behuysdf. hofstede BERIGT. BERIGT. burgerlyken-stanb. Berigt. Verkooping va» Meubels, OVERLEDENEN. Berigt. VENDITSE Berigt. VERKOOPING VERKOOPÏNG VENDITIE r n peni<-e uren in de ysselykste stuyptrekkingen te hebben VOor Cavour eerst bestemd was. Inweértvil der persoonelyke ^Ütumn Hy liïet eene ongelukkige weduwe en verscheydene vriendschap tusschen graef Arese en L. Napoleon, Iwyfelt men bcklagenswecrdige jonge kinderen achter. Men schryft uvt Antwerpen 13 febry fisteren avond stond Mej. G..., woonende in de klooster' tr'Lt' heel en gansch opgetooyd om naer eenen bal te gaen Alvorens te vertrekken wilde zy nog eenen laetsten oogslag in tin snivel werpen en naderde wat te digi by de schouw. Eens- sehoten hare door eene ruyme krinolien opgeblazene Moe deren in brand. Dank aen de spoedige hulp der aenwezige per- is Mei. G... hel ontkomen met net vernes narer loner, ieni«e brandwonden, en... wat erger was, zy vond zich genood- zaela het dansfeest te laten varen. Men schryft uyt Brussel aen een blad, dat volgens een ver- wrevel gerucht generael Renard zyn ontslag heeft gevraegd en dat dezen uytstekenden officier van gedacht is zich op de rangen stellen te Doornyk voor de kiezingen van 1861. Eene korrespondentie verzekert dat eerstdaegs 6000 a 1000 Werklieden den aenleg der versterkingen van Antwerpen zullen beginnen volgens de teekeningen door de genie ver- veerdigd, Indien het gouvernement niet spoedig de uytrusting naer China klaer maekt, zullen er geene soldaten meer overblyven om ei' naer toe te zenden den yver, den zucht om tegen Tsien-Fou-Fsang te vechten is zoo groot, dat men het leger niet meer kan tegenhouden al de soldaten loopen over naer Peking. Zonda" waren er op nieuw twee schildwachten te Antwerpen verdwenen toen men hen kwam aflossen vond men slechts in 't sehilderhuys een geweer en eenen ledigen ransel de soldalen warennaer China. Op de laetste peerdenmarkt van Gembloux, is er eene kommissie door M. Chazal, minister van oorlog, gelast geweest aldaer 25 belgisehe peerden te koopen, waervan verscheydene no» uiaer 4 jaren oud, welken ouderdom voor de vereyschten des leers tot hiér toe niet aenveerd geworden is. Deze aeu- moediging aen de belgisehe peerdenfokkers gegeven, heefi het beste uvtwerksel voortgebragtde komissarissen hebben doen kennen "dat M. den minister daerdoor overal dé teelt van het belgiseh peerdenras zou aengeinoedigd hebben. Sedert eenigen tyd, schryft men uyt Frankfort, komen onophoudelvk gröole bezendingen wapenen uyt Belgiön langs den spoorweg r.acr Keulen, om van daer door Zwitserland naep Italien le worden verzonden hot getal geweereu alleen moet reeds meer dan 100,000 bedragen. De geweerfabrieken te Luyk zyn zoodanig met werk overla den, dal zy dag en nacht doorwerken. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Madrid, 10 february. In den dag van 8 dezer hebben de generaels Prim en O'Don- nell eene verkenning gedaen lot twee uren boven Tetuan. De inwooners van een dorp, verre van vyandelyke inzigten te doen zien, hebben zich gereed getoond om zich te onderwerpen. Ons leger maekt zich veerdig om zyne krygsverrigtingen voort te zetten. De marokkaensche troepen vereenigen zich op vyf uren van Tetuan, op de splitsing der banen van Tanger en Fez. De inwooners die uyt Tetuan gevlugt waren beginnen in de stad weer te keeren. Men beweert dat Mgr. Dupanloup naer de Tuylerien ont boden is geweest, alwaer hy een lang gesprek met den Keyzer zou gehad hebben. Den Siècle van Maendag herhaelde nogmaels dat hy Mgr. Dupanloup voor de regtbanken gaet brengen men verzekert dat eenige andere bisschoppen verzoenende middelen gaen aen- wenden en van Mgr. van Orleans zullen trachten eenen brief te bekomen, waerin dezen zal .verklaren dat hy lioegenaemd het gedacht niet heeft gehad van de eer der opstellers van den Siècle te kwetsen. Wy lezen in den Ami de In Religion: Wy hebben eene belangryke brochuer ontvangen, welke Mgr. Gebet, bisschop van Perpignan, komt