WOONHUIZEN Eenen mislukten zegeprael. En waerom KEYALEM A ARABICA. Men vraegt Vogelsehieting met de Bolle. Scbieting met de Bol. Openbare Verkooping MET ZEEPZIEbERY, TE XI.Y0VF. Openbare Verkooping Onder de Monarchie van 1830, wet op de Kiezingen in 1831, wet op lid ondervvys in 1833. Onder de Republiek, wel op de kiezingen in 4849, wel op het onderwvs in 1830. Onder hel Kcyzerryk, wet op de ktezingen m 4832, wet op het onderwys in 1834. - Men maekt immers de koningen en de mensehen wys dat alles afhangt van hel onderwys. Gedoogt dal een en man die zyn leven aen de opvoeding lieel'woege- vvyd. anlwoorde dat zulks eene dwaling is. Ik spreek hier niet van liet hooger en hel middelbaar ondervvys ik bedoel onkel let lagere. Gewis is dit oeiuiylnemend nuttig,Ven uytnemend hclangryk onderwys "doch men moet eehlct bekennen dat, als onderwys, du uytslagen heel gering zyn. Dè kinderen gaen ten lioogslen dry 4aren ivaer de scholen, als men ze er nog zoo laag kan houden. Welnu! ik zeg dat dry jaren helleven niet maken, en dal do bagagie ondervvys die zy binst dio dry jaren krygen, niet voel invloed op hunne toekomst nytworkt-n kan. Ik zeg dal degenen die bewecren dat ;het. lager onderwys alios is, noch het lager ónderwys, noch hel volk kennen. Daer ïs.nog iels anders het kind is niet alleonlyk een ouwel one wezen, H is een wezen geneygd tol hel kwaed en den wederstand. De school vermindert een •weynig de onwetendlieyd, den Godsdienst alleen dempt 'den wederstand en hervormt de kwade neygingen. Ik zeg dun Godsdienst, en niet alleenlyk de zedcleer. Den oenen ga et niet zonder do andere. En M Portalis zegde met rede lot den eersten Konsul Eene zedcleer zon der godsdienst, 'l is eene justitie zonder regtbanken. Onmogelyk de zedcleer aen bet kind te doen ver- slaen, ten zv als den wil van God zynen sehepper, en hem die te doen uyloefenco, lenzy door dezelve op den Godsdienst le doen steunen door de chnslene gewoon ten Allen vader weet {Jat. Maer wat iedereen ook weet, is dat het meestendecl der kinderen, by ons ton minsten, te vroeg uyt de school komen, zonder cr byua iels gedaen of geleerd te hebben. 'T is hetgeen de ondervvyzers my meermaels gezegd hebben. De overgroole meerderheyd der kin deren verlaten de school om le voldoen aen noodzake- lyke noodwendigheden, die hen naer de aerde buygen of aen de werkbank nagelen, en de jaren loopen vo'orby zonder dat er iels hei vveynlge onderwys kome vol- ledigen dal zy ontvangeD en welhaesl znllen vergelen hebben. Verders pioot men er nog deze aenmerking byvoegen dat de meerderheyd der meesters weynig bekvvaern is en er maer weynig bekvvaern zoude kunnen wezen, en zich noodzakelyk wederhonden vind in eenen be krompen toestand door een nauwgezet en steeds een- toomg bedrvb Zietdaer de waerheyd. Verwacht dus niet dal de school cn den meester ooyl het mcnschelyk vvezer. zullen veranderen. De vier groole ondervvyzers van den mensch zyn het huysgezin, de Kerk, den arbeyd en de ondervinding. Wat de school betreft, deze is voor myne oogen niet anders dan eene voedstermoeder des tweeden ouder- doms. Zeggen dal zy het aeuschyn der wereld zal ver anderen, is kinderklap. De lagere school geeft slechts dry gereedschappen aen hët kind,hel mekanismus van het lezen, het meka nismus van hul schryven, en het mekanismus van hel ■cyferen en