ml l,u Jaer. Zondag, L\iovcmiukr 10o6. «r mÊê VERTREKUREN UYT AELST AA EK Éi Él €I> t>f> VERTREKUREN I V I VOLGENDE STATIËN 6 FRANKS 'S JAMS. GliOOTE AFKOKING. Pluymstryker. Ploeg e» Bellarmien. DEN Benam MO 7,15 M89-45 iï-SO 3-1:1 6-169-18 m Gend, (6-03 's vrydags) 6-3 (E I' -2' 3' kl.) 7-23 Lokeren 5-30 8-28 9-43 12 20 3-10 6-16 9-18 g 7-47 (E I' 2" UI.) 8-23 844 9 45 '2-20 12-39 Rras 6-39 E (91'3* k1) 7-03 8 08 8-47 E(l 23 k') J 3 13 3 48 (E 1 2 kl6 16 6-39 8-37 (El 23 kl.) 9-38 H-38 11-11 2-38 1-55 5-48 E (1» 2» k') S 9-18 (12-59 (los zondags). 5-50 7 4" 8-34 8-30 10-32 dos Zondags. T Brugge, Osleride 6 30 E (I 2 3 111). 8-44 12-39 Mech. Anlw. 5-30 6-39 K(l 2 3 kl )7-05 7-25 3-48 E (I 2 3 kl.) 6 39 8-08 8 30 8-47 E7I 2 3 kl.) 9-45 4 1 58 12-21 {ff Doornyk, Korlryk, Müescroen, Tiyssel (langs 2-45 3-40 5-50 6-46 7 04 8-50 E (t 2 3 kl.) Genei) 7-47 E(! 2 3 kl.) 8-44 42-39 3-43 6 39 40-32 des Zondags. |i 8-37 E (4 2 3 kl.) Doornyk uiel begrepen. Leuv. Thienen Luyk Verv. Land. 5-308-47 E le Doorn Ryss. (langs Alh)7-55 5-50 8-50 Doorn. 2 3 kl 9-38 Leuven 9-45 4 4-58 1-2 -24 -2-55 £i Ninove, Gnersb., Alh, 7-55 9 38 -2-43 5-50 8-50 3 10 5-50 6-13 Thienen 8 50 E (4 2 3 kl.) gj liergen, Quiévrain, Namen, 7-55 9-38 2-45 5-50 VAN ANTWERPEN NA ER Sl-Nieolaes, Lokeren, tiend, 5-00 7-30 9-'0 41-00 2-30 4-00 7- 0 VAN GENU NAER Lokeren, Sl Nicolaes, Anrwerpen, 4-40 7-25 9-30 40-50 2-25 5-30 6-50. Te Lede slaen al de konvoys nytgenomen de Expres. Te Idegkm en Santbergen slaen al de konvoys. - Te Gyseghem slaen slil al de konvoys. Te Denderleeuw slaen al de konvoys uytgenomen de verirekken van Brussel 6-00 7-15 8-05 12-00 3-45 6-00 8-05 en uyl Aelsl 6-39 8 47 2-38 5-48. Verlrekuren uyl Denderleeuw naer Brussel 7-46 8-24 6-54 12-40 42-31 3-08 6 05 7-53 9-05. (ziilque Sutiiu De'ndermonde, Aelsi. 7-00 9-35 Ninove, Geeraerdsbergen, Alh, VAN I OREREN NAER Denderm 11 25 3 05 Denderm. 4-37 7-40 40-25. 7-00 0-00 4-57 7-40 0 00. VAN ATII NAER Geeraerdsbergen, Ninove, Aelsl, Dendennondt:, Lokeren 6-35 40-40 4-40 4-39 7-30. Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelsl 6-35 10-40 4-40 4-39 7-30. Brussel Hangs Dendei leeuw) 6-35 10 40 4-40 4 39 7-30. Gend, Brugge, Oostende (langs Lede). 6-45 4 0 40 1-40 4-39 0 00. van Ronssc naer Audenaerde, gend 4-00 8-05 9-50 1-55 4-45 8-25. VAN BRUSSEL NAER Aelsl, Gend, 6-00 E (12 3 kl.) 7-15 E 1 2 kl.) 7-25 8-05 11 20 12-00 2-11 3-15 E (I 2 3 kl.) 5-15 6-00 6-50 8 5 E (l 2 3 kl J 8 15 11-45 des Zondags. Ninove. Geeraerdsbergen, Alh (langs Denderleeuw), 7-25 45-45 2-11 5-15 8-15. VAN DENDERMONDE NAER Brussel (langs Aelsl) 7-3» 8-05 E (I 2 3 kï.) 11-55 2 95 5-25 8-25 (langs Mech.) 5-56 8-06 8-58 E M 2 3 kl.) 1 >12 3 38 5-58 E (1 2 3 kl.) 7-41. Aelsl 7-30 8-05 11-55 2-25 5-25 5-56 8-25 40-50. AELST, DEN 10 NOVEMBER 1806. Naer mate de kiestydingen ons toekomen, zien vvy met volle vreugde dat' de kiezers der beyde Vlaenderen er zicli byzonderlvk op toegelegd hebben om zoogezegde liberale burgemeesters eu schepenen al te koken. In Oost-Vlaendereu alleen zyn er in de twintig burgemeesters en in de veertig schepenen in den kiesketel gebleven, zonder bet overgroot getal gemeenteraedsleden te tellen die liet zeilde lot ondergaen hebben en nu met hunne opperbazen zitten te treuren over de wispelturigheyd der aerdsche zaken. De eene vloeken en tieren nu legen de andere en zeggen 't is uwe schuld, gy waert te trotseli, gy meende dat 's keyzers katte uw nigte