Chazal en De iMahieu. Daerom mogen de catholyken «den moed niet. laten zinken, integendeel, zy moeten digier dan oovt hunne gelederen aensluyteu, de. liberhatery in hare onheylspcllende ontwerpen moedig, zon der vrees ol'schroom, tegenkanten, en alles wat deftig en góed is krachtdadiglyk blyven handha ven. Het is te hopen dat den koning ten langen laetsten toch zal handelen, want hy ook moet het snood geweld van de vyanden onzer instel lingen en vryheden afkeuren en moede worden; hy ook .zal in 't kort moeten gevoelen dat de maooïi'iieke schandparty hem maer houden en gebruyken wilt dan als teekenmachine om hare ukasen te doen uytvoeren, en dat hy er zich al ware het met geweld zal moeten van ontmaken, wilt hy zynen troon te gelyk met ons volksbe staan door den stroom van liet revolutiounaire francmagonsgebroed niet zien meeslepen. Ondertusschen en daerop betrouwen wy zal de ontzagwekkende eatholyke minderheyd in de kamer voortgaen met de'vryheydsschendende en regtovcrweidigende ontwerpen.der franemacons- party te "blyven .bevechten en aen 'tland te denon- ceren, opdat wy er allen kennis van hebbende, des noods, de middelen zouden konnen gebruy ken die de omstandigheden zullen vereysschen. Met do waerheyd gewapend en daerby slerk door de regtveerdigheyd onzer zaek, zullen wyyeatho- lyken, oris altyd weten te doen eerlie ligen om het. even legen wie ons zou poogen te overrom pelen.. Dit is in korte woorden gezegd en dat men er maer nota van neme. Wy lezen in het Vlaemsche Land vzw Gend. Meer en meei worden de ministeriele balda digheden gekend die dynsdag te Gend den zegen- prael der oproersparty verzekerd hebben. M. den advokaet Van Acker, die de zaek van M. De Mahieu gepleyt heeft is gelyk M. IJeynssens gelyk M. de burggraef de Moerman d'Harlebeke, gelyk M. den notaris Hebbeiynck, het slagtoffer geweest der brutaliteyt van de ministeriele siiöodaerds. M. Van Acker bv bet afroepen der stembrief- kens bevond zich achter het bureel, steunende tegen den muer der zael en dus niemand beletten de van te circuleren. Dit mishaegde de baldadige. Een hunner plaetste zich eerst voor M. Van Acker en belette hem iets te zien van hetgene op het bureel omging; daerna kwamen er verscheydene hem slooten en stampen, en eyndelyk dreven zy hem met geweld tot over de balustrade, zyne kleederen scheurende eu hem mishandelende/ Toen M. Van Acker uyt de handen dier brigands geraekte, was hy zyne portemonaie kwyt die 00 franks bevatte. Dat was de voortzetting der mi nisteriele beurzensnydery. De brutale bandelwyze van den distriktkom- inissaris Dommer in liet 2l" kiesbureel, heeft ge heel de stad Gend door de hevigste afkeuring ver wekt. Overal blameert men ten hoogsten dezen ambtenaer, die zich als voorvechter aenstelt en vreedzame burgers aenrand die hunne regten uyloefenen. Den blaém was des te grooter, dat deze mael de beleediging gerigt was tegen een lid van een onzer treffelykste en meest geaehtste f'nniilïen, M. den burggraef L. de Moerman d'Haerlebeke eri voorzeker ware het verblyf van sieur Dommer te Gend onmogelyk geweest, zoo verre was de verontweerdiging tegen hem opgebeurd. Hy schynt het begrepen te hebben, en zoo het algemeen in de stad gekend is, heeft hy gisteren, in presentie van verscheydene getuygen, de oot moedigste excusien mogelyk gedaen aen M. den burggraef de Moerman d'Haerlebeke. Blyft nog te weten of M. de notaris Hebbeiynck zyn regt niet zal vervolgen ten opzigle van sieur Dommer. Er is kwestie van eene krachtdadige protes- tatie aen de Kamer te sturen tegen de gewel- dadigheden dynsdag te Gend tegen de eatholyke kiezers gepleegd, en van zelfs de vernietiging te vragen der kiezing. Want zeker is.'t dat die kiezing niet mag aenzien worden als de vrye en