Merktpi ijzen Bekendmaking, HOFSTEDE GR O ND, Land en Bosch Boomverkoopingen Ltiysltirryken Kasapslryd. 4 beeld inhuldigen van vvylen M. den professor David. Die inhuldiging zal plaets hebben le middag in de groote z'ael der universileyt, en 's avonds, om 6 uren, zal in de groote zael van hel Museum een banket plaels heb ben. Alle de oud-leerlingen van M. David en de vrienden der vlaemsche letterkunde zullen zich by de Leuvensehe studenten willen voegen om hulde le bewyzen aen den leeraer die onze moederlnel mei zoo veel glans heefl versierd. De socielcyl Mei tyd ca vlyl gact ook een praelgraf aen professor David opriglen. De eorreclionnet-le reglbank van Lnyk heefl uyl- spraek gedaén in de zaek ten laste van den heer Pietle, onderpastoor le'Sl-Rcmaclc. Zy heeffden heer Pielle verwezen lol 5 fr. boel we gens beleedigingen "jegens de politie agenten. De zaek is voor hel Verbrekingshof gebragl. M. Cools, oud-pastor van Bevoren (AVaes), komt in deze gemeente le overlyden. Een grooJen brand, die aen de kwacdwilligheyd toegeschreven word, heefl woensdag laelsl le Rous- brugge gewoed. Twee schoren, toebehoorende aen L. Ruysscn en 11 Verlynden, bevallende den oogst en den laimbouwhalm, wierden de prooy der vlammen. Hel luivs betrokken door B. Schoonaerl, is met geheel des- zelfs inhoud verbrand. Men berekent hel verlies op •VJ2,000 franks; waervan 3000 fr. voor Rnyssen, 4200 fr. v.oor Verlynden en 4800 fr. voor Schoonaerl. Alles was «verzekerd. Deri brandstichter is niet gekend. Dynsdag laetsl is er te Lodelinsarl, een groot on geluk gebeurd. Verscbeydene persoonen waren in eene herberg vergaderd. Op de schouw, boven de sloof be vond zich eene Imivk mei pelroo! opgevold-. Eenige drinkers hadden er hun glas nevens geplaetsl. Een van lien, zyn glas willende opnemen, wierp de kruyk om ver waer van de olie op de stoof viel en onmiddelyk ont vlamde. Een jongeling lag op de yzeren staef der kachel te slapen, en op hel oögenblik wierd. hy door de. vlammen omringd. De legen woord ig zynde persoonen verhaesl- ten zicli hem hulp toe te brengen, maer zy geluk ten er maer slecht in hel vu er uyt le dooven door de pelrool geholpen, waer van zyne kleeding- slukkcn doordrongen waren. Dezen ongelukkigen heeft zware brandwonden op al de gedeelten van het liehaem bekomen; en zynen slaet baerl groote ontrust. Binnen eenige dagen moest by in het huwelyk treden en by kwam van by den kleermaker zyne trouw kleederen aen He passen. Men schryfl uyl Bouchaute Hel is, zoo wal, omtrent de vier jaren geleden dal een inwoner onzer gemeente, ter oorzaek van huyselyke geschillen, zyn gezin verliet, en naer Vrankryk vertrok zyne vrouw die sedert van hem hoegenaemd niets meer vernomen had, ontving gisteren van zynen twege uyl Amerika den volgenden korten maer beduydenisvollcn... brief, indien men dien naem geven mag aen een snip pertje papier, van hoogstens 6 centimeters vierkant? Cincinnati (Ohio), den 4 november 1866. Lofweerdige huysvrouw, Kom naer hier, er is eene koffibron van de uylmun- tendsle soort ontdekt. Uw Jan K.... Vrouw K... schreef onmiddelyk op deze bondige uyt- ■noodiging, langs de keerzyde van den brief haers mans, •hel volgend niet minder sparige antwoord Bouchaute, den 5 december 4866. Onweerdeerbarc echtgenoot, Blyfi