SCHOON BUITENGOED SSy BEKENDMAKING. Vogelscliieting mei de Bolle. VEVDITIE Berigt. TE "KOOP."" Verkooping by licilalie M den minister van buytenlantlsche zaken heeft geloofd de'koophandeikamers hare metning ie moeten vragen nver de kwestie van den wettigen koers van 't fransch gouden «UI die door menigvuldige petitiën gevraegd word. De' koophandelkamers liehben voor het meeslendeel zich ver- klaerd in den zelfden zin als de petitiën. Daer den minister ook deze meening schynt by te treden, zou er naer men ons verzekert, eene ernstige oneenigheyd ontstaen tusschen hem en zynen kollega van finanliën. M Frére gact zoo verre, zegt men, dat hy aen M. den minister vanbuylenlandsche zaken het regt betiwst van deze kwestie acn het dagorde te brengen, in de koophandelkamers, zonder dacover ee*rst en vooral gesproken te hebben met zyne kollegas, 'tis te zeggen'met hem, M. Frère. Volgens een blad, zyn er by de 10 atheneums die in Belgiën bestoen, maer twee vlaemscho studieprel'ekten. De prefek- ten der atheneums van Gend en Doornyk zyn Vlamingen. liet vlugschrift van M. Deehamps, het Kcywmjk en Enr/e- laniU brengt te Brussel den levendigstec indruk te weeg. Op eenige dagen tyds zyn er by de 6000 exemplaren van verkocht geworden. Binnen eenige dagen zal M. A. Deehamps eene tweede uvtcacf doen verschynen van zyn voorlreffelyk vlugschriftHet Kciizerrijk en Engeland. Het zal vermcederd zyn met eene voorrede, noodzakelyk ge- maekt door do gebeurtenissen opgekomen sedert den dag dat ie eerste tiylgaef verscheen. De twee geeslelvke broeders van Leuven, wier namen in de meeste schyn-liberale dagbladen gepronkt hebben, en wier gevvaend misdryf het voorwerp was van zulke onbeschofte uyl- vallen, zyn door de regtbank, als onschuldig vrygesproken. Tot hiertoe hebben vvy te vergeefs op eene plegtige eere-hersteljing, in de kolommen dlier zelfde dagbladen gewacht. Het kvvaed is gedaen, en de onvoorzigtige aenranders sparen aen hunne eygenlicfde, eene slechts billyke terugroeping, en houden voor zich de winst van den laster. De korrektionuele regtbank van Gend heeft in hare ver- liooren-van i, 2 en 3 veroordeeld Karel-Albert Bacle, oud 28 jaren, daglooner te Gend, tot maend gevang en 16 fr. boete, voor vrywillige siagen en ver wondingen. Barbara-Joanna Seghers, oud 36 jaren, huyslioudster te Gend, lot 1 maend gevang voor diefte. Sophie De Clercq, vrouw Frans Herman, dagloonster te Phi lippine, tot 6 weken gevang voor diefte. Jan Jans, oud 31 jaren, daglooner te Gend, tot 6 dagen gevang voor 't slagen zyner vrouw. Karei Lodewvk Verspille, oud 29 jaren, wever te Waerschoot, tot 8 dagen voor gewelddaden. Hendrik Major, oud 42 jaren, daglooner te Gend. tot 1 jaer gevang en 16 fr. boete, voor gelddiel'le. Seraphien Sermyn, oud 50 jaren, koopman in kolen, te Gend, tot! jaer gevang en gedurende 5 jaren ontzegging van alle voogdy en deelname aen familieraden, voor aenslag op de eer- baerheyd. Judocus Willemot, oud 24 jaren, daglooner te Gend, tot 14 dagen gevang en 16 fr. boete, voor vrywillige slagen. Adelaide Prclaet, vrouw Monnier, oud 43 jaren, huyshoudster te Gend, lot 3 maenden gevang voor diefte. Pieter Jan Buyle, oud 56 jaren, daglooner te Gend, tot 3 maenden gevang," voor misbrnyk van vertrouwen. Sophia Goethals, oud 21 jaren, dienstmeyd te Sl-Laureyns, tot 4 maenden gevang, als overluygd van gelddieftc. Guslaef