af te kondigen onder dezen titelHet Pausdom, in antwoord op hel schrift getiteld Den Paus en hel Kongrcs. De voorrede begint aldus Deze afkondiging is geen mandement; noch eenen bisschop- pelyken omzendbrief, 't is het antwoord van eenen schryver die zich noemt aen eenen schryver die zich niet en noemt. Men leest in de Independente van Tijryn De Momento kondigt aen dat de fransche troepen zich op de linie van den Mincio moeten Vereenigen om de nict-tusschen- komst te besehermen in T geval dat Roomen en Napels Midden- llaliën zouden willen aenranden. De bevelen zyn gegeven om het fransch leger overvloediglyk te bevoorraden. h Uyt zekere bron vernemen wy dat Oostenryk te Venetien honderd duyzend mannen byeenlrekt. By Vitenza zal er een observatie-kamp gevestigd worden van 30,000 mannen. Den Pungolodagblad van Milanen, meld in zyn nummer van 25 january, eene daed die niet genoeg kan geblameerd wor den. De douane van Milanen ontving, over eenige dagen, een pak, komende uyt Duvtsehland in bestemming voor Roomen, Het behelsde twee hoeken, waervan den eenen zeer schoon gebon den was. Den eersten behelsde een adres van de Catholykcn den van Duytschland aen den Heyligen Vader. Onder de handteekens die het overige van den eersten boek vervullen even als den tweeden, bemerkte men de namen van al de edele Caiholyke familiën van Pruysen. Het' douanen bestuer van Milanen heeft dat pak naer het gouvernement van Turyn gezonden, zoo dat deze hoeken, die bestemd waren om aen den Paus do liefde en de verknochtheyd der Calholyken van Pruysen te doen kennen, zich in dc handen bevinden van Cavour. Deze daed, voegt de Armonia er by, beurt zvvaerwigtige gedachten op. Turyn, 13 february. Brieven uyl Sicilien kondigen aen dat de politie nieuwe tenboudingen bemerkt heeft. Eene proklamalie is aen geplakt om dc Sieiliancn onder de wapens le roepen, met de kreten van Leve Italien leve Victor-Emmanuel filet berigt spreekt verders van buytensporigheden, verkracht ingen, door dc politic begaen, van folteringen op de politieke gevangenen gepleegd. Wy melden dezefeylen zonder er het minste geloof aen te hechten. Den oorsprong der tydingen die ons langs Turyn geworden, legt genoegzacm de rede onzer voorbehoudiifgAivt. Sedert lang is den telegraf in zekere landen eenen officielen leugenaer geworden Parys, 13 february. Men leest in eene parysche briefwisseling Den piemonteschen graef Arese, gisteren avond te Parys aen- gekomen en die zich van hier naer Londen zal begeven, heeft voor zending de opgerezene moeyelykheden tusschen de hoven van Piemont Vrankryk en Engeland le vereffenen, iets waer- liier, dat hy in zyne zending zal gelukken Mislukt hy, dan zullen de reeds loopende geruchten in hoogere kringen meer warschyn 1 ykkeyd erlangen. Die geruch ten zyn: eene toenadering tussclicn "Vrankryk en Ooslenryk ver zoening tusschen het kabinet der Tuylerien en hetVatikaen: herstelling van het midden-italiaensch koningryk van Etruricn, ten voordeele des grool-hertogs van Toskanen bestuer over de Legatien door eenen panzelyken Vikaris- generael. Den brief van Z. Exe. M. Thouver.el aen groef de Persignv, in antwoord op de vier voorstellers van Engeland de toelating aen de fransche geestelykheyd om de pauzclyke Encycliek op den predikstoel te lezen de uylnoodiging aen den Constititu- onnel om zynen pennelwist met Mgr. Dupanloup te staken, en de vermaning aen den Sièle wegens dezelfde zaek al die feyten worden hier beschouwd als voorteeken van gunstiger gestemd heyd voor Oostenryk voor de wereldlyke magl van den Paus en de herstelling der hertogen. Het antwoord van Oostenryk, op de voorstellen van Enge land, word bevestigd. Ook Pruysen vveygert, naer men verzekert, om daeraen zyne goedkeuring te geven. Rusland blyft by zyne voorbehoudingen. Volgens en berigt van het Reuler-0/]ice, zou het kabinet van Berlyn ter gelegenheyd der vier voorstellen tot vereffening der ilaliaensche zaken, geprotesteerd hebben tegen de