LYNWAED-BLEEKERY TE KOOP. Hyus te huren terstond. BERIGT. BEKENDMAKING. Uyt ter hand te koop. Meubelaire Venditie. Belangryke Bekendmaking. Verkooping van een HUIS, VERKOOPING VERKOOPING VERKOOPING M Castiau zal binnen eenige dogen te Brussel een vlugschnlt uvtceven, getiteld Abolition des Octrois, waerin hy hel stelsel van den minister van finantien duchtig zal bestryden, als eene schending onzer gemeentelyke vryheyd Den 23 is te Beveren (Waes) overleden M. Constant Lesse- jiers ridder der Leopolds-:>rde, burgemeester van Beveren, lid van 'den provinlialen raed en oud-notaris. 41. Lesseliers was 70 iaren en 9 inaenden oud. Het gerucht loopt dat den Unvcrsel eerstdaegs gaet ophou- den te verschynen. Be meesters van dit blad zouden vrydag laetst te Brussel eene zitting gehouden hebben, in welk zy zouden besloten hebben een evnde te stellen nen de schroomlyke gcld- opoftëringen vvaertoe het bestaen van dit blad hen tot hier toe ccnoodzaekt heeft. Men schryft uyl Kortryk Het schynt dat de zuyvere opbrengst van ons octroy voor de maend ma'ert, eene ontvangst opgelevert die 9000 fr. min be- drae-'t dan degene der maend maerl 1839. Dit tekort word toegeschreven aen het vooruylzigt der aenstaende afschaffing <ler octroven. De voorwerpenv aen octroyregt onderworpen komen binnen de stad niet meer en blvveu in bewaernis liggen in de voorsteden en omstreken der stad, in afwachting dat de ontwor- pene wet word afgekondigd. De korrektionnele reglbank van Gend heeft in hare ver- hooren van 19, 20 en 21 dezer de volgende veroordeelingen uyigesproken Amelie Ceuterick, van St-Goorix Audeuhove, lot 6 maenden gevang, voor aftroggelary Honoré De Vrieze, werki Honoré De Vrieze, werkman te Bassevelde, tot 14 dagen gevang voor vrvwillige slagen. Karei Lodewyk Derweduwen, oud 13 jaren, werkman te Asper, om 4 jaren in een verboteringshuys opgesloten te worden, voor gcldiefic- Frans Mees, oud 34 jaren, hovenier te Heusdcn, tot 2 jaren gevang en 25 fr. boete, als overtuygd van misbruyk van ver trouwen en ban-verbreking. Justine De Bock, oud 38 jaren, handschoenmaekster te Ninove, tot 2 maenden gevang voor ban-verbreking. Pieter Hutse, dienstknecht te Velsieque-Ruddershove, tot 2 jaren gevang en 3 jaren waekzaemheyd van politie, voor dienst bode-dieft e. Marie-Therese Dubois, huysv. Vermeulen, oud 43 jaren, kan tenkoopvrouw te Brussel, en Ivo Rogge, oud 28 jaren, handeis- reyziger te Gend, de eerste tot een jaer gevang, en 50 fr. boete, enden tweeden tot 5 jarer. gevang, 150 fr. boete en 5 jaren waekzaemheyd, voor aftroggelary. Karei Noë, oud 42 jaren, en Ferdinand Noë, oud 35 jaren, beyde werklieden te Bouchaute, den eersten lot 5 jaren gevang en den tweeden tot 3 jaren derzelfde straf, en beyden tot 5 jaren waekzaemheyd. voor dieften met verzwarende omstan digheden. Fr. Peerebooom, wed. J. B. De Coster, oud 43 jaren, werk vrouw te Genei, tot 2 jarèn gevang en 50 fr. boete, als overtuygd van vrvwillige slagen en verwondingen. Zoo het schynt zou men erin gelukt zyn kunstmatigen guano te maken op' de volgende wyze Op eene dunne laeg gewoon mest strooyt men 1 per honderd plaester, daer boven eene tweede laeg mest, wederom plaester, en zoo voorts tot zoover men wilt gaen. Op min dan twee maenden tyds is geheel dien hoop opregten en voortreffelyken guano geworden. Dc ontbinding die in deze samenstelling geschied geeft aen- luyding lol ammoniak, die zich verbind met het solferzuer in den plaester bevat en den solferzuren ammoniak vormt, welke du vooruaemsle vruchlbaermakende basis van den guano