Deu 15de" Apostel. Bekendmaking, vermaledyd werk van den artsgoddeloozen Vol taire, die roekeloos aen zyne aenliangers schreef dal zy den EERLOOZEN," dit is le zeggen Jesus- Chrislus, zync Kerk, zyne Leering met hem moesten verpletteren Kn den catholyken Koning, Leopold IT, zal dit alles toelaten, niet tegenwerken, niet doen eyn- digen als liy kan AchteruytWech gy, die zulks durft onderstellen, g'en kent het lierte van een dellig man niet, en daerom sluyten wy met effenaf te zeggen dat zoo eene handelwyze voor den Koning volstrekt onmogelyk is De twee Verhondsheeren hadden in hun laetste i\r al wederom eene openbare conferentie van de reeds gekende italiaensche krinolien Sezzi, op de groote zael van het stadhuys alhier, aengekou- digd. Het onderwerp der conferentie, zoo berigt- ten het de twee Verhondsheeren, was de KRO- NYK DER MODEN. Wyhebben vernomen dal erveel kleermakers, bottinnenmakers, schoenmakers, mulsenmaeksters.modisten en andere liefhebbers van wit goed tegenwoordig waren, en dat deze uylhet lieftalligen verstandig geklap der spreekster zoo groet nut getrokken hebben, dat zy voortaen g'lieel de pratyk zullen krygen der liberhatersche boeren en damen, die tot nu toe gewoon waren voor hunne toilette naer Rrussel ie gaen. Indien bet zoo ware, dan zouden ditmael de 300 franken welke de Aelstettaers jaerlyks voor den liberhaterskring moeten betalen, niet teene- mael nutteloos verkwist wezen. Maer volgens andere inlichtingen beeft de ver standige klapster zoo veel onuoozelen zeever verteld, van vliegen die met bare pootjes bare hoornkens krabben en van katjes die met de pootjes baer muylken wasschen en zich het hair kammen, van den vorm der manshoeden, van Grieken en Romeynen enz. enz. dat vele der aen- hoorders de buykpyn gekregen hadden, vooraleer deze fyne conferentie geêyndigd was. De twee beeren uyt 't Verhoud hadden zich ge- weerdigd den eenvoudigen Denderbode tot deze conferentie uyt te noodigen. Maer aengezien hy noch kleermaker, noch schoenmaker is, heeft hy goed gevonden de invitatie niet te aenveerden. Den ministerïelen Egonl du Parlement is woe dend, omdat liier te Aelst de catholyken zich tot Maria en Joseph wenden en dagelyks het gebed Memorare lezen, om met juriy aenstaende GOEDE en EERLYKE [bons et lionnstes) volksvertegen woordigers te bekomen. Het frauemaconsblad bekerid aldus zydelings dat de representanten van zynen kant slecht en onmiyk zyn. Den goddeloozen schryvelaer van Parys, die vroeger liet leven vanJesus heeft uytgegeven, komt een nieuw goddeloos boek op te stellen, onder den naem van de Apostelenen den geestigen M* Laserre heeft er een werkje tegen ingerigt dat hy. den 13dun Apostel noemt. Will gy een ëtaeltje hebben van de waerde der beredeneeringen die in het goddeiooze boek voor komen? Om den menschelyken oorsprong van den godsdienst die, als goddelyke leering omtrent twee duyzend jaren de wereld bestiert, daer te stellen, beweert Mr Renan dat de hemelvaert van Christus bet uytwerksel was van eene weder- kaetsing van bet licht gelyk men dit dikwyls op die hoogstens van Palestinen bemerkt dat de bekeering van Sint Paulus toe te schry- ven is aen eene verhitting door de zon en eene oogziekte, en dat bet Christendom zich heeft kunnen op de aerde vestigen omdat het tusschen de noodlydenden eene maetschappy inrigtte van ouderlingen bystand.... En om zulke dingen te zeggen moet men lid zyn van het Inslituet van Vrankryk, ervaren in de Öostersche talendaerom moet men de plaetsen hebben bezocht met de iaem van eenen doortrap ten aichéoloog. Zegt nu nog dat do vyanden van den Godsdienst niet altyd en overal dezelfde zyn