OVERLEDENEN. BEKENDMAKING Vogelschieting met de Bolle. Grocte vermindering van Prys. Uil Ier hand ie huren ofle koopen. VENMTIE Berigt. Groote Verkooping Verkooping van een HUIS !K!„ ESSf t"'! afii DoctorGllilliè, GEREE^0^MAEKT Paul Gage, Apotheker. Nog al eene misdaed Eene moordpooging is vrydag nacht t^egaen op den persoon van Mev. wed. Dubois, landbouwster te Gouillet, by Charleroy. Dry booswichten zyn in hare wooning gebroken en in hare kamer gedrongen, en hebben haer met eenen hamer verscheydene slagen op het hoofd toegebragt het slagtoffer hief afgryselyke schreeuwen aen die spoedig hare njeyd deden bysnellen. Deze legde eene wonderbare koelbloedigheyd aen den dag zy liep rasch beneden, klopte den knecht op en maekte hem met twee dry woorden alles bekend. Dezen greep aenstonds eenen riek en snelde binnen maer de moordenaers het gerucht d#r meyd gehoord hebbende, waren reeds weggevlugt. De geneesheeren die het slagtoffer verpleegd hebben, ver zekeren dat niet eene der haer toegebragte wonden doodelyk is. Men verzekert ook dat M. Dubois eenen der moordenaers herkend heeft. Volgens de Meuse, is er vrydag een zonderling ongeluk te Jemeppe gebeurd. Eenen landbouwer die eene ploeg met twee peerden bespannen over zyn veld deed gaen, voelde eensklaps qen grond onder zyne voeten wegzinkenen den man, peerden en ploeg stortten in eenen kuyl van verscheydene meters diepte. Men verbeelde zich de verbazing van dien ongelukkigen slechts met de grootste moeyte mogt het hem gelukken om uyt den kuyl te geraken, en alsdan hulp geroepen hebbende, kon by een der vpeerden er eveneens doen uytkomen maer het ander p'eerd, dat Dy na volkomen met aerde was bedekt, was reeds dood toen men het van deszelfs last bevrydde. De oorzaek van dit onheyl kan slechts worden toegeschreven aen eene plotselyke instorting die het gevolg is van vroegere s'teenko|enmynwerken welke aldaer zeer digt by de oppervlakte van den grond moeten zyn ten uytvoer gelegd. Tot hiertoe had evenwel niets de aenwezigheyd van dergelyke vroegere werken op die plaets doen vermoeden. Vier kinderen verbrand. De korrekUonnele regtbank van floey, heeft dezer dagen de gena'emde Maria-Joanna H.... ver oordeelt tot vyftien dagen gevangzitting, om door onvoorzig- tigheyd de dood veroorzaekt te hebben van hare vier kinderen, waervan het oudste- slechts.5 jaren oud was. Zy had ze alleen in eene kamer gelaten terwyl ze eenen parapluie te maken droeg en terzelfder tyd eenen hareroomen ging bezoeken. Een der kinders had aen het beddestrooy het vuer gestoken, en hierdoor zyne dood' en die zyner dry broertjes veroorzaekt. BUYTENLANDSCH NIEUWS. -rd- Parys, 26 maert. Men leest in eene parysche briefwisseling Ik verneem stelliglyk dat generael Lamoricière eenen brief van den Pafls komt te ontvangen, die hem verzoekt naer Roomen te komen, om er «yne gedachten te doen jennen wegens de inrigting van het pauzeïyk leger. Den generael Lamoricière, die eenen waren catholyken is tenzelfden tyde als. eenen talentvollen generael en eenen inrigter van eerste orde, heeft onmiddelvk het verzoek van Pius IX ingewilligd. Men blyft voorts verzekeien dat Mgr. de Merode, by zyne doorreys te Parys, aen Mgr. Dupanloup heeft verzekerd dat den Paus hem benoemd heeft tot kardinael in Petto. Mgr. Dupanloup zal echter slechts eenen italiaenschen kardinael zyn. Mtn weet, dat den Paus eiken geestelyken tot