Liberale goede trouw. Alles doet dit ongeluk voorzien; Prnysen trekt :aaer de grenzen van Saxen en wilt daer den stryd beginnen; binnen eenige dagen misschien zal het kanon daer reeds donderen Italiëa is in volle beweging; er zyn revolutionnaire benden die zich bereyden op, (ie Oostenryksche bezittin gen te vallen"; Oostenryk zal zich daertegen moe ten verzetten en by het eerste schot zal Ilaliën beweeren dat het door Oostenryk is aengerand geworden; Vrankryk wilt niet opentlyk zyn ge voelen uytenmen weet niet langs welken kant bet zich zal wenden, en nochtans werkeloos kan het niét blyven die het vorig gedrag van Napo leon lil met ernst nagaeu twyfelen er geenszins aen óf den keyzer zal wederom met Victor Emma nuel staen, èn al zyne krachten inspannen om bet buys van llapsburg te vernederen. Italiën wilt eene vrywillige leening van 750 millioenen frs. ten uytvoer brengen; al de staten van Duytschland zyn onder de wapenen; op de -beurs is er geen vertrouwen meer in den toe stand, de effekten dalen van dag tot dag op eene betreurensvveerdige wyze.... alles kondigt den oorlog aen. Het bloed gaet wederom vlieten over Europa. En waerom? Om den hoogmoed te voldoen van eenen Bis marck of twee dry zou het niet lyd zyn dat de volkeren beginnen uyt hunne oogen te zien? Weenen, den 8 mey. Men verzekert dat de op voet van oorlogstelling van het gansch oosten ryksche leger is bevolen. Hetnoorderleger zal uvt- siuytend op de grenzen van Bohemen en Silezië byeen getrokken worden. Jiivst op den oogenblik dat minister Bara in de de kamer de lastering in 't groot deed gelyk Mr Detheux hem ongewasschen onder den neus vreet, viel er te Brugge iets voor, wat geenszins ten voordeele van dë minisleriëele heyligheyd pleytte. Maendag laetst. bestat.igde men, dat er in de kas van den Berg van Bermhertigheyd een tekort be stond van zeventig duyzend franks. üenzelfden dag ontdekte den bestuerder den dader der ongetrouwigheyd, en hy bekwam van hem volledige bekentenissen* Den pligtigen wierd nogtans niet aengehouden: woensdag namiddag gebruyk makende van de groote vryheyd, die men hem liet, ging hy aen 't loopen, en hy loopt nog. Zoo ging het ook met den bestuerder van den Berg van Bermhertigheyd van Leuven, die na 360 duyzend franks gestolen te hebben, op zyn gemak aen 't wandelen ging, en hy wandelt nog. Het artikel 91 der Gemeentéwet luyd aldus Het collegie van burgemeester en schepenen heeft het toezicht over ue hospitiën, bureelen van weldadigheyd en de Bergen van Bermhertig- heyd. Te dien eynde bezoekt bet die gestichten, zoo dikwyls het zulks goedvind, waekt opdat den wil der gevers en testamentmakers nage lt komen worde, en doet verslag aen den raed over te doene verbeteringen en de inisbruyken, die het aldaer ontdekt heeft. Wy vragen den heer burgemeester Boyaval, hoe hy deze hein door de wet opgelegde pli'gt gekwe ten heeft, en hoe den liberalen dief hem heeft kunnen ontsnappen. (Brugsche Maden). Wy vinden n.de Partrie, van Brugge, de vol gende inlichtingen over de dieften begaen door eene bedienden van den Berg van Bermhertig heyd van Brugge, diefte, die volgens de bestati- gingen tot donderdag laest gedaen beliep tot ze ventig duyzend franks. De ministeriele drukpers van Brugge is woe dende om dat de Patrie dit feyt aen den dag heeft gebragl en aldus de beschuldigingen van M. Bara verydeld heeft. Zie hier de inlichtingen der Patrie: Wy zyn in staet heden inlichtingen te geven no pens de geldontvremding gedaen ten nadeele van den Berg van Bermhertigheyd van Brugge. Sedert lange jaren bestond er in het Zaksken in liet buys van den genaemden Jan Wets, eene sukkursael van den Berg van Bermhertigheyd. Over eene maend besloot het bestuer, wy