was en dat ge de brave kiezers mogt over de schouders zien, omdat gy meester in de gemeente waert..... De andere antwoorden Abues 't is gy die de schuld zyt, g'hebt gelyk onnooze poesjenellen aliyd geknikt, als wy hatelyke maetregels en bui'geiverdrukkende akten daerstelden. Had gy ons liever berispt en tegengesproken, wy zouden in onze verbiindheyd niet voortgegaeu hebben. Deze zeggen Wy liggen nu al ondereen in den kiesketel te spartelen, omdat gy, kopstukken, gedurig met afpersingen van alle slacb voor den dag kwneml die wy u niet durfden wevgeren, om den vriend van den keyzer te zyn. <iy meende dat gy almaglig waert, dat gy de kiezers hel laetste druppelken merg en bloed mogt uytzuy- geu, dal gy door uwe hatelyke kozyrit.jesakten creaturen genoeg aen uwen reessem bad om de onafbanglyke kiezers te mogen beschimpen en defieren. Degene antwoorden Neen, 't is zeker onze schuld niet, maer 't is de schuld van die ver- foeyelyke ergernissen en uytdagingen die eenige ouder ons pleegden tegen de openbare zedelyk- heyd eu die bel volk gerevolteerd en veler «gen geopend hebben, udere roepen op liunpe beurtwy zyn al te de schuld van die ontëeiende afkoking. lies wal wy déden, raedpleegden wy niets s dan den vuygsten partydrift, die in ons i geest van regtveerdiglieyd versmachtte en alle gevoel van deftigheyd deed zwygen. Hoe dikwils hebben wy benoeuiingeu gedaen waevover vvy zelve besebaemd waren Hoeveel maetregels hebben wy genomen die wy wisten tegenstrydig le zyn aen de gevoelens onzer lastgevers Hoe meniginael hebben wy de burgers getergd metvan zwartwit, en van wit zwartte willen maken, al gelyk den hatelyksten partygeest ons ingal? Hoelang hebben wy de onverdragelykste dwin- gelandy niet uyigeoefehd op eene weerlooze hurgery, die zwygend maer met het grievendste hertzeer liet ongelyk verkropte Wat al stoute dreygementen en onbeschoftheden van onze kleyne ambtenaers tegen de burgers hebben vvy niet door de vingers gezien en zelfs aengemoedigd VYFTIEN JAREN IN DE GALE YEN. Behalve de weynigen die door byzondere vergunning of door loeval kennis maekteii met de slral-inrigtingon in Viankryk, kan ik niet verwaehlén dal vele myner lezers het wezenlvk gevoel zullen hebben voor myn Ivden, want zelfs by de meest mogelyke verbeeldings kracht kui.nen zy zich geen denkbeeld voruieu van eene opsluyling in aeze-afschuvvelyke holen. Ik ben in Engeland geboren on van Engelsehe af komst. By hel overlyden van mynen vader, dien ik op myn elfde jaer verloor, was myne moeder genoodzaekl hot voorstel aen le nemen van een Franschman, die mei eene noeste bloedverwante gehuwd was en ons dikwyls bezoehl wanneer by in Engeland kwam by bood aen voor my te zorgen en myne opvoeding le voltooyen. Hezen heer, die Evrarl heelle, was op bet looneel ge weest alwaer hy onder een anderen naem bekend was, en had door zyne lalenten verkregen wal men te HAvre een aerdig forluynljc noemt. Zyne eerste vrouw was vier jaren dood toen ik by hem kwam, maer by her- trouwde met iemand die wal ouder was dan by, en die naer ik geloof ook op de planken was geweest, maer zeker eene nederlaeg had geleden, want zy sprak er nimmer van. De eenige reden van deze vooronderstel ling ontstond uyt een paer woorden die haren ccblge- uoot zich soms liet ontvallen, als zy over eenige voor vallen van het verledene spraken. Hare voornaamste bezigheyd bestond in het sehryven van tooneelstukken die, zoo ver my bekend is, nimmer gespeeld