I3el ras der Ba ra's. Teekens des Tyds. Belaiigryk Berigt. gevaftgen? Hv v.ou u zooveel dienst-gedaen. heb ben!H.v is jong, geleerd en welsprekend, en zulke zyn roer onder ons volk. G'lielil maer naer uwe H Iterate stadliuysraannen te kyken, te beginnen van uwen groeten Jeff en zynen slim- mon schepen De ItyckWal. is dit in vergely- king van den jongen Lienart? ik herbael liet, 't is jammer en meer dan jammer dal g'liern hebt laten ontsnappen I'luïmstr. Li.-. Pandour, rtaer'van moogt gy my geen grief maken, want 'k heb er genoeg achtergezeten en er overal naer gezocht gelyk naer non diamantsteen. Van ais by zyne schitte rende examen had gedaen en naer buys kwam, bait ik den gemeenleraed, g'lieel d'alliance, al onze vriendekens aen de sialie bveengetrom- rneid daer heb ik hem de vieyëudste diskoersen, de schoonste komplimenten en brillantste gc- lukweiiscbingen doen toesturen die men kan bedenken. Daerna hebben wy hem, in triomf, met 't muziek aen 't lioold, naer 't stad buys ge- leyd waer et'hem eene tweede ovatie verwacht te, en eyndetyk hebben wy hem feeslclyk naer liuys g'accompagneerd, waer, op myn bevel, g'h'eel 't puyk der liberalen hem is gaen groeten -en feliciteren. Wat meer is, 'k heb er dan in 't Verbond ecnen ronkenden vlcyartikel over ge schreven en dit manneken tot aeu de wolken verhevenWat kon ik méér doen p.ijiou.. 'K.eu wist dit al', mael nietEn •g'eu hebt daermeê mets gewonnen? 1'i.rvasTu Volstrekt niemcndalle..Hy is te verduveld slim om zich te laten foppen; by gevoelde aensionds waer ik naortoe wilde en zond my boleefdelvk wandelen. Met g'licol 't boelken gasLen die aeu mvnen riem hangen heb ik op 't honderdste paert zooveel moeyte niel gehad, maer ook 'k moet er byvoegeu dat zy niet verder zien dan hunnen neus lang is. Leg ze al te samen op den baseul, z'en wegen nog 't vierde niet van eenen Lienart. p.vxna. 'T is precies daerom dat hel zoo •spytig is dat. by den onzen niet is. Maer nu dat bet zoo is, moet er gewerkt worden om hem ten minsten in d'opinië'vau 't volk zoo kleyn mogelvk te maken. De groole gazelten hebben reed'sbevel ontvangen vierkantig op hein te springen om hem op alle manierente doen lie- lagcheu en hescliiinpen. De lmiépendance en den Kclw du Parlement hebben reeds hun beste ge- daen, maer z'hebben slecht gelukt, want ver- selieydene onz'ér fynste liberalen hebben my ver- klaerd dat den president der kamer zeifin hunne tegen woordiglieyd zioli zeer misnoegd getoond heeft over die partydige aenvalien en deze woor den uvisprakC'esl une'vilénie, el la /nesse liberale se degrade en descendant a d'aussi basses vengeances'T is eene eerloosheyd, en de liberale drukpers maekt zich rcrachtelyk met zich tot zulke vuyle vraeknemingen te verlagen. En al de aëhwezige representanten gaven den president ten volle gelyk. Maer wat wilt g'er aen doen, w'en hebben geeue andere middels om dit klerikael ventje ten onder te brengen. Gy moet u dan ook in uwe hemdsmouwen zetten, Pluym- strykcr, en gy zelt in 't Verbond uwen peper geven zoo fyn ge kont, want anders zal hy onzen armen Zander met zyne vyf slimmerikken doen uytdroogen van schaemte en verdriet. Pluymstr. 