Onzekerheden. Schending der eaüholyke Kerkhoven. Belang! ylke onikenlenis. Het is onzeker tot nu toe of de runderpest Bel- rgiën voor goed zul aeniasten, in weerwil der maetregelen van het gouvernement. Men kan niet te voorzigiig zyn. Het is; onzeker of de kieshervorming door het -gouvernement voorgesteld of die van den heer Guillëry zal aengenomen worden in onze Kamers, of 'indien men tot het algemeen steinregt zal «overgaen. !Het is onzeker wie tot nieuwen prins der fDonauvorstendömmen door het congres van Parys zal genoemd worden het schynt dat Couza zou willen terugkeeren, maer de Restauraiie's zyn zoo moeyelyk en van korten duet. Het is onzeker ol de Italianen de conventie van den 15 september gétrouwiglyk zullen ten uytvoer brengen en aen den Paus zyne overgeblevene pronvïnciën laten. Het is onzeker of de Engelschen het fenianis- mus in Ierland zonder bloedvergieten zullen meester worden. Het is onzeker of von Bismarck den koning van Prtiysen om het bezit der hertogdommen in eenen oorlog zal wikkelen met Oostenryk, doch onze lezers moeten aen dien oorlog niet gelooven vooraleer zy het kanon gehoord hebben. Het is onzeker of de Franschen weldra uyt Mexiko zullen terugkeeren en Maximiliaen door de Vereenigdede-Staten van Amerika tot keyzer zal erkend worden, Het is onzeker of de versterkingen van Ant werpen ooyt geheel zullen voltrokken worden. Het is onzeker of de Vlamingen ooyt het bezit hunner taelregten zullen genieten, ofschoon zy de rede en de regtveerdigheyd voor zich hebben. De handelwys van ons gouvernement voor wat de kerkhoven betreft, geeft dageiyks aenleyding tot de droevigste gevolgen. De voorliefde van het kabinet om tot godsloochenaers toe nevens de calholyken te zien begraven is van iedereen ge kend. Indien het niet regelregt medewerkt aen de onteeringen vernietiging der catholyke kerkho ven, het verleent ten minsten aen de gemeente besturen die zich van die onteering pligtig maken eene bescherming en aenmoedigingen vvaerdoor het als medepligtig mag aenschouwd worden. Wat komt er daeruyt voort?... Dat onze bis schoppen die geen hoegenaemde waerborg meer hebben van de onderhouding des dekreets van prairial jaer XII en van den eerbied der vryheyd van den catholyken godsdienst, zich in de droe vige noodzakelykheyd bevinden van te vveygeren de nieuwe kerkhoven te wyden. Wy laten hier de antwoord volgen die Zyne Em. den kardinael- aertsbisschop van Mechelen gegeven heeft aen den gemeenteraed van Boom, die hem voor hun nieuw kerkhof die gunst gevraegd had Mechelen, den 25 January 1866. Aen de heeren Burgemeester en Schepenen van Boom. Mynheeren, Ik heb den brief ontvangen door den welken gymyde redens doet kennen die u hebben doen besluyten van een nieuw kerkhof te maken en waerdoor gy my verzoekt hetzelve te willen wvden. Het spyt my u te moeten antwoorden, gelyk ik het reeds aen andere gemeenteraden gedaen heb, dat, ten gevolge der regtsgeleerdheyd in materie van begravingen door het gouvernement aengenomen, de geestelyke magt de zekerheyd niet meer heeft dat het gewyde deel van liet kerkhof zal geëerbiedigd worden en dat zy, in dien toestand van zaken, geen nieuwe kerkhoven meer kan doen wyden. Ik moet dus, Mynheeren, my bepalen, met den wensch uyt te drukken dal betere tyden my zullen toelaten aen uw verzoek te voldoen. On- dertusschen, bid ik u te willen aenveerden de verzekering myner ware hoogachting. (Geteekend) Engelrertüs, Kardinael-aertsbissehop van Mechelen. Men "weet hoeveel millioenen de nieuwe kerk van Laken reeds gekost heeft, en hoeveel er nog gevraegd word om den houw te voltrekken. De middenafdeeling.der Kamer van Volksverte genwoordigers, gelast met het onderzoek van de credietvraeg, weer voor de nieuwe kerk gedaen, heeft een verslag in handen, onderteekend door dry ingenieurs, waeruyt blykt dat de kerk moet instorten! Uyt