wierden, maer welke zy my, zoodra ik genoeg Frauseh verslond, by elke gelegenheyd voorlas. Zelve geene kinderen hebbende, nam zy den armen, kleynen Engelsehen jon gen geerne als hel hare aen, en was nog gekker met Met een woord, boe berispelyk, hoe parlydig, boe lyranniek hebben wy dikwyls niet geweest tegen geringe kiezers, tegen kleyne burgers en zells tegen de grootste groudeygenaers welke van ons klieksken niet waren, maer die zwegen, het ongelyk in den zak staken en zegden Wacht maer, laet liét kiezing worden dit en dat is op geeneu konden steen gezonken 'k zal weten wat er my zal te doen staen, en de heerscliende koterie zal ik helpen in den grond booren al moest ik myne schoenen met wissen knoopen enz Ja, zoo jammeren de afkokelingen van vele steden en dorpen nu onder elkander, nu zien zy hunne faulen als het te laet is, nu erkennen zy het ongelyk dat zy zoo dikwils aengedaeu hebben aen deze die alle dry jaren de magt hebben bun aen de deur te schoppen. Hadden de afkokelin gen hunne misslagen in lyds hersteld, in plaets van er tot het laetste toe hardnekkiglyk in te vollierden, vele zouden die pynelyke en onlëe- rende afkoking niet ondergaen hebben. Maer 't is te lael, pcenitentia serapamitentia nulla, te laet wys is geen wys, de afkoking is volbragt, maer de wonden die zy loegebragt heeft zullen voor 't meesteudeel ongeneesbaer wezen. Ploeg. Hewel, Bellarmien, nu lacht ge hé, over uwe victorie Uwen smoel sehynt par koets te ryden. Bellarmien. Waerom zou ik niet lachen, lomperik, byzonderlyk als ik uwen smoel zie par kortewageu ryden Pluymstryker.Allons, Bellarmien en Ploeg, geene grove woorden naer elkanders kop le smyten. Die wint die lacht, en die overwonnen is mag meê lachenals hy kan. Maer het openbaer geweten komt met veroiitweerdiginy op legen de victorie der Ideri kalen, ("j Bell. Ha, ha, ba! liet opeubaer geweten Pluymstryker, gevoelt gy niet, jongen, dat bet woordekeu geweten "om fameus aerdig klinkt iu den mond van eenen liberhaier-francmacon Peyst gy niet dat liet geweten van zulke gasten rekt gelyk eene saeyetten kous En wat de openbare opinie aengaet, riooyt hebt gy nóch ik te Aelst zooveel vreugde gezien. De meuschen voelden zich als van een zwaer pak ontlast. Ploeg. Dit is al klap wy spreken wy van feyteu en daedzaken. Marten Gheeraerdts heelt zyne kazak gekeerd omdut hy yeen schepen genoemd is geweest. Bell. O gy nydigen stryverik, moet bet schuym daerom van uwen baerd afloopen 01' gy Marten, Sis of Franyois zegt, dit is allemael 'l zelve, M' Gheeraerdts of Marten gelyk gy liern lieeten wilt, heeft niettemin getoond dat hy geen én steertdrager der logiegasteu zyn wilt, hy heelt zich niet straffeloos laten mankeren, Al wat bier in kursyfletlers gedrukt is, slael leltcrlyk in '1 Verbond vai; Zondag lest. libm dan de meeste moeders met hare eygene lievelin gen. Zoodra ik van school kvvain, spoedde ik. my naer huys dadolyk na hel middageten deden wy gewoonlyk in den zomer eene wandeling in de omstreken, bleven daer tol ik myne lessen voor den volgenden dag kende en zwierven dan langs de zeekust, op welke vvandelin gen mevrouw tooneelstukken van zich zelve of anderen aenhaelde, by alles wal wy zagen. Hel zou moeyclyk geweest zyn een gelukkiger huysgezin dan hel onze le vinden. Den heer Evrard was gelukkig, omdat hy geen reden meer behoefde te geven voor hul laet uyl- hlyvcn met vrienden, en verwonderde hem eerst ele goedheyd en oplellendheyd zyner