OVERLEDENEN. GRAM) CONCOURS. LA BELG1QUE. Van de Pers gekomen. Verzekering tegen Brandgevaer. vi:\Di:i i!i\. Openbare Verkooping Van Zaeilanden en Meersschen Een «;rooi ongeluk koml een brael' huysgezin le treffen. Donderdag worgend, leu tire, seliool Joannes Warreyn, land- houwer en vlaskoopinan le Wulpen, plotselings wakker, en eene groote klaerle ontwarende en het gellikker van vuer hoorende, sprong hy uyi zyn bed en zag dal eene strooymyt die op zyne liofp acts stond, in volle vlam was. Hel ganseh huysgezin was weldra le been, maer reeds, was hel te lael om de gebouwen, zelfs maer gedeellelyk, le kunnen redden en met de hulp van eenige toegesnelde Veurnaers en gebaren, gelukte meii er in, slechts een 300-Lal booten vlas alsook eene hooymyt te beschui ten. De beêstialen wierden insgelyks in tyds uyl de stallingen gohaeid. Alles is opgebrand huyzmgon, stallingen, schuer en den gan- schen oogst, buyten het bovengemeld vlas en booy. Men schat het verlies op 27,000 franks. Niels was verzekerd. Deze ramp word aen kwaedwilligheyd toegeschreven. Men- schen die het eerst ter hulp gesneld waren, beweeren het vuer in dry verschillige plaelsen te hebben zien oylbersten, dit zou gemakkelyk uytleggen hoe den brand in zoo korten lyd eene zoo groote uytbrcyding tiad genomen. Het ongelukkigste van dit alles is dat Warreyn die eenen bra ven en vveikzanen landbouwer is, door spaerzaemheyd en vlyt, evgenaer van bel hofstedeken, dat hy bewoont, geworden was en aen hetwelk hy onlangs nog aenzienelyke herstellingswerken had doen toebrengen. In eenen nacht, is aldus de vrucht van vele jaren zwoegen en sparen verloren. Wy nemen deze ramp te baet om de landbouwers op nieuw aen te manen hunne gebouwen alsook hunne vruchten le doen verzekerenop die wyze zal een ongeval of de hand eens kwaed- doeners, hun in eenen oogenblik van de vrucht van vele jaren werkens niet berooven. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Parys, Dynsdag 18 december. Den franschen Moniteur van zaterdag kondigt de benoeming af van vier bisschoppen. l)e tegenwoordigheyd van eenen rota- auditor te Parys had doen gelooven dat deze benoemingen ge- daen waren in overeenstemming met den Heyligen Stoel. Onge- lukkiglyk is daer niets van, en legenstrydig met het gewoonlyk gebruyk, de keusen van het gouvernement zyn gedaen geweest buyten het advies en de voorafga en delyke goedkeuring van het hof van Roomen. Het is dus meer dan waersehynlyk dat de nieuwe titularissen zich in den zelfden toestand ga en bevinden als den priester Marei. Dit feyl melden wy aen als een bevvys van den toestand der tegenwoordige betrekkingen van Vrankryk met hel pauselyk gouvernement. Woensdag 49 december. Te Parys en overal word er voortdurig geweldig gesproken over het nieuwe vlugschrift Keyzer Frans-Joseph en Europa. Men weet dal den schryver van dit werkje hel ooslenryksch gouverne ment zoekt aen te dryven om Voneliën te verkoopen, onder voor wendsel dat dit gouvernement meer verliezen dan winnen moet by het bezit dier provintie. Overigens zyn de parysche dagbladen sedert eenige dagen algemeeniyk in den zin van dit boekwerk geschreven. Allen trekken tegen Oostenryk te velde moet men hen gelooven, daer is geen land dat meer in nesten zit, geen land dal slechter be- stuerd word, geen land dal meer met de revolutie is bedreygd dan Oosteiryk. Ziel hier eenige byzonderheden