'T is al zes weken dat wy bezig zyn ons jong manneken in 't Verbond door de goot te trekken. Nog zondag lest heeft hy eene zweep gekregen dat het ronkte. Maer ongeluk kig!)" k 't en pakt niet, liet .keert al legen ons. De mensehen kennen onzen jongen Liénart te wel, zy weten dal hy vol talent is, dat hy wel spreekt, zy hebben hem ineermaels gehoord, en daerby is hy zoo populair, dat 't volk hem reeds lot twcetnael toe van 't stadbuys schier naer liet estaminet der independeuteu gedragen heelt. Het volk zou voor hem vechten. Panoh. 'K heb 't Verbond van zondag gele zen, maer dit "en is voorzeker van uw werk niet, want 't was te flauw en te beest om dood te doen. was als of er nen onnoozelen peerden- prosser in geknoeyd had, die meent dat hy kan schryven en redeneren, omdat hy, gelyk den minsten koejongen, een hall'pond jalap aen een peerd kan opgieten. Wat bcteekent de volgende dwaësheyd Eer Liénart in de kamer gesproken had, schreef"t Verbond: M. Liénart zit al twee maenden in de kamer, en hg lieeft nog den mond niet geopendLiénart neemt nu veel fyner dan ik zou wenschon deel aen versoliillïge beraêri- slagiugen, eu zondag lest zeévert liet Verbond dat den'jongen Liénart naitwelyks de eerste broek ontwassen is, dat hg eermeien is, dat hg zou moe ten zediger zyn en, in 7duets van te babbelen, zou moeten lugstèren naer de ouderen, getgk het belaeml aen allen jongeling enz. Ge zielen begrypt wel, Pluymstryker, diit dit beestigheden zyn met steêrten 'en dal. gy zulk ellendig geknoey in 't Verbond niet moogt laten stellen. Pmns™. Och, myuen lieven Pandour, 'k zit ik te Aelst met zoo nen hoop kneukels in gespannen dat-er den end aen verloren is; groote l.niieerns waer nan-vvelyks een ellendig vink- maeykeii 10 smookt. i'vvmi. Spreekt het volk ook alzoo l'LC.Msir.. Wel zeker. 'K heb het meer dan «mis gehoord. Tot de staetjongens loe roepen achter de kliekinannen: Alléz kadé, allez 't gat nvt. 1'jiN.ia. 'T is vroed. Maer hoe kan dit toch zo.iivc.-iv komen? Word.uw bladje niet meer g1I OZitlt - PtvWktR. Óngelitkkiglyk neen't, tenzy door 10 d' it 'liberale kriiiolineii die er haren geeste- l-,keil troost in vinden. PjMMt; Maer als gy geene g'abbónnéerdeii kont. krygml. -gi-ef liet voor niet en zend het over al in d'heriiei-gen. 'T zal alzoo toch koiirten gele zen, worded. Pllïmstii. Dit word al lang gedaen. maer de mensehou willen er niet \an zy, aensteken er hunne py'p in d'licrhergen meê. Payor. —'Quelle misèreGe zit leelyk in den krot, jongen, en 't is absoluut noodig krachtdadi ge middels te nemen, zooniet, is 't met 't ael- siernpti libfcracl boelken opgeschept Hoor wal den logierserl u voö'rsclirylt, en 'k ben ook van zyn gedacht Ge moot trachten dat ons küekske zieti meer bv de klerikalen vorvocge en zich met hun in sebvn vercouige. Daerom moet gv ze inviteren tot uwe concerts, uwe soirées, ballen enz. Plijïmstb. 'T is geen wy doen, Pandour, en 'l is daerom dal Zander v'andaeg zyn gr.iot bal geelt op hel stadbuys. Pandr. Heelt hy ook al de bezonderste kleri kalen der slad geiuvileerd Pluymstr. Ja, maer zy zullen niet gaen, want hy lieell zich te veel vyanden gemaeUt. Pandr.Als dit waer is, dan zou't my niet verwonderen dat zyn hal fiasco complet ware. Plcymstr. Hy gevoelt het reeds maer al te wel. De weygeringen aen zyne invitation zyn hém toegezonden gelyk de sneeuwvlokken, en voor zeker zou hy er alleen geslaen hebben, waren onze.bezonderste liberalen hem niet hyg'espron- gen. Zeven van bun zyn overeengekomen op dien dag kermis te houden voor al de vrienden en kennissen van vremde dorpen eu steden die zy tot dit fameus bal hebben gepoogd te bewilligen. 