De belgische gedecoreerden. 0,so 3,00 0,73 Heer, ontferm U over onzen H. Nader, op dat by, tot uwer eer en glorie over zyne vyanden moge ze gepralen. Een Naemloos, te Aelst. Een naemlooze, te Aelst. Ik geef al myn geld uyt mynen ■spaerpot, opdat ik altyd met bert en ziel moge vastgekleefd blyven aen l'aus en Kerk. Annette Colin. .Nieuwjaergiflen aen Pius IX, van wege de conferenlie van den H. Vincenlius en van eenige Paroclii- anen van Appelterre. te samen frs 170,00 Bid voor my II. Vader, opdat ik den keus van staet wel moge kennen. Naemloos, te Aelst. 10,00 Men verhaelt hier ter stede dat zekere liberale wasehkuyp, die meei' oordjes dan religie en ver- -stand inhoud, eenige dagen voor de kiezing, een zeker getal persomingieu op welke zy wegen kan, rond haer vergaderd en bun eene zoo serieuse verhandeling over de muntolie beeft laten hoo rei;, dat al de toehoorders stonden te beven gelyk een juffrouwenhondje. Nogthans voegt men er by dat alles wel afgeloopen is, en dat elke person- nagie met eene diepe saluade van de redevoer ster afscheyd nemende, zich verklaerd heeft hare onderdanigste liberale slave.i Dié benouwde peerden in de wey wilt vangen moet met eene spins haver alkomen. Denderleeuw, den 1 Februari 1806. Heer uitgever. Alhoewel onze gemeente, diep getroffen en als in verslagenheid gebracht is, door den ijssélijken brand van den 29 jongstleden, en er op lieden van de 30 ongelukkige slachtoffers zonder woo ning, meer dan 20 zijn, die, van alles beroofd, in de, diepste armoede zijn gedompeld, is bel ons aangenaam, een dier pligten te mogen vervullen ingeboezemd door gevoelens van erkentenis der gemeente jegens al de persoonen welke zich ter gelegenheid van dien sehrikkelykéit brand doen onderscheiden hebben en van de naburige steden en dorpen zijn toegeloopen, om, door vereen! ie krachten, van bet vernielend element meester te geraken. Het is ons onmogelijk, beer uitgever, de droeve talereelen, de menigvuldige daden van moed en zelfopoffering dien dag gepleegd aan te halen wij bepalen ons dus, bij middel van u\$ geëerd blad de dankbetuigingen der gemeente te sturen aan al die ieverige persoonen en vooral aan het personeel der statie van Aalst, aan den statieover sten van onze gemeente, aan de pompierskorpsen van Aalst en Ninove, welke in aïle'rhaast met hel noodig materieel zich op de plaets van den brand hebben begeven en de gemeente zijn ter hulp gesneld. Onze gemeenteraad, door zooveel lyden getrof fen, doet eenen oproep lot de mildarlige harten der gemeente en omliggende en heeft vier komi- tés ingerigt, gelast, met. de inschrijvingen in te zamelen voor de ongelukkige slachtoffers dier vreeslijke brandramp. Onze laafaren maatschappij onder kenspreuk De Dendert/alm blijft ook niet ten achteren en stelt zich voor, de opbrengst van de op 11 Febru ari aanstaande te gevene avondfeest te storten in de kas der ongelukkige afgebrande. Genoemde Maatschappij heeft insgelijks besloten een BUI TENGEWOON KONCERT te geven op Zondag 18 Februari I860, tot bet welk er uitnoodigingen zullen gezonden worden aan bezondere kunste naren en liefhebbers. Wij verhopen, heer uitgever, in deze droevige omstandigheid, op de medewerking der heereu uitgevers der weekbladen van Aalst te mogen rekenen voor de plaatsing van ingangkaarten en koesteren de hoop, dat een geacht en talrijk pu bliek die liefdadige koncerts zal komen bywoo- nen. In die hoop, verzoeken wij UEd. aan boven staande regels eene plaats te willen verleenen en bidden u de verzekering onzer byzondere achting te willen aanvaarden. Het kollegie van Burgemeester en schepenen. F. Asscherickx J. Cortvrindt. De Secretaris, Van Santen. Den 17 december, verjaerdag des Konirigs, op éénen dag, 60 nieuwe gedecoreerden; in twee