onafhankelyke uytdrukking van het volk het brutael geweld, zie daer den echten voor af zitter der kipsvenigtiugen. By na nergens waren de catholyken vry, en voorzeker als men ziet dat er aen M. De Baets slechts twee stemmen ontbroken hebben om gekozen le worden, is pi en gemagtigd te zeggen dat de brutaliteyt der liberhaters zeer vele stemmen aen de catholy- ken heeft doen verliezen. Behalve hetgene wy nog hooger zeggen over de baldadigheden die dynsdag den zegeprael aen het ministerieel gespuys te Gend verzekerd hebben, vernemen wy nog dat op het 1'' bureel, voorgezeten door M. Lelièvre, een treffelyken catholyken kiezer, Mr H., op de vreedste wyze mishandeld is geworden door een twintigtal liberhaters. Zy waren twintig tegen een: zy heh- u ben hem gestampt en geslagen en daerna over de balie geworpen welke de kiezings-tafel om- ringde: hy schreeuwde: moord! en M. Lelièvre voorzitter, gaf hoegenaemd geene bevelen om Mr H. te verlossen. Den hoed van dezen acht- baren kiezer afgevallen zynde, kon hy hem niet terugkrygen tenzy met naer ue permanentie der poliiie te gaen. Zich aen geene nieuwe mishandelingen willende blootstellen, is hy blootshoofde door twee brave burgers naer liuys geleyd. (Vlaemsche Land.) LIBERHATERS BALDADIGHEDEN TE AELST. Het is niet alleen le Gend dat er mei de kiezin- gen schand|ge baldadigheden door de liberhaters gepleegd zyn hier ook te Aelst hebben die jannen hunnen duyvel losgelaten. Dynsdag avond hebben zy met eene talryke bende woestaerds de estamiuet het Hof van Beyeren, waer dos Zondags eene iuy- sterryke meeting plaels gehad had, bestormd én hebben er de ruyteii verbryzeld. de deur overwel digd, de dame des liuyzes gevuerlyk met stokslagen aen het hoofd gewond, zoodanig dat hel bloed haer langs de wangen liep. De weyuige kiezers dér eatholyke denkwyze die aldaer nog gebleven waren, zyif ook schandelyk mishandeld. Alhoewel de catholyken maer een tegen twintig waren, heb ben zy zich op de moedigste wyze verdedigd en aen het hberhatersgespuys doen begrypen dat noovt de ma^onnieke geweldenaryen hier te Aelst zuilen pakken. Men verzekert ons dat eenén zwaerlyvigen lom perik, welken g'heel den namiddag de stad dooi de beest en den onbesclioften boer gespeeld had, den aenvoerder dezer bende was en de liberhab-rs' woestaerds op zyn kommando deed murcherei Er word nog al dour de liberhaters aen de catholyken verweten dat deze eene troep schapen zyn, die zich laten geleyden waer men wilt maer hier is 't bewezen dat de liberhaters oneyndi" beter aen eenen troep schapen-ramrnen gelyken, die alhoewel furieus wanneer zy geschoren zyn, nogtans hunnen meester voigen al waer 't hein lust te gaen. Wy zullen naer verdere inlichtingen informeren en ondertusschen afwachten wat de politie zal doen. Echter raden wv den - ygenaer van het Beyersch Hof aen, indien er over ue overweldiging van zyn, huysover deschandige mishandeling zviier vrouw, over hel verb'-yzelen zyi.er ruyten en tafels geen onderzoek gedaen nóch prócésverbael ge- maekt word, zich tot den heer procureur des Konings wenden en een streng -onderzoek te vra gen. Wy twyfelen geenzins of de juslicie zal onpar- tydiglyk hare pligt doen om die ergerende scband- leyteii uaer behooren Le straffen.' Het ministerie heeft in geheel het land twee stemmen gewonnen, éérie te Gend en ééne te Wa- remme. Maer de party-wet van Orts komt zyne meerderheyd versterkende regter zyde der Ka mer telt nu 52 catholyken en 72 liberalen van alle kleur, onder welke er heerschzuchtigen zyn die het ministerie meer dan eens zullen aeuran- den. BRIEF VAN LEOPOLD I aen Z. E. den kardinael aertsbisschop van Mechelen. Geheel de eatholyke drukpers heeft destyds ge sproken van eenen brief die onzen overleden koning aen