GROOT BERIGT. OVERLEDENEN. Paill Gage, Apotheker, Grenelle-Saint-Germain-Straet, \Z, Parys. Aenzienelyke Roomvenditiën Men schryft uyl Trazegnies (Henegouwen) Over oenige dagen is alhier by den notaris Clement ecnen aenzienelyken diefstal gepleegd, die aen dengenen doet herinne ren welken over vier jaren begaen wierd by M. B, Balon, te Mod- tigny-op-Sambrc, en waervan de daders tot immer onbekend gebleven zvn zoo ook is men lot hiertoe op het spoor niet kunnen komen van den diefstal waervan wy spreken. Een enkel overtuygingsstuk dat in de handen des geregts is, mei de geld kas, is den ploegkouter, by middel van welke de geldkas open- gestampt is, en waermede de dieven in den rug een gat gemaekt hebben, langswaer zy eene som van ongeveer -13.000 fr. geroofd hebben. In een ander deel der kas is er eene som van 12,000 fr. onaengeroerd gebleven. De Hieven hadden eerst de vier knoppen der nagels van het slot doen afspringen doch er niet hebbende kunnen in gelukken hetzelve te openen, zagen zy zich genoodzaekt de geldkas omver te leggen, Terwyl eenen van hen den kouter op den rug der kas hield en dat eenen tweeden er op sloeg, stond eenen derden bezig met de klink der deur te doen spelen om aen het gerucht een ander gehoor te geven. Dit werk duerde ongeveer twee of dry uren lang. De dienstmeyd heeft alles gehoord, doch durfde zich niet ver roeren, de vrees had al hare ledematen verlamd, en zoodanig Was van schrik het zweet haer uytgeborsten dal des morgends, toen zy opstond, hare lakens zoo nat waren als had men ze in 't water gedopt. Eene andere briefwisseling geeft de volgende byzonderheden die eenigzins met de voorgaende verschillen Naer het schynt waren de dieven Iwee of dry in getal. 'T is rond 11 uren dat zy binnen gedrongen zyn by M den notaris Clement, die alstoen afwezig was zy vonden dus het meyssen alleen t'huys en geboden haer stil en gerust te blvven, wilde zy zich geene moeyelyke gevolgen op den hals trekken, Het arme mevsje meer dood dan levendig, wieid door de boos wichten in hare kamer gesloten, waervan de deur geschoord wierd, en men zal ligtelyk denken dat zy zich wel wachtte het bevel te overtreden dat zy van de heeren dieven ontvangen had. Alsdan gingen deze tot hun werk over, juyst als of zy t'huys waren, doch zy maekten veel lawyt. Zy bedienden zich van een ploegyzer om de deur der geldkas en de schoven open te vringen en gelukten er in zich van zoowat 20,000 franks meester te maken. Men zegt dat eene lade waerin eene aenzienlyke som gesloten lag, aen al hun geweld heeft wederstaen. Het schynt zeker te wezen dat dezen diefstal maer is kunnen begaen zyn door persoonen die volkomentlyk met het inwendige des huyzes bekend zyn. Men leest in den Echo de Bruxelles De brochuer over den krygslogt in China is met geschreven door kapileyn Brial- mont, zooals den Union Commerciale het meld. Zy komt voort ran eenen bevel-officier gehecht aen den persoon des Konings. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Parys, 9 January, Men leest in eene fransche briefwisseling van 8 January cc Men verzekert als uyt goede bron voortkomende, dat de zending van lord Cowley naer Londen by het ministerie gelukt heeft en dat alles geschikt is in der voegen die ik u onder tvvv- felachlige vormen had overgezonden, zooals het in dergelyke omstandigheden meer dan belaemde. Volgens het vastgestelde plan zou het uylgemaekt zyn dal gansch Middel-Italien aen Pië- monl zou gevoegd worden, en Savoovën en het graefschap Nissa aen het keyzerlyk gouvernement, terwyl, in onderhavige geval, den afstand van het eylnnd Snrdinien Engeland zou moeten scha deloos stellen, spyls de ongeloofbaerheyd waermede dit deel der lyding was onthaeld geworden. De voorloopige gelukking van lord Cowley hangt heel en gansch af van de beweging der openbare denkwyze in Engeland, welke denkwyze zich in het Parlement zal lucht geven en waer van de bepaeldelyke