'T is te hopen dat er alzoo nog al eenige dainen zullen zyn, zooveel tc meer dat ik heb doen aen- kondigen dat er Hrusselsclie perrukkiers zullen, arriveren om ze te coifferen Pandr.Wel! wel! wel! Pluymstryker. toch... 'T is d'eene beestigbeyd op d'andeiëEn wat moet de stad daervau peyzen Pluymstr. Hewel, Pandour, om regtuyt te spreken, de stad is uylnemend verbitterd, niet alleen liet klerikael gespuys, maer 't grootste deel van ons eygen volk zeil. E11 't is geen won der byna g'lieel de burgery zoowel 1 ibei-aei als klerikael was t'huys gelaten het misnoegen was zoo groot, dat wy geuoodzaekt geweest zyn deze week nog eene tweede invitatie te doen, om ten minste onze liberale vrienden, te -paeyën, en in pluels van ze te paeyën, begint 1111 byna g'heel de stad tegen dit fameus bal op te spelen 'T is overal 't zelfde liedjewaerdïn zyn die en gene gevraegd en wy niet zyn wy zoo goed niet ais zy? Dat hy met zyn bal naer den weerlicht loope, nooyt verzet ik iu de Zitting eenen .oet meer voor hem enz. enz. Pandour. 1 ons m'écrasezZiet, ik kryg de watergalle, 'k en kan 't niet meer bobren. Keer terug naer Aelst en kom binnen acht dagen weêrWanne Wanne brengt my de gene- verflesch I Pluymstr. Kan ik u helpen P,.É. Pandour Pandr. Neen, maek u maer uyl de voelen. G'en zyt ook maer nen uyl i„ Wy lezen in La Paix, weekblad van den volks vertegenwoordiger, Mr Cootnans Alle onreglvcerdigheden, om het even door wie en tegen wie zy gepleegd worden, kwetsen ons. Wy verslaan dat men In t tdrnt van eenen vriend overdrwe, maer wy dulden niel dat men o liet talent van eenen tegenstrever te kort doe of looehene. Nu, verseheydenc dagbladen die, ge- lyk wy, voorstaenders zyn van de afschaffing der doodstraf, hebben den vuygen partygeest lol de oureglveerdigheyd loe gedreven jegens Ai. Liénart, den nieuwen representant van Aelst. Almet.de uylerste welwillendheyd de redevoe- ringen te beoordeelen in eenen tegenstrydigen zin op de banken der linkerzyde uytgesproken, a hebben die dagbladen durven verzekeren dal Mr Liénart zeer slecht zyne thesis heeft verdedigd zoowel voor den grond als voor den vorm. De waerheyd is dat den jongen redenaer het succes bekomen heelt dat hy verdiende. Wy vreezen niet te zeggen dat hy met eene aenhou- dende en welwillende aendachf. is aenhoord zelfs door het gedeelte der aenhoorders die in zyne overtuvgingen niet deelen. Len schitterend loe it toekomende is hem voorbehouden. La Paix is niel te haesiig 0111 lof te zwaeyën, zoodat men over de regtzinnigheyd van dezen dien zy aen M. Liénart thans geeft geenszins hoeft te twyfele». Dal de schoenpoetsers, stofvodden en schotel doeken van de liberhatersdrukpers, die, gelyk de vogels, op het orgelken dei' Indépendance en van den Echo du Parlement gezongen hebben,* zich maer in 't vuer zetten; het Verbond, de Stad Gend, hel bladje eer liberhateiskeukenmeyden van Gee- rardsbergen en tutti qnanti zullen, door hunne aen ra 11 dingen tegen M Liénart, hel zelfde uyt- vverksel te weeg brengen dat zy gewoonlyk legen de grootste mannen van 't land, zooals MAL Du- mortier, Detheux, Dechamps, Nolhomb