Ploeg by Paaidoar te Bmssel. Het Russisch gouvernement. Wierd M. Frère-Orban niet op de knieën eener hertogin gewiegd, dan toch zou den minister zyne kinderen op graefiyke knieën kunnen wie gen aengezien koning Victor-Emmanuel de knieën van onzen ünancie-minister genobeld of vergraefd heeft en zyuen naem lieeft doen in- schryven in de jaerboeken van den Italiaenschen adel Den Geldsmid Frère is italiaenschen GRAEF benoemden hy is daervan konteut Maer Frère houd zyne titels in portefeuille tot nu toe durft hy er geen gebruyk van maken den uytroep hier boven aengehaeld zou al te wonderlyk afsteken tegen de parade met den graeflykén tytelPapa Frère zou hem dus nog wat achterhouden. Maer eens zullen de kleyntjes voor den dag komen, fier van gewiegd te zyn op de graeflyke kniën huns vaders. Andere tyden, andere zeden Ploeg. (By Pandour komende.) 'K heb d'eer u te groeien, AI' Pandour, wat is er van uw verzoek. Pandour. Ha besten lieer Ploeg Wat zyl gy my welkom... Wees zoo goed van u te zetten. Ik heb de vryheyd genomen u te schryven, om dat ik verlangde'uwe kennis te maken en u te spreken van zauen die my zeer ter herte gaen. Ik weet dat gy te Aelst eene briljante positie hebt en veel invloed op de stad gy zoud my dus tonnen grooten dienst doen. Ploeg. Met alle plaisier, M. Pandour, voor zooveel liet in mync magt is. Waervan is er kwestie Pandr.—'K zal't u zeggen, M. Ploeg. Ik heb le Aelst een man noodig die door zyne geleerd- lieyd, zyne populariteyt en zyn gedrag beltwaem is 'liet vervallen liberalismus lieropteregten, en het aelstersch klieksken in zyuen vorigen staet te herstellen. Dien ongelukkigen Pluymstryker heeft onze zaken zoo deerlyk verbrod, dal die schoone stad Aelst en geheel het arrondisse ment nu voor ons verloren zyn en aen 't afschu- welykste klerikalismus overgeleverd. 'K en kan dien vent niet meer hooren noch zien, hy moet hier niet meer komen, 'k en wil er, hoegenaemd geen gemeens meer meê, hy heeft afgevuerd Ploeg. Gy doet my veel hertzeer aen, M' Pandour, 'k heb ik altyd veel achting en liefde voor Pluymstryker gehad dien mensch is met hert en ziel aen 't liberalismus verknocht, en doet conferentiën geven van 't fynste puyk, om alzoo ons jong kliekske goed te formeren. Pasdr. 'T is precies daer zyne grootste beestigheyd geweesthy had te veel iever, hy wilde te zeere vooruytgaen, hy zou in eentwee 'dry alle man niet alleeiiiyk liberael, maer l'raue- ■macon en solidaere doen worden hebben, had hy er de magt toe gehadEn daerby, 't is nen pretentieusen cuistre die te veel van zynen neus maekt, en die, in plaets van populair, zich tén hoogsle hatelyk by 't volk maekt, niettegenstaen- de zyuen vleyenden bek en zyne streelende ma- nieren. Ik ben zeker, M. Ploeg, dat d'Aelstenaers daerin van myn gedacht zyn en dat zy liever zyne hielen dan zyne teenen zouden zien. Ploeg. Dat hy veel vyanden heeft, dit is waer. Er zyn er zelfs vele onder onze mannen die van hem houden gelylcden hond van de stok slagen en die zelfs durven zeggen dat het zou goed geweest zyn had hy te Aelst van over lang zyne matten opgerold. Pasdr. Ziede wel, dat ik gelyk heb Nu, g'en moet er my niet van spreken, 'k en trek my dien kwant niet meer aen. 'T is voortaen op u dat ik rekenege zyt gy den man om onze zaken te herstellen, gy zyt te Aelst zeer voor- deelig gekend, uw gedrag en uwe welsprekend- liëyd doen u overal respecteren, en uw zacht moedig karakter maekt u beminnelyk van al die u kennen. Met. een woord, 'k ben zeker van met u goed te gelukken. Ploeg.