OVERLEDENEN. VERKOOPING HUIZEN ZAEILANDEN EN MEEÜSCHEN. VOGÉLSCMETWG. Uyt er hand te koop. BOOM-VENMTIE Verkooping van Doornen, Groote Verkooping van Boomen, BOOM-VERKOOPING, Openbare Verkooping VAN EENE PARTY LAND GELEGEN TE ERPE. Verkooping van een Huis Meersch en Land Ie Koop, GUANO VAN PEBOU, het gezag in den schoot der Kamers. De schikking die bestond in iederen minister zyne zaek te laten pleyten en zyne akten verdedigen, is niet kunnen gelukken. Donderdag 22 octobcr. Men schryft uyt Warschau dat, nietlegenstaende de uyterste waekzaemheyd der prefekten Lewszyn en Trepofff nietlegen staende de bevelen tot stelen, plunderen en branden door den generael von Berg gegeven, nietlegenstaende het ongehoord schrikbewind dat de hoofdstad teystert, het nationael gouver nement vlytiger dan ooyt het werk van de verlossing des vader lands voortzet. Terwyl de politie de huyzen doorzoekt van boven tot beneden lerwyl zy de tuynen omgraeft en zelfs de asch der dooden niet eerbiedigt, om de sporen van het gouvernement als ook de na tionale drukkeryen te ontdekken, blyft dit gouvefnement bestaen, eiken dag kondigt het zyne besluyten af, en de heymelyke schrif ten blyven zonder ophouden verschynen. Het laets'te nummer van het officieel blad, de Niepodleglosc (de Onafhankelykheyd) dat komt te verschynen, bevat, in een buytengewoon byvoegsel* het lang Memorandum door het nationael gouvernement aen prins Ladislaus Czartoryski toegezonden. Dit manifest was tot dan toe van'de inwooners der hoofdstad maer gekend door de buylenlandsehe dagbladen, u Waerlyk, roept de Posener-Zeituug uyt, zulk eene Volstandigheyd en zulk eene grenslooze zelfsopoffenng van wege persoonen eiken dag blootgesteld aen de vraek der Russen, aen het gevang, het ballingschap, of eene afgryselyke dood, zyn hoogst bewonderensweerdig Den Mémorial diplomatiquealgemeen beschouwd als den barometer der Ooslenryksche staetkunde, kondigt een uytgebreyd artikel af ter bepleyling van het voorstel dat Oostenrvk niet beter vraegt dan met Vrankryk hand aen hand vooruyt tegaen ter op lossing van het poolsche geschilpunt, en dat al de moeyelykheden welke de goede verstandhouding tusschen de dry Mogendheden belemmeren, uyt Groot-Brittagne komen. De nabyzynde terugkomst des prinsen von Melternich in Parys, en de gelyklydige afreys van den nieuweu franschen gezant, prins de la Tour d'Auvergne, naer Londen, boezemeD nu de hoop in dat de overeenkomst tusschen de dry Mogendheden op nieuwe grondslagen gevestigd zal worden. In de diplomatische kringen word verzekerd dat den franschen Keyzer meer dan ooyt besloten is om de Polakken ter hulp te komen, al moest dit dan ook tot eenen oorlog tegen Rusland leyden. Des noods zou hy dien reuzenstryd ondernemen zonder Engeland's medehulp. Maer Oostenryk, hoe zeer geneygd voor de verlossing der zoo vreed gemartelde poolsche geloofsbroeders deynst terug voor eenen oorlog tegen den Czar, wiens bajon- netlen reeds glinsteren langs de grenzen van Galliciën, zonder de medewerking van Engeland. Mgr Dupanloup, thans in Savooyen, zal den 26 dezer te Parys terug zyn om aldaer eene belangryke plegtigheyd by te woonen, uamelyk het aennemen van het kloosterkleed door de tweede dochter van M. graef de Montalemberl, die zuster van het Heylig Hert word. Zondag laetsl