OVERLEDENEN. Gewoonlyke Bol-Vogelsehieting. Te Huren Terstond Openbare Yerkooping Yerkooping van ilfeubels, Meubelaire Venditie Gras-Yeuditie te Erembodegem. YERKOOPING Eenen allerbesten Dendermeersch, Openbare Verkoopingen YERKOOPING BERIGT. lYuyl, dewyl de boon- en sucrioen-velden letterlyk plat waren geslagen. Een zestigtal boomen zyn uytgerukt geworden op de ianden tusschen Nieupoort en Pervyse en dien zelfden namiddag kwam hel konvoy, uytgaende uyt Veurne om 5 u. 35 m., omtrent een half uer later in onze statie aen, doordien het onder wege had moeten stil houden, daer, tusschen Oostkerke en Avecapelle, twee boomeu op den weg waren gevallen, en zulks onmiddelyk voor den treyn zou voorby ryden. Ook te Schoore is op dien zelfden tyd eene mikkeschuer omgeslagen, vvaeronder eenen man was dien men zoo aenstonds de heylige regten heeft moeten toedienen alsook nog twee andere schueren. Op eene hofstede, digt by Pervyse, lagen er alleen veertig boomen uytgerukt, en van het dak der brouvvery van den heer Verschaeve, te Pervyse, zyn er by honderden pannen afgeslagen geworden. Eene verschrikkelyee gebeurtenis. Men leest in het Journal dJlle et Vilaine De stad Montfort wierd verleden zaterdag door eene verschrik- k'elyke gebeurtenis in eene treurige ontroering gedompeld. Dien dag, omtrent 8 uren 's morgens, wachtte eenen jongen herder zyne koeyen op een stuk land, op korten afstand van de stad ge legen. en meende te midden van den heybrem een lyk te zien. Inderdaed, zekere vrouw, ongeveer 63 jaren oud, huyshoudsler, was op de vreedsle wyze vermoord geworden. De helft van het lichaem, hierin begrepen het bekkeneel, was gekneusd aen de keel bemerkte men eene wonde, welke de iiuyd en de slagaders van een scheydde de borst en den onder- buyk waren geopend de borsten waren afgesneden, en al die deelen waren met zeer scherpe snywerktuygen verdeeld. Eyr.delyk de beenen waren afgezaegd en op eenige meters afstand van het lichaem geworpen dit lactsle was naokt, even als de beenen. Uyl het onderzoek, door de justitie gedaen, blykt dat de dood vier of vyf dagen te voren moet hebben plaels ge had. Het lyk wierd in eene doodkist gelegd en naer Montfort overgevoerd, alwaer men zich, gelyk het te denken is, aen ae zonderlingste gissingen, over de redenen eener zulke vreede misdaed overleverde. Den zelfden avond wierden twee persoonen aengehouden en in het arresthuys opgesloten den eenen, gewezen beenhouvver is schoonbroeder en den anderen neef van het slagtoffer. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Maendag en Dynsdag 16 en 17 juny. Mazzini komt een manifest af te kondigen in de Italia del Popoio, waerin hy herinnert dat hy met het huys van Savooyen vooruytgetreden is zoolang het scheen het groot werk der eenheycf te willen voltrekken maer hy ziet heden dat de politiek van onwerkzaemheyd volkomentlyk gezegepraeld heeft, en, getrouw aen zyne belofte, komt hy aen het gouvernement ver klaren dat hy zyne gansche vryheyd van werking herneemt Hy wilt Hoornen en Venetiën hy wilt ze zonder uylslel,. en zon der wegen kondigt hy aen dat zyne rol van samenzweerder en iurigler van