(In zyn hair krabbende.) En zegt gy dit allemael zoo luyde niet, AI' Pandour ik ben ik zeer geflatteerd van de goê opinie die ge van my hebt, en 'k ware gelukkig dat dit allemael waer ware en aldus uwe hoop kon verwezen- lyken. Maer er is nen grooten Maer by.... 'k moet ik u bekennen dat ik er my niet bekwaem toe kenne, 'k ben te Aelst te wel bekend. Pasdr. Zooveel te beter. Hoe meer gy gekend zyt, hoe gêmakkelyker gy u overal kont tusschen foeffelen. Ploeg. 'K en zeg ik dit niet, M. Pandour, en gy verstaet toy niet. Ge moet weten dal. Aelst nen klerikale» nesi is, waerg'uwen vinger in d'assclie niet kont steken zonder dat het gekend zy, en d'-i vuikske IwoorileoK nen mensch g'lieel anders dan gy 't geen gy goed noemt, is by (lit gespuys slecht. ASyiie liberale tuinieren staen dien kleri- kaien hng't zoo weynig aen, dat hy reeds sedert lang myn paspoort geleekend heeft. Pakdii. "f en kan niet zyn, vriend, ik ken u Pluymstryker heeft my veei goeds van u gezegd, en met u 'hen ik voorzeker te Aelst goê zaken te doen Beloof my van my te springen, 'k zal u krachtdadig helpen en u in alles raed en daed geven. Wat zegt .gy Ms 't aenveerd Wy zullen le gaer dien klerikale» nest ommekeeren gelyk een handschoen Ploeg. 'R wilde dat ge de waerheyd zegdet, al loogt gy g'lieel de naeste week. Maer 'k zeg het u rondal, 't is eene vieze commissie. Noglans, om u plaisier te doen wil ik wel eens proberen, maer 'k vrees dat ik er veel van myn pluymen zal laten. Ik kom nog al dikwils naer Brussel, wat zyn de uren op welke ik u kan spreken, vvanl 'h en wil niets doen zonder u. Pandr. Excellent, vriend. Ge zult my altyd t'huys vinden en g'heel en ganscil ten uwen dienste alle maandagen en dynsdagen. Wy zullen onze plans te samen beramen en dien vu.vgen aelsterschen papenwinkel nen keer uytschudden gelyk nen meelzak. Maer zorgt datge 't bïadje roeêbrerigt, ik moet u daer ook over spreken, want 't is sedert langen tyd zoo ellendig aeueen- geknoeyd, dat bet waerlyk te deeren is. 'T en trekt ni'evers op. Ploeg.'K zou bykans sterven van blydsehap konden wy gelukken, maer 'k vrees dat bet zal een ge weel wel in een flescb zyn. Voor ons bïadje is er al gezorgd, wy hebben veel nieuwe medehelpers genomen en eene commissie be noemd die alles moet overzien. Zy zyn reeds ingespannen en aen 't volle werk. Pasdr. 'T is toch zeker geen waer, vriend lief? Als die laetsle N" 't werk zyn van uwe nieuwe helpers, wees verzekerd dat uw bladje in zulke hanrleu noodzakelyk moet om zeepe gaen.... Nooyt heb ik dommer beestigheden gele zen 'als in 't laetste Nr. Ge inoet of wel een wel- gekonditionneerde kindsk...' zyn, of wel nen ge- patenteerden uyl om zulke dwaze leugens zoo kwantachtig aen den dag te brengen, dat ze in d'oogen springen van iedereen. Wat beteekent dit van te komen zeeveren dat de klerikalen cito cito den raed vergaderd hebben om nen nieuwen stadsontvanger te noemen, terwyl g'heel de stad weet dat 't uwe eygetie mannen zyn die den raed d'urgence byeengeroepen hebben, ter allemans verwondering en verontweerdiging. Wy zullen malkander verder over die nieuwe benoeming spreken en attendanttracht gy u met de redac tie te belasten, en byzonderlyk zie wel toe dat nen hoop kinderen onze laken