De Kies-Hervorming. liiezingén van Brussel. Behoedmiddel legen de Runderpest. Ploeg. Hevvel, volgt d"lndèpendance naer valt ook uyt tegen de aelstersche caiholyken en legt hun dit feyt op den nek. Pluymstr. Dit is boter aen de galg g'heel het land weel dal de liberalen den twist en de tweedragt ingebragt hebben. Overal waer.zy aen 't roer zyn, worden de caiholyken uytgesloten 't is genoeg dat iemand catholyk zy, a! ware hy den bekwaemsten der nienschen, nooyt zal hy tot eenig ambt of bediening door de liberalen benoemd worden. Ge ziet wel dat wy hier te Aelst overal liberalen en soms nog wel de groot ste slmnierikken ingefoeffeld hebben Ploeg. Gelyk hebt ge, vriend Pluymstryker, en in onze eygene netten gaen wy gevangen worden. Pluymstr.Den francmaponshaet tegen de religie verblind onszoodanig, dat wy onze ey gene ruyten inslaen. Ploeg. En ook de domme beestigheyd van zommige liberale losbollen, gelyk dien slimme: ik van Sottegem, die daer zoo beest weg, voor de groote kiezingen, publiek is gaen uyttrompetten dat de ministers niet eene benoeming zullen doen 't en zy op voorafgaende recommandatie van de liberale associatie. En hy dry ft de ezelary zooverre, dat hy er durft byvoegen dat de caiho lyken noch voor het tegenwoordige noch voor *t toekomende mogen rekenen ooyt eenig plaets- ken voor zich zelve of voor hunne kinderen te bekomen Pluymstr. Wel geklapt, Ploeg, maernu vraeg ik u, kan ik, na eene zoo comp.romelt.erende liberale getuygeriis, hier te Aelst gaen doen ge- looven dat de burgerverdeeliug van de klerikalen komt? Neen, neen,'t is te verre gekomen, ons spel is hier uyt. Moer 'k belaeg nog meest onzen Zander hy zit daer nu met zyne vyf sterreky- kers rond zich gelyk nen martiko in nen porce- lyuwinkel. Ploeg.Ik bewonder ik zvne liberale courage; want om alzoo burgemeester te zyn tegen den dank van't volk, zooals't genoeg gebleken heeft op zyn bal voor de vremde en op de plegtige wyd'ing van 't kerkhof,.daertoe is er schroomelyk veel moed noodig. Zander kan zich hier geene illusie meer in maken, hy heeft klaer moeten zien dat hy den man voor Aelst niet is. Pluymstr.'T is waer, en die bemerking nypt my't herte toe: 'k heb hooren zegger. dat* er bóven de 10,000 menschen waren en 22 van de schoonste voituren der stad. 'T is eene luyster- volle viktorie voor 't kl'erikael gespuys, maer ook eene leelyke klets voor Zander en voor onze twee sprekers. Ploeg. - Gy zoud er nog mogen byvoegen: en eene allerleelykste klets voor de ministers, die de stad zoo misnoegd hebben met haer dien burgemeester te geven genomen uyt de ininder- heyd die met d'eersle gelegenheyd zal afgekookt worden, want, 't volk was er furieus tegen, en dit komt ongelukkiglyk eens te meer bewvzen dat de liberalen den twist en de burgerverdeeliug zoeken. Pluymstr. Als ik dit allemael hoor en over- peys, gevoel ik my onpasselyk, 'k moet naer boven, want g'heel myn binnenste roetelt gelyk nen draeyeuden mostaerdmolen. Ploeg. Doe ge maer op uw gemak, jongen, 'k ga ik elders wat troost zoeken, want sic transit gloria mundi, dit is te zeggen dat twee natte zak ken malkanderen niet kor.nen droogen. Bonjour. Pluymstr.Ja, ja, 't is nu wel gebonjourd Het koppel janner uyt 't Verbond zyn zoodanig woedende van spyt geworden dat hun de galle langs den binnenweg in d'hersens geklom men is en dat hetbun omnogelyk is zich er niet van te ontlasten'. Zy braken ze dus in hun leste Nr met stroomen uyt tegen onze represen tanten, tegen de klerikale stadhuysmannen, te gen 't kerkhof, tegen pater Loriquet, tegen den catechismus, tegen Mr den deken, tegen Mgr den bisschop, tegen den Paus, tegen St Pieterspen ning, tegen den beyaerd, tegen den Journal de Bruxdles, tegen den Uien public en natuerlyk ook tegen den Deiulerbodeen dit alles omdat meer dan 10,000 geloovigen op de