vrouw voor zyne kleyne wenscheu, wanneer hy t'huys was, hy eyndigde mei er veel behagen in le scheppen. In de-eerste lyden loon ik bv hem was, ging hy zelden, mei zyne vrouw uyt, ten zv wy naer pariyen gingen, maer later verge zelde hy óns geregeld op onze wandelingen, en wat ik van hem leerde was even nnuig en vry wat belangryker dan de grondige kennis van 't Franseh, die zyne vrouw my door hare gedurige aenhalingen mededeelde. Ik stip deze zaken aen, omdat den lezer daeidoor beter zal kunnen oordeelen hoe myn lyden verzwaerd vvierd by de volgende gebeurtenissen. Veel uytslapjes naer Engeland maokle ik niet, hoewel dit niet voonsproot uyl gebrek aen genegenheyd voor myne familie, inner omdat ik geene middelen van my zeiven bad, en niet geerne liet geld myner weldoeners gebruykte voor reysjes, die hun niet zeer aengenaem schenen le zyn. Het kliiuael en de leelwyze te HAvre waren voor myn gestel zoo goed, dat ik fikseh opgrocy- de en op zestienjarigen leeflyd zoo krachtig gebouwd was als de meeste mannen. Myne vooruaemste nylspan- ning bestond in varen, cn dikwyls in den zomer of herfst. gelyk andere laffaerds, die voor een lintje of om ievers een postje te krygen de affronten inslik- i ken gelyk oesters Pluymst. Ik zeg nog eens, geene grove j woorden, ge moei alle beyde bedaerd wezen. Sedert, dry jaer stond gy op loer om al de ran kuiten, al den haet, al den nytl, al de kleyne drillen en de onmatige begeerten van fortuynzoekeis te ver zamelen. Bell.Niemand van ons had noodig rankunen en haet te verzamelen geheel de stad haet eu verfoeyt van over lang den despotieken handel en de uytzuygingszuclit der liberhaters. Hadden de burgers vry voor de borst mogen stemmen, i liet mayonniek klieksken ware van over lang op I tlesschen getrokken. Ge weel gy wel wat hute- lyken dwang de koterie uytoelènt op al wie eenigzins van 't een u( 'i ander besluer alliangen. Pluymst. Gy zyt geweldig, Bellarmien Bell.Ik zeg de waerheyd, Pluymstryker, en dit weet gy wel. Gy spreekt van nyd al waer niets dan kwaed is, daer is niets te benyden. Gy spreekt van driften en begeerten van fortuyn zoekeis: zulke gasten zyn in uw kamp in over vloed, maer niet iu 'l onze. Gy weet dat er onder 't trancmac-onsbestuer - van 't land voor ons niets te krygen is. En wal meer is, wie zou ooyt ge- peysd hebben dat er op 't stadbuys fortuyn te zoeken was UI' spreekt gy misschien van onder vinding? Ploeg. 'T en zyn uw affairens nietG'en zult toch niet loochenen uat de permanente depu tatie spyts alle yereytiyheyd 41 kiezers uyl de tyst heelt doen schrappen. Bell.Maek u niet kwaed jongen, want ge doet zien dal er den onbeschofterik toch allyd moet doorkomen, lieefl de permanente deputatie eenige van de 41 kiezers doen uitschrappen die bel stadsbestuer op de lysten gebragl had zon der dat zy er 't minste regt toe hadden, zy beeft zeer wel gedaen, zy heelt zelfs nog niet streng genoeg geweest, want zy zal er 't uaesle jaer nog al moeten onder klippelen. Wat is er nog? Ploeg. Gy hebt uwen toevluyl genomen tol de schgndelykste drukking, tot de klaerblykelykste om- koopery. Bell. Dit is non keer geklapt gelyk nen boek Maer nu loont gy dat g'liet princiep van Pluymstryker niet vergeten beid: beschuldigt maer stout weg uwen tegenstrever van uwe eygene misdryven. Ploeg. Wat wy zouden drukking, vvy oin- kooping gebruykt hebben Bell. Om te drukken, moet er magt zyn. Nu, gy liberhaters, en gy alleen waert en zyt nog in bezit