gelukkig de kinderen in welker handen het gereedschap niet van den beginne ontbreekt. (Word voortgezet Het koppel van twee uyt 't Verbond klaegt putten in d'aerde over den deerlyken uylslag der laetste geded- telyke gemeentekiuzing. Die twee fynaerds zyn in hunne verwachting bedrogen geweest zy hadden op eenen doorslaenden zegeprael gerekend, omdat zy meenden g'heel de stud met hun te hebben en aldus verhoopten zy hunne twee Kandidaten, M. V. Cumont, van elkeen gekend, en M. C. Van Assche, koopman in spiritus, Iriomphantelyk inden gcmccnleraed in te leydeu. Dacr- toe hadden zy noch poogingen noen moeyten gespaerd, den voor en achterban der liberhalery was bvoenge- trommeld, immers alles was aangewend om luyder dan ooyl victorie te konnen kraeyën Maer eylacs 't spel is mislukt in plaets van eenen -grooten zegeprael, is 't eenen zeer kleynen, een opregt armoedje of, gelyk men zegt, een arm beestje geweest. Den uylslag heeft de Verbondschryvelaers en hunnen aenhang diep vernederd, zy moeten hel zelve beken nen en zy zeggen hel gelul stemmers is zeer gering ge west, en T is waer. De meerderheyd der kiezers is aen den liberlratersoproep doof gebleven en heefthet klieks- ken alleen laten knoeyen. Ook ziet men dat, sedert de kiczing, dc liberhnters-kopslukken moeyelvk hunne moedeloosheyd en schacmte konnen verbergen dien deerlyken uylslag kwelt hun en doet hun maer al te wel begrypen' dat den solidairen liberhalerswinkel te Aels-t welhaesl zal opgeschept wezen. Onderlus-scbeii tracht het koppel van twee zich ten besten mogelyk le troosten met de oorzaek daervan toe le schryven aen de onthouding der Calholyken, als of zonder deze onthouding het gering getal stemmen niet nog geringer zou geweest zyn. vermits verscheyde Calholyken nu nog, uyt zeker opzigt, gestemd hebben met't gedacht dal zy geen nadeel konden toebrengen aen hunne party die dit mael goedgevonden had zich te onthouden. De Catholyké party beeft zich onthouden omdat zy geen poer naer magere en smakelooze musschen wilt verschieten. Immers, wal was er met deze kiezing voor de Calholyken te winnen Een of twee stemmen die tegen eenen hoop knik- of schuddebollen niets konden verriglen. De Calholyken roepen hunne kiezers maer tol de stembus als 't noodig of voordeelig is, zy bemin nen de rust en den vrede en laten de kiezers aen bun werk, aen hunne broodwinning, aen hunnen koophan del. Zy pramen niet gedurig de kiezers door nultelooze verkwistingen van lyd eu geld zy zyn niet gelyk de hberhaters, die maer konnen visschen in troebel water en allyd alles'moolen in rep en roer stellen om le kon nen leven, die gedurig kiezing op kiezing uytlokken nu voor den Senaet, dan voor de Kamer, dan voor den gemeenleraed, dan nog nen keer voor de Kamer mei alle stonden de kiezingen zonder regt noch reden te vernietigen. De liberhaters maken 't land belachelvk voor d oogen van Europa en zy handelen met de kiezers gelyk met eenen hoop kalkoenen, die zy gedurig met de zweep voortdryven. Zy moeten altyd"vechten, roe pen en tieren klerikael hier, klerikael daer, klerikael ginter enz., zoo niet, zy sterven uyt. Bovendien,'t is voor hun gemakkelyk gedurig le doen kiezen, de op- perbazen zitten byna overal aen 't schotel ken om te laten lukken als men wilt, en als T schotelkon plat is, word bet gevuld want dan arriveren de