uyl- maekt. Onder de vrywilligers die blyven dienst nemen by het pauselyk leger, meid men eenen nieuwen ondcrscheyden naem den gene namclyk van eenen der zonen van prins dc Ligne. Op 23 dezer heeft men te Antwerpen openbaerlyk te koop aengeboden de gazetten welke Outendirk aldaer maekt. Niemand heeft iets willen bieden voor den Prêcurseur of voor de Schelde. Men heeft een aenbod van 2000 fr. gedaen voor den Avenir. De verkooping is acht dagen uytgesteld. Eene groote godsdienstige plegtigheyd zal den 15 july aenstaende plaets hebben te Atrecht, ter gelegenheyd der zalig- verklaiing van den eerbiedweerdigen Benedictus-Josephus Labre, geboren te Boulogne-op-zee, stad van het bisdom Atrecht. Men zegt dat meer dan vyf-en-twintig aertsbisschoppen en bis schoppen de processie zullen bywoonen^ welke zal ingerigt worden ter eere van hem die zulk een volmaekt voorbeeld van ootmoedigheyd en christelyke armoede was. Mgr. Parisis is de verledene week HH. Hoogw. de bisschoppen van Belgie tot dit heerlyk godsdienstig feest komen uylnoo- digen. De brusselsche biefwisseling der Augsburger Zeilingin de politieke wereld gekend om 'betrekkingen te hebben met hooggeplaetsle persoonen, bevestigd op de stelligste wvze de inlichtingen, eerst door CEloile Beige gegeven over het Joel der reys van Z. K. H. den hertog van Braband. Dus zou er wezenlyk kwestie zyn van den aenkoop van 't eyland Candia. Men*leest in de Ost-Deutsche Post Eenen boer verloor in een dorp naby Mares Basarheln, in Transylvanien, eene groote somme geld, voortkomende van beesten die hy op de merkt had verkocht. Den armen duyvel gansch verdrietig, vertelde in eene herberg het ongeluk dat hem overgekomen was. Op dit hooren, eenen landbouwer, die sints lange met hem in proces leefde en daer ook in dezelfde herberg aen eene tafel zat, stond op en zegde lerwyl hy eene beurs uvt zynen zak trok Ik dacht aenstonds dat gy 't waert die dit geld verloren had want de bankbriefkens zyn in een papier gerold dat betrek heeft op ons proces. Daer is uw stuk en ten zelfden lyde j uw geld. De twee vvanden, aenstonds verzoend, vlogen elkan- der aen den hals, en liepen zonder wachten by den prokureur om hem bekend te maken dat hun proces geeyndigd was. Den Chroniqueur van Freiburg (Zwitserland) kondigt aen dat het adres aen den Hevligen Vader reeds bekleed is met meer dan honderd duyzend handteekens. BUYTENLA1YDSCH NIEUWS. Tvdingen uvl Roomen van 17 dezer melden dat de leening i in Belgie gesloten tot 50 miilioen fr.. belooptzy word uytge- geven aen 90 tegen 4 1/2 p. h Den Giornale di Boma kondigt aen dat er een komileyt van kardinaels gevormd is, samengesteld uyt de kardinaels Wille- court, Wiseman en Reisach, en voorgezeten door den minister van finantiën, om de giften te ontvangen voor de verdediging der Kerkelyke Staten ingezonden. Den generael de Lamoricière zal den 19 naer de provintiën vertrekken, na verschillige en spoedige maetregelen van inrig- ting te hebben aengenomen. Daer is bevel gegeven om de ruytery herin te rigtcn. Het gerucht dat de prinsen Gabrielli en Ruspoli verbannen waren, is valsch. Men verzekert dat den brlefwisselaer van den Journal des Débats en den JS'ord uyt de Romeynsohe Staten verjaegd zyn. - Barcelonna, 21 april. Den graef de Montemolin, zynen broeder, prins Ferdinand en eenen knecht, zyn heden ontdekt en aengchouden geworden, ten 2 1/2 ure des morgends, te Amposla, by Tortosa, Wy lezen in eene briefwisseling uyt Parys, van 22 Ik heb u gezegd dal een groot getal op pensioen gestelde officieren en menigvuldige