De Bisschoppen van Belgiën en van Holland, en de Studiebeurzen. Bekendmaking, Venditie van 6,000 SPASUiE ISopposlaken Venditie van 10,000 SP Alt RE Hoppeslaken, ^gJi n'lÉi-.. t LUi'j r n - i mi -1 i 11 - Llü In Zwitserland, in dit door de liberhaters zoo hoog geroemd land van vryheyd, zyn de bis schoppen byna overal geboeyd door de dvvinge- dandy der bestierders:, in de catholyke streken worde u zy gedwongen de klokken der catholyke 'kerken te later, luyden enz. voor de begravin gen der protestanten; en in de proteslantsche of gemengde streken, by voorbeeld indé groote stad Bazel zelve, waer'eene menigte caiholyken woonen, is het aen de bisschoppen stellig ver- •boden boven de catholyke kapel eene klok te hangen; ja, zymogen er geene bisschoppelyke bevefbrieven uytgeven, die voorop door de pro teslantsche overheyd niet is goedgekeurd, en den pastor die zulk eenen bevelbrief aen zyne paro chianen voorleest word voor de reglbank ge sleurd en met geldboete en kotzilling gestraft Zou het zulk eene vrybevd wezen die onze twee Verbondsheeren aen onzen Eerw. deken zouden vergunnen, indien zymeester waren? Antwoord als 't u belieft.... Maer zwygen zal wel een deugd zyn; zey Paken Mertens. Een ander feyt dat de twee heeren uyt 't Ver bond krokodillentranen uytperst, is de moord van dry protestanten in de catholyke stad Barletta (koningryk Napels). De omstandigheden dezer zaek zyn nog niet gekend maer onderstelt dat er aldaer 'een schelmstuk begaen zy, wy vragen aen deze twee heeren of zy wel ooyt eenen enkelen traen gestort hebben over het afgryslyk lot van dit eertyds zoo bloeyënd koningryk, ofzy het wel ooyt beklaegd hebben van zoo veel jaren onder de 011- dragelyke dwingelandy van een leger van 90,000 piemontezen te zuchtenof zy met de verwoe sting van g'heeie landstreken, met de brand stichting van zoo menige dorpen en ldeyne ste den, met den ondergang van zoo veel honderde en duyzende onnoozele menschen, welkè de pie montezen of vermoordden, of levendig verbrand den, of in rotte kerkers versmachtten, of zy over al die gruweldaden wel ooyt eenig medelyden getoond hebben? Ja, of zy de tydingen derzelve niet met eene satanieke voldoening in hunne kolommen hebben opgenomen!!.... En dit koppel heeren storten krokodillentranen over een feyt dat nog niet echt is en welks verhael reeds ten grooteren deele gelogenstraft is, by voorbeeld, dat de protestanten levend verbrand zyn gewor den enz enzOh die mannen van medelyden over al 't afschuwelyke dat wy hierboven aenha- len zullen zy geen woordje kikken noch mikken, want zy weten dat liet vuyle vogels zyn die hun nen eygen nest b De Belgische Bisschoppen te Mechelen onlangs vergaderd, hebben eene gezamenlijke krachtda dige prolestatie tegen de roofwet der studiebeur zen aen 't gouvernement géstuerd, waerin onze hoogweerdige prelaten de onwederleggelykste redens doen zien om welke zyin geweten verpligt zyn die wet van onregt en inpalming tegen te wer ken wel verre van in eeniger voege de hand aen derzelver uytvoering te leenen. De Bisschoppen van Belgiën sluyten hunne krachtige protestatie met de verklaring dat zy hunne handelwyze aen den H. Vader Pius IX, hebben onderworpen, en dat dezen die handel wyze volkomentlyk heeft goedgekeurd en aen- gekleefd. Wy zyn nieuwsgierig te weten wat het ministerie daervan zal zeggen, en nog nieuwsgieriger of den koning dit ma^onniek geweld niet met eenen keer zal opscheppen Daeraen verwachten wy ons, want voor den vorst zien wy geenen anderen uytweg dan de kliek, die eene wet van schreeuwende on regt en brutalen aenslag op den eygendom, mal- gré tegen het openbaer geweten, wilt uytvoeren, af le danken en 't volk te raedplegen om te weten of het ook meêstemt om dit princiep van onregt- veerdige inpalming in onze wetboeken te laten insluypen. De* Bisschoppen van Holland hadden ook van den gouverneur van Braband, gelast door het ministerie, een vermaen ontvangen om de in hun bezit zyne fondatietiiels van Studiebeurzen TE RUG TE GEVEN, ook net aisof zy dezelve gesto len hadden. Maer de Hollandsche prelaten hebben aen onze staetsmannekens eene antwoord ge^ zonden waer zy zullen haer tasten. Wy laten die stukken hier volgen om de Belgen in te lichten nopens de wetten die uyt de magonnieke liberha- tersmisse komen. Zie hier eerst de antwoord van Z. H. den bisschop van Utrecht; Aen M. den Gouverneur der provintie van Braband, in Belgiën. 