OVERLEDENEN. BOLSPEL TE KOOP. Schoone Meubelvenditie. VERKOOPING Openbare Verkoopiug VERKOOPING VERKOOPING Berigt. Uyl ter hantl te koop Nog nvt ter hand te koop. Berigt. BERIGT Donderdag, 4 july. De Gazclta di Turino heeft gemeld dat het piemonteesch gou vernement verwittigd Was geweest van eet) komplot tegen het leven van Garibaldi, dat men aenstonds den revolutionnairen held zou gewaersohouwd hebben en sint» dien eene Gezondere waekzaemheyd (jytoefende op alle de vremdelingen die hem iu zyne kluys van Caprcra komen bezoeken. Thans geeft men eenen anderen draey aon dit vertellingsken het zouden nu de aenhan- gers van Garibaldi zyn die, ongeduldig om Roomen in te nemen, het plan zouden gevormd hebben van den man in zyne kluys te gaen opligten, hem met hun naer Sicilië» ie leyden'en van daer naer Napels, om zich eyndelyk op Roomen te'werpen, tot spot der tcgenstrydigc inzigten van Vrankryk. Het ware om die schaking te voorkomen dat het gouvernement van Turyn aen zyne agenten zou bevolen hebben van een wakend oog te houden op het eyland Caprera. Zoo schryft men thans uyt Turyn. Doch wy gelooven dat die bewaking een ander doel heelt: den zeeschuymer, verzekert men, is op dit oogenblik bezig met eenen aenvai tegen Roomen te verzinnen.sedert lang reecis, gelyk men weet, poogen zyne handlangers in de eeuwige stad het'volk tegen zynen wettigen vorst op te ruyen het roomsch adres aen Victor-Emmanuel aengeboden zou tot doelwit hebben de magt der revolutionnairen in Roomen te doen zien, en wie weet wat er in de heymelyke byeenkomst van Piombino en zyne makkers met den koning van Piemont door eerstgemelde ver- openbaerd en voorgesteld geworden is Het zou dus by gevolg van dien wezen, dat het piemonteesch gouvernement zou bevelen gezonden hebben van Garibaldi te bewaken, niet uyt eerbied voor de onschendbaerheyd van het roomsch grondgebied (wy kennen reeds dien eerbied), maer omdat het van Vrankryk nog de toelating niet heeft ontvangen van zyne legerbenden in het overige gedeelte der Kerkelyke Staten te werpen. Vrydag, 5 july. Eene briefwisseling meld eene bezonderheyd, die nog al be lang heeft onder het oogpunt der betrekkingen die tegenwoor dig tusschen Vraukryk en Piemont beslaen. Victor-Emmanuel tien millioen franks noodig hebbende om de uytgaven dezer dry laetste maenden te betalen, zoo heeft hy van M. de Rothschild deze som bekomen, met- beloofte nogtans van ze weer te geven van zoohaest de eerste fondsen der leening zouden inkomen, M. Rothschild heeft bovendien gewild dat het fransch gouvernement zou borg teekenen, iets waeraen dit laetste al spoedig voldaen heeft. Men ziet het, Vrankryk kan aen Piemont niets weygeren, en moedigt aldus langs om meer de booze ontwerpen van Rica- soli aen. Men schryft uyt Marseille, 30 juny, aen de Independancc Te Marseille komt er, in nogal geheymzinnige omstandig heden, eenen Ilaliaen aengehouden te worden welken men zegt eenen uytzendeling van Mazzini te wezen. Ik wil het regterlyk ouderzoek niet vooruytlrekken alleenlyk zal ik zeggen dat, vol gens men meld, dezen persoon aen boord van den pakketboot van Algiers zou geslopen zyn, by middel van een paspoort volko- mentlyk in regel, en van een ander bestuerlyk stuk dat hem den kosteloozen overtogt vergundemaer de marseilleesche over- heyd gewaerschuwd zynde, heeft hem den lyd niet gelaten om te ontschepen. Zy wachtte hem af en heeft hem op het vaertuyg zelve aengehouden. De mazziniaensche party is sedert de dood van M. de Cavour wederom beginnen ademen en heeft poogen het verloren veld terug te winnen. Een der middenpunten harer samenzweeringen is te