BEHUISDE HOFSTEDE, berïgtT OVERLEDENEN. Gaeischieling mei den Handboog. Te koop. Bei Openbare Verkooping ZAEILANDEN. MEERSCH EN BOSCH, Verkooping van een HUIS VERKOOPING. VENMTIE VENDITIE Bei'igt, Den weleerw. heer Van Hemel deken van het distriU Assehe en pastor van Opwyok, heeft zyn ontslag van deken ingezonden uyt rede van ziekelykheyd; maer Z. E. den kardinnel aertsbisschop heeft het niet aenveerd, en heeft tot coadjutor of onderdeken in zyne dekanale fonctiën benoemd den eerw. heer De Becker, pastor van Merchtcm. Hoe meer M. den minister van finantiën blyft weygeren van iels te doen om de kwestie der gouden munt op te lossen, hoe meer de klaglen van den koophandel opryzen en veld winnen. 'I was maer in de provintien die aen Vrankryk grenzen dal men eerst begon maetregeis te vragen om in de bestaende moeyelyk- heden te voorzien heden strekt de beweging zich uyt over al de provintien Brussel en Antwerpen zyn ook bygetreden petitiën zyn in Oost-gelyk in West-vlaenderen in omloop en meer dan een ministerieel blad word medegerukt op den weg, welken het eerst, uyt verslaefhevd, had weygeren in te slaen. In' eene zeer aenstaende zitting van de Kamer des Volks- vertenwoordigers, zal 51. B. Dumortierzynen wetsvoorstel neder- legge», strekkende om het fransch gouden geld in Belgiên eenen wettigen koers of deszefs nominale weerde te geven. Het ont werp van den achtbaren afgeveerdigden van Rousselacre is slechts de byna woordelyke overneming van eene bepaling der Zwitsersehe muntwet. Volgens den Sfonitaur de Louiminhebben cr verscheydene studenten van de Calholyke Universiteyt besloten, eerstdaegs naer Roomen te vertrekken, om in het pauselyke leger dienst Ie nemen. 51. Van Dormael, volksvertegenwoordiger voor het arrond- dissemenl Leuven, ligt gevaerlyk ziek. Dynsdag boezemde zynen toestand ernstige onrust in, maer gisteren avond was er beternis. De korrekliönncle regtbank van Gend heeft in hare ver- hooreu van 15, 1(1 en 17 dezer de volgende veroordeelingen uyt- gesproken August Dobbelaere, oud 40 jaren, werkman te Waerschoot, tot 6 maenden gevang, voor dicfle. Pieter Vermeulen, oud 37 jaren, rondleurder te Zelzaete, tot 2 maenden gevang, voor baabreuk. Jan Verhaeghen, oud 38 jaren koopman en"Rosalie Himschoot. bygenaemd Rose Lysters, oud 25 jaren, werkvrouw, beyde te Eeeloo, den eersten tot 5 jaren gevang, en de tweede tol 6 maenden derzelfde straf, als overtuygd van bedriegelyk en enkel bankroet. Pieter Amanclus Mallbys, oud 66 jaren, geboren te St-Marteus-Lierde, zonder beroep en vaste wooning, toleenjaer gevangen 50 fr. boete, voor braek van afsluyting en landloopery. Victor Bal, oud 33 jaren, Karei Bal", en Joseph ltoets, beyde 33 jaren oud, koopmans, alle dry to Wach- tcbeke, de twee eersten tot 4 maenden gevang en den derden tot 1 maend derzelfde straffe, uvt hoofde van "enkel bankroet Pieter Willemarck, Pieter Débbaut, beyde 22 jaren oud, en Jan De Love, oud 36 jaren, alle werklieden le Maldeghem, elk lot 1 maend gevang, voor wederspannigheyd aen de gendarmerie, handelende voor de uytyoering der wetten. Isidoor Van Sleenberghe, oud 28 jaren, werkman te Lembeke, tot 1 maend gevang, voor opstand tegen den veldwachter in de uytoefening zyner bedieningen. Frederik Janssens, oud 28 jaren, dienst knecht le Zvvynaerde, tot 14 dagen gevang, voor beledigingen legende politie. Jan De Rycke, oud 22 jaren, werkman te Gend, lol 2 maenden gevang voor dicl'te. Isidoor Coppens, oud 29 jaren Pieter Hamerlinck, oud 30 jaren August De Coninck, oud 25 jaren, alle dry dienstknechtenLeo Légiest, oud 56 jaren, herbergier, en Pieter Légiest, oud 29 jaren, kloef kapper, allen te Evergem, dc Iwee eersten elk lot dry maenden gevang, en de