aen de passa giers toebehoorden. Eenen zak behelzende 1Ü0 dukaten (2500 fr.) is opgenomen geweest, even als een groot getal goudstukken dat hier endaer lag. Men lioopt dat do 210,000 ponden (7,900,000 fr.) in geld zullen gered worden. Alen heeft een detachement man nen van den fregat Hastings gebruykt om de overheden te helpen. Met dat den Royal Charter de onlangsehe tydingen meébragt keilt men niet zeer wel al de passagiers die aen boord waren, en zy zullen maer mei de toekomende postmael gekend zyn no«tans volgens inlichtingen die men gekregen heelt, zouden er 470 persoonen verdronken zyn en maer 39 gered. Als men te Point-Lvmas kwam, deed dén kapiteyn teekens om eenen stuer- man maer vruchteloos, op den oogenblik dat hel schip voor de eerste niael grond raekle, ging den kapiteyn Taylor in de kamer der passagiers, en beval hun veel koelbloedigheyd te bewaren, hun min gevaer beloovende indien ze aen de bevelen der officiers gehoorzaamden. De hevige schokken van het schip op de rots deden welhaest aen do passagiers de waerheyd van den toestand kennen, en de wanhoop wierd algemeen. Als het schip verbryzeld wierd, een groot getal persoonen wierden door den val der werktuygen gedood', het gene de verminkingen der lyken doet verstaen. M. Stevens', eersten officier, wierd door den val der werktouwen verpletterd. Als men don kapiteyn Taylor voor den laetsteen keer za», hield hv zich aen eenen mast en riep Er is nog hoop. Een'boote viel hem thans van de reeplangen op het hoofd en hy bleef dood onder den val. De geredde persoonen zyn het geweest 't zy by middel der orciin" waervan wy gesproken hebben, 't zy inet tot aen de kust te zwemmen, 't zy met zich aen de strandgoederen vast te klam pen Aldus begrvpt men dat er geen een vrouwmensch gered is. Den Royal-Charter had een tiental passagiers te Cork afgelaten die met den yzeren weg naer Liverpool gingen. Onder deze pas sagiers bevond er zich eenen die zyne vrouw en zyne kinderen aen boord gelaten heeft en die ze te Liverpool afwachtte waer hy de tydirig hunner dood ontving. BITÏTEIVLANDSCH NIEUWS. Londen, zaterdag, 29 October. Den. Times behelst eenen brief van Keyzer Napoleon aen den Koning van Piemont, gedagteokend van 20 dezer maend, eir die de hoofdzakelyke punlen der herinrigting van ltalien behelst. ltaliën zal uyt verscheyiene onafhankelyke Staten samenge steld zyn, door" eene Bond-Konstilutie met elkander verbonden. Eiken staet zal het stelsel der volksvertegenwoordiging voor zyne eygene inrigting aennemen. v Het Bondgenootschap zal den grondregel der italiaensche na- tionaliteyt verwezentlykenEr zal een algemeen vaendeleneen algeméén stelsel zyn voor de douanen en munten. Het middenpunt zal te Roomen gevestigd en samengesteld zyn uyt vertegenwoordigers benoemd door de vorsten, op lysten bereyd door de Kamers, ten eynde den invloed der prinselyke familien, die men vermoed van Ooslenryk af te hangen, door het volks-element te doen opwegen. Den Paus voorzitter zynde des Bondsgenootschap, zou hervor mingen doen. Oostenryk staet zyn regt af van garnizoenen te houden te Plaisance, Ferraro en Commachio. De regten der hertogen zyn behouden, maer de onafhankelyk- heyd van Midden-Italiën is ook gewaerborgd, omdat alle vremde tussehenkomst verboden is. Venetiën zal eene italiaensche