Nieuwjaergiften aen PiusIX. ■emmem ;is van licht te zien werpen op dit behurgryk vraegstuk., immers waerom het verveerd is dat dien oorlögsbudget, die byna het derde van 's lands inkomsten opslokt, zou verminderd worden. Als de liberhatersministers het volk zoo genegen zyn, gelyk hunne bctaelde gazetten gedurig afgeven, waerom zyn zy zoo verscnrikt als men hun spreekt van gespaerzaemheden? Waerom krygen /y kiekenvleesch en vragen zy telkens uytsiel als er kwestie is te bewyzen dat er op nen budget van in de veertig millioenen eenige millioenen kunnen geifvaerd worden? Waerom toouen zy zich niet ten uytertst verge noegd als men hun de middelen wilt aenvvyzen om de arme conlributiebetalers wat te ont lasten Wy begrypen dat het vrouwvolk zou jammeren als men de krïnolienrokken zou willen verkley- nenmaer wy begrypen niet dat de ir inisters in 't harnas springen, als men door gestudeerde en doelmatige middelen, de gezwollene budgetten wilt inkrimpen,zonder den dienstlebenadeeligen. Doch zoo gaet het en zoo hebbent'!, wy steeds gezien, hoe meer geld de libei hatery mag handelen, hoe liever zy het heeft. Ook is het hieraen te wyten dat sedert het liborhatersdespotismus aen 't scho telken zit, alle contribution overal zyn verhoogd, en nogtans is 't met het tooverwoord GESPAER- ZAEMHEYl) dat de liberliaters 'tvolk gefopt hebben en dat zy aen 't geldkommekeri geraekt zyn Dat de kiezers voortaen op hunne hoede we zen, want hoe langer zy voor de liberliaters stem men, hóe zwaerder de contribution zullen wor den. wyl zy door hunne stemming, die gedurige verzwaringen van lasten goedkeuren. Ziet hier de hoofdzakelyke schikkingen van een nieuw wetsontwerp betrekkelyk de kiesreg- ten in de kamer voorgedragen Wetgevende Kiezingen. Art. By wyziging van het nummer 2 van het art. 1 der kiezingswet, vergenoegt het om kiezer te zyn voor de Kamer, 21 jaren ten vollen bereykt hebben, in plaets van 25. Art. 2. De contribution der vrouw, zelfs van deze die geene gemeene goederen heeft, worden den man aengerekend deze contribution mogen gevoegd worden by deze welke den man voor zyne eygene goederen betaelt. PrOVINTIAIjE GEMEENTE-KIEZINGEN Art. 3. By wyziging der artikels 7 en 5 van de kieswet en 7 en 3 van de gemeentewet, zyn provintiale en gemeente kiezers, op voörwaerde van te betuygen dat zy ten minsten dry jaren eenen koers gevolgd hebben van middelbaer onderwys iu een openbaer of byzonder gesticht: 1° Deze die de helft betalen van den ceyns voorgeschreven door de bovengemelde artikels. 2° De bezondere bedienden 1500 franks jaer geld trekkende en die reeds sedert twee jaren lèn minsten als dusdanig gepatenteerd zyn. 3° De magistraten, de beambten en de be dienden van den Staet, der provintie en der gemeente en der openbare gestichten die er ondo; hoorig aen zyn, 1500 franks jaergeld ge- dfiuuieivciö, ue nuuiscers van godsdiensten door den Staet betaeld en de lagere gediplomeerde onderwyzers, die ontslagen zyn van het paten- teregt krachtens het ant. 3 dér wet van 21 mev 1819. J Art. 4. De verr'egtveerdiging waervan er ge sproken word in het voorgaende artikel, zal volgens de gevallen, geschieden, 'tzy doorliet bewys van kwitantien, patenten, brevetten, be- sluyteu van benoeming, diplomas, lysten van jaergelden, 'tzy door liet aenbieden van certi- fikaten gegeven door de oversten of leeraers der gestichten van middelbaer onderwys. An. 5. Behalve de gestichten onderworpen aen het regiem der wet van 1 july 1850, worden als gestichten van middelbaer onderwys aen- schouwd, deze die, om nuttig ingetreden te wor den, de voorafgaende kennis vereysehen der stof fen deel makende van liet lager onderwys. Wy kondigen nog de volgende Nieuwjaergiften voor den Paus aen II. Vader, zegen myne oude moe der, myne kinderen en my. Frederic Van de Maele. St-Liev-Essche. 