21(le Jacr. Zondag, o iley 11167. N° 1081. VERTREKUREN UYT A EEST NAER VERTREKUREN UYT VOLGENDE STATIËN: 6 FRANKS 'S JAI5RS. ■AL WEDEROM GELD. Wat hebben wy gewonnen Pandoer by Ploeg te Aelst. )EN DENDERBODE nend.5-257-aS8-3394S12-4 1-303-16 6-31 9-181 Gend, (6-05 vrvdag) 7-( 3 (E le 2e 3° kl.7-25 ï.okeren 3-25 8-33 9-45 12 25 3-16 6-31 jg 8-30 8-50 12-25 12-42 1-30 3-tS C-20 6-42 l;ras. 7-55 8-32 E(l 23 k')9-41 12-01 12-21 2-41 8-40 (E l 23 Id.) 9-18 2-58 5-48 E 2» 3' Id) 5-53 8-36 8-55 Brugge, Osl 7-03 E(1 2 3 kl). 8-30 8-50 12-25 SIech5-25 7-25 7-55 E (1 2 3 Id.) 8-32 E(1 2 12-42 6-20 6 42 3 kl.) 9-41 945 42-91 2-58 3-16 5-53 6-31 §j Doornvk, Kortryk, Moescroen, Ryssel (langs 8-36 en 8-55 E (1 2 3 kl.) Geiul) 7-03 E(1 2 3 k.)!)oornyk niet begrepen Antvv. 5-55 7-25 7-55 Efl 2 «3 kl.) 8-32 E(4 23kl) S 8-50 12-25 12-42 3-48 6-2') 642 9-45 12-04 2-58 3-46 5-53 6-31 8-36 8-55 ij Doorn Ryss. (langs Ath) 8-00 0-00 Ath 245 1 euv. Thienen Luvk Verv. Landen. 5-25 7-25 5-50 8-50 Doornvk. en 8-32 EI 23 kl'.) 9-41 9-45 42-91 12 21 2-58 j§ Ninove, Geersb. Ath. 8-00 14-55 2-50 5-53 8-55 3 46 6-31 Thienen 8-55 E (4 2 3 kl.) Bergen, Quiévrain, Namen, 8-00 2-50 5-53 VAN ANTWERPEN NA ER: Lokeren, Gend, 5-30 7-30 9-00 11-00 2-30 4-00 6-30 7-30 VAN GEND NA ER Lokeren, Sl-ï^icolaes. Antwerpen, 4-40 7-20 9-30 10-50 2-20 4-25 5-35 7-00.— re Lede slaen al de konvovs uytgenomen de Expres.Te Idegem en Santbergen slaen al de konvoys. Te Gyseghem slaen stil aide konvoys.—Te Denderleeuw staeu al de konvoys uytgen. de verirekken van Brussel 6-30 8-10 42-00 6-00 8-05 en uyt Aelsl.8-32 2-38 5-48 8-36. Yertrekuren'uyl Denderleeuw naer Brussel §-08 9-54 12-13 12-32 3-43 6-05 9-08. -VAN Ï.OKEREN NAER Dendermonde, Aelst, 7-00 9-35 Denderm. 44-00 3-05 Üenderm. 4-57 i-40 7-40 0-00 Ninove, Geeraerdsbergen, Alh, 7-00 41-25 4-57 van ath Naer Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst, Dendermonde, Lokeren 6-33 10-40 4-40 4-34 7-27. Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst 6-33 10-40 4-40 4-34 7-27. .Brussel Hang Denderleeuw) 6-33 40-40 4-40 4-34 7-27. Gend, Bruggse, ostende (langs AelslY. 6-33 40-40 4-40 4-34 7-27Gend van Ronsse naer Audenaerde, gend 4-00 8-05 9-50 41-55 4-45 8-25. VAN BRÜSSEI, NAER Aelst, Gend, 6 30 E 4 2 3 kl.) 7-25 8-40 44-20 12 00 2-15 5-45 6-00 8 05 E (4 2 3 kl.; 8-45 Ninove. Geeraerdsbergen, Alh (langs Denderleeuw), 7-25 14-20 2-45 5-45 8-45. VAN DENDERMONDE NAER Brussel (langs Aelst) 7-3o 8-09 E (l 2 3 kl.) 11-30 14-55 2-25 5-25 8-30 (langs Mech.) 5-H1 8-11 49 3-38 5-25 7-44 Aelst 7-30 8-09 il 30 41-55 2-25 5-25 5-56 8-25 40-00. van braine-le-comte naer: Engliien, Geerardsbergen, Sotlegem, Gend, 7-4 0 9-07 4-45 8 15 van gend naer Soltegem, Braine-le Comte, 5-55 9-33 3-20 6-50 AELST, DEN 4 MEY 1867. Ja, landgenoten, al wederom geld, en veel geldNiet een, niet twee, niet zes, niet tien, niet twintig millioenen, maer wel ZEVENTIG MILLIOENEN FRANKS Ziet daer wat het liber- haters ITancmaQonsministerie u komt vragen, en <lit op den oogenblik dat den handel en nyver- heyd kwynen, dat alle eetwaren schrikkelyk duer zyn en dat er voor den geringen burger jnaer weynig te winnen is. Inderdaed, in de kamerzitting van dynsdag is den geldminister, by den aenvang, met twee wetsvoorstellen afgekomen om geld te vragen Het eerste voor 't ministerie van- oorlog van 8 MILLIOENEN 400 DUYZEND FRANKS Het tweede voor eene geldleening van ZESTIG MILLIOENEN