EENE HOFSTEDE PILLEN, (CODEX V°Ö34.) CAUVIN, LANDEN EN MEERSSCHEN, Tivoli, Leopoldspoort te Aelst. MAETSCHAPPY DE BOLMINNAERS. Gaeischieting met den Handboog. Avis aen de Garenfabrikanten etc. Te Koop een HUYS en Erve, Merkweerdige Verkooping VERKOOPING VERKOOPING VENDITIE Openbare Verkooping EN EEN PERCEEL ZAEILAND TE WIEZE. VERKOOPING CORRESPONDENTIE. M. en vriend V. B. uyt L. de rekening die gv vraeet beloopt tot 4 franks. Onzen vriend uyt A, mag weten dat er kosteloos aen zyn ver zoek is voldaen geworden. Vriend B. uyt A. Ik kan niet. Wilt gy acht dagen uvtstellen dan ben ik ter uwer beschikking. JfSf0 De gezegdens van 't Verkond dat onzen achtbaren kandi- daet, V! Dh DHOQUEV1L1.E, in het kanton niet meer woont zvn valsch en leugenachtig. M. DE BROQUEVILLE is té Ghyseeem én zalcrblyvcn. Voorleden Zohdag heeft de nieuwe zangmaetschappy. te Aelst- Mylbeke, onder titel MOED EN EEDRAGT ingerigt, een eerste klcyn concert, in haer lokael, by d'lieer Jan Van Geert, gegeven VVy hebben die muziekoefening bygewoond benevens een zeer groot getal van de treffelykste burgers dezer stad, en met de evendigste voldoening hebben wy te beslatigen dat die jonge koorzangmaetschappy, mettegenstaende zy slechts cenige maen- den is ingerigt, de onbetwistelykste bewvzen van kunde en voortgang heeft gegeven. Een allerfraeystcn koor is uytgevoerd met veel samenhang kracht en gevoel. Verscheydene romancen meesterlvk gezongen' hebben de guhllicrligste toejuyehingen verworven. Kortom, dezen avondstond is aen geheel de vergadering hoogst aeiigenaem ge weest en zeker is t dat de toekomende meer volledige Concerts welke dc jonge maetschappy voornemens is te geven, door worde e" PUyk 0"Zer S'ad g''0l'g Z""e" b>'60W00Dtl hees genootschap is ingerigt onder voorzitterschap van den eerzamen heer J. De Smet grondeygenaer en landbouwer te Aclst-Mylbcke, welken te regt om zyne treffelyke hoedanigheden de genegenheyd en liefde van al zyn onderhoorigen geniet Het muziekael bestuer is toevertrouwd aen den jongen artiste M «regelmans, die hier bewyzen heeft gegeven dat hy goedeii muziekprotesser is en het vertrouwen des genootschaps ton vollen weerdig 13. VVy verwachten er ons aen, deze jonge maet- «ggPL» zeci' geschikt om iuystervollc uytslagen op te leveren SS? Voor de irischryvingén in de Roomsche Leenina ma» men zich adresseren by M. Adam bankier te Aelst, die gelast is met hei ontvangen van 't geld en het afleveren der tite's.' M. J. Van Assehe, onderpastor te Nieuwerkorken, is be noemd lot pastor te Vleckem (arr. Aelst). CU»s. geboren te Erpe den flaugnsty 1796 en sedert 1816 pastor te Vleckem, is aklaer den 11 dezer bvna schielvk overleden. Vnytetlyke Voselbolling op Zondag 3 Junv 1860. Inleg fr 1 10 srwooue conditiën. Men begin! om 3 uren namiddag. 1» Of de twee stielen van hnrbergpilaer en kiesmakelaer te samen met één en 't zelfde palent mogen uitgeoefend worden Dit zoo zynde, of hy dan, zoo als den ezel der fabel, ook ticver onder zynen schoonen maer te zwaren last zou bezwyken, dan de eer van dezen te dragen aen andere over te laten. 