eenen eerbiedweerdigen prelael geschreven heeft om de wet die de eatholyke beurzen steelt te blameren, en den afkeer te kennen te geven met welken hy dc dievenwel had onderteekend. Heden kennen wy den tekst van de zen briel, en wy ver- haeslen ons denzelven aen onze lezers bekend te maken c Mynheer den Kardinael, Ik heb de twee brieven ontvangen die uwe Eminentie en zyne eerbiedweerdige kollegas de andere bisschoppen my onder dagteekening van 16 dezer hebben toeges!ue;d. Uwe Eminentie weet hoe zeer ik begeerde dal den Senaet rekening hield van de bemerkingen die hem, namens de bisschoppen, gedaen waren geweest nopens som mige bepalingen der wet betrekkèïvk de studie beurzen zv kent den afkeer met welken ik aen de politieke noodzakelykheden heb toegegeven met eene wet goed le keuren eens dat zy gestemd was. .Mynen dnerbaersten wenséh ware nu van eene ge- iegenheyd le zien opbeuren om in de uytvoering de artikels te zien verdvvynen of verzachten die den gewetenslwyfel der bisschoppen doen ontstaen. De bevredigende gesteltenissen die zich komen op te doen nopens het wetsontwerp wegens liet lydelyke der eerediensten, gesteltenissen die ik niet genoeg kan aenmoedigen, doen my verhopen dat, in deze kwestie, die zoo regtstreeks de gods dienstige belangen raekt, men er in gelukken zal elkander le verstaen. Eene uenranding der bedaer- de mannen op dit terreyn, zou eene echte weldaed zyn voor het land, en zou my niet min verblyden dan Uwe Eminentie en zyne eerbiedweerdige'kol legas. wier wysheyd en vaderlandsliefde zoo hoog door my gewaerdeerd worden. Lixeken 22 Meert 1865. CeleekendLEOPOLD. W y hebben niets te voegen bv den koninglyken brief. Hy beslatigt den afkeer met weiken Leopold I de dievenwel geteekend heeft hy bied hulde aen de wysheyd en aen de vaderlandsliefde der belgische bisschoppen die zoo snoodelyk door het ministerie en door zyne tolken gelasterd worden. Dien koninglyken brief zal geheel het land en zelfs in Eu opa grooten indruk doen. Men schryft ons uyt Hasselt, nopens de uytvoe ring der rooverswel van de studiebeurzen Men noemt met volle regt de rooverswet der studiebeurzen eenen processennest. De provintie Limburg, die vyl'tig fondalien bezit, byna allen van kerkdijken oorsprong, heeft seoert eenige dagen 55 processen zien inspannen door dry l»den der piovinti.de kommissie tegen de bestuerders verge vers van die beurzen. Aen de dry besturende eyschingen die M. den gouverneur van Limburg opvolgectlyk gestuerd w.'.aiet bescbaemd zyt.ot;er zooveel eerloosheyd, -en tegelyk over zooveel onbeschaemdheyd, trouwlooslieyd en domheyd .la, het schynt dat de party van het licht er zich op toelegt, om door eene ezelachtige pole- miek kudden en geslachten van domkoppen te vormen, ten eenenmale onbekwaem om de waerheyd van de logen, de rede van het onver- stand te onderscheyden. Het geweld en den list hebben dus dynsdag gezegepraald. De vryheyd, de beschaving, de Vlaemsche Beweging, de eatholyke zaek liggen alweèr voor eenen tyd lang magteloos onder de voeten getrapt. De verzuymenis van alle pligt heeft te Gend de droevigste vruchten gehad, öe vryheyd van den kiezer, zyne veyligheyd is een ydel woord geweest. Nooyt zag men een zoo walgachtig geweld. De kiezers, komende langs de vaert van Brug- ge, zyn geschuyfeld en uytgejouwd geweest door \iet doctrinair gespuys. Zoohaest het afroepen der briefkens in som- u mige bureelen begonnen was, hebben de mi- nisteriëelen die bureelen overweldigd en het nazicht der stemming brutael belet. In het 2e bureel is een onzer achtbacrste medeburgers, den heer burggraef de M. d'H... aen gerand' ge- worden door eenen groep in dewelke zich be- vond den districtsdsmmissaris Dommer. Een gevecht is er onlslaen, en de catholyken zyn met