OVERLEDENEN. Berispt. BY-STERFGEVAL Meubelaire Venditiete Aelst. Openbare Verkooping Grocle vermindering van Prys. BERÏGT. Openbare verkooping Openbare Verkooping VENDITIE TE KOOP. Verkoopisig van een MUSS De korreklioanele regtbank van Gend heeft in hare zit tingen van 8, 9 en 10 dezer maend, de volgende veroordeelingen ueSkMartlé, oud 25 jaren, werkman te Knesselaere, tot maenden gevang en 16 rr. boete, voor vrywillige slagen. Pirter Farré, oud 40 jaren, werkman te Oost-Eecloo, tot 6 dagen n" en 3 fr. Itoele, voor hontdiefte. Lodewyk Blyweert, ond 11 jaren, werkman te Wachlebeke, tot 8 dagen gevang en 2 fr boete voor roovery. Leopold Pontzeele, oud 26 jaren, werkman le Seheldewindeke, tot eene maend gevang en 16 fr. JLtc voor vrywillige slagen en verwondingen. Francies Van Luchem, oud 18 jaren, en Lodewyk Van Luchem, oud 13 iaren beyde zonder bedryf te Middelburg, den eersten tot 14 da»en govaug en den tweeden tot 8 dagen derzelfde straffe, voor lioutdiefte. Hendrika Bayens, huysvrouw van Waeyenberghe, oud 42 jaren, spinster te Oosterzelc, tot eene maend gevang, voor gelddiefle. Karel-Albert Baele, oud 28 jaren, metsers- knaejü le Gend, tot 6 maenden gevang en 50 fr. boete, voor '8S^ Men schryft uyt Ronsse Onze overheden leenen zich vlylig de hand om met luyster de feesten van den tien-honderdjarigen jubilé van onzen roêmrvken natroon den II. Hermes te vieren. Het schepen kollegie heeft zich bevlyligd omaen de uytuoodiging van M. den deken le beant woorden en het heeft uyt den gemeenleraed MM. Regibo, Key- aerts en Snoeck verkozen om zich by de leden van den fabriek- racd te vervoegen, ten eynde eene kommissie samen te stellen die met de inrigling der feesten zal gelast worden. Deze heeren zullen te samen de behoorlykste maetregelen. voorstellen om deze plegtigbeyd met buylengewoonen luyster te vieren en in onze muren dnyzende vremdelingen aen te lokken. Men leest in een antwerpseh blad Men weet dat de bleekery van M. William Wood, le Borgerhout buyten den nieuwen omtrek onzer stad moet vallen. Wy weten uyt stellige bron dat dezen nyveraer aen de stad ol het 'gouver nement aengeboden heeft eene som van 100,000 fr. te betalen, indien zyn gesticht binnen den omtrek der verdedigings linie mag gesloten worden. De petitie door de koophandelaers en nyveraers van Doornyk naer de Kamer gezonden, was met negen honderd een- en-tmnlig handteekens bekleed. Dit schroomlyk getal ondertee- ienaers is een welsprekend bewys der eenstemmigheyd waer- mede de openbare denkwyze de noodzakelykheyd aensehouwt, van wettigen koers te geven aen het fransch gouden geld. Men verzekert dat de koophandels kamer van Leuven zich in den zelfden zin verklaert. Schrikkelijke brandramp. Men schryft uyt Munehen, 6 maert In hel dorp Gremershauzen borst gisteren avond eenen schrik- kelyken brand uyt. Het vuer nam aenvang in eene boerenwoo- ning, ten 11 uren. Zoo hevig was den wind, dat 12 huyzcn op korten tyd eene prooy der vlammen wierden. De bevvooners in hunnen slaep verrast, zyn op vlugt moeten gaun zonder zich le kunnen kleëden of iets te kunnen medenemen. De vrouw van pachter Bernel, by wie den brand was begonnen en hare doch ters, de eene 9, en de andere 19 jaer oud, waren in den kelder gevlugt. 