onder-ollicieren die hunnen diensttyd hebben uylgedaen, den oorluf hebben gevraegd om te mogen gaen dienst nemen in het leger van generael de Lamoricière, 't zy uyt politieke overtuygingen, T zy om dat zy de ruste moede zyn. Men beweert, doch dit eyfer is misschien wel wat over dreven, dal deze aenvragun reeds tot boven de twee duyzend beloopen. In 't byzyn zulker menigvuldige aenvragen schynt het l'ranseh gouvernement het bcsluyt genomen te hebben van tc weygeren, of ten minste zeer gierig te zyn over de magtigingen die het zal toestaen. Wy lezen nog in den Ami de la Religion: Wy hebben alle dagen het vertrek aen te melden van nieuwe vrywilligers naer Roomen. Heden noemt men ons M. den buig- graef de Noë, oud oppor-officier, en twee jonge Orleanezers, MM. de Thérouenne en de Montmarin, DE ROODE REVOLUTIE TE PARMA. Terwyl Koning Viclor-Emmanuel de steden van Midden-Italiën bezoekt* die by Piëmont komen gevoegd te worden, heeft de roode revolutie byna weer de straten van Parma bezoedeld, door een wanbedryf dat doet gedenken aen de moord van den edelen graef Anviti, waervan de daders ongestraft gebleven zyn. Eenen oud luytenant der parmesaensche troepen die deel maekte van den krygsracd onder de regering des hertogs, kwam den 16 april te Parma aen. Van zoohaest de revolutionnairen zyne aenkomst vernomen hadden, begaven zy zich in menigte naer zyne wooning, om hem de verknochtheyd aen zyne oude meesters té doen uytboeten. De muylery begon verschrikkende evenredigheden te nemen, toen de 'koninglyke karabyniers toesnelden, en om alle wanor der te beletten geleydden zy, zegt eene briefwisseling van een ministerieel blad van Piemont, de Gazette militaireden onbezon nen luytenant naer de spoorwegstatiewerwaerts hy vergezeld wierd van de schuyll'elingcn en het gejuuw des volks. De boosaerdige poogingen wyzen nog eens te meer aen welke beschaving er in Midden-Italiën heersht. Generaele Lamoricière blylt het voorwerp der aendacht van Europa. De werkmiddelen die hy in menigte by de hand heeft, be ginnen groote evenredigheden te krygen. Het verwezenlyken der leening van 50 millioenen zal ze nog meer uytbreyden. Men ver zekert dat generael Lamaricière, reeds door de hem toegeko- mene dienstnemingen, de zekerheyd heeft een leger van 40,000 mannen te krygen. Hy neemt niets dan goede soldaten aen, die reeds gediend hebben, of bereyd zyn al de moeyelykheden van den stiel te onderstaen. Onmeêdoogelyk weygerl hy op alle vragen van graden van staf-oflieieren. van wege jongelingen die nog geen deel hebben genomen aen het krygsleven. Hy heeft reeds de kaders voor een regiment zouaven, door de dienstnemingen van oud-officieren en onder-officieren van dit wapen, en vaneen groot getal soldaten, die eertyds onder zyne bevelen dienden. Als artillerie heeft den Paus, zooals men weet, 12 gegroefde kanonnen van den Keyzcr der Fransehen den Koning van Beye- ren heeft er insgelyks 12 gezonden den Koning van Napels en den Keyzer van Oostenryk, elk 10. lederen stoomboot, die uyl Vrankryk vertrekt, neemt jongelin gen mede uyt de verschillige departementen, en bovenal uyt Bretaniën en hetZuyden, die onder den fransehen generael gaen dienen. Men houd zich meer dan ooyt bezig met den keus der stad vvaer de Konferentie zal moeten byeenkomen om de zwitsersche kwestie te verelfen. Rusland stelt Parys voor, en Pruysen stemt daerin mede. Vrankryk verzet zich niet tegen de toelating van Zwitserland, mits Piëmont er ook word toe uytgenoodigd. Men verzekert verders dak de mogendheden er zullen vertegenwoor digd zyn door hunne gewoone gezanten. Voegen wy daer by, dat dit alles beslist en geregeld word zonder dat Engeland door iemand word gekend. 