En noglhans, Nog geen antwoord. Nog de sloelen van 50 frs. -r Nieuwjaergiften aen Z. H. den Paus Pius IX. Victor-Emmanuel, verschrikt op het naderen der fransche troepen, heeft, om zich jegens VrankrykMe verschoonen, eene proclamatie uytgegeven, die een meesterstuk is van huvchelary, en 't Verbond kraemt er eene lofrede over uyl, die een meesterstuk is van ezelary. Victor-Emmanuel verklaert in zyne proclamatie dat de brigands van Garibaldi zonder zvne toelating de stadsgrenzen overschreden hebben O dien regtzin- nigen man Dal het vaende! vvaerop geschreven stond: ver nietiging van het hoogcr geestelijk gezag van Opperhoofd der H. Kerkzyn vaendel niet is 0 dien regiveer- veerdigen man Dat llaliën, getrouw aen zyne verdragen, noch wilt noch kan den rustsloorder zyn der openbare orde O dien geloofweercigen man k Eyndelyk dat hy gecnen oorlog wilt met oenen bondgenoot, omdat dit eenen broederoorlog zou zyn!..» O dien goeden bloed G'heel Europa weet dal de brigandsbenden van Gari baldi zich onder d'oogeu van dien zelfden Victor-Emma- uuel hebben samengesteld Dat Victor Emmanuelte Florcntie, met Garibaldi eene geheyme conferentie gehad heeft Dat hy een byzonder konvoy aen Garibaldi toegestaen beeft om met zyne benden legen de pauslyke Zouaven op te trekken Dat hy verscheydene zyner officieren onder Garibaldi heeft laten dienst nemen Dal hy van zyne ilaliaensche geweeren en andere wapens acn 't gespuys van Garibaldi heeft laten geven; Dal hy 4000 mannen van zyn eygen leger lot (Jaribaldi beeft laten overloopen Dit alles en meer andere feylen zvn van iedereen geweten, en de Verbondsknocyers, alsof zy alleen in 't geheym waren van de komedie, willen aen hunne slimme lezers opdraeyen dat er niet eenen calholyken vorst met billyltere gevoelensmet meer eerbied voor het pauslyk gezag bezield is, en met meer strengheyd aen zyne pliglen getrouw blyfl dan Victor-EmmanuelEn, voegen er de jannen by, volgens de klerikale bladen onzer stad, is Victor-Emmanuel nen booswicht, nen religie vervolger, uen francmaQonsgezel, nen liberhater en vvy weten niet wat al nog Excusez, Fcrfowdsjannen, excusez... Victoi-Emmanuel is nen heyligen man, aen vvien den Paus en de H. Kerk alles verschuldigd zyn En gy, groote jannen uyt 't Verbond, steekt nu eens uwe groote ooren omhoog en zingt nu eens dat het davertHI HA HI HAAA ter eere van uwen Victor-Emmaiiuel Maer peyst gy dat de Fer/wnrfsjannen regtzinnig spre ken, als zy in hun bladje den lof zingen van Viclor- Emmanuel? Peyst gy dat zy Viclor-Emmanuel aer.zien voor nen grootèn man Ge zyl er wel meé. Viclor- Emmanuel is, in't gedacht onzer Vcrbondsmannen: an ders niet dan eene vvelgeconditionneerde dupe, dien zy exploiteren zoolang hy 't revolulionnaire gespuys kan dienstig zyn. Inwendig verachten zy hem en zullen hem verstooten Zooliaest zyhem niet meer zullen noo- hebben. Om daervan overluygd te zyn, g'hebt maer te zien wat er reeds in llaliën omgael. De revolutie, zoo gy weet, komt deerlyk te mislukken en door de mande te vallen le Monte-Rolundo. Garibaldi heeft als eenen smeerigen lafaerB de vlugt genomen latende zyne man nen op 'L slagveld, maer hy is prisonnier gepakl. Victor- Emmanuel trekt zich achteruyt, en ziel, al de steden komen in oproer, slaen op tegen Victor-Emmanuel en overal hoort men niets anders dan 't wild gelier leve de republiek Dood aen Victor-Emmanuel Vreede, maer welverdiende lesQui bonum alienum appetil, merito proprium amittit, die eens anders got^d begeert, verliest met regt bet zyne. Indien men eenig geloof