7,y zyn er dood uvtgehaeld, ongetwyleld verstikt door den smoor. Twee arme kleyne Schaepherders verloren insgelyks het leven, benevens de bodin of boodschapdoenster van Freysing, deze laelsle tervvyl zy eene pooging deed om een spaerpotje Van 400 guldens té redden, de vrucht van hare uylspariugcn gedurende gansch haer leven. Daei'te buyten zyn nog 12 per- sooner. gewond. 120 beesten kwamen in de vlammen om. Van heel het dorpken is niets blyven staen dan de kerk, de pastory, de school en de herberg. lil de zitting der gemeente-Kamer van maendag laetsl, heeft lord John Russell de leden des Parlements onderrigl dat hy poogingen bad doen aenwenden by de gouvernementen van Belgie en Holland, om den vryen uytvoer der vodden uyt beyde landen te bekomen. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Londen, zondag avond,_11 maert. Het Renter-Office deelt aen de engelsche dagbladen hel aut woord van den Paus mede op do laetste voorstellen van ▼rankryk. Den Heyligen Vader verklaert dat de onscbendbaerheyd der Kerkelyke Staten niet alleenlyk eene staetkundige maer ook eene godsdienstige kwestie is. Hy weygerl volstrektelyk liet ontwerp van een vikariaet voor dë Romaniën te stichten, lly loont zich geschikt om hervormingen in te voeren, doch op voorwaerde dat zyne Staten ongeschonden zullen behouden worden. Parys, 11 maert. Den Siècle heeft eene waerschouwing ontvangen, gegrond op de aenvallen in een zyner artikels gerigt tegen togeii de grond- itolselen des Christendoms. liet is thans stellig dat cr uyt Parys bevel gezonden is aen maersehaik Vaillant, dat hy zich met zyne troepen uyt Lombar- diön moet vervvyderen, van zoohaest de aenhechting van Tos kanen en Romaniën hy Piëmonl afgekondigd word. Men weet dat deze proklamatie door de gouverneurs van Emiliën en Tos kanen zal gedaen worden, van zoohaest het zal beslaligd zyn dat de bevolkingen zich by algcmeene stemregt, voor deze schikking geuyl hebben. Het Piëmonieeseh gouvernement, gelyk men ins gelyks weet, heeft de verbindtenis aengegaen van de wenschen der bevolkingen van Midden-ltaliën in le willigen, welkdamg zy ook wezen mogten. I)e staetkundige tychngen zyn heden min menigvuldig. Het byzonderste dat wy aen te melden hebben, is een telegrafisch berigl uyt Londen, welk hel antwoord beweert le kennen van H. Thouvenel op de twee laelsle brieven van Cavour. Volgens dit berigl, dat lamelyk duyster is, zou den franschen minister van buylenlandsche zaken, het verschil doet uytschynen dat bestaet tnssehen de inlyving van Toskanen, welke door Europa niclzal herkend worden, en de aenhechting van Savoyeri dat vrywillig door Koning Victor-Emmanuel zou afgeslaen worden Vrankryk voegt II. Thouvenel er by, zal het lurynsche kabinet op dezen gevaerlyken weg niet ondersteunen. Volgens het zelfde berigl, zou den voorstel der aenhechting van Savoyen by Vrankryk beslist worden door liet advies der gemeentebesturen dier provihlie en geenszins door het algemeen stemregt der bevolkingen. Hen leest in eene parysche briefwisseling Den prins de Ligne, die naer Hoornen gegaen was met de prinses zyne vrouw, is van daor den 9 te Marseille aengekomen, «u daegs nadien voortgereysd naer Brussel. Den achtbaren voorzitter van het belgisch Senaet is door den Paus ontvangen geweest en heeft lang met Hem gesproken over d« hangende zaken. Pius IX heeft hem op nieuw verklaerd dat hy de Romaniën niet mogl noch wilde afstaen, noch zelfs toe stemmen in een piëmonieeseh vikariaet. Men voegt er by dat den Paus maer alleenlyk zyne goedkeuring zou geven aen een wereldsch vikariaet, dat zou toevertrouwd worden aen eenen zyner onderdanen en gansch zyn oppergezag ongeschonden zoo laten blyven bestaen. 