weten niet voor welke redens die sukkursael af te schaf fen. Alle de in pand gegeven voorwerpen en die zich in het huis bevonden van den genaemden Wetz moesten naer het middenbestuer vervoerd worden, en namate dat dié voorwerpen binnen kwamen, kon men de ontvremdingen bestatigen. Den bestuerder van den Berg van Bermhertig heyd ondervraegde diesaengaende Wetz, en dezen ziende dat zyne misdryven aen den dag gingen komen, deed de wyze kennen op welke de ont vremdingen begaen waren. Dit, vermeenen wy, moet maendag geschied zyn. Ónmiddelyk deed M. den bestuerder deze ont dekking kennen aen de besturende kommissie Emma had deze woorden gehoord, trad naer hem toe en vroeg: Wat scheelt u r- Niets, jufvrouw; het smert my, dat gy.allen gaet vertrekken, en ik alleen hier moet blyven. Wel, gy treed in de militaire school van Saint- Cyr.... Waer ik iwee jaren zal blyven, terwyl men in Rusland dapper zal vechten, en welke ik slechts zal verlaten als den vrede zal gesloten zyn en ik de gelegcn- heyd zal verloren hebben van eenen graed te bekomen ol' te sneuvelen. Gy zyt nog al eerzuchtig II. Albert. Ja, jufvronw, ik wil de voorzegging uws vaders verwezenlyken ik wil den graed van officier en het eerekruys verdienen, welke hy my over vier jaren be loofde, wanneer uwe hand de eerste lauwerkroon op myti hoofd zette; ik wil tot de hoogte komen van den kolonel, of strydende met hem sterven. Dal is wel, dal is schoon M. Albert, sprak Emma, terwyl-zy 'sjoogelings moed bewonderde. Welnn, jufvrouw, wat zond gy in myne ptaels doen vroeg Albert op vasten toon. Zy acrzelde eenige oogenblikken. Eyndelyk zegde zy met stille stem !n uwe plants zou ik, met de toestemming uwer ouders, morgen diénst nemen en overmorgen vertrek ken. II. In mey *854 ontscheepte Albert te Constantïnopel en maekte deel van hel regiment van den kolonel d'Esnos, die den volgenden dag naer Varna vertrok vergezeld van den aelmoesenier, zyn broeder en zes zusters van van den Berg van Bermhertigheyd, en daer deze donderdag moest vergaderen, is Wetz den zelfden dag weggevlugt. Wat zullen nu onze liberatersgazetten zeggen? Wetz was geen klerikael, verre van daer, bet was een hevigen liberhaler die het klerikael met bet uyterste vervolgde en ook al zou medegesel) reeuwd hebben tegen bet slecht bestuer der studiebeur zen. Wat deukt gy er van, liberhaters? Men schrvft uyt Mechelen liet volgende stichte- lyk nieuws, over bel fabrikant 'au kiezels: Eenige dagen geleden, hadden <ie bladen eenige, om ze zoo ie noemen, kiespatentt n in n is hier ter stede, by de mmislerièelen, op dezelfde hoogte. Men \ind onder ander een zekeren Z...., notarisklerk,'drager van een patent van... scheer- slyper. Den heer W..„ beambten y den Slaels- yzeren weg, heeft een patent vai. koopman in tabak en likeuren, een van slyter in sterke dranken, hou dende knecht en meyd; maer daer hy nog 2 fr 50 te kort kwam om d; n cvns te betalen, nam hy een palent van kramer. En nogtans'heeft men de over- luyging, dat hy, noch tabak, noch likeuren ver koopt., noch kraeni hond, noch knecht heeft. Het getal van dienstboden op het papier is overgroot. Meesters, die nauwlyks 2 1/2 werkman hebben, geven er 17 tot 20 op? In verschey iene gemeenten van onze provincie heeft men gewerkt als te Avelgen). Te Parike. bv voorbeeld, bestond hel kiezerscorps maer uyt 45 gemeentekiezers. In 1865 zvn er niet min dan 93 verklaringen ge daen van verkoopers van sterke dranken en tabak, zoodal er het getal kiezers nu 138 bedraegt. Inéén enkel huys heeft nmn DRY drankslyters aengegeven: eet» op den beneden, een op den zol- bes, en deri derden in de sghuer! Verheft dan de eerlykheyd van zulkdanig kies stelsel 1 Wy hopen, dal de bestendige deputatie