mag hechten aen de geruch ten die alhier verspreyd worden, zou een der opper hoofden der liberale party onzer stad, M. A. <V. L. in tegenwoordigheyd der bedroevende neêrlaeg die Gari baldi komt te ondergaen, naer ltaliën vertrokken zyn, om deu held van Monte-rotundo te gaen oppassen en vertroosten. Hoezeer onze denkwyze met degene van M. A. V. L. verschi'lle, betoonen wy noglans geerne onze bewondering voor -deze grootmoedigheyd van zynen 't wege, indien zy inderdaed waer is. Alle regt- zinnige liefdewerken zyn eerbiedweerdig, en niemand zal betwisten, dal hy, die in den nood, eenen diep on gelukkig gevallen, gael troosten en bystaen, in de diep ste overtuyging van liefdepligt moet verkeeren. Vol- geern laten wy eenen tegenstrever regt wedervaren, en 't is met de diepste bewondering dat wy M A. V. L. proficiat wenschen over zyn kloekmoedig besluyl. Maer wat nu gezegd van 't fameus koppel van twee, die zoo men zegt, zich by M' V. L. hebben gevoegd om, in hunne hoedamgheyd van groote financiers, zich by Viclor-Emmanuel te gaen presenteren, ten eynde den ellendigen financielen toestand van dien vorst in equilibre te brengen, en hem aldus van de bankroet le bevryden Van dit edelmoedig besluyt is er voorzeker niet min lof te zeggen. Ook wenscht de stad hun gezamentlyk goê voyage en den wind van achter. Waerschynlyk zullen al de aelstersche moortelbroerkens zich voor hun in 't gebed stellen en alle avonden'in 't logeke de litanie van al hunne heyligen opzeggen in dezer voege de vlucht der kogels, en wat het hoofd betreft, men zou het voor minder kunnen verliezen, want uwon hoed is gansch dobrboord. 'T is daerom,- dat hy gedurig achterover valt, zegde eenvoudig den gooden priester, zonder eens te denken wat heldenmond zyn woord uytdrukie. Op dit oogenblik wierd, aen onze zycle, een lansier door eenen kogel getroffen en viel ten gronde dan verzocht my den priester, hem te helpen afslygen. Ik moende, dal hy verveerd was en zich tusschen de ran gen van het peloton verbergen wilde. Dit scheen my zeer naluerlvk ik hielp hem en beval een lansier het peerd vast te houden. Maer in 't midden der kogels, tusseheu de stampende peerden, in het gedruysch van een hevig gevecht zag ik den man Gods den stervenden soldael oprechten, en hem den troost van den gods dienst bezorgen. Den opstand donderde rondom ons, honderde gevaren bedreygdeo ons, en daer, in 't mid den van dit verwoeslings-tooneel was er eenen man, die kalm en stil was, en dien man was den priester. Hy verzachtte de laetste oogenblikken eens stervenden en opende hem de deur des hemels. Weynige stonden daerna was den soldaet dood den priester drong tusschen al dit krygsvolk, vroeg zyn peerd weder en kwam zyne plaets nevens my herne men. Van dan afwas zyne vrees door een bovennaluer- Ivk gevoel vervangen, hy was kalm, rustig, ja groot zelfs in dit plechtig oogenblik. Daer ik gedurig de kogels hoorde fluyten, dacht ik verplicht te zyn hem te verzoeken, aicb aen zulk gevaer niet bloot te stelten. - O zegde hy my zachtjes, nu moet ik btyven ik zie, dat ik hier' stervenden kan bystaen. Ik ook, ik ben soldaet van dengenen, welken zyn leven voor zyne schapen ten beste geeft, ik zal mynen post niel verlaten. Is hel niyne pligl met dezulken te helpen, welke God tol zich roept H. Patriarch Voltaire, bid voor ons H. Robespierre, b v. o. H Vader Verliaegen, b. v. o. HH. Kerkdieven, b. 