jaren dan vermeerdering van 103 kru.ysk.ens. Er moeten dan oneyndig veel groote vermaerde en verdienstelyke mannen in ons landeken zyn Wy lezen in den Ami de l'Ordre MM. Detvaux, doktor in de geneeskunde en P. Poncelel, bankier, katliolyke kandidaten, zyn le den benoemd van den gemeenteraed van Roche- fort. Op een getal van 102 stemmen hebben zy den eersten 90 stemmen, den tweeden 63 stemmen bekomen. Den kandidaet voorgesteld door de liberale par ty, heeft maer 34 stemmen gehad. CORRESPONDENTIE, Ontvangen vanM. V. O. le Godveerdegem 6 ff. Hem van M. D. V. D. M. te Martens-Lierde, fr. 4-30. M. F. te Martens-Lierde het is by misslag dat ik gezet heb te Maria- Lierde. Uw abonnement is betaeld tot 31 december 186». Er is geen land ter wereld, waer er zooveel ge decoreerden zyn, in evenredigheyd met de bevol king, als in liet onze. In Belgiën zyn er 18,000 gedecoreerden van het Leopoldsorde. In Vrankryk hebben 64,000 personen het Eere- Legioen. In Holland zyn er 7550 gedecoreerden. In Pruisen telt men er 9000. Ingevolge heeft Vrankryk één gedecoreerden op 466 meerderjarigen. Belgiën heeft één gedecoreerden op 66 meer derjarigen. Volgens de bevolking beeft Belgiën 2 keeren en half meer gekruysteri dan Vrankryk; en volgens het grondgebied, 8 mael meer Het Eere Legioen bestaet sinds 60 jaren, te midden van oorlogen, van aenhechlingèn en zes regeeringen. Het Leopolds-ordre bestaet maer sedert 50 ja ren, onder ééne regeering, en in een land welk volkomen onzydig is. Belgiën is dan liet land der gansclie wereld waer er meest gekrnysten zyn. In October en november 4864~ vermeerdering- van 45 gekruysten. Oen beer P. F. Zeyp, onderpastor van O.-L.-V. van Pamelé, te Audenaerde, is tot on derpastor te Beveren (YVaes) benoemd, en word in de O. L. V. Van Pamele vervangen door den lieer L. Van Yperzeele, onderpastor te Oyke Den heer Ed. De Block, professor in bet kolle gie van Audenaerde, word onderpastor van Sint- Hermes te Ronsse. Gisteren is te Antwerpen, na eene langdu rige ziekte, overleden den eerw. Pater Poelman, der societeyt Jesu. P. Poelman was geboren te Gent, en had den ouderdom van 88 jaren bereykt. Hy was eenen der Belyders die naer Wezel ge- stuerd wierden omdat zy aen hunnen wetüï'gen bisschop wilden onderdanig blyven. By koninglyk besluyt word te Schellebelle en te Jabbeke een postbureei ingerigt, vereenigd met de spoorwegstatie in die plaelsen. Het postbureei van Lokeren word vereenigd met dat der spoorwegstatie van gemelde stad. -- Er is ruzie le Gend in het francmaconsch- huysliouden de broeders zyn broederlyk veree nigd gelyk honden en katten, en zy gaen uylge- meenzaemheyd scheyden. De ooizaek van dit kra keel in ons nog onbekend. Zondag hebben de volgende persoonen van Meerhout by Lier zich naer Roomen begeven om dienst in het pauselyk leger te nemen. MM. Jan Peetermans, rentenier, Victor Massé, schrynwerker, Jos. Boons, Carolus Swert, schalie dekker, F. Cools en Lud. Ceulermaiis. M. Servatius Demarleau. jongsten zoon van wylen M. Demarteau, stichter der Gazette de Liège, gaet dezer dagen naer Roomen vertrekken om dienst te nemen in het pauselyk leger. By het naderen der gevaren die het Ivdelyk gezag van het pausdom bedreygen, vermenigvul digen zich in ons land de zelfopofferingen voor lie heylige zaek. Wy vernemen dat M. den baron Fdmond de Turk de Kersbeek, die reeds twee jaren gediend heeft in het korps der pauselyke zoiiaven, in 't kort van zin is terug te keeren naer Roomen in zjjn batailjon. M de Turck zal vergezeld zyn van verschevdene jongelingen van Kersbeek en van de omstreken welke zyn voorbeeld navolgen. M. Emüe Rosseeuw, van Yper, gaet dienst nemen onder de zouaven van het pauzelyk leger. Maendag vertrokken er 96 vrywilligers uyt Brussel naer