3° Ofhydan, deze eerbare dood gestorven zynde, door den pastor-burgemeester en zynen coadjutor zal willen begraven worden. Apellerre 25 mey. Is het gelooflyk Eenieder weet dat M. Van Oudenhovc te Ninove hemel en aerde bewogen heeft, om de regering te doen een dankadres stemmen aen den minister Frère, dié de wet heeft voorgedragen om de octroireglen af te schaden Eb welmen loopt hier en op andere parochiën rond, met petitiën i die men zegt van M. Van Oudenhove te komen en die aen liet gouvernement en de Kamers vragen, dat inen do besturende reglementen zou behouden en de wet verwerpen of intrekken Ecne party tot zulk middel gedaeldjis geoordeeld cn men zegge haer vry R. I. P. Het wetsontwerp door den minister van 't inwendige neer- gelegd over de herstelling van bet onderzoek en den graed van universiteyts-leerling, is zaterdag uytgedeeld geworden. Zie er hier de opsomming van Om te worden toegelaten tot het onderzoek van kandidaet in wysbegeerte en letteren, kandidaet in wetenschappen, kan didaet in apothekery of kandidaet-notaris, moet men ten minsten sedert oen jaer den graed van universiteyts-leerling bekomen hebben. Om te worden toegelaten tot het onderzoek van universiteyts- leerling, moet men kunnen een getuvgschrift bvbrengen, beves tigende dat men zyne humaniteyts-studiën hee'ft gedaen tot het rhclorika medebegrepen, of wel men zal een byvoegelyk onder zoek moeten ondergaen, welk zal bevatten de" grondregels der redekunde, de gricksche, romeynsche en belgische geschiede nissen, de aerdrykskunde, het vlaemsch, het engelsch of het duytsch volgens verkiezing van den recipiendaris, de eyferkunde, de grondbeginselen der natuerkunde. Den recipiendaris die zich op het nolariaet toelegt, zal niet onderzocht worden noch op de grondregelen der redekunde, noch op de gricksche en romeynsche geschiedenissen, noch op de vremde talen, noch ook op de natuerkunde. De samenstelling der onderzoeks jurys voor den graed van universiteyts-leerling is toevertrouwd aen de zorgen des uou- vernementsmaer de professors van de byzondere ol door'den Staet gesubsidieerde onderwys-gestichten," zullen er in gelyk getal geroepen worden. Den voorzitter van den jury zal gekozen worden buytcn het ondcrwyzend korps. Wy wilden dat er voor de kiezingen van 1861 een komiteyt wierde ingesteld dat zieh belasten zou met de nauwkeurige herziening van alle de kiezerslysten, want de inlichtingen die ons uyt verscheydene deelen des lands toekomen, melden dat er veel bedrog in de samenstelling is omgegaen In een enkel kanton, zegt den Journal de Bruxelleshebben de kiezers lysten aenleyding gegeven lof moor dan 150 reklamatien tegen onregelmatige inschryvingen van liberale kiezers, en tegen uyt- schrabbingen van bewarende kiezers. De eenen kwamen cr op met patenten van herbergen, gehouden door anderen, en welke de verklaerders zeiven niet bewoonden werklieden waren inge schreven met de patenten der fabriekanten, by wie zy arbeyd- denarme lieden noemden zich handels-reyzigers, en zoo voorts. Van eenen anderen kant hebben belastingschuldigen, welke noovt eenige reklamatie gedaen hadden, hunne patent zien verminde ren, zoo dat zy op éénen dag hunne kiezersregten verloren Die feyten bewyzen genoegzaem dat