Merktpryzen. REVALENTA ARABICA. mr BER1GT. VERROOPIAG van een behuisd Hofstedeken VERKOOP ING perceel Laod ie Baevegem. Tweede en derde Oproeping Openbare Verpachting PTRIFICATEGR D'EAU, AVIS. forger, in gezelschop van eenige zyuer vrienden, kwain voo'rby eenen kommissionnaris en trok juyst zyne doos nvt zynen zak, om een goed snnyfje te pakken. Daer iongeii, zegde hy loL den kommissionnaris, pakt ook een snuyfke. 'T is znyvere karot. Den kommissionnaris pakt eenen snuyf en zich het avoiituer van zynen brnsselsehen kameraed herinne rende, zegde hy eensklaps: 'l is 25 centiemen mynheer' Wat Wel ik en her. geenen snnyver gy vracgl my om te snuyven Ik doe het Dal is eene boodschap die gy my oplegt. Ergo dan, 'l is 25 centiemen. Zoo zegde den burger. Ha ge meent dal alzoo h is goed. Ik heb myner. snuyf niet voor niet. Ge moest hem niet pakken als ge niet wilde. Ergo dan, voor my- oen snuyf is hel vyflig eentimen leg my op. Den kommissionnaris is aen 'l loopen gegaen en loopt nog. De groole meerderheyd der stad Leuven protes teert langs om meer tegen de bouwing van den schouw burg, dewyl er verscheydene dringende en onmisbare werken uyt te vo ren zyn, zooals riolen, kalseyding van stralen, gezondmakingswerken, herstellingen aen de gemeentegebouwen voor meer dan 135,One fr., en dat er geene duijt in kas is om de Voer te overwelven en de bassins der vaert te kuysehen, enz. Met droetheyd vernemen \vy de tyding der dood -van M. den graef Guillaume de Borchgrave, volksver tegenwoordiger van Tongeren, zondag laclsl op zyn kasteel van Elderen overleden. Aen zyne familie en het land ontrukt in deu blooy der jeugd, laet M. graef Guillaume de Borehgrave diep spyt achter. Door het talent, door het karakter, door de zuyverheyd der ge voelens en de edelmoedigheyd der zelfopoffering, be loofde hy aen de calholyke zaek eenen harer besie ver dedigers in de Kamer. Het was een goed christenen *hert en een verstand by uytmuntendheyd. Woensdag, geleydde den genaemden Petrus Mou lin, oud 8 jaren, eone koey te Moeskroen by middel van eene „louw die hy rond zyn liehaem gedaen had. De beest' verschrikt geweest zynde, nam de vlugt en liep tot aen haren stal, den ongelukkige» jongen voortsle pende, dien men dood opgenomen heeft. Maendag namiddag bevond er zich in de smids van den heer Deharing te Vivegmes, een dorp boven Borstal gelegen, een geladen geweer. Den genaemden F... wapenmaker, oud 17 jaren, nam dit wapen, bezag het aendachtig aen de deur der smis, niet wetende dat i geladen was. Op den zelfden oogenblik, men weet niet hoe het kwam, ging hel geweer af, en trof op 4 meters afstand aen bet hoofd en de borst een kind van 10 jaren, dat daer juyst voorby ging. Toen men het opnam was het een lyk. De.dood was oogenblikkelyk. Den onvrywiÜigen dader van deze jammerlyko ge beurtenis was zoo bedroefd by bet zien van liet ontzield liehaem van het kind, dat hy op den oogenblik door cene hersenontsteking is aengedaen, die zyn leven in 1 gevaer Krengt. Dynsdag morgend hebben het geregl en de wets-dokloors zich ter plaets begeven, om een reg- terlvk onderzoek in te spannen. Eenen jager heeft over eenige dagen ie Roanne eenen aerdigen haes gescholen. Dit beestje heelt eenen dubbelen neus, dubbelen mond, dubbele tanden en dub bele toug. Verders een heel breed hoofddeksel, kolossale oogen en ministersooren. Den gelukkigen jager heeft het beestje laten op...vullen. Misschien was hel zoo mager dal mei: er zyne boter zou aen verspeeld hebben, gelvk wy aen de aniwerpsche forten. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Daer is reeds meermaels gesproken geweest van de iUianliele rnoeyelykheden welke het nieuw ministerie van Turyn ontmoet. Het kabinet dat komt te vallen heeft de kassen van den Staol byna volkomen ledig gelaten. Alhoewel de geruchten'eener nieuwe leening gelo genstraft zyn geweest, is het echter klaer bewezen dat het tekort voor het jaer 1863 het schroomlyke cyfer van 80O millioen bereyken zal. Indien men van eene leening'afziet, zal men toch wel eenen andereu middel moeten vinden. En naor het schynt is dezen middei reeds by de hand. Men spreekt immers van de verkoo- ping der yzereu wegen aen de hecren Rothschild en van de vervremdtng der goederen van hot domcyn. Eene engelsche kompagnie zou zich aengeboden hebben voor deze laelste operatie, zegt de France, en zv zou aen het piemonteesch gouvernement voorstellen hem een verschot op de goederen te doen van twee honderd millioen, zich gelastende derzelve alle ic ver- koopen in oenen zekeren bepaelden tyd. Het valt echter te betwyfelen, of de verwezentlyking dier twee ont werpen de openbare diensten zoude kunnen verzekeren gedurende hel jaer 1865. Men leest in de Gazette de France Onze inlichtingen laten ons toe te gelooven dat den tekst van bet fransch-piemonteesch verdrag, sleehls don 23 september olïlcieelvk is medegedeeld geweest aen den kaïdinael Antonelli door M. den gezant van Vrank- rvk te Roomen. Zoo wy goed zyn ingelicht, en wy gelooven het te wezen, zou den kardinael-staetssekretaris reeds de minuet hebben opgesteld van eenen brief aen den nun tius van den Heyligen Stoel te Parys, in antwoord op de medcdeeling van het franseh gouvernement en waervan de vertegenwoordigers van Roomen gewis zullen ken nis geven aen de vremde kabinetten, en voornamelyk aen de catholyke mogendheden. In dezen brief, zou den minister van den Paus eerst doen opmerken hoe tegenstrydig het is met het inlerna- tionael regt, dat den Heyligen Vader volkomentlyk op zydè gesloten is geweest in hel sluylen eoner overeen komst die voornamelyk zyne staten betieft. Zyne Emi nentie zoude eenige der besprekken des verdrags acn- schouwen als eene ontkenning der regten van den Hey ligen Stoel. Krachlens deze herkende souvercyniteyt, mag den Paus, als hy het noodig oordeelt, de hulp eerier andere bevriende mogendheyd inroepen, gelyk hy met erken tenis die van Vrankryk heeft aenveerd. Het zwakke paus- lyk leger, welks onderhoud eenen zwaren last is sedert dat den Slaet van zyne voornaemste hulpbronnen is be roofd geworden door de piemontesche overweldiging, kan ongenoegzaem wezen om de inwendige rust te handhaven, welke de kuyperyën van het buytenland niet zullen nalaten in stoornis te brengen, alhoewel de verkleefdtieyd