1,00 H. Vader, eene moeder eu bare kinderen vragen uwen zegen voor tydéiyk en geestelyk welvaert. 2,00 H. Vader, zegen onze onderne mingen. .lofvrouwen Eeckhout. 5,00 II. Vader, eene christelyke fami lie van Erembodegem vraegt, door uwen zegen, de genezing van eenige barer leden. 5 qo UyL ware liefde voor den H. Vader. F. Megank en zyne dochter Anto. Iddergem. 6 00 - Beloop der voorgaende lysten fr. 4744,'68 Totael fr. 4763,68 Eene der trefïelykste catholyke familien dezer stad komt op de gevoeligste wyze in hare teeder- ste genegenheden getroffen te worden, door het schidyk overlyden van haer welbemind opper hoofd, den heer Alphonsus Verbrugghen, presi dent van het kerkbureel, oudlid der hospicen, •oudlid van het militaire detentiehuys van Aelst. Dezen slag is des te hertgrievender, omdat •ofschoon der» achtbaren overleden sedert eenigen tyd ziekelv k was, men zich aen die haestige be droevende ontknooping niet verwachtte, maer integendeel op eene aenstaende herstelling hoop te. Den lle.er echter had er anders over beschikt on vastgesteld dat den tyd gekomen was om dezen eerzamen man over zyn onbevlekt leven over zyne onuytputfelyke liefde tot den armen' over zyne onwankelbare standvastigheyd in liet belyden der zuyvere godsdienstprincipen, over 'ynenlever voor Gods buys en andere uvtstekende (ieugden, die hem als te volgen voorbeeld aen 'Y;ie medeburgers voorstelden, honderdvoudiglvk beioonew Was er iemand in de stad die algemeen hoog geacht en geëerbiedigd wierd, 'twas wel wylen M. Verbrugghen, omdat hy als opregt vurigen calholvken niet alleenlyk voor God leefde, maer tevens de schitterendste burgerdeugden in zich vereenigde.. Dit een en ander komt dus ten over vloede b yd ragen om het afsterven van dezen man van eer door al wie hem gekend hebben uyt er herle te doen betreuren. Gisteren zyn de sloffelyke overblyfsels mei groote pleglighëyd en onder eenen ontzaggelyken toeloop van vrienden en kenissen ter aerde be steld geworden. Den Zeer Eerw. Heer Deken heeft onmiddelyk na de laetste gebeden aen den voet des grafs, eene herltreffende lykrede uytgesproken die ge volgd wierd van eene tweede, uytgesproken door onzen geachtten Volksvertegenwoordiger M. den advokaet Van Wambeke, welke beyde nenspraken eenen zoo diepen indruk op de aenwezigen voort- bragten, dat menigen traen uyt de oogen der omstaenders biggelde. Het is in de diepste inge-- togenheyd dat de ontelb ire menigte de laetste rustplaets des overledenen verlaten beeft. M. Eduard Melis, onderpastor der primaire- kerk van St-Nikolaes (Waes) is pastor benoemd te Watervliet. M. Louis van de Kerkhove, pastor te Smet- lede sedert byna dry jaren, is in die gemeente, den 20 dezer overleden, in dén ouderdom van 46 jaren, ten gevolge eener korte ziekte. iVI. den burggraef Eng. de Kerckhove, van Mechelen, zal zondag 25 February alhier, in den Rendragts-Kring eene konferentie geven, over het calholicismus en de. revolutie. Gisteren verschenen voor het Assisenhof dezer provincie de genaemden Willem Massiotty, Joseph Temmerman en Amand Abeel, de twee eersten beticht van verschillige dieften in de sta tie te Aelst, waer zy als loontrekkende bedienden werkzaem waren, en den derden voor medeplig- tighevd door verheling. De zitting duerde tot 11 ure des avonds. Massiotty en Temmerman, door den jury plig- tig verklaerd, zyn ieder tot 10 jaren dwangar- beyd en te pronkstelling verwezenAbeel is vry- gesproken geworden. Het achtste slagtoffer der buskruydramp van Wetleren, den werkman Victor Tonnelier, is nu ook in 't liospitael dier gemeente aen zyne beko men wonden bezweken. Wy zyn gelukkig temogen melden, dat. den toestand der andere gekwetste werkers derwvze verbeterd is, dat men de hoop voed geene verdere sterfgevallen le zullen betreu ren. Er is maendag uyt Brussel een