in Engeland toegekomen over de ploudering van bet paleys des Keyzers van China. Dit paleys waerin al de kostelykheden der azinlische pracht op oen gestapeld waren, schynt aen de volkomenste en vvoes- tigste verdelging ten prooy geweest le zyn. Het was maer door 300 gesnedenen on 40 hoveniers verdedigd. Den schat bcstaende uyt eene groote hoeveeelheyd goud- eii zilverslaven, is onder de bewaking eener afdeeling gesteld geweest en zal later ouder de bondgenoten verdeeld worden. Wat aeugael hot ryk mobilair, dit is teenemael vernield en de soldalen hebben de hand geslagen op de versierselen, juweelen, horlogicn, uerwerken, kleederen, stoften enz. Er waren daer, zeggen de briefwisselingen der Espress, met duyzende stukken prachtige zvden en gouden stoffen met honderden zyn verscheurd en onder de voeten getrapt ge worden, den grond lag er mede bedek de soldaten wierpen ze van den eenen kant naer den anderen men scheurde ze in reepen om er mede de schroomlyke pakken' loc te binden waer- mede men de wagens laedde. In het fransch kamp heeft men er zich van bediend om tenten en bedderyen te maken. Geene beschryving, voegt hetzelfde blad er by, zou een denk beeld kunnen geven van de luysterrykheyd van dit paleys. De onlvangstzael is met marmer gevloerd en in goud, azuer en scharlaken op de prachtigste wyze geschilderd. Al de kamers en salons zyn op do wonderbaersle wyze versierd de zyde, het satyn, het vloers zyn de vreugd der fransche soldaten. Den nier steen en het porcalevn zyn overheerlyk en van uytnemende weerde. Den China-Mail beweert dat verscheydene soldaten hun deel van den buyl verkocht hebben voor 3*0,000 franks. Doch men moet zieli van de overdrevenheyd in soorlgelyke aenhalingen mistrouwen. Donderdag 20 december, Men meld uyt Parys dat het afschuwelyk dekreet onder het diktalorschap van Garibaldi le Napels afgekondigd ten gunste van den koningsmoorder Milauo en zyne familie, komt ingetrok ken le worden. Vrydag 24 december. De kwestie der verkooping van Venetiën begint thans ook de duvlsche en ilaliaenscho drukpers bezig le houden. Te Turyn byzonderlyk ontmoeten de.finantiele ontwerpen welk M. Péreire in zyn vlugschrift Keyzer Frans-Joseph en Europa zoo behendig uyteenzel, uylnemenden byval, maer generael Benedeck schynt dezelve zoo gunstig niet te onthalen, indien hel vvaer is, geiyk men aen den Comlitutionnel sehryl'l, dat den oppergenerael der oostenrykscbe krygsmagten zich krachtdadiglyk vcrklaerd heeft in eene allerkrygshaftigste redevoering te Padua, tegen alle denkbeeld van verkooping van Venetiën, er tevens byvoegende dat met de aenslaende lente de kwestie door de wapens zon worden opgelost. Brieven uyt Bukharest en Jassy bevestigen de lydmg eener samentrekking van russische troepen op den Pruih,*en brieven uyt Wecnen aen de Bxrsenlmlle toegezonden, verzekeren insge lyks dat Rusland op deze rivier een lalryk observatie korps ver- eeuigt. 