dien hooide weygert de midden- aldeeling, naer men beweert, het gevraegde kre diet te stemmen. «-• De Gazette de IJëge bevat een hoogst belangryk nieuws, betrekkelyk de onrechtveerdige wet op de studiebeurzen. Alzoo zou den ouden koning aen eenen der belgische bisschoppen eenen ey- genhandigen brief geschreven hebben, waerin hy verklaert: dat hg enkel de voorstelling van dit wets ontwerp had gedoogdin de hoop dat den Senaet hetzelve zou verworpen hebben. Wy zien de openbaermaking van dien merk- weerdigen brief met belangstelling te gemoet. en rekenen ontvingen. Die echter denkt, dat alles dadclvk maer vlot ging, is er ver van af. By de meesten stonden de handen ver keerd. inzonderheyd was dit met volwassenen het geval, die niet weynig tegenpruttelden. Hy kinderen ging het nogal; deze huylden nu en dan een liedje; maer dit hielp alles nicis hocgenaemd; er was toch geen veranderen. Weldra kon men de bi-teren er uyt nemen, en uaer het weeshuys brengen, of naer het toe- vluglshuys voor den ouden en armen. In onze goede oude stad was inlusschen alles in rep en roer. Men deed niets dan schimpen over ge veldena- ry, over tirannymen vloekte op den ouden Deuvik maer de bedelaers waren verdwenen, en de goede in gezetenen haeldon vry adem. Toen de arme lieden hel oud-mannen-en vrouwen- buys betrokken, was het schimpen en vloeken reeds gedeeltelyk bedaerd. Toen de weezen waren op genomen, en hel bekend wierd, dat de school eene 'vrysehool van armen was toen eyndelyk de zieken in het gaslhnys eene hefderyke oppassing- vonden lot n sloeg den wind om. Vloek wierd zegen. Waer Deuvik zich ook liet zien, overal wierden hem de handen gedrukt, en vlogen, uyt waren eerbied, klakken en hoeden voor hem af. Maer den man bleef gelyk. Slechts in zyne gebouwen leefde hv, en daer openbaerde zich zyn mild, liefderyk hert. Overal was hy zelf. Overal hield, ried en schikte hy, en hy wierd by dit uyloefencn van ware, echte liefde iuderdaed weder jong. Ge kunt wel denken, dal het werkhuys van tyd tot tvd al leêger en leêger wierd. De waeriyk gcbelerden wierden ontslagen, icrwyl door het stedelyk bestuer, dal nu niet kon of mogt achlerblyven, voor'hen wierd WENEMAER'S GODSHUYS. Eene prptestatie is per deurwaerder, overge- maekt aen het Collegie van Burgemeester eu Schepenen en aen het Bestuer der Godshuyzen van Gend, namens de vertegenwoordigers" der stichters van Wenemaer's Godshuys. Men verzekert dat het exploit van assignatie deze week zal verzonden worden, en dat aldus de justitie met de zaek zal bemoeyd zyn. CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. T. te Vurste 6 fr. Item van J. C. H. te Brussel, 6 fr. M. G. Van de putte, priester in het seminarie is coadjutor tol St-Gillis-Waes benoemd. By koninglyk besluyt van 17 meert, is den heer E. Lievens, luytenunt-adjudanl-major be noemd van het 2C baiuillon der burgerwacht te Aelst. By koninglyk beslnyt van 18 dezer, is den lieer P. Dili, bewaerder der hypotheken te Den- dermonde, op zyne vraeg, ontslagen van zyne be diening, met vermogen van zyne regten op een pensioen te doen gelden, tly vermag den eerelitel van 'l ambt behouden. By koninglyke besluyten van 10 meert zyn de volgende subsidien verleend voor de verbetering der beurtwegen Sl Lievens-Essche, 6000 fr. Elene, 500. Arr.ou- gies, 550. Nede'brakel, 250. Nederhasselt, 250. St-Corue!is-Hnorebeke500. L< upegem, 200. Meerbeke, 350. Maeter, 1500. St-Antelinckx, 600. Burst, 100 Heldergem, 700. Appellerre-Eychem, 600. Welden, 750. Ste-Mari-Hoorebeke, 400. Steenhnyze-Wynhuvze, 500. Ressegem, 550. Sar- lardingen, 100. Michelbeke, 1300. Segelsem, 700. Nieuwen hove, 150 Ste-Maria-Audenhove, 900. Appelterre, 750. Bassevelde, 1000. Scheilebelle, 1400. Melderl, 4 00 Hofslade, 650. Meire, 200. Wichelen, 4500. Opdorp, 750. Vleckem, 450. Men sell ry ft uyt Erpe Donderdag 