heeft te Parys, op het Marsveld, de tweede opstyging plaets gehad van den onlzaglyken luchtbal Génnl van M. Nadar, waervag er dezer dagen geweldig in de parysehe dagbladen 'gesproken is geweest. Eene schroomlvke volksme nigte woonde dit schouwspel by. Ziehier 't verslag dal deu Temps over deze opstyging geeft Zondag, nietlegenstaende de onzekerheyd van het weder, de lucht gansch met wolken beladen zynde, had de tweede op styging van den luchtbal Géant eene nog aenzienlykere volks menigte uytgelokt dan de eerste mael. a Rond 4 uren is Z. M. den Keyzer aengekomen en ter plaets gebragt waer de toebcreydselen voor de opstyging geinaekt wierden,, alwaer hy den jongen Koning der Grieken ontmoette, dien hy de hand heeft loegereykt. Den Keyzer heeft de toebereydingsvverken met de meeste belangstelling gevolgd hy heeft het bootje bezocht en zich ver volgens onderhouden met de heeren Eugeen Delesserl en Torna- ehon, die hem alle mogelyke inlichtingen wegens deze ziens- weerdige werkingen gaven. M. Nadar vervolgens bygekomen zynde, heeft eenige technische uylleggingen gevoegd by degene reeds door die heeren gegeven.' Ten 4 1/2 ure is', volgens het program, den Géant als proefneming tot eene zekere hoogte in de lucht gestegen, in zynen boot acht-en-twintig persoonen op voerende. Die eerste proefneming vvierd gevolgd door het ware ver trek, het welk omtrent 5 1/2 ure plaets had, in zynen boot mede- veerende, behalve M. en M. Nadar, de heeren iirion, de Saint- Felix, Monlgolfier en de twee gebroeders "Godard. Hy is lang- zaem in de lucht gestegen en de rigling nemende naer Saint- Denis ter hoogte van omtrent 1200 meters. Op het zelfde oogen- blik, is den kleynen luchtbal, gezegd den verg ely keu den luchtbal der officiële feesten, ook opgevaren, met twee persoonen in zynen boot, en welhaest stak dezen den Géant verre in de hoogte te boven. Op het uer dat wy ter pers leggen, hebben wy nog geene andere tyding van M. Nadar en zynen luchtbal. Ten 8 1/2 ure, over de stad Beauvais trekkende, heeft hy uyt zyne magtige roep- buys geroepen dat alles wel ging. Men heeft uyt Beauvais het volgende berigt ontvangen Ten 8 1/2 ure des avonds, trekken Nadar en zynen Géant over Relhondes, 10 kilometers oostwaerts van Compiègne Zy gaen in de rigling van het noorden zy zweven op 100 meters hoogte boven den grond. Wy komen dry minutenlang met de reyzigers te spreken alles gaet wel. Berlyn, 19 october. Als de aenleydende oorzaken tot de verbazende krygslocrus- tingen der russische regering in het noorderlyke en zuydcrlyke uyteynde van dat ryk, worden de volgende omstandigheden'be schouwd. Nu de Polakken hunne hulpbronnen byna uytgeput zien, en overtuygd zyn dat zy te vergeefs hebben ge\Vacht op den bystand van Engeland en Vrankryk, hebben zy den blik gewend naer Turkyen, hunnen ouden vyand, dat echter nog grooter vyand is van de Russen. Onderstellende dat de Turken geerne het verloren grondgebied, dat ihans aen Rusland behoort, zullen heroveren, indien de gelegenheyd daertoe geboren word, hebben de Polen aen de Turken, als loon voor hunne medewerking, teruggave van alle hun door de Russen onlnomeue provinciën beloofd, alsmede een of- en defensief bondgenootschap tegen Rusland. Voor de uylvoering van dat plan worden, naer men zegt, reeds Turkschc troepen