Roomen dacr ouder waren er 68 Hollanders en 28 Belgen: 25 mannen waren ge komen uyt Amsterdam, 42 uyt 's Herlogenbosch, 6 uyt Nym wegen; het kleyn dorp van Edel, waer van de helft protesfantsch is zend 6 vrywilligers. Het' bisdom Gend blyft zich onderscheyden. De proviutie iNrmen zend 4 manneuLimburg 4, Luvk 2 Brussel 2. Een inwooner van Zele, die den 6 dezer den ouderdom van 100 jaren bereykt had, heeft de ver- ledene week nog het verken zyne:' huervrouw ge- slagt, daer hy vroeger het bedryf van slagter had uytgeoefend. Hy is meer dan 50 jaren getrouwd geweest. Men schryft uyt Brussel, den 28 january. De persoonen, welke door den koning waren belast om aen de vremde hoven het overlyden van Leopold l en de troonsbeklimming van Leopold II aen te kondigen, zyn thans teruggekeerd, versierd met linten en kruysen, en opgetogen over het hun ten deele gevallen onthael. Men heeftehen zeer geestig de kruysvaerders genoemd. Onder hen be vind er zich zelfs eenen, die zich de moeyte niet heeft gegeven om Brussel te verlaten, en wien men zyn grootkruys te huys zond, en hem aldus de moeyle bespaerde, om het zelf le gaen halen. Vol gens een provinciael blad, aen hetwelk wy de verantwoordelvkheyd van bet bericht laten, heeft den prins de Ligne, den president van den Senaet, alleen besloten om de notificatie naer Berlyn over te brengen, op voorwaerde, dat hem de orde van den Zwarten Adelaer zou worden geschonken. Den heer von Bismarck zou alleen hierin hebben toegestemd om alle aenraking te vennyden met een verfoeyelvken democrael die, naer men verzekert, niemand anders was dan den heer Tesch,den gewe zen minister van justitie. Den heer von Bismarck is moeyelyk tevreden te stellen. Den heer Anatole Coomans, zoon van den heer Coomans, volksvertegenwoordiger en hoofd opsteller der Paix, is' zaterdag in het huwelvk gelreden met mej. Emma Jacques, van Borchworm. Men schryft uyt Antwerpen, den 28 january. Men z?l zich herinneren dat er op den Vlaem- schen Landdag eenen voorstel wierd aengenornpn, tot inrichting van een vlaemsch fonds, strekkende om de Vlamingen, welke verlangen voor de recht banken in hunne moederlael te worden verdedigd daertoe gelrlelvken onderstand te verleenen. Wy melden mei genoegen, dat dit ontwerp in onze stad een begin van uytvoering heeft gekregen. De iri- schrvving is dezer dagen begonnen; ei hebben nog maer tien personen op de lysl geteekend, en reeds heeft men eene somme bveen van 2,00o fr. Het is te hopen, dat dit voorbeeld in de andere steden van het vaderland navolging moge vinden. Men verzekert, dal de regeering voornemens is Antwerpen tot vryhaven te verklaren. Vrydag avond, den genoemden Frans Cannnot, werkman te Ruysselede en zyne twee dochters, M'irie en Clemence de eene 9, de andere 10 jaren oud, hadden aerdappelen geëelen toen zy schielyk krampen kregen en begonnen te braken. Een on derzoek wierd gedaen, en men bestatigde dat er phosphorieke solferstekken in hun voedsel gewor pen waren geweest. De vrouw Catlnoot, die be kent deze pooging van vergiftiging neplpegd te hebbpn is apngchoudeu en in het gevang van Brug ge gebragt. Men schryft uyt Antwerpen, 29 jannary: Eergisteren boden zich twee persoonen aen in de wooning van M. Van dér Stücken, Wiiikelslraet, om er, zoo zy zegden, een briefje te schrvven, waervoor den gezegden heer Van der Stuckeh nog hel gerief leende. Terwyl men bezig was dit briefje op le maken, wierd er aen de deur gebeld en M. Van der Stucken, die aen bovengezegde persoonen gezegd had boven te komen, dewyl hy beneden geen huishouden had, ging de slraetdenr openen. De bevde heeren welke het bovengezegde briefje hadden opgesteld, verlieten met veel komplimenlen zyne wooning. Doch hoe groot was zyne verwonde ring niüt torn hy boven