22 Meert 1866 heeft hier een nieysje haer eerste Communie gedaen oud 11 jaren en twaelf dagen. Zy weegt 100 kilogrammen en heet Virginia Van Impe. De eenige honderdjarige vróuw die de pro vince braband heden telt, vrouw Joanna-Kalha- rina Demoulin, weduwe Passy, dekenin der iri- wooners van de stad Brussel, woonende in de Sle- Katharinaslraet, heeft den 19 meert haer 105e jaer bereykt. Deze vrouw te Mechelen in 1763 geboren bezit nog de volle kracht hurer geestvermogens. Den eerw. heer paster van VVinxele, in Braband, bestierder van eene studiebeurs, door eenen zyner voorzalen gesticht tot studie van rhetorica, van wysbegeerle en godsgeleerdheyd, is thans betrokken voor de regtbank van Leuven wegens wevgering van titels en andere stuks be trekkelyk de beurze af te geven. Men eyscht van hem twintig duyzend La n ken schadekosten, ver meerderd met twintig franken voor eiken dag uyt- stel. De agenten van het ministerie schvnen niet afkeerig van veel en groot geld. Uyt de lyslen der jongelingen ingeschreven voorde milicie blykt dat Brussel de onwetendste van al da steden en gemeenten van Belgiën is. En Brussel is nogtans den zetel der liberhater- verliehting. Men zegt dat den inspekteur dpr belastingen, bygeslaen door eenen konlroleur van'Brussel, in eene stokery der omstreken van Vilvoorde, eene nieuwe bedriegery heeft ontdekt. Men verzekert dat ei eene zaek van het hoogste gewigt op dit oogenblik onderzocht word. Viei of vyf Polakken, onder welke eenen generael en eenen krygshouwkundigen zouden te Brussel uengehouden zyn betigl van vulsche russiche assig naten verveerdigd le hebben. Vrydag laelst, om 1 tire 's namiddag, is er eenen brand ontstaen in de gemeente Waeregem een buys met alles wal het bevatte is vernield. Het was den eygendotn van Mej. Borluut, byzondere te Gend, en bewoond door Ivo Van Hoenacker, dag- looner te Waereghem. Deze ramp heeft tot oorzaek gehad eenen vuer- glinsler op het dak gevlogen uyt de lokomolief van gezorgd. Uyt vele bedelaersjongens vvierden brave lie den en knappe werkgaslen, later wakkere hazen ea burgers. Heeds in lint vvfde jaer van zyn bcstaen kon den eenen vl.-ugel van hel gebouw lot eene kindereu- bewaerschool word; n ingerigt. Den ouden Deuvik stierf hoogbejaerd, beweend en beklaagd door vele duyzenden, gezegend door allen; maer zyne werken volgen hem na, zyne iiingtingeu zyn in vollen bloey, en myne geboortestad beeft geene be delaers meer. Kunt gy bet my mi ten kwade duvden, wanneer ik, na dit alles, onverbiddelyk jegens bede laers ben? Ik bedankte den man voor zyne geschiedenis; maer ik merkte tevens aen, dat toch niet iedere stad haren ouden Deuvik had of hebben kon. Dal is zoo, antwoordde hy; maer gy vergeet dat iedere stad, ieder dorp de middelen heeft om hel onza lige bedelen aen de deuren le beletten. Wanneer iede- ren buysvader datgene, wat hy de bedelaers aen zyne deur geeft, by elkander rekent, deze som in eene wel geordende armenkas stort, en de opbrengst van de armenkas wekelyks aen de wezenlyk noodlydenden verdeeld word in brood en andere levensmiddelen wanneer aen hen, die werken koenen, in den winter, werk word gegeven, al naer kracht en bekwaemheden en geen bedelen ol ledigloopeu meer geduld word, dan kan overal -geholpen worden. Zoo sprak den man. Ofschoon ik my by my zelven overtuygd hield, dat hy wel eenigzins buy ten den weerd* dal is buyten de traegheyd eu halstarrigheyd der menschcn rekende, zyn zyne woordeu my toch altoos bv gebleven. EYNDE. den treyn die om i ure 's namiddags voorby Wae reghem ryd. De schade word geschat op 1000 Iranks. Niels was verzekerd. HANDELSRECHT. Den koophandelaer, die, in een voorstel tot ver- kooping, by brief aen eenen anderen handelaer, tol dezen zegt dat hy zyn antwoord per keerenden post verwacht, is vry van alle verbintenis, zoo den terugkeerenden post hem geen