kardinael kan benoemen, maer het gebruyk veroorlooft niet als franschen kardinael hem te her kennen die met het purper word bekleed zonder tusschenkomst van het fransch gouvernement en op deszelfs voordragt. Mgr. Dupanloup zou dus wel kardinael der Roomsche Kerk zyn. de eereteekenen er van mogen dragen, maer niet officieel als zoodanig erkend worden en geene aenspraek rüogen maken op de voorregten, in Vrankryk aen den rang van kardinael verbonden, noch als zoodanig in den Senaet zitting kunnen nemen, omdat de baret hem niet door den Keyzer zou worden overhandigd. Het hertogdom van Savooyen en het graefschap Nissa zyn voor goed aen Napoleon III afgestaen. Het verdrag dat dezen afstand regelt is zater dag te Turyn geteekend. De tyding er van is door den Moniteur afge kondigd, die ten zelfden tyd de voornaemste schikkingen doet kennen lusscheR de hoven der Tuileriën en van Turyn vastgesteld. Het iraktaet behoud voor de goedkeuring van het pieraonteesch Parle ment, alsook die der bevolkingen, maer voor wat aengaet de wyze op Welke de bevolkingen deze hure stemming zullen uytbrengen, daer van Word er niets vastgesteld alleenlyk is er besproken'dat bevde gouver nementen de geschiktste middels zullen beramen om 's volks wil te rade te gaen» Het is stellig dat beyde kabinetten reeds diesaengaende met elkander overeengekomen waren want den tyd die nog over blyft oin te beramen en het volk te raedplegen, is geheel kort, aengezien, vólgens zeggen van den Moniteur, de inlyving den 30 maert moest volbragt zyn. Den dag zelve dat dit traktaet geteekend wierd, ging er in het ministerie van huytenlandsche zaken van Vrankryk iets ernstig om. Lord Cowlev aen 51. Thouvenel eenen brief van het engelsch kabinet tegen de inlvving mede6edeeld hebbende, zou .den minister van Napoleon 111 denzei ven niet hebben willen aenveerden en lord Cowley verzocht hebben denzelven aen tyn gouvernement terug te zenden, om er aen de noodige veranderingen toe te bteogeu die er de aenveerding van konden mogelyk maken. Het is waerschvnlyk dat dezen brief van het engelsch kabinet niets anders was dan de antwoord welke lord John Russell geweygerd heeft aen ttyï Gemeenten-Kamer mede te deelen, in de zitting van vryda°g laetst De dappere Zwitsers geven op dit oogenblik een" groot voorbeeld aen Europa. Zy alleen durven opentlyk en hoogelyks hunne wandschap betuygen tegen de ontwerpen van Napoleon III tot vermeerdering van het fransch grondgebied. Dy de tyding dat 600 Franschen den 28 maert de stad Aonecy gingen bezetten, zyn er aenstonds Zwitsersche troepen bveen- Reroepen geworden ia de de kantons van Bernc, Waedt, NeuchateJ, Freiburg en Wallis. Te Berne heeft den bondsraed zondag avond eene lange zittine pe- bouden. o Men spreekt zelfs van eene militaire bezetting, door de Zwitsersche troepen van de provintien Chablais en Faucigny, en van de mocelvke nood- takelykhevd waerin VraDkryk zich zou bevinden van hen er'mêl geweld uyt te dryven en welligt aldus gelegenheyd te geven tol eenen algemeenen oorlog. Londen, maendng avoDd, 26 maert. lü de titling der Gemeenten-Kamer ran deten avond, heett lord Russell tyn mistrouwen wegens Vrankrjk's politiek uytgedrukt, in wat de inlvving tan Savoyën betreft. - Den minister tegt dat de leeringen die dele inlvving ondersteunen, later nog op andere punten der fransche gtenten !roudén kunnen toegepast «orden. Lord