schitterendste wyze, ter gelegenheyd der aeudoenlyke en pleg tige kerkhofwyding, tegen het liberhatersgespan zyn komen protesteren. Arm koppel! wat zyl gy te beklagen, en hoe meer zult gy nog te beklagen worden, naer mate de uytwerksels der afkokiug van 50 October u en uw kliekske zullen nypen Want weet het wel, 'tis nog maer 't begin, en als gy nu al zoo woedend spy lig zyl, wat zal het wezen als gy gelyk eene vyg platgepletterd, zult moeten u.vtroepen: 'A' en kan niet meer, en dat er n zal geantwoord worden Toenog een beetje menheer.... Waerom zooveel beslag, zegt het koppelniets is veranderd in den toestand sedert dal wy liberalen den bisschop uytgenoodigd hebben om het kerkhof <i te wydenen de beslissing welke de nieuwe stad- hugs mannen met zooveel lawyt genomen hebben, kan geen hoegenaemden invloed op de kwestie uyt- oefenen. Wat beleekent dit Is dit te zeggen dat den burgemeester de magt heeft, by d'eerste gelegem- heyd, ons kerkhof,' zelfs tegen den wil vair den gcmeenleraed, te doen of te laten schenden of ontwyden? Zoo legt het liberhatersgespan lie- dendags de wet op de kerkhoven uyt en mag den burgemeester straffeloos volgens die wet handelen. Maer er bestaen twee andere wetten die hem voor zulk een feyt, moest hy de verme- tenheyd hebben het te plegen, kounen en zullen 'straffen. De Burgers hebben eene kieswet by (f hand die hem in 't onderste van den azyntob- b'en zal draeyën, en er besiaet in Gods handen eene opperwel die de heyligschendery in alle tyden gestraft heeftEn met die twee wetten valt niet te lagchen van d'eerste hebben de makkers van den grooten Jeff reeds de harde zweepslagen gevoeld de tweede gaet nog min alom, want deze schept hare overtreders met eenen keer op, en 't is adieu mynen meulenaer met draeyken en al. Daer eens aen denken zou voor onzen Jeff niet slecht zyn, want de kaftne is reeds lang te. water gegaen, ze zou w<l eens Het koppel stoft en boft gedurig dat zyn klieks ke, nieltegenslaende de solemnele afkoking, nog de meerderheyd in de stad bezit, en als wy hare zes leden uytdagen. zich aen eene herkiezing te onderwerpen, vraegt hel koppel 't zelve van onze mannen, welke maer zoo even gekozen zyn, en nog voorlaelsten maendag zoo solemneellyk door de gansche aelstersche bevolking op liet nieuw kerkhof zyn toegèjuychtVa-t-en voir, Jean, s'ils viennentDe liberhaters meenen mis schien dat onze catholyke gemeenteraedsleden hunne kiezers niet meer achten dan ze vruchte loos naer de stembus te doen loppen. Zyn de liberhaters van dil gevoelen, zy zullen er naer. gelden. Maer zeker is 't dal als de kopstukken, als de meesters afgekookt zyn gewordende knechten niets beter te verwachten zouden heb ben. Onze catholyke vertegen woord igefii de meer derheyd, maer de liberhaters niet. De eerste mogen hun ontslag niet geven, de. tweede zouden het dienen te geven om te zien en te ondervinden of zy op liet stadliuys zitten met of tegen den wil des volksMaer, wy hebben hel nog gezegd, wachten wy daernaer, wy zullen nog al lang wachten. Deze kwestie, welke de doctrinairen zoo geer- ne zouden begraven zien, is op voorstel van M. Guillery, onverwachts aen de dagorde der Kamer geplaelst geworden. De meeste dagbladen van het liberale kamp, en eenige achlerhlyvende or ganen der catholyke denkwyze, byten er zich van op de vingeren, en.zy kunnen maer niet be- grypen hoe de Kamer zich zoo heeft laten be driegen. Eene hoop, echter, blyft. hun nog over, namelyk dat de werkzaemheden van het wetge vend korps zoo zullen ingërigt worden dat er middel zyn zal om de kieshervorming wederom onbepaeld te verdagen. Wy gelooven niet dat deze hunne hoop zich verwezenlyken zal; dc parlygangers van de uytbreyding des stemregts zyn te talryk in de Kamer, en de drukking der openbare denkwyze word ie sterk om nog eenen nieuwen