ginder, misschien zal men er ook ccne genever- 'bron ontdekken. Uwe. L. D..., Te Poperinge moest er op 28 november II. een 'luyslcrryk feest gevierd worden. Als de bruyd en den bniydognm naer hel sladhuys moesten, was dezen laet- sten verdwenen hy was hel opgesleken met '1 convoy. De bruyd was cr niet gram om en met hare bruylofls- kteederen aen, bleef zy aen 't hoofd der uylgenoodïgdcn, en geheel den dag was 'l leule alsof er niets gebeurd ware. - Kien schryfl nvt Hamonl, den 10 december. Zaterdag avond had er, naby ons stadje, een droevig •ongeluk plaets. Eenige jongelingen hadden zich op jagt 'begeven in een moeras, genaemd hel Elshroek. Een •hunner die, na hel springen over ecnen .waterjoop, zyn -geweer en dat van zynen makker overnam, wierd door liet schol van een der bey.de geweren, dat door liet -Overnemen gelost wierd, in het hart getroffen, en bleef •op den slag dood. Den ongelukkigen word te recht be weend door vyf nog jongere zusters, allen vvoezen. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Dc rcjys van de keyzeri'n der Franschen naer Roomen is nu vastgesteld. De tegenwerpingen die deze revs •«ontinoet heefl, hebben niets anders dan er de verdaging van te weeg gebragl, moer nu nadert hare verwezently- king. Reeds kondigt een dagblad uyt M'arseylle aen, dal de kamers der koyzerin in het Hotel de Rome reeds besproken zyn, die de kevzerin van Mexiko betrokken beeft. Hare Franscbe Majesleyl bel vcrblyf van den Quirinaf geweygerd hebbende dal liaer den Heyligen Vader aengeboden had. De onlruyming van den Pauselyken Slaet word gedurig voortgezet. Ganscli de bozellings-afdeeling, van 5800 mannen, zal, volgens de gegevene bevelen van den gencraol Monlebello, van nu tol 15 dezer maend inge scheept worden. In Engeland begint men zich zeer ernstig te be kommeren mel de kwestie van den Oosten. Den opstand van Ga'hdia, veeleer dan onderdrukt te zyn, strekt zich op eene groote schael uyt, en men weet dal Rusland en de Vercenigde-Slaten van Amerika dien opstand zeer le mede zyn. Uyl dc goede verslandhouding lusschcn Rusland en Amerika, welke wel gemakkelvk op een verbond zoude kunnen uytkomen, ziet Engeland niets goeds te gemoct, en inderdned, hel ware niet onmogelyk dat, binnen een paer jaren, een kollossalen slryd ontstonde lussehen hel westen en het oosten van Europa, het oosten onder steund door de Vereenigdo Stalen van Amerika. Dit ware den versphrikkelykslen slryd dien men in Europa zou gezien hebben het ware cenen slryd op le ven of dood lussehen Vrankryk, Engeland. Duylsland, ltaliën, Spanje, Portugael, Bolgic», Holland, Ooslenryk, van. den oenen kant, tegen de oostermogendbeden, wae'ronder misschien Pruysen, Zweden en Denemarken, en voorzeker Griekenland, Egyplen, Turkyen, Rusland en de Vereenigde-Stalen van Amerika. In de aenspraek van den Paus aen de fransche officieren, leest men de volgende woorden; Indien gy den keyzer nadert zegt hem dal ik voor hem bid. Men bé te weert dal zyne gezondheyd niet zeer goed is ;ik bid voor zyne gezondheyd. Men zegt dat zyne ziel niet gerust is, ill bid voor zyne ziel. De fransche natie is christen, haer opperhoofd moet ook christen wezen. Die woorden hebben le Parys grooten indruk ge- maekt; en het gouvernement hoeft aen alle dagbladen I verboden van ze over