of men ze zoeke in het Inslilut de France, of men ze ontmoete in de bureelen onzer liberale dagbladen Belgische, Fransche en Italiaensche Alle de poogingen aengewend ten eynde MM. Ansiau, Jouret en de Vroede te bewegen om bun mandaet van volksvertegenwoordiger te Soiguies te doen behoudenzyn vruchteloos ge weest. Die heeren verlaten definitievelyk het po litiek leven. Dit schryft men, maer tot hier toe gelooven wy er niets van. In de iiberhatery konnen alle soor ten van komediën gespeeld worden. ONGELIJK OP DEN STAETS-YZERENWEG. Donderdag morgend heeft op den Slaeis-yzerenweg le Gend een zwaer ongeluk plaets gehad den trevn, die ten 1 ure 25 minuien afslooml naer Gee- raerdsbergent Lessen en Alh, was, door eene ver keerde draeying der exentrique, op een ander spoor gekomen, en liep, voorby te tweede barrier achter de groole Statie, op eenen zaveltreyn. Hoewel, gelukkig, het convoy nog niet in volle suelheyd reed, was den schok toch zoo geweldig, dat den tender van de locomotief wierd gerukt en er bovenop vloogeen zand wagen, waerin een veertigtal werklieden, onmiddelvk achter de loco motief, wierd door 'l geweld omhoog gerukt en boven op den tender geslingerd deszeifs bodem brak als glas, en de verschrikte werkers vielen en sp»ongeu naer beneden, waerby eenigen min of meer gekwetst zyn geworden. Van den treyn naer Alh zyn insgelyks een groot deel ryluygen verbryzeld. In de ryluygen van i€ Mas zat. maer eenen reyziger, welks kaerl juyst door deti ireynwacbler Geefs wierd afgevraegd; dezen, den sehok voelende, rukte den reyziger met zich door'de geopende deur, en bevden vielen langS dei» weg hier door is den reyziger, anders gewis ëeri shiglofier, met den schrik ervan afge komen den tieyiiwachter heeft zich aen het been bezeerd een rytuyg van 2fc klasse is dwars dooi een van ïe klasse ingedrongeu. L)en treynoversten is, naer men zegt, erg ge kwetst. Wy vernemen dat echter niemand bv deze spoorwegramp gedood is geworden. In de waggons van 2e en 3e klasse bevonden zich een aental rey- zigers, waervan een zestal min of meer zwaer ge kwetst zyn geworden dezen aen den arm ande ren aen het hoofd. In ons leste Nr spraken wy van eene offerblok- historie, vcrhaeld door den briefwisselaer van den Journal de Charleroiwelke dezen briefwisselaer zegde le hebben gehoord uyt den mond van eenen godvruchtigen, doch liberalen Senaleur van West- Vlaenderen, burgemeester te X.... gemeente die hy bewoont. Dien godvruchtigen en liberalen Senaleur moei zyn den heer Mazeman de Coutliove, burgemeester van Proven, arrondissement Yperen. In die 'pro- vinlie kennen wy maer dien godvruchtigen libe ralen Senaleur en burgemeester op eene buylen- gemeente. Dae om vragen wy, dat den heer baron Mazeman in de dagblade i verklare ja or neen of hy de veranlwoordelykheyd dier historie op zich neemt. De drydagsche geeslelyke plêgligheyd ter eere van den gelukzaligen Berchmans heeft deze week, onder eenen groolen toeloop van geloovigen. in de Kerk dereerw. Paters Jesuilcn alhier plaels gehad. De kerk was met veel smeek versierd en de godde lyke diensten zyn er met de grootste plechligheyd verrigt geworden. M. C. Hulpiau, onderpastor van St-Mirlinus te Ronsse, is onderpastor van II. Kerst benoemd te Gend, en word te Ilonsse vervangen door M. L. A. De Corte, bachelier in godsgeleerdheyd en oud leerling van het belgisch kollegie te Roomen. M. F. Peusman, onderpastor te Zulte gaet in de zelfde hoedanigheyd naer Knesselaere, en M. Vital Van der Meérsch, onderpastor te Knesselaere, is onderpastor te Zulle benoemd. De volgende inlichtingen zyn toegekomen over de zelfmoord van een groenselverkooper