den middel dien wy aen- pryzen hoogst ïioodzakelyk is Smakelyke buykzuyverende Apotheker op de place de l'arc-dc-Triomphe, 10, te Parys. De PILLEN zyn verteerend, versterkend, zuyverend en zyn de geniukkelykste en werkdadigste der buyk- zuyverendc medicamenten. Algemeen worden "zy gebruykt tegen de volgende ziekten maegziekten, verslymingen, korlborstiglieden, vallingen, keelpynen darten, lioofdpyn, koude klieren, enz. (2 fr. de doos). Te Brussel, by M. Schoofs, 15, Bcrgstraet. MM. apothekers en droguisten zullen deze Pillen oen den- zelfden prys bekomen, als by M. ('auvin, met zich te wenden tot M. Schoofs. D'-pot te Aelst in olie goede Apotheken. TE LEDE. Ter gelegenhevd der groote Kermis, op Zondag 3 Juny 1860. Vooruyt 100 franks. Inleg 7 fr. terug 6 fr. Reserveren zich te schieten het peloton N° J zonder vergeld te beginnen om 1 1/4 en te eyndigen om 7 uren. Den Hoofdman, 15 centimen Pylrapersgeld. (Geteekendj N. DE KERC1I0VE. Te bekomen een nieuw YRINGMACHIEN, met zes Haeken, aen zeer gematigen prys. Zich te bevragen op het bureel dezes. TE AELST IN DE KLAPSTRAET. Den Notaris Joseph F. M. VERBRUGGllEN, te Aelst residerende, zal ten verzoeke van die liet behoort met gewin van Palmslagen en Gelagen, publiek verkoopen Een HUYS en Erve, met Boven- en Benedenplaetsen, Zolder, Kelder, Cour en Cilcrne, gestaen en gelegen te Aelst in de Klapstraet, komende van d'eene zyde aën een buys van S. M, Van Tliieneu en van d'andere zyde aer. een buys van M. Blondeel. Bewoond tot 12 augusty 1860 by de weduwe La Seille. ZITDAGEN. Instel Zaterdag 26 Mey ,s„n Verblyf Zaterdag 9 Juny Telkens om 4 uren namiddag ter Estaminet de VALCK, by joufvr. de wed. J. Steenhoudt, te Aelst in de Ponstraet. DOOR UITSCHEIDING VAN BEDRYF Fan MeubelenHuiscalheilenBeeslialen, Halem, Klavers op Struik etc. in de gemeente Letterhaulem. De Noturis DEVUYST te Borsbeke zal ten verzoeke van Jufv. Van der Hughen 't haren Huize en Hove te Letterhautem aen de Kerk, op Maendag 4 Juny 1860, en volgende dagen om 8 uren voormiddag openbaerlyk verkoopen Al de Meubelen ten gezegden Huize en Hove bevindende namelyk Koper, Tin, Aerde- Steen- en Geleyerwerk, Tafels, Stoelen, Kassen, Kommodens, veel gezaegd bout, enz. 16 Paerden, waeronder 5 goede Trekpeerden, 4 Ruins. 5 goede Merriën, 2 Kweekmerriën, 1 schoon Croisé! Ruinpeerd oud 2 jaren, 1 hollandsch Voituerpeerd, 2 Merrieveulens van 18 maenden wanof 1 Croisé, 2 Engsten Veulens, Zuigelingen, 51 Koeibeesten en 8 groote Verkens. Den Landbouwers halain, 1 Zesduimer (2 Spuer) 2 Vier- duimers, 1 smallen Wagen, 4 Treem en Zeekkarren, 1 Kar a Ressort, 1 Speelkarreken, schoonen Tilbury, Ploegen, Eggen, Sleden, de Harnassuren etc. 4 hectaren schoone Klavers verdeeld in koopen De Koeven en Verkens zullen den Maendag om 11 uren verkocht worden, en de Peerden, Wagens en ander Landbouwershalam den Dynsdag om 10 uren voormiddag. Van een perceel allerbeste ZAEILAND eneen perceel BOSCH te Melle en Oordegem. De Notaris D'HUYGELAERE te Aelst zal ingevolge de wet van den 16 Juny met gewin van Palmslagen en Gelagen openbaerlyk verkoopen le koop. 79 uren 80 centiaren allerbeste Zaciland gelegen te Melle op de Kalverliage, palende oost de heer Jacques Nevejans. zuid den heer .lean De Clercq, west den heer Jan Bapt. Verslraeten, Jofvr. wed. De Meyere en andere en noord den lieer Altwyn. Dit perceel zal in 2 deelen opgeroepen worden, liet oost en liet westdeel. 