anderen elk tol 1 maend derzelfde straf, en allen elk lol 16 fr. boete, voor vrywilligé slagen en verwondingen. Jan Bapliste De Vuyst, oud 50 jaren, on Eduard Speockaert, oud 27 jaren, beyde werklieden te Somergem, elk tot een jaer gevang voordieflc. Jlen sehryft uyt Geeraerdsbergen, 17 maert Woensdag is bier publiek verkocht het oud beggynhof met kerk en al de toebehoorten, welke den eygendom was van ons hospilael. Hetzelve is toegewezen aen ons" stadgbestver voor do som van 43,000 fr! De kerk welke alleen opgeroepen wierd, is verhoogd lot 1700 fr. en voorloopig toegewezen aen twee bur gers dezer stad. Het was in deze kerk dal de kongrëgatie der nievsjes gehouden wierd, welke zich dus een ander lokael zullen moeien aensehaffen, daer dezelve verkocht is om afgebroken te worden. Wy lezen in een blad van Leuven «Den 16 October 1859 zegden wy Wy vernemen dat onze liberale regentie, aen het bevel der logien willende gehoorzamen maelrcgelen neemt om de Broeders van Liefde 'uyt het oud- inannenliuys en het weezen-geslicht onzer slad te verwyderen. Reeds is den kruystogt vastgesteld en Welhaest zal het eene volbragte zaek zyn, gelyk voor 't kollcgie van den IIoogen-Hhvel, dat in 1850 door M. Luesemans is afgeschaft geworden. Onze voorzeggingen van 16 October zyn vorwezenllykt ge worden, en eerstdaegs zullen de Broeders van Liefde uyt onze godshuyzen verdwynen. De zaek is heden besloten. Eese gouden brcyloft. De verledene week wierd er aen den Poeyertoren, Berchempoortvest to Antwerpen, eene gouden bruyloft, dat is een jubelfeest van vyflig jaren huwelyk gevierd. Het was een luydr.nchtig feest waeraen de geburen ook doei namen. De bruyd had haren besten kalemiuken rok aen, krenten brood en bibber ontbrak er op tafel niet, en den alsembilleren speelde er geene kloyne rol tusschen. Zoo zat zv in haren sloel le feesten naest... haren man zeker? neen naes't eenen grooten hond want, nota bene, zy is koopvrouw in honden. En den bruydegom dan 1... Ha die kon daer niet present zvn, om de eenvoudige reden dat tiy in 't rasphuys zitmaer dien groolen hond vertegenwoor digde hem op eene weerdige wyze. Die vrouw moet toch een goed hert hebben om den vyftigsten verjaerdag harer ver- eenigmg te vieren voor het weynig genot dal zv van haren lieven echtgenoot gehad heeft, want op de vyflig jaren huwelvk heeft hy er 43 te St Bernard doorgebragt. Dit belette toch de vreugd niet, en de bruyd en de geburen dronken er lustig op aen, en zelfs den hond die den bruydegom vertegenwoordigde, kreeg zyn borreltje. Eenen geweldigen brand heeft zaterdag avond den schouw burg van Namen in assche gelegd. Alleen de vier muren zvn staende gebleven. Men weet misschien dat eenen onzer gewezene Kamer etien, 31. de Brouwere de Hogendorp, naer Rusland was vertrok ken met ecmge onzer landgenooten, en dat zv aidaer eene magti- j ge spoorweg kompagnie hadden ingerigt, welke tot doelwit had Rusland in snelle gemeenschap te brengen met Opper-Azia Eene jaerweddc van 100 duyzend franks was uvt dien hoofde 1 aen 31. de Brouwere de Hogendorp verzekerd,'ten titel van yerlegenwoordingskoslen, voor gansch den tyd zvns bestuers De jaloezie der Russen tegen al wat vremdeling is, heeft eene tegen- werking te weeg gebragl, welke onzen achtbaren landgenoot geloofde met le mogen uytstaen. Dit is de rede waerom M. Dc «rouwere de Hogendorp en eenige andere bediende, Belgen geiyk nv, naer hun vaderland gaen terugkeeren. De werken aen de versterkingen van Antwerpen zyn be gonnen 200 werklieden zyn aen hel arbeyden. Men verzekert dat gedurende den zomer, soldaten uvt al de regimenten aen de aerdevverken zullen worden oengeslold 3 a 4 duyzend manschap pen uyt de verschillende régimenten