contributirbil- letten met krinolinen aen en 'l is te leggen, en langs- ommeer te leggen. Nog een woord over 't luyslerryk vieren van den liberhaterszegeprael. Hel beyaerdspol, zegt het koppel van twee, heeft zich laten hooren Maer och arme den speler was zelf heschaemd van voor zoo nen kalen uylslag le moeten op den toren klimmen. Geheel de stad schokschouderde van medelyden. DadelyK. voegt er het koppel van twee by, wapperden ALÖtëi de vlaggenHet is diuii ALOM die hier curieus is wv hebben do magere hst gekregen van al die vlaggen en wy durven verzekeren dal het nog een armer bcêslje is dan den mislukten zegeprael zeil. Daegs na de kie- ziiig hail er een buwelyk plaets in du Lange Zoulslraee en ter dezer gelegenlievd wapperden er vierdobbel meer vlaggen dan voor den deerlyken zegeprael die hel Vribond poogt op te helderen om zync lezers te foppen en hun op le vvzen dat hel niet waer is dal er in g'heel liet liberharskraem niets anders is dan schyn zonder zyn. Men 'eelt ons eenige bezonderheden mede, zegt den Journal de Bnuellcs, over de beginsels der meysjes- scliool die onlangs te Brussel is opgerigl en bestemd is, volgens het woord van den hoer burgemeester Anspach, om liberale vrouwen le vormen. Men weel dat deze laetste in het toekomende de christene huysvrou- wen moeten vervangen, die, volgens don Journal de Gundmet anders zyn dan de wettige byzitten van den man (sic). Ziehier dus hoe men do vrouw der toekomst opbrengt: a In de school van juffer Galli, wierd er eerst by het beginnen of het eyndigen der klassen geen gebed ge daen. Maer alle of byna alle de kinderen, tot hiertoe in dc gronbeginselen der religie ópgebragt, betuygden hunne verwondering dat alle godsdienstige oefening uyt de school verbannen was. a Om den nadeeligen indruk le vernietigen welken daeruyt voor die jonge meysjes konde volgen heeft de bestuerster bevolen dat de tien geboden Gods wierden opgezegd by het beginnen der klas, doch zonder dat dit opzeggen wierde voorafgegaen door het maken van het teeken des heylig kruys. Toen de eerste ni; 1 dit opzeg gen der geboden (dit is immers geen gebed) bevolen wierd, braglen alle de kinderen te gelyk de hand naer het voorhoofd om hel kruysleeken te maken. Een streng bevel belette acnstonds wat er verheven en weerdig was in de houding der leerlingen. Wy vragen ons hoe het mogelyk is van zoo met de schoonste oefeningen en de heyligste gevoelens le spot ten gelyk onze vrydenkers en vrydenkslers tegenwoor dig doen. Men doet de kinders de tien geboden Gods zeggen men verbied hun daerin een gebed te zien, en noglans, zegt hel eerste dier geboden niet Bovenal bemind eenen God Waerom de wet herinneren als men niet wilt dat zy uytgevoerd worde Voorwaer, die arme kinderen zyn duyzendmael rede- lyker dan de schoolmeesteres zelve en de lessen welke zy haer geven alvorens zelve er van haer tc omvangen, hebben wel hare weerde. Mogte zy er haer voordeel uyt trekken Indien men eene eerste inbreuk op het reglement heeft toegelaten en het opzeggen der gebo den Gods genade heeft gevonden voor de vrydenkers, vinden wy niet dal er redens bestaen om terug te wyken voor den Onzen Vader. Maer wie weet, het geloof dier heeren en damen heeft mysteriën welke het ons niet toegelaten is le onderzoeken. Hopen wy noglans dat zy nog nieuwe toegevingen zullen doen aen de kinderen. De