i"L2 Bekendmaking, Vogelschieting Berigt. ook voor de regtbank gedagvaerd, Men verzekert dat den kardinael in persoon zal verscbynen en duydelyk de redens zal uyleendoen waerom hy aen de beurzenroofwet zyne onderwerping wey- gert. Wy mogeivons gelukkig achten dat de openba re vervolging tegen de Bisschoppen voor de kie zing begint. Het is te hopen dat eyndèlyk hét •catholyk Belgiën de oogen zal openen en den 'walgëlyken francmagonsboel zal afkoken. T)e Gazette de Liége bevatte deze week een artikel dat onze politieke mannen welligt al schokschou derend zullen overloopen hebben, maer dat voor ons, die de kronkelwegen dei' politiek niet ken nen en maer heel eenvoudig gelooven dat den reglen weg den koristen is, een groot helang heeft. Er is van niets minder spraek dan van eenen brief door onzen overleden Koning aen een' der opperhoofden der belgische kerk gestuerd, in welken brief Leopold I zou verklaerd hebben, dat hy aen zyne ministers de wet op de Studiebeurzen had laten voordragen in de hoop, of liever in de ver zekering, dat den Senael dezelve zou verworpen heb ben. Daer in teleurgesteld, hoopte hy toch dat men in de uijtvoering dier wet met alle mooglyke bedaerd- heyd zou te werk gegaen zyn. En nogtans iedereen weet dat Leopold I, in de laetste dagen zyns levens, den heer Bara, dien driftigen verdediger derzelfde wet, tot minister van justitie, en dus tot uyZvoerder der wet be noemde. Welk eerlyk man, zegt het vrye woord, kan die twee tegenstrydige handelwyzen overeenbren gen? De wet die zaterdag door de 'liberhatersmeer- derheyd is gestemd geworden en voor uytwerk- sel zal hebben eenige representanten en senateurs meer te geven aen arrondissementen die onder de überhaterszweep moeten bukken, die wet is zoo schaemteloos onregtveerdig opgemaekt, dat den voorsteller, M. Orts, er den aerd niet heeft konnen van verduyken. Hy heeft moe ten bekennen, en bekent dat het eene party wet is, dat hy ze voorgesteld heeft om zyne party te bevoordeeligen. Zoo eene bekentenis is de beste veroordeeling van de wet, en eene schandvlek die er zal blyven aenkleven. Dit bewyst genoeg- zaem dat het noch de belangen van het land. noch •het regt, noch de regtveerdigheyd zyn die men hierin geraedplee/5d heeft. Maer ook wat geld dit al by onze vryheydhaters, als er maer kwestie is van aen 't schotelken te blyven, hunne postjes te behouden, en de regten en de vryheden hunner tegenstrevers te ondermynen en af te nemen? De wet van 1856 die de tienjarige volksoptellin gen vaststelt, zegt dat die optelling zal tot grond slag dienen aen de verdeeling van de volksver tegenwoordigers. Die volksoptelling moet alle 40 jaren plaets hebben. Den tyd is dan naby op wel ken men, ingevolge eene bestaende wet, en ge steund op vast bepaelde cyffers, die nieuwe ver deeling ging kunnen en moeten doen. Men hadde dan gemakkelyk zonder dat er daer de minste zwarigheyd in bestond, dien tyd konnen afwach ten, ware het niet dat er daer iets onder schüylt, dat niet zeer eerlyk is. Wat eerbied kunnen dan de besluyten eenèr wetgeving inboezemen die, zonder noodzakelykheyd en uyt louteren party geest, eene algemeen aenveerdde wet miskennen? Maer, zegt M. Orts, de Grondwet wilt dat er een volksvertegenwoordiger! zy voor elke 40,000 in wooners, en Brussel heeft 83,000 inwooners die niet vertegenwoordigd zyn. De Grondwet wilt dit nieten Brussel heeft ook geene inwooners die niet vertegenwoordigd zyn. De Grondwet zegt dat er niet, meer als een vertegenwoordiger mag zyn op 40,000 inwooners, maer zy zegt niet dat'er niet min mogen zyn. Eiken burger die in het ar rondissement Brussel woont, als hy de noodige hoedanigheden heeft om kiezer te zyn, mag zich op de lysten doen inschryven en kiezen, als er 'te kiezen valt. Ilel gezegde van M. Orts kan maer betèekeneu dat Brussel niet vertegenwoordigd is in evenredigheyd van 1 op 40,000 inwooners, maer wel van 1 op 47,000. Dit is volstrekt grond wettig. Maer, zegt men, Brussel is min wel bedeeld dan de andere arrondissementen. Dit is nog eens geen waer. Brussel heefteen vertegenwoordiger op 47,000 inwooners, en Eecloo en Borchwarm hebben er maer 1 op 53,000. Neufchateau heeft 1 op 53,000 en Aelst 1 op 48,000. 