niet verbrodden. Doe my 't plaisier van maendag terug to komen I'loeg. Complex-y, Pandour, au revoir. Pandr. (Hem achternakykende.) Dit ziet er nog al nen vent uyl, 'k ben eens curieus boe ik er ga meê uytspeleu. Het koppel uyt 't Verbond gevoelende dat bet begint dempig te worden en alleen den liberalen wagen niet meer kan voortslepen, heeft om hulp geroepen. Een paer jonge schotellekkers met nog eenige andere die verhopen later ook een sloks- ken te krygen, als 't wel gaet, zyn het koppel dan bygesprongen en hebben, toch altyd onzer zyne hooge waekzaemheyd, in 't leste fer&cutdsu(im mer een slaelken van hun vernuft gegeven. Die slimme melkbaerden hebben over alles gespro ken en dan ook 't spreekwoord waergemaekt: Qui hop embrasse mal treintdit is te zeggen dat nuchtere kalveren ook hersens hebben, maer zy zyn er naer. Het nieuw jong gespan is dus met eene g'heele karre gekapt slrooyaengekomen waermeê bet 't liberhaterskuddeken gaet voeden. Het heeft begonnen met aen den grooten Jeff en aen den schepen De Ryek twee nieuwe voornamen te geven. Wy 'hadden altyd gemeend dal den voornaem van den grooten Jeff Zander was, en dien van schepen De Ryck Benoó. Maer bet ge- renforceerd koppel zegt dal wy mis zyn, dat die twee heeren Paulus en Marten heelen, of ten minste dat zy deze namen genomen hebben, om op 't onverwachts den gemeent.eraed byeen te roepen, ten eynde provisoirlyk AI' Ferd. Lefebvre met sladsontvangery te belasten, terwyl zynen overleden vader nog niet ter aerde besteld was. De meerderheyd van den raed was ten uyterste verwonderd, den maendag morgend tot dit eynde d'urgence byeengeroepen te worden nog voor den zelfden avond. Aen den spoed, zegt het Verbond, die deze twee opperpriesters der muytenpioeg aen den dag legden, zou men met regt gedacht hebben dat het in stadkas brandde. Er was noch uer noch tyd. Maer Paulus Zanderbad gesproken en de zes stemden allen gelyk een man. 'T is zoo dat bet -gerenforceerd koppel zyn debut doet. Waerlyk 't kliekske is gelukkig zulke .groote slimmerikken gevonden te hebben. Zoo gaet het: Asinus Asinuin fricat, den eenen ezel lekt den anderen. Het gelapt koppel stelt zich in eene furie van d'andere wereld tegen den nieuwbenoemden stadsontvanger M' Limpens, dien het een schyn- heylig en kruypend werlftuyg noemt, noch min, nocii meer!terwyl bet den zoon van den overleden ontvanger tot aen.de sterren verheft en er schier eenen heyligen van maekt. Uyt de woede en dé schandelyke beledigingen van 't koppel tegen Al' Limpens, moet men na- tuerlyk afleyderi dat dezen geenen liberhater is, maer wel een deftig, onbesproken en eervol man, die zich overal mag toonen, en dan ook mag fier zyn dat zyne benoeming door ue over- groote meerderheyd onzer bevolking toegejuycht wórd. Wy hebben'tegen SI' F. befebvre niets in le brengen, maer hadden wy hem eenen raed mogen geven, \yy zouden hém gezegd hebben dat'liy de patrorfagie van 't koppel uyt 't Verbond en van g'heel liet liberhaterskliekske van over lang zou hebben moeten laten varen. Hy zou, onzes dunkens, verstand genoeg moeten gehad hebben zulke comprometterende genegenheyd den rug te keeren, want in de oogen der catho lyke bevolking moest die genegenheyd voorzeker verdacht voorkomen, wyl het eygen aen 't liber haterskliekske is nooyt zynen onderstand te ver- leeneu aen iemand dien iiet weel aen de calho- lyke party toe te