geheyme genootschappen gaet hernemen. Woensdag, 18 juny. De politieke bekommernissen, hoe zwaer zy qok wezen mogen moeten heden wyken voor de gemoedsontsteltenisseh welkende groote gebeurtenissen van Hoornen verwekken. Eenige dagbladen drukken hunne verwondering uyt dat het Adres der bisschoppen aen den Heyligen Vader macw het handteeken van slechts "21 kaïdinalen en "214 bisschoppen draegl, alhoewiel er ter date van 9 juny 45 kardinalen en 278 bisschoppen te Roomen waren. Heeds wilt het '.revolutionnair piemonlismus arglistiglyk doen gelooven dat 24 kardinalen en 34 bisschoppen gewèygerd heb ben het Adres te leekenen. Eene enkele bemerking zal die aenty- ging doen vallen. De kardinalen en bisschoppen die niet gelee- kend hebben, zyn degenen die gewoonlyk hun verblyf te Hoornen hebben en, van'het algemeene bestuer der Kerkdeel makende, niet noodig noch belamelyk geloofd hebben een dokument te tee kenen dal tevens eene lofrede is van hun eygen gedrag. Moet men eene parysche briefwisseling gelooven, hel zou den geene versterkingen meer zyn, maer wel een geheel nieinv expeditiekorps dat eerlang naer Mexiko zou gezonden worden. Men spreekt al van niet min dan van 20 duyzend maa. Donderdag. 19 juny. De tydingen uyt Mexiko die de neerlaeg der Franschen voor Puebla bevestigen, hebben te Parys een uytwerksel voortgebragt dat gemakkelyk te voorzieu was-. Alle de dagbladen, zelfs dege nen die zich meest tegen dien krygslogt verklaerd hadden, juy- chen de maetregelen toe door den Moniteur aengekondigd voor de spoedige opzending van versterkingen aen het kleyne leger korps dat in de onderneming betrokken ligt. Parv, 44 juny. Tydingen uyt New-York, van 4 juny kondigen aen dat er eenen groolen veldslag geleverd is naby Richmoud. Hy heeft twee dagen geduerd. Den eersten dag, 30 mey, hebben de Zuyderlingen de overwin ning behaeld, 19 kanons veroverd en krygsgevangen gemaekt, den tweeden dag hebben zy den aenval vernieuwd,,maer zyn op alle de punten met aenzienlyke verliezen teruggeslagen. Zy heb ben nogtans de kanons en de gevangenen medegenomen. Mac Clellan is thans op 5 mylen van Richmond. Het verlies der Noorderlingen is van 3000 mannen de Zuyder lingen hebbeu 1200 dooden op het slagveld gelaten. Dit gevecht word te New-York als eene groote overwinning voor het Noorden aenschouwd. Parys, 15 juny. Daer word veel gesproken van de nieuwe brochuer welke M. Mirès komt uyt te geven. Zy behelst de hevigste beschuldigingen tegen eenen persoon van 's Keyzers huys. Het publiek heeft met buytengewoone nieuwsgierigheyd deze brochuer gelezen, welke M. Mirès heeft geschreven onder vorm van eenen brief aen M. den markies de Chaumont-Quitry, kamer ling des Keyzers, lid van het Wctgevende-Korps en tegenwoor- digen voorzitter van de Maelschappy der havens van Marseille. Daer is heden in het Wetgevende-korps een byvoegelyk artikel aen het budget aengeboden, door hetwelk er aen de mi- nisteriën van oorlog en zeemagt een krediet word geopend van 15 millioen, voor den krygstogt van Mexiko. Onder het getal der voorvallen die men te Roomen heeft aengestipt, hebben wy opgemerkt de uvtnoodiging door het l'ransch gezantschap aen Mgr. Dupanloup gedaen. in de lyden die wy doorgaen, word deze enkele heuschheyd aenschouwd als niet zonder beteekenis zyndezy is gedaen aen den onverschrok ken verdediger der regten van den Heyligen Stoel, aen den groo- ten bisschop, den schryver, den redenaer. 