FRANKS, om aen Pruyssen en Vrankryk, gelyk de Etoile Beige onuoozelyk zegt, «en onwedersprekelyk bewvs te geven dat Bel giën eeue regtzinnige, loyale en sterke onzvdig- beyd wilt bewaren En dan ten derden om nog een kwispelken voor 't fatsoen aen dien euormen sieert millioe- uen te hangen, beeft de kamer er nog een buy- tengewoon krediet van EEN MILLIOEN 700 DUYZEND FRANKS voor 't ministerie van open bare werken bygestemdZoo dat de vragen van 't liberhaters ministerie tot niets minder be- loopen dan tot boven de ZEVENTIG MILLIOENEN FRANKS in eenen trek Waerlyk der moeyte woerd, gelyk men ziet, en 't geen voorzeker aerTs volks ribben zal hangen. Rad het liberhatersministerie vooruytgezien, Ibad bet gespaerd voor eenen oogenblik van drin genden nood, het zou nen grooten appel tegen den dorst, het zou geld in overvloed in de staets- ikas gevonden hebben Maer in plaets van sparen, vooruytzien en ■.zorgen, bet liberhatersministerie heeft van den tas neêrgwegaf geleefd, het heelt breed geleefd, ihet heeft geld met balven en geheelen verkwist nen een rampzalig en vryheydsverdrukkend on- derwys, aen domme boerenscholen, aen dwaze ■maeswerken en wandeldreven te Luyk, aen gou verneurs- en ministers paleyzen met oostersche pracht te versieren, aen ongelukkige subsidiën voor bloemekenskweekers, bankroetiers en soort- gelyken liberhatersbucht, aen belagchelyke verf- koten, aen reuzenproeessiën, aen schooljongens- raep- wortel- en preyexpositiën, aen nuttellooze ambten en plaetsen, met een woord het liber hatersministerie heeft geld met hamers gebroken «n altyd voortgedaen net als regende bet alle maanden geld in Belgiën of als groeyden er de twintigfranksstukken op de hoornen.. Nu eehter dat er geld noodig is en men voor 's lands verdediging buytengëwoone middels zou moeten ter beschikking hebben, wat vind men Mets anders dan eenen hoop steenen, eenige rotte kazematten, wat aerdebarmen en lonktorens, wat oud versletene geweeren, daerby eene tot MISLUKT BEDROG. Op zekeren dag begaf zich een welgestelden boer naer eene naburige siad, om den volgend $n morgen op de veemerkt aldaer te zyn. Dacr hy voornemens was een aerizienlyken koop te doen, had bv zich niet alleen van eene groole som gelds in bank- en muntpapier, maer ook van dry duyzend franks in zilver voorzien. Dit laetsle wierd hem door de zvvaerle eenigzins lastig, waerom by den weerd van bel logement, by wien hy zyn intrek had genomen, verzocht bei tot den vol genden dag in bewaring te nemen. Toen hy des morgends, voor hy ter merkt ging, den weerd bet geld terug verzochl, zette dezen groole oogen van verwondering open en zey Geld Welk geld Maer, lieven man, hoe kunt gy zoo iels vragen Ik weet nergens van en heb niets ontvangen gy vergist u. Misschien hebt gy het een ander in bewaring gegeven bedenk u maer eens goed. Den boer brengt den weerd alle omstandigheden voor den geest, die by hel ter hand stellen hadden plaets gehad erinnerde hem aen byna elk woord dat zy toen hadden gesproken, doch alles bleef vruchteloos den bedrieger hield zich als wist hy nergens van. Terwyl zy aldus twistten, kwam (je weerdin binnen zy was de eenige die by het overhandigen was Tegenwoordig geweest, en zie, ook zv verklaerde van niets te weten. Den ongelukkigen boer begreep ten laetsle dal hy door beyden bedrogen wierd hy ontstak in hevigen toorn, schold hen in zvne woede uyt voor al wat in zyne gedachte kwam, vaerde uyt over