belmoren. Sedert achttien jaren lieeft de ondervinding ons dit op de ontegen- sprekelvksle wyze bewezen, want in g'heel dit lang tydstip is er geenen eenen enkelen catholy- ken met liet minste of geringste voordeel van wege de liberhatery begunstigd geweest. Den foptyd is dus uyt. Ja, den foptyd is uyt, en zoodanig uyt, koppel, dat de benoeming van AP Limpens maer een be gin is en dat al de andere in dien zelfden zin zullen volgen. De catholyke meerderheyd onzer bevolking wilt dit zoo, 't is met dit inzigt dat zy hare vertegenwoordigers naer 't stadhuys gezon den heelt, en 't is volgens dit inzigt dat zy hun rekening zal vragen. Dien batelyken liberhaters- kozyntjeswiiikel moet eyndigen, dit mouopolium van' gunsten en yoordeelen voor de liberbaters ALLEEN moet ophouden, dit spel heelt al veel te lang geduerd. Dus, onthoud het wel koppel en kliekske, al uw geschreeuw, al uw getier, al uw geknoey en geschryf zal verlorene moeyte we zen, de"gekozenen des volks zullen hunne pliglen verstaen en overdenken dal de catholyke Aelsle- naêrs zich al lang genoeg met de magerste boter- me'k hebben moeten te vreden houden, terwyl de liberbaters al de zoetemelk en zelfs de zaen alleen hebben ingeslikt, zonder ooyt aen eenen catholyke» een enkel druppelken le jonnen, ter wyl de catholyken altyd slechts goed gekend wierden om gedurig te leggen en langsommeer te leggen in OPCENTEN, in KADASTERFIUNKS, en alle sooner, van gemeentelasten, die eyndelyk zoo hoog geklommen zyn, dat de stadschuld, iu 18 jaren tyd, met over de VIER HONDERD DUYZEND FRANKS is vermeerderd Ge brengt ook by, gelapt koppel, dat AI' Lefeb vre, vader, gedurende veertig jaren getrouwen dienst bewezen heeft. Dit nemen wy aen en ger looven wy volgeern, maer hy heeft gedurende die veertig jaren voor zynen dienst ook meer dan TACHENTIG DUYZEND FRANKS opgestreken, en dit is eenen item die helpt huyshouden. Deze die gedurende 20, ,30 en 40 jaren de zware stads- lasten hebben gedragen zonder ooyt eenen enkelen centiem pröfyt van de stad te trekken, deze mogen nu ook wel eens hunne beurt kry gen, en liuune beurt moet en zal komen oin regt- veerdig te zyn. Het is niet genoeg eene uytgéle- zene kaste "alles alleen te laten inpalmen en 't overige der bevolking te laten sperrebekken neen dit is niet genoeg. Doch, verstaet bet klikske bet zoo, liet volk verstaet het, geheel anders, en 'l is daerom dat bet op 30 October eene zoo solemnele afkoking begonnen heeft, en met d'eerste gelegenheyd deze afkoking zal vol trekken. Reken daerop, kliekske, en reken er stellig op, dit is vast en onwederroepelyk beslo ten, en dit door uwe eygene schuld. Altreen staelken van diep vernuft en van de grondige studiën die bet gelapt koppel en al zyne nieuwe medehelpers gedaen hebben, boe ven wy hier slechts te doen bemerken dat zy voor alle antwoord op het artikel, hoe wy onze studiën deden, maer alleen uyt hun breyn heb ben konnen persen dat den Denderbode vroegty- dige voorbeschiktheden tot het jesuitismus bad, dat hy eenen onnoozelen is, en eyndelyk eenen DENDERSTUÜENTÜEn daermeê ligt den Denderbode verpletterd Waerlyk 't gaet verre als de slimlieyd tot zoo een verheven punt gedreven word. Doch sullen zyn sullen, en als zy volherden zullen zy GOD zien, zegt het Verbond. Wy zeggen 't anders, omdat zoo eene soort van godslaster 't werk is eener beestenploeg, waer van men met