Malta, alwaer ziph zekeren Fabrizzi bevind eenen der werk- zaemste agenten van Mazzini. Van daer onderhoud men vlytige betrkkingen met Syracusa en Marsala maer den generael della Rovere, stadhouder van Vietor-Emmanuel in Siciliën, houd een wakend oog op alle die kuyperyen. Wat Vrankryk betreft, het komt aen de samenzweering te doen zien dal zy ook aldaer wel verwittigde overheden zal ontmoeten. Men schryft uyt Napels aen den Messagcr du Midi: De terugwerking heeft eenen merkelyken uytslag behaeld in Ge stad Coserta. In de gevangenissen, zaten er omtrent dry hon derd politieke gevangenen opgesloten, alle oud-soldaten des ko- ningryks, welke ten gevolge der krygsligting waren gevangen genomen. Twintig mannen der nationale wacht van Caserta I-eb ben zich aengeboden in het gevang, twee mahnen aenbrengende die in bourbonsche soldaten verkleed waren. De nationale wacht gelyk gy weet, mag zonder mandaet aenhouden en in 't gevang werpen zonder eenige soort van formaliteyt. Men maekle dus geene moeyte in het gevang van Caserta om de twee kerels te ontvangen. Maer weldra veranderde het tooneol. Die nationale wachten maekten zich meesier van de sleutels, bedreygden de wachters, openden de deuren en lieten <le dry hoiderd opgeslotenen wegspatten. Deze nauwelyks op vrye voeter. zynde. gingen gerustelyk den post der nationale wacht ontwapenen, probeerden hunne geweeren met dezelve op eene kompagnie Piemontcezen af te. lossen, en trokken heen naer de gebergten. Onnoodig hier hy te voegen dat de natio- ïTale wachten die dien slag gewaegd hebben, met hen zyn medegetrokken. liet gouvernement komt de inrigting te gebieden van be weegbare kolommen. By de 10,000 mannen, 160 kompagnien bcrsagliers, gaen in alle rigtingen en zydeu het land doorkruy- sen. tervvyl zy zich d3erenboven de nationale wacht der verschil lende gemeenten zullen toevoegen. Die troepen moeten de ben den vernietigen en de jonge lieden terugbrengen die lot de lig- ting behooren en in het gebergte gevlugt zyn. De eerste kolommen hebben gisteren avond rond midder nacht Napels verlaten. u De aenhoudingen worden in de provinlien op dc ruymste schael bewerkt. Te Potenza, in Kalabrien, heeft den gouverneur, wiens ge vangenissen te kleyn geworden waren, twee honderd persoonen in den krocht der St-Nikolaeskcrk doen kerkeren. Den gouverneur van Avellino en den krys-kommandant heb ben geschreven dat zy zoodanig veel gevangenen hadden, dat zy met wisten wal er mede doen. Zy hebben gevraegd om hunne ge vangenen te mogen naer Napels overbrengen. Gy moet niet gelooven dat alle de opgeslotenen aengehou den zyn voor politieke misdaden. Ten meerderen decle zyn het jonge lieden die men opschept om er soldaten van te maken. cc De terugwerking is niet gceyndigd. Het gerucht loopt dat, in Basilicata, de opstandelingen veld gewonnen hebben. Men spreekt van een bloedig gevecht te Gallo geleverd en dat ten voordeele der bouibonniers zou afgeloopen zyn. Eyndelyk, terwyl de dagbladen des gouvernements van de vernieling der benden van Chiavone spreken, weet men als stel lig dat er te Gaela eenen oorlogsraed gehouden geweest is onder voorzitting van generael Ribalti, om eenen kolonel te oordeelen, beschuldigd van voor Chiavone te hebben terruggewelken. cc lloe! zegde den generael, gy zyt voor die brigands kunnen terug- wykeu Die brigands, antwoordde den betigten; zyn allen oude soldaten, ervaren in den wapenhandel, wonderbaer en kloekmoedig strydende in het gebergte alwaer alle de voordee- len der stellingen voor hen zyn. Den kolonel is vrygesproken geworden. Parys, 1 july. Den Atonüeur bevestigt dezen morgend