Versterkende Likeur, (Liqueur fortifiante.) Luisterryke Ringsteking te Paerd Te bekomen. By VAN PETEGHEM, Apotheker te Aelst, aen de groote Kerk. Maeg bitter of Maec-likedr, (Liqueur stomacuique,) fr. 1,50, 2,00 3,00 en 4,00 den liter. NAEïMACeiftEIV. Openbare Y7erkooping Verkooping van HOOYGRAS TOEWYZIMG. sprong zy op, snakte de deur van haer magazyn open, vlugtte uyt haer huys en liep by eenen gebuer binnen. Vyf minuten waren nog niet vervlogen of men hoorde eene tweede schot'l was Raucq die zich zeiven kwam regt regt te plegen. Hy was naer zyne kamer geloopen, alwaer hy zich den hoofdschedel verbryzelde. Zyn lyk is des avonds naer het hos- jrftael gevoerd. Raucq was 3! jaren oud. Hy zocht, zegt men, Mev. wed. Dêsmedt ton huwelyk, en 't is de aenhoudende wey- gering dier dame die dezen werkman tot die vcrfoeyelyke gruweldaed had aengedreven. De wonden van Mev. Desmedt, hoewel erg, zyn gelukkig niet doodelyk. M. Camille Desmet, oud lid van het Nationael kongres voor' Oost-Vlaendercn, is te Varesne (Vrankryk) overleden. De dochter van M. Wappers, schilder van Z. M. Koning Leopold, is zaterdag te Parys overleden. Mej. Wappers was nog maer 18 dagen getrouwd, Dynsdag is er eenen aenzienlyken aenslag van tabak, welken men in Vrankryk wilde smokkelen, op den noorder-yzeren weg, acn de statie van Jeumont, door de douaniers bevverkt. Eenen wagon, geheel met brandhout (blokken geladen en voor Parys bestemd, hield tabak genoeg in om een geheel legerkorps te gerieven. Eiken blok was van binnen uylgeboord, met tabak opgevuld en zeer kunstmatig toegedaen. Het bedrog is ontdekt geworden door eenen bedienden,- die met eene lange boor in het hout boorde en er tabak uythaelde. Geheel -den waggon wierd aenstonds.in beslag genomen. Wegens den brand der stad Enschede, Verneemt men nog het volgende Op 31 december 1839,- telde de stad 798 be woonde en 134 onbewoonde huyzen onder die laetste waren er openbare gebouwen fabrieken en stallingen van dit getal zvn er afgebrand 675 bewoonde en 415 onbewoonde huyzen, zoo dat er maer 141 huyzen gespaerd gebleven zyn. Onder de vernielde gehouwen telt men het stadhuys, 4 kerken, 4 scholen, 1 vveezenhuys en meer dan 20 fabrieken. BUYTËNLAIVDSCH NIEUWS. Mpendag en Dynsdag 19 en 20 mey. Het piemonteesch gouvernement komt in Lombardien een k.omplot te ontdekken tot doelwit hebbende eenen inval te wa gen op het oostenryksch grondgebied langs den kant van Zuyd- tyrolien. Officieren van het oud garibaldisch leger waren aen het hoofd der zaek, en onder hen noemt men eenen gewezen adjudant van Garibaldi, den kolonel Nullo. Menigvuldige beriglen uyt Turyn, Milanen en Napels kondigen te gelyk dit revolution- nair ontwerp aen, en seffens scliynt het piemonteesch gouverne ment alle de noodige maetregelen genomen te hebben om het to beletten. Een groot getal aenhoudingen zyn gedaen en behouden, nnettegenstaende de tusschenkomst van Garibaldi om zyne oude makkers weer in vryheyd te doen stellen de garnizoenen der grenzen zyn versterkt geworden en de venetiaeusche uytwvke- lingen hebben verbod gekregen van nog de provintien van* het middenste des ryks te verlaten. De Zuyderstalen komen eenen nieuwen tegenslag te lyden van allerhoogst gewigt. Na Nieuw-Orleans is het thans Yorktown die in de handen der Noorderlingen komt ie vallen, Yorktown die eenen onoverwinbarèn wederstand moest bieden, volgens het zeggen dergenen die de neerlaeg van Beauregard te Corintho in eenen zegeprael voor het Züyden verkeerd hadden. Even als de stellingen van Mannassas, zyn die van Yorktown door de Zuyderlingen verlaten geworden, na eene beraedslaging tusschen hunne opperhoofdden, den voorzitter J. Davis medebe- grepen. Min gelukkig dan de eerste mael, hebben zy dezen aftogt niet kunnen bewerken zonder door hunne vy'anden bemerkt te worden. Deze hebben hen achtervolgd, de achterhoede verslagen en, door deze overwinning, hebben zy zich, na Yorktown, ook kunnen meester maken van Williamsburg. 