Paryn, oud 26 jaren, wever te Gend, tot 6 dagen gevang, voor gewelddaden. Men leest in den Journal de Rruxelles: Laelstleden hebben vvy eene soort van logenstraffing ont vangen wegens het besluyt dat vvy zegden genomen geweest te zyn door de aendeelhebbers van den Observatcur. Dit besluyt g'net nogtans zyne uytvoertng bekomen. Plakbrieven die de mu ren van Brussel bedekken kondigen de aénstaende verkooping aen van dit blad, benevens van verscheydene andere die op den zeilden winkel gedrukt worden. Deze verkooping is vastgesteld •p 13 maert. Het schynt "dat* het laslenkohier al zoo zwaer als dat van de geabonneerden ligt is. Aldus den kooper zal den pacht van T huys moeten overnemen, ten pryze van 8000 fr.; hy zal dc geabonneerden moeten bedienen tol nog oenen zekeren tyd en zulks zonder den prvs te ontvangen by zal eene lyf- rent moeten betalen van 15,010 fr. qen M. Slerckx, enz. «n z. Zonder te spreken van menigvuldige andere en zware ver- pliglingen, gelooven vvy dat zulks meer dan genoeg is om den oulzagelyksten kooper af te schrikken. Men zegt dat de nala tenschap van den Observatcur reeds sedert lange betreft word door eenen onlaerden zoon den Echo du Parlement zou stout genoeg zyn om zich met de overblyfsels van zynen vader te versieren, doch dat zou hem geen geluk hybrengen. Wy zullen zien wie den Observatcur zal koopen, immers daer is altyd geld voor de ministerieele goede drukpers. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Londen, zaterdag avond, 4 maert. Het Peuter-Office kondigd een berigt af uyt Weenen, meldende dat Oostenryk geraedpleegd geweest zynde nopens de kwestie van Savooyen, heeft geantwoord dat zyne belangen niet regl- «treeks in deze zaek betrokken zynde, hel eene lydzame hou ding zal aennemen en legende aenbcchling van Savooyen niet protesteren. Den Courrier du Dmanchena de brieven van M. Thouvenel ten M. den baron de Talleyrand onlledigd te hebben, geeft de volgende acnduydingen wegens het antwoord van het hof van Sardinien. Wy laten overigens aen het fransch blad de ver- antwoordelykbeyd zyner bewering over M. graef de Cavour heeft aen bel fransch gouvernement jyl- legginggen doen vragen wegens het bereyk dat den Keyzer hecht aen hel woordbestuer der Romanien. ben voorziller van liet piemonteesch kabinet heeft namelyk willen welen of dit woord veronderstelt het regt van belastingen te heffen, troepen te liglcn, de romagnolsche gedeputeerden naer het Parlement van Turyn te roepen. Op al deze punten is er hem bevestigend ge antwoord. Welk is het antwoord dat den Koning Victor-Emmanuel aen Keyzer Napoleon zal doen?'T is wat alle de politieke mannen zich met eene uylerste verlegenheyd vragen, vvaervan men overi gens gemakkelyk de beweegredens kan kennen. Dit antwoord is reeds gekend. Graef Cavour verklaerd, na mens Koning Victor-Emmanuel's Keyzers voorvvaerden te aen- Teerden in alles wat persoonlyk van den Koning afhangt. Wat aengaet de volkeren van Midden-ltalien, den Koning zal bun 's Keyzers voorwaerden doen kennen. En gael u niet inbeelden dat deze gelatenheyd van Koning- Viclor-Enjmanuel ganscb eygenwillig is. Zy is den uytslag van tenhoudelyke onderhandelingen die sedert veertien dagen tus schen de kabinetten van Turyn ne der Tuylcrien uyt gewisseld geweest zyn. Den doorluchtigen en onverschrokken Slaelsman die de piemonteescbe Slaelkunde bestiert, heeft