etc. te weeg brengen, namelyk van Al. Liénart in achting, in weeide en gre'olheyd le doen winnen. Er zyn afkeuringen die een deftig man verheei lyken, en aenbevelingen die hem tol het vuylsle modder ver lagen. Improborum honor inglorius, dit is le zeggen dat oude pronkappels en jonge pronkappels om 't even slechten kost is. Dat Al. Lienart defliglyk en op eene weerdige wvze in de kamer gesproken heelt, dit bewyzen de groote attentie waermeê hy is aenhoord geweest en de levendige gelukwenschingeu van de heetste liberhaters zelve, onder andere van Meester Defré, die zeker niet haesiig is om eenen klerikael le be wonderen. Maer zoo is de kracht der waerheyd, dat zy zelfs de grootste afgekeerdheden kan ont- apenen by menschen die eenig versland bezitten. De liberale representanten Dolez, Hagemans, Lambert en andere hebben in hunne redevoeringen de schitterendste hulde aen hel talent van AL Liénart pubbek-elyk toegezwaeyd. De Annates par- lementaircs zyn daervan een onwederleggelyk be- wys. Den prosser uyt 't Verbondliet afzetsel van den geerardsbergschen pronk.ippel en 't gendsch libeihaterslidp.lragersgebas konnen er dus niel aen. Want heeft nen ezel nog al lange poolen, als hy naer de muen slael, komt hy toch altyd te kort. Men zegde dat Mr Lienart tn Aelst veel fawyt maekt, m.ier dal hy te Brussel niet zou dui ven spreken. .Mr Lienart heeft bewezen dat hy te Brussel is 't geen hy le Aelst is, en wy benevens zyne andere vrienden dringen er op aen dal hy al dus zou voorlgaeu, byzonderlvk in beraedslagingen over rcglerlyke kwestiën die byzonderlyk van zyne competentie zyn. Daerop rekenen wy, wyl ounoo^- 7.el gezeever van achter de gordyn verdokene dom- merikken ook maer dommerikken die er onder staen kan bevuylen. Weerdige mannen zyn daer verre boven. Men leest in den Journal de Brunettes Den gemeenteraed* van Aelst beeft onlangs eene gevvigtige stemming uytgebragt, welke wy met genoegen aanstippen, vermits zy de ware oplossing behelst van de belangrvke kwestie der kerkhoven die de fanatieke liberhaters. in vele plaetsen des lands opwerpen. De aelslersclie stadbuysmannen die in ds laet- ste kiezing van 50 october zyn afgekookt, luidden besloten den io january een nieuw kerkhof te openen. De kerkelyke wyding, en de iivtvoering van het dekreet van prairial nopens de verdee ling van het kerkhof waren, volgens die mannen, volstrekt onnoodig. Hun vurigste verlangen was van de slad Aelst tnet eenen öngewyden rotakker te begiftigen. Wel is waer dal zy om d'oogen van 't volk te verblinden een schyn van onder handeling met Z. II. den Bisschop hadden aenge- gaen, doch met vast gedacht allen voorstel gun stig aen de rechten der catholyken, te ver werpen. De kiezingen van 50 october lestleden zyn de plannen van dezen solidairen oorlog komen vcr- ydelen. Sedert den eersten january, maken de .catholyken de meerderheyd uyt in den gemeeute- raed, zy zyn negen catholyken tegen zes doctri naire n. De kwestie der opening van t nieuw kerkhof is op 't tapyt gekomen in de zitting van .11 janu ary en er is vastgesteld de opening te yerschuy- ven tot lo february aenstaende. In de zitting van 18 beeft den gemeenteraed verders besloten dat het dekreet van prairial. zou uylgevoerd worden, en dat het catholyk kerkhof zou afgescheiden zyn van