zouden beurtelings gedu rende het zomersaisoen aen de aerdewerken bezigheyd vinden. Byna al de aenkoopen van grond zyn uyt der band en mits rede- lyke pryzen geschied weynige eygenaers hebben de tusschen- komst der justile gevraegd. Een brusselsch blad verzekert dat de soldaten die aen de ver sterkingen van Antwerpen zullen moeten arbeyden, eenen dag loon zullen ontvangen van 45 cenlimen, waervan, nota bene, er dan nog zal afgetrokken worden 25 cenlimen vooor het byvoe- gelyk voedsel dat zy dagelyks als arbèyders zullen ontvangen, en 10 cenlimen in den mast voor buytengevvoone slete van kleederen. Blyft hun over40 cenlimen drinkgeld BUYTENLAADSCH NIEUWS. Marseille, zondag avond, 18 maert. Te Nissa hebben er tooneelen van gewclddadigheyd plaeto gehad tus schen de voor- en tegenstanders der inlvving. Eenen franschman, opsteller van den Avenir, een blad dat de aenhechtiug by Vrankryk verdedigt, is aengevallen door mannen der ilaliaenscbu party en door zyne landgenoten verdedigd geworden. De overheden blyven werkloos. De" te INissa geves tigde Franschmtms verwachten de aenkomst van zeemagten de Italianers hebben naer Turyn eene deputatie gezonden om aen den Koning te vragen dat de stud vry zou verklaerd worden, liever dan aen Vrankryk over te gnen. De aenhechting van Midden-Itaftën by Pieraont is eene volbragte zaek geworden. Koning Vicior-Emmannel, omiingd van alle de grooie Staets-koipsen, heeft zondag in pb'gtig gehoor ontvangen 31. Farini, die in zyne handen den uytslag kwam neerleggen \an de kiezingen der volkeren van Porma, Modena en der Legaliën. Don Koning heeft in zyne redevoering, dezelfde schynheyligheyd, de zelfde huychelary doen uylschynen, welke wy lueermaels de gelegcnheyd gehad hebben in nl zyne verklaringen te ontmoeten, op het oogenblik zelve dat hy eenen akt van schreeuwende onrogtveerdigheyd jegens den Heyligen Vader dnerstell; zegt Victor-Emmanuel dat hy vol eerbied is voor den Paus, en berevd om de onafhankelykheyd van het hoofd der II. Kerk te verdedigen, hulde te hewyu-n oen zyne souvereyniteyt en mede te werken tot den luyster van zyn llof. Zoo spreekt hy die, op het oogenblik zelve, de Kerk van den perel harer kroon ontiooft Na melding gedaen te hebben van deze plegtige ontvangst, kondigt het officieel blad het kouinglyk besluyt af, wuerby de provintien van Emiliën aen Piemont ingelyfd worden, en veiders nog een tweede besluyt, dat de kicskollegiën dezer landen tegen den 25 maert byeenroept, om hunne gedeputeerden by het Parlement des vergrootte koningryks le benoemen. 31en meld uyt Roomen, 17, dat het gouvernement den vryen uyt- voer van koorn en meel in de havens der middellandsche zee toegelaten heeft. Lyon, dynsdag 20 maert. Den Sallt public zegt dat de 2e en 3e regimenten dragonders bevel ontvangen hebben zich gereed te houden om tusschen den 25 moert en 5 april te vertrekken Men weet niet waer deze troepen naer toe moeten, doch algemecnlyk gelooft men dat zy zich naer Savoyen moeten begeven. Turyn, dynsdag morgend, 20 maert. liet gouvernemet heeft de deputatie der stad Nissa ontvangen, gelast met de vragen dat deze stad by Piemont zou vercenigd blyven of wel in eene vrystad worden ingerigt. I)e lydingen uyt Roomen, van 16. melden dat den bcsluerder der openbare schuld zich naer Brussel heeft hegeven om ablaer eeue leening te sluvten van 10 millioen. luryn IS maert. In eene tweede editie van den Momtore word gemeld, dal den Paus aen den Koning officieel heeft doen kennen, dal vonrtaen alle betrekking tusschen den Koning en de Kerk is geschorst. Den Paus behoud zich voor nog strengere maetregelen te nemen, welke nu reeds den Koning boven het hoofd hangen. Parys, woensdag avond, 21 maert. Den