'T is slechts ten dien pryze dat hy zou bestuerlyke hervormingen geven, die van hem alleen zouden voortskomen. Dit is het laelsle woord van het Hof van Roomen. Berigten uyt Italiën melden dat de acnhecting aen Piemont byna eenpariglyk is geslemd. 1 BURGERLYKEN-STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 10 Vrouvvel. 6 C. D'hondt, 2 j., Achterstraet. C. Timmermans, 17 maend, Vrvheyd- straet. A. Van Nuffel, 6 j., Asschendriesch. L. Wellekens. 1 j., Lindestrael. C. Libaut, wede. Dierickx, zonder beroep, 82 j Lcopoldst. A. Van Cauwenbergh, man de Backer, zonder beïoep 81 j.. Schaerbeke. A. Linthaut, kantwerksiei, 17 j., .Schaerbeke. A. Cnudde, schoen maker, lloogstrael. F. Van Renterghem. man Van Schelfergemagent van politie, 35 j., Zonnestraet. C. Caudron, 8 maend Moorselsche baen. C. Van den Borre, man Theunis, twyndersgast, 38 j., Zoniicsirael. A. Van de Meersche, wedc Vnn Varenbergh, zonder beroep 60 j. Schaerb. R. Van den Berghe, 20 maend Schaerbeke.. J Van Goethem, Inndb. 32 j., Mvlbeke. E. llereman, 4 maend. Zonnestraet. G. Bode, 1 m tend Zoutstraet. c7 Den tandmeest.ee M. J. MAES van Mechelen, laet zyne kalanten welen dal liy Maendag toekomende 16, te Aelsl zal konnen geraedpleegd Worden in zyn gewoonlyk hotel de DRY KONINGEN Ten Sterfhuize vrn d'licer Martin Borreman en Egtgenoot. De Notarissen J. P. feudinand EVIT en hokoré D'HUY- GELAERE, beide te Aelst verblyvende, zullen achter volgende wettige bemagtiging openbaerlyk verkoopen ten verzoeke der erven ten voormelde nalatenschappen aen het Sterfhuis binnen de stad Aelst, in de Molenstraet N° 62 op Dyhsdag 5 April 1860 en volgenden dag, is het noodig, lelitens te beginnen van 9 uren 's morgens en 2 uren namiddag alle Meubels, Lynwaerten, Beddegoed, Stoelen, Tafels, Ledekanlen, Commodens en Kassen, van Mahonihout en andere, Kachels, Spiegels, Porcelynen, Cristalen, Koperwerk en ander Keilkengerief, Goud en Zilverwerk, welke Goude en Zilvere Voorwerpen ten Sterfhuize ztillen geexposeerd zyn gedurende de dagen van de Verkooping, alsmede Witte en Roode Wynen en eene groote hoeveelheid Hooi. De naemlyksle Voorwerpen die van Goud en Zilver en den VVyn zullen den 5 April in den namiddag verkogt worden. Van Meubelaire Voorwerpente HaeltertBrulten llove en Sterfhuize van wylen d'heer JBapt. Coppens De Porre, alsmede van Land en Meersch te Haeltert en Erembodegem. De Notaris BRECK^OT, te Haeltert, zal, ter tusschen- komst van zynen ambtgenoot den Notaris D'HUYGELAERE te Aelst ten verzoeke van de kinderen van den voornoem den heer Coppens, openbaerlvk verkommn Eers Op woensdag 28 Maert 4860, en des nood den volgenden dag, l'elkens le beginnen om 9 ure 's morgens, ten hove voormeld Alle de Meubels eu Meubelaire Voor werpen aldaer te bevii den, beslaende namely k in Stoelen, Tafels, Kleer-en andere kassen, Buffet Bedstolen met Bedgerief, als Wolle Matrassen, Sargien Pluimen Beddens en Slaeplakens, Stoven, Gelazen- en