uytstel'te veroorloven. Enregluyt ge sproken, is er wel eene hervorming waervan de noodzakelykheyd dringender is? Is er wel een wetsontwerp of eene wetgevende werkzaemheyd die, iu de tegenwoordige omstandigheden vooral, een dadelyker nut aenbied dan die hervorming? Men spreekt gedurig van bewapeningen en na tionale verdediging, en men vergeet dat hetgeen de wezenlvke kracht onzer nationaliteyt uyt- maekt, gelegen is in de gehechtlieyd aller bur gers aen de instellingen des lands.... Nu, welk middel is meer bekwaem om de nationale instel lingen volklief te maken, om dezelve van aide burgers te doen beminnen, dan de politieke ont zegging weg te nemen die op de negen tienden der bevolking drukt Het slemregt, men weet het, onderscheyd vooral en hoofdzakelyk den vryen burger van den onderworpeling; het is door dit regtdat men deel neemt aen de nationale souvereyniteyt en geassociëerd word aen de regeling der openbare belangen. Ook is er geen menscli, die zyn eygen weerde beselt, of hy wenscht dit regt. te genie ten. Waerom vandaeg nog uytstellen om het volk onder dit cpzigt voldoening te gunnen? Is liet te veel, in deze dagen van gevaer, dat men al de levende krachten der natie opwekke? Neen, niet waer? En dan, heeft men er wel aen gedacht in welke schrikkelvke bekoring'men hel volk zou laten komen, indien men hardnekkig weygeren bleef hel stemregt uyt te breyden, terwyl den vremden hetzelve als eene verleydende wezenlykheyd voor de oogeu der menigte zou kunnen doen blik keren Wilt men dat de natie met lyf en ziel aen onze instellingen verknocht zy, en voprbewaerd blyve tegen alle poogingen van annexre, zoo moet men maken dat de vergelyking van onze instellingen met die der naburen steeds ten onzen voordeele beslissemen moet maken dat niemand ons eene grootere som van vryheden beloven kunne dan die welke wy bezitter.'. Daerom is het hoog tyd dat den scheydingsmuerafgebroken worcfedie de verbroedering van al de klassen der bevol king belet, en dat de democratike principen welke in onze Grondwet geschreven staen, in toepassing geb ragt .word en. Dan, en dan alleen, mag men de toekofnst zonder verwyt te gemoel zien, omdat men niets zal verwaerioosd hebben wat ons zelfbestaen en het behoud onzer instel lingen konde redden. P. F. Dvnsdag zyn de kiezers van Brussel voor de wetgevende Kamers verzameld geweest, ten eynde een lid van de Kamer der volksvertegenwoordigers le kiezen, in vervanging van M. den graef Lonis Goblel, overleden. Hel getal der ingeschrevene kiezers was van 15,467. Stemmers 2165. Ongeldige bnlletyns, 492. Geldige1970. Volstrekte meerderheyd 986. M. Watleeu heeft 1829 stemmen bekomen; M. Picard, 115. Dien ten gevolge is M. Watteeu lid van de Kamei' der Volksvertegenwoordigers uylgeroepen geweest. HET GEBRUYK VAN ZOUT IN DEN LANDBOUW. De belasiing op het zout is voorzeker een der halelyksle konsommatieregten welke er bestaen, eendeels, omdat het zout onder d^ eerste noodza- kelykheden der openbare spyzing moet gerekend worden, gelyk het brood dat wy eten, en hel water dat wy drinken; anderendeèls, omdat deze belas ting gevoeliglyk op den kleynen burger, op den armen werkman drukt, dien men veel meer geld zou mogen bysteken dan afpersen. Wie de vaderlaudsche geschiedenis kent, weet hoe ongunstig de belasting op het zont te Gend onl.haeld wierd, toen Plulip den Goeden zieli sterk genoeg achle om dezelve aen de inwooners dezer siad op le dringen. De gabelle zoo noemde men deze belasting wierd verfoeyd en verwensebt, en gnflater ae.nieyding lot eenen bloedige» oproer. De hoedanigheyd van een konsommalieregt te zyn, is althans deeenigsle niet welke de afschaffing der belasting op liet zout hoogst wenschelyk maekt een andere komt er zich byvoegen: die namelyk van eene hindernis daer te stellen voor de verbete ring