komende, ontwaerde dat zyne gouden horlogie, twee kettingen en een horlo- giesleuiel van hetzelfde melael, hem ontstolen wa ren. Hy heeft de zaek in de handen der justitie ge geven. De ziekte van het verkensras word door de geleerden en overheden onderzocht, niet alleen in Duylschland, maer in Belgiën, waer er reeds maet- regelen genomen zyn volgens do voorschryvingen der gezondheyds-kommissien. Het verkenvieesch is aen een nauwkeurig onderzoek der experten onderworpen vooraleer verbruykl te worden. Nog- lans moet men bemerken dat er zich in ons land nog geen geval van ziek'e heeft aengeboden. Den 50 january verscheen voor het assisen hof van Braband den genoemden Pieler-Jan Musch, oud 24 jarendaglooner, geboren en wooriende te Herffelingen, beschuldigd van, in den avond van 40 december laelslledèn, op eenen openbaren weg van Assche naq* Heffelingën, en by middel van geweld, een stuk van vyf franks en eenig koperen geld ontstolen te hebben aen Pieter Boebaert, oud 48 jaren, met wien den beschuldigden uyt de herberg gegaen was. - Het slagtoffer van dien'aenslag beweert, zon der uytterging, aengerand geweest te zyn door Musch, die zich op hem zou geworpen hebben al roepende gy moei sterven Hy zou hem zoo hard by de keel genomen hebben dat hy zonder kennis is blyven liggten. Den beschuldigden, zonder stelliglyk de feyten te loochenen, beweert dat hy dronken was, en niet geweten beeft wat by deed. Den jury beeft de verzwarende omstandig heden daergelaten en den beschuldigden enkelyk van diefte pliglig verklaerd. Het hof heeft Musch verwezen tot twee jaren geyang. DEN IIOOGLEEBAER DAVID. Wy juyehen gulhertig het gedacht toe van aen den vlaemschen schrvver en hoogleeraer David een marmeren borstbeeld aen te bieden. Dat is een schoon gedacht. Het was David, die met Willems het vlaemsche volk, na de omwente ling, uyt zynen dooden slaep wakker schudde het was David die onophoudelyk werkte en zwoegde om de miskende rechten der Vlamingen te vreken T zy op congressen, '1 zy op de vlaemsche mee- lings, overal was hy waer hel de vlaemsche belan gen gold. T was David die gedurende dertig jaren den vlaemschen leeraerstoel by de Leuveusche hooge- school bekleedde, en daer een gansch leger vlaem sche slryders vormde 't was David eyndelyk die meesterstukken schreef, gelyk zyne vaderland- sche historie waervan een enkel deel meer waer- de heeft dan de ontelbare fransche werken, over dit ontwerp, die sinds dertig jaren in ons land het licht zagen. Ook is den hoogleeraer David sinds lang een der vroomste verlcgenwordigers van het vlaemsche Beigiën geworden. Voor ons is iedere manifestatie ter cere van David eene manifestatie ter eere van het vlaemsche vaderland; iedere hulde hem loego- bragt is eene bevesting van het vlaemsch, van het nationael princiep. En daerom treden wy van ganseher harte het besluyt by door de jonge en ieverige vlamingan ten van het Leuveusche studentengenootschap Mei Tyd en Vlyt, op hel dertigjarig jubelfeest van ver leden zondag, genomen. Wy wenschen er hun geluk over, en sporen hen tevens aen zoo haesl mogelyk dat besluyt ten uyt- voer te brengen. Ovei igens zien we met de grootste belangstelling dat vlaemsch feest le gemoet, en hopen wel te dier gelcgendheyd onze trouwe vrienden van Leu ven en hunnen eeibiedweerdigen hoofdman, hoog leeraer David de hand te kunnen drukken. Het verleden jaeris de haringvangst in Hol land buytengewoon gunstig geweest, men heeft er met miljoenen van die smakelyke zeevischjes ge vangen, en uyt Scheveningen en Katwyk komen er met geheele schepen naer Gent. Zoo ziet men thans in de rivier de Levje, digt hy de Zuyvelbrug. een vlootje van zeven holland sche tjalken, allen met haring geladen, en die vyf duyzend manden van die goede