'S Hertogen bos® 22 february f866; Mvnheer den Gouverneur. Ik heb de eer gehad den brief le omvangen van den 4en dezer, door denwelken hel u behaegd heeft, my, in myne hoedaniglieyd van vergever van studiebeurzen, tol verwilliging, dry besluylen toe le sluren van 19 de cember laclst, legengeleekend door den Minisler van justitie in Belgiën, belrekkulyk deze beurzen. Ik zou vermeeneu aen myne pliglen te ontbreken, in dien ik vertoefde den droevigen indruk ledoen keilnen welken die mededeeling op my gemnekt heeft, als ook royne verwondering nopens hel doelwit lol het welk gy goed gevonden hebt my dezelve le doen. Gy vei hoopt vooizeker niet. Mynheer den gouverneur, dal een Bisschop lol de uytvoering medelielpe van maelregels vvaervan eiken onparlydigen meusch de onreglveerdig- lieyd herkend heelt, en waer van den godsdienst vyan- digen geest alleen den sleutel kan geven. Regten vernie tigen die verscheydene eeuwen vveêrstaen hebben a6n de veranderingen der tyden, die geëerbiedigd zyn ge weest door de vorschilligste gouvernementen, ja* zelfs door de omwenteling die alles omverre wierp, schenden hclgene door de besehaefde lander, altvd aenzien is ge- weest als het heyligste daler bestaet: den wilder stervendenhel willekeurige in de piaels stellen van hunne laelsle schikkingen; van hunne bestemming de fondsen afkoeren die de godvruchligheyd onzer voor ouders achter gelalen hadde om de levieten van het heyilgdoui to vormendit zyn scbroomelykheden die alle eerlyk hert moeien verontweerdigen. Zocd gy my bckwaem achten dcrgelyke aenrandingcr» te onder steunen, zoo Verre myne pliglen le verraden, den kreet van niyu geweten uyt le dooven? Ed indien gy u dit eyndo 'niet hebt voorgesteld, waerom my bedroeven door de oTieieele zending van schriften die maer al le w el bcwyzau en bet mysterie van boosbeyd volbragt ivord Overigens, Mynheer beu Gouverneur, verschaft my dezen stap van uwen kant de gelegenhevd om openlyk mViie gevoelens te verklaren nopens helgene slechts in myne dogen eene ECHTE KOOVERY is. Verre van er te willen aen medelielpen, of my te bepalen by eene on werkzame laek, protesteer ik, in myne hoedanighcyd van vergèvér op de stelligste wyze legen alle verandering in de handel wyze, bet gebruvk en de toewyzing der stu diebeurzen, en legen al wat zou kunnen de schikkingen en inziglen tier "stichters krenken met vérbod aen allen op wien ik reg'sgebied heb, van er op welkdanige wy ze aen deel le nemen. Ik ben gelukkig deze proieslatie te mogen ondersleunen door de wetgevende akten van myn land, van welk bet gouvernement, in zvne groote billykbevd, zich verheffende boven dé driften en den partygeest, gestadig eerbied bewysl aen de onverander- lyke princiepen van regtveerdigheyd en naluerlyk regt. Hoor zyne dekreten van 181*8 en 1829, is den wil der stichters van studiebeurzen de onschendbaerste dei- wellen verklaerd; en die dekreten, het zou my verwon deren dat gy ze niet kendet omdat zy iii Belgiën uytge- gevèn zyn, eu dal uwe regtbanken zeiisuwe hooge ho ven van justitie, er de volmaeklsle grondwettelykheyd van dae'rgesield hébben. Geweerdig-, .Mynheer den Gouverneur, de verzekering te ontvangen van myne zeer, onderscheydene achting. Den Aertsbisschop van Uirecltl, apostely- ken besluerder van het bisdom vak 's Herlogenboschvergever der fonda- 'tien van studie