'T is den 6 mey dat deze stad bezet geworden is. Men gelooft dat deze voordèelen in't kort het verlies van Richmond en geheel Virginien zullen te weeg brengen en welligt ten zelfden tyda het eynde van den oorlog. Het schynt dat ten gevolge der verovering van Nieuw-Orleans, de haven dezer stad eerlang zal geopend worden voor den uyt- voer van het katoen. Woensdag, 21 Mey. M.deGoyon heeft zondag Roomen verlaten, zich begevende Boer Parys om met den Keyzer te spreken, zeggen de tele grammen die zyn vertrek aenkondigen. Den terugkeer van den Koning Victor-Emmanuel naer Turyn is eenigs dagen vervroegd hy zal plaets hebben den 20 in p'laets van den 24 dezer. Prins Napoleon zal ten zelfden tyde Napels verlaten, om weer te keeren naer Parys. Eene briefwisseling bestatigt en beweent ook hoogelyks de schroomlyke rcgelingsloosheyd die in Mexiko heerscht en vind dat het uytermate moeyelyk zal zyn voor Vrankryk om er eene monarchy in tc rigten, ter oorzaek der republiekaenscho gevoelens die by de mexikaensche bevolking uylnemend diep ingeworteld zyn..Den briefwisselaer spreekt ook van eene pro- klamatie van geuerael Saragosa, die aen de Mexikanen doet kennen dat het drydubbel verbond dér europeesche mogend heden verbroken, is, en hen diensvolgens aenwakkert om met moed en dapperheyd tegen de overweldigers huns vaderlands te wederstaen. Donderdag, 22 Mey. De fransche dagbladen beschuldigen lord Palmerslon van den tekst veranderd te hebben der overeenkomt tusschen de dry mogendheden te Londen gesloten. Heden zelve neemt den Moni- tcur universel deel aen die overeenkomst,» Den zin dien men wezontlyk acn die artikels moet hechten gaet ons weynig aen. Wy bepalen ons met ter gelegenheyd dezes voorvals twee dingen te bestatigen de vriendschap tusschen Vrankryk en Engeland komt eenen geweldigen stoot te krygen te Parys is men over dit nieuw misverstand ten uyterste misnoegd. Vrydag, 23 mey. De jongste tvdingen uyt de Vereenigde-Staten zyn van den 10 mey en blvvcn gunstig luyden voor de zaek van het Noorden. Ten gevolge der bezetting van Williamsburg, heeft generael Mac Clellan het Zuyderleger vervolgd tot aen de ChickohomiDgrivier. Van den anderen kant is generael Franklin met 20 duyzend mannen ontscheept te Westpoint, op de York-rivier, en van daer heeft hy zich in. gemeenschap kunnen stellen met Mac.Clellan. Van de stellingen waer zy liggen, zyn de Noorderlingen maer tien uren meer vprwyderd van,Richmond., hoofdstad van Virginiën cn zetel des Zuyderbestuers. De leden der kamer hebben zicli uyt deze stad verwyderd, en niet zonder rede, want als het waer is dat ten gevolge van de krygsverrigtingen der Noorder-generaels het leger der zuyderlingen over de James-rivier is getrokken om verder naer dè Zuyderlyke deelen van Virginiën.af te vvyken, zoo staet Richmond open, en den aenstaenden koerier zou ons heel wel de tyding barer inneming en bezetting kunnen aenbren- gen. Men gelooft ook dat Norfolk, ten gevolge derzelfdc strate gische bewegingen, welhaest in de magt dér Noorderlingen zal vallen. Norfolk is het gfoöt zeearsènael van het Zuyden. In de Mississipi-valley wyken de Zuyderlingen