van den landbouw. Hét gebruyk van zout in den landbouw klimt op tol de hoogste oudlieyd. De llindous en de Chinezen bedienen er zich van sinds onheuglyke tyden om luinue akkers en hunne hoven te bevrucht igen. Plinius verzekert ons dat de Assyrièrs zout legden op eenigen af stand rond hunne palmbooinen. Hy maekt ook melding van zoulmeerschon die benuttigd wiorden voor den landbouw, eu zich bevonden op het ey- land Greta en op eenige punten der zeekusten van IIalien en Afrika. Er waren eërslyds talryke zoulkeeten op de fransche kust van de Mouw. De voornaemsle ex ploitatie in deze gewesten was langen tvd die van Bouleilles, naby Dieppe. Men vind dezelve reeds vermeld in eene oorkonde van de zevende eeuw. Hetgeen vandaeg nog overblyft van al de zoulpoe- len opde kusten van Vrankryk, besloot eene op pervlakte van 24 duyzend 248 lieklureii, verspreyd op de kusten van de Mouw, van den Oceaen en van de Middcllandscbe-zee. Met zont kost er gemiddeld eenen frank de 100 kilogr. of een centiem den kilogr. Het nut van liet zout in den landbouw, sinds lang beslatigd door het gebruyk, is heden vol komen bevestigd door de wetenschap. Men bekent thans dal liet zout onontbeerlyk is aen de planten, die er groote hoeveelheden van opslorpen; dal hel den organismus der gewassen twee noodzakelyke elementen verschaft, namelyk* liet soda en den chloor; dat hel de vochligheyd, die soms aen den grond zoo nuttig is, onderhoud, en dal het de op lossing der gebalkte pbosphalen vergemakkelykl. Eyndelyk het onbelwistbaer nut van het zout voor den aenkweek en de mesting van het vee, word al gemeen erkend. Wat hier lol proef dienen kan, is de befaemheyd der hamelshouten voortkomende van kudden die in de gezouten beemden weyilen. Wy hebben een vlugschrift onder het oog, voor titel voerende Unique moyen d'ètouffer la Peste Bovine par Étienïse Véron, fermier d Krajowa-fVo- lachie). E enigste middel legen de Veeziekte door Stevens Veron landbouwer te Krajowa (Walachiën). Daeriii word beweerd dat de petroul of steenulie, een zeker behoemiddel is legen de schrikkelvke Runderpest welke reeds in verscheyde landen zoo veel verwoesting verspreyd heeft. Den schryver, welken in 1848 en 1862, ook door dien geesel in zyne stallen is getroffen gewor den, zou, in 1864, de Runderpest door dit middel hebben afgekeerd. Hydoet opmerken, iu het voor- bygaen, dat gedurende de laetste cholera-ziekte, welke de werkende klus hel meest heeft getroffen, overal de werklieden der petrool-stokeryen zvn gespaerd gebleven. En wezentlyk, de pelrool d.ie ais carburc d'hydruyène, al de goede eygeoschappen van den acidc phénique bezit, om de seJilideivke uytwusemingcL, de gistingen en verrotiiugeu tegen te gaen, sehynt verkieslyk boven de laetstgem^lde sloffe, omdat zy zoo scherp en byleud niet is. Wal er van zy, de beproeving van gezegden landbouwer wierd, naer zyn schryven, met den besten uylslag bekroond. Dewyl nu "de potrool, ge- bruykt zooals hy het voorschryft, zeker geen seha- delyke uytwei kselen kan te weeg brengen, achten wy ons ten pligte van in hel kort zyne lïandelwyze te doen kennen. Na het vee uyt den stal le hebben gelevd, deed hy de kribben, voederbakken enz., met eenen doek beslryken welken van pelrool was doortrokken hy deed het sliooyselof den grond der stalling met pelrool bespi'oeyendan, vooraleer het wederom binnen te brengen, deed hy iedere beest over liet gansche lyf met eenen doek vryven die iu de pe lrool was geweekt. Wydeis, van tyd tol tyd, gaf hy order van het voeder met een weyuig pelrool in te sproeyen. De dienstboden welke de stallingen verzorgden, waren verpiigt zicli nu en dan de han den met pelrool le wasschen en hunne kleederen er mede le besproeyeu. Hy houd de honden voor de byzonderste verspreyders der ziekte: waerom hy dezelve dan ook met de