onzer provincie de meeste dier valsehe kiezers van de lyst zal knikkeren. Den kapiteyn van eerste klas der genie, in gar nizoen te Gend, M. De Mahieu, was voor een onderzoekingsraed gebragt om ,te antwoorden over het feyt hem ten laste gelégd van brieven in 't licht te hebben gegeven nopens de fortifikatien van Antwerpen en het kerkhof van Borgerhout. Die brieven waren door den luytenant-kolonel Brialmont geschreven. Na het onderzoek van den raed, moest M. Chazal uytspraek doen, en by besluyt van 6 dezer heeft hy M. De Mahieu van zynen graed vervallen verklaerd. Allen regtschapen man zal in dit besluyt niets anders zien dan eene vuyge vraek door den mi nister genomen, omdat hy vroeger veroordeeld was geweest om aen M. De Mahieu schadeloos stellingen te betalen over de plans der verster kingen van Antwerpen. YZEREN WEGEN IN VLAENDEREN. Dynsdag heeft het ministerie een wetsontwerp aen de Kamer aengeboden luydende als volgt Eenigen artikel. Het gouvernement is gemagtigd om op de ge- woone bepalingen en voorwaerden de vergunning toe te staen van 1° Een yzeren weg rond de stad Gend 2° Eene linie beginnende aen deze spoorbaen en uytkomende te Ninove. 3° Eene linie van Gend naer Temsche door Zele en Hamme. 4° Eene linie van Audenaerde naer de grenzen der Nederlanden, in de i'igting van Watervliet, en passerende door peynze, Nevele, Somergem en Eecloo. 5° Eene linie van Waeregem of van Cruyshau- tem naer Brugge, door Thielt en Wynghene. 6° Eene linie van Eecloo naer St-Nikolaes of Antwerpen. 7° Eene linie van Zelzaete naet Assenede. Het gouvernement verklaert dat het reeds ern stige voorstellen ontvangen heeft voor het uyl- voeren der bovengemelde linien, en dat, indien het de overeenkomsten by het ontwerp niet voegt, -zulks toe te schryvèu is aen het gebrek van tyd om de onderhandelingen te eyndigen. De breedvoerige rekeningen aengaende de be grafenis-plegtigheden van koning Leopold zyn thans afgekondigd geworden. Zy maken een boek uyt van 51 bladzyden, vol cyfers, en oj) eene wonderiyke wyze opgemaekt. Men doet in de re kening voorkomende nagelen, de spellen; men telt de bladeren papier, welke er zyn gebruykt geworden, en dit aen 8 centimen per blad. liefdadighe.yd. De echlgen Ie van den kolonel en Emma waren met twee andere fransclie l'amiliën te Conslanli- nopel gebleven en hadden eene fraeye enjgemakkelyke vvooning op den Bosphorus betrokken. By het vertrek naer Varna had Emma Albert, die reeds kaporael was benoemd, met eene byzondere zen ding gelast, namelyk van liner alle weken lydingen van haren geliefden vader le laten gewoi den en \an haer niets le verbergen, wat er ook moglo voorvallen. Op zekeren avond was er, door de onvoorzigtigheyd van eenen griekschen koopman, le Varna brand out- siaen, die zich zoo snel uyibreydde, dal alles na verloop van een uer, in lichte laeye vlam stond Het vereenigde franseb-engelsch leger was bedreygd ouder de puynen der stad de dood te vinden mei al den voorraed der expeditie voorden Krim. Officiers, soldaten, aelmoese- niers, Zusiers van liefdadigheyd, in een woord, allen snelden toe, om hulp te bieden en mensehen en goede ren te redden. De generaels Bosquet, Marlimprey, Bizot, Thiry, den maersehalk de Saint-Arnaud waren daer en moedigden de manschappen aen, die met levensgevaer alles aenwenddeu om de verdelgende vlammen le blus- schen. Doch ondanks deze bovenmensehelyke poogin gen liep den vuergloed snel voort, en was op het punt het poeyermagazyn ie omsingelen. Eene enkele genster, en alles vloog in de lucht!.... De wauhoop scheen op aller aengezigl le lezen. Verliest geenen moed, maersehalk, wy zullen al werkende hidden, zegde den eerw. heer d'Esnos, die met de aelmoeseniers daer