wonderbare poo gingen gedaen om den Keyzer al de zwarigheden zyner oplos sing voor oogen te leggen. Maer Napoleon 111 is onbeweeglyk gebleven. Londen, maendag 5 maert. Den Morning Herald zegt uyt goede bron te weten dat M. Thou venel, ter oorzaek der verandering in de gedraglvn van Keyzer Napoleon opgekomen, zyn ontslag zou aengebodèn hebben. In dien bel aenveerd word, zou M. graef Walewski weer minister van buylenlandsche zaken worden. Parys, 5 maert Men leest een parjsche briefwisseling van 4 maert In den Senaet maekt men zich veei'dig tot eene duehte worsteling, voor va elke men het lerreyn der pelitien verko zen heelt. Zy komen in menigte en van alle de punten van Vrankrvk toe. Eenen der kardinales is drager van die van Mgr. den bisschop van Montauban, den vurigsten prelaet van Vrankryk. Daer komen er toe uyt Besangon, Bordeaux, enz. De belangrykste van allen is degene die men de groole pelilie noemt. Zy is opgesteld geweest door het Catholyk komileyt samengesteld uyt 150 leden, by M. Récamiei' vergaderd. Zy draegt een ontzaggelyk getal hand- teekens M. Villemaien slaet er nevens M. de Montalembert en M. de Falloux. Men leest in bet Giornale di Roma van 25 february Versehillige adressen, voorlskomende uyt Duytscbland, zyn over weynige dagen den Hevligen Vader aengeboden geworden, in name der Calholyken van dit land. Onder degenen uyt Beveren gezonden, was bet adres des aerlbisdoms van Munchèn bekleed met 80,000 handleekens, dat des bisdoms van Erbipoli (Würzburg) met 50,000; dat des bisdoms van Passnu met 35,019, en dat van 't bisdom van Spire, met 20,000. Het adres des aerts- bisdoms van Keulen was geteekend door 165,000 persoonen en dat des bisdoms van Breslau door 107,000. Mgr. den bis schop van Gulm, in oosterlyk Pruysen, heeft twee geheele boeken handleekens gezonden bet adres des bisdoms van Leo- poldstad, in Polen, was ook door een overgroot getal geloovigen geteekend. Londen, dvnsdag avond, 6 maert. Een berigt van liet Reuter-Office kondigt aen dat den Keyzer der Fransehen eerst de zaek van Savooyen met Piemoot wil rege len, en dal hy vervolgens de groole mogendheden zal uytnoo- digen zich in Konferentie te vereenigen, om haer de beweegre dens der aenhcchling voor oogen te leggen. liet berigt voegt er by dat de reys van M. Arese naer Turyn met de aenhechling van Savooyen in verbrand slaet. M Louis Veuillot is op hel eynde der verledene week te Roomen aengekomen. Van daegs na zvne aenkomst is hy in byzonder gehoor door den Heyligen Vader ontvangen geweest. Men verzekert dat den Paus hem ziende, hem deze woorden van den Zaligmaker toevoegde: Reati qui pei seculionem paiiunlur propter jnstitiam (zalig zyn zy die vervolging lydcn om-de regtveerdig- hevd). Den doorluchtigen schryver zal binnen eenige weken Roomen verlaten, waerschynlyk nog voor Paeschen. Ily- ver- klaert opentlyk dat hy vast besloten is aen de loopbaen van dagbaldschryver vaerwel te zeggen. Men zegt dat by by zyne terugkomst in Vrankryk zich zal bezig houden met boekwerken te schryven. a M. Mirès heeft hem, "naer bet schynt, eene hooge plaets in bet bestuer der romeynsche yzeren wegen aengeboden, met 25,000 fr. jaerwedde. M. Mirès beeft eene vveygering ontmoet. Uyt Lalande-de-Cubzae word er een schroomlyk en levens ongelooflyk schelmstuk vermeld. De vrouw R...., in gemelde gemeente woonende, zou haer dryjarig kind levendig