provintie zyn. Parma en Plaisance zullen aon Piemont vereenigd worden, en de aertshertogin van Parma zal Modena bekomen. Toskanen zal aen den aertshertog Ferdinand terug gegeven worden. Het stelsel eener vvyze vryheyd aen ltalien gegeven zynde zal Ooslenryk eene afgezonderde vertegenwoordiging en een ita- liaenscli leger aen Venetien geven. Mantua en Peschiera zullen Bonds-sterkten zyn. Parys, 30 October. Den Moniteurna de oorzaken uyteengezet te hebben van den krygstogt van Vraukryk tegen Marokko, eyndigt zyn vertoog door het volgende telegraphisch berigt te Parys aengekomen Den (jeneracl opperbevelhebber der land-en zeemaglch in Algerien, aen den maerschalk minister van oorlog en aen den minister van Algerien eu Koloniën. Na een gevecht van dry uren heeft het 2e zouaven zyn vaendel geplant op het pas van Ain-Tacouralt, waer geheel het expeditie korps bivakeert. Deze overwinning heeft ons geene groote ver liezen gekost. Men leest in den Ami de la Religion Wy vernemen dat Mgr. den bisschop van Périgüeux eenen krachtdadigen bevelbrief heeft afgekondigd over den toestand van den H. Vader. Men kondigt de aenstaende vtrschyning aen van een werk van Mgr. den bisschop van Orleans, over het wcreldlyk gezag vam den Paus. Den doorluchligen prelaet zal er in de romeynsche kwestie onder hare bclangrykste keerzyden behandelen. Den Economist van Londen kondigt van zynen kant ook eenen artikel af in denzelfden zin opgevat. In het telegrafisch berigt dat er den hoofdinhoud van geeft, verzekert den Economist dat er op dit oogenblik geen hoegenaemd gevaer bestact voor eenen nieuwen oorlog in Europa, en dat het gezamentlyke van den toestond der italiaensche zaken allerbest is. De geruchten die sedert eenigen tyd in omloop waren we gens eene verandering in het fransch ministerie, komen bewarigd te worden. Den Moniteur van eergisteren kondigt aen dat M. den hertog de Padoue, minister van binnenlandsche zaken, zyn ontslag komt te geven om gezondheyds-redenen, en dat hy door M. BillaUlt vervangen word. Reeds voorgaens had M. Billault tamclyk lang hetzelfde ambt bekleed, tot den tyd dat hy schielyk vervangen wierd door gene- rael Espinasse, na den moordaanslag van Orsini. Den Journal des Débats besïuyt uyt dien brief, dat er oneenig- hevd beslaet tusschen Oostenryk en Vrankryk wegens Venetien en de bezetting van den vierhoek. Oostenryk, zegt dit blad, zal nooyt de-wacht van Mantua, Pechiera, Verona en Legnano aen een italiaensch leger toevertrouwen. Na een aandachtig overlezen der fransche en engelsche bladen, mag men de byeenkomst van een kongres als waerschynlyk aen- zien Briefwisselingen uyt Parys bekennen heden dat Engeland tot hiertoe nog zyn besluytneming niet heeft doen kennen. Men vraegt eenen LETTERZETTER-DRUKKER, die wel zynen sliel kent. Zich te vervoegen ter Drukkery van den Denderbode Se Aelst. Jean TIMMERMAN, koopman in Leeren, in de Klapstraet N° 14 te Aelst heeft d'eer de meesters Schoen-Leerzemakers ter kinnis te brengen dat hy komt te ontvangen uyt een der voornaemste Huvdevetteryen van STAVEIOT een schoon assortiment wilde Zoolleéren voor het saisoen eerste kwoliteyt. Voor wat den prys betreft geeft hy de venekering dat tegen hem volgens kwaliteyt, alle vérdere koncurencien zullen onmop.eltk maken. 