grootste zorg- uyt zyne stallen weerde. N. B. Hel bovengemeld werkje is op het bu reel van den Onafhankelyke, te Hasselt, te be komen, ten pryze van 50 een timen. Byzondere korrespondentiën uyt Roomen mel den dat den Paus, in de laetste tyden, samen komsten met het grootste gedeelte der leden van liet diplomatieke korps heeft gehad. In die samenkomsten zou den H. Vader zyn vertrouwen der rust hebben getoond, dank aen de houding der bevolking, welke besloten heeft aen geene hoegenaemde opstoking van buy ten toe te geven, en dank insgelyks aen de getrouw- lieyd van zyn leger. Deze verklaringen van Pius IX, zyn gevolgd op de bedankingen, welke liet opperhoofd van het Christendom gedaen heeft aen de vremde ministers voor het zenden van vaertuygen naer de haven van Civita-Vecchia welke bestemd zyn om zich ter beschikking van den H. Vader le stellen. Den Paus heeft er geen oogenblik aen gedacht Roomen te verlaten doch hy was diep getroffen door de bewyzen van eerbiedige verkleefdheyd, welk liet grootste gedeelte der souvereynen van het vaste land hem hebben gegeven. Het italiaensch parlement boud zich bezig met het onderzoek van het onderwerp Scialoja-Lan- grand-Dumonceau betrekkelyk den afkoop der geeslelyke goederen. Het laetste van de negen bureelen der Kamer, hetwelk zich over dat ont werp moest verklaren, heeft, even als de andere bureelen, zyne goedkeuring aen dat ontwerp ge- we ygerd. Woensdag moest de middensectie zich veree nigen om de verslagen'der verschillende afdee- litigen te onderzoeken en liet eynd-verslag op te maken. Het ministerie hoopt nog (dank aen den ellendigen toestand der staetskas) dat de open bare beraadslagingen gunstiger zullen zyn, en logenstraft door zyne dagbladen de verspreydde geruchten over de intrekking van het ontwerp, de ontbinding der kamer of zyne ontslaggeving. Ter zitting van dynsdag heeft een afgevcerdig- den (waerscliyrilyk met liet oog op de verwerping van liet voorstel Scialoja) voorgesteld om voor duyzend millioen munibiilettén uyt te geven, doch dit reddingsmiddel, dat te zeer aen de fran sche assignaten herinnert, is door den minister bestreden en door de kamer verworpen. Den zoogenaemden alkoop der geestelyke goe deren is eene tecdere kwestie welke niet dan met volledige zaekkenis mag behandeld worden. Wy zullen ons dan ook onthouden van eenige meening daerover uyt te drukken, ter uytzonde- ring van deze, dat liet sehynt dat de italiaensche regeering nog liever de kerkelyke goederen ge heel en ganscli zou iuslokken in den vorm zooals zy reeds lëestelyk aen de geestelykheyd ontsto len heeft, dan daervoor eene schadevergoeding te verleenen welke haer nochtans door haer eygen belang word Ingegeven en betrekkelyk nog veel te gering is. DEN PAUSELYKEN ZOUAEE CLAEYS, VAN WAERSUOOT. Uyt Roomen, onder dagteekening van 6 dezer, ontvangen wy de volgende inlichtingen over de stichtende dood van eenen Vlaming, die dienst ge nomen bad onder de pauselyke zouaven, namelyk Dominions Claeys, van Waersehool Van eene achtbare en zedige familie, had Domi- nicus Claeys in zyn dorp eene deftige chrislelyke opvoeding ontvangen. Toebehoorende aen het der de order van den H. Franeiscus en lid van eene godvruchtige kongregatie gelyk gy er bezit in byna alle de gemeenten van Belgiën, was hy de verdedi gers van den Paus komen vervoegen. Men zegt niet dal hy begael'd was niet een uylmui.lende vernuft, maer het eenvoudigste en gemeenste verstand ver genoegt om de verhevenste, de moeyelyksle, de gevoeligste wetenschap te verwerven degene der zaligheyd. De ziel van Dominicus Claeys was een tempel dien God versierd had met alle slach van deugden. In zyne kompagnie wierd Dominicus Claeys aeuzien als een voorbeeld van godvruchtig heid, van ootmoedigheyd en van kracht. Maer God heeft niet gewild dat hy de lier van