verbrand hebben. Die gedroehlelyke moeder, die aengehouden en naer de gevangenis van Libourne is overgebragt. poogde eerst aen een ongeluk te doen gelooven, maer eyndelyk heeft zy de zaek in ganscb hare yselykheyd bekend. Den maerschalk Mae-Mahon, hertog van Magenta, word tegen zondag aenstaende te Rvssel verwacht. Men weet dat den maerschalk aen 't hoofd slaet van dil nieuw krygsbevelhebberschap, in september laetsten daérgesleld, by gevolge der beraadslaging en stemming over de versterkingen van Antwerpen. BliRGEP.LYKEV-STAiMD. GEBOORTEN. Manxglyk 8 Yrouwel. 12 - OVERLEDENEN. K. IfevvRert, 16 marnd, Schafibeke. M. De Coen, xwrd» Meirsscliauf, beiondere 41 j., Zoutstvaet. .1. De Reef, "21 maend, Korteriddfirstrnel, O. Sedeyi», 2 j., .1. Do Jonglio, wed"- Goeman, landbouwer 69 j., fllylbeke. J. Van der Brem:, man d'liondlSlotmaker, 64 j l.eopoldstr. F. Vun Driessche. Iwyndersgasl, !8 j.. Mylbeke. C,. Hombrorckx, man Van der Meorsschen, bakker, 3*2 j., Werf. S. Hoevelinck. 11 maend Schoerbeke. M. Von.Geert, man Pomel, brouwersgast, 45 j., Schnerbeke. Ter drnkkery van den Oenderbode belast men zich met het drukken van offiehen, Irouw-en dood brieven, dood- beeldekens, registers, facturen, boekwerken en alles wat verder den drukkerstie! betreft. Men beveelt zich aen de gunst van het publiek wiens vertrouwen men zal trachten te blyven behouden door geringe pryzen, schoon werk en spordige bediening. By J. MEERT in don Snoeck to Aels»op Zondag 11 Moeit 1S6D om 3 uren namiddag. De pryw» zullen bestaeu in llollandschen Kaes. R. li. De scbieling zal plaels hobheu in liet droog. Van 20 schoone en zware Btieke Booraen, alsmede van op slain slaepde Sparren-Iloppcstaken en Snippel te Meldert op Vorsteruvaelbosch, op drn Hobbel en omtrent de woon van tien boschwachter Louis Verloes op Woensdag .21 Maert 18(10, to beginnen om 9 uren voormiddag, onder den ontfang van den Notaris BRECKPOT, te Haeltert, ten verzoeke van vrouwe De Clercq-De Crombeen, grond eigenares te Antwerpen en door bet ministerie van Deur- waerder RINGOIR te Aelst. T. COBBAllT-DE PELSMAF.KER, loet weten dat hy, van voren in do Molenstraet N" 33 eenpn winkel komt le openen van Speceryen, Cigaren en Tabak en alle soor'en van liqueuren. Pi ys der liqueuren par liter Genever, fr. 0,96 a 1,08. Cognac 2.o0 a 3,DO. Rbum, 2.50 a 3,00. Anizelte, b 2.50. Puusch, 1,20 1,45 -- 1,65. Menthe, 0,65 1,10 1,50. Frauschen 1,25. Plaisir, 1,00. Anys, 0,90. 42,000 kilos Meersch-c.n Klaver-Hooi, te Oultre by iVinove. De Sekretaris albyn TORREKENS te Aygem, zal door bevoegd ambt, ten verzoeke van Johan Baptist Redant- Van der Schueren, ten zynen hoeve, binnen Oultre, wyk Leebeke, op Woensdag 21 Maert 1860, om 9 uren voor middag, openbaei'lvk verknopen 1° 37, 500, kilos 1p kwaliteit Hooi. 2° 4,500 kilos goed en gezond Klaverhooi. Verdeeld in koopen. YAN EEN twee groole en goede WeidenZaeilanden en II oveniers Landen en twee HOVENIERS HOFSTEDE». De Notaris P. Ferdixand EVIT, ter verblyfplaets van Aelst, hiertoe in regte benoemd, zal openbaerlyk ver- koopen onder de vormen voorgeschreven by de wet van der. 12 Juny 1816 en met gewin van palmslagen, de volgende Goederen deelmakende der nalatenschap van wvlen vrouw Isabella Joanna Van Geetn, weduwe van wylent den heer Jacobus Joannes Josephus Boone overleden te Aelst, breeder beschreven by de gedrukte plakbrieven