voorby kwam, houdende 111 de eene hand de byi, in de andere het kruysbeeld. Word voortgezet. Er zyn voor fr. 3.50 c. spellen gebruykt gewor den, voor fr. 4,40 c. koorden en voor fr. 5-76 c. papier. Er zyn buytendien 520 blikken kandelaers kransen of bobeschen aen 12 c., in rekening ge bragt; 5 kilos nagelen aen 2 fr., en men heelt 15 franks voor eenen pluymborstel betaeld, en franks 36-25 c., voor liet huren var. petrololie. Alles is met dezelfde nauwkeurigheyd uytge- legd de rytuygen, door de decoratieschilders gebruykt, hei drinken der werklieden, der politie en der gendarmen. Deze laetste hebben fr, 251.68 c. veneerd.... De professors der Gentscbe Universiteyt, welke rmer Brussel waren gekomen ten eynde de lyk- piegtigheden by te vvoonen, in plaets dat zy den yzeren weg zouden genomen hebben, zyn met ry tuygen van Gend naer Brussel vertrokken. Dit zonderling gedacht heeft 150 franks gekost! Eenen onder al de leveranciers heeft bekend, dat er in zyne rekeningen eene som ten zyne voordeele was. Het is den heer Jones koetsma ker. Hy bestatigt eene winst voor zyn buys van 5260 fr. op een totael van 40.128 franks voor bet. maken van den lykwagen. En anderen, wy hebben er de overtuyging van, zullen er aen toegelegd hebben. Die arme sukkelaers ONZE STAETSFINANTIËN. Wanneer in Engeland de opbrengst der open bare belastingen de noodzakelykbeden van den gewoonen dienst overtreffen," vermindert men de contrfbuiiën van het volgende jaer juyst zooveel ais den overschotvan het voorgaeude jaer bedroeg. Hoe doet men in Belgiën Men maekt alles achter de zicht op hoe meer men intrekt, hoe meer geeft men uyt. En als men dan iets buvtengëwoons verrichten moet, ha, dan moet men leenen. Verleden jaer ging bet gouvernement eene ieening aen van 60 millioenen. Waerom had men ze niet gespaerd Dit jaer voorziet men een te kort van dry en half op de ontvangst der yze ren wegen, en men beeft vier millioenen aen Brussel beloofd vonr de gezondmaking der Senne. Om de fortificatiën van Antwerpen te voltrekken heeft men nog een groot- getal buytengewoone millioenen noodig, maer men durft' ze aen het land niet vragen. Wat gedaen? Het gouvernement verkoopt het zuyderkasteel van Antwerpen, met de twee arsenalen der stad en het militaire gast- huys aen de Londensche maetschappy York, voor 15 millioenen. Leenen of verkoopen," ja, dit zyn de eenigste middelen die in zulke omstandigheden overblyven. Korae nu de noodzakelykheyd van eene bewa pening voor ons land ter oorzake van den netel achtigen toestand in Europa wat zal men weêral moeten doen Leenen of verkoopen. Later zullen de tyden voor 't gouvernement, beter worden men heeft de cadastrale herzie ning gedaen en bevonden dat de contribution niet meer in evenredigheyd zyn met de aengegroeyde weerde der eygendommeu. Ergo, die zaek is klaer. Vandaeg houden onze bestuerders den aep nog in de mouw, omdat de kiezingen voor de deur staen, maer laet die eens ten hunnen voor deele uytvallen, ze zullen ons 't spelleken van Pier- Jan-Klaes doen duer betalen. DE MEIMAEND, Toegeivydl aen de Heilige Maegd en Moeder Gods Maria. 1. Maend vol luister, wees gegroet Ha hoe lieflyk en hoe zoet, Is uw aenzien, is uw wezen Vol van grootheid nooit volprezen, Vol vali glorie, zaligheid, Godes moeder toegewya. 2. Vlecht een frissche looverkroon. Siert met bloemen thans den troon Van des Hemels Koninginne, Onze Moeder al Vorstinne Eert hel grootsle Liehl en Glans, Prykend aen des Hemels trans 3. Honig raten, ambergeur, Vloeit het aerdryk deur en deur, In de lieve meisehe dagen Als wy aen onz' Moeder vragen Honig, Balsem voor ons hert. Steeds verdwyni onz' pyhe onz' smert. 