Uussell voegt er bv dat bet onmogelvk is in tulke voor- waerdenden vrede van Europa te behouden, en dat Engeland tich nader bv de andere landen moet vervoegen ten eynde gereed te weten om met haer voor hnnne gemeene veyligheyd te handelen. Lord John Manners 2wneyt lord Russell grooten lof toe v„or dete ver klaring, en hv wenscht hem geluk omdat hy terug keert tot een politiek vyaervan Engeland po nvt had mogen afwyken. Vertier tegt lord JRussell nog datde aenhechting van Savoyën de dniydigheyd van Zwitserland treft.. Dit land heeft de waerborg der mogend- beden ingeroepen. Verscheydene onder Itaer wènschen dat de taek voor een Kongres gebragt worde. Den Keyter der Franschen heeft de redens van tyn mistrouwen tegen tieten voorstel doen kennen, Wal de aenhechting betreft, de tacl van het Parlement, hoe geweldig ty ook tou weten, tou daeroni dezelfde niet belet hebben. Men leest in de Patrie a Eenen brief geschreven uyt Florentiën den 20, deelt belangrvke byzonderheden mede. Men neemt in het paleys Pitti al de noodige schik kingen om den prins van Savoyën-Carignan te" ontvangen, die het binnen eenige dagen gaet komen bewoonen. Florentiën ophoudende van eene hoofdstad te wezen om enkelyk eene hoofdplaets van provintie te worden, hebben de verschillige gezant schappen bevel ontvangen deze stad te verlaten. Het gezantschap van Vrankryk, samengesteld uyt M. graef de Mosbourg, eersten sekretoris, die het bestuer der zaken had sedert den terugkeer naer Vrankryk von M. deu markies de Ferrière-Levayer M. de Breuverv, gehechte, en M. Mariotti, kanselier, moet met het eynde van maert naer Parys vertrekken. Toskanen zal geenen onderkoning hebben, zoo nis men het eerst had gedacht, maer wel eenen enkelen algemeenen gouverneur, die nlgcmeene bestuerders onder zyne bevelen zal hebben het zal ook geene byzondere Vergadering hebben, slechts tal het zyne gemeente-en provintiale raden behoudeu, gelast met het plaetselyk bestuer. Gansch zyn politiek en bedryvig leven zal naer Turyn worden overgebragt. Den briefwisselaer die die deze feyten overschryft, welke grootendeels door de brieven uyt Piëmont bevestigd worden, verzekert ons dat zy te Florentiën eenen zekeren indruk te weeg gebragt hebben. VERMANING AEN KONING VICTOR-EMMANUEL. Ziehier de vertaling van de vermaning, welke door Z. H. Pius IX aen Victer-Emraanuel gezonden is Het ontwerp van U. M. in uwen brief vervat, is eenen christenen vorst onweerdig, en vooral eeneu vorst van Savoyën. Uwe Majesteyt is reeds door de Kerkelyke censuren getroffen, en by de ontvangst van de eerste tyding der inlyving, zal ik mynen banbliksem tegen U. M. en de uwen afzenden. Er blyft my nog alleen overig den Heer te bidden, opdat Hy u de genade verleene, opdat gy uwe zonden zoud verfoeyën, alsook het kwaed, dat gy aen de Kerk en aen Italien gedaen hebt. Koning Victor-Emmanuel heeft heeft het exequatur aen die vermaning geweygerd. Er zyn ministeriele cirkulairs aen de gouverneurs en intendenten gezonden, opdat zy zouden woken op de uytvoering der wet, welke het afkondigen der bullen van Roomen op de predikstoelen, zonder toelating van den zogelbevvnerder, verbied. De hertelyke verstandhouding tusschen Vrankryk en Engeland is gedaen, en reeds ontwaert men in 't verschiet eene europesche samen spanning tegen de aenmatigingeii van Napoleon III. Het geen wy komen te zeggen is geenszins overdreven deze