in zyn Ov'erzigt het geen wy gezegd hebben van de gezondheyd van den Heyligeh Vader. Ziehier in welke bewoordingen Uyt Roomen kondigt men ons aen dat de gezondheyd van den Paus op eene merke- j lyke wyze verbetert. Zyne Hoyligheyd heeft heden in 'topenbaer i moeten officieeren, ter gelegenheyd van den feestdag der Hey- lige Petrus en Paulus. Aldus de tydingen van den piemonteeschen telegraef, die der turynsche dogbladen, alle waren valsch, volstrekt valsch. Den gezondhcydsstaet van Pius IX heeft den minsten toeval niet ge had die tot die tydingen het minste voorwendsel kon geven. Het waren loutere uytvindsels, waervan wy niet behoeven- al het hatelyke te doer. zieD, devvyl geheel de wereld hetzelve gemak- kelyk kan begrypen. Men schryft uyt Parys Heden heeft het hof van appel, door een bewonderensweerdig beredeneerd arrest, op alle de punten de vraeg der familie Pat terson verworpen, als zynde kwalyk gegrond en onaentiemelvk, ingezien de vernietiging des huwelyks van Baltimore door de dekreten van ventóse en de beslissingen van den familieraed. Wy lezen in eene napelsche briefwisseling De ellende te Napels is ten hoogsten. Geheelo huysgezinnen van afgestelde bedienden sterven lelterlyk van honger. M. Ponza di San-Martino weet niet meer wat doen. Hy heeft naer Turyn geschreven dat men er niet meer moest aen 'denken het dekreet dat 24,000 mannen onder de wapens roept, ten uylvoer te bren gen liet ware al te veel sterkte hyzetten aen de terugwefking, want alle de jongelingen zouden zich bv de bourbonsche benden gaen vervoegen, welke tegenwoordig krielen en geweldig veld winnen ook bereyd men eenen groolen krygstogt om hen te dwingen de omstreken van Napels te verlaten. Daer ligt een korps boeren in de dorpen die den Vesuvius omringen zy dry ven de onbeschroomdheyd zooverre van tot voor de poorten van Napels te komen. Eene afdeeling is vivers komen halen te Porliei zelve zy is na verloop van twee uren heen getrokken met twee vol geladene wagens, zonder dat er haer iemand ge hinderd heeft. Onder de helangrykste tydingen, die ik te melden heb is deze, dat do politieke gevangenen te Nola verlost zyn, den 47, te San ta-Maria den 18, en den 48 te San-Severino, gelyk zy het vroeger waren te Caserta. Men weet dat die gevangenen niet alleenlyk de verdachten zyn, maer ook de soldaten en de jongelingen welke de piemonleescke politie aenhoud en opsluyt, in afwach ting dat zy verder kunnen weggevoerd worden om in het leger ingelyfd te worden. Santa-Maria ligt ten Doorden van Napels, langs den kant van CapuaNola en San-Severino liggen in het Oosten, in het Land van Labrador, zoo dal de hoofdstad er als het ware van omringd is, Turyn, 4 july. De Vertegenwoordigers-Kamer heeft in hare zitting van heden de dringendheyd geweygerd over eene petitie door eenige duy- zende burgers onderteekend, om de terugroeping van Mazzini naer Italiën te vragen. De dringendheyd was gevraegd door M. Brofferio Daerna heeft de vergadering de beraedslaging over de leening voorgezet. Men spreekt van de benoeming van eenen nieuwen fran- schen kardinael. Men verzekert dat den keus gevallen is op Mgr. den aertsbisschop van Chambery. Den Moniteur du Calvados 'schat nagenoeg op 42 millioen 445 duyzend fr. de verliezen door het departement geleden door de onvveders die aldaer sedert veertien dagen gewoed hebben. Londen 2 july. Daer staot maer eenen kelder der Toolcystreet meer in vuer, maer het is waer dat dien kelder eene uvtgestrektheyd heeft van meer dan een engelsch gemet en niets anders inhoud dan olie en roet. De pompiers gelooven niet dal den brand in dien kuyl voor