2" koop. 61 aren Bosch te Oordegem, in de nabyheid van den steenweg van Aelst op Gend, genaemd het Ramp land, palende oost de wed. D'Haeseleer, west liet arm- goed van Oordegem, en noord de wed. Van den Bossche, en andere. Dit perceel zai in 2 deelen opgeroepen worden, het oost en het westdeel. ZITDAGEN. Instel Dingsdag 12 Juny ,„„ft Verblyf Dingsdag 26 Juny Telkens om 5 uren namiddag te Oordegem in de Zwam. VAN ALLERBESTE GELEGEN TOT IIERZELE EN BURST. De Notaris Petros Joannes Antonius ARENTS, ver- blyvende tot Herzele, zal ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk verkoopen met gewin van palmslagen de volgende Goederen eerste koop. Eene party Meersch gelegen binnen de gemeente van Herzele, wyk Rullegem, bekend by kadaster sectie A, N° 524, 325 en 326, groot 1 hectaer, 89 aren 20 centiaren. Gebruikt door d'lieer Roelandt, stoker te Woubrecli- tegem. Deze party zal in zes deelen opgeroepen worden. De Boomprys is vastgesteld op fr. 1060. tweede koop. Een partyken Meersch, gelegen binnen de gemeente van Herzele, wyk ten Broeken, bekend bv kadaster sectie B, 1001, groot 21 aren 20 centiaren. Gebruikt door de weduwe van Pieter Vcrsmck. De Boomprys beloopt tot fr. 136. derde koop. Lene party Land geleg»n binnen de gemeente van Ilerzele, op het groot veld, bekend bv kadaster sectie B, N° 556 groot 57 aren. Gebruikt door Benoit Remory. Deze party zal in twee deelen opgeroepen worden. vierde koop. Eene party meersch gelegen binnen de gemeente van Burst, op den fierens kauter, bekend by kadaster sectie A, N° 148, groot 62 aren 40 centiaren. Gebruikt met de volgende goederen door Romanus De Moor en Joseph verstratenDeze party zai in twee dee len opgeroepen worden. De boomprys is bepaeld op fr. 160. vvfde koop. Eene party land gelegen binnen dc ge meente van Binst, op den fierens kauter, bekend by kadas ter sectie A. N° 149, groot 3 hectaren 58 aren 90 centiaren. Deze party zal in elf deelen opgeroepen worden. zesde küop. Eené party land gelegen binnen de ge meente van Burst, op den fierens kauter, bekend bv kadas ter sectie A. N° 134a, groot 1 hectare 31 aren. Deze party zal in vier deelen opgeroepen worden De boomprys is bepaeld op fr. 180. Alle de voorschrevene goederen zyn in tocht bezeten, voor haer leven gedurende, door de eèrzaeme vrouw Adelé Raman, religieuse in het klooster van Doorsele te Gend ZITDAGEN. Instel Maendag 11 Juny Verlbyf Maendag 25 Juny Telkens om 2 uren namiddag ter herberg genaemd het hof van Sinte Sebastiaen, by d'heer Albertus De Latte, lot Herzele aen plaets. De conditiën van verkooping alsmede de titels van eygen- dom en de plans der goederen berusten telks inzage ter studie van den genoemden Notaris Arents. Van Hoppestaken enz. Te Erembodegem aen de Denderbrug. De Notaris DESMET te Erembodegem, zal op Dynsdag 29 Mey 1860, om 1 uer na noen, openbaerlyk verkoopen 500Ö Hoppestaken, 1300 Boonstaken en eene