schen ding des princieps der wettigheyd. Men kondigt aen dal het fransch gouvernement van zynen vertegenwoordiger te Weenen, M. de Moustier, een antwoord van Oostenryk heeft ontvangen op de vier eugelsch-fransche voorstellen lot vereffening der kwestie van Midden-ltaliën. Het geen men van dit antwoord zegt komt algemeenlyk overeen met hetgeen er dieswege uyt Berlyn gemeld geweest is. Parys, 14 february. Wy vinden inden Ami de la Religion den volgenden brief die door Z. H. Pius IX geschreven is aen Z. Hoogw. den bisschop van Orleans. Eerbierlweerdige broeder, zaliglieyd en apostelyken zegen In deze groole wanorde van Italien die met geweld de vor sten van hunne troonen heeft geworpen, en in gansch Emilien en Romanien het wettig gezag van den Heyligen-Sloel vernietigd heeft, wat de bewerkers en aenslokers des oproers willen, kor tom, hunne laetste gedachte, is ten vollen aen den dag gelegd geworden door het werk, vol schynheyligheyd en bedrog, dat men in Vrankryk heeft uylgegeven, en verspreyd heeft niet alleenlyk in de sleden, maer ook in alle de dorpen van Italien. Voor u, eerbiedweerdigen broeder, gy hebt heel aenstonds het verfoeyelyke doelwit van dit schrift bemerkt, en onverwyld hebt gy u onbeschroomd en moediglyk aen 't werk gesteld om hetzelve regtstreeks te beslryden. Uwe krachtdadighevd, uwe standvasligheyd word door dc vyanden onzer wereldlyke magt zelve hooggeacht, al de goeddenkende vieren ze overal in de uytstorting hunner ziel, en wy, eerbiedweerdigen broeder, voor dien nieuwen en uytstekenden dienst welken gy aen dien apos- tolyken Stoel en aen onze souvereyniteyt hebt bewezen, wy sturen aen uwe broederlykheyd onze levendigste gelukwenschin- gen toe. Wy bedanken u dan over dit nieuwe schrift dat gy ons toegezonden hebt en welk wy met een uyterste genoegen hebben doorlezen. Wat het ander 'werk betreft dat. gv op dit oogenblik voor- bereyd om deze zelfde souvereyniteyt van den apostolyken Stoel ie verdedigen, niet alleenlyk keuren wy het goed, eerbied- weerden broeder, maer bovendien hebben wy het betrouwen dat hel allernuttigst zal wezen om de regten van den apostolyken Stoel en der algemeene Kerk ie bevestigen. Ter betuygenis der byzondere genegenheyd die wy voor u hebben, ontvang den apostolyken zegen dien wy u uyl ganscher herte geven, en dat hy eerbiedweerdigen broeder, voor u, als ook voor de geestelykheyd en het volk welks leydsman gy zyt, den onderpand wezè van al de hemelsche gaven Gegeven te Roomen, hy St-Pieler, den 14 february 1860, het veertiende van ons Pausdom PIUS IX, Men leest in eene briefwisseling uvt Parys, van 12 dezer, door den Universel afgekondigd Mgr. Dupanloup is gisteren in het hof ontvangen geweest, alwaer hy een lang onderhoud gehad heeft met den Keyzer. Men verzekert my dat den bisschop van Orleans vertrokken is heel voldaen over deze samenkomst. - Er word op de stelligste wyze bevestigd dat den excom municatie brief legen Victor-Emmanuel zal uygegeven worden, zoodra hy de locvoeging van Rolonien en de Romanien aen de sardinischc Stalen zal uytrocpen. Ter dier gelegenheyd zal de St-Pieterskerk geheel in 't zwart behangen zyn, zooals den ceremonieel voorschryft als er kwestie is van gekrooude hoofden. Te bekomen bv J. SEPS. Mout Knei te Aelst, l,te qutttiteit van Ilaze- leere Tonnebamlen van alle sluch, als ook een assortiment van noordscbe Spairen aen tie geringste pryzen. De Weduwe J. MICHIKI.S in de Brusselsche «roet N" 24 te'Aelst.tjieeft de eer het pnhhek kenbaer te makeu dat er by hacr te bekomen zyn este soorten van Zaden zooals: Puik eerste kwal'itevt. Bigas Tonne-Zaed en ook Bloemkool' Prev- en Ajuynzaed, roode en witte Kooien van Worle en rnSpruyten, enz Zy beveelt zich in een ieders gunst. GEBOORTEN. Manseltk 9 Vrouyvel. 8 IlüWELYKEN. 