11 v laét'ook weten dat hy by het vermenigvuldigen zyner kalanten en op derzélver nr-ntoek zynen handel komt te vermeerderen, en dal er by hem te bekomen *y» Grauwe Kalfsvellen zoo met kop als zonder kop, Veaux- Cirés, Pinken, Peerdcnhalten, geliseerde Vachen. enz. enz. alsook dat hy altvd'voorzien is van eèn assortiment gegarnierde Sloffe Vrouw-Bottinnen. en «egarnierde Chineesche Tichen, met vier Elastieken in gematteerd Kalfsvel, Brusselschc Leesten. Verders bhft hy zich nltyd rekommanderen voor alles wat zynen handel betrelt van Tichen en Voeten, Blauw en Zwarte Verlakken, Stoffen in verschoydene Koleuren, alle soorten van eekoleurde Vellen, Elastieken in alle breedten. oulils, Pnntonffels, Garen, Spinael, Wasch, Borstels, Schnyfpoeder, immers alles wat met de Schoen maker v' in verband staet. lly verhoopt by voortdurtndheyd de gunst van een ieder te mogen blyven genieten. Van goede TE MOORSEL. De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst zal zoo het behoort, openbaerlyk verkoopen met gewin van Palmslagen en Gelagen 1" KOOP. Een perceel Meersch, groot 19 aren 55 centiaren, gelegen te Moorsel, oeil de Kruisabeelstraet, genaemd den Cornelismeersch, geka dastreerd sectie E, N" 502, palende noord en oost de kinderen Timmerman zuid Jan Baptiste Verdoodt met de wederhelft en west de straet. 2n koop. Een perceel Zaeiland, gelegen te Moorsel aen de Smis, Kruisabeelstraet, groot omtrent 35 aren 30 centiaren, gekadastreerd sectie E, No 522a, palende oost de straet, zuid Jan Baptist Verdoodt, west de beek en noord de weduwe Matthys. 3n koop.Een perceel Zaeiland, gelegen te Moorsel, gezegd achter Mcrckx, groot omtrent 55 aren 10 centiaren, gekadastreerd seclie E, N'o 506. palende oost de straet en de kinderen Merckx. zuid de kinderen De Craècker, west Jan De Rop en noord Jan Baptist De Meyer. Dit perceel zal in twee deelen opgeroepen worden. 4„ koop. Een perceel Meersch, gelegen te Moorsel, in de Hollebeek, proot omtrent 16 aren 60 centiaren, gekadastreerd sectie E. N° 438, palende oost Jan Van llimbeeck, zuid Joannss De Rop, en de weduwe Louis De Rop, west Jan Baptist Nnckers en het perceel de aeikeeren en noord Jan Baptist Verdoodt. 5° koop. Een perceel Land gelegen tc Moorselop de Drie Bunder proot 37 aren 16 centiaren, gekadastreerd sectie E, N° 157 palende' oost en zuid de erfgenamen De Mevcr, west d'heer Joseph Vermoesen en noord d'heer Callebaut en weduwe Vandermeersche. 6n EN EAETSTEN KOOP.. Een perceel Land, gelegen te Moorsel. in de Holbeeck, groot 18 aren 70 centiaren, gekadastreerd sectie E, N° 298, palende aen Jacobus De Block, M. De Waepenaert, Joannes Moens en J. B. Meersman te Wi«e. ZITDAGEN Instel Dingsdag 25 October 1359 Verblyf Dingsdag 8 November Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg lk pont de per, bewoond door den heer Zvlmans, aen de Vaert te Aelst. Voor alle verdere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van voorgenoemden Notaris. Men kan er ook gestadiglyk groote en kleine kapitalen bekomen, op voordeelige konditien. Op Dvnsdag 8 November om 9 ure voormiddag, zal den Notaris 'VANDERHEYDEN openbaerlyk verkoopen, 52 koopen BOOMEN, gestaen te Wichelen, op den Elsbrug- dries, Bogaerd en Brukelen-Bosch omtrent het Kapelleken. Breeder beschreven by de Plakbrieven. VAN TE ERPE. Den Nolaris LEENAERT, le Meerbeke, zal