500 Last 1!le klasse inlandsclie Klep aen 72 franken. Verschillige Geldsommen te bekomen aen gematigden intrest, mits bezet. Te bevragen bv J. DESMEDT, Ontvanger, Gouverne- menlstraet N° 10 te Gent. Brieven franco. Te Aelst in de Korte Zoutstraet. Zich te bevragen by den Notaris VERBRUGGHEN te Aelst, in de Nieuvvstraet, by wiemen Geld kan bekomen op voórdeelige conditiën mits goed bezet. J. B. DE CI.IPPIX, kooiman in Houillckolen te Etcrnbodegem, heeft de eer het publiek kenhaer te ranken dat hy zich komt te voorzien van eerste kwaliteyt vnn Doornykschen Kalk. alsook vaa eene groote hoeveel- heyd Kepers, Plafond-Slroy-en Paunelatten. ily hoopt door de goede hoedanigheyd zyner koopwaren de gunst vao eenieder te verwerven. 12. B Uit G Eli L V KEN-STA D GEBOORTEN. MaNNELYK 10 Vrouwel. 2 j HÜWELYKEN. J. Van den Bremt, twyndergast, met M. Blnnckaert, kantwerkster. G. Medaerts, stokersgast, «net C. Van Geert dugloonster. G. Scheerlinck. metser, met J. Üe Pierre, kantwerkster. J De Smet, bakkersgast, met M. Kevmeuleu, kleerraaekster. OVERLEDENEN. II. Menez, mar. De Brul, herbergier, 76 j., Zonnestraet. R. Messinn, wed. De Sell, zonder beroep 69 j., Keyzerlykeplaets. L. Snel, 2 j., Zoutstraet. E. Verept, 5 j.. woonachtig te Boom. J. Rogghe, wedr. De Fraene, smid, 68 j Leopoldslraet. F. Rimbaut, 1 maend Mylbeke, J. De Boeck, 3 maend, ryheydslroM. C, üe I.andtshcer, 16 j., Werf. M. De Wolf, 1 maend, Schaorbeke. A. Drquick, 2 j., Peperstr. K. Cornaud, vrouw Van Wiel, kantwerkster. 31 j., Iloogevesten. J. De Gendt, schoenmaker, 89 j., Keyzerlykeplaets. M. Van Esscbe. 1U maend, Mylbeke. Eene zeer schoone en allerbeste PIANO-BUFFET in Palisanderhout, n -t zeven octaven. Zich te bevragen ten bureele van des blaa. Den Notaris DESMET te Eremhodegem,zal op Dynsdag I Mey 1860, om 1 ure na noen, ten verzoeke en ter hofstede der kin deren van wylen Josephus Ghysens te Erumbodegem, op den Hoc-ck openbaerlyk verkoopen Alle de meubclaere Voorwerpen te bevinden ten sterfhuyze van genoemden Josephus Ghysens, alsmede 50 Wilgen, staende aen den Peerdenmeersch, naby gemelde hofstede, en 5 koopeo Esschen, staende in den Rattenbosch, op ten bosch. Ter drukkery van den Uenderbode heiast men zich met het drukken van affieheu, trouw-en doodbrieven, dood- beeldekens, registers, facturen, boekwerken en alles wat verderden drukkersstiel betreft. Men beveelt zich aen de gunst van het publiek wiens vertrouwen men zal trachten te blyven behouden door geringe pryzen, schoon werk en spoedige bediening F. UOGGF-.MAN-LUYTGAF.RENS. koopman in Glas, Porcelyn, Flesschen cn Verfwaren, naby de groote Merkt te Aelst, heeft de eer het publiek te herig ten dat 'nv een allerschoonste assortiment komt te ontvangen van nieuwe Lieve Vrouwbeelden niet en zonder bokalen, zeer fraeye Bloem kransen en tasen van alle pryzen, voorts alle soorien van schoone Porce- lyn-werken, als Tafel- gn Theservicen, Kaffest'elsels, Cabarets, Roomers, Gluzen, alles naer den lesten sinaek en aen zoo voordeelige pryzen, dat hy de croste mededinging kan doorstaen. Verders lact hy welen dal hy ver koopt alle soorten van gevrevene en ongevrevene ouleuren en Verven. Vernissen, Stopsels en Flesschen, artikels voor de apotheek, Vensterglas aen den prys der fabriek, glazen Dakpannen,Diamanten, immers alles wat den glnsartikel nengaet. Hy beveelt zich in elks gunst, die hy door zyne genuttigde pryzen, goede koopwaren en spoedige