te Schaerbeek by Brussel Dien ongclukkigen zou, naer men verzekert, aen eenen ontrouwen vriend eene som van 6'i00 fr., welke gansch zyn bestaen uytmaekle, geleend hebben- Uel is ten gevolge des vertreks van dien zoogezegde* vriend, dal by de wanhopige daed heeft uylgevoerd. Hel beroepshof van Brussel, kamer der inbescbul- digiugsslelling, heeft voor de assisen der provintie Henegouwen verzonden den genaemden Antonius Van den Bulcke, ond 40 jaren, bedienden der verzekerings- ïnaelschappycn, geboren te Hérinues (Henegauwen), lactsl te Üoornyk gewoond hebbende, beschuldigd van valschheyd in byzondere schrift te Korlryk in 1865, be- gaen te hebben, en voor dien tyd sedert mm dan tien jaren, in zyne hoedanigheyd van bediendeu dei :Hge- meene verzekerings societeyl le Brussel, veischillige valsehe kontraklen le hebben gemaekt ten nadeele van versclieydene persoonen. Den provinliaien raed van Braband heeft zaterdag den redeivvist geeyndigd belrekkelyk de zuyvering der Senne en, na eene zitting die zes uren geduerd heeft, den onderstand gestemd van dry miljoen welken den gemeenleraed van Brussel voor' dit ontwerp verzocht, heze belangryke beslissing is genomen door 41 stemmen legen 21 en dry onthoudingen. Een miljoen zal genomen worden op de leening van 1865 en de twee andere miljoenen op het dienstjaer van 1868, en er zal in voorzien worden by middel van hulp middels die zullen bepaeld worden in den zillyd van den raed in 1867. Er is zondag laelsl, omtrent 5 1/2 ure des avonds een brand uytgcborslen te Laken, voorby hel koninglyk kasteel, aen de plaets genaemd Pekpot. Het vuer was begonnen aen den ingang van eenen stal, toebehooren- de aen den genaemden Van Hamme en in welken zich eene koey bevond die sterk verbrand is, en een peerd dat van de eerste oogenblikken is kunnen gered wor den. Gansch eene massa huyzen ging de prooy der vlam men worden, indien de spoedigste hulpmiddelen niet waren aengeboden om het verslindend vuer in zyn mid- uenpunt te vergaderen, hen stal is gansch vernield als ook het voeder dat hy bevatte, he deur van dien stal is open gevonden op hel oogenblik van dien brand, en men heeft op de pjaetscn, een vveynig le voren, twee jongelingen gevonden die bezig waren met eene eigaer Le ontsteken. Het onderzoek by den politie kommissnris van Laeken begonnen, heeft bcstaligd dal die die twee jongelingen, den eenen 16 den anderen 13 jarenoud, ten minsten onvoorzigtiglyk hel vuer in den stal gestoken hadden, om hunne eigaer le ontsteken. Üie knapen, in de ge meente van Nederoverhumheek woonende, zyn ter be schikking van den prokureur des konings gesteld. he schade word geschal op omtrent 70Ü Ir. Eene droeve Lydingis alhier verspreyd, namelyk dat de Runderpest zich in de gemeente Zwyndrechl ver- klaerd heeft. Volgens dit gerucht zoü men reeds ver sclieydene stuks vee afgemaekt hebbenWy'wcnschen niéts zoo vurig als dit gerucht te mogen tegenspreken. (klok.) Dynsdag der verledene week heeft in de statie le Geeraerdsbergen een ongeluk plaels gehad. Een werk man, vader des huysgezins, welken hielp aen het lossen van halken, ontving een derzelve over het liehaem, ten gevolge van welke hv dry ribben en een heen verbrvzeld wierd. Men heeft hem opgenomen en naer hel hospilael gedragen, alwaer hy, na de sraerlelykste pvnen uylge slaen te hebben, eenige uren nadien overleden is. Het was een braef en werkzaem man hy laet twee minderjarige kinderen 'en eene ontroostbare weduwe achter, welke door dit ongeluk van alle middelen van bestaen beroofd is. hen olflcicr van den burgerstand te Luvk beeft donderdag een liuwelyk gesloten waervan men weynig voorbeelden