van al de magtgy alieeu beschikt over al wat eenigzins alhangl van 't sladhuys, van de hospieen, van de vveldadigbeyd enz.; gy alleen kunt menigen burger doen plagen door uwe politie, ja, zoodanig plagen, dat zyn beslaen gevaer loopt; gy dus kunt van scliandeiyke druk king gebruyk maken. En wat de omkoopiug aen gaet, indien ik de kopstukkeu uwer kliek be schuldigde van stemomkoöpery, niet me' hunne eygene penningen, want hunnen zak gaet met een slotje vast, maer met siadspenniiigen, wat zoud gy zeggen zag ik de zon opkomen, nadat ik myne nellen in zee had geworpen. Den man die op mynen boot paste, verge zelde my meestal somlvds kreeg ik echter volstrekt geen antwoord wanneer ik aon liet venster zyner hul klopte, en in de vooronderstelling dal hy niet wenseble mede le gaen, bleef ik dan niet op hem wachten, maer ging alleen naer het strand, waer ik het hangslot, dat mynen hoot aen de ankerketing vasthield, los mackle en alleen in zee stak. Later hel) ik reden gehad te voor onderstellen dat hy niet nllyd t imys was, wanneer ik klopte. Het is uoodzakelyk dal ik hier iels van dien man zeg, hoewel die kennis voor my te lael kwam om een treurspel le kunnen voorkomen, welks herinnering my nu nog na zoo langen lyd verpligl de pen neder le leg gen, lot myne hand vaster is geworden. Den man heette Philippe Larcl, hy was van een Ame- rikaenseh schip in een zeer slechten gezoudhoydsioe- sland aen wal gestapt, welken volgens sommigen hel gevolg was van eene ernstige klopparty mol zyne scheepsgezellen, maer volgens hein verooizaekl was door een val van de ra op het dek in een donkeren, slormachtigen nacht. Toen hy weder hersteld was, zocht hy op verschillende vvyzen op liet strand aèn den kosl le komen, hetgeen een zeer onzeker besU n iiiolT opgeleverd hebben, want H&vre was toen niet do be- dryvige haven van tegenwoordig en tolde ook uiel zoo veel bezoekers. Hy hield zich nu eens hier dan eens daer op, tol hy huerder vvierd van eene der fra. y»ie hullen aen hel strand. Gehuwd was hy niet, maer iiad eene huyshoudster aen wie hy het zeker ledanken had, dal zyn huys met bloemen omringd was eu alles zoo wel binnen als van buyten, zulk een nel en vrolyk aen- zien had. Om mynen boot in orde le houden en met my uyt visschen le gae.n, wanneer hy niets helers le doen l'i.iiVMsrii. Wy zouden u bewyzen vragen, en koude gy er geene geven,u voor eenen vuy- gen lasleraer uytuiaken Bell. Hewel, Pluymstryker en Ploeg, met ai uwe fyuigheyd strykt gy uw eygen vonnis. By beschuldigt ons van onze penningen tol 0111- koópery gebruykt te hebben, waer zyn uwe be wyzen Pi.oee. K acht tot dat al de feylen aen den dag zulten gekomen zyn. Bell. Wol zoolang zy niet iiytkomen zyt gy, volgens uwe eygene bekenteni's, vuyge las- teraers? Ploeg. Oen dag der herstelling is misschien veel nader dan men dunkt. Bell. By wilt my wys maken dat gy de kie zing zoud konnen tloen vernietigen, én gy zelf gelooft het niet. Doch brengt dit nen keer te wege, ge zult ons plezier doen dan zullen wy uw francmayonsboelkeu niet met veertig maer met honderd en veertig stemmen afkoken. Pllïjistk. - Gelukkiglyk blijft de uylvoerende magt in liberale handen Bell. Niet te zeere, jongen, met nieuwjaer moeten burgemeester en eersten schepen iier- noemd worden en 't is nog af le wachten of den koning ze uyt de minderheyd van zes of uyt de meerderheyd van negen leden zal kiezen, hy die scliyut voor -princiep te hebben van overal de meerderheyd