waerheyd mag verzekeren dat sul len sullen zyn, en als zy volherden zullen ZOT zien. Wy zien 't alle dagen als zy door godde- loosheyd en nog wat anders afgeleefd zyn, zien zy er doorgaens zoo zot uyt, dat N° 5 te Brugge, het filosopTiengesticht te Gend, of de lange Rid- derslraet te Aelst dringende noodzakelykhcden worden De wet op het kiesbedrog is gestemd door den Senaet: 29 stemmen tegen 25, en men mag het zeggen, onder de 29 zyn er zoo veel ontevrede nen als onder de 23. De wet voldoet niemand, en zy antwoord noch aen de verwachting van het ministerie, dat zyne party wilde bfvoordeeligen ten schade der catholyke denkwyze, noch aen deze laetstgenoemde die regtzinniglyk en ern- stiglyk hel kiesbedrog wilde beteugelen. Zoo als de wet nu voorkomt, is bet een slach van twyfelaerswet, en het verwondert ons geens zins, door een liberbatersblad, te vernemen, dat bet ministerie voornemens is dezelve in te trek ken. 'T ware het beste dat het doen kon, want de bepalingen wyken ganseh en geheel van haer doelwit af; verre van bel kiesbedrog in le too rnen, zal het zelve nog meer uytgebreyd worden. Ia Oostenryk is er een boekwerk indefran- sche tael verschenen. Men verepenbaert er de volgende cyfers Sedert de maend january 1865 zyn er tot het ballingschap in Siberien 18,682 persoonen veroordeeld geweest (om in de mynen als plan ters of eenvoudige gevangenen le werken) waer van 164 vrouwen en 114 priesters in liet inwen dige van Rusland 12,536 persoonen opgesloten, waervan 118 vrouweu en 163 priesters in de steppen der Ouralsclie gebergten 33,780 per soonen vervoerd in 't russiscli leger als simpel soldaten, by wyze van kastyding 2,416 persoo nen ingelyfd en 31,500 persoonen voor eenen tyd in het gevang gezet en daerna in Siberien overgevoerd, om er een eeuwigdurend balling schap te ondergaen. Daerenboven zyn er, gedurende het regter- lyk onderzoek 620* persoonen in 't gevang ge storven volgens de russische registers, zyn er 33,800 persoonen op 't slagveld begraven 1,468 zyn er door den kop geschoten of opgehangen geweest, en 7,060 leven als vlugtelingen of ge bannen in vremde landen. Al deze cyfers leveren een totael op. van 141,882 persoonen.. allen slagloffers in versehil- lige graden der handelwyze van Rusland, sedert 1865". En deze lyst behelst nog de militaire re- krueten niet, déwvl zy 20 per van ganscli de mannelykè bevolking van het russiscli Polen uytmaken. Was bet wel de moeyte weerd van de be schaving naer Mexiko te willen gaen inplanten, alswanneer men in het hert van Europa nog zulke barbaerschheyd ontmoet De redevoering welke den heer Thiers in het wetgevend Korps van Vrankryk gehouden heeft, is de groote gebeurtenis der week geweest, ofschoon den grooten redenaer slechts datgene gezegd heeft, wat iedereen reeds lang in zyn binnenste gevoelde. Hy is byzonder neêrgekomen op hel gevaer het welk onlslaen is door het verbreken van het poli tiek evenwigt op welks behoud de mogendheden vroeger zoo sterk gezet waren, dal zy by de minste verkrenking van hetzelve seffens tusschen kwamen. In den toestand waerin de zaken thans gekomen zyn, met de militaire meesterschap van Pruyssen over ruym 40 millioenen zielen en met Rusland gebiedende over 100 a 120 millioenen menschen, en die twee magtige mogendheden een verbond makende met eikanderen, is er thans voor Vrank- kryk niets te doen dan de kleyne Stalen