's Keyzers gezant te Sl-Pctcrsburg kondigt aen by tele grafisch berigt, in date van heden, dat hel russisch gouverne ment de lyding heeft ontvangen dat baron Gros en lord Elgin den 22 October Pekin waren binnen getrokken, en dat den vrede den 26 geteekend geworden was. De bekrachtigingen zyn den zeil den (lag uvlgewisseld. Den Keyzer van China die,'naer Mant- ehourien vertrekkende, aen zynen broeder prins Kong, de noo- dige magten had gelaten om te onderhandelen, maekle zich veerdig om weer te keeren naer zyne hoofdstad, welke de bond genoten begonnen te ontruymen. Het bevel woord om den laelsten slag toe te brengen aen de tydelyke Souveroynitcyl van den Paus, is reeds gegeven door den Groot-Oosten van Parys de fransche troepen zullen al op eens de stad Roomen verlaten. Men schryfl uyt Parys, 46 december aen den Univcrscl De turksche leening geeft le Parys aenleyding tot vele ge sprekken. Men verwondert zich grootelyks dal het gouvernement, dat langen Lyd de uylgaef der arme 25 millioenen van de pauze-, lyke leening in Vrankryk verboden heeft en dezelve maer op bet eynde toeliet, zich uytermate goedwillig heeft getoond voor de turksche leening, die van zin is al niet min dan 400 millioe nen uyt Vrankryk te dragen, niet alleenlyk zonder waerborg van terugbetaling, maer zelfs zonder ernstige hoop van intrest be- taeld le worden. Elkeen weet dat het lurksch gouvernement noch zyn leger noch zyne ambtenaren meer betaelt, welke byna uylsluytelyk leven met hetgeen zy de inenschen afpersen. Nu, waer zal hel de noodige hulpmiddelen gaen zoeken om aen zyne nieuwe verpliglingen hoofd te bieden. Het is maer al te zeer le vreezen dat de fransche millioenen zich in eenen afgrond zullen gaen storten waer men ze moeyelyk nog zal kunnen uythalen. Wy lezen in de Patrie De beriglen uyt Weenen melden ons dat het plan van ridder von Schemerling, die in '1 ministerie koml te treden, aenge- nomen is en binnen de vier maenden in uytvoering zal gebragt worden. Volgens dit plan, zou het keyzerryk van Oostenryk in 't toe komende eene Hoogere of Edele Kamer hebben, samengesteld voor de eerste moei uyl ten minlen 200 leden wegens dewelke men gelyk in Engeland voor de Lords-Kamer, het princiep van erfregt zou instellen, en eene tweede of kiesbare Kamer, die 250 leden zoubevatlen, welke zouden benoemd worden door de verschillende provintiale vergaderingen, in evenredigheyd de belangrykheyd van iedere der zelve. Aldus zou Oostenryk, gelyk de Vereemgde-Staten, eene dubbele vertegenwoordiging hebben, de eene voor de, byzondere belangen van" iedere provintie, de andere voor de algemeene belangen des ryks. Munchcn, 17 december. Den baron Verger, minister van Reyeren by het hof van Turyn, is door zyn gouvernement teruggeroepen. Ten gevolge van dezen maetregel zal den piemonleschen zaekgelastigden te Munchen insgelyks teruggeroepen worden. Het bombardement van Gaëta gaet herbeginnen de voor gestelde voorwaerden zyn door Frans II niet aengenomen ge worden. Dezen vorst heeft een manifest afgekondigd aen dc volkeren van Beyde-Siciliën om hen uyt te noodigen van eene laetste poo ging te wagen om hunne nationaliteyt le redden. Frans II waer- borgt hun de behoudenis hunner vryheden met verschillende parlementen en eene kwytschelding voor gansch de uytgestrekt- heyd des ryks. Moet hy bezwyken, tlaerom behoud hy niettemin de vaste hoop van eens terug le keeren. Men leest in eene parysche briefwisseling van den Universe!- a Byzondere brieven uyt Napels melden op de stelligste wyze dat er groote geldsommen in bet land verspreyd worden in den noem van prins Murat. Van waer komen die groote geldsom men Dc forluyn van don prins is maer zeer gering en het ware hem moeyelyk van veel min clan een koningryk te koopen. Van eenen anderen kant zou men weynig kunnen aennemen dat liet Victor-Emmanuel is die geld leent aen eenen mededinger. In welke ongekende myn gaet den muralistsehen pretendent dan pullen Raed bel als gy kunt. 14. RURGERLYKEN-STAND. GEBOORTEN. Mankelyr 1 1 Ykouwel. 