lelt en dat een groot getal nieuwsgierigen had uytgelokt. hc- echtgenoote is in 1786 geboren en telt bygevolg 80 jaren; zy is weduwe sedert 38 jaren en dezen die zich met haèr iu hel huwelyk verbonden heelt, is slechts 45 jaren oud. Men schryft uyt Sleeiiockcrzeel dal er nogmaels een schrikkelyk ongeluk het gevaer bewezen heult welk er gelegen is in de kinderen alleen te buys te laten, he echtgenoote Van Gruuderbeeek was in hel veld gaen werken, haer kind, een doehterken van l jaer ond, in de wieg latende. By haren terugkeer bood er zich een schrikkelyk schouwspel aen de oogen der onvoorzigtrge moederzy vond de kleyne geheel zwart gebrand. Eene gloeyende kool uyt de sloof gevallen zyne, had een hoop strooy in brand gesloken, die op zvne beurt hel verslin dend vuer aen de wieg mededeelue. LE6AL1SATIE VAN HANDTEEKENINGEN. Een groot ongemak, dal onkosten en vertragingen veroorz3ekl, is hel voorschrift der wel, hetwelk gebied de handteekens' der notarissen en der officieren van den burgerstand te doen legalisecren door den voorzit ter der regtbank van eersten aenleg. hoorgaens is de zaek haestig, en men moet eene verre reys doen om die formalitevl té vervullen. Ingevolge belgeen er in Vrankryk bcstaet, heeft ons GouvernemuiiL woensdag aen de Kamer voorgedragen gemelde haiulteekeningen te laten legaliseeren door de vrederechters der kantons, waer geen voorzitter der regtbank van eersten aenleg verblvfl. Dien voorstel is jwmgenomen. In weynige dagen, beeft de neusslymvloed byna gansch don stal verwoest van MM. Iloebaers-Boonen en Ce, suykerraffineerdcrs te Velm (Limburg). Onder dag- leekening van den 17, waren er reeds 19 peerden afge maekt; 'dien zelfden dag moesten er nog anderen afge slagen worden. Uyt gansch dien talryken stal blyven er slechts zes peerden overEn zelfs' voor deze laetslen, vreest men dat den veearts van hel gouvernement welhaest ge dwongen worde eene toelating van afmaking te vragen, zoo lang hel gevaer der besmetting dringend schynl. Overigens, zyn de toegangen der stallen streng ver boden. Men kent niets van de oorzaken der scliikkclyke ziek te. he schade word geschat op 18,006 franks. Er is een verslag gesluerd aen den minister van binnenlandsche zaken. Men schryft uyt Dixmude; In de omstreken onzer stad heeft men in eene groole slokery een nieuw be drog ontdekt; hel cvfer van het proces-verbael bcdraegl 218.000 fr. AEN BOORD VAN HET SCHIP. Wy trekken hel volgende belangryk verhael uyt eenen merkwaerdigen brief door onze inissionnarissen uyt China geschreven 's Avonds ten 8 ure verlieten wy den spoorlrevii le Suez, en gingen onmiddelyk scheep op ilmpératrice, praciiligcn stoomboot van 500 paerden kracht. Ik weel niet of gy u een goed denkbeeld maekl van de lcvéuswyze die men volgt aen boord van een schip verbeeld a niet dal men er magere keuken houd 1 I.aet ons le samen eene wandeling doen op het dek. Zielhier keven vol, kiekens, kalkoenen, eenden, duyven, kwak kels, konynen; zieldaer vyftig schapen en omtrent zoo voel zwynen, zieldaer ook kalveren en ossen. Dit kort oogenschouw zal u doen oordeelen of hel wel van hon ger is dat wy zullen sterven, 's Morgens neemt men thé of koffy, ten 9 ure het onlbyt (twee schotelen visch, cry schotelen vleesch, zonder lekkernyen, als '1 u belieft) 's middags de luncheonten 5 ure net noenniael, ten 8 ure den thé. En dit alles op zyn fransch voorgediend, vvaerlyk men zou zich aen tafel denken by Néfour of Tavernier. En welk aengenacm gezelschapZonder te spreken van de vyfticn priesters die zich aen boord van ons schip bevinden, zielhier fransche kooplieden gevestigd te Sai gon of in China zieldaer