17. Mme RA JON, in de Nieuwstraet N° 40 te Aelst, heeft de eer kenbaer te maken dal zy van Parys komt te ontvangen een volledig assortiment van Vrouwkb-edsels zooals Mantillen, Burnous, etc. Als ook van artikels in wit goed zoo als Mouwen, Kragen etc. Alles aen eeneu vasten prys. BY VERANDERING VAN WOONST. TE AELST IN DE KAPELLESTRAET. Op Dynsdag 28 February 1860, ten 2 uren namiddag, aen het ituys van den eerweerden heer LEBEGUE, gewezen Aumoniervan het voorheen Mditaire-Detentiehuys te Aelst. Petrus Ghysbreclit, metser, met Maria De Schryver, dagloonster. Hippolytus Buys, reysiger, met Anna Tnppens, zonder beroep. Carolus Borreman, koopmansklerk, rr.-*t Sylvia Mailly, winkelierster. J. Gulesloot, man Van Steyvendnel, gepensionnoerden knpiteyn, 43 j.. Esplanade.M. Ravachc, 1 j, Bisschopstrnet. D. Bombeek, 2 j., Schnerbeke. R. I.immens, 1 j.. Schaerbeke. -- A. De Vylder, 3 maend, Kerkstraet. J. Bourgeois, man Vangeel, daglooner 27 j-, Schaerbeke. r. Degioot, vrouw Meersman, 30 j lloogeveslen. E. Van der Biest, 2 j-, Hoogevesten. J. De Backer, 8 maend, Schaerbeke. J. Snieders, man Van de Cruys, smid, 49 j., Schnerbeke. A. Meganck, 6 maend, Mylbekc. M. l'oriau, 22 maend, Schnerbeke. Van Olmen SNOEY, Brandhout, Hooy en Toemaet, aen het kasteel van Ovram te Aelst-Mylbeke. Namens den lieer P. Bethune, zal Deiirwaerder NOTERIS op Maendag 27 February 1860, ten 2 uren namiddag, openbaer venditie houden van ongeveer 60 koopen Olmen Snuey, Brandhout en Toemaet, aen het kasteel van Ovram, le Aelst-Mylbeke. Op gewoone conditiën. De schuldeiscbers van den beer Camil De Vuyst, land bouwer woonende te Borsbeke, worden uilgenoodigd zoo baest mogelyk hel beloop hunner goedvinsten te willen indienen, ler'sludie van den Notaris Dc Vuyst te Borsbeke- De Notaris DEVEST te Borsbeke, zal ten verzoeke van Boniface Van Buggenhout, te Herzele, openbaerlyk ver- koopen de navolgende Goederen gelegen le Herzele. 1° Koop. Een schoon Huis met twee stagien, gestaen ten schoonsten van de Merkt, groot 2 aren 60 centiaren, sectie A, N° 860. 2° Koop. Eene party Land op den Rullegem, groot 19 aren 10 centiaren, sectie A, N° 279. 5° Koop. 9 aren 75 centiaren Land, gelegen als voor- gaende, sectie A, N° 286. 4° Koopit— 51 aren 80 centiaren Land, gelegen als voor- gaende, sectie,A, N°' 296 en 297. 5« Koop. 8 aren 25 centiaren Land, gelegen op het Solleveld, sectie A, N° 1096. 6C Koop. 28 aren 80 centiaren Logling en Boomgaerd, met de sclmer er op staende, gelegen aen het dorp sectie A, N°s 1102 en 1105. 7° Koop. 62 aren 25 centiaren Land, gelegen aen de Molestraet, sectie A, N° 1420a. 8" Koop. 55 aren 10 centiaren Meersch, in den Slek- kendriesch, sectie A, N°' 1265 en 1264. 9» Koop.6 aren 10 centiaren Land, op Slekkendriesch sectie A, N" 1301a bis. ZITDAGEN Instel Maendag 20 February ,sfin Verblyf 5 Maert 1SDU- Telkens om 2 uren namiddag len te verkoopen huize op de Merkt te Herzele. LAHB EW MEUBEUS TE EREMBODEGEM Den Notaris DESMET, te Erembodegem, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen 1° Eene belmysde Hofstede, gestaen en gelegen te Erern- bode-etn, op bel Risscbebeke, zynde de herberg genaemd den Doggen, groot in gronde 25 aren 38 centiaren. 1 2° 7 aaen 90 centiaren Land, gelegen te Erembodegem, opliet Slillcbreek, sectie A, N" 285o. Instel Dynsdag 28 February 18C0 Verblyf ld. 0 Meart Telkens om uren nanoen ter te koop gestelde herberg. Genoemden Notaris DESMET, zal op Donderdag 8 Meert 1860, om 9 m en 's morgens ter gemelde herberg op ook oDenbaerlyk verkoopen De Meubel ai re Voorwerpen aldaer te bevinden, bestaende natnelyk in Koper-, Yzer- en Aerdewerk Herberggerief, I indbouwers-gereedscbappen, Bonwgenef, Hooy, Strooy, circa 2000 Hoppeslaken, 15 koopen Schaerhout 2 Eyken, vol kalf enz. enz. zullen 0111 11 uren's morgens verkocht 2 Roeyen waervan De Roeybeesten worden. Te betomen bv den heer Louis RENNEBOOG, Gouvernements-Veearta te Aelst, eeiste' qualiteyt van Rigas en Zeeuwsehe Zaeylynzaed, aen eenen matigen prys. Van 152 koopen zware Sperren en Hoppepeirsen te AeDoor den°No?aris GOEMINNE te Aeltre, op Maendag 20 February I860 om 9 uren. 1

De Denderbode | 1860 | | pagina 3