eenigó dagen zal eyndigen, en nog dezen nacht verhieven zich de vlammen die er uyt sloegen tot boven de kruynen der om'staende huyzen. De spuyten wierpen op dit enkel punt zestien duyzend liters water per minuet, en nog brengt die schroomlyke massa water geen hoegenaemd uytvverksel te weeg. Men is over- tuygd dat den brand in dien kelder maer zal uytgaen als hy er niets meer zal te verslinden vinden. De omstreken van Chesterfield en Derby zyn in verslagend- heyd en weedom gedompeld len gevolge eener schrikkelyke ramp in de koolmynen van Clay-eross voorgevallen. Een-en- twintig persoonen, naer het sehynt zyn m die mynen omge komen. Eene plotselinge doorbraek van het water eener oude gacn- dery in eene nieuwe, waer er een honderdtal menschen aen het werk waren, heeft al die ongelukken veroorzaekt. Hoewel het water met uytnemeud geweld en overvloedig in de gaeïidcry brak, konden er evenwel nog het grootste deel der werklieden uytvlugten en zich in veylighevd stellen maer een-en-twintig hebben dit geluk niet kunnen hebben: Het tafereel dat de opening der myn opleverde was vreeslyk om zien. Het waren kinderen, vrouwen, ouders, vrienden, die kwamen vragen naer de hunnen en hertsclieurend lamenteerden by het gedacht dat degenen die zy lief hadden de dood gevonden hadden. Vyftig of zestig peerden die in de myn waren, zyn ook moeten omkomen. BURGEttLYKEN-STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 4 Vnou wel. 7 BUWELYKEN. C. Sergeant, twynsdersgast, met M. Van den Steen, kantwerkster. M. Baillius, wede. Roelnndt, zonder beroep, 40 j., Mylbeke.G. De Neef, vrouw Bavrgeras. zonder beroep, 49 j lloutmmkt. B. Slecanck, 4 mnend, mylbeke. M. De Roy, schipperinne, 18 j Vischmerkl. M. Albert, vrouw Vnn §chuy)enbergh, kantwerkster, "29 j., Molestraelje. - P. De Nneyer, man Van llnuwermeiren, winkelier. 32 j., Pontstraet. - M. Hendricks, 5 ma-nd, Mylbeke. M. Schollaert, 3 j., Langeridderstroet. C. Van Mieghcm, 13 j., Milbeke. 11. De jaerlvksche Botschieling dewelke ter gelegenheyd van de kermis te j^elst by Jean Van Geit, in den Plnisanten Hof te .telst-Mylbeke, word gegeven, zal plaets hebben op Maendog 8 July aenstnende om 4 uren na middag zynde den 9 Lei misdag. De pryzt-n zutlen bestueu in Geld en de conditiën naer gewoonte. Een schoon en nieuw TABERNAKEL voor eene schoone kérk, gematigen prvs, grool gemak van betaling by Egidius Van den Broeck, Sclirynwerker te Grooten Bygaertlen bv Brussel. Ter Paslory van Stc'Anne hy Hamme, ter oorzaek van t overlyden van den eerw. heer Ch. Van der Maeren, pastor al daer. Men zal verkoopen al de Meubels, waeronder schoon Chineesch Porceleyn een kleyn kabinet van Schiideryën, waer onder verscheydenc van groote weerdeeene groote Bibliotheek met allerhande werken van Gods-geleerdheyd, geschiedenis etc. De venditie zal plaets hebben op Dynsdag 46 July 4864 en zal in byzondere plakbrieven beschreven worden. VAN VUUGTEN TE VELDE TE WOÜBRECHTEGEM. Den Notaris Petrus ARËNTS te Herzele, zal openbaer- lyk verkoopen op Woensdag 24 July 4861, te beginnen om 9 uren 's morgens, binnen de gemeente van Woubrecli- tegem 5 hektaren Tarwe. 1 hektare 25 aren Rogge. 