vrygeesten hebben ook hunne zwakke kanten de jonge scholieren zullen die wel weten te vinden. Den profeekt heeft gezegd Wan neer den mensch lol den rykdom des ouderdoms geko men, zich tegen God keert, vreekl God zich door de kinderen, door zynen lof in hunnen mond te plaetsen. Ex ore infanlium pcrfe&sti laudem propter inimicos tuos. DE SOLIDAIREN IN VRANKRYK. Daer zyn solidairen te Tours en zy zyn er in gelukt dry der hunnen plegtiglyk lebegraven. Den Journal de Genève heeft ter dier gelegenheyd de volgende nota ontvangen, welke hem uyt Vrankryk is toegezonden Den aertsbisschop van Tours, \eronlwecrdigd over de dry solidaire begravingen dio onlangs in deze stad hebben plaets gehad, heeft daerover reglslreoks aen den keyzer geschreven, en hem het kwaed doen zien dat diergclyke bctoogingen konden doen aen de Catholyké religie en de volksoulroenng welke zy veroorzaken. Den keyzer heeft den prefekt naer Parys ontboden, om de bevelen van den minister le nemen. Na onderzoek der kwestie, is er besloten geworden dal men aeri de Solidairen alle openbare hetoogmgen zoude verbieden en men hun, by voordoende geval, een deel des kerk- hofs zoude aenwyzen verschillend van dat der calho lyken en der protestanten. Alle eerlyke herten juyehen dien reglveerdigen maet- regel toe en drukken den vurigsten wensch uyt dun- zelven in ons Catholyk Vaderland te zien toepassen. Maer eylaes, die holsche secle, dienaresse van satan ui hel vermoorden der zielen, rigt stoulmoediglyk hare duyvclsche verwoestingen aen in ons braef en Catholyk Belgiën, omdat zy steunt op de bescherming van den liberbatersbaspel die nu meester is. Doch, dit zal niet blyvcu duren eerlang zullen de Belgen, vermoeyd van het schroomelyk kwaed dat die rampzalige secïe aen- ngt, hun-geduid verliezen en wettige maer krachtdadige maelregels nemen om dit sehandvol eu eerloos spel met eenen keer to beleugelen. t B1SSCH0PPELYKE WYD1NG VAN MGR. FAICT. Behalve de lalryko kerkvoogden en eene onafzienbare rey geeslelykjm, die de wyding van -Mgr. Faict hebben bygewooud, waren in de kerk ook aenwezig al de bur- gerlyke en krygsoverbeden de heeren gouverneur, de leden der bestendige deputatie, het kollegie van burge meester en schepenen, den prokureur des Konings en zync substituten, de generaels Ablay en Thibaux, den plaelskommandanl, den luytenant-kolonol der burger wacht, den opperbevelhebber der gendarmerie enz. Den gouverneur was in groot uniform, even als de andere ambtenaren. De plegtigheyd duurde van 8 4/2 tot na den middag, en heeft niemand verveeld, daer zy uytuemend indrukwekkend en prachtig is geweest. By hel intreden van den nieuwen prelaet in de calhe- drale kerk liet het orgel zich hooren, gepaerd aen de stemmen der zangers. Er zyn vcrscheydene looneelen van de wydingsplegligheyd geweest die de gansehe vergadering ten hoogsten ontroerd hebben, als daer zyn den oogenblik waerop den gewyden zich met he. aengezigt ter aerde buygl, terwyl men de litanie aller lieyligen bid. De geheele kerk, 'bisschoppen en volk, priesters en ambtenaren, hebben in 't lalyn, na de aen- roepiog van iederen heyligen, de woorden Ora pro nobis lierhaeld. Dat maekle in den tempel een onbeschryflyk uytwerksel. Het tweede punt der plegtigheyd dal.eenen ganseh byzonderen indruk heeft gemaekt, is den oogenblik waerop den Bisschop, na