de manier waer- op den bodem ledige geldkas en bovenal nen vervaerlyken lioop millioenen schulden en eene bevolking in twee vyaudige kampen verdeeld iu verdrukkers en verdrukten, in exploiteurs en g'exploiteerden, in afpersers en afgepersten, im mers in verzadigde liberhatersfrancmagons, die sedert omtrent twintig jaren gedurig en altyd alles alleen ingeslokt hebben, en in uytgegevene catholyken, welke sedert twintig jaren van de staetsgunsten geen druppel voordeel genoten maer gedurig hebben moeten betalen en langs- ommeer betalen Ziet daer, landgenoten, wat er ons met bet verderflyk liberhatersfrancmagonsstelsel op den op. den bals getrokken is en waermeê wy mis schien aen 's lands verdediging zullen moeten gaen denken.God beware ons van eenen aenval, want is er een land 't welk weynig of niets tot eene werkelyke of behoorlyke verdedi ging bereyd is, 't is wel ons voorheen zoo eens gezind, zoo ryk, en thans zoo verdeeld en uytge- put Belgenland. Ja, deze vraeg doet zich bier natuerlyk op wat hebben wy gewonnen met gedurende twin tig jaren lang te krakeelen en te rammelen over catholvk en liberael Wat heeft 't land gewonnen met die uytzinnige beschuldigingen van gehey- men invloed, van achteruytkruypery, van licht- verdooving, van kloosterpest enz. onophoudelyk en tot walgens-toe naer 't hoofd der catholyken geworpen Wat beeft 't volk gewonnen by die zoo bedrieglyke als dwaze predicatiën van voor- uytgang, lichtverspreiding, beschaving, vryheyd en meer andere schoone dingen, waermeê bet liberhatersfrancmagonsgespuys ons van den mor- gend tot den avond heeft doofgeschreeüwd Wat voordeel heeft Belgiën uyt dit alles getrokken Ah men ziet bet bier hooger er komt eenen oogenblik van gevaer, eenen oogenblik van nood, en Belgiën bevind zich zonder geld, zonder hulp middelen en zyne invvooners tegen elkander op- gerokkend als gingen zy alle oogenblikken mal- kaer in 'i hair vliegen. Is dit wel 't uytwerksel eener nationale poli tiek, van een waer volksminnend of vaderlyk bestuer Voorzeker neen integendeel, dit alles is 't uytwerksel van eene kortzigtige, partyzuch- tige en allesalleeninslikkende bestuerwyze, waer- onder 't land, tot zyne schande, tot zynen onder gang, gedurende omtrent twintig jaren gezucht heelt. Had den kwaedaerdigen francmaconsgeesl nooyt over 't Vaderland geblazen, wy zouden met geld in overvloed zitten, wy zouden eene natie- geweest hebben on verwin nelyk door haren moed, door hare eensgezindheyd, en onaenrandbaer door den eerbied tot bare voortreffelyke instel lingen en door hare rechtzinnige onzydigheyd. Nu hebben wy meer dan DUYZEND MILLIOE NEN FRANKS aen eenen ongelukkigen oorlogs budget, aen domme forten en kasteelen verspild, en wat hebben wy er meê? Nog minder dan niets. Integendeel, hadden wy die betreurlyke akten niet daergesteld, wy zouden niet kou nen gedwongen worden heen of morgen met den op zy hunne kalanten behandelen en zwoer dat hy het hun zou betaeld zeilen. Tierende en razende verliet hy hel logement en ver gal iutusschen door dal voorval geheel en al zich naer de merkt te begeven. Toen hy een weynig lol bedaren was gekomen, besloot hy zich naer den burgemeester te begeven, ten eynde eene pooging in het werkYe stel len om zyn geld terug tekrygen. Dezen liivslerde aendachiig naer bet verhael van den bedrogen boer. Zyn er dan geene getuygen tegenwoordig ge weest vroeg hy toen den boer geeyndigd had. Och, mynheer1 