'v. o. HH. brigands', b. v. o. HH. Heurzenroovers, b. v. o. HH. Klooslerdieven, b. v. o. 1111 Priesterhalers en vervolgers, b. v. o. HH. Lulher en Calvyn, b. v. o. II. Beeldstormcis Marnix, b. v. o. HH Francmapons, b. v. o. 1111. Yrydenkers, b. v. o HH. Solidairen, b. v. o. Alle HH. Verstooters der Sacramenten in d'uer der dood, b. v. o. HH. Hypokrieten en Heyligschenders, b. v. o. HH. Joden, Ketters en Schismalieken, b. v. o. En gy al onze lieve Heyligen, die in den ban der H. Kerk gestorven zyl, bid toch voor onsAmen. Gebrek aen tyd dwingt ons verscheydene arti kels, bemerkingeu en gedachten tot ons aen- staende Nr te verschuyven. Het prulbladje 't Ver bondheeft in zyn leste N' wat te veel den stou- terik gespeeld, en daervoor moet het natuerlyk betaeld worden. Wy zeggen dus aen 't Verbond tot zondag, zulde, konfrater, wy zullen uw koeks- ken wat trachten te boteren, 't zal er te gemuk- kelyker ingaen. De lastdragende burgers onzer stad vragen voor den derden keer welke pryzen onze duer- bet.aele middelbare gouvernementsschool in het laetste konkoers behaeld heelt. Zy zyn nieuws gierig om te weten of andere gestiehtjes van van tweede en derde categorie, die nog niet half zooveel kosten als onze schooi van eerste catego rie, of die schooltjes, niet meer gebriljeerd heb ben als de onze. 'T en ware voorzeker niet heel roemryk, zeggen zy, dat wy burgers, met al de verpletterende sommen die onze school inslikt, nog zouden moeten zien dat zy door die kleyne schooltjes zoo vernederend den steert gevloeh- ten word. DE MIDDELBARE JONGENSSCHOOL. Cyffers zyn cyff'ers, zegt zoo dikwils 't Ver bond, en de statistieke kan niet missen. Wy hebben de nieuwsgierigheyd gehad de liberale statistieke van onze gewezene stadhuys- bazen in een enkel puntje op de proef te stellen, en vvy hebben er nog al aerdige dingen in ge vonden. Den iüjanuary 1865 heeft den minister van 't inwendige een officieel dryjarig verslag, van 1861 tot 1865, over den toestand van het middelbaer ondervvys aen de leden der beyde kamers mede gedeeld. Wy hebben de opgaven van dit verslag nopens onze middelbare jongensschool vergeleken met degene die wy aentreffen in het verslag over stadszaken, dat voor even deze dry jaren Meester Secretaris De Ryck opgemaekt en'het kollegie van Burgemeester en Schepenen met hem on derteekend heeft. Dit stuk moet immers ook offi cieel zyn, aengezien het jaerlyks gedrukt en aen de kiezers toegezonden word. Ziet hier dry opgaven die wy van beyde kanten aentreffen 1» GETAL DER SCHOLIEREN 10 NOVEMBER. Jaer. Ministerieel Sladhuys verslag. verslag. 1861 219 241 1862 177 190 1863 146 181 te samen 542. 612. Dus hebben de heeren De Ryck en Cie van stadskollegie aen de kiezers wys gemaekt dat op deze dry jaren le samen de middelbare school 612 leerlingen telde, terwyl liet officieel verslag, door de directie zelve der school aen 't minis terie toegestuerd, bevestigt dat ér maer 542, 't is te zeggen 70 scholieren min waren. Is dit niet wel uytgevonden door onze bazen om hunne school te rekommanderen 2° ONKOSTEN DER SCHOOL. Jaer. Ministerieel Sladhuys verslag. verslag. 1861 fr. 17,714-66 12,275-00 1862 17,795-60 17,187-81 1863 te samen fr. 38,510-26 29,462-81 Wy konnen de wexenlyke kosten *a» 't joer 1863 eo het aendeel der gemeentekas in Heze onkosten niet opgeven, omdat op 't eynde van 't jaer 1864, toen de twee verslagen gedrukt wierden, de rekening der school nog niet in orde was!! Dexe verslagen melden alleenlvk de sommen die in den budget der school voor 1863 aangewezen staen, te weten :fr. 17,905-00 voor de onkosten in 't algemeen, en fr. 5355-00 voor 'l aendeel der gemeentekas. In 't eerst hadden de