te nemen, onder de beweering dat zy niet uytgesproken zyn geweest. De grootste katoenspinnery van Vrankryk, die van MM. Motte. Bossul en comp., teRoubaix, is den 8 dezer I de prooy der vlammen geworden. Het verlies is zeer nenzienlyk. Men schat het op verscbeydene miljoenen, i Ten gevolge dier ramp, bevinden zich een groot getal 1 werklieden tydelyk zonder werk. Een vertrouwden bedienden. Den heer Le- gouvé, lid der Academie van Parys verhaclt de volgende anecdool van zynen kamerdicnaér: Eenige jaren geleden liet hy zynen bakker, zynen vleeschhouwer en zynen kruydenier bekend maken, dat hy een vertrouwd kamerdienacr noodig had. Er meld den zich op eenen dag vyftig. sollicitanten voor dien post aen, waervan hem echter geen een geschikt voor kwam. Op zekeren dag, dat hy.juysl zeer druk aen T werk was in zyne studeerkamer, het was in den win ter, des namiddags ten vyf ure, klopt iemand op de deur en hy opende. Men heefl my gezegd, mvnheer, dat gy-een ver trouwd bediende zoekt. Ja, en gy meent der, man te zyn, die daerloe ge schikt is Gy hebt zeker de uylstekeiidste geluygschrif ten, naer ik vermoed, en uwe laetsle betrekking ten minste tien jaren lang bekleed Neen, mynheer; ik kom pas uyl de gevangenis. Men scbildere zich de verbazing af van den heer Le- gouvé, op hel hooren van deze woorden. Pos uyl de gevangenis Ja, mynheer, ik had eene vrouw lief, die geld van van my begeerdezy drong er iederen dag by my op aen, om meer geld -te hebben. Ik gaf er alles, wal ik eerlyk verdiend had hel was haer niet voldoende om aen hare begeerten le voldoen, maekle ik my aen diefstal schnldig, wierd in hechtenis genomen, verhoord, overluygd en lot dry jaren gevangenisstraf veroordeeld, die den vorigen zaterdag geëyndigd zyn. Houd gy dit voor eene aenbeyeling voor de plaels van een vertrouwd bedienden Ja, mynheer, een man, die zynen goeden naem door een uer van dwacsheyd verloren heefl, zal legen iedere verzoeking op zyne iioede zyn, en zvn best doen zynen goeden naem terug le krygen. Bovendien weetik, dat ik in myn harl een eerlyk man ben. In den loon des mans lag zoo veel reglsehapenlreyd, dal den heer Legonvé hem dadelyk in zynen dienst nam, er nimmer berouw over heefl gehad. Den losgelaten tuchleling heefl tegenwoordig de sleutels in bewaring, belaelt alle rekeningen en bezorgt alle inkoppen, en dcu heer Legouvé zegt, dat zyne liuyshouding hem. sedert hy dien bedienden heeft, een derde minder kost dan vroeger. Volgens den Almanack de Paris, lelt Mexiko 7,999,-126 bewooners, die over 20 provinciën zyn verdeeld. Onder deze behooren 4 ,000 Europeanen, 4,100,000 creolen, 5,900,000 Indianen en 4,500,000 nieslizen. De mexikaensche schuld bedraegt 981,600,000 fr. en dc jacrlvksche ontvangsten van hel keyzerr.yk beioopen 400 milliocn. Een belangryk dorp van den Loirel, ChAleau-neuf- sur-Loire, komt het tooneel van een schrikkelyken aen- slag le zyn. Gedurende dat den pastor der parochie, M. Raule- feuille, de mis celebreerde, is een persoon den aulaer genaderd en heeft den weerdigen priester dry bylslagen op het hoofd loegebragt. Den dader van dit sclielsluk is een ouden zanger der kerk. Hy is op staendeii voet aengehouden en in cie han den van hel geregl geleverd geweest. Eene telegram uyl Saint-Nazaire, heden ochtend