antwoord aen- bl'ellgt. Men is, in dit geval, niet gegrond om hem de levering der aangeboden koop waer le vragen, en waeiover hy beschikt heeft, hoewel liet antwoord, het voorstel aenveerdendü, met den daerop vol genden post is toegekomen, en het vastgesteld zy dal het maer aldus verlraegd was, omdat den brief, liet antwoord overmakende, in den post eerien dag vei tragmg heeft ondergaen. [Handelsrechtbank van Bordeaux, 24 sept. 1865). De regtbank van Vaiencyn heeft de belang- ryke zaek van sluykbaudel gevonnist. Eene aen- honding te Vicoigne gedaen, op het eynde van 1864, had de ontdekking teweeg gebragl in het departement van la Somme, eener bedriegelyke onderneming aen welke meer dan honderd sluyk- liandelaers verbonden waren die woonden in de departemenlen van het Noorden, Van Pus-de-Calais van la Somme, van l'Oise en zells van de lagere Seine. Den oversten dezer onderneming, een genaem- den Marcel, van Cainou, had in 1863, 1864 en 1885 omtrent 90,000 kilos vremden en iulandschen toebak tot de verbi uyking geleverd. De redetwisten die duerden van 7 february tot 3 meert, hebben feyten veropenbaerd die aller- belangrykst zyn. Marcel smokkelde inderdaed vremden tabak in Vrankryk by middel van gewaen- de ladingen van bilteraven, granen, koien en suy- kerypakken. Hy deed zelfs tabak leggen in kisten of rollen behelzende in den schvn, de eene beelden, de andere pelrololie. Marcel had aldus aen de schatkist eene schade veroorzaekt van een millioen franks. 47 sluykhandelaers zvn veroordeeld tot boven de 1,100,000 fr. boete en de persöohen in de zaken der smokkeling van den vremden tabak gewikkeld, tol korreklionele straffen verschillende van dry lot. zes maenden gevang. Den lyfsdwang verschilt van een lot vyfjaren. Er zullen rytuygen van 3e klas by de express- freynen gevoegd worden. Voor de express-treynen zal men 20 t. h. in plaets van 25 t. h. meer betalen. Men schryft uyt Adegem, 15 maert. Alsnog vei keert deze gemeente onder den in druk van de treurige gebeurtenis waervan zy zater dag lactst hel tooneel is geweestde onvrvwillige dood door eenen vader veroorzaekt aen zynen oud sten, twintigjarigen zoon. Dien dag, rond den noen, had Augnsl Standaert den molen van zynen vader verlaten, dien hy be- stuerde en welken slaet te Adegem, op hel Kruys- ken. 11 y moest bemerkt hebben dat eene koorde van het z»yl was losgegaen. Om de herstelling wel ke hy noodig achtte aen de molenwiek toe te bren gen, had hy den molen oogenblikkelvk stil gelegd, was beneden gekomen en langs het hekken op de wiek geklauterd. Op dezen oogenblik was zyn vader, den mulder Leo Standaert, bezig met eene levering van graen te doen by P. De Vlieg her, in de herberg de Boos, in de nabyheyd. Op eenmael zag vader Standaert dal zyn molen stil stond. Misnoegd daerover, wyl hy zegde overladen te zyn aen werk, liep hy met drift naer den molen en zei te hem weder in bewe- g«»g- Een ontzettend noodgeschreeuw depd zich hoo- ren. August Standaert, die op de molenwiek zal, ginger mede in de hoogte; op het keerpunt viel hy neder; zyn lichaem botste tegen de as en mei ver- brvzelde ledematen plofte hy op den grond. Hy was dood op den slag. Den eerw. heer De Zulter on derpastor van Adegem, en doktor Herrebout, dier gemeente, kwamen onmiddelyk aengesneld geesle- lyk° en lichamelvke hulp waren even overbodig. De wanhoop besehryven van de ontzetting der huvsgt'noten en geburen van hel slagtoffer, is on mogelyk; want August Standaert was zoowel een voorbeeldig jongeling als een braven zoon. De noodlottige omstandigheyd die de oorzaek is van hel ongeluk word atë volgt uytgelegd den op gang van den molen is noord-oostdewyl nu den wind zuvd-west zat, was het aen vader Standaert onmogelyk zynen zoon le bemerken in die tegen over elkaer gestelde riglingen was deze door den molen teenemael aen zyn zigt'ontl