waerdering van eenen ganseh nieuwen politieken toestand halen wy uyt de woorden zelve maendng avond door lord John Russell in de Gemeenten-Kamer uyt- g esproken. Hoesten wy ons het le zeggen, dat zoo duydelyke als redematige ver klaring van den minister van huytenlandsche zaken van Engeland, zal aen het verontruste Europa voldoening geven gelyk zy er gegeven heeft aen de Gemeenten-Kamer en zelfs aen de tory-party, waervan een der vurigste opperhoofden lord Russell geluk heeft gewenscht over de krachtdadige houding die hy tegenover Vrankryk kwam te nemen. r/Tg*T GROOTE EXCOMMUNICATIE. De laetste berigten uyt Roomen melden dat aldaer op vyf plaetsen de breve is aengeplakt door welke den Paus de groote excommunicatie uytspreekt tegen de plegers, de opstokers, de medehelpers, de raedgevers en aenhangers des oproers, van de overweldiging en der inrukking in de Kerkelyke Staten. BURGERUYKE.V-STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Yrouwel. 8 HÜWELYKEN. Joannes Arents, Kleermaker, met Catharina Pieters, dienstmeyd. A. Rimbaut, 4 mnend, Longeridderstraet. P. Van der Doodt, koopm. in hoppe, 42 j., Kerkeslraet. B. Wauters, 2 maend, Langeridderstraet. Th. Eemans, wede De Bolster, naevsier, 51 j., M-Jol>. J. Boone 2 j., Radysegang. M. Amant, vrouw de Coker, zonder beroep 61 j., Dam. Ter drukkery van den Denderbode belast men zich met het drukken van affichen, trouw-en doodbrieven, dood- beeldekens, registers, facturen, boekwerken en alles wat verder den drukkersstiel betreft. Men beveelt zich aen de gunst van het publiek wiens vertrouwen men zal trachten te blyven behouden door geringe pryzen, schoon \verk en spoedige bediening. MAETSCUAPPY DEN STEUN VAN T VERMAEK. Op Zondag den 15 April I860, bv Seraphien DE SMEDT in de afspan ning de roos aen de Pontstraetpoort te Aelst. De inschryving begint om 2 uren namiddag. Al de liefhebbers worden verzocht aen de Schietiug te komen deel nemen, den inleg is bepaeld op 56 centimen woeronder het Bolrapersgeld begrepen is. Het geld zal verdeeld worden op Hollaudschen Kaes en Geldvogels. Men zal maer eenen Vogel in eene scheut konnen genieten, doch den schutter behoud het regl van denzelven le mogen verkiezen, niemand zal mogen van pluets verwisselen of door een ander loten vervangen alle andere geschillen die er zouden kunnen voortskomen zullen door eene Commissie duertoe benoemd onwederroepëTyk beslist worden. Wel op te passen. De Secretaris De Voorzitter, S. DE SMEDT.Cu. KIEKENS. By VAN PETEGHEM, Apotheker te Aelst aen de groote Kerk. Amer Stomachfque (Maeghitter). lcn Graed den liter fr. 1,50. 2<'en gr. 2,Ott. 3,len gr. 3,00. Siroop van Maeghitter, zeer aengenamen likeur, fr. 4,00 den liter en 2,25 den halven liter. Allersterksten extrakt van nollandschen Bitter. van Engelschen Bitter. van Zwitserschen Alsem, t van Zweedschen Bitter, waervan den Boojiekamp eene nabootsing is. fr. 1,00 den liter. Prys der likeuren per liter. Franschen en Anisette fr. 1,00, 1,25, 1,50 en 2,00. Punch en Punchette, fr. 1,00, 1,25, 1,50 tot 4,U0. Elixier-Bitter. fr. 0,65, 0.80, 1,00 en 1,25. Anys en Ploisi, fr. 0,65. 