overgeseynd, meld dat de aenkomst der pakelbool La France, den 43 november lest weggesloomd uyt de haven van Vera-Cruz Dit postsehip heeft de brieven en dagbladen uyt Mexiko aen boord cn levens eene som van 3,800.000 franken voor de fransche schatkist. Den gczondtocyds- stact aen beord is goed. Men leest in -eene korrespondenlie Zoo even verneem il-, dal volgens parlikuliere brieven den toestand van Mexiko niet zoo kalm is, als dcu Monï- teur het lacl voorkomen. Men spreekt van moorden op Franschen gepleegd, ja, van eene ware slagtiug, die daer hebben plaels gehad. Er is ongelwyfeld in deze geruchten overdryving de bron waeruyl zy voortvloey- en, is onbekend. Nopens het verblyf van Victor-Emmanuel te Vene- lieu, heeft men eene nog al zeldzame vertelling De ga- Ieryen van Siut-Marcus verlatende, wierd zyne aendacht getrokken op eenen grooten rooden vloersteen, die plotselings bel mosaïkwerk vau hel plaveywerk onder breekt. Hy vroeg welke geheugenis dien vloersteeu herinnerde, den bewnerder antwoordde; "f is op dezen steen dal den magligen keyzer Barberousse zyne hulde bewees aen den Paus Alexander 111. Den patriark van Venelicn, die zich aen de zyde van Victor-Emmamiel be vond, hernam bel woord om de gewelddadigheden en de onreglvoerdigc aenmaiigingen van den keyzer van Duylschland, tegen den Paus te verhalen, daerna de 'tegenspoeden en dc kastydingen die hem nadien getrof fen hadden, en cyndelyk de schitterende onderwerping van Barberousse voor den Paus Alexander 111den key zer wierd genoodzaekl van gedurende veertien jaren in llalien in Vrankryk en in Duylschland te dwalen, o. 'T is dan hier, Majesleyl, op dezen steen, dat al de behendig- hcyd verbryzeld wierd Legen den Paus, door den mag- tigslon keyzer van dezen tyd in het werk gelegd. 'T is hier dat den man, voor wien geheel de wereld beefde, en die Milanen lot slof vernietigd had oyndelyk de knie voor den Vikaris van J. Ch. moest buygcn. Na dit verliael, Viclor-hmmanuel ziglbaer ongeduldig geworden, keerde zicli tot den baron Riscasoli en zegde hem Tempi passati niet waer, lieve baron? Tempi pas- SATI Voorby voor Baberousse, ja, maer misschien te komen voor Victor Emmanuel. De lactste inlichtingen uyt Roomen waren vol- komentlyk nauwkeurig de oiitruyming van het pause- lyk grondgebied door de fransche troepen zal volledig zyn. en na den 43 dezer maend zal er geen enkel fran schen soldaet in den -romeyiischen Slaet meer zyn. De Patkie was in dwaling toen zy acnkondigde dal vier af- deelingen haer vcrblyf in de eeuwige stad gingen ver lengen. Voor hel overig, vernemen w.v dat, sedert eenige dagen, al de aen dc poorten van Roomen door de fran sche soldaten verlaten posten, door de pauselyke troe pen bezet zyn. Roomen, 14 december: Er is gisteren hiep een regiment pauselyke zotiaven aengekomen. Het overige der fransche troepen is in den morgend vertrokken. Roomen, 12 december Den Journal de Rome kondigt aen dal de giflon voor Sii t Pielers-penrring, sedert de maend van september 1859 verzameld, lot 53 miljoenen beioopen. Marseille, I I december Hel romeynsch legioen moet de sterkte van Sl-Ange- lus bezetten, de pauselyke zouaven zullen den Paus bc- gelcyden, toen Zyne Heyligheyd zich naer Civila-Vecchia zal begeven, om er de vremde schepen le bezoeken. Toulon, den 