bekrachtiging de tussehenkomst van Europa niet zou kunnen ontberen, ten ware zy de kans des oorlogs wacgde. Den eerwv heer Sisson, bestuerder van den Ami de Ia Reli gion, onglangs tot 3 maenden gevang verwezen voor afkondiging van eenen valschen brief van Viclor-Emanuel aen Napoleon III, heeft zich niet in appel voorzien, en dezer dagen bood hy zich aen in de Conciergerie om er zyne straffe uyt te doen. Maer men heeft geweygerd hem te ontvangen hem zeggende dat het nooyt in de inzigten des gouvernenTents was geweest van hem zyne gevangenisstraf te doen ondergaen. Den Morning Post kondigt aen dat de vereeniging van het Kóngres onwaerschynlyk geworden is, in aenzien van den aerd der toenadering die tusschen Vrankryk en Engeland bewerkt word wegens de italiaensche zaken. Het zelfde blad duydt de gedragslyn aen welke Engeland voornemens is te volgen opziglens de nieuwe overeenkomst tusschen beyde mogendheden. Vrankryk, zegt den tolk van lord Palmerston, heeft geene bvzon- dere schikkingen voorgesteld, en tusschen hem en ingeland bestael er geen geschreven verdragmaer het engelsch gou vernement ondersteunt desniettemin de Italianers, en stelt voor dat er in Midden-Italien geene hocgenaemde tussehenkomst zou plaets hebben, noch van wege Vrankryk, noch van wegc Oostenryk. Engeland wilt dat aen de volkeren van Italiën volle vryheyd gelaten worde om zich zelve naer goeddunken in te rigten. Den Siècle die, gelvk men weet, veel betrekkingen heeft met de Tuylerien, zegt dat de aftreding van M, Walewski een goed voorleeken is voor de volkeren van Midden-Italien, en èene nieuwe bekrachtiging der politiek door de laetste brochuer voorgebragt. Yselyke gebeurtenis in Italië Een schrikkelyk drama heeft plaets gehad in een gehucht naby het Braccianomeer, op eenige raylcn afstand van Roomen Eenen beampten van het huys Tor- lonia, welk de droogmaking van het meer heeft ondernomen, had zich eenen dezer laetste avonden naer het gehucht begeven. Hy moest er den nacht doorbrengen en 's anderendaegs aen de werklieden de sommen uvtdeelen waervan hy drager was. Zich de gaslvryheyd hebbende zien weygeren door eenen inwooner die hem gewoonlyk huysvesting1 verleende, vatte hy eenig slecht vermoeden op van wege dezen inwooner en ging logist vragen aen den pastor dezen onthaelde hem zeer vrien- delyk, deelde zyn avondmael met hem en geleydde hem daerop naer de kamer waer den beambten altoos ten prooy aen kwade vooruytziehten, zyne deur barrikadeerde met er de kommode voor te plaetsen. Gedurende den nacht klopt men by den pastor met verdubbel de slagen op de voordeur. Daer de meyd wevgerde te openen, stael den pastor op, en op de acnzegging, die hem van buylen word gegaen la forzadat wilt zeggen de openbare magt, levert den weerdigen man zonder wantrouwen, den doortogt aen twee gemaskerde kerels, die hem op den grond werpen en de keel afSnyden, ten zelfden tyde als zy de meyd vermoorden. Deze dubbele moord voltrokken, gingen zy dc-n boventrap op naer de slaepkamer van den beambten, bezen had zyne pistolen geladen en nadat hy vruchteloos had gelacht wederstand te bieden aen de poogingen der geweldenacrs zag hy dat de deur openging. Reeds willen de twee mannen door de spleet der deur dringen, wanneer den beambten eesklaps de twee scheuten van zyn wapen op hun lost: Den eersten bleel op den slag dood, den anderen wierd doodelyk gekwetst. Den beambten erkende den persoon, die hem de huysvesling geweygerd had, en zynen zoon maer onbeschryvelyk was de droei'heyd der landbouwers en werklie den wanneer zy de lyken vonden van hunnen braven pastor, die het slagtoffer zyncr, menschlicvendheyd was geworden, en dit van zyne dienstmeyd. Men schryft uyt Roomen aen den Journal de Bruxelles31 december De tydingen die ons dezer laetste dagen toegekomen zyn uyt Romamen, duyden een groot ongeduld aen van wege de be volkingen, om zich onll st te zien van het revolutionnair