naer de grenzen gezonden. Men beweert, dat Keyzer Napoleon dit geerne zal zien. In het noorden zal Vrankryk ondersteuning schenken aen Zweden en Noorwegen, ten eynde Rusland aen dien kant te bestoken. Hel russische gou vernement is volkomen bekend met hetgeen er gaende is, en het is op zyne hoede. Zoodra de plannen van Turkyën aen het licht kwamen, is de zending van den generael Todlleben naer den Krim dacrop gevolgd terwyl hierby nog deze byzonderheyd moet gevoegd worden, dat Rusland aen de Turksclre regering heeft vcrklaerd, dat eene erkenning der Polen als oorlogvoerende uatie, zal beschouwd worden als een casus belli. Den briefwisselaer van de Posener-Zeituugte Warschau, geeft hel volgende tafereel van den toestand der poolsche pro- vintien, welke aen de russische heerschappy onderworpen zyn: Indien er een geweer- of pistoolschot uyt uw huys gelost word, dun zal uw huys uytgeplunderd en aengesiagen worden, en gy zelf zult voor eenen krygsraed worden gebragt; indien mm voor uwe wooning op het leven van welken persooh hoege- naemd toelegt, dan is u hetzelfde lot voorbehouden indien den aenslag op uwe opene binnenplaels gebeurt, ondergaet gy de zelfde verantwoordelykheyd indien men by een uwer huerders een wapen of een ander verdacht persoon nenhoud, word gy insgelyks voor eenen krvgsraed gebragtindien den dader van welken aenslag hoegennemd, op straet gepleegd, in uwe woo ning vlugt, zyl gy verantvvoordelyk voor den krygsraed indien het licht, dat in uw woonhuys brand, door den wind word uyt- gedoofd, word gy met al de strengheyd der krygswetten ge straft. Ongelukkige eygenaers van huyzen te Warschau, langs alle kanten is de galg uw eenig vooruytzichl Indien er eenen aenslag op hel leven van iemand in een huys gepleegd is, worden al de bewooners van dit huys, zonder onderscheyd van ouderdom of geslacht, als inedepligtigen be schouwd en als zoodanig voor eenen krygsraed gebragtindien er voor een huys, welk het ook zy, of in het huys zelve, of eynde- lyk op de opene binnenplaéts een politiek moord gepleegd word, dan zyn al de bewooners er verantwoordelyk over voor den krygsraed de voorbygangers tvdens de gebeurtenis in de straet aengehouden, ondergaen, in het geval der vlugt van den waren beschuldigden, dezelfde straf, welke men den moordenaer zou opgelegd hebben, indien hy gevat vvierd. Ongelukkige huer ders, ongelukkige voorbygangers, wie van u is verzekerd den volgenden dag nog in het leven te zullen zyn c< De werklieden, by welke men eene te groote hoevcelheyd voorwerpen zou vinden, hetzy om de opstandelingen uyt te rusten, hetzy om ze te bevoorraden, worden voor eënen krygsraed ge bragt, en alles word by hen in beslag genomen. Ongelukkige werklieden, de galg is insgelyks voor u opgerigt De grondeygenaers, op wier goederen zich opstandelingen bevinden, en wier goederen tot doortogt aen dezen zouden ge diend hebben, zullen even als die, welke levensmiddelen aen de opstandelingen zouden geleverd hebben, voor eenen krygsraed verzonden, en hunne eygendommen uytgeplunderd en vervolgens afgebrand worden. Ongelukkige grondeygenaren, gy leeft in eenen aanhoudenden angst De ambtenaren welke geene bolronde hoeden dragen, als ook die, welke hunnen knevelbaerd niet laten afscheeren, of aen hunne vrouwen en dochters toelaten