versclieydene hollanösche ïiuysgezinnen die naer Java vertrekken een weynig verder eenen groep ehgelscbe officiers van het leger van Indië; en dan nog een zeker getal Spanjaerds aen den zeedienst gehecht en op reys naer Manilië, en dan nog, oh! ik ging liet merkwaerdigsle vergelen! duylsche ministers van het protestantismus met zich voerende eene gansehe bende jonge dochters bestemd om de huysvrouwen te worden hunner amblgenooten die hot Evangelie prediken aen de volkeren van Hindouslan. Zy zyn zeven in getal en hebben nooyl hare* toekomende gemalen gezien. Arme dochters! mochte den last van iiet huwelyk niet le zwaer drukken op hare schouders Al dit volk brengt zynen tyd door met kouten, lezen, spieken, he dames maken groot toilet; men heeft hier immers het toilet van 's morgens, het toilet voor den onlbyt, het toilet voor het noenmael, hel toilet van het Concert. Voor het Concert' o Ja wy hebben aen boord eenen piano en kunstige vioolspelerseiken avond na den thé laten de kunstenaers zich hooien. I)es zondags lezen wy mis op hel dek; alle de calho- lieke reyzigers hooren'die met ingetegeuheyd. Na ons komen de protestanten Anglicanen, Lutheranen^Cal vinisten scharen zich rond eenen engelscheirdomine die gedurend eene halve uer predikt. Zoo varen wy le midden der Roode Zee. Wat schrik- kelyke hitteIndien ons schip niet overdekt was met een groot zeyl, denk ik dat wy hier levendig zouden ge- braed worden. De lucht is zoo slikkend dal jonge chi nezen lerwyl wy eten grooLe windmakers boven onze hoofden vastgemaekt, gedurig in beweging moeten hou den, hen avond zelf brengt ons geene koelte aen als den wind uyt het Oosten blaesl brengt hy ons de zen gende hitte van Arabië mede, en komt hy uyt 'l Westen dan zend hy ons uyt den school van den Sahara, stik kende dampen die schynen uyt eenen oven te komen. Ook denkt er nu niemand aen in het schip te gaen sla pen als hel avond word legt men de matrassen op het dek en gelukkig hy die in den slaep eene verlichting aen zyne vermoeyenis kan vinden Tot overmael van tegenspoed was het ys op eenige dagen verdwenen, en om onzen dorst te lusschen had den wy niets m*er als lauwe dranken. En ons arme dieren'zoo vet,zoo malsch toenzv uyt Vrankryk vertrok ken, wat zyn zy geworden? Zy komen op tafel in den staet van gèracmtensHoe verlangden wy naer deln- diaensche zee Daer toch zullen wy koelte en verkwik king vinden BUYTENLAIVDSCH NIEUWS* Men verneemt, dat. den sluypmoordenae/, die gepoogd heeft den keyzer van Rusland van het leven te berooven, tot den lageren adelstand be hoort, en na de emancipatie der lyl'eygenen zyne bezittingen heeft verloren. Men zegt dal den moordenaer 24 jaren telt zvn naem is tot heden niet bekend gemaekt. Den redder van den keyzer heet Joseph Iwanoff Kom- missaroft'; hy telt 25 jaren, is sedert dry jaren ge huwd en heeft een dochtertje van 18 maenden. Den keyzer heeft zynen redder in den erflyken adelstand verheven. Hy zal eene nationale beloo- ning erlangen voor den zoo gewigligen dienst, welken hy aen het keyz-erlyk liuvs en aen Rusland heeft bewezen. Men verneemt dat den keyzer, den sluypmoordenaer aengry pende, hem deze woorden toevoegende: Wat heb ik u gedaen, dat gy my om het leven poogt te brengen? welke viaeg niet wierd beantwoord. Den gelukkigen redder van 'skeyzers leven wierd aenslonds in eeu rytuyg overgevoerd naer het winterpaleys, verwaerts den keyzer zich begaf om aen de keyzerin persoonlyk mede le deelen wat er gebeurd was. De keyzerin bedankte met tranende oogen Kommissaroff, die op zyne beurt moest ver tellen, hoe hy naer stad was gekomen om God te bidden in de kapel by 't