voorstaen en behouden met welke er, door een verbond tusschen Engeland en Vrankryk waerby Oosten- ryk belang zou hebben zich te vervoegen^an we derom een legenwigt zou ontslaen tot herstelling van het politiek evenwig» in Europa. Hy pleetal- dus de zaek van den Paus, van Belgiën, van Zwit serland, van Holland, van Denemarken, van Portu gal, die alle gevaer loopen by dat politiek hetwelk er op uyt is om vele landen tot één land te maken zou uyiloopen op hel despotismus over geheel Europa uyt le strekken. Hel valt te belwyfelen of den heer von Bismark wel voldaen zal zyn over de redevoering van M. Thiers, waerin zyn politiek en zyne persoonlvke waerde op min vleyende wyze behandeld zyn ge worden den ambassadeur van Pruysen die in de tribuen zal, moet meer dan eens niet zeer op zyn gemak geweest zyn terwyl den heer Thiers rede neerde. M. Thiers heeft Oostenryk voorgedaen, ook zag men hel genoege uylschynen op hel gelaet van de princesse von Melternieh. die zeer vaderlandslie vend is, wanneer zy den grooten redenaer hoorde spreken over de noodzakelykheyd van het bestand en het vermogen van haer vaderland te handhaven in een groot belang voor hel orde in Europa. Volgens M. Thiers, heeft Pruyssen Oostenryk kunnen overwinnen te Sadowa, omdat de 50 h 60,000 Ooslenrykers die ten gevolge van hel één- g.-maekte Italië, Venetie moesten verdedigen niet daer waren. Tot twee ure namiddag was de kans nog voordeelig voor de Ooslenrykers die overwon nen wierden door het bykomen van het leger van prins Frederik van Pruyssen. M. Thiers gelooft niet dat het ééngemaekle Ila- liën zal stand houden. Hy ziet eene rede van des- zelfs ontbinding in de oneenigheyd welke er reeds tusschen Floreneie en Turyn en andere groote steden hestaet, en by begrypt niet hoe men het zal aenleggen met eenen budget van 1 milliard 500 millioenen franken in uylgave, en 700 millioenen in ontvangsten. Dat den nieuwen toestand van Europa voor Vrankryk gevviglig is, dal heeft hy wyd en breed bewezen en dat bekent ook hel gouvernement met nieuwe sliydkrachten te vragen zoo groot, als Vrankryk, zegt hy, er nog nooyt gehad heeft. Indien Vrankryk Italië niet gemaekl had wat het nu is, zou Pruyssen nooyt gedaen hebben wat het nu gedaen heeft. Vrankryk had Pruyssen metéén woord op tyd te spreken kunnen legen houden, het heeft dat woord niet gesproken, dat is de fout welke het begaen heeft, en welke den gewigligen toestand heeft laten le wege brengen. OPROER TE ROUBAIX. Een nog al ernstige beweging is zaterdag te Roubaix uytgeborsten. De werklieden hebben geweygerd van aen eenen nieuwen maetregel te gehoorzamen, die be stond van een werker met het besluer van twee weef getouwen te gelasten in plaets van een, zoo als dit elders gedaen word. Zaterdag, hebben de wevers in bel geslicht van M. Pb. Schamp, de stukken van de getouwen gesneden» deze getouwen zelve verbrvzeld en hel vuer in de fa briek gesloken. Zy hebben insgelyks by MM. Rousseaux» Fr. R aissel, Karei Roussel en De Latlre vader èn zoon, de stukken afgesneden en alles verbrvzeld. M. Jules De Latlre, door hen aengcvallen, is byna levenloos naer zyne wooning gedragen geweest, zy hebben hem zoo vreedelyk mishandeld dat men voor zyne herstelling grootelyks vreest. M. Mótte heeft twee messteken ontvangen en den opperkommissaris en de burgerlyke magt hebben insgelyks eenen tegenstand ontmoet, voor den welken