zwarte kleuren te dragen, worden beschouwd als gunstig aen het nationael gou vernement te zyn als zoodanig krygen zy hun ontslag en wor den daerna voor eenen krygsraed gebragt. Ongelukkige amb tenaren, don degen van Damocles hangt insgelyks boven uwe hoofden In een woord, wy zyn allen schuldigen, allen tot de dood veroordeelden, en woedende soldaten maken ons voor die dood gereed, door ons in de straten met sabelhouwen en bajon- netsteken te vervolgen, zonder de mishandelingen te rekenen, vvaermeë de kozakken zich vermaken ons te doen onderstaen. Onzen toestand word van dag lot dag gevaerlykerechter word den geest der natie door al die geweldaJigheden van Rusland niet verzwaktzy verheffen hner, integendeel, en geven haer eenen moed en kracht dad igheyd, welke alles uytdagen. Gedurende het op 30 jtiny 11. geeyndigde fiskale jner heeft het leger der Vereenigde Stalen eene som verevscht van nage noeg 400 millioen dollars (1010 millioen Nederlandsehe guldens). BURGERLYKEiV STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 4 Vköuwel. 5 HCJWELYRÉN. N. D'Outreligne, teyziger, met A. Mi-gar.ck, zonder heroop. M. Verboeren, 4 mnend Schaerbeke. C. De Veylder, wede. Van den Broucke, dagloonster 60 j., Neerhof. M. Wellemnn, 7 j., achterslraet. L. Steenhoul, zonder beroep 49 j Langeriderstraet. - J. Dierick, man Vander Biesl, twynder, 56 j., Keyzerstraol. A. Basens, vrouw \inck, zonder beroep 34 j., Mylbeke. J. Verleysen. 13 dogen Knpellestraet.' J.Teurlings man Vamlerspeeten, fabrikant in kanten, 35 j., V'rvlievd- slraet. - M. Van Damme, kantwerkster, til j Meuleschrutti'. ft' Lnnt- brecht, zonder beroep 75 j-, te Lede overleden. M. Veih-dsl, 3 maend Vischmerkt. VAN Te Aelst, Erpe, Ottergemen Ch.ersca.mp. De Notaris DEVR1ENDT, te Nederbrakel, zal open- baerlyk verkoopen STAD AELST 1 kooo. Een Huis in de Bierstraet, geteekend V 10. 2 koop. Een Huis aen de Vaerstraet, geteekend N° 2. 5 koop. Een Huis in de Achlerstraet, get. N° 50- 4 koop. Een Huis op Neerhof, geteekend N° 16. ERPE 5 koop. 42 aren 89 centiaren Land, op Seskenskau- ter Pachter J. B. De Bar. OTTERGEM 6 koop, - 18 aren 88 centiaren Land, op Seskenskau- ter Pachter Charles De Vuyst. 7 koop. 44 aren S centiaren Land en Jieersch, op Sport Pachter Fr. Bavens. CHERSCAMP 8 koop. 40 aren 66 centiaren Land, op Boygeui Pachter A. Uytendael. ZITDAGEN VERBLYF C. Voor koopen 1, 2, 3, 4, 3, 6, 7 en 8, Donderdag 29 October 1863, om 10 uren 's morgens precies, te Deftingen ter herberg de Klok, staende op eenen kleinen afstand der statie van Geeraerdsbergen, 9. Bolmaetschappy de Steun van 't Vermaek. Den 26 October 1863 zynde Rooze-KeriH-SIaendag ter afspan ning de ROOS by S. DE SMEDT, Ponlslraetpoort te Aelst. De Pryzen in Geld. alles naer gewoonte. Acht groote VENSTER-RAEMEN in Eyken Hout, met de Ruyten in. Zich te bevragen ten bureele van dees blad. TE WOVBRECHTEGEM. Den Notaris Ju. VERBRUGGHEN, te Aelst. zal door be voegd ambt, op Maendag 2 November 1H65, om 1 ure nanoen, te Woubrechtegein publiek verkoopen Circa de 80 koopen Canada Bonnien, staende aen de Goederen van den heer Generael De La llaye en andere Eygenaers. Men zal beginnen aen hel Land gebruykt by P. Nachte- gaefc TE ZONNEGEM. De Secretaris SCHOCKAERT te Erondegem,' zal door bevoegd ambt op Donderdag 3 November 1865 