'T is de hulde bewe zen aen eenen tegenkamper, wiens moed en deugd men tegen wil en dank moet bewonderen, Men weel dat den Koning van Napels teenemael hersteld is van-de ziekte die hem getroffen had. Deze ziekte had de vreugde verwekt van M. Blanehi Giovani, die deze zyne vreugd op de brutaelste wyze had uytgedrukt in eenen artikel van zyn blad la Patria. Maer dit was de laetsle belediging die uyl zyne pen moest vloeyen. Hy wierd aenstonds ook met die zelfde ziekte, de pokken, geslagen, en, min gelukkig dan den doorluchligen zoon vpii Maria-Christina, is hy al spoedig aen dezelve bezweken. BURGERLYIiElY-STAND. GEBOORTEN. Manrelyk 2 g Vrouwel. 7 IlüWELYKEN. A. Schockaert, metsefsgast, met 31. Buys, kantwerkster. F. De Naeyer, 1 moend. Molestraeije. J. Amandt, man Menschaert. zeeldraeyer, 59 j., Schaerbeke.B. Callebaut, hovenier, 22 j., St-Job. M. Welleken». 3 j,, Schaerbeke. C. Van den Abnelc, 4 j., Molcstraetje. C. Dèsbommes, 19 maend te Antwerpen overleden. M. Van den Ilauwe, 1 j., Zounestraet. Op Dynsdag 24 Juny voor GELDl'RYZEN by sieur LOUIS VAN GEIT, ter gelegendheid der Kermis van Erembodegem. TE DENDERWINDEKE AEN DE KERK. Een schoon en gerieflyk IIUIS met Lochting dienstig voor Spec.erywinkel enz. Zich te adresseren by d'heer THIBAUT, Burgemeester tol Denderwindeke. F.4iV HUIZEN TE AELST EN MOORSEL. De Notaris VAN DER HEYDEN, te Aelst, zal open- baerlyk verkoopen, met gewin van palmslagen en gelagen Eerste koop. Een Huis met zyne Erf ie Aelst, in de Sint-Joorisslraet, N° 5, zynde eene herberg genoemd den kleinen Wyngaerd, bondende van d'eene zyde het huis van d'heer Edonard Vliehergh en Zusters en van d'andere zyde het volgende huis. Bewoond door Joannes Colinet, aen fr..46-67 per maend. Ingesteld fr. 5300 Tweede koop. Een Huis en Erf, te Aelst, in de Sint Joorisstraet, N° houdende van d'eene zyde het voor- gaende huis en van d'andere Zyde het gone van d'heer Franckx-De Coninek. Bewoond bv Auguste Cornand, aen fr. 20-00 per maend. Ingesteld fr. 3900 Derde koop.Een Huis en Erf, te Jloorsel aen de Plaets, achter de Kapel, palende aen Anlonia Henrica Van Coetspm, weduwe van Petrus Antonins V'au Brempt, aen den Uitweg daerover Carolus Vermoeseu en aen de Dorp- plaets. Bewoond door sieur Bosman, aen fr. 11-00 ter maend. Ingesteld fr. 1700 ZITDAGEN. Instel, Dynsdag 47 Juny ,oRg Verblyf, Dynsdag 1 July löuz' Om 8 uren namiddag, ter Estaminet genaemd Tivou, huiten de Kattestraetpoort, te Aelst. Men kan door de bemiddeling van den gezegden Notaris geld hekomen op hehoorlyke hypotheek. BY STERFGEVAL. En andere roerende Voorwerpen, 2 goede Melkkoeijen, 3 jonge Vaerzen en 2 Varkens, Eileen Berd en PlannenLand bouwgereedschappen, op struik staende Aerdappelen, Gerst Haver, Klagers, Koorn, Mestaluin, Tarwe, Hooigras en Hop met de Staken, alsmede Abeel- Kanada- Esschen- en Wulgen- BOOMEN te