ie volgen. Ten ware hy voor Aelst Uitzondering maekte, omdat er onder uwe zes mannen toch zulke verstandige koppen zetelen!!.. Pi.uv.mstk. Oiidertusselien, het valt ons iiynlgk STAD die nog onlangs zoo tier was onder de meest verlichtte sleden gerekend te umrden Int den rang van buurg pourri te zien vervallen Bell. Als '1 u belieft, dorpelingen van Meire Ottergem, Vleekem enz. zegt tocli niet onze stad als gy van Aelst spreekt. Ploeg. Zie, Bellarmien, ge zyt nen over- draeglyken kerel, ge chikaueert 'op alles, wv spreken van Aelsl. Bell.En gy zyt nen onbeleefderik. Maer k woel u vragen of dit alzoo de viuelit is van de achttienjarige liberhalersheerschappy, dal gy niet al uwe lichtverspreiding van onze stad Aelst een boiirg-puurridit is te zeggen een VEBBOI TEN NEST gemaekt hebt? Merci van zulke lichlver- spreyders, want 't zyn maer oordjeskeerskeus- maunen Ploeg. 'T zyn de klerikalen die Aelst alzoo vernederen, met acht lichtdumpers te noemen Bell. Zwygt stilh-kens, jongen, want moes ten de liberale afgekookte jannen in 't publiek een evaem ondergaen, ai ware bet maer om eenen briefte selirvven, er zou schroomelvk veel volk komen naer kykeu en levens zou er eenen zoo geweldigen schaterlach losberstendat l'i vlooi geheel t land zou gehoord worden Daerom, laet dit potje gedekt, want g'en zvt gv zoo onnooze! niet om niet te weten dal de eatho- lr\ke gekozenen, in feyte van bekwaemhevd u en g'heel u boellien zouden oppeuzelen mei' hun nen boterham. Pnuv'MST. Wy weten wy dit ook wel, maer w en konnen niet verdragen dat die acht man nen al onze schoone plannen komen vernietigen. had, gaf ik hem franks in de week, heigeen Sl. Evrart genoeg vondmaer Laret moei dat geld aenmei'kcl'vk vermeerderd helleen door het verkoopcu van den visch dien ik hem bfclialve wat ik voer eygen gehrtiy'k mede- nam, geheel overlicl. Ily deed vry goed wal ik van hom verlangde, en ik was veel te vrolyk om op zvn grimmi" hnnieiir or zyne huytengew oue inhaligheyd té lellen Toen ik zeslien jaer was, schreef ik myne moeder of zy ook voorkeur gar aen ecnig beroep, waerop zv aul- woorddo deze zaek liever aen dc Evrnrls cn my over le laten, hoor myne gewoonte van dagelvks eenige uren op zee door le brengen, had ik eene livzóndere geheclil- heyd voor dil elemenl gekregen. Jlviie goede vrienden waren wel mol erg ingenomen met myn plan 0111 een zeeman le worden, maer, behalve den goeden raeil om loch wel de gevaren te wegen, boden zy uiyn veilan-en geen tegenstand. Misschien meenden zv wel riat legen werpingen mynen ln.il slechts zouden aenwakkeren tervvyl welligl nu eene enkele revs mvnen harlstw t voor de zee veel zou doen bedaren. Alleen drongen Tv er op aen dal ik als agenl ol supercargo myne eerslo- reys zou doen len eynde op die wyze alles van de scheepvaart le loeren en eens aenspraek le kunnen ma ken op hel commando van een schip, zonder dat ik de leegslo gi'adi.i) .lolioefde te doorloopen, want zy schenen hel belagcliclyk te vinden dal iemand mei zulk een inan- relyk voorkomen hot werk zou doen van bootsjongen Spoedig daerop deed zich de gelegenhevd voor om met den zoon van een reeder, dien ik zeer éoed kende eene reys naer Madeira le doen hel was bepaald dat wy eenige weken op dit eylond zouden vertoeven \Vv hragten een aengenamen tyd door, maekten venêtiil- ,ende uytslapjes en hezigtigden behalve de gewoonlvk bezochte plaotsen ook nog verschillende andeie.

De Denderbode | 1866 | | pagina 1