af naer de bin nenstreken des lands, de voorraden katoen en andere voortbreng selen die op beydö oevers van den stroom gestapeld liggende, in brand stekende; Maer dit belet geenszinz de vyandelyke gene raels van vöoruyt té trekken. Reeds BAlon-rouge* hoofdstad van Louisianeiij is in hunne magt, en Memphis, noord- en zuydwaerts bedreygd, zal ook niet lang meer vertoeven in hunne handen te vallen. De inneming van Nieuw-Orleans is niet geschied zonder ge weld. De bombardering der forten die de toenadering der stad beschuiteden, heeft zes dagen zonder ophouden geduerd. De bladen van New-York van 10 mey staen vol bezonderheden over deze krygsverrigtingen en derzelver gelukkige uylkomst. Aenranding der Franschen tegen de Mexikanen. Parys, 18 mey. Den Moniieur universel kondigt de volgende dépêche af, door den franschen onder-admirael Jurien deLagravrière geseynd uyt: Orizaba, den *29 april. Het expeditie-korps den 18 dezer uyt Cordova vertrokken, is dezen morgend de stad Orizaba bionen gerukt, na een ge- lukkig kavallery-geveeht. Het mexikaensehe leger is terug getrokken. Den gezondheyds-toesland onzer troepen is nooyt beter geweest. De Spanjaerds hebbeD hunne achterwaertsche beweging begonnen, om zich te Vera:Cruz in tc schepen. Vrankryk zet alleen den oorlog voort tegen Mexiko den fran schen generael de Lorencez rukt met zyne troepen, zonder de Engelschen en Spanjaerds, tegen de hoofdstad Mexiko op. Den spaenschen opperbevelhebber generael Prim heeft by gebrek aen oorlogschepen, eenige handels- en transport-sche pen afgehuerd, om zyne troepen naer de Havanen over te voeren, alwaer hy nadere hevelen zyner regering zal afwachten In eenen brief, door dien generael naer Londen geschreven, geeft hy de uyllegging van hel dubbelzinnige- gedrag des fran schen Keyzers. De terugtrekking der Engelschen en Spanjaerds brengt de paryzer Palrie in hevige gramschap; dat anderzins vry gematigde blad betitelt het gedrag der cngelscbe en spaensche bevelhebbers met den naem van verraéd. In stryd met de schikkingen der overeenkomst, te Londen door de dry lusschenkomende Mogendheden, gesloten, hebben de Franschen den uytgeweken mexikaenschcn generael Almonte doen uytroepen, door de monarchieke party in Mexiko als hoofd van het voorloopige gouvernement. Eene soort van konstituerende vergadering, door het algemeen kiesregt benoemd, zou vervolgens uytspraek doen over den nieu wen bestuervorm in Mexiko. Het is nu zonneklaer, en den brief van generael Prim be- wyst liet dat L. Napoleon een geheym plan beoogt by de tus schenkomst in Mexiko. Eenen konings-troou aldaer oprigteo dien aenbieden aen den oostenrykschen aertshertog Maximiliaen, ten eynde keyzer Frans- Jozef allengskens te overhalen tot toegevendheyd en de regeling der zaken van Roomen welligt tot de verruyling van Venetien. Ziedaer wat den keyzer der Franschen beoogt. Welligt rekent hy in deze zaek zonder den vveerd, zonder de andere groote europische Mogendheden, en vooral zonder Noord- Amerika. Napels, 16 mey. De party der werking was bezig met eene pooging tegen Ty- roiiën in te rigten. De overheyd heeft op de oostenryksche grens in de provintie Bergamo, wapens en oorlogsmunitiën aenge- slagen. Zy heeft het korps garibaldiers ontbonden, de garni zoenen der grens versterkt, de Veiietiaensche uytwykelingen binnen het land doen blyven en de noodige maetregelen genomen om eenen aenslag te beletten. Garibaldi is er tusschen gekomen om de aengehoudene offi cieren te toen loslaten, maer de overheyd heeft geweygerd. Men meld uyt Napels, 18 