van de meerderheyd der romeynsche bevolking aen hel pauselyk gouvernement niet twyfel- achtig is. Daer is geenc rede om te verhopen dat tiet piemon- teesclj gouvernement, wanneer den Heyligen Vader aen zich zeiven zal overgelaten zyn, zal afzien van de trou- welooze ontwerpen voor dewelke het niet teruggewe ken is toen de nog niet verbrokkelde Roomsche Staten onder de schutsweer der eer van Vrankryk stonden. Het verdrag is, voor is de oogen Zyner Heyligheyd, niet anders dan een brevet van straflèloosheyd aen zvne wanden afgeleverd, en eene waerborg aen de Revolutie Ve« 6Dienr,volgens', en T is daermede dat den kardi- Oael Antonelli zoude sluylen, indien men aen den Heyligen Vader het regt betwistte van, voor do verdedi ging der overhlvfselen zvns grondsgebicd3, de middelen aen te nemen welke hy zal behoorlyk oordeelen, daer zou hem niet anders' overblyven dan zulkdanige ge- dragslyn te verkiezen welke hem zoude ingeboezemd worden door het belairg zyns volks, door de weerdig- heyd van den apostelyken Stoel en door het geweten der regie» welke hv van God houd. Ziedaer de ontleding welke onze brieven uyt Roo men ons geven van het antwoord van den Heyligen Stoel op het fransch-piemontesch verdrag, Wy maken onze voorbelioudingen nopens de stiplelyke nauwkeu righeid onzer korrespondeulen doch niets magtigt ons deze inlichtingen verdacht ie houden >- Men leest in de Gazzelte de Cambrai Eenen 60jarigen werkman heeft zich te Rumilly (Noor den), van honger laten sterven. Dien man, wiens versiaudvermogens sedert eenigen tyd, ten gevolge eerier vcroordeeling tot zes maeuden gevangenis, tegen zynen zuon uylgosprokenwaren aengedaên, ging te bed nu t het vaste voornemen geen hoegenaemd voedsel te zuilen gebruyken. Hy had de woeste kraontdadigheyd aen de smeckin- gen zyner vrouw te wed-ersiaen, welke hem dagelyks de lekkerste en versehilligsle spyzen aenbood. Evnde- lyk is dien man van uvtputting bezweken, zonder zelf eenen enkelen druppel gerstenwater te hebben willen drinken. Men weet dat Mexiko de byzonderste cn geschiksle plaets is voor de katoenleelt. De provincie Sinaola heeft dit jaer 10,000 balen van 500 ponden ieder, katoen voortgebragt. Toekomende jaer zou ze er 50,000 balen moeten opleveren en indien den prys zoo hoog bleef als hy heden is, zou dit land binnen weynige jaren 500,000 balen voortbrengen want er zyn omtrent 200,000 heklarcn grond welke ge schikt zyn om die plant te teelen. Den middenprys van hel katoen (brut), is van 10 een ten het pond en de gezuyverde kost 30 centen. Nu die provinlie het geluk heeft van in rust en vrede te wezen, zal zy gcw'is de door den burger-oorlog gele- dene schade aldra kunnen herstellen. In Engeland, te Erith, zyn er dry poermngnzynen gesprongen, bevallende 24,64J pond ontvlambare stof fen. Er zyn veertig dooden en gekwetsten. Men beeft de ontploffing gehoord en gevoeld tot 20 mylen ver. HANDELS-OPERATIËN. ANTWERPEN, 4 OCTOBER. GRANEN. - Merkt in stille houding en naby zonder handel. Men verhandelde ongeveer 1000 hectoliters ware tarwe aen fr. 10 3/8 per 80 kilos. ZADEN. Merkt vaster Er wierd Berdiansky lynzaed afgedaen aen