om 9 uren voormiddagverkoopen 170 koopen Buoruen, bestaende in Kanadas, Abeelen, Wilgen, Esschen en Eyken. Onder de Eyken bevind zich een van 2 meters 40 centi meters dikte, verschelde Pestels en Roeden, en onder de Abeelen verscbeide van 2 tot 2 meters en half dikte. Te Sle-Maria-Lierde (hof ten Berghe), op Donderdag 5 No vember 1863 om 12 uren 's middags. De Notaris DUJARDIN, te Nederbrakel zal namens deu wel Edelen heer Senateur Baron H. Dellafaille, openbaer- iyk op tyd van betaling mits stellende borg verkoopen 80 KOOPEN BOOMEN bestaende uyt schoone en gavige Canadas, Olms en Kerze- laers door hunne zuiverheid en dikte dienstig tot velerlei zware werken. Aen de provintiale baen van Aelst op Aitdenaerde. Door het ministerie van den Notaris DEVUYST te Bors- beke op Dynsdag 3 November 1865 om 9 uren voormiddag. 73 VVulge Boomen te Burst naby de Kerk alwaer de Verkooping zal aenvang nemen. En verders 180 Kanada Boomen te Borsbeke op het eynde. Den Nolaris Joseph F. M. VERBRUGGHEN te Aelst residerende, zal namens die het behoort, met gewin van Palmslag en Gelag, publiek ver knopen om er met Kersdag aenstnende in gehruyk van te treden. EENIG EN KOOP. Eene party Land, gelegen te Erpe, tegen den Hoogcauier, genoemd het Bisebvf ld, «sectie C. N° 956 van 't cadaster, groot 35 aren, palende oost si' ur J. B. Wynants-Lievens. zuyd Jofv. de wed. De Ruddn-e-Meinerts e» Alex. De C.oninck, west M. F. Matthys, te Nieuwerkeiken en nooid de Meirschestraet. Ingesteld fr. 24f,0. In gebruyk zonder termvn by Frs. De Nvs, a fr. 36-28. ZITDAGEN. Instel Donderdag 22 October Verblvf Donderdag 5 November Telkens oin 3 uren namiddag ter Estaminet het St-Antonius Hol bv M. Jenn D'hoir, te Aelst in de Langeridderstrnet. Te Aelst, aen den Molendrieschuitmakende den hoek der Varkensmarkt. De Notaris D'IIUYGELAERE, te Aelst, zal ten verzoeke van die bet be hoort, opcnbaerlyk verkoopen, met'gewin van Palmslag en Gf lagen Een BUIS met zyne Toebehoor ten en Erf, gestacn en gelegen te Aelst, aen den Molendriesch, u\t ma kende den boek der Naikensmurkt, gekndas- tieerd Se Nr 579. komende ten voorhoofde aen de Molendrieschstraet van de eene zyde aen de Varkensmarkt, van de andere aen den eigendom van den heer Michel Leo Gheeraerdts. Bewoond door d'heer Jambus Backaert. Instel Donderdag 29 October Verblvf Donderdag 12 Aovember Telk ens oin drie uren namiddag, in hel le verkoopen Huis zynde de herberg a LV vilï.B DF. CB.iMMOXT. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kanloore van gemclden Nolaris D'Ul'YCELAERK, alwaer gestadig Groote en Kleine Kapitalen lp bekomen zyn op voordeelige vooiwaerden. TE EHEMBODEGEM. Ren Notaris DES MET, te Eperahodegem, zal mei fi<i houder, van een enkel Zitdag, openbaerlyk verkoop n Eersten koop. Eenen Meersch, gelegen te E» rmhoile- gem, in d1 Avondels, groot volgens kadaster 15 aren \H) centiaren, sectie A, N° 486Gbis. Tweeden koop. to aren 50 centiaren, volgens kadas ter Land gelegen als voren, seclie A, 1815b. Eenigen Zitdag, VrydagG November 1865 Om 4 uren nanoen, ten Gemeenten-huyze van Erembo- degem. Eerste ktcaliteyt. goedgekeurd door de Landbouwers. Tc bekomen OP HET ZAND, by M. Eigees VAN DFH AUWERMEULEN, N" 49, te Antwerpen, ten prvjc van 29 franks üe 100 kilogrammen.

De Denderbode | 1863 | | pagina 3