beurzen. (Geleekend)J. Zwysen. Mgr. den bisschop van Harlem is vlytig de krachtdadige protestatie van zynen eerbiedweèr- digen metropolitaen bygetreden. Zie hier zynen brief Aen M. den Gouverneur van Braband, in Belgiën Harlem, 10 maert 1866. Mynheer dón Gouverneur, De bekendmaking der besluylen uws Gouvernements nopens de studie-beurzen, welke gy my den 1 february laelst gedaen hebt, verwondert my grootelyk^. Gy ver- slaet zekerlyk niet my bier door te onderwerpen a&u de gouvernementele maelregels van een land aen 't welk ik ganseh en geheel v'remd ben, en vvaervan de besluylen mv langs eenen andere weg hadden moeten toekomen, indien zy eenigen invloed op myne voornemens konden hebben. Maer hel kort makende aengaende dit gebrek van gevoegelykheyd, liaest ik my, M. den Gouverneur, u le onderrigten dat ik ganseh er: geheel myne aenkle- viug geve aen de prolestatie legen gemelde besluytcn en tegen alle verandering in bel bestuer, het gebruvk en de vergeving der beurzen, protestatie welke den 22 february laelsleden u heefl doen toekomen den Melropo- lilaer. rnyner provintie, Mgr. den aertsbisschop van Utrecht, my gedragende aen de beweegredenen op welke Z. H. dezelve gestaefd heeft eu die ik de eer heb op de stelligste wyze le herhalen. Aeuveerd enz. Den Bisschop van Harlem, ver- gever van studie-beurzen. t G.-P. WlLMER. Ter geiegenheyd van wat den eerw. heer Ro- bette, pastor van Sint-Jacobs te Gend word aen- gedaen wegens de studiebeurzen wet, maekt den Bien Public de volgende bemerkingen toegepast aen de gendsche senateurs welke de bêurzenwet hebben helpen tot stahd komen Als eens liberalen, meer gevorderd doch meer logiëk dan deze van 1865, eene wet zullen hebben gestemd vaststellende dat, om reden van algemeene noodzakelykheyd, de hofsteden van M. Geldolf en de kasteelen van M. Grenier en ftecock moeten vereenigd worden met bet ryksgoed, tot nut van 't goed bestier dezer eygendommen, die heeren zullen zy zich buygen voor de wet ge stemd door bet liberael parlement van de toe komst En zal het voor eene wet genoeg zyn de meerderheyd te hebben vereenigd der stemmen om de uytdrukking te zyn van 'L regt en om de gewetens te verbinden f M. J.-B. De Schepper, gebortig van Pamel- Ledeberg, onderpastor le Mérchtem sedert 17 sep tember 1845, is er godvruchtiglyk overleden den 2 april in den ouderdom van 50 jarpn en 7 maen- den, na eene langdurige en pynlyke ziekte, geleden niet eenen wonderbaren moed en eene echte voor beeldige onderwerping. Zyne goedaerdigheyd en zyne groote liefde voorde armen «hadden hemde algemeene achting Verwoi ven. Men zegt dat den heer Kevniolen, eersten advokaet-generael by bet Beroepshof te Gend, zal benoemd worden lot lid van liet Mof van Cassatie, in Vervanging van vvylen den heer Joly. Dt-n 26 maert is er teSt-Gillis een bloedigeh twist onlstaen lusschen dry soldalen van het gar nizoen van Dendermonde, en dry burgers, in de herberg gehouden door den genaernden Jan Beeck- man;in dit geschil heeft dezen laetsten van den soldaet Ullens onder den linkeren arm eene bajo netsteek ontvangen; Den Koning en de Koningin hebben op witten donderdag en goeden vrydagde goddelyke diensten bygewoond id St-jaCobskerk. alsook de Puescl.mis- se. De Koningin, Vergezeld van den grootmeester haers huyzes en twee staetsdamen, woonde ook hel sermoon by over de Verfyzenis, door pater Celes- lyn, oer orde van de Kapucienen. Paler Celeslyn begon zyn welsprekend en treffend sermoen met eene korte toespraek, vol tact, tol Hare Majesleyt. over het heeilyke voorbeeld, dat zy in deze dagen van kerkrouw gegeven had, met te komen neder- knielen voor het graf van Christus, dit graf, waer al d"* majesleyt der wereld verzinkt maer waer uyt Christus zegepralend öprvsl, om bezit zyner heerlykheyd te nemen. Sluytende, deed den beroemden pater een oproep tot de geloofi- gen, om hunnen Paachen le houden, wyzehdë op het