4. Schenkt de Meimaend aerdsch geluk, En verdr-yft zy winter druk Onze Moeder schenkt haer' gaven, Om in eer en deugd te staven 't Jeugdig herte van haer kind Om dat zy 't opregi bemint. 5. Schenk de Meimaend gulle vreugd. Kruiden, Bloemgcur, in de Jeugd Onze Moeder Schenk, ook bloemen, Waer op de Engelen kooren roemen Maegde bloemen fris en leer Wydcn 't gouds beslaeu den Heer. 6. Dreigt den bozen uwen val, Roep Maria, en zy zal U omvangen in hare ermen. Tegen satans list beschermen. Troosten in uw' wee en druk, Steeds bevoord'ren uw geluk. 7. Nooit heeft men gezien, gehoord Dal een kind niet word verhoord, Dat Maria, toe zal vluchten Daer, heeft het niet meer te duchten, Van den helschen zyn gebied. Dat in eeuwigheid geschied Laerne, Bloeimaeud 1866. C. VAN BRUSSEL. Dynsdag namiddag is te Idegem overleden, ien gevolge eener langdurige ziekte, den heer Pider-Henderik Van der Linden, sedert 20 fe- bruarv 1836 notaris aldaer. Hy had den ouderdom van 63 jaren en vier maenden bereykt. By koninglyk besluyt van 7 mey, is den heer E. Van der Linden kandidael notaris te Idegem, tot notaris dezer residentie benoemd, in vervanging van wylen zyn"n vader. Men meld ons. op de stelligste wyze, zpgt een ministerieel dagblad, dat M. De Decker de ver nieuwing van zyn mandaet te Dender monde niet vragen zal. De verledene week is le Wolverthem een peerd, toebehoorende aen den heer De Ryck, op het veld, waerop het de ploeg trok, dood gestoken door de bieën van eenen landbouwer van Londen zeel, die in een koolzaedveld gebragt waren. Het is. de eerste mael niet, dal een dergelyk feyt gebpurls De bieën, woedend geworden randen het paeid by voorkeur boven al ander dier, aen. Wy vernemen dat een eatholyken Kring te te Lokeren gaet geslicht worden. Reeds heeft men •een gebouw g< kocht dut aen den Kring tot lokael zal dienen. Vrydag zyn de gendarmen van Lessen te Geeraerdsbergen eenen metserdi ner gaen aenliou- den, welken zich pliglig gemaekt had aen de vreetU ste buytenspoi igheden die men bedenken kan, en welke de pen weygerl te beschryven, op een weer loos jongentje van 6 jaren, ten gevolge van welke hetzelve in stervensnood of nu misschien reeds ilood is. Men heeft de grootste rroevte gehad om dien onmensch aen de woede van het volk te onttrek* ken en men heeft hem voorloopig in t-ene plaets in de statie van den spoorweg moeten opsluyten, lot de aenkomst van het konvooy met welk hy naer Doornyk moest overgevoerd worden, anders zoude men hem uiet levend kunnen wegbrengen hebben. Onze lezers herinneren zich nog misschien de vrv uerdke kiezing der burgerwacht die de li berhaters te&int-Nikolaes bewerkten op 14 january laelsleden. Woensdag laetsl, heeft de bestendige deputatie van Oostvlaenderen die kiezing met eenparige sten.men vernietigd. Men schrvft uyt Eecloo: Reeds dry verschil- lige keerën waren er persoenen, onder het by- woonen van de goddelvke diensten in hel klooster der Paters alhier, van hun geld beroofd gewordeD, Zondag onder het lof, gebeurde zulks wederom op i eene landvrouw. Dit mael wierd de gauvvdievery opgemerkt. Hel was een veertien jarig meysje, die op 'top feyt wierd betrapt. Vastgerepen, terwyl zy de hand in den zak hield der vrouw, haesliezy zich het geld te laten vallen en de hand in te tiek* keu. Hel meysje loochent alles af. Er is proces- verbael tegen haer opgesteld. Zaterdag nacht, rond 1 ure, is er buyten de Roodepoort te Antwerpen, eene schrikwekkende luisdued gepleegd, waervan men ons de volgende bezonderhederi mededeelt Twee persoenenSschilder, en V. E. smid, warén in eene herberg, op den Ouden Steenweg, aen het twisten gerankt, twist waerin, naer het schynt, geene verwv ingen wierden gespaerd. Om trent middernacht verliet S. in opgewonden toe stand de herbergen begaf