mey Den koning van Piemont is belegerd door verzoekers en ver zoekschriften. Gisteren heeft hy er slechts 800 in zyn rytuyg ont vangen, men berekent dat er hem tot heden toe te sam'en *80,000 zyn toegekomen. De ellende heerscht te Napels, het rykste land van Europa. De ellende te Napels waer Frans II de fondsen op 118,50 heeft gelaten en 150 millioen in de schatkist «Heden staen de fondsen op 71 en de schatkist is meer dan 500 miilioen ten achteren. i In Romagna, Modena, Toskanen en Lombardien zyn er tal- ryke wegloopers. Men deserteert er met gansche eska'drons en, o schande zegt de coode Unita Italiana, zy gaen naer Oos ten ryk Tydens haer verblyf to Parys, ontmoette de Koningin van Holland, in een salon der voorstad St-IIonoré. den heer Thiers, dien zy reeds kende sedert hare eerste reys. Na de maeltyd had de Koningin de nieuwsgierigheyd van le*vveten wat M. Thiers mogt denken van de roomscbe kwestie Niet waer, zegde zy hem, dat het pausdom een slecht ding is Ja zeker, Mevrouw, is het een slecht ding, aeugezien al degenen die er van geeten hebben, er van gestorven zyn. Wy vinden in de Gazelle de France den volgenden brief van Garibaldi, die, naer men verzekerd, in overvloed word roodge- strooyd. te Roomen, in alle openbare plaetsen Aen de Romeynen a Het is overbodig u de dapperheyd en beradenheyd aen te bevelen. Ik heb'de overtuyging dat'binnen kort den *standaerd der verlossing op de zeven heuvelen zal wapperen. Als delta lianen stryden, zegepralen zy. Hebt dus betrouwen in den zege prael. Hy moet volkomen zyn. lederen man, iedere vrouw die het gewigt voelt der schande welke op de Koningin der wereld weegt, moet van den nagel naer het mes en van het mes naer het kanon loopen. Alle wapen in de hand van eenen Romeyn zal dienen om eenen tyran of eenen sluypmoorder te dooden. Nogtans, herinnert u dat, hoe meer het beslissend uer nadert, hoe meer men zich van voor zorgen moet omringen om het ontwerp te verbergen. Te midden den nacht, in de stilzwygcridheyd en het geheym dat elkeen zich verzekere of zyn stael gereed is. Tot wederziens, welhaestHeel aen u, Garibaldi. j> Dien schroomlyken brief welken men zou zeggen door eenen moordenaer van beroep geschreven te zyn, doet het hert van afkeer walgen. En den man die hem geteekend heeft is den vriend des Konings van Sardinian en dat gedrocht word als verlosser van Italiën uytgeroepen Wat afschuwelyke overhoop- werping van den zedelyken zin Wat toekomst staet er dau te verwachten aen eene samenleving waer soortgelyke droombeel den mogelyk zyn BURGERLYREIV-STAND. GEBOORTEN. Mannelyr 3 Vrouwel. 3 IJUWELYKEN. F. Impens, byzonderen, met A. De Brul, winkelierster. L. Meert, hoppekeurder, met R. Pollvn, zonder beroep. OVERLEDENEN. A. Marchal. vrouw Dorr, herbergierster, 52 j., Stotiestraet. A. Van de Meerssche, 23 maend, Schaerbeke. L. Van der Paelt, 5 maend Mvl- beke. J. Candron, 5j., Mylbeke. A. De Geyter, rondleurder, 36 Viscbmerkt. A. Bonnaiet, wed. De Mey, zonder beroep, 80 j., Uoogstr. Tot Ilerdersem aen de nieuwe Kerk, op Zondag den 1 Juny 1862, ten 2 uren namiddag by Seraphin MUYLAERT-VAN GEIT. naer de volgende prv zen l»tcn prys een Zilveren SER VIEZE prys vier Zilveren KOF- FYLEPELS 3,lcn prys twee Zilveren KOFFYLEPELS.' WI ND VER DRY VEND E LlKEUR, (LiQUEÜR CARMINATIVE.; Gezondheids-Druppels, (Gouttes de santé.) aen fr. 1,50, 2-50,3-50 en 4-00 den liter, liet verschil der pryzen dezer aengénume Likeuren, is gevestigd op de kracht en weerde der weldoende substtantiei», die zy in houden. Eenen liter alleen, is genoegznem