de begraefplaets van al deze die de Kerk voor hare kinderen niet erkent. Deze stemming is met de levendigste voldoe ning onthaeld geweest van geheel de Aelslersclie bevolking die zoo catholyk is en zoo verknocht aen de vrylteden en de rechten van de Kerk. Wy wensehc» de meerderheyd des gemeenteraeds van Aelst reclitzinniglyk geluk om dat zy het miskend gezag aen de wet heeft weten terug te geven, en eene slem te uylen die gelukkiglyk kan terugwerken tegen die willekeurige" akten die door 't ingeven der solidairen en" vrymetselaers zyn gepleegd gewoiden. Dat do catholyken overal maer kloekmoediglyk aenhouden en voortgaen in het wedereysschen hunner rechten. Het onregtveerdig en goddeloos gespuys kan het tegen hun niet uythouden; overal wórden zy reeds deftig geklopt, en 't is verdiend. Het ware kurieus eens de volledige optelling te doen van alle de Tesch's en alle de Bara's die openbare ambten bekleedenhun getal is over groot; die twee ministers van justitie zyn brave bloedverwanten; zy zorgen goed voor hunne fa milie, geheel Luxemburg door vind gy Tesch's die aen liet schotelken zitten, en welhae^t zal geheel Henegouwen met Bara's besmet zynr Onlangs deden wy eene opgaef van Bara's die reeds aengekomert waren sedert dat Al. Julius Bara minister isnu verhaelt een blad van Doornyk hoe men aldaer te werke gaet om die troetelkinders te plaetsen. By liet naderen van den cholera aldaer, be weerde het schepenen-kollegie dat alle de moge- lyke voorzorgen genomen waren om in de kwael te voorziende geneeskundige kommissie protes teerde, deed zien dat er niets gedaen was ge weest. De kommissie had gelyk; maer den burge meester van Doornyk, vergramd over dit gelyk. vond niets beter te doen dan die al te regtzin- nigc kommissie te vervangen door een gezond- lieyds-korhiteyt, en zonderlinger zaek de vier leden van dit komiteyt waren vier Baia's. Van die vier Bara's het gezondlieydskomileyt uytmakende en geroepen om over zwaerwigtige belangen uytspraek te doen, is den eerslen'kom- missaris van politie; den ticeeden is heelmeester en maekte deel van de geneeskundige kommissie die hy verloochend heeft; den derden geneesheer in verscljeydene gestichten, die hem voor poli tieke diensten zyn toevertrouwd geweest, is se- kretaris van het komiteyt benoemd geworden, met vermogen van eenen bedienden te nemen aen 600 franks 'sjaers. Dien mynheer, eenen zoon hebbende, welken onlangs in de bureeieu van het stadbuys geplaetst wierd met eene jaerwedde van 700 franks, heeft natuerlyk zynen zoon gekozen, en aldus bestaet het komiteyt uyt vier Bara's 'T is nog niet ulmen gaet eerlang te Doornyk twee geneesfieeren benoemen gelast met de sterfgevallen te bëstatigen, elk met een trakte ment van 2000 fr., en die plaetsen zyn reeds be loofd aen twee Bara's. De plaets van geneesheer in bet bospitael gaet welhaest openvallen, en 't is nogeenen der Bara's die het baeutje slidderen zal. M. Cambier, lid van de provintiale geneeskun dige kommissie van Henegouwen is onlangs over leden,. en zyne plaets zal aen eenen Bara gege ven worden. Men ziet het, de Bara's zyn wel gelukt, zy komen als de pastenaken uyt den grond. Vlaemsche Land). De zoogezegde onafhankelyke zedeleer brengt ul wondere dingen le voorschyn. Het is goed deze van lyd lot tyd aen le halen, om te