Moorsel, ten Sterfhuiee van Jan Baptiste Moens in het Exterken De Notaris Ü'HUYGELAERE, te Aolst, zal ten vprioeke der aengestclde Erfgenamen van Joannes Baptist Moens, ten zynen hovo in het Exterken te Moorsel, met tyd vun betaling tot Buefmis op den Donderdag 10 July 1862, te beginnen om 9 uren 's morgens verkoopen 1. Alle de ten hovc te bevinden Meubelen en lltiiskalheilen, als Tafels, Stoelen, Aerd- Koper- Glas- Tin- en Yze werken, Kassen, Kuipen, Kern, Beddinggoederen, Smout, Varkensvleescb, Eiken Berd en Planken, Land bouwgereedschappen en eene menigte andere Voorwerpen lo veel om bier te melden. 2. 2 goede Melkkoeijen, 3 jonge Vaerzen en 2 Varkens. N. B. Deze zullen ten elf uren verkocht worden. 3. En de volgende op strnikstnende Vruchten en Boomen. A. Omtrent 15 aren Aerdappelen, op 't Vos in het Exterken. B. Omtrent 15 aren Gerst op den Perrekauter. Omtrrnt 15 aren Haver op den Perrekauter. Omtrent 10 aren Mestaluin op deu Perrekauter. Omtrent 22 aren Koorn op den Perrekauter. C. Omtrent 18 aren Tarwe in de Leven Houten. Omirent 18 aren Haver in de Leven Houten. Omtrent 15 aren Klavers in de Leven Houten. Omtrent 10 aren Mestaluin in de Leven Houten. D. Omtrent 28 aren Hooigras in de Groenemeerschen op Waver. E. Omtrent 18 aren Hooigras aen de Moleubeke. F. Omtrent 19 aren Vlas op Kaelberg. G. Omtrent 18 aren Mestaluin op 't Polaerdeké Drysel. Omtrent 46 uren Koorn op 't Potaerdeke Drysel. II. Omirent 19 areu Aerdappelen aen bet Tooveressenbosch. BOOMEN. I. 40 koopen scboone hoogstammigo Wulgen, Abeelen en Konadas, in een Bosch op den Ghvnsbeke by bet Vossenhol. K. 10 koopen zware Kanadas en andere Boomen ter voorraolde hofstede. De verkooping zal geschieden in bet order der bieiboven gedane be- Söhryving. Borg te stellen en het ongeld comptant te betalen, by Louis Van Malde- ren in het goed Leven naby de hofstede. TE ERONDEGEM, IN DE PASTORY. Den Notaris Ju. VERBRUGGHEN, te Aelst zal ten ver zoeke van die het behoort op Donderdag 3 July 4862, om 8 uren 's morgeus, te Erondegem in de Pastory, pu bliek verkoopen al de MEUBELEN, nagelaten hy 'wyjen den eerweerden lieer Fr.De Clippele, iu leven Pastor, te Eroiftiegem. Den Notaris DE SMET te Erembodegem, zal op Dynsdag 24 Juny 1862, binnen zelve gemeente openbaerlyk ver koopen A. Om 3 uren nanoen, in de Gestjens. 42 Koopen goed Hoov-Graste weten 5 koopen van M. De Cock, 5 van M. Béthune-Eliaert en 4 van Jufvrouw W' I. B. De Glieest. B. En om 4 uren nanoen, omtrent d'herberg den Doggen. 9 Koopen zwaer Dender-Hooy, in de Langemeerschen, van M. Gheeraerds-Yan Aeltert. BY UITSCHEIDING VAN BEDRYF. De Secretaris SCIIOCKAERT zal door bevoegd ambt, ten verzoeke van Constant Van der Paelt te Erondegem, op Maendag 50 Juny 4862 om een ure namiddag verkoopen. Veel Huismeubelen, Landbouwhalm, twee jonge Melk- koeven en de Vruchten te velde. Te vergaderen ten hove van geraemden Van der Paelt te Erondegem aen het Hoeksken. VERKOOPING VAX TOT DENDERBELLE. De Notaris J. P. Fhrbinand EVIT, verblyvende te Aelst, zal, ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk ver koopen, met gewin van palmslag Eene schoone party allerbesten DENDERMEERSCH, gelegen te Denderbelle, in de nabyheid der Kerke, sectie A, Nummer 390, groot eea beetaer vier-en-vyftig aren vyftig centiaren, palende oost den heer Burgemeester Rin- goot en daer nerents den heer De Bruyn, te Sint Gilles, zuid Jan De Cock en den heer advokaet Van den Bossche, te Gent, zuid en west Victor Uytlersprot. Gebruikt tot Kersavond aenstaende door genoemden Victor Uytlersprot. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 8 July .oog Verblyf, Zaterdag 19 July löb" Telkens ten 4 uren namiddag, ter Estaminet iiet hof van beveiien, by den beer Lenssens-Beeckmau, aen de Groote Merkt, te Aelst. Om verdere inlichtingen zich te begeven ter studie van den genoemden Notaris EVIT. Genoemden Notaris EVIT heeft verscheide capitalen te plaetsen voor zyne principalen, op gematigen intrest, mils hypotheek. Van HOOIGRAS en TOEMAETin de gemeenten Bors' beke, Herzele, Ressegem. Barst en Vlierzele. De Notaris DEVUVST te Borsbeke zal op navolgende dagen openbaerlyk verkoopen te weten 1° Op Woensdag 28 Juny 4863 om 8 uren voormiddag in de gemeenten Borsbeke en Herzele teil verzoeke van M. de baron Van deWoestyne, Dame de wed. Van Cromp- liaut, Dame de wed. De Wandel d'heer Adr. Fr. Magher- man en andere. De groole jaerlyksche Venditie van circa de 20 hectaren allerbeste HOOIGRAS en TOEMAET in de Meerschen der verzoekers aen het dorp te Borsbeke de Melkebeke Meer schen en te Herzele in 's heeren Meerschen. Te beginnen aen den Watermolen van Francies Deraedt en voorts de Grootenmeersch tot aen den Wymenier. De Verkooping zal aenvang nemen te Borsbeke met de Meerschen naby de Kerk de uer als voorzeid waer men zal vergaderen en om 41 uren tot Herzele aen den Watermolen van Francies Deraedt. 2° Op Donderdag 26 Juny 1862 om 2 uren namiddag in de gemeente Ressegem ten verzoeke van M. de baron Van de Woestyne. Circa de 4 hectaren HOOIGRAS. wassende in eenen Meersch genaemd de Meuleboom tot Ressegem. 3° Op Vrydag 27 Juny 4862 om 2 uren namiddag in de gemeente Burst ten verzoeke van de kinders van wvlent d'heer Charles De Vuyst en andere. Circa de 2 hectaren HOOIGRAS op 's verzoekers Meer schen, wassende naby het dorp. Men zal vergaderen aen de lterk. 4° Den I July 1862 om 4 uer namiddag door het ambt van de Notaris LIMPENS te Oordegem. Ten verzoeke van den lieer ridder Dierickx grondeyge- naer te Yvoir, in de gemeente Vlierzele. 3 hectaren HOOIGRAS, wassende op 's heer verzoekers Meerschen le Vlierzele Strymeersch alwaer men ter plaets zelf zal vergaderen. Alles is verdeeld in koopen t'elks gerieve. VAN DENDEB-HOOYGRAS, TE EREMBODEGEM. Den Notaris DESMET', te Erembodegem, zal op Dynsdag 24 Juny 1862, om 2 nren nanoen, openbaerlyk verkoopen 33 koopen allerbeste H00YG8AS, wassende te Erem bodegem omirent de Denderbrug op de Meerschen van MM. A. Van de Putte, F. De Craecker, P. Van der Brempt, F. De Schaepdryver, J. B. Burny enz. De Venditie zal aenvang nemen aen de paslory. Pieter GHYS, Smid te Ervvelegem, maekt bekend dat hy verkoopt alle slacb van Blaesbalgen, dienstig voor Sniids, Koper- Blik slagers en Veeslachlers.

De Denderbode | 1862 | | pagina 3