Kevzer heeft heden de deputatie der Savoyenaers ontvangen, welke hem een adres heeft aengeboden. Den Keyzer heeft gansch zyne voldoening iivtgedrukt vfln haer te mogen ontvangen ziehier den hoofdinhoud zyner aenspraek De inlyving van Savoven en het graefschap Nissa bv Vrankryk is in grondbegin besloten de toestemming van hel piemonteesch gouvernement en der bevolkingen is aen deze grensverandering verworven. a De onderhandelingen met de onderteekenende mogendheden der trak taten van 4815 begonnen, laten toe te verhopen dat het meerderendeei van haer de vraeg gunsliglyk zullen beantwoorden. De vriendschap welke den Keyzer voor Zwitserland gevoelt had hem byno oen dezen Stnet eenen afstand van grondgebied doen beloven, welken hy niet tegenslrydig geloofde met de wcnsclien van Savoyen maer van zoohaesi Vrankryk den tegenzin der Savoyaerdsche bevolkingen voor eene verdeeling huns lands kende, heeft het van dezen afstand afgezien, tevens dat het de belangen van Zwitserland belooft te beveyligen. Parys, 23 maert. Den Keyzer zyne begeerte beluygd hebbende om te spreken met 3Igr. de 3!erode, geheymen Kamerling van den 11. Vader die zich op ditoogenblik te Parys bevind, is dezen prelaet hem voorgesteld geworden door Mgr. den aertsbisschop van Purys. BURGERLYKEA-STAAB. GEBOORTEN. Mannel yr 7 Vrouwel. 9 HUWELYKEN. Joannes Kindts, daglooner, met Aldegonde Vanden Bremt kantwerksier. V. Schollaert, 15 maend Schaerbeke. C. Walgraef, man Strvpens, zonder beroep, 58 jSchaerbeke. F. Van der Paell, 10 dagen, Molen- straeije. E. Clouwe, vrouw Brekers, winkelierster, 71 j."Mob-sirnet. J. Van Varenberg, wede Van Rillas, zonder beroep, 85 j., Schaerbeke. A. Van der Vurst, zonder beroep 26 j., Stotiepleyn. T. D'Ilondt wede Grade, zonder beroep, 69 j., Schaerbeke. J. Bosman, 4 j., Mylbeke. E. Degrauw, 1 j Hoogevesten. Jacops. twyndersgast, 20 j., St-Johstraelje. .1. De noncker, 40 maend. Schaerbeke. A. Van Caekenbergh, vroriw llamelinckx, zonder beioep, 33 j., Mylbeke. J. Ridiaux, 7 maend, Schaerbeke. P. De Moor j,. 3Iolestraet. F. Van Lierde, wede Uendrickx, zonder beroep 87 j., Schaerbeke. Tc- Lede op Zondag 2*2 April I860. Vooruyt 50 franks. Inleg 5 1/2, terug 5 franks. Inleg om twee uren om beginnen te schieten om 3 nren en te eyndigen om 7 uren. 15 centimen Pvlrapersgeld. tone schoone Piano, in goeden slaet, oen den prys van 120 fr. Zich te adresseren bv den drukker dezer. II VAN BREUGEL, Gebroeders, koopmans in Kalk, Pannen, Steen en Zoutzieders op de Werf te Aelsl. maken bekend dat er by hun aengekomen is een schip met K< pers van alle diktens en zeer groote" lenglens,' Joeffers in soorten, panne Latien, Eyke cn Deene plafnndlatlen, drooge Bueke Masthouten, eene groote party Sperre Boonstaken aen byzondere lece pryzen Er is hy hun ook te bekomen Naeinscheu wit Kalk in groote en kleyne tonnen van allerbeste hoedanigheyd, Lakmoes en Franscbe Schaliën van de hesle qualiteyt alles aen zeer voordetlige pryzen. Zy bevelen zich aen de gunst vau eenieder. By uitscheiding van Bedryf. VAN EENE Tot Borsbeke, Ressegem en Aygem. De Notaris Petrus ARENTS, tot Herzele, zal ter tus- schenkomste van zynen ambtgenoot de Notaris DE VUYST tot Borsbeke, ten verzoeke van vrouwe weduwe Constant De Vuyst eu vau d'heer Camil De Vuyst tot Borsbeke, openbaerlvk verkoopen de nasclirevene Goederen: Eerste Koop. Eene schoone en welgelegene Hofstede met medeguende Grond, Wallen, Dreven en Boomgaerd, genaemd liet kasteellcen, gelegen tot Borsbeke op he.t Syp', aen de kalseide van Aelst op Andenaerde, groot 4 hectaer 56 aren 87 centiaren. Gebragl op fr. 10,000 Boom. fr. 550 Ttneeden Kood. Eene party Meersch, gelegen tot Bors beke, nevents den voorgaenden koop, genaemd den Duif- kensmeersch, groot 79aren5 cent. Geb. fr. 4,700 b. 100 Derden Koop. Eene party Land gelegen totRessegem, op de Bogtveldekens, groot 57 aren 40 centiaren, fr. 2,400 Vierden Koop. Eene party Land gelegen tot Resse- gem, groot 1 beklaer 2 aren 59 centiaren, ten noorden van meerdere ook op de Bogtveldekens nevenls de voorgaende. Gebragt op fr. 3.