'T is waer, daer zyn er andere die een volksvertegenwoordiger hebben op min dan 40,000 inwooners; maer als men een van de zulke tot. grondslag nemen zou, Arlon, by voorbeeld, dan zou men vinden dat er moeten 90 senators en 180 volksvertegenwoor digers zyn. Dat ware zeker grondwettig? De fondsen van het officiéél onderwys staen zeer leegeiken dag zyn nieuwe sommen te lig- ten op de schatpligtigen, en nogtans kan men de kazernen niet vol krygen alwaer den Staet soep en latyn verkoopt. Oïïiciëele stukken berigten ons dat het collegie van Ypereri 40 leerlingen telt en dat van Hoey 31, t'huisliggers medebegrepen, en er zyn er 6, ik zeg zes Mechelen, eene stad van 52 duizend zielen, wel kers wereldlvk collegie nu dry jaren bestaet, en alwaer de professors alleen zevenentwintig duy- zend franks kosten, Mechelen telt in zyn gemeen- te-collegie negenendertig leerlingen, onder de wel ken een tiental pensionairen. En ons geliefd Atheneum van Gend, vraegt den Bien Public daerop Is het waer dat het achteruyt schart al gelyk de kiekens? In zitting van 6 meert, heeft M. Rogier gespro ken van ons handelsverdrag met China, De catho lyke Belgen in China zullen volgens M. den minis ter in dat vremd land hunne catholyke gasthuyzen hunne catholyke hospitalen, hunne catholyke kerkhoven mogen bezitten. 'tis onverbcterlyk welDe catholyke Belgen dan zullen in China vinden wat hun onzeyd word in hpn eygen vaderland. Immers in zyn vaderland mag een catholyken Belg geen catholyk gasthüys of hospitael meer stichten. Wilt hy zoo ifets stichten, dan moet hy zynen eygendom laten in de handen eener kom missie die vroeg of laét uyt godverloochenaers kan samengesteld zyn. De catholyke kerkhoven worden schier dage- lyks ónteerd. De verzoekschriften door acht hon derd duyzend catholykeii geteekend, voorde vry- heyd dér catholyke kerkhoven liggen vertrappeld. Dat heet men de souvereyniteyt van 't volk. Wy catholyken vragen aen M, Rogier, de vry- heyd gelyk in China. Wy gaon in 't kort te Brussel een koncilie heb ben van francmagons. Gelyk Hunne Broeders van Pary's, zullen onze verlichte mannen van alle gra den', den 53®" er in begrepen, moeten beraedsla- gen nopens het vraegpunt of er eenen God is, en indien hy bestaet welke zyne eygendommen zyu. De gevoelens diesaengaende, zoo het schynt, zyn zeer verdeeld, en men moet er niet over verwon derd zyn na de belydenissen van Godverzaking en maierialismus die zoo schaemteloos gedaen zyn in het Kongres van Luyk door meer dan een leerling der onderwyzende vrymetselary. Ziehier wat dit gedacht zou hebben doen ont- staen van de vergadering in kwestie byeen te roepen. In eene der laetste zittingen der Logie van de Amis philanthropes ontving M. Anspach, die de vergadering voorzat, in hoedanigheyd van Venerabel, een nieuw lid en ondervraegde hem volgens gewoonte: Gelooft gy aen het bestaen van God? Neen, was de antwoord van jdeu kandidaet. Maer, antwoordde den Venerabel, weet gy niet dat onze inrigting het bestaen aen- veerd van een opperwezen Eh wel, ik volg geenen godsdienst; ik geloof aen het menschdom; ik aenveerd noch de belooningen noch de straffen van het ander leven. Oh! diesaengaende, zvt gy volkomen vry want onzen God is dezen niet van de priesters 't is hy dien de rede veropen- baert't is het Opper-Wezen, den