zy een oogenblik hebben moeten buygen, en zy hebben nog al ernstige gewclde- naryen moeten onderstaen. Men beeft het huys van M. P. L. Schamps geplunderd en verwoest, als ook dit van den ondermeester van M. P. Roussel. Men heeft de troepen moeten roepen om do werklieden in hunne verwoestingen en aenvallen tegen- te houden. De militaire magt bezet Roubaix en heeft er de rust hersteld. Eene byzonderheyd van den opstand van Roubaix» is dat men de belgische werklieden beschuldigt de op- slokers er van te zyn en men huu bedreygt, zegt men» met eene algemeene uytdryving. Die byzonderheyd is niet nieuw bet zyn altyd de belgische werklieden, die men in hel Noorden van Vrankryk beschuldigt. Wal eene uytdryving in massa betreft, dit ware stel lig een gemakkelyk middel om le Roubaix het evenwigt te herstellen tusschen het aenbod en de aenvraeg, want de belgische werklieden zyn er -zeer lalrvk doch wy kunnen aen eenen dergelyken maelregelen met geloo- ven. Indien er onder hen plgtigen zyn, dan is het aen 't geregt om die le kennen de onschuldigen mooier» voor de pligligen niet betalen. Men leest in den Mómorial de Lille De stad Roubaix is sedert cerngen tyd zwaer be proefd geworden. Een groot getal handelsbuyzen, zyn geleysterd geworden door bankroeten, waervan hel ge rucht nog weerklinkt. Het zou dus niet te verwonderen zyn, dat dien moeylyken toestand zich tol zelfs onder de werkende klas doet gevoelen. Wy denken dat de franscbe werk lieden dier stad te veel gezond verstand bezitten, om te volherden in eene houding, welke voor elkeen, doch voorai voor hen, noodlottig zou zyn Men leest in een posl-eriplum van den Pas-de-Ca- laisonder ander bet volgende Men heeft dezen morgend by den heer Desrouseaux een zwaer gekwetsten werkman gevonden. F.en der palroonen wierd vervolgd lot in een naburig buys, waer in by gevlucht was, en bekwam eene wonde aen den hals. welke gelukkig niet gevaerlyk is. Men schat op meer dan t millioen de schade door de wanordelyke tooneelen veroorzaeklde overheden der stad, de gendarmerie en de politie (men weel dat Roubaix, welke 70,(F 0 zielen teil, geen garnizoen beeft) hebben de grootste koelbloedigheyd, de lotfelykste lang- moedigheyd getoond, en in wcêrwil van bare machte- loosheyd,*de grootste krachldadigbeyd aen den dag ge legd. CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. C. te Schepdael 12 fr. Item van M. D. te Mechelen 6 fr. Item van M. V. D. P. te Tercameren 18 fr. benevens een knod- dig en ons hoogst aengenaem stukje, waervoor wy dien geachten vriend grondliertiglyk bedan ken. Wy zullen 't bewaren en er ons desnoods van bedienen om andere te leeren klaerzien. Den heer Masurcel, principael in 't eollege St. Louis, te Meenen, is pastor benoemd te Aclbeke. Den Koning, zegt men men, zal zich naer Bertyn begeven, om de huwelyksplechligheyd van den Graef van Vlaenderen by te woonen. Z. M. zoi maer weynige dagen le Berlvn vertoeven. De plechtige inhaling van den Graef en de toe komende Gravin van Vlaenderen zal aenleyding gevet» tot openbare feesten en vermakelykbeden te Brussel. Men meldt dat den heer baron Le Bailly van Tille- gem, volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Thielt, zyn ontslag als dusdanig zal geven, liylboofde vsn zynen hoogen ouderdom en erge krankheden, die hem beletten de Kamerzittingen by te woonen.

De Denderbode | 1867 | | pagina 2