slechts zyne vrouwzy is hel vvaerschynlyk met hem eens. ten minsle zy zeyde ook dat zy van niets wist, dal haren man niets had ont vangen. Zonderling vooral, hernam eten burgemeester by zich zeiven by bezon zich een oogenblik en vervolgde toen met een opgeruymd gelaelBeslen man, maek u maer niet ongerust, ik zal wel maken dat gy hel gauw terug hebt. Hy deed daerop twee gereohlsdienaers komen en zond middelervvyl zyn bedienden naer den herbergier, om hem te zéggen dal hy zoo spoedig mogelyk voor den burgemeester moest verschynen. Een half uer later voor hem gekomen, wierd hy in tegenwoordiglieyd van den boer en der Ivvee gerechlsdienaers op de volgende wyze ondervraegd Hebt gy, mynheer, van dezen persoon eenen zak, inhoudende dry duyzend franks in zilveren specie, in bewaring omvangen Edelen beer' was hel antwoord, ik heb hem reeds gezegd dat ik van niets weethet spyl my dal den eenen of den anderen meê te doen om te bly- yen wat wy zyn. En als 't dan nog maer waer Kortom, den toestand van Belgiën is tegen woordig verre van benydensweerdig ie zyn gelyk by over een vierde eeuvvs was.... Eendragt maekt magtzegt onze nationale spreuk maer in welke gemeente, in welke stad, in welk kanton, in welk arrondissement, in welke provintie gaet men nu dfe eendragt vinden 'T is overal klerikael of zoogezegd liberael. In andere woor den ofwel catbolyk, vriend van godsdienst, zeden en vaderland, ofwg' (rancmac-on, vyand van godsdienst, zeden en vaderland, maer vriend van verdrukking, inslokkery, haet en despotis- musEu is 't met die elementen dat men de eendragt moet opvormen of behouden Die zoo denken, beschimpen de gezonde rede en de regt- yeerdigheyden die in zulken zin bandelen, jagen 't land naer zynen onvermydelyken onder gangAlle ryk, zegt de eeuwige waerheyd, dat tegen zichzeive verdeeld is, zal verwoest worden. Pandr. Ik kom expres naer Aelst, Ploeg, om te weten wat er daer geweest is met uwen Zander in den gemeenleraed Ploeg. Zander heeft daer eene beestigheyd begaen: hy heeft regtuyl te verslaen gegeven dal hy noch voor priester, noch voor^christclyk onderwys is in de school voor volwassenen. Pandr. En wat eflekt deed uwen Zander met zyn klappen Ploeg. Slecht effekl. De menschen zegdenwy zyn niet verwonderd van Zander, wy kenden dien vogel al lang als nen liberalen kadé lot in zyn teenen. Pandr. 'T is jammer dal hv zich zoo dvvaes ont maskertPeyst gy dat by nog zou konnen herkozen worden Ploeg. 'K en geloof hel niet, want hy en wilt van geen sparen hooren, hy wilt den zwaren budget be- houuen, en dit maekt de rekening van 'l volk niet 't welk hier onder de lasten verpletterd ligt meer als iu al d'andere steden des lands. Pandr. Maer waerom spelt gy dien vent zyn lesse niet voor eer hy in 't publiek komt"spreken. Ploeg. Daer is geen zeggen aen hy is nog kop piger dan nen muylezel en pretentieus zonder eynde. Maer hy heeft nu eens ondervonden hoe leelyk hy door de mande gevallen is met den grooten maii te willen spelen. 