doen zien, hoe verre men daerin te Parys reeds gekomen is. Wy geven het woord aen VEloite van Brussel, een blad dat zeker niet gekend is van te streng le zyn in liet kapittel van zedeleer. Zoo leest men de volgende regelen in eenen brief, aen dit blad uyt Parys ge schreven Eene dame die door haer slecht gedrag gansr h Parys ontsticht had, is dezer dagen gestorven, Hare begrafenis was prachtig. Al de. vrouwen die penen naetn dragen in de halve iccretdwoonden de plegtighevd by. De elegante jongelingschap had hef ziel» eene pligt gerekend, er tegenwoordig te zyn Madame C... zegde des avonds in eenen sa lon d Hel was prachtig; men zou gedacht hebben eene eerste vertooning in het opera by te wonen lot nu toe is er niets buytengewoons. Maer de gestorvene dame had een jongen neef van vyf- lien jaren, die zyne studiën deed in een opvoedings gesticht. Wie zon denken da! den direkleur van dit gesticht al zyne leerlingen naer die treurige pleg- ligheyd zou geleyd hebben, alsof Vrankryk eene zyner groote mannen had verloren Het artikel, wy herhalen 't, is een te groot tee- ken des tyds, om niet le worden aengehaeld. Daer sterft eene dier vrouwen welke in de losbandig- lievd leven, fortnynen kraken, familiën in het on geluk storten, de openbare zeden bederven en in plaets dat men haer stil weg zon dnen verdwynen, maek! men v.m hare begrafenis eene openbare tnai ifeslatiede dagbladen bespreken hol geval alsof dat schepsel een officiéél en hoog geplaatsten persoon ware Dief) gevallen, zonder zedelyk gevoel, zonder eer, moet die jongelingschap zyn welke aen de schande en oneer, eer komt bewvzen en wy he- grypen niet dal liet brusseisciie Idud daerin niets biiytengewoons ziel. Het is, iu ons oog, een leeken des tyds; wal kan er uyt zoo'n di -p gevallene jon gelingschap voor de toekomst groeyen? Doch wat zeggen van dien opviteder, van dien man am wien de oud'TS line kinderen toever trouwen! Die aeiilialing is zoo stoolend, zoo walge- lyk, zoo eerloos, zullen wy zeggen, dal wy de op- gaei' van l'Etoile schier niet kunnen gelooven. Zie- daer zeker wel eenen vryen schoolmeestereem n schoolmeester, die de opvoeding schikt naer d« n geest van den puryzer tyd en geest {Handelsblad.) COD n iSPOX Ï)E.\TI E. Mr V. V. te O. Uw» kwiüancie is jtiysl. Gy zyt geabonneerd van 1 Janry 1865 Zie uwe lactsie kwiltancie en gy zult overtuygd wezen. Ontv. 12 fr. van onzen achtbaren vriend uyl W. dien wy groudhertiglyk bedaniieii over zynen zoo welwillender! als welgcniëendeh brief. Het doet ons altyd hel grootste genoegen van hem eenige rege len le mogen ontvangen. t^Tr rB3 Er worden in ons bureel geene afzon- derlyke Nr8 van don Denderbode verkocht ten zy uer. EEN EN FRANK liet iV. Versclieyde giften voor den Paus, zyn ons te laet toeg'-komen om in hel tegenwooidig Nr te konnen opgenomen worden. Dus tol naesle week. Wv verzoeken de godvrnclilige persoonen die v in gedacht zyn aen dees defiigwéi k van geloof, hoop en liefde deel te nemen, ons zoo vroeg mo- gelyk iu de week hunne giften te laten gewoiden. BENOEMINGEN VAN BURGEMEESTERS EN SCHEPENEN. By koninglyke besliiylen van 28 january zyn be noemd in de volgende.nagemelde gemeenten: I)isiriht Aelst. St-Gorix-Audenhove. Burgemeester L. De Pcs- seniier. St-Maria Audeuhove. Schep-n, G. Galle. Aygein. Bmgemecsfer, P. J. Van