11 december. Ten gevolge der overhooping van schepen in de haven vau Civila-Vecchia is de fregat Gomer, bestemd voor de afhaling der fran sche expediliclroepen uyt Roomen, maer gister avond derwaerls gestevend. u Er is eene amerikaensche fregat le Civila-Vec chia aengekomen. -- Londen, woensdag, 42 december. Eene ontploffing beeft in eene koolmyn van Barmsley plaets gebad. Men zegt dat er wel 30*1) persoonen liet leven by verloren hebben. M. Adler chirurgien-landmcester, place de louvais (Leuvensehe plaels) N° 5 le Brussel, bei igl ons zyne aenkomst inde/e stad. Dezen artist, welken over ee- nigen tyd een merkweerdig boekdeel handelende over de mond-en tandziekten heeft uylgegeven, doet hierdoor zyne buytengewoone talenten in dees vak uytschynen en levert aldus de waerborg op dat men in zyne kunde volle vertrouwen mag stellen. M. Adler is den eenigen tandmeester die niet eene eervolle, melding door de geneeskundige f'a- cnlteyt voor de zyne kunsttanden en gebyten is bekroond geweest. M. Adler ral den eerslen zaterdag van elke maend in hel Hotel de dry Koningen alhier van 9 uren voor-tot vier uren namiddag de persoonen ontvangen die zynen dieiisl zouden benoodigen. HOPPEME&KTEN. Aelsl, 9 december. Op onze Incisie merkl waren er omtrent 209 zaVken hoppe, die verkocht wierden van 15'ï tot 10» fr. de 50 kil. In den loop dezer weck zvn de facteórs ten platten lande blyven aenkoopen aen 16 fr. den handel word kalmer. Asschp., 3(1 november. Ten plalten 'laaide koopt men de hoppe aen 155 fr. de 50 kilos. Opwyk (Brabant), 1 december De hoppe van den oogst van 4866 is greoteerd van 4"O lot 155 Ir. de 5 kilus. Hallt-, 3> ncvemher. Ter merkl van heden wierd de hoppe veihandeld aen 16 fr. de 50 kilos. Poperinghe, 6 december, in den loop dezer week is de hoppe hier verkocht geworden aen den prys van 180 o 195 fr. da 50 kilos. Antwerpen, l december. Daer den opslag op de voorlbrengsl- piaelscn nog eenigen voorgang- heeft gedaen. zoo is er sedert acht dagen in nelstersclio hoppe van dpn oogst van I860 niets verkocht gew orden Ten plalten lande heeft men van 160 a 165 fr, betiteld, doch voor don uytvoer vveygeTl men dien prys le geven. In vremdo hoppe heeft men 20 halen hol'andsche ver kocht van 18C6 aen 135 fr. eu 117 halen amerikaensche van 186-1, aen geheym gehoudene pryzrn. Er zvn deze weck ingevoerd 47 halen hoppe vsn Hamburg cn 2 balen van Engeland. Men verwacht binnen kort toezendingen van pnolsche hoppe. Bergen, 30 november Ter merkt van lieden Wiérdèn de 100 kilos hoppe 240 fr. hclaeld Namen, 1 december. Ter merkt van heden wierd de hoppe verhandeld aen den prys van 31)0 fr. de O:i kilos. Bousies, 4 decemder. De pryzen zyn hier van 160 lot 165 de 5(? kilos, volgens kwali'eyt en afkomst. Bischwillcr, 6 december. De wevnige koopwaer die zich nog op onze plaets en in dio omstreken bevind, zon tot geenc /cvert- digheytl in den hnndcl meer kunnen aenleyding geven, want die der planters, die nog hunne hnppe hebban gehouden, vragen hrden 200 tot 300 fr. voar de 50 kilos; prys eie de koopers tol heden niet willen betalen. Nancv, 6 december De stoek der hoppe verzwakt van dag tot dag Meu coleert de hoppe van d"n Elias 23i' a 24 fr. De pryzrn hebben van 200 lot "210 fr. bereykl in Lorrcincn, te Gerbcvil- lers, te