soldaten met den armen pastor gelachen, maer nu twistten zy om de eer te hebben hem le vergezellen en te beschermen. Eyndelyk legen middernacht mogten wy adem schep pen en op hel bolwerk rusten. Den kolonel kwam den priester groeten en hem bedanken, want diymael had hy stervende lansiers bygestaen, en dit op een oogen blik, als niemand van ons, krygsmannen, zonder schrik tusschen die vliegende kogels van zyn peerd zou heb ben durven stygen. lk vergezelde hem met dertig man tot aen S. Denys-voorstad daer drukte ik hem de hand en zegde hem vaerwel. 0neen, geen vaerwel maer tot weder- ziens, want ik zal u nog zien, zegde den braven man. Hierboven misschien, antwoordde ik, denkende dat wy 's anderendaegs hel gevecht hernemen moesten. God zy dank, het was üvt met vechten. Ik bleef nog twee jaren te Parys in garnizoen, en den 5 van elke maend deed ik eene wandeling naer het dorp M..., waer den pastor, na de mis gelezen le hebben voor de dap peren, die hy had zien vallen, geerne met my praette over zynen veldlogt van 3 juny 1832. Hy ook, telkens als hy in de stad kwam, vereerde ons met een bezoek al de officieren waren zyne vrienden en drukten hem de hand. De lansiers gaven hom den krygsgroet, en do schildwachten hieven voor hem de lans op, en zegden dal hy deftig zyi:e épauletten had gewonnen. Men noem de hem by het regiment kapitcyn-pasloren voorzeker het aendenken van dien hoed, doorgaens zoo vreed- zaem, was voor allen een goed en edel geluygsehrift van dapperheyd en zclfsopoffering. Den hoed, met ko gels doorboord, was nog immer op de pastory daer hing hy aen nen vergulden nagel in de eelplaets, tus schen een portret van Lodewyk XVI en eene lieve print, die de verryzenis van Lazarus verbeeldde. Dus doen de zelfde heeren van het stadhuys- kollegie ons gelooven dat de middelbare school in twee jaren tyd fr. 6547-45 min gekost heeft dan het officieel verslag opgeeltWederom recommandatie voor de verblinde kiezers. 3" AENDEEL DER GEMEENTEKAS IN DE ONKOSTEN. Jaer. Ministerieel Stadhuys verslag. verslag. 1861 fr. 5,923-76 5823-00 ■- 1862 6,452-81 5777-81 1863' te samen fr. 12,376-57 11,602-81 Dus, volgens het officieel verslag heeft de gemeentekas in twee jaren tyds fr. 773-76 meer betaeld dan de gemelde stadhuysbazen in huil verslag opgevenIs dit de kiezers foppen, of wat is het Buyten deze dry opgaven, die wy in beyde verslagen aentreffen, geeft het officieel verslag van den minister nog dry andere cui'ieuse inlich tingen, die onze iameuse stadhuysbazen zeer voorzigtiglyk in de pen gelaten hebben. 1° Verdeeling der scholieren. Het ministerieel verslag verdeelt de 542 scho lieren der eygenlyke MIDDELBARE SCHOOL, en in kinderen eener VOORBEREYDENDE SECTIE zoogezegd der zelfde school, maer inderdaed niets anders dan eene soort van LAGERE schooi met twee of dry onderwyzers, die beginnen met A B C te leeren. Jaer. Middelbare Voorbereydende totael. school. seeiie. 1861 85 136 219 1862 50 127 177 1863 46 100 146 te samen 179 563 Hieruyt blykt1° Dat in twee jaren tyds in de middelbare school eene vermindering van om trent de helft ontstaen is, en in de voorbereyden de sectie ook al vermindering! 