Cauler, sche pen, J Scheiriinck. Baevegem. Schepen. B. Bo- gaert. Borsbeke. Schepen, ,1. Devuyst. Burst Schepen, A. Kickeman. Denderhauiein. Sche pen, F. Van Gysegem. Dcmlerwindeke. Burge- ineesler, 1^. Thibaul. Ereinbodegein, Schrp»j- nen, C. D« Vuyst en L. De? Glieest. F.rpe. Schepenen, B. Basschaerl en D. Mabille, Sint-' Lievens - Lssche. Burgemeester, L. Van d n Bossche; schepen, P. Goeman. Godveer legem. Burgemeester, J. D'hollander. --- (ioelferdingen. Schepen, J. Van Lierde.Grimmiitgen. Schepen, P. Decostor. Gyseghem, Schepenen. F Vander Cruvssen en A. Yrrbuslel. Henleisem Schepe nen, J. Moens en F. Vari Hnflel. llerzt Ie sche penen, D. Vanderliaegen en A. Alatthys. lliile- gcm. Schepen,.!. Vidls. Hofslade. Schepen J. Verbustel. Iddergem. Schepen, J. Colibaert. lmpe. Schepen, T. Dliont. Kerkxken Sche pen, J. VVellekens. Lellerlumileni. Schepen, C. Eloot. Lii (Tel ingen. Schepen, J. Vanden- lioule. Meire, Burgemeester, E. Van Wassen- hove. schepen, F. De Smet Moerbeke. Schepe nen, C. De Meyer en V. De Ceuleneire. Moor- sel, Schepen. J. De Ror». Nederboulaere. Sche pen, F. Van der Donckt. Neygmi. Schepen, I). Barbé.Onkerzeele. Scylicp' nen, P. Van Damme en P. De Vuklcr. Öordegen.. Schepen, P. Gal- maert. Onltre. Schepen, F. Ceiiterick. Over- boulaere. Schepen, F. Bi oodcoorms. Pollaere. Burgemeester, P Desmet. Ressegem. Burge- meester, E. Van der Maeren. Sint Antelinckx. Burgemeester, D Van den Bossche.Sarlardinge Schepenen, R. Cousin en A. Van Damme. Smeeihebbe-Vloersegem. Schepen, F. De Wage- neer. Slrypen. Schepen, H. Ti ré. Velsique- Rtiddershove. Burgemeester, 'IVypens. Vlierzele. Schepenen, P. Verleven en AI. Goederlier. Voorde. Schepenen, C. Pessemier en J. Pessemier. Zonnegem. Schepen, C. De Landsfieere. Naer wy vernemen, zal de plechiige wyding van het nieuw Kerkhof alhier plaets hebben op Maendag aenstaende 4 dezer ten 2 uren namiddag. By koninglyk beshtyl van 28 january, is den provintialen raed van Oostvlaenden-n in buyteiige- woonen zit lyd op 8 february toekomende byeen- geroepen.' om over le gaen tot de aanbieding der kandidaten voor de opme plaets van raedsbeer by het hof van beroep, te Gend zetelende. Men schryft uyl Mechelan, den 27 january Heden morgen, ten 8 uren, is alhier overleden den lieer baron Van den Branden de Reelh, lid der Kamer van Volksvertegenwoordiger. Te rekenen van 29 january, zal den dienst der reyzigers op den spoorweg van Brame-le- Comle naer Gend plaets hebben als volgt Uvl Braine-Ie-Comte naer Gend7 ure 10 m. 9 ure 7 in.4 ure 45 m.8 ure 15 m. Uyl Gend naer Braine le-Comle 5 ure 55 m. 9 ure 55 m.5 ure 20 m.6 ure 50 m. De kommissie gelast met de herziening van het wetboek van burgerlyke regtspleging, heeft, zoo hel scbynt. zich geuyl voor dé afschaffing der Avoufes by de regtbanken en hoven van beroep. Het staetsblad herinnert, dal het ministerieel besluyt van 18 augusly laelst in al de provincie» de sluyting der jagt heeft vastgesteld, te beginnen van 31 january te middernacht behalve op het water en trekwild in de meerscben en langs heen de stroomen en rivieren, welke jagt zal open- blvvcïi tot den 1 mey aenstaende uytsluytelyk en behalve de drvfjagt" (te peerden zonder vuerwa- pens), die open is tot den 15 meert uytsluytelyk.

De Denderbode | 1867 | | pagina 2