nieuw konvov vertrokken van vrywilligers ten gelalle van 125 manuen, zoowel Belgen als Hollanders. De menigte vrywilligers is zoo vermeerderd te Roomendatde pauselyke kazernen waerlyk opge propt zyn; uengezien men niet bereyd was om een zoo groot getal soldaien le ontvangen die uyt Vran- kryk, Belgiën en Holland toegesneld zyn. Ten dien gevolge zyn er berigten gezonden opdat het vertrek ken naer Roomen voor eene maend zou opge- —""Alén sclfryt uyt Laken Een droevig ongeluk heeft dezer dagen plaets gehad in onze gemeente, en al de burgers in ver- slagenhevd gedompeld. Den zoon van eenen ryken pachter keerde in den nacht, om 3 nre, naer zyne wooning terug in beschonken toestand. Te buys gekomen, wierd hy terwyl hy bezig was met zynen kiel uyt le schieten, getroffen door eene geraeklheyd. Hy viel achterwaerls tegen de deur en bleef met den kiel aen de kruk der deur hangen. 's Morgends, toen mpn m de kamer trad, vond men den ongelukkigen wiens kiel rond den hals was geslingerd, verwurgd aen de deur hangen. Den heer Alf. ÏNolhomb, volksvertegenwoor diger en oudminister van justicie. heeft van Paus Pi us IX het groot li ut ontvangen var» den H. Gre- gorius-den-Groolen. Er is aengekondigd dat \1. Grosfité zyn ont slag van volksvertegenwoordiger ging geven. Ik geef u te raden hoeveel kandidaten er zich le Ver- viers op rang stellen... Niet min dan achllien. Men verhoopt nogthansdat er intusschenlyd nog wel zes zullen bykomen om de twee dozvnen le volmaken. Dit feyt schildert wel de liberalen af. X. Den Minister van oorlog komt zyn ontslag te geven, om te lagchen. Hy weet wel dat zoolang de versterkingen van Antwerpen niet voltrokken zyn, den koning zyn ontslag niet kan aenveerden. Het is eenen loozen trek. uytgevonden opdat de Kamer den budget van oorlog zonder tegenkanting zoude stemmen. De stemming gedacn, Chnzal herneemt zyne por tefeuille en den loer is gespeeld. J— Er is queslie van buy ten de statie van den Staets-yzeren weg le Gend eene verbinding te ma ken, welke aen de konvooyen uyt Brussel zal toela ten regtslreeks naer Brugge, Oostende, Korlryk en Gales le gae.n, zonder de gendsche statie te moeten binnenryden. Het zachte weder doet niet alleen de per zik- en abrikoosboomen bloemen, maer de leeu werikken beginnen reeds neeten te maken. Don derdag heelt eenen jongen te Geeraerdshergen eenen leeuwriknesl gevonden met vier eyeren. Dusdanige vroegtydigheyd wierd sedert 1172 niet meer gezien. Zondag laetsleden is er te Meerhout een droevig ongeluk gebeurd. Twee boerenjongens wa- bezig met worstelen of vechten in eene herberg, toen fi.-n derden persoon zich tnsschen beyden mengde, om de twee vechters van eikander le scheyden. Door het worstelen legen de kelderdeur gedreven vliegt deze open, en volgens men ver- haell, valt den scheydsman rnet een der vechters in den kelder. Beyden waren gewond, zoodanig dat den scheydsman den volgenden dag den geest heeft gegeven. Maendag in de voorledene week wierd voor het Hof van assisen van Antwerpen de zaek opge roepen van P. J. De Smet, ond 32 jaren, landbou wers'* necht te St-Amands, en woonende te Niel, beschuldigd van in den avond van 27 september aetsleden te Niel, eenen aenslag op de zeden e hebben gepleegd op de minderjarige Maria Viivcns waerna hy haer omhals bragt en vervolgens de pachthoeve van de kinderen De Groof in brand poogde te steken. Door den jury met 7 stemmen tegen 5 pliglig verklaerd, is hy door 't hof ter dood veroordeeld. Eeigister had een bakkersgasl uyt de 2e wyk zyn brood rondgevoerd. Toen hy iu het Kipdorp gekomen was, beschouwde hy mei wélgevallen zvne geldbeurs, en ziende dal ze tumelyk goed ge vuld was dacht hv rykgenoeg te zyn liet zyn karken staen en trok er van door. Tot nu toe heeft zynen baes hem nog niet weergezien. Verleden zondag heeft de commissie