zich naer de Sl-Jansbrug om er, zoo zegt men ten minste, zynen vyand af le wachten. Toen V. E. ter plaelse kwam, ontving hy onverwachts eenen messteek in de ngling van liet, hert, waerna S. de vlugt nam. Met slagtoffer, dat men eer.ige oogenblikken na* dien. buyten kennis ter plaelse op den grond had vinden liggen, wierd in de.herberg St- Jan gebragt en verzorgdGisteren namiddag wierd hy naer zyne wooning overgevoerd. Heden was hy een weynig aen de beterhand. Het parket heeft zich Ier plaelse begeven en et' is een onderzoek ingespannen. Den vermoedelyken dader heeft zich tot nu toe uyt de handen der poli* lie weten te houden. Wy vernemen dat M. De Bei 1, burgemeester van Deynze, zich als provinlialen raedsheei' niet meer zal laten herkiezen. Ten eynde de regelmatige vervoeiing van dtiyven naer Vrankryk te vei zekeren, heeft het be stuer treynen aengeduyd, bvzonderlyk geschikt om eiken zaterdag die vervoeringen le doen. De uer op welke men de korven met duyven aell de statiën van verzending moet overhandigen, zal in elk van die statiën uytgcplakt worden. De duyven na dit uer tot de verzending aenge boden zullen denzelfden dag niet vertrekken en slechts aenveerd worden als zy vergezel 1 zyn van eene verklaring van nielverantwoordelykheyd voor die vertoeving. Gisteren heeft de. korrektionnele regtbank van Bergen het vonnis uytgesproken in de zaek van den baron de Sl-Symphorien, beschuldigd van hevme* lyke en bedriegelyke stokery. Hv is veroordeeld geworden tot een jaer gevang, tol 444 duyzend 859 fr. 80 c. boet, en tot de kos* ten van hel proces. Nassogne. Thans eerst brengeu de nieuws bladen van Luxemburg ons breedvoerige inlichtin gen aen over den schrikwekkenden brand van het dorp Bande. Wy laten hier eenige byzouderhedeu volgen over die ramp: Rond 11 uie voormiddag brak er een schouw* brand uyt in de gemeenteschool, staende te midden van bet dorp, tegenover de kerk en de paslory. Men was dien brand spoedig meester; maer alsdan begonnen de strooyen daken van dry huvzen te ge- lykerlyd le branden. Een hevigen wind had het vlammende roet door de lucht gejaegd, en op min der dan een uer, stond ter halve dorp in brand, 41 huvzen, met al hunne afhauk'dykheden, en vier bakovens met werkhtiyzen zyn met al de meubelen eu vele koopwaren de prooy der vlammen gewor den. Nauweiyks had men den tyd een gedeelte van hel vee te redden. De kerk, de gemeenteschool en eenige huyzen wierden met vele moeyte voor het verslindende element bevrvd; doch het gevaer was zoo greob dat men hel H. Sakrament en al de sieraden reeds had gered. Eerst inden nacht was men het vuer meester. Van het kerkhof zyn at de houten kruysen verbiand, en de steenen kruysen gebroken. Behalve dry, waren al de huvzen verzekerd; doch meest allen beneden hunne waerde. De ver liezen zyn zeer groot. Meer dan 50 huysgezinnen zyn zonder schuylplaets en verkeeren in den groot* sten nood. Den Moniteur behelst de lyst der landen waerde Belgen mogen gaen zonder paspoort; nog tans kunnen zy verpligt zyn te bewyzen door het een of 't ander stuk wie zy zvn. De Staten die gestemd hebben in de afschaffing van het paspoort zyn. A. Anhall, Bremen. Denemerken, Vrankryk, Frankfort, Groot-Britannien, Hamburg. Hanover, Groot-Hessen, Holsteyn, Ilaliën, Lauenburg, Lu- beck, Luxemburg, Nassau, Oldenburg. Nederlan den, Saxen Coburg-Goltha, koningryk Saxen, Saxen-Weymar, Schleswig, Spanje, Zweden en Noorwegen, Wu riem burg en Zwitserland. Staten die maer toegestemd hebben in de aschaf- fing van den visa Oostenryk, Baden, Beyeien, Brunwick, Keur- Hessen, Mecklenburg, Schwerin, Meeklemburg, Strelilz, Prnysen, Saxen-Altenburg, Saxen*Meynin gen.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2