sclioone voorbeeld, hun allen door den Koning en de koningin gegeven. Dit onverwacht incident maekfe, op de talryke vergadering van geloovigen, in de kerk aenwezig. eenen diepen indruk. Men zegt dat al de officiers, die den ouder dom bereykt hebben om op pensioen gesteld te worden, eerstdaegs het berigt zullen ontvangen of reeds ontvangen hebben, dat zy op 25 juny aen- staende zullen opboudeu vau het leger deel le ma ken. Den minister van oorlog heeft de burgerlyke gouverneurs der provinlien verwittigd dat de niili- liens der klas van 1858 den 1 april 1866 de acht jaren van dienst vervuld hebben die vereyscht wor den door de wel, en aenschouwd zyn als van dén dienst op dit tycjstip ontslagen. Nogtans zal hunne afkorting op hunne massa wegens kleeding slechts twee jaren na dien (yd gedaen wordeu gelykvor- miglyk aen de wet van 8 juuy 1853, en zy zullen op de naemïysi geschreven blyven. Te rekenen van den 1 april kunnen de militiens van die ligting pasoorlen voor het vremde verkrygen, zonder be- zondere magliging van het departementen van oorlog. MlM. de gouverneurs zvn verzocht van ach- tervolgens aen den minister die militiens aen te duyden die dergelyke paspoorten zoudeu ontvan gen hebben, op dat er nota van genomen worde om ze van alle onaengeiiaemlieyd te bèvryden. De militiens der klas van 1861 zyn sedert den 1 april tot de reserve overgegaen en van dan af hebben zy krachtens dé wet van 8 mey 1847, hel vermogen van le trouwen na hunne schulden aen de massa belaeld te hebben. Zy mogen ook volgens de wet van 28 maert 1835 militiens van de twee laelsle ligliiigen substitueren. Te rekenen insgelyks van 1 april, is de klas van 1859 de oudste geworden en boven liet vermogen welke de militiens van die klas reeds hadden van deze te vervangen der twee laelste hgtiugen, mogen zy, krachtens dezelfde wet, zich aen bieden als plaatsvervangers voor al de andere militie-klassen. Ingevolge, heeft den minister aen de korps over sten bevolen, van wegens de militiens van die klassen, op de wyze te handelen die de wet voór- schryft. Zondag laetst, orn 2 uren des namiddags, heeft in de Salie de VOriënt te Brussel de groote meeting van werklieden piaels gehad ten voordeele der kiesliervorming. Gedelegueerden van Werkende genootschappen van VeTviers, Luyk, Antwerpen, Gend. Brugge, Oostende, Bergen, Charleroy, enz., woonden die vergadering by en hebben er het woord in het fransch en in li t vlaemsch gevoerd. De meeting heeft eenpariglyk de algemeene stemming toegejuycht en is uyteen gegaen op de kreten van Leve de Hervorming en be slissende dal er eene tweede vergadering op den eersten Sinxendag zou plaets hebben. M. De Maere, stadsschepen le Gend, heeft tyn ontslag van schepen den koning toegezonden. Sedert eenigen tvd doet de stad Brugge wer ken van eftëumaking uytvo<-ren aen de vesting, tus- schen de Amede- eu de Bouveriepoort. Eergisteren heeft eenen der werklieden, den grond delvende een hard lichaeni gevonden het ontgravende, bemerkte hy dat het een grooten pot was. In de tegenwoordigheyd van verscheydene andere werk lieden is dezen pot geopend en men heeft er een hoofdschedel in gevonden en andereTnenschenbeen- deren. Het parket wierd van dezen vond onderrigt en denzelfden avond hebben zyne leden zich ter plaets begeven. Er heefl onlangs tusschen Iwaelf en vier uren, 's nacht, in de Vestingslraet te Antwerpen, by i\I. V. D. L, een belangryke diefte plaets gehad. Terwyl deze familie was uylgegaen en het huys al leen had gelaten, zyn de dieven in de woning ge drongen by middel van valsche sleutels, en hebben daerna den sekretaire open gebroken. De volgende voorwerpen zyn er gestoleneene goude broche met twee gouden ooringen, gegar- nierd met sleenen bedragende eene weerde van 350 fr.; vervolgens twaelf krisloffellepels en dito forkellen een zilveren suikertang, zes sloppen met zilver garnitüer, eene zilveren