om de klaerblykelyke Lewyzing te hebben van hare wonderbare goede uitwerksels. Men levert ook, Wvnen, Azynen en fyne Oliën, aen den prys van den dag Munt, Punsch, Franschen. Genever, Schiedam eo menigvuldige andere Dranken te lang om te melden van fr. 0,50 lot fr. 4,00 den liter. N. B. Daer is eene zeer groote vermindering van prys, wanneer men meer dan vier lilers Likeuren neemt. WHEELER en WILSONS beroemde Naeimachien onder scheidt zich door het nieuw dat zy oplevert, van te kunnen trensen buiten al liet gene, dat tot alhier toe is gevonden. Zy kan met bet grootste gemak het moeijelyksle kunstwerk opnaeijen, welke met de hand maer zeer moeijelyk kau veirigt worden. Zy zoomt, zy boordt, naeit plat, stikt, ironst, trenst, passementeert, naeit op en aeneen, met een woord, men kan er al de naeiwerken mêe verrigten welke men begeert. Al dit naeiwerk vezelt niet uit, en gebeurt met de groote spaerzaemlteid op het garen. Daer zy van duizend tot twee duizend steken per minuet aflegt, kan zy het werk vaa twaelf werksters afleggen. Men kan de grofste stoffen zoo wel als de fynsle, met deze machien naeijen. Deze inachienen zyn sedert te lang in liet gebruik om over hare eenvoudigheid en voimaektheid te moeten spreken. Al deze machienën zyn gewaerborgd en alle persoon welk eene koopt wordt gratis geleerd. Er zyn vyf verschillige soorten vafi Machienen den prys is van twee honderd tot vyf honderd en vyftig franks. Depot by den lieer Hepwohtd, te Gent. Brugschensteen-' weg, N° 9 builen degewezene Brugschepoort. DOOR STERFGEVAL. Van veel schoone MeubelenWynen, Zilverwerk en Sehil- deryen te Beirvelde IN DE PASTORI'. De Zaekwaernemer IMSCHOOT te Beirvelde, zal zoo liet behoort op Dynsdag 27 Mey 1862 te beginnen om 8 uren 's morgens ten verzoeke" van de erfgenamen ten sterfhuise van den eerweerden heer Pastor De Boeck, te Beirvelde openbaerlyk verkoopen op langen ivd van beta- linge alle de Meubels ten gemelden sterfhuise 'te bevinden. Om 2 uren namiddag zal men beginnen met den Wyn be- staende in omtrent 3000 flacons in flesschen Witten en Rooden Wyn, van de jaren 1842, 1844 en -1846, als Mar- gaux, Tours-tête, Cotaux, Oporto, Rynsehen en andere Wynen, nadien al het Zilverwerk en de Schilderyën waar onder eenige kostelyke antieke. EN TOEMAET TE LEDE. Den Grefflcr DE BACKER te Lede, zal, op Woensdag 11 Juny 1862, acnsloende, te beginnen om 9 uren voormiddag precies", venditie houden van Itoogras en Toemaet op do Meerschen lè Overimpe, in de Beekmeerschcn, den Rymeerscli, op het gehugle omtrent don Careel-oven en in de Molemeérschen aen eten water molen van de kinderen Felix Malthys op den Hyptaseh. De verkooping zal aenvang nemen te Overimpe, fix op de ge stelde ure, en opvolgens in den Beekmeerscb, den Rymeerscli op het gchugtc om te eyndigen aen den watermolen op tien Ilyplasoh. Eenieder word aenzogt zich te voorzien van goede borgoi Studie van M" VERBRUGGHEM, Notaris te. Aelst. Op Donderdag 3 Juny 1862 om 1 uer nanoen, Venditie van Hoygras en Nagras, Klavers en Koolzaed, te Meire op Goederen gebruvkt geweest by wyien d'heer Petrus Jar. De Fevter. Te vergaderen aen hel hof van wyien zeiven lieer De Fevter, te Meire aen het dorp. De Notaiis DELZAERT, te Assclie, zal aldaer in de dry Koningen, byRiugoot, openbaerlyk Toewyzen, bereidbaer- lyk den 3 en eiudelyk den 10 Juny 1862 om 1 ure In 8 koopen. Een stuk van 2 hectaren 1/2 Land, Weide en Bosch te Hekelghem-Aflïghem, aen den Aelstersrlien Dreef, wyk A, N»s 381 a 386. Overhuerd en vry van lasten.

De Denderbode | 1862 | | pagina 3