den slryd af wachtte; hy heeft geoordeeld dat hy genoeg gedaen had voor de Kerk. Den 8 january, is Dominicus hel militaire hospi- tael ingetreden aengevallen door de koorts. Den 22 stierf hy. De typlius-koorts heeft die schriKke- lyke kenteekens dat zy dikwyls den zieken weg rukt voor aleer hy zich heeft kunnen bereyden om voor den oppersten régter le verschynen; maer men heeft bmnerkl dat Dominicus altyd tol. zyn zeiven kwam by het naderen van den priester. Daer Mgr. Sacré hem zegde: Hoopt myn kind, gy zult welhaest uw vaderland teiug zien, hy denkende aen het hemelseh vaderland, riep met teederheyd en liefde uyt: Ah! ja, ik verhoop diten ik ben ge lukkig le sterven om myn vaderland te zien. Hy lachte den aelmoesenier, M. Paaps, toe, be dankte hum, na gebiecht te hebben, en beloonde zvn geluk van nog eene laetste mael op deze aerde den God te ontvangen, verborgen, onder de gedaen- len van het H. Sakramenl eu dien hy welhaest aen- schvn en aenschyn in den l'eniel zou aenschoiiwen. Zyne stem was uytge loofd, en zynen blik zocht het kruysbeeld. Zyne lippen verroerden men gaf hem le drinken, maer 'l was op hel krucifix dat hv ze wilde drukken. Hy is eyndelvk den avond van den veertienden dag in den Heer ontslapen. i)e Zusters van Liefde, de genersheeren, zyne medegezellen van hel hospitaei en den aelmoese nier zyn groolelvks gesticht geweest door deze dood. Toen men hel lyk wilde ontkleeden, vond men het omgord met een liairen kleed eu met een scapulier. Niemand kende dien akt van boetveerdig- heyd. Aldus heeft den vlaemschen zouuef zyne ziel aen God gegeven. Zware troebels hebben plaets gehad te Marehien- ne, by Charleroi. Men heelt gezeyd dat die troebels voor oorzaek hadden den honger't Is valsch. Onder de troe belmakers waren meest de werklieden welkt; dag huren trekken van vyf tot zeven franks in de Pro vidence, benevens kcoiinyn werkers wier uyverheyd in vollen bloey is. Welke is de ware reden van den oproer? Is hy ,'t werk van agenten van 't buylenland Den Bien Public antwoord't Is mogelyk,'t is waerschyn- lyk. Den briefwisselaer van den Bien Public merkt op met volle regt dat wat meest den werkman slecht maekt, 't is het voorbeeld van de bazen. Daer zyn er die bedorven zyn. Den zondag doen zy werken, den maendag laten zy drinken Die nyverheydsge- stichten die tot zeker punt catholyk zyn, laten zich ook niet veel aen godsdienst en z^den gelegen, zy aenzien als vremd wat niet eygenllyk zake van geld of nyverheyd is. Eene briefwisseling uyt Parys meld dat eene leeuwin der halve wereld, Cora Pearl, tooneel- speelster, op 't Odeon verschenen is niet srroerleer- zen, waervan de knoppen in diamant geschat op zestig duyzend franks de gifte zyn van eene hooge persounaedje. De liberale gazetten vinden dal niet kwalyk. 't Ware anders wierde T honderdste van die som gegeven voor kerkversiering* n. Verleden Zondag heeft Mr Schollaert, volks vertegenwoordiger van Leuven, alhier in den caiholyken letterkring l'union, eene allermerk- weerdigste conferentie gegeven. Den weispre kenden redenaer had voor onderwerp gekozen de godsloochening in werking, en 't is onder dien titel dat hy met breede trekken de voorname tydstippen van gruwel en eerloosheyd der groote fransche revolutie heeft afgemaeld. De tafereelen die den grooten catholyken spreker voor den geest van zyn talryk en uytgelezen toehoorder schap ontrolde waren allertreffendst, de gevolg trekkingen van vermaning en waerschouwing voor liet tegenwoordige en het toekomende deden eenen zoo diepen indruk, dat nimmer conferentie alhier met meerder belangstelling en steeds ge- boeyde aendacht is opgevolgd geworden. Wy bedanken den achtbaren redenaer en ver hopen dat liet de laetste mael niet zal wezen dat wy 't geluk zullen hebben hem te hooren.

De Denderbode | 1867 | | pagina 2