rokken. Tusschen den t?acht van 16 en 17 dezer, heeft men te Lembergen, ten nadeele van den landbouwer Lateur, eene zeug gestolen op 300 franks geschut. De .dieven hebben het dier afge- maekl zeer naby de plaets waer zy de misdeed hadden begaen. Woensdag heeft te Paricke een droevig geval plaets gehad. Een houthakker was bezig mei eenen boom te vellen; wanneer dien gansch losgekapt was liet hy hem slaen om eene andere bezigheyd t® vei l igt -n, niet denkende dat hv zoo naby het vallen was; eenige oogenblikken daerna kwam daer een man voorbv, met een kind aen de hand, juysl wan neer den boom met veel gedruvs nederviel, en den man onder zynen val verplette die op den slag dood bleef. Als een wonder haelde men het kind van tusschen de takken, en hetzelve had geene de minste kneuzing bekomen. Het ongelukkig slagtof fer lael. eene weduwe met vyf kinderen achter. De zelfmoorden zyn tegenwoordig aen het orde van den dag in Brugge. Oyer eenige dagen hing zich een nerigdoenden burger op vrydag avond verdrok zich eene dienstmeyd, en eergisteren morgend heeft zich den 23jarigen hovenier Jozef Meulebrouck, woonende in de Nieuwlandsiraet, door ophanging van hel leven beroofd. Den jongeling gaf ieekens van krankzinnigheyd hy was al leer. te huys gelaten, terwvl zyne moeder naer de hoogmis was gegaen, en toen zy terug kwam, vond zy haren zoon opgehangen. Zvn wy goed ingelicht, ei is deze week eene vergadering der bisschoppen le Mechelen gehou den. In den nacht van 8 lot 9 dezer, wierd er eene koey gestolen toebehoorende aen den heer De De- breu, vleeschhouwer te Y*per en weydende in eenen meersch te Zillebeke. Eenige dagen later wierd die koey, op de markt van Poperinghe, te koop ge boden aen den heer Truwants. herbergiei, ten pryze van 8(J IV. Dezen prys onder de weerde van het dier oordeelentle, onderrigttehy er den poiitie- kommissaris van die het cerlilikaet van gezoudhevd vi oeg. Den dief er niet van voorzien zynde, verklaer. dat de koey van Weslvleleren kwam en dat bysellens om hel cerlilikaet ging gaen. Onnoodig te zeggen dat men noch dief noch cerlifikaet terug gezien heeft. De koey is aen den lieer Debreu teruggi*ge- ven geweest. Er is gemeld dat men te Arlon in eene pa- piermakery van M. M., le Siockem, in den kelder, eene valsche-muntlabriek enz. heeft ontdekt. Al de daertoe dienende voorwerpen, vormen enz. zyn in beslag genomen. Twee werklieden van M. M. zyn aengehouden wat den iieerT. betreft, hy is naer Pruysen gevlugl. De gefrabikeerde stuklteu waieu goed nagemaekt. Uyt brieven, komende van Pfuysen en op den post van Arlon in beslag genomen, blykt dat er in den vremden talryke medepligtigen zyn, met het uylgeven van het valsche geld gelast. De afbraek der vesting van Charleroy is nauwlyks besloten, of reeds betracht men in de nyverheydswereld den koolschat, die onder den berg, waer de hooge stad op gebouwd is, opgeslo ten ligt. Den omkriug der sterkte, waer men geene kolen mogt uytgruven, bevat 117 hectaren. Het is daer, dat, naer men beweert, de rykste aders lig- geu. Wanneer het Nederlandsch gouvernement de stichting dei* sterkte van Charleroy besloot, beval het, al Je mvnwerken die op de gronden, welke er moesten voorgebruykt worden, waren aengevan- gen, te slaken, en de concession narissen bekwamen eene vergoeding van 80,000 gulden. Is het gezegde nopens den koolrykdom le dezer plaeLs echt. dan zal de kom van Charleroy een waer geluk hebben verworven. BÜYTENLANDSCH NIEUWS* De Nouvelle Gazette de Prusse behelsde de volgende nota Wy mo -ten een gewigtig feyt bestaligen Oos tenryk en Pruysen wapenen wy hebben het lot heden niet gedaen. In zulke gevaerlyke omstan digheden, dwingt de party die zich tot den slryd bereyd, de andere 0111 haer voorbeeld te volgen. Den eersten stap is noodlottig hv is gedaem De iinanlieele mocyelykheden van Ooslenrvk ver