houten huyzeken van Peter den grooten, en bv toeval langs den Zomerluyn kwam, alwaer hy eene volksverzameling zag die den keyzer loejuyehte. Nooyl den keyzer gezien hebbende, begaf hy zich derwaerts, toen een persoon hem ter zyde duwde, een pistool uythaelde en op den keyzer mikte. Ontsteld en verschrikt, slaekte hy een kreet en sloeg den arm des nioordenaers derwyze om hoog, dat den kogel boven 'skeyzers hoofd weg vloog. Den Ryksraed was jnvst vergaderd toen den keyzer met Kommissaroff binnen kwam de leden dier hooge vergadering en de paleys-officieren wenschlen allen den keyzer geluk, die hun zynen redder voorstelde, en dezen tot den adelstand ver- hefle. Een algemeen hurrah bejegende 'skeyzers woor den, en op slaenden voet opende men eene in- schryving, welke aen Kommissaroff eene aenzien- lyke forüiyn zal verschaffen. Geheel de keyzerlyke familie is God gaen bedanken in de hoofdkerk van Kasan, alwaer een plechtig Te Deu?n is gezongen» De stad was 's avonds schitterend verlicht en men zong vreugdeliederen op de straten. Een i'Ruissischen Majoor-Orgeldraf/yer. Over eenige dagen heeft men, in de sterkte van Josïphstadt, eenen persoon aengehouden die inde straten op de orgel speelde en aldus de gansehe stad afliep. Zyne kleeding boezemde echter niet veel vertrou wen in. Daerom hield men hem aen, en ondei dit kosluem van straelmuzikanl ontdekte men weldra niemand anders dan een pruysisch majoor, die zich op deze wyze had vermomd om de fortificatiën le komen afzien. Indien men deze historie voor echt mag aenne- men. zou zy een weerdige tegenhanger zyn der- gene van den graef ven Waldersée, op wien men dry pasporten zou gevonden hebben, waervan geen enkel zyn wezenlyken naem droeg. Dezer dagen is le Genua aen peslbuylen overleden een sjouwerman, die by bet vervoeren van liuyden werk zaem was. Te Parma is ook een advokael binnen weynige uren aen dezelfde ziekte overleden, nadat by vyaerschynelyk vleesch va* een besmet rund had geëten. By de thans in verschcydene landen beerschende vee pest. is derhalve de grootste voorzichtigheyd aen le be^ velen. In haliën zet men de beweging der troepen en de militaire loebéreydsulen voort, zonder eenigzins acht te nomen op de waerschynlykhcyd van vrede die huytschland oen biedDe leveringen geschieden spoedig men vergadert te Brindisi en Tarente seheeps-bcvoorra- dingende versterkingen van Cremona worden zeer spoedig voortgezet, en men berevd te Pavia liet nood- zakelyke om ze le wapenen; in Lombardien word elk regiment bereyd gehouden om den oplogl le beginnen. Indien bet militaire beslucr eene zonderlinge werk- zaemheyd gebruykt, hel Parlement doel integendeel weynig, en de finanliele kwestie blvft altyd eene vraeg zonder oplossing. Omtrent veertien dagen geleden, meldde men d« verdwyning van Mev. de gravin de C... Na twee jaren huwelyk, had de jonge eclitgenoote schielyk het huwe- lykhuys verlatende, en den graef de C... wi'erd door een berigl van het gezantschap verwittigd dat zyne echt genoote hel klooster was ingetreden van las Salesas, le Madrid. M. deC... vertrok onmiddelvk naer Spanje Nauwe- lyks aengekomen, loopt hy naer hel klooster. Maer daer moest hem een schrikkelyken voorval treffen. Mev. de C... was gestorven, in hel graf het gelieym van deze vlugl meedragende waer van den uylslag'zoo noodlot tig moest zyn. Hy heeft in Vrankryk het lyk zyner vrouw doen voeren alle z'viio vrienden, alle'deze die zyne bevallige eclitgenoote achting toedroegen, doen oyn'de- looze gissingen en hetgene allerpynlyksl voorkomt, is dat M. de C... zelve niet weet aen welke wonderbare oorzaken hy dezen smerlelyken voorval moet