en daer aen gevoegde figuratieve plans, te weten Onder de koopen 1 tot 7. Een schoon Moderne en welgebouwd Buitengoed, ge- naemdTEN roozen, met wooning van den Castelyn, Stallin gen en Remisen, Engelschen Hof, beplant met aller schoonste Sparren en andere rare Boomgewassen en een Park en Dreven beplant met Eike, Bneke en andere Boomen, gelegen te Aelsl-Mylbeke, op eenen kleynen afstand, langs eenen steenweg, der statie van den yzeren weg van Brussel naer Gend er. van Lokeren naer Ath bevattende onder den eersten koop eene grootte van 8 hectaren, 7o aren, 56 centiaren en onder de koopen 6 tot 7, bestaende in Bouw en Weilanden 11 heciaren, 45 aren, 92 centiaren welke met den l"e" koop zullen mogen te samen gevoegd worden en alzoo uitmakende eene grootte en eenen blok, van 20 hectaren 21 aren 48.centiaren. Dien schoonen en wel gelegen Eigendom is namelyk palende aen Juffrouw de weduwe d'heer Louis Dommer, aen Madame Herelle te Parys, aeD de burgerlyke Gods huizen van Aelst, aen d'heër De Wit lot Brussel, aen Juffrouw Antonia De Bièvre, aen de erven d'heer Taek tot Lokereu en aen d'heer De Schaepdryver. Onder de koopen 8, 9 en 10. Twee groote partyen beste Weilanden en Vyver, gelegen te Aelst-Mylbeke en Ilofslade, bv de vaert van den Dender ter plaetse gezegd achter het Verbrand Hof, hebbende le samen eene grootte van 11 hectaren 88 aren 45 centiaren zoo alles is gebruikt voor de Weiden door d'heer JeaB Van Mol en voor den Vyver door den beer Charles Vaa Assche-De Coninck. En onder de koopen -11 lot 25. Twee Hoveniers Hofsteden, Zaeilanden en Hoveniers- landen, gelegen te Aelst-Mylbeke, Moorse! en Merdersem in de omstreken van gemeld Buitengoed en eenen Meersch lot lierkxken, te samen uitmakende eene grootte van 9 hectaren 10 aren 5 centiaren. Dees Goederen palen namelyk aen d'heeren De Ruddere de te Lokeren en .losse De Sinet-de Brandt aen Juffrouw Caroline Van der Slraeten, d'heer Benedielus Moeversoea en d'heer Charles Van Asscbe-de Coninck, aen de weduwe d'heer Louis Dommer aen de heeren Blondeel, Ferdinand Evil, De Meulenaere tot Gend, Judocus De Cock, Charles Fobus, aen de erven d'heer Paul Tack, aen Julfrouw Antonia De Bièvre, d'heer Valerv De Clercq, d'heer Louis Van der Heyden, aen d'heer Charles Van Kerkhoeve tot Antwerpen, en de kinderen Van der Slokken-Taek aen de weduwe en kinderen De Schaepdryver, aen d'heer Petrus De Wolf, aen de weduwe Van Branteghem-Ver tongen en d'heer Jacques Jespers. ZITDAGEN. INSTEL MAENDAG 2 ,pR.. VERBLYF MAENDAG '16 1K11' 1sbü' Telkens len 1 iter namiddag juist, in het Koffyhuis, don Graef' van ligmont, by den heer Demetle aeii de Groole Merkt te Aelst. De liefhebbers kunnen zich aenbfeden ter studie van genoemde Notaris om verdere inlichtingen en om gedrukt» afiichen met de figuratieve plans te bekomen, De Notaris EVIT, te Aelst, zal nog publiejtelyk ver- koopen, op gezegde dagen 2 en 16 April 1860 len ff urea namiddag in het Eslaminet, den Graef van figmond te Aelst, drie partven Land en eene party Boscli gele<n,n tot Nieuwerkerken, Meire Bambrtigge en Aygem, in Iq geheel groot 78 aren 55 centiaren en eenen allerschoonst, n Bouwgrond, gelegen te Aelst, in de Brusselsche s)rael, pa lende op geheel zyne breedte, aen de rivier den Denih-V en daer door zeer dienstig voor allen handel en fabriek' dil alles volgens plakbrieven.

De Denderbode | 1860 | | pagina 3