fr. 14 3/4 a 14 7/8 per 68 kilos. Men meld ons insgelyks den verkoop van eene party Azoff lynzaed aen fr. 15 1/8 a 15 1/4 per 67 kilos. MINERAEl.OLIE. Merkt wat vaster op het eynde der beurs. Zoo wierden er ongeveer 300 vaetjes afge daen bcsebikbaer aen fr. 72 1/2 a 73 en kontrakten deed men 500 vaten op de loopende maeud aen fr. 72 1/2 op levering van de raaend november en december deed men 400 vaten aen fr. 74 per 100 kilos. RUWE SUYKER. Men verkocht 50 kassen Havane per Rosarita aen vaste pryzen. Hol yraegsluk der genoiinp; londer p»-neesniiddel i9 volko uien 1 lyk up&elost door de bflangryke ontdekking vin MM Barry cn Lcvjng^toHC, der Uevalemta, kostelykc m-elpap om te oni- bvleu, welke vvftig mael baren prvs vorspaert in andere ge neesmiddelen. Ziel hiei een klein uittreksel van 6 ',000 gene- cingen N° 52,084, M. de hertog de Pluskow, hofmaerschalk van Saxen, van eene gastrite. N° 5'1,61'i, M. de graef Stuart de Decies, pair van Engeland, van eene moeijelyke spysvertecring (ga9llulg:e), met al de zenuwellerden zenuwtrekkingen, kram pen, braeklusl, pyn op de borst en lusschen de schouders. N° 47,121, mej. E Jacobs, van cene vyftienjarigc xenuwsmert, slechte vertering, moedeikwacl en zwarte gal. N° 48,31 E. Woman, van eene 1 jarige gastrite en al de smerten van eene zenuwontsteking. N° 49,812, Mm0 Maria Joly, van eene ryf'igjarige ve stoplhoH, slechte vertering, zenuwaendoening kortborstigbeid, hoest, winderigheid, zenuw trekzengen en braeklusl N" 36,212-, 91. de kapitein Allen, der koninglyke kimagi, zyne dochter van vallende ziekte. BUKGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mahnelyk 4 Vrouwkl. 3 HUW ELY KEN. E. Gornnnd, tvvyndersgast met M. Schollaert, kantw. H. Veeckman, wever, met E. De Meersman, kantw. OVERLEDENEN. Van der Heyden, 5 dagen St-Job. P. Coppens, 2 j., Schaerbeke. - J. Podevyn, hovenier, 45 j. Schaer- béke. S. Van Impe, vrouw Merlens, kantwerkster, 22 j., Brabandstraet. J. van den Berghe, soldaet, 16 j., Graenmerkt. J Van lluffel, wed. Van den Broeck, zonder beroep, 79 j., Bierstraet, M. Coppens dagl., 19 j.., Klapstrael. J. Verhofsladt, landbouwer, 64 j., Mvlbcke. ~B. Van Holder, schoenmaker, 46 j., Schaerb. Zeer schoone Gedenkeniskaerten met Portret van wvlen Z. H. Mgr. L. J. Delebecque, Bisschop an Gènd, gefotografieerd door eenen der grootste artisten van't land. Het Portret is treffend dooi de gelykenis. Te verkrygen by P. DAEN5, Boekbinder in de Molestrael, N° 48, te Aelst. EN GOEDE 7.AEILANDEN TE HOFSTADE. De Notaris MOENS, te Lede, zal in het open- baer koop aen bieden de volgende Goed'-ien Ie weten Eersten koop. Een schoon nieuw in steen op gebouwd behuisd Hofstedeken, uitmakende eene Tweewoonst, jpel Scliuer en Stalling, beplant met schoone en zware Eiken en Kanada Bot.men en weldragende Fruytboomen, groot van gronde 18 aren 56 centiaren, gestaen en gelegen binnen de gemeente Mofslade, in het Eeekhoul, palende oost en noord Jndocus Moens, zuid de straet ec west Francies De Grauwe. Tweeden koop. Eene party Zaeiland, groot 18 aren 50 centiaren, gelegen te voorzegde Hof- stade. op het Snypersveld, palende oost Godfried