bestuer, dat hun onderdrukt onder voorwendsel van hun een vry- heydsvolle bestuer te geven. Zy wenden hunne blikken naer het Kongres dat te Parys gaet gehouden worden, in de verhoping dat de europeaensche mogendheden zich zullen bevlyligen om een eynde te stellen aen de bloedige komedie die aenhoudend in Midden-ltaliën gespeeld word, en het miskende gezag der wettige vorsten herstellen. De misnoegdheyd der Bolonezen wegens de overdragt. der hoofdplaets des gouvernements naer Modena, blyft voortduren, en verkoud hunnen iever voorde zaek der aenhechting. Sedert het vertrek der benden van Garibaldi, heeft men on- oncyndig min misdryven en wanorders in Romaniën te betreu ren gehad. De loskaenschc troepen die hen te Forli, te Rimini en te Caltolica vervangen hebben, zyn meer aen de regeltucht onderworpen, gehoorzamer aen hunne opperhoofden erTbezield met min kwade driften dan de garibaldisehe vrywilligers. Ook verscheydene priesters die weggevlugt en hunne parochiën verlaten hadden voor de bedreygingen en dadelykheden dier woeslaerds, hebben zich verhaesl by hunne kudden terug te koeren en de bedieningen van hun hevlig ambt te hernemen. Ziehier twee nieuwe daedzaken ten laste der vrywilligers, die my ter kennis gebragt zyn door persoonen wier h'ooge acht- bacrheyd volle vertrouwen moet inboezemen De bataillons der vrywilligers door Forli trekkende om zich naer Toskanen te begeven, ging er een zynen intrek nemen in een Dominikanen- klooster dier stad. De kloosterlingen verhaestten zich om alles ter hunner beschikking te stellen wat zy maer eenigzins konden wenschen. Niettegenstaende die zelfwillige dienstwilligheyd en al de beleefdheden die haer vergezelden, begonuen die elleu- delingen de arme en weerlooze religieuzen op de snoodste wyze uyl te schelden en te beledigen, by zooverre dat de Dominikaners door hunne godslasteringen verschrikt, vreezende van hen lot dadelykheden te zien overgaen, en welligt de slagloffers hunner hunner vreedheyd te worden, zich genoodzaekt zagen binst den nacht weg te vlugten uyt hun klooster, en eene schnylplaels te zoeken in een ander gesticht dal op eenigen afsland van het hunne gelegen was. Te Rimini, waer de militie van Garibaldi geloofde zich alles toegelaten te zyn, heeft er eene der schroomlykste daedzaken plaets gehad. Een zeker getal vryvyilligers, wèynig te vreden over de kazerne die men hun had aengewezen, besloten zich te gaen neerslaen inde kerk der Auguslynen. Den pastor der parochie wendde alle mogelvke poogingen aen om hen van hun boos ontwerp af te keeren 'en weygerde hun nadrukkelyk de sleutels af te leveren. Alsdan stampte dit woeste soldatengrauw de deuren der kerk in. Het eerste wat hel deed was de heylige steenen verbryzelen, de aulaers omverwerpen en de beelden der heyligen het hoold afslaen. De relikwiën der heyligen wierden onleerd en verspreyd. Daermeê was het nog niet al. In hunne wanzinnige woede en dollen haet legen den godsdienst gingen zy zoover dat zy verscheydene lyken van vrouwspersoonen uyt het graf hadden, welke voor haer afsterven de heylige begeerte hadden beluygd van onder de schaduwe des heyligdoms begraven te worden. Vervolgens leverden zy zich aen duyzende beledi gingen, aen duyzende afschroomlykheden over welke wy aun onze pen niet zullen toelaten hier af*te malen, Door eene straffe van God, bevond zich onder deze lyken hetgene der jonge vrouw van eenen ambtenacr van Rimini, die er tusschen gekomen was om den pastor te dwingen zyne kerk over te leveren. Maer vreest gy niet had den pas'lor hem gezegd, dat die ellendelingen zich aen duyzenderhande godde- loosheden zullen overleveren in de heyfige plaets, en door hunne godslasteringen in haer graf zullen stooren uwe jeug- dige vrouw, welke wy erover vyf dagen hebben ingelegd? Indien gy de gedachtenis uwer echtgenote niet eerbiedigt, dan zullen de vrywilligers ze nog veel min eerbiedigen let w wel