toeschrv- ven. Er bestond in den stam Negne, in Algeriën, eene beroemde merrie, op welker bezit al de wenschen van Daher, een ryken Araeb eens naburigen stams, geves tigd waren. Te vei geels zyne kemels en geheel zyne forluyn in verwisseling aengeboden hebbende, besloot bv er zich door list meester van te blaken. Hy beschil derde zyn aengezicht met kruyden, kleedde zich in lompen, en -bewond zyne beenen, derwyze om zich den schyn van een kreupelen hedelaer le geven. Aldus vermomd, zette hy zich op den grond op eenen weg waer hy wist dat Nabï, den eygenaer der merrie, moest voorbygaen. Zoodra hy hem bemerkte, begon hy met eene jammerlyke slem bystand al' le smeeken, zeg gende dat hy zich van die plaets niet kon verroeren, en van honger sterven zou. Nabï zeyde, dat hy achter hem op hei peerd zou klimmen, naer zyne tent zou brengen en hem spyzigen zou. Dat uwe liefdadigheyd gezegend zy, antwoordde den gewaenden hedelaer maer zonder hulp is hef. my onmogelyk le paard le stygen. hen goeden Nabl stapte als'dan af, en met veel moeyte heeseh by den valschen man!en in den zadel. Zooha'est Daher zich vast gezeten gevoelde, sloeg hy de hielen in de zyden van hel paerd, en vertrok, 'uylroepende a Ik. ben halier, en du merrie is aen my Nabf riep hem toe, stil te houden,'en ten minste le luysteren naer hetgeen hyhem te zeggen had. hen dief, wetende dat hy niets le vreezen had, keerde zich om, en hield stil, doch buylen bereyk van de lans des vyands. c< Gy hebt u van myne merrie meester gemaekt, zegde dezen vermits het den wil van Allah is, wenscli ik u voorspoed doch ik smeek u, het aen niemand le ver halen, hoe gy ze bekomen hebt. En vvaerom niet, zegde Daher c< Omdat er zou kunnen uytvolgen dat een waren ver minkten hedelaer van allen onderstand beroofd bleve. Indien de zaek ruglbaer wierd, zou niemand nog een werk van liefdadigheyd meer willen doen, uyt vrees even als ik, eene poets gespeeld te worden. Door deze woordcu getroffen, steeg hahar aenslonds af, en, Nabi omhelzende, gaf hy hem zynne merrie terrug. Hy leydde Nabi ten zynenl als gast'; zy braglen dry dagen gezamenlvk door, en seheydden niet, alvo rens elkander eene eeuwige vriendschap gezworen te hebben. M. Adier chirurgien-tandmeester, oude Graen- halle N" 15 te Rrussel, berigl. ons zyne aenkomsl in de/.e stad. Dezen artist, welken over eenigen tyd een riierkweenJig boekdeel handelende over de mond-en landziekten heeft uytgegeven, doet hier door zyne hnytengewoone talenten in dees vak uylschynen en levert aldus de waerborg op dat men iu zyne kunde volle vertrouwen mag stellen. M. Adler is den eenigen tandmeester die met eene eervolle melding door de geneeskundige fa- culteyt voor de zyne kunsttanden en gebylen is bekroond geweest. M. Aider zal den eersten zaterdag van elke maend in het Hotel de dry Koningen alhier van 9 uren voor-lol vier uren namiddag de persoonen ontvangen die zvnen dienst zouden benoodigen. HOPPEMERKTEN. Aelsl. 21 april. Er is een weynig beweging in het artikel hoppe; men betaelt thans 115 franks voor goede hoedanig heden. Poperinge, 20 opril. Niets nieuws in de hoppe sedert acht dagen. Er blyft sehier geene meer over. Bergen, 20 april. Ter markt van heden wierd^n 100 kilos hoppe aen 250 franks belacld. Namen, 21 april. 100 kilos hoppe betaelde men hier 24). Londen, 20 april. Me<"r vraeg in hoppe van alle soorten, engelsche en anderen. Bischwiller, 18 april. Men heeft in deze laetste tyden tamelyk veel handel in hoppe gedreven, zonder dat daerom iets veranderd zy in den toestand: men betaell nog al tyd 120 tot 125 IV. de 50 kilos.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2