geweld uyl het bureel gedreven. In" het 7e 'bureel zocht den burgemeester ruzie legen den heer advokaet Leger, omdat hy zynen convocatiebrief by hem niet had met gewold is onzen achtbaren vriend uyt het bureel gedreven. Den heef Leger is zynen brief gaen halen, en aengezien de wet in zynen per- x soon geschonden was, heeft hy, toen hy stem- de, eene prolestatie aen het bureel overlian- digd, welke by het proces-verbael gevoegd is. In het 12e bureel hebben zy insgelyks de kiezers van den buyten in de zael niet laten komen, -zonder dat zy een stembriefje toonden dat voor hunne kliek was. Dewyl de eatholyke kiezers de 'bureelen moes- ten verlaten, zyn deze overweldigd geweest door kliekjongens die geen kiesrecht hadden! Het scheelde weynig, of de kiezers van Knesselare konden hun burgerrecht niet uyt- oefenen. Zy hadden zich vereenigd in het lokael van 'den Maria's Kringrustig het uer der stemming afwachtende. Toen zv zjch naer hun bureel, in de Academie, begeven" wilden, wierden zy door dé gcschreeuwen en hel ge- huyl der studenten onthaeld, die zich voor het bureel hadden gesteld, en trachtten hun den weg te versperren. Met zeer veel moeyte ge- lukte het bun, de stembus te naderen. Overal, waer baldadigheden voorvielen, was de politie totael afwezig. Den uytslag der kiezivgenf?) te Gend heeft geen den minsten geestdrift onder de burgery verwekt. Iets opmerkelyks is, dat aen geen enkel huys eene vlag of vaen te zien was, tenzy aen eeugie weynige hei bergen, en aen de woo- ningen van eeii paer betaalde doctrinaire Ides- dravers. De burgèry was yskoud; alleen liet fabriekgespüys huylde en schreeuwde, omdat het centen had gekregen, en er nog meer ver- wachtte. Er is byna geen priester, die 's namiddags in de stad Gend wandelde, of hy wlerd door de Jongens van de Hoogeschool geslagen. Aen de Vyfwindgatbrug zyn die lafaerds met vier gelyk •k op eeiien priester gesprongen, die vreedzaem naer hnys keerde, en hebben hem op den grond geworpen. Buyten de Brugschepoort zyn zy met tien te gelyk op eenen ouderling gevallen, en dreyg- den hem in de vaert le werpen. Tot die lafaerds behoort een student uyt Dendermonde of daeromlrent, die aldaer den vriend van de Pastoors speelt, en, binst de vacan- tie, met een grooten kerkboek naer de Iloog- mis gaet Terwyl in een of twee kiesbureelen te Gend de Voorzitters met eene pryzensweerdige eer- lykheyd verklaerden dat zy ieder briefken, waerop den wil des kiezers duydelyk uytge- drukt stond, als geldig beschouwden, waren in andere bureelen de briefkens, waer namen van eatholyke kandidaten op stonden, bet voor-. werp van de kleyngeestige beknibbelingen. Men duyd ons, onder andere, een bureel aen, dal 'uytsluylelyk samengesteld was uyt ministeriëelen. Daer zyn vier briefkens, dra ff gende den naem yan den heer De Baets, ongel- dig verklaerd geworden; deze briefkens zyn by het proces-verbael gevoegd. Dit was meer dan genoeg om den uytslag der kiezing te doen veranderen, daer men weet dat den lieer De Baets maer dry stemmen te kort had om lid der Kamer uytgeroepen te worden. In andere bu- reelen zyn dergelyke l'eyteu beslatigd gewor- den. Het zal goed zyn, die aen de Wetgevende Kamers, by.' het nazicht der voliTiagten, aente- duvden. En men heet dit vrye kiozingen? Wy heeten dit overvveldigingen, eerlooze schendingen van het burgerregt, welke de party moeten schand vlekken en doen vallen die er haer behoud en zegeprael in zoekt.. En nis ze beneên stonden zoo vroegen ze vergiflenisse voor don anderen, die daer nog op zal, en die billerlyk jammerde. In Cods name' Mietje, zeyd hy, 'k en zal 't nooyt van myn leven meer doen Als Mieije boordein Gods name hevvel, zey T komt af, en draegl uw peren meê, op een conditie, dal gvnooyl meer, op