den myter en den staf ontvan gen tc hebben, zyne eerste plegtige benedictie aen bel volk geeft. Mgr. Faict heeft zich op eene allezins weer- digc wyze van dien pligt gekweten. Eyndelyk voelde de vergadering zich ook sterk ontroerd wanneer den nieu wen bisschop den grooten beuk der Kalhedrael is rond gegaan, met den myter op het hoofd en den staf in de hand, met de twee byslaende bisschoppen, op eiken stap zynen zegen gevende. Op dien oogenblik scheen Mgr. Faict geheel en al hersteld van de diepe aendoening welke hem plotse ling bevangen had by het begin der plegtigheyd. Toen namelyk, Mgr. by zynen kleynen allaer gekomen was om zyne kleederen aen te trekken, was hy zoo aengedaen en bewogen, dat by met moeyte zich aen kon kleeden. Zyn gelact droeg de onloochenbare sporen eener aendoening, die Mgr. Faict niet groote moeyte heeft kunnen overmeesteren Na het eyndc der plegtigheyd in de kerk heeft den stoel zich uaer het bisschoppelyk palevs hegeven, waer den nieuwen prelaet de gelukwenschen heeft ontvan gen (in hel latyn) van den aerlsdiakeu des kapittels, en van Mgr. Bruneel (in het franscb), voorzitter van het Seminarie. Zyne Hoogwaerdiglieyd beeft in het latyn geantwoord, en gezegd dal hy de moeyelykheyd van den zvvaren last kent, wulken hem was toevertrouwd, vooral om op le volgen eenen bisschop als Mgr. Malou zaliger maer, vervolgde hy, ik zal daeiin door de ver- kleefdhuyd en de opoffering trachten le voorzien, en zonder ophoudon de raedgevingen des grooten bis- schops. dien ik opvolg, voor oogen houdend.u, deze lol hel grootste welzyn dei Kerk en der gecstelykheyd poogen te benuttigen. Donderdag lest is le Dendermonde heyliglyk in den Heer ontslapen den wel ucrw heer P. S. Inghels, pas- lor van liet beggynhof aldaer, sedert 4848. M. Inghels was geboren le Kieldrccht den 20janry 1811 en be kleedde opvolgelyk de ambten van surveillant in het kollegie te Geeraerdsbergen, onderpastor te Beveren (VVaes), besluerdor van 'L hospitael le Hamme, onder pastor van 0. L. V. le Dendermonde en eyndelyk van pastor des beggynhofs voornoemd. Al wie den wel eerw. heer Inghels kenden, achtten in hem eenen wy- zen, voorzigligen en hoogst godvreezenden priester, door wiens minzaem en zachtmoedig karakter hem allen vrienden waren die hem ook diep zullen betreu ren. De heyliglieyd zyns levens mogt aen elk lot voor beeld verstrekken en maekt dat zyne nagedachtenis in eeuwige zegening zal biyven. M. Hipp. Dooreman, oud student van het kollegie der eerw. PP. Jesuilen te Aelsl, komt voor den midden jury le Brussel hel exaem van eerste doctorael in ge nees- heel en vroekunde met de grootste ondersehey- ding af te leggen. M. P. J. De Troyer, principalen agent van brand verzekeringen yoor de Maulschappy der Belgische Ver- oeniging is door de gemelde filaelschappy met een diploma vereerd. Gisteren vrydag 21 oclober om 11 uren voormid dag, is er eenen brand uylgëborsten in den oven van Constant Van den Haute tot Herzele. Gulukkiglyk zyn door den moed der heeren Jean Victor De Smet en Ja cobus De Smet, van Hillegem, de schuer en hel buys en een buys der gebuerle tegen de vernielende vlam men gered. De schade is lot lieden niet gekend. Het is zonderling om zien hoe de francmagons dikwyls die algemeene broederlykheyd uyloefenen, waerover zy noglans zoo hoog roemen. Het volgende slaelkën