grooten bouw kundigen van het Heelal. Mits den aennemeling aerselde, riep den Vene rabel de toezieners en zegde hun Leyd hem weder op het Voorhof. Dan raedpleegde den Venerabel de logie en na eene konferentie van eenige oogenblikken, wierd den nieuweling weder binnen gelèyd en men deed de opvolgende proeven. Onnoodig te zeggen dat hy aenveerd wierd. Maer, ten gevolge van dien tusschenval stelde een lid voor van op eene beslissende wyze, ja of neen, te bepalen, of de francmagons verpligt zyn aen het bestaen van God te gelooven. Om die kwestie op te lossen, zal er in 't kort eene volle zitting plaets hebben. Indien wy er in gelukken gelyk wy het verhopen, eenen hoek van het dek sel op te ligten dat die beraedslugingen moet ver bergen, zullen wy voorzeker onze lezers met on ze ontdekkingen bekend maken. Het zal een zeer nieuwsgierig schouwspel zyn te zien hoe deze geloofsstelsels zullen gesmeed worden door die vaders der onderaerdsche kerk die onlangs rond het standbeeld van een hunner deden zingen Geene geloofsleer meer, blinden band Wy ontvangen uyt Weehen, zegt den Jou mal j de Bruatelleseene tyding die wy slechts onder alle voorbehoudiugen geven, alhoewel zy, schryft men ons, zeer geloofd word in de hoofdstad van Oostenryk: er is kwestie van het huwelyk van Z. K. H. den graef van Vlaenderen met de prinses Marie-Louise-Francisca-Amelie van Saxen-Co- burg, dochter der prinses Clementine van Or leans en bygevolg regtsweer van den belgischen prins. RUNDERPEST. GENEESMIDDEL. Om die ziekte te ontdekken, moet men den mond des diers openen en zyn adem rieken. Is den adem verpest, dan moet de medecyn zonder uyt- stel gebruykt worden. Wanneer het dier door de ziekte getroffen is, verspreyden zyne uytwerpingen een byzondereu slechten geur. Na dal het beest de medecyn genomen heeft, moet het warm gehouden worden in eene wel ver luchte en met kloorkalk gezuyverde stalling. Elk ziek dier moet terstond van al degene, die goed ge zond zyn, gescheyden worden. Medecyn tegen de Runderpest Neem een kilo kleyue roode ajuinen en een ki lo look; pel die doe ze samen in een mortier en maek er een dunner, pap van, waerby gy 750 gram men gemalen gingember zult voegenmeng daerna alles goed oudereen. Vervolgens zult gy 925 grammen assa fcetida (duyvelsdrek) nemen giet er genoeg water in om het te bedekken en laet dit koken, wel zorg dra gende aenhoudend de harde gedeelten te roeren, zoolang tot er niets,-dik meer blyfl. Giet dit afkook sel van assa feelida over den pap van ajuyn, look en gingember, en roer dit zeer sterk. Voeg er dan on geveer 10 liters rystwater by en laet het koud koud worden. Het voorgaende is toereykend voor 14 koeyen of ossen. Dosis. Voor eene koe of os, ongeveer 5/4 litervoor eene veers ongeveer 1/2 liter; voor een kalf, onge veer 0,35 centiliters. Behandeling. Twee of dry uren nadat de medecyn ingegeven, is, geeft men aen de koe of den os twee liters of 2 4/2 liters gekooklen rvst; aen eene veers of een kalf, eenen liter of 1 1/2 liter doe er een weymg zout by om het smakelyk te maken, en doet dit drinken, by middel van eenen hoorn of trechter, als het dier weygert in te nemen. Gedurende twee dagen moet het dier volgen- derwyze gevoed worden men zal het dry mael daegs een dikken rystpap geven, en by elke inael- tyd mag men eeiie goede greep hooy voegen. Als de dieren gewoon zyn aen wortels, mag men hun den derden dag, een vierde geven van hun gewoon voedsel, in twee eetmalen, zonder ryst. Den vier den dag de helft en zoo vervolgens. Als deii mond des diers gevoelig is, sal men deuzelven wasschen met eene heldere pap van gekookte oranjeschors. Als de ingewanden gedurende 12 uren niet werken, als het dier verstopt is of de niaeg gezwol len, zal men aen eene