cilynderhorlogie twaelf zilveren kolfiielepels, een suikerlepel, twee gouden bellen, twaelf dessert messen, twee slee nen in mozaïkenz., alsook eene party papieren, be- staende in fondsen, antwerpsche en fieyburgsehe, en evndelyk al het geld hetwelk zy hebben kunnen vinden. Toen de bewooners t'huys kwamen, vonden zy de deur gesloten; zy traden binnen, mapr zoohaest zy eeuige papieren op den grond zagen liggen, welke de dieven met ter haest hadden laten vallen, wier- zy dadelyk gewaer dat er iets byzonders was voor gevallen. De weerde van al de gestolene voorwerpen, pa pieren geld, enz, beloopt tusschen de 15,000 a 16,000 franks. Een anderen diefstal is in den nacht van don derdag gepleegd met valsche sleutels zyn er in de Brouwerstraet te Antwerpen dieven gekomen in het bureel van M. D. W., facteur in Bornhenisch bier. Binnen gekomen hebben de dieven hel coffre /ort opengebroken, alsook eenen lessenaer en uyt het eerste eene som van 2500 fr. gestolen. Om die geldkist open le breken heeft men ze ten onder ster. boven gekeerd, even als den lessenaer; in dien toestand vond M. D. VV. dezen morgend zyn bu reel De uytberstingvan de runderpest die plaets had gehad le Contieh, in den stal van den landbouwer Schoeselters, is geheel en ganseh gedempt sedert 30 maert. 21 hoornbeesten zyn er afgemaekt, Men werkt krachtdadig aen de zuyveriug der stallen. De runderpest heeft zich ook vertoond te Ber- cliem by Antwerpen. Den 26 dezer is er eene koe gestorven by eenen.- landbouwer dier gemeente. De veeartsen van hel gouvernement, gelast met het dier te openen hebben kwetsingen gevonden aen aen den typhus eygen, maer den verkankerden toe stand der verdüwings-zintuygen heeft niet toegela ten dat de veeartsen zich onvoorwaeidelyk ver- klaerden. Den stal vaii den landbouwer, die nog 7 andere beesten bevattede, is in quarantaine geplaetst en dagelyks bezocht door deskundigen. Daèr den 30 reeds twee koeyen de kenmerkende teekens der ziekte loonden, heeft de hoogere over heyd zicli verpligt gevonden de afmaking van het vee dier hoef te gebieden, om de voorllooping te beletten. -— De volgende inlichtingen komen van een landbouwer der omslrekeu vau Leuven, onder dag- teekening van 30 maert. u De gunstige tydingen die ik medegedeeld heb nopens den veldoogst worden bevestigd door al hetgene ik sedert dien vernomen heb. De tarwe, de rogge en het koölzaed vertoonen eenen uyt- muntenden wasdom en bieden een goed voorkomen aen. De afwezighevd Van vorst heeft byzouderlyk de ontwikkeling verhaest van deze laelste plant en men meld my velden dié in bloey zyn. Men leest in de Meuse: Eene diefte d la Cartouche heeft te Tilleur by Luyk plaets gehad, in het huys van den heerS..., commissaris van het gouvernement by de Mael- schappy J. Cockerill, gedurende den nacht van den 24 tot den 25 maert. Den booswicht, die goed met de woning scheen bekend te zyn, is eerst in den hof gedrongen, door een nog al hoog hekwerk over le klimmen. Daerna, op de wyze van den beruchlen Cartouche, heeft hy -1 lV eene ruyt van eene glazen deur gebroken, én Mè het huys gedrongen, alwaer hy by middel van eeneft bytel eene salondeur van het gelykvloers heeft Opengebroken, waerin eeftensecretaire stond. Alfyd met behulp van gemelden bytel heefl hy dit meu* bel geopend, dat waerdyen inhield, en er uytgenó* i men: 4 banknoten van 100 fr., eece van 20 eu 68 i fr. in goud en zilver. Daer echter een man met zulk eene welgevuldè 1 beurs toch ten minste voor eenigen lyd den grootett 1 heer moet kunnen spelen, zoo heeft den leerling van. 1 Cartouche ook de hand gelegd op'een schoongot^ den üerwerk met kelen. Den loer gespeeld zynde, is hy slillekens vertrok ken, en was daerby zoo beleefd, dat hy den eyge- naer niet wakker raaekte. die op het eerste verdiep in e-'iien zwaren slaep gedompeld lag. De poli*ie en gendarmerie zyn ter opzoeking van dien slimme» dief; maer is hy zoo behendig als Cartouche, dan zullen zy hem niet ligt kunneft vatten. Wy vernemen dat den heer baron le Bailly de Tillegem thans byna geheel van zyne langdurige ziekte hersteld is, en dat den achtbaren vertegen woordiger van Tliielt na de Paeschvacanlie wéder de zittingen der Kamer zal bywonen. BUYTENLAIVDSCH NIÉUWS. 