geen honderd slappen, omtrent myn kotje en komt. Dat wiei'd activeerden 't en kwam van nu voor r.ooyt niemand meer van geheel de streke aen Mietjes pere- boom. Nen tyd daarna, jn Mieije vvierd van langs om oudtM, en slyver. en krommerpoef! gaet dal, op Mietjes deuré, dat de sperei op den grond'vloog. En 't was Pie- ter die daer was,de mensclien zeggen nu Pietje, maer 't is wel ne Pioler, te. weien Pioler de Dood. v. Ik wonsciie u den goên dag, zey Mietje, hoe gaet met u, Petrus Mieije en was er niet benauwd van, trouwens, 'l bad altyd wel geleefd, nooyt iemand te kori gedaen, 't en had nooyl iels gthad en 'l en had niet meer le verwach ten 'i en zy de dood, en ze was daer! Watzey Pieter, zyl gy niet benauwd van my, die den keyzer doe beven, als ik ovei hem voorby vare, en dal hy huyverl lyk een riet, en haeslig zyn kruvs maekt! Neen ik, zey Mietje, 'k ga myne lactste pere opeten, die, daer aen den boom hangt, en doet.gy toen mei my zoo God wil. en wil-je er oen stuk van heb ben je meugt. r. Waer slaet ze? zegt Pieter. En Mieije loogde ze hem. Geef me daer ne keer uw zeysen, zey 't, ,k zal ze afslaen. Niet te doen, zey Pieter, ze zou bielsen, op den grond, en daerby, myn zeysen en geve ik aen niemand, ge 'n zulL gy Pieter niet bedriegen, peys-je, hy is af veel te oud daervooren. Hevvel, ge zult ze toen moeien zelve afhalen, zey Mietje, 'k ben ik le stram en te korlborsiig. v En Pieter de Dood sloeg zyne beenen rond den stam, hield zyne zeysen vast, en in een twee dry kroop hy op in de kroone al klulleren; hy trok de pere, maer als hy wilde gaen af komen, hv en wist lyk niet waeraen dat het schilde, en hy haperde altyd, en hy on kost al geen kanten omleege geraken. Maer vrouwe zegt hy, wat voor nen boom is dal? Ne pereboom, zey Mietje. .la. dat zie ik zey Pieter, maer ik en zie niet boe hier af Ha dal zyn uw zaken, Pieler, zey .Mietje, waer- om zyl gy daerop gekropen zyl gy niet oud en leclyk genoeg om gecue oude vrouwen u le laten btdriegen heeft voor de overhandiging der archieven, heli- ben die bestuerders geantwoord door eene kracht dadige proteslatie tegen liet geweld welk het gou vernement op hun uytoefent niet ze le wilieu berooven van de regten die zy bezitten door deu wil der stichters. De dienaren der regtbaoken van Tongeren en Hasselt doorkrtiyssen op dit oogmi- blik de provintie om aen een honderdtal byzondeie bestuerders legterlyke dagvaerdingen te doen die ze met groole boeten bedrevgen in geval van weygering. Eene parlywet die geniaekt is in de ma^on- nische logiën, in den Senaet vei worpen en gestemd in den tussclienlyd van 24 uren, niet afkeer be krachtigd door den Koning Leopold I, gelyk Zyne Majesleyt zelve het gezegd heeft in zynen' eyg'en- handigen briefden 22 meert 1865 gesl'ucrd aen Zyne Eminentie den kardinael aertsbisschop van Mecbelen eene, wet. zeggen wy, waervan de uyt voering 55 processen doet ontstaen in de klevne en vreedzame provintie van Limburg, is eene echte processennest. Eene dergelyke wet heeft noch kun eene zcdelyke kracht hebben. EENE KLEYNK VERGELYKING. Ten jure 1851, vvierd den Eranschrnan Felix Chazal in eens van kleermaker tof den belarigrv- ken post van algemeeneu Intendent van het Bel gische leger benoemd. Weldra liepen er over dien ambtenaer zoo zon derling een uadeeligegeruchten, dat het voorloopig Staelsliesluer, alsdan bestaende uyt de heeren Gendebien, d'Hoogvorst, Coppin, Joly, de Potter en de Mérode, een onmiddelyk OPENBAER onder zoek bevo I, ten gevolge van hetwelk den heer Felix Chazal, by besluyt van 31 January 1851, van zyne bediening wierd AFGESTELD. Dien zelfden heer Felix Chazal, is tegenwoordig luylenant-generaei en minister van Oorlog! Ten ja re 1866, beveelt dien zelfden minister een. GEHEYM