kóey of aen eenen os 250 grammen versch en ongezouten spek geven, gereed gemaekt in vorm van bollen, en slechts 125 gram men aen eene veers of een kalf. Indien, daerentegen het dier lyd aen afgang, zal men het de volgende mengeling geven; aen eene koe of os: Een kleynen lepel laudanum, en een wynglas cachou tinktuer in eenen halven liter dikken ryst- pap. Men kan niet genoeg aenbevelcn onmiddelyk de remedie toe te dienen op het oogenblik zelf, dal men bemerkt dat den adem slecht riekt. REGTBANK. Het hof van beroep van Colmar heeft den 15 maert een belangryk arrest verleend dal verdient gemeld te worden. Het heeft beslist dat de kin deren geboren uyt twee persoonen tussclien welke het huwelyk verboden was uyt oorzaek van bloedverwantschap of verbindtenis, gèly'k een schoonbroeder of schoonzuster, niet kunnen gewettigd worden door het opvolgend huwelyk van hunnen vader en moeder aengegaen door dispensatie. KAMPSTRYD VOOR HET VET VEE. Eene groote menigte heeft de jaerlyksche vee- merkt bezocht welke plaets heeft gezamenllyk met den kampslryd voor het vet vee, in het slaglhuys van Brussel. Den jury heeft zyne werkingen te middag be gonnen. De voortbrengsels der gekruyste geslachten Durham hebben de eer van den wedstryd voor de ossen en veerzen. Mev. Paul Claes, van Lein- becq, heeft de bezonderste pryzen behaeld (eerste pryzen der ossen van eerste en tweede klas). Den eersten prys der veerzen is toegewezen aen Louis Gryspeerdl van Ceurne (Wesl-Vlaenderen)- Den os van het grootste gewigt, weegt 1054 k., wierd ten loon gesteld door de broeders Van Hille, te Eessen. Hy is vyf jaren oud en heeft den eersten prys van derde klas behaeld. Eene eerlyke melding is vergund aen M. Du- tröne, die eenen os heeft ten toongesteld (buyten wedstryd) van normandsch geslacht, en genaemd Sarlabot IX, gekroond in den internationalen wed stryd van Gend voor de ossen zonder hoorns. Het verken van groot gestalte, eersten prys, weegt 338 kilos en is van inlandsen ras. Dit van kleyn gestalte le klas, is van engelsch ras (Suffolck- Derby) en weegt 269 kilos. De merkt van het slagthuys telde 1110 hoofden groot yee. Er waren 420 ossen, 116 stieren, 524 koeyen. De grootste gewigten op de merkt waren van 1015 kil. voor eenen.stier 955 kil. voor eenen oS en 882 kil. voor eene koey. De verkoop pryzen bleven vast. Den 23 dezer heeft er eenen brand waervan de oorzaek onbekend is, te Ovcrmeire, de huvzen van Th. Dierickx en J. Bruycke in assche gelegd. Een groot deel van den huysraed en der kleéren is door de vlammen verslonden; de schade van den eersten word gerekend op 6200 franks, voor den tweeden op 1500 fr.; alles was verzekerd. Een schrikkelyk ongeluk heeft woensdag avond binnen de gemeente Malderen plaets gehad De echtgenoten Seghers waren dien namiddag samen naer hun werk gegaen, eenen lOjarigen zoon te huys latende, die gedurende hunne afwe- zigheyd rapen sneed voor het vee, hetgeen hy ondei de buys der sloof verrigle. Den kleynen was in slaep gevallen en eene'genster, vuer zyne klee deren vattende, ontwaekte hy eerst wanneer hy 111 volle vlam stond- Men zegt dat zyne kleederen van zyn lyf gebrand zyn tot aen den halsdoek, waervan insgelyk een groot deel van verbrand is Alvorens de ouders t' huys waren, was den Eerw heer onderpastor bezig met den ongelukkigen jongen de H. Olie toe te dienen, die 'sander- daegs vroeg in den morgend in de grootste pynen bezweken is. In den nacht van 20 lot 21 dezer, hebben er kwaeddoeners poogen in te breken by de wedu we Van Goethem, wyk Zeshoek, onder Slekene, maer hunne poogingen zyn vruchteloos gebleven de kwaeddoeners hebben de vlugl genomen op het geweldig geroep eener nrevd van het pachthof. Vrvdag avond is er een voorval op den Slaets-yzerenweg le