1Den minister van oorlog in Holland komt ds korpsoversten te berigten dal den koning besloten heeft dat de soldaten zonder wapens en met dé politiemuts zullen uytgaen behalve de zon- eu feest dagen. Dit is een voortreffelyken maelregel welkert sedert lang in Belgiën gevraegd word. Men leest in het b'ad de Tempt Een huwelyksbal, dat voorgegaen was door eene prachtige maeltyd, had de verledene week plaets in een hurgerhüys eener gemeente der om streken van Parys. De bruyd was eene schoone jonge dochter van 19 jaren, komende uyt een dpr vermaerdsté pensionnaten van Parys en den echtgenoot eeneri jongeling van eene zeer achtbare familie der piaels. Omtrent elf uren 's avonds, op het oogenblik dal den dans in vollen luyster was, naderde een der uytgenoodigden den bruydegom, en hem eeuige woorden slillekens gezegd hebbende, rukte hy hem mede uyt de zael. a Dees tusschen val bleef eerst onaengemerkt. Maer twee uren verloopen zynde zonder dat den echtgenoot wederom verschenen was, wierden er geruchten van ongeluk verspreyd, en de aenge- zichten tot dan toe met vreugde bedekt, verbleek ten schielyk, den dans wierd onderbroken. Men vernam eyndelyk dal een verkleedden po- lilie-agent den echtgenoot in eene koels naer de gevangenis der Prefekleur gevoerd had. Men oordeele over het uytwerksel le weeg gebragt door dien voorval. Men wilde eerst de schrikkelyké waerheyd verbergen aen de ellendige jonge vróuw; inaer*zy vernam welhaest wat er gnbeurd was. Er volgde een zenuwachtige krisis uyt; en heden vreest men zeer veel dat zy zinneloos zal worden van overtollige droefheyd. Oorzaken van betamelykheyd* beletten ons breedvoerigere omstandigheden te geven nopens die familie gebeurtenis. Men zegt dat den aengehouden jongeling be- tigt is van een openbaer schrift vervalscht te heb ben. M. Adter chirurgien-tandmeester, oude Graen- halte N° 13 te Brussel, berigt ons zyne aen komst in deze stad. Dezen artist, welken over eenigen lyd een merkweerdig boekdeel handelende over de mond-en tandzieklen heeft uytgegeven, doet hier door zyne buytengewoone talenten in dees vak uytschynen en levert aldus de waerborg op dat men in zyne kunde volle vertrouwen mag stellen. M. Adler is den eenigen tandmeester die met eene eervolle melding door de geneeskundige fa- culteyt voor de zyne kunsttanden en gebyten is bekroond geweest. M. Aider zal den eersten zaterdag van elke maend in het Hotel de dry Koningen alhier van 8 uren voor-tot vier uren namiddag de persoonee ontvangen die zynen dienst zouden benoodigen. j' BUIIGEULYKEN STAND GEBOORTEN. Mannelyk 7 j;, Vrouwel. 5 IIUWELYKEN. J. Smet, solferstekrhuker, met F. DeSchryver; solffersitekmaekgter. OVERLEDENEN. F. De Meersman, dagl. 64 j., te Moórsel woo- nende. J. Van Caeckenberg, 6 maend Schaer- beke.J. Podevyn, wedr De Ridder, landbi-79 j., Mylbeke. J. Callebaut, dagl. 24 j., Mylbeke. J. Callebaut, dagl. 24 j., Mylbeke. J. De haire, man Bernard, dagl. 52 j Hoogstrael.—G. Nóleris bedienden aen den yzerenweg, 24 j., Molenstrdet. 1 A. De Meersman, 3 maend Brabandstra'ëL J. B. Van Nuffel, wedr. De Neef liniienbleëker, 74 j., overreden te St-Denis (Vrankrykj. Te EremboAegem, op den Beggynenbosch, ted verzoeke van M. J. B. Jelie te Aelst, op dynsdag Itf April 1866 (0. L. V. Boodschap) om 10 uren 's morgens. Do»or het ambt van den Notaris DESMET te Erembodegem. te Erembodegem aetf de Denderbrug aen de Static op Maendag 9 April 1866 om 1 ure na-noen door het ambt van den Ndtaris DESMET, te Erembo degem.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2