wegens wie het behoort, openbaerlyk verkoopen Eersten Koop. Een stuk Land en Meersch, gelegen te Erpe, aen het hof ter Yaerent, aengewezen ten kadaster wyk B, nummers 510 en 511 met eene oppervlakte van zeven-en-negentig ares tachentig centiares, palende oost Mynheer Van Innis, zuyd d'heer Jacobus Nooy, Leo Van den Abeele en d'heer Van den Ilende, west Joffrouw Bofetz, noord Joseph De Ryck, Jan-Baptist Sntekens en Francies Daelmangebruikt door Mynheer Louis Hayois, zonder schriftelyke voorwaerde, Dit stuk zal in twee loten, zuyddeel en noorddeel, opge roepen wordeu. Tweeden Koop. Eenen Meersch, gelegen te Erpe, op den Hoorenlhals of Krcvelhaek, aengewezen ten kadas ter wyk A, nnmmer 432, niet eene oppervlakte van zes-en- negentig ares tien centiares, palende oost en zuyd M. Vilain, west Mynheer Govaert noord de erven Van Wichelenom seffens in gebruyk te komen. ZITDAGEN Voor den INSTEL, 25 November 1859. Voor 't VERBLYF, 50 November 1859. Telkens eenen Woensdag, om dry uren naermiddag, zeer precies, ter herberge van sieur Dierickx-Van Cauter, te Denderleeuw, aen de statie van den Yzeren Weg. TE ERPE. Den Greflier DE BACKER, te Lede, zal ten verzoeke van zyne principalen op Maendag 28 November 1859, om twee uren namiddag fixe, aen den voet der Boomen, openbaerlyk verkoopen 37 Koopen BOOMEN Waeronder zeer zware Canadas, Abeelen, Olmen en Wil gen, staende le Erpe, omlTent het hof ter Vaerent op het stuk Land en Meersch hiervoren onder den eersten koop vermeld en gebruykt door Mynheer Ilayois. Dit op gewoone conditiën en tyd van betaling mits goede borgstelling. Men zal vergaderen by Hypolyte De Brucker in den Meerlaen, Twee PAGTHOVEN te Slokroy, provintie Limbourg, een uer van Hasselt, een half uer van den steenweg en te gen de Kimpsche Vaert gelegen. l"e Hoef groot 25 hectaren, te weten: 9 hectaren Weyland, 12 id. Bouwland, 2 id. Schaerbosch, Aen deze Hoef die goed in slaet is zyn twee Beerputten. 2'1" Hoef groot 13 hectaren te weten 6 hectaren Weyland. 7 dito Bouwland, 2 dtlo Schaepsweyde en Heyde. Alle deze landen en wevden zyn sedert lang tot vrugt- haerhevd gebragt, Er zal gemak van betaling gegeven worden aen den pag- ter voor liet overnemen der Vrugteu, enz. Zich te adresseren by M. Levionnois-Dekens te Aelst, en verders by M. Van Eetvelde, tot Moll, provintieAntwerpen VAN De Notaris VANDENHOUTEN te Galmaerden in verblyf, zal met winst van 1 op liet beloop der voorafgaende toewyzing, openbaerlyk verkoopen Eene Pachthoeve te Hekelghem, genaemd het hof ter Zaelen, met de Goederen er van afhangende, gebruikt door Fr. De Wever, alsmede de goederen te Ternath, gehuchte Overellen gelegen, in luier by sieur Antoen Priem, groot in het geheel 12 hectaren 44 aren 54 centiaren, in loten verdeeld. Voorafgaende Toewijzing 24 October 1859 Eyndélyk Verblyf 7 November Telkens eenen Maendag, op den noen, bv sieur Vermoe sen. in de Barrière te Wambeke, naby de statie van Tei- nath, By J. VAN PETEGHEM, Apotheker te Aelst aen de ^Arner Sto'machique (Maeg-Bitter.) De flesch, 1- Graed, fr. 1,50, 2" fr. 2,00, 5» fr. 5,00. Pr'vs der liqueuren per liter. i Unnc/»ll 25, 1-30 en 1-75 den liter Azyn 25 c. N.' B. Daer is eene merkelyke vermindering vanprys. wanneer men vyt' of meer liters of flesschen iiqueren neemt.

De Denderbode | 1859 | | pagina 3