Rnmbervillers, tc Lnnr.eville, te Dienlonnrd. Saez, iBohemen), 30 november Den handt lis levendig. By gebrek aen depnyke soorten, die bjna uytgcpul. zyn, werpt men zich op de min schoone kwalileylen, die men van 190 tot 195 gulden voor die der stad, 175 gulden voor die der omstreken de 50 kil. betoelt. Busigny, 30 november. De hoppe geld van 180 tot 190 fr. en nog heeft men er maer zeer weynig verkocht, omtrent 4 a 5000 kilos. AELST, 15 December. Granen per 132 hl. 50 centil. Tarwe, 18-01 19—44 Mastelnyn 14—4(1 16-40 Kogge. 4 4-05 14—H Goorst. 10—14 14 -05 Haver. 6- 12 09-05 Hoppe (4865) de 50 kil. fr. 000—Ot 000-(0 Hoppe (1866) u 145—00 155—00 Raepzaed 16—00 00- 0 Lvnzaed 17—00 00-00 Raepzaed-olie. 63-00 63 -10 Lvnzaed-o1ie. •63—00 00- 00 Raepzaed koeken, de 1215 k. '000-00 '00C--0Ü Lynzaed koeken 000-00 000-00 Kemp koeken <K)0—00 000—0 Aerdap. (roode den 1/2 heet. 4 14 •1—46 Idem, (witte) 4-12 4 13 Boter, de 3 kilogram 3-04 3-16 Evers, de 25 1-06 4-08 Vlas per 3 kilos. fr. '6-00 7-63 Viggens bet koppel 32- 00 42—00 DENVER MONDE-, 40 December. Tarwe, par 130 lil. fr. 36—00 37-00 Rouge 20—50 21—50 Haver par 100 kil. 22-75 00-00 Geerst per liectol. 00—00 00—00 Lynolie. 112—47 112 93 Kempolie 114—28 000-Oo Koolzaed-olie 416-09 146—99 Lvnzaed, par heet. 29—44 29-92 Kempzaed 00-00 00—00 00—00 00-00 Lvnzaedkoeken par 4115 Kil. ■304—76 317-46 Kempkoeken. 13—00 00-00 Koolzaed koeken 14—80 00—00 MERKT VA IS GEND. De vlasinerk was maer weynig voorzien, men schat de voorraed alleenlyk op 15,000 kilogr. De vragen wa ren levendigmen bemerkte eeng neyging lol opslag in alle soorten van vlassen. B U KG E R LY li E N STAND GEBOORTEN, Mannelyk 7 V ROUyVliL. 5 HUW ELY KEN. P. Meert, twynder, mol C. Eemans, knnlwerksl'er. E. Van Cleempulle, bedienden met B. Mcgonck, rente- nierster. OVERLEDENEN. T, Van den Bremt, wed® Van der Macren, z. b 66 j., Sehaerbfcke. J. Scliulyzer ni. Van do Maele, dagl. 62 j., Mylbcke. B. Persoons, diensimeyd, 25 j., Zoul- slrael. C. Bombeeck, m D'haselecr, twynder, 43 j. Houtmerkt. T. Corthals m. De Neef, solferslekmaker, 40 jMylbeko. J. De waegeneer, m. Arys, twynder, 28 j., Mylbeke. 4 kinderen onder 7 jaren. By uylschcyding van bedrijf cn verandering van icoonst. Verkooping van Meubels en schoon herberg- gerief, le Aelst, ter eslaminel, het kleyn gent, by d'lieer Eniin1 Eemans, op Maendag 54 December 1866, ten 8 ure 's morgens. Door 't ambt van den Notaris VERBRÜGGÜEN, te AelsL VERKOOPING VAN te Ercmbodegcm. De Notaris Joseph VERBRUGGIIEN, le AelsR zal open baerl vk verkoopen 1° 54 aren 78 óentiaren Hol'sledegi ond te Erem- bodegem. aen de Groenstraet, gekadastreerd wyk A, deel van N°' 65, 66, 67, 68, 69, 70, 74 en 72.— Gebruykt by Beiiediclus De Goninck. Verdeeld in 2 deelen oost en westlielft. 2° 48 aren 45 centiaren Zaeyland, le Erembode- gern. op den leegen Vosholle," gekadastreerd wyk A, deel le midden van N° 791 Gebruykt bv Jh. De Ridder. 5° 5 aren 2-4 centiaren Bosch, le Erembodegem aen de Duyvelspullen, gekadastreerd wyk A N° 2427. Onverpachl. 