volksspys hebben aengebragt. Een dier schepen, welk reeds de ach- ste reys van het saisoen doet, heeft daerby 44,664 kilogrammen grooten hollandschen kaes aen boord. Men schryft uyt Gend Wy vernemen dat vrydag namiddag by het afbreken van eenen binnenmuer, gemeen met he'c hotel de Koornbioem en het oud huys van de zus ters Duvivier. de werklieden eenen schat zouden gevonden hebben, die raaerf eenen voet in den grond gedolven was. Het was een kleyn koffertje, bykans geheel in yzer. Wanneer men dit koffertje Openbrak, vond men er eene groote hoeveelhevd goudstukken van 20 francs in, al van den tyd van Napoleon 1. Men berekent dat de som tot. ongeveer twintig duyzend francs beloopt. Men voegt erby, dat een briefje bv den schat was gelegd. Men zegt dat dien vond eene betwisting zal teweeg' brengen om le weten, aen wien dit geld toekomt; de stad heeft zich enkelyk den eygendom der kunstvoorwerpen behouden; het geschil zal dus ontstaen lussehen de engelsche maelschappy, den aennenier De Sloovere en den eygenaer van liet huys, die waerschynlvk door het gevonden brielje zal geteekend worden. Wy zyn nieuwsgierig om de oplossing dezer zaek le kennen. In den nacht van 22-23 dezer zyn dieven gedrongen, by middel van braek, in de woonst van de gezusters De Lannoy, pachters le Rekhem; zy hebben er 7 stukken spek, .wegende, 45 kilos en 4 kilos, boter gestolen, alles geschat op 54 fr. De dieven zyn onbekend. In den nacht van vrydag tot zaterdag hebben dry zwaitgemaekte kwaeddoeüersj met geweid de deur van hel huys van H. \an Compernolle, werk man te Bovekerke, ingestampt en zyn de woonini binnengetreden. Na er vuer te hebben ontsteket hebben zv Van Compernolle op zyn bed gebonden en hem met stokslagen gedwóngen te zeggen waer zyn geld was. Uyt een koffer hebben zy 440 fr, ontsto'en. V.-m Compernolle, die nog ziek is van schrik, heeft de dieven niet herkend. Den eenen was groot van gestalte: den anderen was van middelma tige grootte en ais werklieden zonder kiel gekleed. Eenen brand is te Moen uylgebroken. Don derdag laelst is een gebouw, gedekt met kley, en toebehoorende aen Jan Rommens, vlaskoopman aldaer, in brand gekomen.'Het was doordry persoonen betrokken. Aileen de muren zyn staende gebleven. I Er is voor oüO francs schade; bovendien zyn, 444 vlasbundel^ verslonden, geschat op 400 francs! lletgebouw was verzekerd v or 1400 francs. Eene wonderbaere stoutmoedige diefte is le' Charlerov begaen ten nadeele van den heer Del- gouffre, horlogiemaker-juweelier. Kollegiestraet. De booswichten zyn, wy weten niet met behulp van welk tuyg erin geslaegd de vensterluyken op te lichten, hebben het spiegelglas gebroken, dat echter zeer dik is. en van de nvtslalling al de voor werpen gestolen, die in hun boreyk waren. Die voorwerpen beslaen uyt twee gouden damenhorlogien, acht en veertig ringen van ver schillende grootte een twaelflal halsdoekspelden, 25 paer ooringen, en tien of tvvaelf brochen. Al die juweelen zvn van goud en vertegenwoordigen eene aenzienlvke waerde, De dieven hebben zich niet geweërtligd de voorwerpen van vaische juweelerv mede te nemen, die insgelvks in hun bereyk waren, Een steen, des niorgends aen den voel van het venster gevonden, zal gediend hebben om de op- geligle luykenop voldoenden afstand van den muer- te houden. Die diefte moet door verscheydene kerels ge pleegd zyn, want het is onaennemelyk, dat in eene bezochte straet als die van liet kollegie, waer ge durende den nacht de werklieden der statie, wach ters moeten doortrekken, een enkelen dief zulk eene diefte zou durven plegen, zonder medepligtj. gen te hebben, die de wacht houden, des te meer daer het politiebureel maer vier stappen van het huys van den heer Delgouffre afgewyderd is, en er zich op dit oogenblik