Geleierwerk, Koper-, Tin- en Yzerwerk, Arduine Bakken, al liet Keilkengerief en Landbonwers-halam, Wagenweit., 2 Dorschkleederen, 3 Paerden, 5 Melkkoeijen, 2 Bunders, 2 Verkens 2 Wa gens, waeronder eenen gezegd vierdnimei. Karren, Wa- genberre, Harnassuren, Ploegen, Eggen, Holblok, Wan molens, eene groote hoeveelheid Aaerdappels, üooy, Strooi, Toemaet, al de gedorschle en ongedorschte Granen, rond de 1100 meiers Abeele Berdens en Planken, Brand en andere Houten en menigte andere Voorwerpen te veel om hier te melden. De Paerden. Koeibeeslen, Verkens, Wagens tn Karren zullen verkocht worden den Woensdag 28 Maert, om een ner just namiddag. - Alles op gewoone konlitien en tvd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. En Len tweeden. Op de hierna bepaelde Zitdagen, met gewin van palmslagen en gelagen, de volgende Goe deren, om er hy de koopers seffens in liet gebruik le komen, te weten eerste koop. Eene party Land, gelegen te Haeltert, op liet Musschenzeleveld of Achtersten Middelkauter, groot 27 aren 97 centiaren, gekend by kadaster sectie B. N°81l, palende oost, zuid en west den voetweg, noord d'erven van Constantinus De Loo/.e. tweede koop. Eene party Meersch, gelegen ten deele onder Erembodegem en ten deele onder Haeltert, genaemd Terrenlhout, groot 28 aren 28 centiaren, gekend bv ka daster ter gemeente Erembodegem onder de sectie B, N° 1353, en Ier gemeente Haeltert onder de sectie A, N°22c, palende oost den heer De Buddere de Je Lokeren, zuid den heer Doctor De Sadeleer, te Lede en Joannes Baptist De Schryver, als gebruiker, west Livinus Coppens en noord den Waterloop. ZITDAGEN Instel Woensdag 28 Maert Verblyf Woensdag 4 April 1Ö0U' Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg genaemd de Fonteinbewoond by Carolus Ludovicus Muliaert te Haeltert, Brul. By VAN PETEGHEM, Apolheker le Aelst aen de groote Kerk. Amer Sloinachiqn»' (Moegbitter). 1CD Graed den liter fr. 1,50. 2dc* gr. 2,Ou. 3*lft" gr. 3,00. Siroop van Maegbitter, zeer aengenamen likeur, fr. 4,00 den liter en 2,25 deu halven liter. Allerslerksten extrnkt van Ilollandschen Bitter. van Engelscben Bitter, c van Zwitserschen Alsem. van Zweedsclien Bitter, weervan den Boonekamp eene nabootsing is. fr. 1,00 den liter. Prys der likeuren per liter. Franschen en Anisette fr. 1,00, 1,25, 1,50 en 2,00. Punch en Punchette, fr. 1,00, 1,25, 1,50 tot 4,00. Llixier-Bitter. fr. 0,65, 0.80, 1,00 en 1,25. Anys en Plaisir, fr. 0,65. 0,75. Schiedam, fr. 1,25, 1,50, en 1,75. Genever aen den prys vnn den dag. Fn alle soorten van fyne dranken aen fr. 150 tot 3,00. Likeur-wyn, fr. 1,00, 1,50. Azyn, fr. 0,25, 0.35 en 0,50. enz enz, enz. N. B. Paer is eene merkclyke vermindering van prvs wenneer men vyf of meer liters likeuren neemt. De publieke Aonbesteding van het Vleesch, van de gezuiverde koolzaed-olie en van de steenkolen noodig aen de Troeps kinderen school, te rekenen van den 20 April tol en inbegrepen den 31 December 1860, zal plaets hebben ten kantoore van den Majoor-Konmiandant den 16 April aenslaende ten 11 ure voormiddag. Den Majoor-Kommandant. DUMÜULIN. VAN SCHILBERYEN EN GRAVUREN, le Aelst. Den Notaris Jh. VERBRUGGHEN te Aelst, zal openbaerlyk verkoopen op Maendag 26 Maert 1860, om 2 uren namiddag ter Eslaminet hel Brouwersliuysdigi by de kerk te Aelst, eene ver