'T is wel besleed, hy zal er misschien meê gesneden en genezen zyn. Pandr. Heeft '1 publiek den fiasco konnen bemer ken Ploeg. Den domslen van de wereld kon hel be merken, want hy stond alle oogenblikken paf én moest gedurig zyn papierken bekyken..... En dit was nen keer aerdig om zien, nietiegenslaendc hy gevoelde dal zyne klapkrane verstopt was, stond hy" daer in 't zweet te schermen met zyne twee ermen precies alsof hy op nen houten beyaord bezig was te spelen. En die onnoozele komedie kwam uyt op te zeggen dat hy met de kleri- kalen ging stemmen. Pandr. Hewel, kom nu nog naei Brussel geloopen, om victorie le kraeven en te roepen ze zyn geklopt Wy liggen boven Triomf' Triomi 'K zal ik wel welen wat ik van uwen triomf gelooven moet. goeden mnadil geld mist, maer dat kan ik niet gaen vergoeden. Den man schynt vrv vergeetachtig le 'zyn, en daerby, myne vrouw "heeft hem ook verzekerd dal ik niets ontvangen heb, en nog twyfelt hy... Ik kan er niets aen döen, edelen beerIk weel met waerom den man zooveel werkt maekt van eene zaek, waerin hy bel het grootste ongelvk heeft. - Ge zegt, uwe vroirw was tegenwoordig. En die ontk'ent ook dal gy iels hebt ontvangen Ja wel, edelen lieer En ik houd vol, schreeuwde den boer, die door al dit loochenen driftig begon. Ie worden, en ik houd vol dat ik het u zelf m handen heb gegeven, dal is zoo waer als dat Stil, viel den burgemeester hem in de rede, niet zweeren gy slael hier niet voor eene rechtbank, dacr alleen zal men dit van n eyschen. En zich weder lol den herbergier wendende, ver volgde hy Welnu, goeden man, wanneer gy onschuldig zyt. zult gy er toch niet legen opzien om aen uwe vrouw le schryven hetgeen ik u zal voorzeggen, niet waer 0 wel zeker, edelen heer, was hel antwoord, ik ben overtuvgd mets van hem le hebben, dus waerom zou ik weygeren Toen deed den burgemeester hem aen tafel plaets nemen, legde vervolgens hel noodigc sehryfgereed- scbap voor hem en zeyde Welnu goeden man, ziehier papier, pen en inkt schryf thans h'olgeen ik u zeg. Den herbergk-r ging zitten by was nog allyd in de verbeelding dat, daer er geenc* geiuygeo dan zyne vrouw waren tegenwoordig geweest, hy allyd in bczil Ploeg. 'T is waer, nu hebt gy gelyk, van dezen- keer liggen wy onder, maer'ken ben'l ik niet die onze zaek verkneukeld heb. Ik ga cr my eens op zetten en ge zult zien dat wy binnen 8 dagen boven:},liggen. Mvnen thema is al gem'aekl. Pandr. Maer wie heeft er hel laetsle Verbond ge schreven Men ziet ter oogen uyt dat er jongens van hun'eerste broek aen geknoeyd hebben. C'est pïtoyablè au suprème dcgrès Ploeg. 'K heb ik daeraen wat geholpen En my docht dat het nog al wel was Pandr. (Met de vuyst op 'l voorhoofd slaende.) Zie, Ploeg, 'k en versla niet hoe gy alzoo den uyl kont spe-^ len!... Uwen ongelukkigen artikel over Marnixgael ons veel kwaed doen. G'liebl gy goed te zeeveren dat Mnrnix nen held is, dat hy in 't fransch en in 't vlaemsch ge^ schreven heeft enz. Daermeê zult gy niemand foppen, 't volk weet zoowel als wy dat Marmix niets anders geweest is dan 1° Eenen gebanvloeklen kerkdief; 2° Penen verfoeyclyken geloof- en religiehater; 3° Eenen bioeddorsligen revolulionnair 4° Eenen vuylen onluehligen liedjeszanger 5° Eenen koningsbedrieger; 6° Eenen landverrader; 7° Eenen volksbederver: 8° En eyndelyk eenen der grootste schelmen deT I6dl! eeuw. Daer is het echt waer portret vhn denman dien wy francmacons voor den onzen erkennen, omdat hy zoo ieverig gevverkf heeft om den eerloozen te verpletteren, 'lis te zeggen, J. C. en zyne Kerk.... Ploeg. 