der oudslndenten van de catholyke Universitèyl, zich by Mgr. Laforet, rector-magnilicus, vereenigd. Er is groolelyks kwestie geweest om by middel van inschryvingen hel nadeel te herstellen, dal. dooi de wel op de studiebeurzen aen de Alma-Mater is toegebragt. Men verzekert, dat er onmiddelyk in- teékenlyslen zullen in omloop gebragt worden. Vrydag nacht is er in hel juweelmagazyn van den heer Magnée, Universiteylslraet le Luyk een belangryken diefstal gepleegd. De dieven hebben de slagvenslers opengebroken en met eenen steen de dikke winkelruvt ve'rbryzeld. Ze zyn niet in den winkel gedrongen, maer langs buy ten hebben zy verschillige kostbare voorweV- pen gestolen, ter gezamenlyke wa-rde van 8,000 fr. Horlogiekelingen, ringen, oorbellen, brochen en andere jnweelen zyn de prooy der kwaeddoe- ners geworden.'welke zoohaest het schelmstuk ge pleegd was, langs de Regentieslrael zyn ontving!, want men heeft in den hol van mad. Dumont, welke dooi- eene grielje van de sDael is afgeschey- dene ledige juweeldoosjes gevonden. De politie, welke's morgends verwittigd wierd. heeft zich ter placlse begeven, en beslaligd dat den diefstal op dezelfde wyze als die by de juwee- liers le Charleroy, Gent en Brussel was gepleegd. Alles doet dus vermoeden, dal het dezelfde kerels zyn, welke den winkel van den heer Magnée heb ben beroofd. Er zyn krachtdadige maetregelen genomen om de daders te ontdekken. Den telegraef heeft den gauschen morgend gepseHd om de polilie-oversten der belgische steden en der naburige hollandsche en duytsche grenssteden te verwittigen. Het is te hopen dat die pogingen met welgelukken zullen be kroond worden. Den diefstal is overigens met de grootste stout moedigheid gepleegd, en om zoo te zeggen in te gen woord igheyd van twee schildwachten, die van den posten die van de luvksche Bank. Daerbv wa ren er nachtwakers in de nabyheyd. Niemand heeft eeniggerucht gehoord. Men leest in de Meuse, dat den diefstal by een juweelier den heer Magnée Louvat, te Luvk", gepleegd, nog aenzienlvker is dan men gezegd heeft. De weerde der gestolene voorwerpen tot 15 a 16 duyzend franks, bestaende in 74 verschil lige stukken, die onlvremd zyn. Men denkt, dat dien diefstal tusschen 4 en 5 uren des morgends heeft plaets gehad. Te Brugge is een man, die dynsdag ter gelegen- heydvanden karnaval in vastenavondzot gekleed was, eensklaps zinneloos geworden. Men heeft den ongelukkigen, dynsdag avond in verzekerde bewaring gesteld. Men schrvftuvt Nnnisn rLaf /y» p-*r r>~ uiuu, crelle vrouw en een kind byna verstikt zyn, door des nachts de stoof op linnne slaapkamer le laten branden. Den rook der stoof was door den tellen wind in de kamer geslagen eii des morgends vond men de dry personen byna verstikt. Het kind is luiyten gevaer, maer vader en moeder zyn zeer slecht. De gemeente Jambes bezit heden twee scho en, eene gemeente en eene vrye school. Deze bestuerd door do Broeders van het Christelvk Onderwys was eertyds beschermd, maer den iberhatersklnb verontweerdigde er zich over en beroofde ze van dié bescherming, waerschvnelyk omdat de school wevnig koste aen de gemeente én veel leerlingen telde. De Broeders verlieten het dorp met; bygeslaen door eenige edelmoedige persoonen, openden zy eene andere school waer zy welhaesl door hunne leerlingen gevolgd wier den. De oflicieele school telde, op den dag harer opening eenen leerling den klevnzoon van den burgemeester. Heden ziet men er" tot negen leer lingen indien onze inlichtingen echt zvn, en wy hebben redens het le gelooven. Deze school kost aen de gemeente Jambes om trent 1400 franks, zoo wel voor, jaergeld van den onderwvzer dan voor kolen, herstelling van mobi- lier, aldus 135 franks, 53 per leerling. De Broederschool vraegt geen sluyver aen de gemeente noch aen de ouders en geeft een koste^ loos onderwys aen byna 200 kinderen. Ziedaer het liberaïismus Er is le Zonnebrke, in den loop dezer maend een persoon gestorven in den ouderdom van 10"' jaren. Dry mynwerkers zyn spoorloos verdwenen in de myn Siule Calharina, in den Borinage, waer- iu zy de aengevangen delfwerken moesten gnen on- derzqeken. De stad Dinant heeft een allerbeste kolle^iè welk haer wevnig kost, maer dat in de oogen der liberale kwaedstokers, een ongeneesbaer gebrek bezit liet word bestiei d door priesters. Ook is de kwestie van het al' te schaffen aen het dagorde ge legd door de uytsluytelyksle party van den ^e- meenleraed dezer slad. Men leest in den Monileur des Intéréts matê- nels dal de maelschappy ter benul liging van spoor wegen een proces inspant legen het'blad Wpinion d pres, wegens lastering, en voor hetzelve 20,000 trunks voor schade en interest eyschi. BIJYTE LAy BSCIVIEWS - Een grooten kwaeddoener. 80 slachtof fers. Een hoeveknecht. Albert D... genaemd, en dien men met regt een grooten kwaeddoener mag heeten, dewyl hy op minder dan zes maenden tvds tachtig slachtoffers heeft gemaekt, is in een dorp van het kanton Laferté Gaucher (.Seine et Marne) door de politie aengehouden gevvorden. Ziehier waerom. Albert is een weeze, welke ingenomen wierd door de echtgenooten M..., waer hy wiérd opge voed, en die dcor zyne naerstigheyd om te werken en zvn goed gedrag, geheel en al hunne achting en hun vertrouwen had weten te winnen. Zelfs was ér reeds queslie geweest om hem de hand te schenken van eene der dochters van den pachter. Om dit project uyt te voeren, wachtte men slechts den dag af, waerop Albert zou voldaeo hebben aen de conscriptie. Op de hoeve was iedereen gelukkig; de echiJ genoten zager, hunne zaken met gewenschten voor. spoed vooruvlgaenzy bezaten een der schoonste j,, en hesle bevolkte neêi hoven van den ganschen om- trek, en niets scheen hun geluk te kunnen stooren, Jr toen eene zonderlinge gebeurtenis hen kwam troost- loos maken. jj Een prachtige, overheerlyke hoender de Sl, schoonste en de vetste van allen, stierf plotselings, j,j en dan ontstond er zulke groote sterfte onder liet v, kiekengeslacht, dal men alle dagen een nieuw )n slagtoffer van hel neerhof moest wegdragen. Een veearts wierd ontboden, en, ondanks eene geleerde en hoogst weienschappelyke lykschou- wing, kon hy de oorzaek niet ontdekken van de lf kwael, welke de dood voor gevolg had. zj Zekeren ouden herder, die doorgaet voor eenen j, tooveraer, bezwoer de hoeve, doch het was niets gekorL Nieuwe slagtoffers wierden gedurig getrof. fen door eene niet gekende kwael. lederen keer dat Albert eene doode aenbragt, zegde dea pachter r, hem Werp haer maer op den mesthoop. 1( Doch den hoeveknecht antwoordde steeds, Waerom? Ik zal hel kieken wel opeten, of- f schoon gy er niet wilt. van mede doen. Zooals ge wilt, vriend. En inderdaed, bjna al de gestorven kiekens wierden smakelvk opgeëten door Albert, en ook wierd hv zoo vei, dat het een plezier was om zien.!1 e Doch zie. het gebeurde dat zekeren Jan, een an- ei deren boerenknecht die op de jonge pachterin ver liefd was, de gedachte opvatte dat Albert mooglyk den moordenaer wel zyn kon van 't pluymgedierie. Hy bewaekte hem, en tvdens een der laetste nach ten, betrapte hy hem op het oogenblik dat hy eenei 0 speld stak in den krop eener overheerlyke gans. Op liet, geroep van Jan, kwamen den pachteri en de andere dienstboden toegesneld. Den moorde-| naer was afgevangen en genoodzaekt zyne misda-^ den te bekennen. Hy verklaerde dat hy in de hoeve S( slecht voedsel ontving, dat hy alleen het pluymge- dierle had gedood om straffere levensmiddelen te hebben, ten éynde hy vet, poezelig en rond zou voorkomen op den dag van zyn huwelvk. Men heeft berekend dat hy reeds 80 kiekens, ,r ganzpn en kalkoenen had gedood en opgeëten. n