Bloemendaele gebeurd Dry kinderen van de school lerugkeerende, gingen over de sporen, zich het hand gevende, niet legenslaen- de de vermaningen en de kreten van den ban ier- wachter die den tyd niet meer had van ze tegen te houden, toen den expresstreyn van Gend naer Brugge aenkwam. Een der kinderen. Grande ge naemd, wierd aen het hoofd geraekt door de loko- molief en de dood opgenomen. De twee anderen wierden niet aengeraekt. De ongeliikkige dochter had zondag hare eerste kommunie gedaen. Het lyk van den horlogieinaker Alfons Block, die uyt Brussel verdwenen was, zonder men wist wat er van hem geworden was, is uyt de Schelde, te Kriiybeke, onder Dendennonde, opgeviseht. Al les doet veronderstellen, dat dien ongelükkigen hel slagtoffer van een ongeval is geworden. Den Eerw. heer Robelte, pastor van St-Ja- cobskerk, ie Gend heeft aen de provinciale com mis sie der Studiebeurzen eenen krachldadigen brief geschreven om ie protesteren tegen de afvraeg hem gedaen van de lilels der fondalie van wylén Hubert Raellén. Het oud voorgeborgte der Antwerpsclie poort en Sl-Amandsberg te Gend zyn eergister verrast en bedroefd geworden door eene zeer smartelyke ge beurtenis: den heer Vermersch, commissaris van politie van Oostakker-Sint-Amanu, heeft zich, om trent halver elf ure, in de herberg genaemd Het Nieuw Schuttershof, door 't hoofd geschoten. Sedert langen tvd leed den heer Vermersch aen eene pynlyke ziekte, én, naer men zegt, had hy in den laetsten tyd veel verdriet gemaekt door de be- dreyging dal men hem 200 francs van zyne 1000 fr. jaerwedde zou willen aftrekken. Wat hiervan zy, is ons onbewust. Alvorens zyn rampzalig plan ten uytvoer te brengen, was den commissaris van Ooslakker-St- Amand door verscheydeue personen aengesproken geworden, die, by den aenblik van zyn verwilderd gelaet en zonderlinge gebaerdén, hoogstens onge rust waren geworden doch hy wist aen allen te ontsnappen. Zyn procesverbaelboek en zyne decoratie als lid der Maetschappy van de oude wapenbroeders van Leopold, had hy by iemand in de buert neergelegd. Het laetste door hem opgeriiaekt proces Verbad draegt de dagleeking van den 20 maert. De dood is onmiddelyk geweest, eu het lyk des ongelükkigen commissaris is naer 't hospitael der Byloke overgebragt. Uyt Loenhoul. 25 maert, schryft men Gisteren namiddag is den bliksem hier op eenen boom geslagen waëronder den knecht, de meyd en het paerd van dén landbouwer A. Kennis zich wa ren gaen verschuylen voor den slagreden. Zy wier- den alle drye door den bliksem getroffen de meyd stond op eenen oogenblik in brand tegen den avond heeft men haer de Sacramenten der sterven den toegediend, doch dezen morgend was haren toe stand veel verbeterd. De vlaemsche lael komt eenen harer byzon- dersle voorsLaenders, en verstandigste kenners te verliezen. Den eerw. kanonik David is zaterdag nacht le Leuven overleden. Verleden zondag had den genaemden R., ho venier, wonende le Berchem, in eene herberg twist gehad met onbekende personen, met wie hy eeni- gen tyd later de herberg verhel Sedert dien oogen blik is den jongeling nog niet teruggekeerd in de ouderlyke wooning, en men weet niet wal er van hem is geworden. Men kan gemakkelyk begrypen, in welke onrust zyne.ouders moeten verkeeren. B1UYTÉNLA1VDSGII nieuws.' DOOD VAN KONINGIN MARIE-AMELIE. De dagbladen geven eene droevige tyding, de gene van de dood der moedige en weerdige levens gezellin van wylen koning Lodewyk-Philips. Zie hier in welke bewoordingen men die treurige gebeurtenis aenkondigt Wy melden met Smert, de dood van de gewe- zene koningin der Fransehen, Maria-Amelie, welke verleden zaterdag morgend, het kwaert na 11 uren, is overleden te Claremönt, naby Esher, al waer zy het grootste gedeelte van haer