3 HUWELYKEN. G. Collefte, rondleurder, met C. Guns, xonder beroep. A. De Coninck. 11 maend, Korteridderstraet. - F. Capiaux, soldaet 21 j., Esplanadeslrani. - P De Waegeneer, 2 maend, Mvlbekel J. l)è Smet, wedr Baumont, zonder bproep 85 j., Lanfjeridderstraet. J. Meert, wed. De Troef, zonder beroep 73 j., Moli-straetje. DE TIR A LA CARABINE ET AU PISTOLET. Système Flobert (6 millimetres.) a l'Estaminet la MA1SON DES DRASS li CDS d A lost. Le Tir commencera le Dimanche 23 Décembre 1860 et sera continué les jours suivonts, jusqu'au Dimanche 13 Janvier 1861, de 9 heures du matin 9 heures du soir. LES PRIX CONSISTERONT A. Pour la ('erabine, i 1" Au plus haat point, un Écrin contenant 12 ('oüteaux a dessert en argent- 2e «2 \ases en porcelaine dorée 3e un superbe Eucrier un porc laine et biscuit 4° Au plus grand nombre de roses en une séne, un Téle-a-Téte 5C Au bas total 2 Vases en porcelaine. B. Pour le Pistolet 1cr Au plus haut point, 2 grands Vnses en pqrceln in 2Au plus grand nombre de roses, un Écrin contenant 6 Couleaux a dessert en argent. La mise est de 25 centimes par série de 5 balles, plus 10 centimes pour les munitions prises nu local. A'aemlooze Maetschappy van verzekering tegen den Brand goedgekeurd door koninglyk besluyt van 2 Maert 1835. BESTUEH EN BE WA KIN GSKOMIT E YT BESTUURDERS E. PREVINA1RE, MM MM. KOHHISSA RISSEN J. R. BISCHOFFSIIEISI. Ban kier, Bestuerder der Natiouale Bank. E. BRUGMANN, Bankier. L. M.VSK.LNS, Advokaet, Lid Aan den algemeenen raed der hospicen van Brussel. T KINT-VAK DER KUN, Consul van Holland, Lid der Too/igis- commissie van de kas 'van Amorlissement en der Depóts van Consignation. BESTUERDER. A- CDEVALLIER, oud-Inspecteur der Assurancie-Cnmpnpnie tegen Brandgevaer Union van Parys. De Maetschappy, LA BELGIQUE, vraegt byzondere Agenten voor de gemeenten der cantons van Aelst en Assche. Zich te vervoegen by de heereo SlRON Gebroeders, lloofdHgenlen te Aelst Graenmerkt. - Lid der Volkskamer en Bestuerder der Nationale Bank. 11. A. M. DE PITTEURS, Lid der Volkskamer. Ch. V1SSCHERS: Adniinistra- leur der Bank van Belgiën. M. A. Het hoogst belangryk werkje getiteld Levensschets van den eerw. beer Michael Fr. Cop, Pastor van Zwyndrecht Belyder van ons II. Geloof, in ballingschap overleden, met eenige aenmerkingen nopens zyne medegezellen te Cayenne, en de naemlysten der belgische priesters in de gevangenissen der Eylanden lthé en Olèron, dooi' den eerw. heer J. B. Vari Bavegem, thans Pastor van Zwyndrecht en geestely- ken Schoolopziener van dit kanton. Wy konuen het publiek niet genoeg aenporren dees werkje te lezen, nooyt. wy verzekeren het voorop, zal men iels hertroerendor, iels aentrekkelyker, iets bekoor- lyker gelezen hebben. De zeldzaemsle gebeurtenissen, de curieuste voorvallen en schoonste voorbeelden zal men er in treffen en voorzeker zal men moeyte hebben het werkje neer te leggen zonder liet geheel gelezen te hebben. Te koop by J. VAN BRANTEGHEM, in de Leopold- straet alhier ten prvze van 73 centimen. De Maetschappy "BELGISCHE VEREENIGING verze kert tegen Brandgevaer en '1 vuer des henels, alsmede tegen de schade veroorzaekt door donder zonder brand, alle roerende en onroerende