daervan lezen wy in eene. brusselsclie brief wisseling a Onlangs, eenige officieren behoorende tot eene amerikaonsche ekvvipagie, uytgenoodigd geweest zynde ten titel van francmacoiis, naer eene der belgisehe logiën, begaven zy zich naer de geheymzinnige feest ter hunner eer gegeven. Dit feest was aen vollen gang, toen er eenen broeder van negers-ras binnen trad, en zyne plaets kwam nemen. Nauwelyks was hy neer gezeten of tie amenkaensche officieren namen 'hunnen hoed en gingen er van henen, verklarende dat hunne weerdigheyd hun niet toeliet zich in gezelschap le bevinden met eenen neger. Ziet daer de broedurlykheyd^der secte die betracht het menschdom te hervormen en te verbeteren Onlangs had zich te Berlyn eene jonge wees ve - loofd, wier bekoorlykheden door eene lamelyke schoone forluyn wierden verhoogd. Den man welken zy had ge kozen, had een goed uytzigl en scheen eene voor- treffelyke gezondheyd te genieten, sterk genoeg tegen de beproevingen van het huwelyk. Van den dag dal hy hare kennis had gemaekt, had hy haer bevallen en van zynen kant scheen den jongen man niet ongevoelig voor de sehoonheyd van zyne bruyd. Men was van weerskanten le vreden en kwam overeen var. le trouwen. Mej. X kreeg een bruydschal van 5000 tlialers, welke hare broeders, voor den notaris beloofden in handen van den bruydegom le storten, alvorens het huwelyk voltrokken wierd, Al de bepalingen wierden nagekomen en den jongeling was welhaesl in 't bezi/ der vastgestelde somme. Tot zoo verre stonden de zaken, toen eenige dagen nadien, Mejufv. X..., haren verloofden ontmoette en door de verandering van zyne gelaetstrckken wierd ge troffen. De frissehlieyd zyner wangen had voor eene duodelyke blcekhcyd plaets gemaektzyne ooapn sche nen half uylgedoofd en ziekelyk kortom gïnsi h zyn persoon had eene zoo ongunstige verandering ondergaen dat Mej. X..., in eens ontgoocheld wierd en nadrukkelyk yerklaerde dal hare lecderheyd voor haren verloofden in eenen onoverwinnelyken afkeer was veranderd, on dat ze van hem niet meer wilde welen. Hare broeders overluvgden zich zelve dal den afkeer hunner zuster meer dan gegrond was. Evenwel wilden zy om hun geweien gerust te stellen, aleer de verbind- lenis te verbreken, inlichtingen nemen, en alsdan kwam alles aen het licht. Zy vernamen dat den jongeling sedert langen tyd nen- boudend ziek was, dat hy bloed spoog en sterk aen ocne borslkwael leed. Met hel doel om zich eene aenzienlyke somme geld te verzekereu, had hy behendiglyk zyne bleekheyd onder eene dikke laeg blanketsel weten le verbergen, had zynen baerd en hair geschilderd, en eenen bekwamen kleermaker had zyne herschepping in eenen jonker volledigd. Ten aenzien van dergelyke schelmery hebben de broeders X... de verbreking van het konlrckt en de teruggaef der 5000 thalers gevraegd, den zieken en weynig poëjischen verloofden weygei t hel geld weör le geven diensvolgens is er legen hem, voor aflroggelary, eene klagl neórgelegd. Inliet prolestantsche Engeland, waer men gedu rig zoo hard legen de oiiverdraegzaemheyd van Hoo rnen schreeuwt, gaet de onverdraegzaemheyd zoo verre dat men het byna niet gelooven zou, byaldien de von nissen niet daer waren om het le bevestigen. Dezer dagen zyn er te Condover twee boerenknechten, John Pinches en Richard Davis, elk tot 7 dagen gevangzilling veroordeeld; omdat