bedleni«.g, zal trachten te bekomen. Te Aelst aen de Molenstraetpoort Hovenierstraet De Notaris DMll!YGELAELE, te Aelst. zal ten verzoeke van die het be hoort, openbaerlyk verkoopen, met gewin vnn palmslag en Gelagen Een 1IU1S hebbende verseheide Beneden- en Boven-plaetsen, Stol en andere geriefelykheden, onlangs nieuw opgetrokken, gestoen en gelegen te Aelst nen de Molenstraetpoort, eene der mee9tc passagien van de stad, ge kadastreerd sectie I), N° 933, komende vnn de eene zyde en van achter aen een huis en hof van den heer Petrus De Bruvn, en ter andere, van het huis bewoontl door den heer Judocus De Roo»er. Thans bewoond door den Eigenaer den heer Ludovicus Do flauwere- De Coninck. Om met de betaling der koopsom, er vnn in het bezit en gebruik te konijn. De kooper zulks verlangende, zal er eene som van fr. 2200 rentewys mogen op gehvpothekeeid blvven. ZITDAGEN. Instel Dingsdaq 15 J «/„-«oen Verblyf Dingsdag 29 Mei 186°' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg de Arke vAn Noe, bewoond door jufvr. de W° Mertens nen de Molenstraetpoort. Voor verdere inlichtingen vervoegc men zich ten kantoore vnn voor noemden No'niis, nlwaer altyd groote en kleine Kapitalen te bekomen zyn op voordeelige konditien. Van MEUBELS en verderen Uuisraed, Ten Sterfhuize van B. De Vulder, in de ISieuwslraet te Aelst. De Notaris D'UUTGELAF.RE, te Aelst. tal zoo het behoort ten gemelde Sterfhuis, den Dingsdag 8 Mei I860, te beginnen om 9 uren voormiddag, openbaerlyk verkoopen Alle deer te bevinden Meubelen en veideren Huisraed, bestaande name ly k in tafels, stoelen, kassen, eommoden, glas-koper- tin- yzer- en aerde- werk, 12 steenen tohbens, schot' ls tellooren, caraffen. bierglazen, 6 kope ren weegschalen, 4 groote en 2 kleine ketels, bakers, 3 mooren, mortier, 6 lampen, tnertepan, scheppers, tinnen bierpot, 3 yzeren kasserollen, 2 schietgeweeron, degen en tondel, 12 blikken specervbnkskens, 2 winkel- toogen. 18 hokalen, 3 groote bloembakken, de winkelloqnetten. tonnekens, hoilogie, ledige flesschen, printen, stoven, gieter, kuipen, roo> lie, eenige abeele en canada planken, brandhout, 2 arduinen dorpels, deuren en ven sterramen 17 yzeien ankers, 4 eiken balken, eenige pannen, ledekanten, matrassen, pluimen kussens, bedgoederen en eenige menigte and<re huis- houclelvke voorwerpen, te venl. om hier te beschry ven. Op tvd van beialing mits borgstelling. Van 9000 Sparre Hoppestaken, 4000 Boonstaken, 300 Kepers en eene groote menigte Pan-Latlen, Plafond- Latten en Strooy-Latten. Te Erembodegem aen de üender- brug. Op Maendag 50 April 1800 om een ure namiddag. Door 't ambt van den Notaris DESMET te Erembodegem. Van eene wel gekalante ALSMEDE TWEE PARTYEN LANB EN MEERSCH TE STRYREN. Door het ministerie van den Notaris VANDEMEKGEL, te Sotlegem, zal er namens d'erfgenamen Bernard Petit en huisvrouw, openbaerlyk verkocht worden eerste koop. Eene Bebouwde en beplante Hofstede, zynde eene wel gekalante Lynwaedbleekery, gestaen en gelegen te Strypen, groot volgens meting "eene hektare 00 centiaren. tweede koop. Eenen allerbesten Meersch, gelegen nevens den voorgaenden koop, groot blykens meting' 52 aren 80 centiaren. derde koop. Eene party goed Zaeiland ook gelegen Ie Strvpen op bet Berkensveld groot by meting 48 aren 80 centiaren. De koopers zullen aenstonds in het gebruik treden en er zal alle gemak van betaling gegeven worden ZITDAGEN. Instel Maendag 7 Verblyf Maendag 21 Telkens om 4 nren namiddag, in het hotel den Gouden Leeuu: te Sottegem. Mei 1860. 1

De Denderbode | 1860 | | pagina 3