zameling van Schilderyen en Gravueren, waeronder van groote Meesters, als Otto Venus, Van Dyck, Van Ostade, Horemans, Canlino, De Keyzer, enz., voortskomönde volgens de verkoopers van de Nalatenschap van M. Hemstra, inleven, doctor te Nieuwen-Assche. Eene korte beschryving der Schilderyen zal deze week, by alïichen aengekondigd worden. De publieke tentoonstelling zal er den Vrydag, Zaterdag, Zondag en den morgend der verkooping van*plaets hebben, sedert 10 uren 's morgens tot 4 uren na noen. VAN EENE HOFSTEDE TE KIOORSEL. De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst, zal ten verzoeke van die het behoort openbaerlyk verkoopen Eene Hofstede niet steenen Huis, Koeislal, Hopast, getimmerde Schuer en andere afbanglykhedeu en Grond, geslaen en gelegen te Moorsel in ter Hagen, gekadastreerd sectie B, N°» 44 en 45, voor eene grootte van 19 aren 10 centiaren, palende oost de weduwe Benediclus De Wolf, zuid Felix Moens, west en nooirl dn stiaet. SUPERABONDANTEN' ZITDAG DINGSDAG 27 MAERT 1860. Om 3 uren namiddag ter herberg van Ch. Van Eeckboom. in den BAL, Spruilhoek, le Moorsel. Van Bouw-MaterialenHooyStrooy, lilaverhooyBrand hout, Akkerhalam en Mobelaire Voorwerpen le Lede,. Der. Greffier DE BACKER, te Lede, zal, op Dynsdng 27 dezer mnend Mnert I860, um tien uren voormiddag precies op liet Dorp aldaer, open baerlyk verkoopen, op gewoone contitien en tyd van betaling, een groote kwantileyt nfgebrokene Bouw-Malerialen beslaende namenilvk in zeer goede Dakpannen, Kepers, Latten, vyf Balken, Platen, Stylen, Berd, 20 nieuwe Vensterramen, verscheydene Hekkens in Latwerk, eene party Brandhout, eenen hoop Kalsevdesteen twee Eggen Wanmolens, Stoelen en andere Mobplnire Voorwerpen te lang om te melden. Verders op het hof van d.heer BenbdictUS Brondeël, in de Herder- gemschcstraet, ongeveer de 351.0 kilogrammen beste Hooy, 1560 kilos extra goed Klaverliooy, en circu de 5()00 kilogr, Strooy. Een ieder voorzie zich van goede Lorg en hot gewoon ongeld. 42,000 kilos Meersch-en Klaver-IIooi, te Oultre by flinovc. De Sekretaris albyn TOBRLKENS te Aygem, zal door bevoegd ambt, ten veivoeke van Johan Baptist Redant- Van der Schueren, ten zyaen hoeve, binnen Oultre, wvk Leebeke, op Woensdag 21 Maert I860, om 9 uren voor middag, openbaerlyk verkoopen 1° 57, 500, kilos 1° kwaliteit Hooi. 2° 4,500 kilos goed en gezond Rlaverhooi. Verdeeld in koopen. Gestaan aen de Varkensmarkt te Aelst. De Nolaris DTII YGKI A ERE. te Aelst zal ingevolge de. voorschriften der wel, openbaerlyk verkoopen len verzoeke van die hel behoort Een HUIS inct zyne Erve, groot eene are S0 centiaren, en verdere afhanglykheden geslaen en gelegen te Aelsl aen de Varkensmarkt, gekadastreerd S" A, N° 442 en 445, komende vnn de-eene zvde aen hel huis van Benedictus Van der Straten, van de andere aen dat van Bernardus Van der Biest en van achter aen den ouden Dender. Bewoond door Theresia fleylenbosch weduwe van Petrus Colson. Om door den kooper in het bezit te komen met de beta ling dei- koopsom. s.Tniera lnstel Donderdag S) ZITDAGEN, verblyf Donderdag 19) A(,nl 186°- Telkens om 4 uren namiddag, by de weduwe Mortens, in de Abkx van Noë, aen de .Molcnstraetpoort te Aelst. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemden Notaris.

De Denderbode | 1860 | | pagina 3