4 hectare 84 aren Masteldyn. Op ordinaire conditiën en tyd van betaling, mits j gekende borge en betaling van liet ongeld comptant. HY LICITAT1E. Van een IIUYS en Erf te Aelst in de Korte Zoulstraet. Den Nolaris Jd'sfewi F. M. VERBRUGGHEN te Aelst verblyvende, zal ten verzoeke van die het behoort, ten overstaen van den heer Vrederegter des kantons Aelst, met gewin van Palmslag en Gelagen, publiek verkoopen Een Huys en Erfgestaen en gelegen te Aelst in de Korte Zoutstraet, komende ter eendere zyde aen het huys van M. Van den Bossche-Eeman en van "de andere zyde aen dit van d'lteer Jan Van Santen. Bewoond by 51. Christophe Paepe. Den kooper zal er den 4 September aenstaende in ge- briiyk vpu konten. ZITDAGEN: ^'|yf ^erdag 27 Jnl^ Telkens om 5 uren namiddag, ter Estaminet liet Ft's- scherslmys, by jofvr. de wed, Heyvaert, te Aelst aen de de Visclimerkt. DOOR STERFGEVAL. Van LANDENMEERSCI1 en BOSCH, gelegen te Baer- degemMoorsel en Wie ze. De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst, zal op tMaendag ]5 July, om 3 namiddag ter herberg den Bal by Charles Van Eeckhoorn, in 't Spriiithoek te Moorsel, ten verzoeke der Erfgenamon van Jan Baptiste Brusselmans, te Moorsel, openbaerlyk verkoopen, met gewin van Palmslag en Gelagen 1C koop. Een stuk Land gelegen onder Baerdegem, aen het gescheed met Moorsel, genoemd den Roogenbosch groot 61 aren 50 centiaren, palende oost Mevrouw le Candele, zuid den Burggraef De C.lercque-Wissocq met Louis Cooremnn en noord Felix Moens. Dit perceel zal in twee oeeleu opgeroepen worden de helft ter noord zyde en de helft ter zuid zyde. 2C koop. Een perceel Elsbosch bestaen met jonge Boomen, gelegen ter gemeente Wieze, genaemd de Bruck, groot 24 aren 60 centiaren, palende oost Chailes Beeckman, zuid, west en noord 31. De Schaepdi vver. 3e koop. Een perceel Land gelegen te Moorsel, waer men het noemt de Boschbaen. grool 32 aren 50 centiaren, palende noorden oost Dom. Uyltersprot, zuid M. Nackers en west Pieter Fraucies Van Nuffel. 4c koop. Een perceel Land gelegen ter gemeente Moorsel op het Vils- veld. groot 33 aren 25 centiaren, palende oost Constantinus Moens, zuid de kinderen Bosteels, west Pieter Van Hooy en onderen en noord Joannes De Wolf, Om nadere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemden Notari$. Men kan er ook grpoteen kleine Kapitalen bekomen op voordeelige kondilicn. Van 100 Schapen te Jlerchtem, op Woensdag 40 July 4864 ten 40 ure voormiddag door liet ambt van den Huissier PREGALDINO, te Assche. P. LEBLANC, Koopman in Porcelynen, Kristalen en andere Glas-en Gleyerwerkea, heeft .ie eer het publiek bekend te maken dat hy nog leeft, en dat er by hem in de St-Jorisstrnet voortdurend te bekomen zyn alle soorten van Teilooien, Vasen, Kataffen, Kafféstelsels, Roomers, Glazen Stopsels en alles wat de Tafelservicen betreft. Hy beveelt zich in de gunst van een ieder. Met groot gemak van betaling. Een schoon grool HUYS inet Hof, gestaen te Aelst aen de Groote Merkt bewoond door jut vr. de weduwe Üc Breinaeckcr. Voir de conditiën zich le adresseren met den I Augusty bv jufvr. Marie De BREMAEUKLU in de Lange Zoutstraet te Aelst. Twee schoone WIN KELTOOG EN, Loketten en verder VFinkel^erief in het zelfde huys hy jufvr. de wpduwe De Breraaecker. Ook te adresseren met den 1 Augusty hy jufvr. Marie De Bbemaecker. Door vermindering van bedryf, uit er liand te koopen by L. BRAECKMAN te Sottegem, op voordeelige conditiën, het Halm eener voltallipe werkzame Dloempeldery, twee Pleddersteenon voor het breken van Lynkoeken, en twee Steenen voor Graen te malen, Nvelk alles met het zelfde werktuyg bewogen word door een peerd, J. F. MOEREMANS te Ninove op de Eyermerkt, heeft de eer bet publiek kenbaer te maken dat er by Item le bekomen zyn, alle soorten van Parapluies, Parasols enz. en ToutiGas in Katoen, Zyde en Alpaga, aen zeer gematige pryzen, alsook een schoon en grool assortiment van Wan delstokken. Hy beveelt zich ieders gunst voor den verkoop dei- bovengemelde artikels en van alle slag van reparaliën derzelve.

De Denderbode | 1861 | | pagina 3