op. Het woord van den moedigen priester was profe tisch geweest. Verwittigd wegens het afsehuwelyk tooncel dat in het hey- ligdom plaets greep, snelt den echtg'enoot naer de kerk en ziet met eygene oogen het wanbedryf plegen. Woedend buylen zyn zeiven, vliegt hy naer een geweer en wilt vuren maer hy wierd ontwapend en door eenige vrienden naer zyne wooning weer- gebragt. In zyne innigste gevoelens gekwetst en beledigd, ver- klaert hy dat hy die eerloosheyd aen de ruchlbaerhéyd der dagbladen gaet overleveren. Men antwoord hem vlak af dat zoo haesl hy zulks durft doen, hy door den kop zal gescholen wor den, en voor meerdere verzekering sluyt men hem op in een gevang, waer hy op dit oogenblik nog moet zitten. Dit feyt zal waerschynlyk de eer hebben van door den Monitore van Bolonien gelogenstraft te worden maer tegenwoordig is men geslicht wegens de weerde der logenstraffingen door den officielen Monitore gegeven. 3. J. POOT-EEMAN, Fabrikant en Negociant in Lynwaet te Aelst, op de Idoutmerkt, IS' 4. Heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat er by liem te be komen zyn alle soorten van Liqueuren aen de prvzen zoo als volgt: Genièvre, Liter fr. 0-80 0-90 Id. id. 1-00 Rooden Bitter, id. 0-80 Hollandschen flitter, id. 1-00 1-1S Anys, id. 0-65 0-80 Anisette, id. 1-50 2-25 Munte, id. 0-65 1-10 1-50 Crème van Munte, id. 2-00 2-50 Fransehen, id. l-l0 1-50 id. van Monlpellier, id. 1-50 2-00 Punch, id. M0 I 50 2-00 2-25 Cognac, id. 2-00 2-50 3-00 3-50 Rhum van Jamaique, id. 2-00 2-50 3-00 3-25 Witte Curacao, id. 1-50 2-00 2-25 Rooden id. id. 1-50 2-00 2-25 Schiedam, id. 1-25 1-75 Parfait amour, id. 1-30 t-50 Absinthe Suisse, id. 5-00 3-50 Groenen Absinthe, id. 0-90 1-10 1-25 Rooden id. id. 0-90 1-10 1-25 Boonikam, id. 0-S5 1-70 3-40 Indien men meerder als 5 liters neemt is er eene groote ver mindering van prys. Hy hoopt van door de goede hoedanigheyd en den civiele» prys de gunst van eenieder te bekomen. Het ware Versterkend en Slymverdryvend Elixier. VA» DE» Doctor GEREED GEMAEKT DOOR BURGERLYKEIV-STAIVD. GEBOORTEN. Mannelvk 3 - Vroewel. 4 HUWELYKEN. Aur. Corthiils, wedr. Heodrickl, met Francises Ven der Schelden, vrede Van der Borght. herbergierster. Dos. Colombier, sergont bv het ]2« linie, niet Malinlde De Wilde mutsemaekster. P. Michiels. 3 maend, Molendricsch. J. Van Achten, man Van der Poorten, landbouwer, 79 j-. Schaerbeke. F. Verlongen, 12 d Mx'lbekp P. Van Mol, "20 d. lloogevi'sten. 31. De Kerpnl, zonder beroep' 75 i Schoerbeke. C. Vinck. 2 j., Mylbeke. - 31. Merckx. 5 macud Mvlbekè'. A. De Backer, man Van der Stockt. schaliedekker, 32 j.. lloogeveslen. B. llaruelinckx, londer beroep, (16 j., Slapsirael. E. De f leren, 56 i Beggyuhof.G. De Vulder, vrouw Mertens, landbouwer, G5 j Schaerb! Den heer PAUL GAGE heeftin 1832 het eygendom gekocht van het SLYMVERDRYVEND ELIXIER VAN DEN DOCTOR GUILLIÉ, by aktie pelepd roer den nolens Cotlenel, te Parys, en geiegist. eerd. Hel is geen geheim geneesmiddel en de eerloop i, toegelaten geweest door verscheidene vonnissen der ke.terlyke gereglshoven en van het hof van voibrekin». Het Eims" VAK Goiimé, gereed gemaekt door Pa Lr, Gace,° biedt aen de koost een der krachtigste nuttigste en goedkoopste geneesmiddelen oen, die men kent. te gelyk a s bnikso,.erend en als bloed.ui.erend middel Het is vooral nuttig aen de gcnecsheeren op het platte land, aen de huisvaders, die verre woonen van eenige., doktor, e„ aen de geestelvkea die de arme zieken gaen bezoeken en bvslaen. net is insgelyks nuttig aen den werkenden man, aen wien het eroolo kosten van geneesmiddelen uitspaert. b Rene ondervinding van meer dan veertig jaer heeft ten klnersto be weien, dat het Elixier van GuilliÉ, gereed gemaekt door PAUL GAGE, onweder egbaer werkzaen. is tegen de koortsen van de moerassige landen, de buikloopen. den cliolera-morbus, de geele koortse en de besmettelyke ziekten, tegen de jicht- of