Goederen. Alle bare rampen wordeu complant zonder aftrok betaeld- Gezegde Maetschappy is vertegenwoordigd door haren principalen agent V. GEERTS, Landmeter te Sotlegem, by wien men ook kapitalen kan bekomen aen 3 1/2 ten honderd mits goed bezet, alsmede inlichtingen nopens de hypothecaire kas, dezelve leent liefst groote sommen niet minder dan 2000 franks en neemt ook geld, aen 4 ten honderd s'jaers. Venditie van 453 koopen zware Sperren, Vlieringen, Ke pers, Dille- Hoppe- Vermaek en Boompeirsen, te Aeltre ill Looveld. Dooi den Notaris GOEMINNE te Aeltre, op Donderdag 3 January 1861 om 9 uren in de schoone bos- schen van Mevrouw de Gravin de Thiennes-de Merode. Venditie van 120 koopen groote Sperren, Boompeirsen en Sperre Busschen te Aeltre op het Hoogveld. Door den Notaris GOEMINNE te Aeltre op Dynsdag 8 January 1861 om9 uren. Venditie van 102 koopen zware Beuken Boomen en eenme kleyne Sperren, te Aeltre in Braemkeiis Vyver, op den Donderdag 10 January 1861 om 9 uren. Onder de directie van den Notaris GOEMINN'NE le Aeltre. Venditie van 86 koopen byzondere zware Beuken Boo men te Aeltre in Bunlelaere. Door den Notaris GOEMINNE te Aeltre. Op Maendag 14 January 4861 om 9 uren. Groote Venditie van 146 koopen zware Eyken en Beuken Boomen, te Aellre in den Ellebroeok. Door den Notaris GOEMINNE te Aeltre op Maendag 28 January 1861 om 9 uren. Voor de dikte der Boomen ziet de uytbangende affichen. Gelegen te Aelst-Scbaerbeke, Lede, Moorsel en Nieuwerkerken. De Notaris BRECKPOT, te Haeltert, zal, ten aenzoeke van die bet behoort, openbaerlyk verkoopen, met gewin van Inslelpenning de volgende Goederen, om er by de koopers dadelvk in gebruik van te komen, te weten AELST-SCHAERBEKE. Eerste koop. Eene party Land, gelegen te Aelsl-Schaer- beke, buiten de kattestraetpoort, op het Dnifkensv'eld naby de kalseidc van Aelst naer Dendernionde, gekend bv kadaster Sectie C, N° 1042, groot by meting 28 aren 22 centiaren. In gebruik by sieur Carolus De Suiern-leer vleeschbouwer te Aelst. LEDE. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Lede on den Langenakker, gekend by kadaster Sectie F N° 213 groot by meling 28 aren 29 centiaren. In gebruik'by Ber- nardtis Van Hauwerineiren, te Lede. MOORSEL. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Moorsel od het Houte Kruis, gekend by kadaster Sectie E, N° 337 groote bv meting 28 aren"90 centiaren. In gebruik bv Anna Catbarina Bosteels, te Moorsel. NIEUWERKERKEN. Vierde koop. Eene party Land, gelegen le Nieuwerker ken, op den Driescli, gekend by kadaster Seclie B N° 1012, grool by meting 19 aren 14 centiaren. In <mbruvk by sieurs Petrus en Franciscus De Clerck, te Nieuwer- kerken. Yyfde koop. Eene piyly Meersch, gelegen te Nieuwer kerken, op den üriesrh, gekend by kadaster Seclie B N° 1011, groot bv meling 71 aren 53 centiaren. In "ebruik by genoemde Petrus en Franciscus De Clerck. Zesde koop Eene party Meersch, gelegen te Nieuwer kerken, op den Herchemdrif sch, gekend by kadaster 'sec tie B, N'° 1214, groot by meting 63 aren S3 centiaren Iii gebruik by sieur Franciscus De Schepper, te Nieuwer kerken, -/ INSTEL WOENSDAG 9 VEBBLYF WOENSDAG 16 JAAIjAI'Y 1861. Telkens om 2 uren namiddag, ter Estaminet en Afspan mng geuaemd liet Zaegsken. bewoond by d'heer J Van Ginderdeuren. te Erembodegem, buiten de ZouJstraetDoorf van Aelst. H

De Denderbode | 1860 | | pagina 3