bidden aen het zelve ziglbare beloogingen. De oostenryksche wapeningen zullen dus gegrond zyn op hel ernstig inzigt van den oorlog te voeren. Alle andere uytlegging iy onmogelyk. In dien loe- sland, heeft het pruysisch gouvernement de veranl- woordelykheyd eene verrassing le voorkomen. Dit verwart en verergert den toestand, maer zyne ver- amwoordelykheyd zal vullen op dezen die met militaire bedreygingen begonnen heeft. Deze regels lezende, vermeent men de inleyding te zien lol eene oorlogsverklarig. Maer toen het leeii-blad zich met zoo veel voorzigligheyd uyt- drukle, melde den telegraef van Weenen dat ge ruststellende verklaringen, uyt Berlyn gestuerd, de vrees van oorlog hadden doen verdwynen en dat het verdrag van Gastein zou behouden wordem Al de tydingen later uyt Duvlschland toegeko men. duyderi de hevigheyd van aen krisis aen maer zy zyn verre van het eens te wezen nopens de nieuwe wending welke de duylsche kwestie gaet nemen. De Augsburyer-Zeiting ontvangt van de gren zen van Bohemen nauwkeurige inlichtingen nopens de vereeniging der oostenryksche troepen. Volgens deepen brief, verwacht men deze dagen troepen uyt de zuyderlyke provinliën. Je zeven regimenten die in Galiicien zyn, hebben het bevel ontvangen zich tol den logt gereed te houden. De balaillons jagers zyn op oorlogsvoet gesteld. Binnen eenige dagen, zal men eenen voorraed aenbesteden van 40,000 peerden. Den generael Clam Gallas zal de korpsen van Bobemen aenvoeren maer zoohaest hel leger, gevormd is, zal den maerschalk Benedek er het opperbevel van nemen. In hoogere kringen word verhaeld dat den pruysischen gezant, den heer Von der Golz, aen de fransche regeering vergeefsche voorslagen heeft gedaen om zich haren byval te verwerven in den gevalle eens oorloos legen Oostenryk. Een telegram uyt Weenen meld een zeer bedtiv- dend feyt. Den veldmaerschalk-gonerael Von Bene deck is benoemd tol opper-bevelhebber des legers van Bohemen. Een speciael ochtendblad van Berlyn logenstraft de tydingen wegens oorlogsloebereydselen, welke nu in Pruysen genomen zouden worden; De parysche justitie doet yverige nasporin gen betreffende een reglsgeding, dat hier eerlang zal worden behandeld en nog al opzien zal verwek- ken. De beschuldigden, acht in getal, belmoren allen lot de groote wereld. De slagtotfers zyn 20 jeugdige meysjes, waervan de oudste nauwelyks 18 jaren telt. Hel onverwacht bezoek der politie in een buys in de omstreken van Parys, waer de beschuldigden zich gewoonlyk vereenigden, zoowel als de later gedane ontdekkingen, In-bben schier ongeloollyke feyten aen het licht gebragt. Men leesf in den Sport het volgende over een geheymzinnig buwelyk Verleden zaterdag is er in de meyjery van het 10e arrondissement te Parys een huwelyk in de volgende geheymzinnige omstandigheden ingeze gend. De brnyd was een bevallig engelsch meysje van 18 jaren; den bi uydegom was hovende 60 jaren jaren oud, Franschman van geboorte, en een van de nederige invulleden der besluerlyke-bureelen. Na de gebruykelyke formaliteylen voor den offi cier van den biirgerlyken stand vervuld te hebben, begaf me.i zich naer het boter", voor hetwelk een prachtig rytuyg wachtte. De jonge vrouw slapte er in, en was slechts doöP eene kamenier vergezeldde peerden vertrokken in vollen treyn naer den Nooder yzeren weg. Wat den man betreft, dezen begaf zich vreedzaem naei' zyne wooning, van eenen titel van 1000 franks rente voorzien. Men schryft nvt Weenen aen den Monde: Een der eerste magnaten van Zevenbergen, den graef Dommikus de Boliden, is in den schoot der H. Kerk teruggekeerd, hy heeft zyne geloofs- belydenis gedaen aen Mgr Mislin, huysprelaet van Zyne Heyligheyd, den 5 dezer, in zyn kasteel in de omstreken van Weenen, en acht dagen daerna, is hy van eene geraektheyd gestorven.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2