zy des zondags niet naer den pro- lestantsclien tempel waren gegaen, zoo als het bun door hunnen me.esler bevolen was geworden.... Men moet bekennen dat de onverdraegzaemheyd moeyelyk verder zou kunnen gedreven wordcu. Met eenifje stuyvers Revalenta Arabica DO Barp.Y per dap te gebruiken, spaert men duizendmael en r>s in emlere geneesmiddelen en daerdoor worden volkomelyk genezen de slechte verteringen (verzwakte eetlust, maogontstekingen, ge- woonelvke verstoplheden, speenziekle, winden, ze.uwLwael, ontsteltenis van de lever en van het slymvlies, zucrhéid, slym- men. braeklust, overgevingen na het eten en in geval van zwnn- gerhnid, maegzuer. buikloop, krampen, zenuwtrekken, slape loosheid, tioest, kortborstigheid, uiteiingen, zweeren, uitslagen, zwnerbloedigheden, rbumatismus, flerecyn, uitgeputheid, verval van kruchten, gebrek aen friscliheid en kracht. Genezing 63,184. Jnmet, by Charleroy, 9 mei, 1863. Mynheeren BarryDubarry en tiie, het gebruik van uwe kostbare Uevalenta Arabica komt in onze gemeente den gunstigsleri uytslag te hebben door het genezen van myne vrouw die gedu rig leed en nen overgeven onderworpen was. Het is nutteloos u te verdrieten door lungo omstandigheden over hare ziekte en over de kwalen waeraen zy, sedert 't jaren, gedurig leed. Een brave geneesheer reedde haer eindelyk,v an de RbvaEENTA ge bruik te maken. Zy begon daervan te nemen den 19 april laetst- leden en de overgevingen, tot groote ver wondering van ver- soheydene persooncn, hebben reeds opgehouden do ontsteltenis der oogen en der lieenen zyn verdwenen, de zachte slaep is tciuggekeerd, het zeer aen het bert, aen dc macg en ae-n de lenden verdwynt allenskens en 't cn is moer geheel klein meer. Ik ben slechts een werkman, Mynheeren, inner ik ben vast beraden voor geheel dc wereld te getuigen de overgroole dien sten welke d e Revalenta Arabica aen ravne vrouw bewezen heeft, en om het gebruik daervan aen allen lydenden persoon 8"n (e raden. BfllGEKLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannklyk 6 o Vroüwel. 2 )- HUWELYK EN. J. Ruysbergh, paritpluieuiak/mct M. Huwacrt, kleerm. M. Van Geil, tlyyloonei'. met J. Waulers, kleeimaokst. OVERLEDENEN. J. Sprayt, vrouw Bouwics, zonder beroep, 69 j Mylb. I. Sonck, wede lluys, landbouwer, 81 j., Mylbebe. M. Van dor Stegen, vrouw Reyniers, zonder beroep, 26 j., Vryheydslraet. - M. Van der Calsuyen, man Van de Velde, daglooner 56 j.. Houlmerkt. F. Wellekens, 48 maend,. St-Job. C. Van Vaerenbergh, 2 dagen Schaerb. - J. Borms, man Van den Steen, zonder beroep 40 j., Langeriddcrslraet. - F. Van Langenhoven, dagl. 69 j Mylbeke. C. Matlhys, 8 dagen, Molendrieseh. - J. Van Asscite, 4 maend, Mylbeke. Eenen I.EER JOWGEH vooy de Drukkepy van den DENDERRODE. By J. MEERT, in den SNOEGK te Aelsl op Zondag 30 October 1864, om 3 nren namiddag. De Pryzen bestaen in Koperwerk. Inleg fr. 1-10 Bol ra persgeld medebegrepen. Conditiën naerge- woonte. Maelschappy de EENDRAGT van Haeltert en Kerkxken. Zal op Zondag 50 October 5864, eene Bolscliie- ting geven voor Geld pryzen Ier herberg het Kom- inissariaet by Oh. L. Van Landuyt, aen de Pluets te Haeltert. De inleg is bepaeld op fr. 1-00 cn 5 cenliernen Bolrapersgeld, welke inleg zal verdeeld worden op zeven Vogels. De inscliryving zal plaefs hebben van 4 tot 3 uren namiddag. Eene-commissie