flerecyunchtige en zinkine- ochtige of rlmmatieke kwalen, tegen de zinkingen op de blaes in dn ziekten der vrouwen en kinderen, in de lever- en maagziekten! in de ontsteltcmssen die met de overgangsjaren en met den ouderdom gepoerd gaen, in de acnhoudende maegpynen, in de darmontstekingen in de klierachtige verstoppingen, in de liaerwormige eu leverachtige kwalen in de verstoppingen van de longec, in het speen, enz., enz. Een bncksken tot uitlegging, Hut eene ware vei handeling is overdo gebruiketyke en huiselvke geneeskunst, word kosteloos met elke flesch elixier afgeleverd. Men moet ze vragen. Eene nilspraek van het keiierlyk hof te Dijon, van den 7«n augustus 1854, heeft, op hot verslag van de geswo-rne scheikundigen de heeren Ossian Henry en (.hevnlier. leden van de keiaoilvke okodemie vin genees kunde Ie Porvs, en Lassnigne, leeioer van scheikunde hy de koi'ierlvko vee-arIsenyschool te Alforl. door liet gemolde hof benoemd oin 'het Elixire VAN Güll.uÉ, bereid Hoor PAUL GAGE te ontleden, heeft verklaerd, dat dit eiisicr eene volmaking was van het voorschrift "ff. 327 der FRAK5CIIE wetboeken, dat dit geneesmiddel, aldus gereed gemaekt nltvd op eene bestendige en regelmatige wyze werkte, en dat de verkool) er van mo^st toegelaten worden. 1 Die nilspraek is bevestigd geworden door het keixerlyk hof te Kotwaen dnn 27cn november 1853, door het keizerlyk hof te Metx, den 11 februarv 18.5T, en deze Inetste door het hof van verbreking, den 14 mei 1857. Fene dergelvke nitspraek is door het uppergeregtshof van Pruissen deii 23"" meert 1855, gedaen geweest. Het Flixier van Glillié, gereed gemaekt door PAUL GAGE, is nagemaekt geweest, en 31. Gace heeft de namakers doen veroordeélen tot de boete, de kosten, en eene aenzienlyke schade-vergoeding, en tot de afkondiging op kosten der namukers, van bet vonnis der regtbnnk van koophundel van den 17°" uieeit 1856 en'van de uitspraken van hot keiiëihk hof te Parys, l»to kamer, van den 12 januarv 1857 en den 22c" januury 1858, welke deze verschillige veroordeelingeu uitgesproken hadden. ten nieuw vonnis van het handelsgeregt te Parvs, van den 31 mei 1858 heeft de namakers tot twee duizend franks schadevergoeding ten profvté van 31. PAUL GAGE veroordeeld. Om de noodlottige gevolgen van de namaking to vermyden heeft M Paul Gage goedgexonden elke llcsch Llixier van Guielub', die uit i zyne apothekery komt, te omwinden met eenen op rood gedruklen band 1 eu op eenen zandachtigen giond, die niet kan nagemaekt worden, met zyn j eigenhandig geschreven merk. Alle inan wordt verzocht de flesschen te weigeren, die hem zonder dit kenmerk eu voorul zonder het bvgaende boeksken zonden aengebodeu worden. Het Elixier word verkocht in flesschen van 6 franks cn in holvo flesschen van 3 fr. .ÖU c. I Zich te vervoegen voor den verkoop in liet gros vau den Elixier cuillié, gereed gemaekt door Paul Gage, by M. Paul gage, Grenellé- Saint-Germain-Stinet, 13, te Parys, en te Brussel by de heeren Blrand en zoon, Missoten en Thielemans, Renou en c( yAN Kerckuovun j De Gueesi, Van DEN Schrieck en G®, en voor den verkoop in het klein' i by de heeren Sciiooffs, apotheker, 15, Bergstraet Ramlot. apotheker' 38, Groote-Beenhonwers-straei, alsmede in alle goede apothekerven van BRUSSEL en van BELGIE. Depót te /ielst, by M C. VAN DER BIEST, Apotheker in de lange Zoutstraet. TE OOM BEUG ES. Den Notaris DEWILDE, te Moorizeele, zal deu Woensda» 18ianuary 48150, te beginnen om 10 ueren voormiddag ten aenzoeke van de heereu en jufvrouwen De Moor Té Oombergen, en d'licer De Houck te IJaellert, door belioor- lyk ministerie publiek verknopen 150 Koopen BOOMEN, waeronder zich bevinden; i Molen-Assen, differente Lusschen, extra schoone Esschen" alsmede vele zware Canadas en Abeclen; allen staende ié Oombergen, digt aen de steenwegen van Gend op Gee- raerdsbergen, cn van Aelst op Audenaerde.

De Denderbode | 1860 | | pagina 3