l\niylandt,|zuid M. Leirens, westen noord J. Moens. Derden koop. Eene party Zaeiland, groot 46 aren 20 centiaren, gelegen te Hofstade, op het Meerveltl, gezegd Kwademeer, palende oost liet g.'scheed van Gvseghem, zuid Felix Van Nuffel, west M. F. Mallhvs en noord den weg. Vierden en laelsten koop. Eene party Zaei land, met grooten Rootpul, gelegen te zelve Hof- stade, op den Boomgaerd, groot 29 aren 25 cent., palende oost Joannes D'hondt, zuid de beke, west Amaridus Van Nuffel en noord Petrus Hertjens. Voorsehrevene Goederen in gebruik lol Kersmis 1864, by Victor Lisseus, landbouwer te Hofstade, mits de jaerlyke pachtsom van 275 franks, boven de contribution. Instel op Zaturdag 29 October Verblijf op Zaturdag 12 November Telkens om 5 uren juist namiddag, ten huize en herberg bewoond by M. Jean Hendrickx te Hof stade in het dorp. N. B. De koopers zullen hunne koopsommen ten geheele of ten deele. mogen betalen binnen de tien jaren na het Verblyf, mits behoorlyke hypo theek en tegen 5 °/0 's jaers. VAN EPN De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van Palmslag en Gelagen, openbaerlyk verkoopen Een perceel Land groot 35 aren 37 centiaren, gelegen te Baevegem, op het Braemland, palende oost het Kerkland, zuid Petrus Yan de Meerschout, en west Francies Van Nieuwenbergh, gebruikt door den verkooper. Inslel Dynsdag 18 Q 1864 Verblyt Dynsdag 25 Telkens om 2 uren namiddag ter herberg gc- naemd den Jagerbewoond door den verkooper Pieler Francies Impens, te Baevegem, gehucht Hoog Baevegem. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemdeu Notaris, alwa'-r altyd groote en kleine Kapitalen zyn le bekomen op voordeelige voorwaerden. AELST, 8 October.Granen per 132 lit. 50 cenlil. Tarwe. 12—04 15—04 Masteluyn 10—09 42-02 Rogge 8—05 9—40 Geerst. 8—07 8—10 Haver. 6-12 8- 08 Hoppe (1864) de 50 kil. fr. 88-00 94- 00 Raepzaed 20—18 2-49 Lynzaed. 15—18 9-16 Raepzaed-olie. 69-10 00-00 Lynzaed-olie. 58—10 59- 10 Raepzaed koeken, de 1215 k. 114-00 118—00 Lynzaed koeken 148-00 154—00 Kemp koeken 000—00 000—00 Aerdap. (roode den 1/2 heel. 1—00 4—02 Idem, (witte) 0—17 0—19 Boter, de 3 kilogram 4-06 4—42 Eyers, de 25 0—17 4—00 Vlas per 3 kilos. fr. 4—81 5—84 Viggens het koppel 16-00 26—00 DENDERM0NDE, 3 October. Tarwe, par 130 lit. fr. 24—00 26 0 Rogge 14-50 15—00 Haver par 100 kil. 20—13 00—00 Geerst per heclol. 00-00 00—00 Lynolie. 412-47 143 58 Kempolie 000-00 000—00 Koolzaed-olie 422 -44 423-35 Lynzaed, par heet. 25—39 27-24 Kempzaed 00—00 00—00 00-00 00-00 Lynzaedkoeken par 1315 kil. 282—99 293—87 Kempkoeken. 00-00 00-00 Koolzaedkoeken 00—00 00—00 NINOVE, 4 October. Tarwe. Rogge. Haver. i. Koolzaed, par 78 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. Granen per hectoliter, fr. 19—00 a 19—25 12-00 7-75 27—00 00-00 2 -30 550 12—3 8-00 28—00 00—00 2-40 6-50 LOKEREN, 5 October. Granen per 106 liters. Witte Tarwe. Roode id. Roggo. Gecrst. Haver. Boekweyt Kalvers. Aerdappelen per 100 kilos fr. 20-00 i 20—00 12—75 13-50 13—00 14-75 (-0-00 0-00 22 -0^ 22—00 13—50 14—50 15—00 45—75 00—00 0—00 ST-N1CÖLAES 6 October. Granen per hectoliter. Witte Tarwe fr. 20—40 Roode id. 20-40 Rogge. 