Hy is aengehouden geworden en ter beschik- king gesteld van hel geregt, om zich te verantwoor-1 den over de misdaed van huysdierenmoord. M. A. School, veihaelt in zyn laetste parysch lydschrift het volgende feyt. M. de L..., onlangsj uyt de Opera komende, word oogenhlikkelyk in eenen geroep gesloten. Hy gevoelt eenen iigtcn stoot, en eens op het plankier zynde, bemerkt hy I dat zyne keling gestolen is en dat men zyn uerwerk heeft poogen mede te nemen. De kelen is legen 0 **den zak afgesneden en hangt nog gedeeltelyk rond zynen hals. M. de L... treed ontevreden zyn huvsj 0 binnen, en des anderendaegs om 9 ure, vraegt een 11 persoon om hem alleen le spieken.Mynheer, 11 zegt hy hem ik ben gezonden door de prefekluer. Men heeft u gisteren avond uw zaknerwerk gesto- len. lnderdaed, ik was op het punt het feyt tel ga en kenbaer maken. 'T is vruchteloos, wv hebben ae daders ontdekt. Wy hebben sléchts het overige der keling noodig oni de twee evndrn te kunnen aeneenknoopen waervan wy een bez tten en aldus den dief te doen zwvgen die hel slei ig loochent... M. de L... overhandigde het ander stuk der keten, en aldus heeft den dief zvne onbe- hendigheyd van daegs tevoren kunnen herstellen. Den beslólenen verwacht nog de teruggaef zvner keling. De Umted-States MessióiGEh van 3 lebniary molil verscheydeue zeerampen. Ziehier vooreerst twee berichten welke het springen van twee stoom- i booten melden Cincinnati, 50 January. 1 Den stoomboot Mamiami, uyt Memphis naer i de Arkansas-rivier vertrokken," en die tol zes mylen bovenwaerts de monding dier rivier was aengekomen, is gesprongen, verbrand en "e- zonken. Er waren 240 passagiers aen boord, waervan 91 man van het 15" regiment rtiylery; er zyn 130 persoenen omgekomen. Evansville (Idiana), 50 januarv. «en stoomboot Missouri is dezen nacht", om trent 2 uren, op eene halve myl afstand der mon ding van de Greenrivier gesprongen. Er waren 120 persoonen aen boord; het getal der dooden word op 60 lot 70 geschat. Men zegt dat den Missouri np het oogenblik der ontploffing met den Silver Moon en den Dictator in snelhevd worslelde. Den kapiteyn heeft zyne vrouw en zynen zoon verloren. De ontploffing van den Mamiami had na het avond- mael plaets. Ziehier de inlichtingen welke na de ontvangst van het berigl aen den United-Statet- Messenger zyn toegekomen e I alryke officieren, soldalen en passagiers stonden rondom tien kachel geschaerd. Het dek is onder Ininne voeten ingestort, en zv wierden onder elkander in een vurig forneys vaii stoom en brandende kolen geworpen. Te midden der vrees, zyn er vele passagiers in het water gesprongen en verdronken. Men heeft twee mannen eenen kaporael en eenen passagier hunne revolvers zien uyttrekken en zich door den kop schieten om te vermyden levend verbrand le worden. Die vrees was té be- treorensweerdiger, daer het vrak omniddelvk na de ontploffing naer effen oever gedreven wierd, alwaer hel strandde. a Er zyn gansche familien omgekomen, onder ander die van eenen dnylscher, Lulie genaemd, welken met vrouw, zyn kind en zyne schoonzusier verdronken is. Twee soldalen welke voor inbreuk np de regeltucht op hel dek in de boeyen geklon ken waren, wierden vergeten en zyn in de vlam men omgekomen, zonder eenige iioegenaemde be weging te kunnen doen om zich te redden. Den majoor J. E. Kenkm en doktor Jenkens'zyn de twee eenige passagiers, welke aen de dood ont snapt zyn. Den 2 February had men te New-York verno men, dat den Narcissas, sloomerder bondszeemagt gedurende eenen storm, by den ingang der baev, van Tam pa (Florida) was vergaen. Er waren 30 man der ekwipagie omgekomen. De kiezingen van Messina veroorzaken eene lalloleering tusschen Mazzini. die 511 slemmen ïeefl gehad, en Boltari, die er slechts 164 be- iwam.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2