van dry persoonen zal alle geschillen beslissen. De Secretaris, De Voorzitter, P. VAN LONDERSELE, II. F. E. COPPENS. K. N. B. Twee Eermetalen zullen door de Mael schappy uilgereikt worden eene aen het grootste getal Schutters eener Sociëteit en eene aen de afgelegenste, bestaende ten minsten uit 5 persoonen BY STERFGEVAL. van twee De Notaris LEENAERT te Meerbeke resideren de, zal openbaerlyk, aen de meestbiedende ver- koopen Eerste Lot. Een Woonhuys met ruytue Plaet sen, Schuer, Stallingen, Magazyneh en verdere afhanglykheden, en eene Zeepziedeay ingerigt volgens het nieuw stelsel, met Sloomtuyg, Ketels, Arduyne en Yzere Loogbakken, Jagtpompen, Olie- pul met yzer omzet, en andere loebehooi lens, te samen uytmakende eenen blok geslaen engelegen toNinovc, op dc groote Merkt, aengewezen ten kadaster wyk B, nummers 1208a, 1208b, 12011, met eene oppervlakte van z®ven aren tien cent palende oost sieurs Jacobus De Weys en Joannes Josephus Penne, zuyd de groole Mei kt, west het volgende Lot, noord de Beverbeek Laelst be woond door d'heer Louis Cools. Die Zeepzie- dery is heden nog m volle werkzaemheyd en ge niet van eene zeer uylbreyde Nering. Tweede Lot. Een schoon VVoonhuvs met Koetspoort, Stallingen, Remisiën en verdere af hanglykheden, gestaen en gelegen te Ninove, op de groole Merkt, aengewezen ten kadaster wvk B, nummer 1210c, met eene oppervlakte van vier aren zestig centiaren, palende oost het voorguende Lot, zuyd de groote Merkt, west d'heer Petrus Cosyns, nooid de Beverbeek Bewoond door den heer dokloor Van de Velde. ZITDAGEN DER VERKOOPING Voor den Instel 17 November Voor Verblyf 20 November Telkens eenen Donderdag, om dry uren namid dag, te Ninove, ten stadhiiy/.e, in do Zittingzael van liet Vreiiegeregl. De koopers kunnen zeer groot gemak van belaling bekomen onder zeer voordeelige voorwaerden. Voor alle inlichtingen rakende de verkooping begeve men zich ten kan- toore van gezegden Notaris LEENAERT. Van 56 koopen zwaere hoogstammige OlmeEssche. AbeeleBueken en Wi'ge Boomen, benevens 24 koopen extra zwaer EssclicElsche en llaezelaere Schaerhout, dienstig voor Hopstaeken, le Meldert. De Deurwacrder D'HONDT, verblyvende te Dendermonde, zal ten verzoeke van dame weduwe Mulkens, grondeygenaiesse binnen voormelde stad woonende, openbaerlyk op langen lyd van betaling verkoopen, binnen de gemeente Meldert op eenen bosch aldaer gelegen op hei Herberg-veldeken, omtrent de Graet, allé de Boomen daerop slaende te gioeyën, zeer voordeelig voor Waegenmaekers, Schrynwerkers, Temmermans en Biokmaekers, benevens 24 koopen negenjaerig zwaere Essche, Elsche en Haezelaer Schaerhout, zeer voordeelig voor Hopstaeken. Immedialelyk naer het Verblyf der voormelde Boomen, zal er overgegaen worden tot de vei koo- ping van het Schaerhout. De verkooping zal geschieden op boven aenge- duyden Bosch op Donderdag (St-Hnhertus) Der den November 1864 om acht uren s'morgens. Constant Clauwaert te Meldert is gelast met den aen wys der koopen. De persoonen die gekogt hebben op de Goede ren ven de edele familie De Looze en De Kerchove te Meldert, in het jaer 4863. worden verzocht op Zondag 50 dezer maend Oclober, in den voormid dag ter herbergc van Constant Clauwaert binnen voormelde gemeente, te komen betaelen oppen als volgens conditiën voorgelezen.

De Denderbode | 1864 | | pagina 2