0,75. Schiedam, fr. 1,25, 1,50, en 1,75». Genever aen den prys van den dag. En alle soorten van fyne dranken aen fr. 150 tot 3,00. Likeur-wyn, fr. 1,00, 1,50. Azyn, fr. 0,25, 0,35 en 0,50. enz enz, enz. N. B. Daer is eene merkelyke vermindering van prys wonneer men vyf of meer liters likeuren neemt. Een HUIS en ERVE gelegen binnen Herzele in het schoonste van de merkt, groot 2 aren 68 centiaren wezeude eene herberg genaemd het hof van WEENEN behoorende aen Boniface Van Buggenhout thans te Ilerzele nu te Brussel. Die genegen is kan zich begeven voor alle inlich tingen ter studie van den Notaris DEVUYST te Borsbeke. Van ",000 Hoppestaken te Erembodegem aen de Denderbrug. Op Maendag 2 April I860 om een ure na noen. Door het ambt van den Notaris DESMET te Erembodegem. T. C0BBAUT-DE PEI.SMAEKER, laet weten dat hy, van voren in de Molenstraet N" 33 eenen winkel komt te openen van Speceryen, Cigaren en Tabak en alle soorten van liqueuren. Prys der liqueuren par liter Genever, fr. 0,96 a 1,08. Cognac a 2,50 a 3,00. Rhnm, a 2,50 a 3,00. Anizette, a 2,50. Punsch, 1,20 1,45 1,65. Menthe, 0,65 1,10 1,50. Franschen 1,25. Plaisir, 1,00. Anys, a 0,90. Van meer dan 450 koopen door Brand beschadigde mile en gekleurde Katoenen te Aelst. Op Zaterdag 14 April 1860 van een uer na noen en des noods op nader te bepalen dagen, zal er voor d'heer Von Santen Van de Wiel en oen zyne woon in de Pontstraet worden verkogt meer dan 450 groote koopen Witte en gedrukte Katoenen door Brand beschadigt, dit met tyd van betaling gekende borgstelling en ordinair ongeld, door het ministerie van den Deurwac-rder R1NG01R. Gestaen aen de Varkensmarkt te Aelst. De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst zal ingevolge de voorschriften der wet, openbaerlyk verkoopen ten verzoeke van die het behoort Een HUIS met zyne Erve, groot eene are SO centiaren, en verdere afhanglykheden gestaen en gelegen te Aelst aen de Varkensmarkt, gekadastreerd Sa A, N° 442 en 445, komende van de eene zyde aen het huis van Benedictus Van der Straten, van de andere aen dat van Bernardus Van der Biest en van achter aen den ouden Dender. Bewoond door Theresia Heylenbosch weduwe van Petrus Colson. Om door den kooper in het bezit te komen met de beta ling der koopsom. Telkens om 4 uren namiddag, by de weduwe Mertens, in de Aiike van NoE, aen de Molenstraetpoort te Aelst. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemden Notaris. Het ware Versterkend en Slymverdryvend Elixier. VAN DEN Grenelle-Saint-Germain-Straet, 45, Parys. Den heer PAUL GAGE heeft in 1832 het eygendom gekocht van het SLYMVERDRYVEND ELIXIER VAN DEN DOCTOR GUILLIÉ, by aktie gelegd voor den notaris Cottenet, te Parys, en geregistreerd. Het is geen geheim geneesmiddel, en de verkoop is toegelaten geweest door verscheidene vonnissen der keizerlyke geregtshoven en van het hof van verbreking. Het Elixier van Guillié, gereed gemaekt door Paul Gage, biedt aen de kunst een der krachtigste nuttigste en goedkoopste geneesmiddelen aen, die men kent. te gelyk als buikzuiverend en als bloedzuiverend middel liet is vooral nuttig aen de geneesheeren op het platte land, aen dé huisvaders, die verre woonen van eenigen doktor, en aen de geestelyken die de arme zieken gaen bezoeken en bystaen. Het is insgelyks nuttig aen den werkenden man, aen wien het groote kosten van geneesmiddelen uitspaert. Eene ondervinding van meer dan veertig jaer heeft ten klaerst© bewezen, dat het Elixier van Guillié, gereed gcinaekt door PAUL GAGE, onwederlegbaer werkzaera is tegen de koortsen van de moerassige landen, de buikloopen, den cholera-morbus, de gsele koortse en da besmetlelyke ziekten, tegen