4° 44 aren 56 centiaren Zaeyland, te Erembode gem op den Avaen, gekadastreerd, wyk B, 674. Gebruykt by Judocus Callebaut. ZITDAGEN Instel Zaterdag 5 T Verblyf Zaterdag 19 Jami:)l'y lh6'- Telkens ten 4 ure na-middag ter herberg aü FAUBOUR6 by d-beer J. Vinck te Aelsl-Mylbeke, aen den Brusselscben steenweg. op De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, volgende dagen openbaei lyk verkoopen 4U Op dynsdag 48 december 4866 om 9 uren voormiddag in de gemeente Herzele 245 koopen Kauadus, Abeelen cn Wilgen te be ginnen le Herzele op den Dries. 2" Op Woensdag 49 December 4866, om 9 uren voormiddag, in de gemeenten Hi rzeleeu Borsbeke. 60 koopen Kauadas en eenige koopen Wilgen te beginnen aen de Vrieze tegen de provinciale baen. Te Nieuwerkerken op ZONDAG 46 DECEMBER aenstaende zal den derden prys met den Kaetsen- bal afgespeeld worden, door de partyen van Her- dersern en Nieuwerkerken eu ZONDAG den 25 dezer den eersten en tweede prys door de pai lyen van A«'!sl cn Hofslade. N1N0VE, 41 December. Granen per hectoliter. Tarwe. fr. 26—50 a 27—23 Rogge. 4 7—50 48—00 Haver. 9-50 9- 73 Koolzaed, par 88 kil. 00—00 00—00 Lynzaed, par 100 kil. 00—00 00—00 Boter, per kil. 2-30 2- 50 Aerdappelen per 100 kil. 8—CO 8-25 LOK ER EN, 1.2 December. Granen per 406 Uiers. Witte Taivve. fr. 29-50 a 30-50 Roode id. 00—00 00-00 Rogge. 46—50 17—50 Geerst. 17-50 17-73 Haver. 15—75 00—00 Boekweyt 47-25 00—00 Kalvers. 00-00 00—00 Aerdappelen per 100 kilos 0—00 0—00 ST N1COLAES 43 Dccfclttber. Granen per hectoliter. Witte Tarwe. fr. 28—80 00-00 15-70 Boekweyt 15- 70 Haver. ■r 9—50 Winter Geerst. 46—40 Zomer Geerst. 00-00 Poerde en Duyve Boonen, per heet. 19-00 Lynzaed. Idem. V 00—00 00—00 Aerdappelen per 100 kilog i 7-00 Vlas, per kilogr. ruw 2—42 Boter. 2-13 AUDENAERDE, 13 Deecmb. Granen per hectoliter. Witte Tarwe. fr. 24—00 a 27—50 Roode id. 26- 27—00 Mastcluyn 18-00 21-50 Rogge. 16-00 17—73 Haver. 40—CO 15-00 Boter per kilo. 9-09 2—48 Eyers, per 25. Aerdappelen de 100 kilos. 2-72 3-00 0-00 0-00 EECLOO, 13 December. Witte Tarwe. Bruyne Tarwe. Rogge. Boekwcyt. Haver. Geerst. Poerde Boonen Lynzaed. Aerdappelen de 100 kilos. Boier, den kil. Eyeren dc 25. Konynen '1 stuk. Verkens per hoofd. Jonge id. Granen per hectoliter. fr. 26—50 a 00—00 00—00 00—00 17—00 46-50 8—50 18-73 17-30 00—00 8- 00 2—20 2-34 1—30 13- 00 6—00 00—00 00-00 00—00 00—00 00—00 00—00 00-00 0—00 0-00 0—00 87—00 48—00 GEND, 14 December. Tarwe. Rogge. Geerst. Haver. Boekweyt Boonen. Raepzaed Lynzaed. Keinpzued Raep-olic de 100 kilos. Lyn-olie Kemp-olie. Boter per kilo Eeyers de 25. Aerdappelen de 100 kil. Verscli Roet par kilo. Koeyen- Veerzen- en Ossen-huydcn Kalfsvellen. Stiei'shuyden Granen per hectoliter, fr. 24—10 a 28—00 46—25 17—00 48-75 46-00 4 0—0 00—00 44—80 46—CO 48—50 00—CO 26—00 00—00 27—00 00-00 00—00 00-00 gl. 34 40 0i—00 51-00 00—00 00 -00 00—00 00- 25 00—26 00-25 00-26 0-00 0—00 0—74 0—82 0-74 0—84 0-74 0-84 0-52 0-36 BRUSSEL, 14 December. Granen per heclol. Tarwe, Rogge, Geerst, Haver, Raepzaed-olie. Lynzaed-olie. 00-00 a 00-00 8—40 8-06 0-00 fr. 00 -(0 00-- 00 00-00 0—00 00-00 00—00 00-00 P0PER1NGHE, 44 Dccemb. Granen per hectoliter. Tarwe.fr. 25—94 Rogge. Haver. Aerdappelen Boter de kilogr Hoppe (4866) per 50 kil. 15-00 -23 —50 2-90 480—00 a 000—00 RYSSEL, 12 December. Par hectoliter. Koolzaedg. 23—00 a 27—00 89—00 00—00 Koolzaed-olie. Lynzaed. Lynzaed olie 26- 90- *-00 00—00 ANTWERPEN, 43 December. Ardeensch laverzaed. de 100 kil. fr 000 a 000

De Denderbode | 1866 | | pagina 3