43-20 Boekweyt 43—60 Haver. 9—00 Winter Geerst 00-00 Zomer Geerst 42—40 Peerde en Duyve Boonen, per heet. 46—50 Lynzaed. Idem. 24-30 Raepzaed 00—00 Aerdappelen per 400 kilog 5-75 Vlas, per kilogr. ruw 1-70 Boter. 2—70 AUDENAERDE, 6 October.— Granen per hectoliter. ER KERKGOEDEREN VAN OORDEGEM. Den Notaris LIMPLNS, te Oordegem, zal Woensdag 19 October 1864, ten 2 nren namiddag ill het Gemeenleliuys te Oordegem, aen liet dorp, bewoond door d'tieer Uyttenhove, ten aenzoeke van d'heeren President e.n Leden van de Kerfa- briek van Oordegem, als daerloe bekomen heb bende de noodige autorisatie, openbaerlyk ver pachten voor eenen terruyn van 9 jaren, ingang nemende I January I86S, de Goederen toebeboo- rende aen de gezeyde Kerkfabriek, gelegen te Oor degem onder de conditiën dan voor te houden. SOC1ÉTÉ BELGE DU système AiVDRlES, brevetè. CONSTRUCTION D'APPAREILS, 197, chaussce d'Anvers, d Laeken, lez-Bruxelles. Ces appareils, qui ne se dérangent, ni ne s'en- gorgenl jamais et iTexigent aucun entretien, puri- fient toute eau, quelque c'orrompue qu'elle soit, et la fournissent inslantanément et en abondance, au point de pouvoir alimenter d'eau potable la viTe la plus importante. On les place dans les pnits, rivières, élangs etc d'oü, au moven de la pompe, on exlrait autant d'eau que Tendroil en contient cette eau, purifiée de tout corps étranger et employée a ralimenlalion des machines a vapeur, préserve les chuudières et les tubes des incrustations et des engorgements. Toute industrie quelconque qui a besoin d'eau pure et en quautilé peut retirer un avantage inap preciable de Temploi de ces appareils. Outre les appareils pour les puils a l'usage des ménages, des appareils PORTATIFS en forme de meuble sont construits pour fournir de 25 «a 75 litres d'eau purifiée en quelques minutes. Comme preuve de la puissance de purification du système, des appareils fonctionnent en perma nence sur I'eau putride de la Senne, qui coule derrière les ateliers de la Société. De kinderen en afstammelingen staeksgewyze en by representatie van de Brooders en Zusters van de Vader en Moedor van den heer Dominions Triest ongehuwd ovorleden te Gyseghen den 5 july 1864, worden verzocht zich aen te bieden en hunne indi- vidualiteyt en kwaliteyt le bewyzen ten kantoore van den Notaris Joseph VERBBUGGHEN te Aelst, (Oost-Vlaenderen), ten einde hun aldaer door s'overledens aengestclden eenigen en algemeenen erfgenaem te kunnen doen de aflevering van het byzonder legaet hun door den heer Triest ver- maekt by zyn mystiek testament geplaetst in den rang der minuten van genoemden Notaris VER BBUGGHEN, volgens akt van den 8 van gemelde niaend July. Den heer Dominicus Triest, was Zoon van Joan nes Baptist Triest en van Maria Jossina Van Hau- wermeiren beide overledenen t t Gyseghem. Joannes Baptiste Triest was Zoon van Jossina Philips uit liaer eerste huwelyk met Frans Triest Zyne Broeders en Zusters waren A. Van vollen bed 1° Judocus Triest, in huwelyk geweest met Jo anna Goossens. .2° Joanna of Anna Theresia Triest, in huwelyk geweest met Antonius Peereboom. 