een agent bevond, die er de nachtwacht moest houden. Niemand heeft iets ge hoord, D plaelsejyke politie, de gendarmerie en hel parket hebben zich onmiddelyk ter plaets be geven. Men meld dat er in de verledene week, zich een geval van schynbare dood aengeboden heeft in de Hodimontstraet te Verviers. De vrouw H. sedert eenige dagen ontsteld, viel in eenen staet van volkomene ongevoelighcyd, die aen hare dood deed gelooven. De begraefsier, eene uer nadien geroepen, hoorende de verdachte dooüe eenen zucht slaekec, meende dal zy dan alleen- lyk overleden was en zette hare bezigheyd voorts. Het lvk-waken had plaets volgens gewoonte, ei) het. Ivk had zyne onbeweegelvkheyd behouden; maer 's tnorgends om 7 uren, stond de doode regt en sprak. Men begrypt den schrik der aenwezige persoonen, meest allen vlugtlen weg, en toen hunnen schrik voorbv was vonden zv de gevvaende doode van het doodkleed ontlast. Noodeloos van te zeggen dal het kniysbeeld, de keerssen, enz, welhaest verdwenen. Wat de zieke aengaet, haren staet is verbeterd sedert hare schyndood. BÜ¥TEiVLANDS€H lA'IEÜWS- De aerdewerkën voor den spoorweg van Venlo naer de Prgysische grenzen worden met kracht voortgezet en worden de materialen aem gevoerd voor de brug over het kan'ael. Verleden dvnsdag heeft er in het zmneloos- zen gesticht St Pierre le Marseille, een drama plaets gehad. Twee pension narisseri van dit gesticht waren er in gelukt de yzeren staven hunner cellen los Le maken, wapenden zich met dezelve, wierpen zich op eenen der wachters die sliep, en sloegen hem dood. Eenen anderen wachter, getuyge van dit schouwspel, haesite zich zynen kollega ter hulp te komen, doch op zyn gezicht, keerden de beyde zinneloozen hunne wapenen tegen den ongeluk kige», die hetzelfde lol van dm eersten onder* ging- Nadat den tweeden wachter insgelyks vér- moord was, maeklen de moordenaers zich van de sleutels meester en drongen in de vierde af'dee- ling, welke zich voor de vyfde bevind. Gelukkig waren de bedienden dezer zael verwittigd en kon den zich in tvds vervvyderen. c De oproerige zinneloozen hadden het volkomen op hunne wachters gemunt, en deden geen hoege- naemd letsel aen de zieken welke in die afJeeling opgesloten waren. Door middel van de sleutels, welke zy in hun bezit hadden, wilden de woeden den, steeds met hunne yzeren staven gewapend, de andere bedienden vervolgen. Doch een der laetsten kwam op het geluk kige denkbeeld langs den tegenovergestelde» kant eenen sleutel in bet slot te steken, welken sleutel eenen hinderpael-stelde aen die, waervan de zinne loozen zich wilden bedienen. De oproerlingen ziende, dat. zy niet vooruyt konden, plaetsten zich voor de deur en beschouwden door het venster en het traliewerk al de bewegingen van buyten. Gedurende dien tyd kwam er eene verster king langs achter, en na eene korte worsteling waerin de bedienden nog ligte wonden bekwamen, gelukte men er in zich van de beyde zinneloozen meesier te maken. De Wanderer kondigt aen dal hy uyt eene zekere bron weet, dat Rusland de bemiddeling van 't berlyner kabinet heeft aengevraegd in zyn geschil met Rome. Pruysen heeft deszelfs goede diesten beloofd, en den heer Von Aniim, zynen gezant te Rome, gelast om aenstonds onderhandelingen aen le knoo- pen met den Kardinael-Slaetsminister Antonellk li n eynde de aenveerding der pruyssische bemid deling te bekomen. De geruchten van herstel der handelsbetrekkin gen lussehen Ooslenryk en llaliën, zyn tot heden voorbarig, Ten gevolge van het besluyt van de admi nistratie der telegrafen van Vrankryk zullen 466 bureels aen vrouwen worden opgedragen 86 dames hebben hare functiëii reeds aenveerd. 3 hal de/ eer nio do< uyt me 'tini der pry ge* ge sly en hei drn

De Denderbode | 1866 | | pagina 2