de jicht- of flerecynachtige en zinking achtige of rhumatieke kwalen, tegen de zinkingen op de blaes in de ziekten der vrouwen en kinderen, in de lever- en maegziekten,' in de ontsteltenissen die met de overgangsjaren en met den ouderdom gepaerd gaen, in de aenhoudende maegpynen, in de darmontstekingen, in de klierachtige verstoppingen, in de haer wormige eu leverachtige kwalen in de verstoppingen van de longen, in het speen, enz., enz. Een boeksken tol uillegging, dat eene ware verhandeling is over de gebruikelyke en huiselyke geneeskunst, word kosteloos met elke flescb elixier afgeleverd. Mpo moet ze vragen. Eene uitspreek van het keizerlyk hof te Dijon, van den ?en augustus 1854, heeft, op het verslag van de gezworene scheikundigen de heeren Ossian Henry en Chevalier, leden van de keizerlyke akademie van genees kunde le Parys, en Lassaigne1, leeraer van scheikunde by de keizerlyke vee-arIscnyschool te Alfort. door het gemelde hof benoemd om 'het Elixier van Guillié, bereid door PAUL GAGE te ontleden, heeft verklaerd, dat dit elixier eene volmaking was van het voorschrift No 327 der FRANSCHE WETBOEKEN, dat dit geneesmiddel, aldus gereed gemaekt altyd op eene bestendige en regelmatige wyze werkte, en dat de verkoon er van moest toegelaten worden. Die uitspraek is bevestigd geworden door hot keizerlyk hof te Roewaen den 27cn november 1855, door het keizerlyk hof te Metz, deD li februarv 1857, en deze laetste door het hof van verbreking, den 14 mei 1857* Eene dergelyke uitspraek is door het oppergeregtshof van Pruissen den 23eu meert 1855? gedaen geweest. Het Elixier van Guillié, gereed gemaekt door PAUL GAGE is nagemaekt geweest, en M. Gace heeft de namakers doen veioordeelen tot de boete, de kosten, en eene aenzienlyke schade-vergoeding, en tot de afkondiging op losten der namakers, van het vonnis der regtbank van koophandel van den 17LM! meert 1856 en van de uitspraken van het keizerlyk hof te Parys, l,tc kamer, van den 12 january 1857 en den January 1858, welke deze verschillige veroordeeliDgen uitgesproken hadden. Een nieuw vonnis van het handelsgeregt le Parys, van den 31 mei 1350 heeft de namakers tot twee duizend franks schadevergoeding ten nrnfv.i van M. PAUL GAGE veroordeeld. pr0l>te Om de noodlottige gevolgen van de na/noking te vermyden, heeft M Paul Gacf. goedgevonden elke flesch Elixier van Guillié', die uit zvne apothekcry komt, te omwinden met eenen op rood gedruktcn band en op eenen zandachtigen grond, die niet kan nagemaekt worden, met z\n eigenhandig geschreven merk. Alle man wordt verzocht de flesschen te weigeren, die hem zonder dit kenmerk en vooral zonder het bvgaendc boeksken zouden aengeboden worden. Het Elixier «01(1 verkocht in flesschen van 6 franks en in l.sl.. flesschen van 3lr. 50c. Zich le vervoegen voor den verkoop in het gros van den Itmr. GUILLIÉ, gereed gemaekt door Paul Gage, by M. Paul gace. Crenelle Sainl-Germain-Slraet. Ei, te Parvs, cd te Brussel by de heeren Dcmam en toon, MtssOTE» en Thielemaas, ItEA'Oü en C«, Va, Kebgkhove» De Gheési. Va, de, Schbieck en f.«, en voor den verkoop in het klein' b, de heeren Schooffs, apotheker, 15, Bergstraet IUxlot. apotheker' 38, Groolc-Beenhotiwers-slraet, alsmede in alle goede apothekervc BRUSSEL en van BELGIE. Dé|)6t te Aelst, by M. C. VAN DER BIEST, Apotheker in d» lange Zowtsrtaet. ue

De Denderbode | 1860 | | pagina 3