-600 Vy/den Koop. Eene party Land tot Avgem, op liet Steenberg, groot 54 aren 10 centiaren. Geb. op fr. 800 Zesden Koop. Eene party Bosch, gelegen tot Borsbeke, in den Tichelenbosch, groot 50 aren 76 centiaren. Gebragt op fr. 400 boomen fr. 400 Superabondanten Zitdag tot Absoluet Verbluf Woensdag 4 April I860. Om 2 uren namiddag, ter herberge van d'heer Charles Quintyn tol Borsbeke aen de kalseide. Gestaen aen de Varkensmarkt te Aelst. De Notaris D HLVGELAERE, te Aelst zal ingevolge de voorschriften der wet, openbaerlyk verkoopen ten verzoeke van die liet behoort Een MUIS met zyne Erve, groot eene are 50 centiaren, en verdere afhanglykheden gesïaen en gelegen te Aelst aen de Varkensmarkt, gekadastreerd SCA, N° 442 en 445 komende van de eene zyde aen liet huis van Benedietus Van der Straten, van de andere aen dal van Bernardus Van der Biest en van achter aen den ouden Dender. Bewoond door Tlieresia Ileylenboseh weduwe van Petrus Colson. Om door den koopcr in liet bezit te komen met de beta ling der koopsom. ZITDAGEN ^{yf Donderdag S Telkens om 4 uren namiddag, by de weduwe Mertens, in de Arke van NoE, aen de Molenstraetpoort le Aelst. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemden Notaris. Van 5000 schoone Sparre Iloppestaken en 2000 Boon staken, door 't ambt van den Notaris Jh. VERBBUGGHEN te Aelst, op Woensdag 28 Maert I860 om 2 uren namidda" aen de Kaey der Vaert, en ter woon van den heer Podevvii- Lenssens in St-ilarten te Aelst buylen de Molenstraetpoort. Men zal beginnen aen de Vaert. Van 50 Itoopen schoon LOOF te Moorsel. Deurwaerder N0TERIS zal, ten verzoeke van de wed van Bernard Meert, op versebeyde landen, omtrent hare woonst' wvk Ryger te Moorsel, op Dynsdag 27 Maert i860, ten 2 uren nanoen openbaer venditie houden van 50 koopen goed LOOF. Op gevvoone konmSen, onder borgstelling. De publieke Aenliesleding van liet Vleesch, van de gezuiverde koolzaed-olie en van de steenkolen noodig aen de Troeps kinderen school, te rekenen van den 20 April tol en inbegrepen den 51 December I860, zal plaets hebben ten kantoore van den Majoor-Kommandant den 16 April aenstaende ten 11 ure voormiddag. Den Majoor-Kommandant. DUMOULIN. Van Bouw-Malerialen, liooyStroop, Klaverhooy, Brand hout, Akkerhalam en Mobelaire Voorwerpen te 'Lede Den Greffier DL BACKER, te I.eHe, in], op Dvnsdag 27 dozer maend Maert I860, om lie,, uren voormiddn5 precies op liet Dorp aldoer onen ljfierlvk verkoopen,! op gevvoone conciliën en tjd van betaling, een' proole kwantileyt af'gebrokene Bonw.Materialen bestaende nnmendvk in zeer goede Dakpannen. Kep.-rs, Latien. vyf Balken, Platen, Stjleii, Berd 20 nieuwe Vensterramen, verscheydene Hekkens in Latwerk, eene na Brandhout, eenen hoop Knlseydéstcen twee Eggeu Wanmolens, Stoelen en andere Mobelaire Voorwerpen te lang om le melden. Verders op het hof van d heer Beivedictus Bro^deel, in de Ilerder- gemscheslraet, ottp,e\eer de 35lJ() kilogrammen Leste Uooy. 15U0 k'I extra goed Klaverhooy, eu circa de 50UÜ kilogr, Stroov. °S Een ieder voorzie zich van goede I org en het gewoon ongeld. J. B. BAÜDE aen de Zoutstraetpooit N36, heeeft de eer het publiek kenhaer te inoken dat er by hem te bekomen zyn alle soorten va Brabandsrhen Kaes, genaemd HARTE K AES, aen eenen chiclen prys Hv beveelt zich in de gunst van eenieder.

De Denderbode | 1860 | | pagina 3