'K zal ik Marmx wel weten te. verheffen en voor nen grooten heyligen le doen doorgaen, Pandr. Ja, gelyk gy Marten Lutber en Ulrich de Hullen verheven hebtNeen, neen, jongen, T en was nu den oogenblik niet om zulke mannen le loven en le ver^ heffen, nu byzonderlyk niet daer den Denderbode zoo klaer komt le bewyzen dat 't liberalismus zich g'allieerd heeft aen 't niagonnismus, om door vereenigde poogin^ gen den catholyken godsdienst te geesselen en de Roomsche Kerk in den grond le booren. Jk had ti nog- tans gezegd daeraen niet ie roeren, en ik zeg het u nog eens, iederen keer dal wy ontmaskerd worden moeten wy zwygen dat wy zweeleii. Ploeg. Ja, zwygen dat wy zweeten, dit is al goed geklapt. Maer kan een kerel die de ziel van 't klie'kske is, gelyk ik, onze grootste mannen en onze principen van 89 door den Denderbolc laten in 't modder slepen 'T was myne pligt qualitate qua den Denderbode den bek te sloppen en hem triomfanlelyk te weerleggen. Pandr. Janverdorie Gy den Denderbode triomfaiu telyk weerleggen Als ge zoo beestig durft raison neren gelyk ge met uwen Marnix doet, dan is den Denderbode in zyn volle regt u door te vryven dat ge waerlyk maer paphersens hebt er ik voeg er by dat gy in uwe qualilale qua met volle regl eenen verzilver den paplepel aen uw knopgat moogl dragen. Ploeg. Go zult ge wel zien dal den Denderbode op mvn artikel niet zal antwoorden. Pandr. Hy zal er zeker op antwoorden en u toonen dat zyn raisonnemont waer is, en 't uwe valsch, dat gy liegt wanneer gy zegtnoch de onafhanglykheyd der burgerlijke magtnoch de principen van 89, noch het ««- iuerlyk onvervremdbaer regt van de vryheyd van geweten verbieden aen den burger godsdienstplechtigheden van zynen smaek by te woonenHy zal u doen verslaen dat die principen integendeel N'IET toelaten aen de godsdien stige oefeningen deel te nemen, en waerom Omdal, inge.volge dezer principen, degene die hunne gods dienstige pliglen iivtoefonen, lol niets meer konnen geraken, 't is gelyk welk plaetske, of emploi of fonclie het zy dil voordeel is maer voor de mannen van de principen van 89 en dal integendeel om tot iels legera- van dit geld zou hlvven hy nam dus de pen op en wachtte op hetgeen den burgemeester zou voorzeggen, AVelaen. schryf,-zey dezen Vrouw alles is ontdekt geef brenger dezes het geld van den boer m eet eik heb den burgemeesler- alles bekend niets haet meer; hy weet alles Toen zette den bo'er groole oogen open hy begreep den list des burgemeesters en begon reeds te hopen. Maer, mynheer! riep den verschrikten herbergier uyl, terwyl hy de pen op tafel wierp en goed bemerkte hoezeer hy in de nelten verward was. maer mynheer, hoe zou ik zoo iets durven schryven het zou my zelfs beschuldigen zyn. 0! maekt u daeromlrert niet ongerust, ik geef u myn woord van eerdat ik, heigeen gy schryven zult, niet als ecu werktuyg tegen u zal gebruyken. Schryf dan gerust; indien gy onschuldig zyt, is hel immers de beste manier om den boer te overluygen. Den beschuldigden kon hierop niets nnlwóorden hy gaf zich dus gewillig aen zyn noodlot over en schreef het bovenslacnde briefje, hetwelk hy onderleekende en op last des burgemeeslers verzegelde. Daerop zond den burgemeester een der gerechldie- naers met hel geschrevene lot de vrouw van den her bergier. Dezen spoedde.zich dervvaerts en overhandigde hel haer. Op liet lezen van hetzelve viel zy van schrik byna in onmacht, haelde spoedig het gestolen geld en stelde hel in handen van den agent, die zich spoedig lol den burgemeester begaf, om bet weder in handen van den verblydden eygenaer Ie stellen. Den herbergier en diens vrouw ondergingen hunne welverdiende slraf, terwyl den boer welgemoed naer zyn dorpje terug keerde.

De Denderbode | 1867 | | pagina 1