onderzoek, ten eynde de feyten le be- slatige.n, door hem ten biste v m den kapileyn der Genie De Mahieu, voorgewend. Ten gevolge van dit onwetlig, partydig en inqnisi- toriael onderzoek, vraegt en bekonH den heer Cha zal de AFSTELLING van den heer Mahieu zich sleunende op l'eylen, welke, waren zy zelfs bewe zen echt le zyn, geene hoegenaemde" vlek op de eer van dien officier kunnen werpen. Wy vragen nu: wie is den eerlyksten man: Den Franschman Chazal, van 1851, of den Vla ming De Mahieu van 1866? (Vlaemsche Land). Den heer kanonik Tollénuere is, door het pri vilegie van den ouderdom, en uylhoofde zyner igciiaemsgebrekeu. benoemd tol kanonik emeri tus. Den heer kanonik Saudan vervangt hem in de prebende. Den heer D. De Keghel, professor der II. Schrift, in le Seminare; is lol eerekanouik benoemd. Den 2 dezer heeft men op eenen voelvveg in de gemeente Sinl-Antelinckx een ontvleeschd hoofd van een pasgeboren kind gevonden dit doet eene kindjenno'o-d veronderstellen. Dynsdag nacht zyn er vele ruyten in stuk ken gesmeten door dé liberale zatlappen inliet achtergebouw van het. kollegie van St. Barbara te Gen). Dit heet progres en beschaving Men schryft uyt Watervliet, aen den Eecloo- naer Hel onweder, dal donderdag laelst over byna ganseh Belgién woedde, heeft ook sporen achterge laten in het dis!rikt Eecloo. Rond 4 urn nanoen viel den bliksem op den kerk toren te Watervliet. Hy rukte de kornis af en vloog vervolgens inde kerk. Daer was men ju yst bezig met het beeld der H. Maegd, gedurende de mey- niaend uvtgesteld en by 't sluiven dier maend pio- cessiewvze rondgedragen, le ontkledeen. Hier echter rigtte het hemelsvuer geene schade aen. De aen den toren aengerigle schade word be groot op 500 frank. Het gebouw was verzekerd. Te Bentille (Kapryk en op 't grondgebied Sinle Margarite heelt den donder zich bepaeld Ly het verpletteren van boomen. BLYTENLANDSCH NIEUWS. In het begin der zitting van Dynsdag van het Wetgevende-Korps van Vrankryk, heeft M. Rou- lier eenen brief gelezen van den keyzer aen den mi lister van biiylenlandsche zaken. Na beslatigd te hebben dat alle hoop van vrede schynt verdwenen te zyn, bevestigt deu keyzerlvken brief da' Vran kryk alle gedacht verwerpt van vermeerdering van grondgebied. Den keyzer denkt niet dat Vrankryk verpligt weze den oorlog le beginnen, het zal eene aen- dachtige onzydigheyd behouden. De overeenkomst der onzydige mogendheden is den laetsten pand van vrede die aen Europa overblyfl. Deze lezing is met levendige inejuveilingen lie- groet en den politicken redetwist is uytgesteld. De verbreking der diplomatische betrekkingen .tusschen de twee groote duytsche mogendheden is voltrokken: Ooslenryk heeft zynen afgezant uyt Berlyn teruggeroepen. Den slryd zal nogtans in Holsleyn niet beginnen wantgenerael Gablenz heeft Altona onlruymd en is langs Hanover weggetrokken, welke stad aen zyne brigade deu doorlogt heeft toegest,aen. wat belooft gy Al dat gy will, >3 zey Pieter. Hevvel, zey Mietje, belooft dal gy my zult om lactst laten, en maer meé nemen als de andere al dood zyn Ja wel, zey Pieler, als gy my hiér aflaet, dan zult gy den laetsten man den zak opgeven, en ik en zal maer om u komen'als de andere vertrokken zyn; haest u daer ligt een konine:, zeven honderd uren'van hier, zyn oudsten zone trouwt van dage. en 'l staet geschreven dat hy sterven moethaest u haest u 1 En Mietje zey kom af! en de dood, zonder goén- dng óf goênavond le zeggen, vloog beur veerden, eo nooyt en kwam zy daer bv of omtrent meer, by zooverre da* Mietje Miserie een slok-slceuoud wyvéke vvierd, on nu nog leeft, ja leven zal tol het uyllersle der wereld, als al de andere al gestorven zullen zyn dat heeft .de dood beloofd.

De Denderbode | 1866 | | pagina 2