3° Bernardina Triest, in huwelyk geweest met Guillaume Van Meurs. 4° Jossina Triest, in huwelyk geweest met Gillis Heynderickx. B. En van halven bed. Franciseus Baeyens, in huwelyk geweest met Anna Catherina Permenlier, Zoon van de vorenge noemde Jossina Philips, uit haer tweede huwelyk met Jacobus Baeyens. Maria Jossina i an Hauicertneiren, was dochter van Petrus Joannes Van Hauwermeiren en van Petronilla De Backer. Zy heeft gehad eenen Broeder, met naem Judo cus Van Hai wermeiren, denwelken uyt zyn huwe lyk met Maria Anna Bamburst heeft nagelaten twee kinderen met naem Ursula Van Hauwermeiren, in huwelyk geweest met Livinus Franciseus Steels te Lede, en Bernar dina Van Hauwermeireu, in huwèlyk geweest met Josephus De Smet, te Erondegem. By zyn hier voorberoepen testament heeft den lieer Dominicus Triest bevolen en vastgesteld dat uit zyne erffenis zullen gesloten zyn degene zyner byzondere legatarissen de welke zich aen zynen eenigen en algemeenen erfgenaem niet zullen aen geboden en hunne individualileyt en kwaliteyt niet zullen bewezen hebben binnen de 50 dagen gevolgd op zes oproepingen gedaen van 14 tot. 14 dagen in een dagblad van Brussel, in een dagblad van Gend en in twee weekbladen van Aelst. H. KORTLANDER, Professeur d'Anglais et d'Allemand, au Pensionnat St-Liévin a Alost, donne en ville des lemons parlicuüères. S'adresser au Pensionnat ou au bureau du Denderbode. Witte Tarwe. fr. 17—25 a 22—00 Roode id. 17-25 21—50 Masteluyn 15-50 16—50 Rogge. 13-00 14—50 Haver. 11-25 15-00 Boter per kilo. 2-72 3—09 Eyers, per 2f>. Aerdappelen de 100 kilos. 1 - 72 2Oti 6-50 7—50 EECLOO, 6 October. Granen per hectoliter. Witte Tarwe. fr. 20—25 00—00 Bruyne Tarwe. 00 -00 00—00 Rogge. 11-90 00—00 Boekweyt. 43—39 00—00 Haver. 8—40 00—00 Geerst. 13-10 00—00 Peerde Boonen 4 5-25 00—00 Lynzaed. 27-00 00—00 Aerdappelen de 100 kilos. 7-25 0-00 Boter, den kil. 2—7 0-00 Eyeren de 25. 4—75 0-00 Konynen 't stuk. 1—70 0—00 Verkens per hoofd. 14 - 00 76-00 6—00 14-00 October. Granen per hectoliter. fr. 22f'O a 00—^0 &END, Tar wo. Rogge. Geerst. Haver. Boekweyt Boonen Raepzaed Lynzaed Kempzaed Raep-olio de 100 kilos. Lyn-olie Kemp-olie. Boter per kilo Eeyers de 25. Aerdappelen de 100 kil. Verscli Roet par kilo. Koeyen- Veerzen- en Ossen huyden Kalfsvellen. Stiersbuyden 13—80 13—00 9-50 13-00 15—50 28-00 28-50 00-00 99—77 89—78 00 -00 2- 63 1-36 6-30 0—78 0-82 0-82 <-68 14-50 14—00 11-00 15—00 17—50 29—00 00-00 00-00 000—00 00—00 00—00 2—81 4-54 0—00 0—85 0—87 0 - 87 0—70 BRUSSEL, Tarwe, par 80 kil. Rogge, par 75 kil. Geerst, par 63 kil. Haver, par 100 kil. Raepzaed-olie. Lynzaed-o'ie. October. fr. 19-39 a 21—03 11—60 11—42 12-69 17- 50 65- 10 00-00 13—14 49- 50 00-00 00-00 P0PER1NGHE, 30 Seplcmfier. Granen per hectoliter. fr. 48—66 12-25 7—25 Tarwe. Rogge. Haver. Aerdappelen. Hoppe (1864) per 50 kil. Hoppe van Boeschepe (Vrankryk), 5-50 95—00 a 110—00 95—00 110-00 RYSSEL, 6 October. Koolzaed. Koolzaed-olie. Lynzaed. Lynzaed olie -Par hectoliter, fr. 25—00 a 30—00 99—00 105—00 25—00 28—00 88- 50 00—0G ANTWERPEN, Amerikaensch Klaverzaed. 6 October. de 100 kil. fr 114 a 415

De Denderbode | 1864 | | pagina 3