langdurig ballingschap heeft doorgebragt. De doorluchtige overledene was geboren den 27 april 1782 en zou dien ten gevolge eenige we ken haer 84® jaer bereykt hebben. H. M. was 'dochter van Ferdinand IV, koning der Bpyde- Siciliën en was den 25 november 1809 met Lode wyk-Philips, hertog van Orleans, later koning dei Fransehen, in het huwelyk getreden; men weet dal uyt dit huwelyk vyf Zonen en twee dochters zvn voortgesproten, le welen: Ferdinand, hertog van Orleans, overleden injulyl842; den hertog Nemours, geboren in 1814; Fraugois, prins van Joinville, geboren in augusty 1818; den hertog vart Montpe.nsier, geboren in july 1824wyle Louise, koningin der Belgen, en de prinses Clementine, geboren in juny 1817, en in 1843 met den prins van Saksen-Koburg-Golha gehuwd. Hare Majesteyt heeft een groot deel gehad in den tegenspoed van 1850, welke de verheffing van Lodewyk Philips tot den troon, 11a den val van zynen .bloedverwant Karei X, voorafging. De koningin was 11a de abdikatie van Lode- wvk-Philips in 1848 naer Engeland gekomen. Ge durende haer verblyl te Claremönt had de deugd zame en godvrucgtigc koningin zich door haré talryke liefdadige werken duerbaér aen dé inwoo ners gemaekt. - Eene zonderlinge wedding. Dén prins A. heeft het raedsel opgelost 0111 zich le midden dei- Stad Parvs te doen aenhonden, zonder eeiiemis- daed of overtredinggepleegd te hebben, eu zonder op eenige hoegenaemde wyze eenen gendarm, sfadssergent of eenig hoegenaeinderi agent der openbare magt te hebben beleedigd. Dit z\n de bewoordingen der wedding welke hy met den markies du C. heeft aengegaen. Ziet hier wat er gebeurd is: Gisteren zat den prins A. in een koffyhuys vari den boulevard, waerin den markies du C. op hem wachtte, ineen kosluem hetwelk J. Prüd'hommë de livre der armoede zou geheeten hebbeneeri kiel aen stukken, eene uytgevezelde broek en een hoofddeksel waerin men met moeyte eenen hoed kon herkennen. Hy trad binnen en vroeg koffy. De gargons dachten aen eene misvatting van den armen duyvel en zegden hem dat dit prachtig koffyhuys geene kroeg was. Den prins drong aen en liet een pak bankbiljet- -ten zien, zeggende dat hy het middel bezat 0111 te betalen, op een teeken van den patroon wierd hy bediend en terzelfder lyd boden er zich twee poli- lie-agenten aen en dwongen hem by den politie- kommissaris le volgen, om te regtveerdigen op wélke wyze zulk eene aenzienijke som zich in, de handen vaii zulk een armoedig gekieed man be vond. Hy volgde hen en eenige stappen van daer kwam er M. du C. tusschen en hier eyndigde dé jökkerny. Den prins A. had zyhë wedding gewon nen. - M. Adier chiriirgien-landmeestër, oude Graen- halle N° 15 te Brussel, berigt ons zyne aenkomsl in de/.e stad. Dezen artist, welken over eenigen tyd eeri merkweerdig boekdeel handelende over dé mond-en tandziekten heeft uylgegéven, doet hier door zyne buytengewoone talenten in dees vak liylschynën en levert aldus de waërborg op dat men in zyne kunde volle vertrouwen mag stellen. M. Adler is den eenigén tandmeester die mei eëne eervolle melding door de geneeskundige fa- crilteyt voor de zyne kunsttanden en gebyten is bekroond geweest. M. Aider zal den eersten zaterdag van elke niaend in het Hotel de dry Koningen alhier van 9 uren voor-tot vier urén namiddag de persoonen ontvangen die zynen dienst zouden benoodigen. Op Roozen Kermis. Maendag, zvnde 16 April zal er eene schieting met de bol Ié piaets hebben by Jean Van Geit, in den PlaiSanten Hof te Aelst- Mylbeke om 5 uren namiddag. De pryzen zullen bestaan in geld. De inleg is bepaeld op fr. 1,10 bolrapersgeld begrepen. De Leerkoersen van H. CleVènberg zullen gMB (tend worden op Jlaendag 16 April toekomende.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2