mennde Panlatten, in koopen gereguleerd liggende te Erembo degem aen de Denderbrug. En 1000 Hoppestaken ook in koopen gereguleerd lig gende te Hekelgem in het Mozits, aen d'hofstede van Jud. De Gort. N. B. De staken van De Cort zullen ook te Erembodegem aen de Denderbrug opgeroepen en toegewezen wordenl VAN Be Notaris DMIUYGEÏ.AERE. te Aelst, zal ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk verkoopen, met gewin van Palmslag en Geladen EERSTE KOOP. Eene Hofstede met alle er de van afhangende Ghouwen van Huis, Schuer, Stallingen en Magazvnen, verdere drooge en groene Katheilen, en grond, groot 42 aren 20 centiaren, gestaen en re- legen^te Wieie, aen de schoverstruel, gekadastreerd sectie A, N°» 7J7 7'^ 719, 720, palende noord de straet, oost Felix Van Nuffel, zu'id Victor Van Roy en Judocus Van Keer, en west de weduwe en kinderen Louis Derop en de erven Yerdickt. 1 Dezo koop zal in twee deelen opgeroepen worden onder voorbehondin» van verzameling of accumulatie, de welke zullen bevatten Het een, ter westtyde In gebouwen: Den Achtervloer, hebbende uitgang ter straet, den Kelder en Kamer er boven, de gToote Poort nieuwe Schuer en twee Magazvnen er achter en in grond een deo'j Boomgaerd en Land, beslaende alle tc samen eene oppervlakte van 21 aren 10 centiaren En het nader ter oostzyde in Gebouwen De Keuken, Achterkeuken en Bakhuis, de groote cn twee kleine Kamers, do Voedery en Koeistal met den Zeekput, twee Varkenskotten en een ander gebouw nu dienende tol Paerdenstal en in grond een deel Boorngaerd, Loud en Moeshof hebbende alle te samen eene oppervlakte van 21 aren 10 centiaren. De twee deelen zullen von elkander scheiden, van aen de straet ten noorden, in het middenpunt van den muer staende tusschen de keuken en den achtervloer en van daer in regte lyn lot aen het gescheed met het goed van Judocus Van Keer in het zuiden." TWEEDE KOOP. -- Een perceel Zaeiland, gelegen te Wieze, op hel Gast- huis veld, groot 40 aren 30 centiaren, gekadastreerd sectie A,N<>698 palende noord de veikoehtte konpen 4 en 5, de rydbaen er tusschen oost de erven ('ooreman, zuid Felix Van Nuffel en west M. Wapenaeri. Deze koop zal opgeroepen worden in twee gelykc deelen scheidende in regte lyn van het noorden naer het zuiden. LAETSTE ZITTING MAENDAG 4 JUNY 1860. Om 3 uren namiddag, Ier herberg van den heer Zvlmana ad port DE per, aen de Kaei der Vaprt te Aelst. Voor alle verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kaeloore van voor- noemden Notaris. Men kan er ook bekomen groote en kleine Kapitalen, aen gematigden intrest en voordeelige konditien. Van eene behuisde HOFSTEDE tot Herzele. De Notaris Petrus ARENTS tot Herzele, daertoe in regte benoemd, zal openbaerlyk verkoopen, ten overstaen van d'lieer vrederegter van het kanton, op Vrydag 1 Juny 1860 om 6 uren s'avonds, ter herberg van d'heér Albert De Latte tot Herzele, aen de plaets. Eene behuisde hofstede, gestaen en gelegen binnen de gemeente van Herzele, aen de hoogstraete, groot in gronde 18 aren 68 centiaren, bekend by kadaster sectie B N° 704, 705 en 707. Bewoond door den eygenaer Bernardus Ribbers.

De Denderbode | 1860 | | pagina 3