2" Dat het getal der kinderen die ABC enz. leerden, mepr als 't dobbel was van het totael der jongens van 't middelbaer onderwys565 tegen 179! En zulk mengelmoes durven de groote bestuer- ders De Ryck en consoorten eene bloeyende mid delbare school noemen (Word voortgezet.) Men leest in de Patrie, van Brugge (30 oct.) iedereen weet dat er in den gemeenteraed van Aelst is gestemd geweest om de zes stoelen van 50 franks 't stuk voor rekening te laten van de heeren armbestuerders dezer stad. De Aelstersche bevolking heeft deze beslissing inet hertelyke toejuyehing ontvangen en met vol doening daer in bestaligd dat de meerderheyd van den raed liet goed bestier van het armen- goed zorgvuldig ter herte neemt. Heden vernemen wy dat die alomvermaerde zetels gekocht geweest zyn, juyst den dag der gemeente-kiezing in de welke de liberale party de volstrekte neêrlaeg bekomen heeft. Waerlyk, den dag was wel gekozen De redenen waerdoor men dien onverschoon- baren aenkoop zocht te verschoonen, zyn archi- komiek M. De Pauw, lid des gemeentenraeds en Voorzitter van 't armbureel, heeft onder ander gezegd dat iederen stoel, na 100 jaren, maer 50 c. 's jaers zal kosten, en dat men hem voor zulke bagatelle niet moest beknibbelen. Welnu, uytcyffering voor uyteyffering. Ziet hier onze uytcyffering die wy voor d'oogen stellen van M. De Pauw Indien de leden van 't armbu reel de somme van 300 fr. genomen uyt d'arm- kas en verteerd in pracht-zetels, op intrest ge legd hadden, die som zou na 't verloop van 100 jaren een kleyn kapitaelke opleveren van circa de 17,000 fr. en dien ITEM ware voorzeker by den armen nog zoo slecht niet gekomen. Nu, wy gelooven niet dat er eenen armbestuerder eenig ongemak zou uytgestaen hebben met op een zetel van 6 fr. le zitten in plaets van op eenen trotschen en kostelyken zetel van 50 fr. Wy verhopen dat de heeren van het aelstersch armbesluer na die welverdiende les, die zy ko men te ontvangen, voortaen wat gespaerzamer zullen z,yn met het geld van den armen. Ten allen gevalle de stad Aelst heeft nu in haren gemeenteraed eene meerderheyd die in alle omstandigheden hare pligt zal weten te kwy- ten. Zondag avond, ten 8 ure, was te Brugge eene meeting belegd door de vlaemsche Bruggelingen, de Klauwaertsvereeniging, .de Nederduytsche bondsleden en andere vrygezinde burgers en werklieden, om te protesteeren tegen de verzwa ring der krygslasten. Die meeting is overrompeld geworderi door de brutale sabelmagt; een vyitig- tal onderofficieren en kaporaels zyn de sprekers komen overschreeuwen, der mate dat op 't laetst een sergeant met twee kaporaels liet spreek gestoelte hadden ingenomen. Zie daer de vry» lieyd van het woord! Zie daer de magt van den sabelEr zyn in de kamer interpellatiën aen 't gouvernement gedaen en men verwacht zicli aen een onderzoek. La Paix kondigt een nieuws af, dat overal met verontweerdiging zal ontvangen worden. Wy geven letterlyk de vertaling van het artikel uyt het brusselsche blad De meetings tegen de verzwaring der mili taire lasten en tegen den bloedimpost vermenig vuldigen zich in Belgiën, vooral in de Vlaemsche provinciën. Allen hebben eenen goeden uytslag: de openbare opinie doet er zich hooren met eenen samenhang, met eene krachtdadigheyd) die ons aenmoedigen. Den oogenblik is' gekomen om de militaire loting at te schaffen, indien liet volk dit maer wilt. In de ministeriële kringen heeft men 't airdie betoogingen van het publiek met diep mispryzen te aenzien. a Laet de Antwerpenaren en hunne medepligtigen maer schreeuwenzegde giste ren een grooteii Mynheer, twaelf keeren gedeco reerd ZY ZULLEN BETALEN, EN ZY ZULLEN MARSCHEEREN, OF WY ZULLEN ZE AFRAN SELEN, (ils paieront et ils marcherontou nous les rosserons.J Het laetste woord is er te veel. Dat zal den belediger binnen kort weten. Wy zouden wel eens willen weten, wie dien Russisclien knoulslagerof die Pruysischen prie- gelaer is wy zouden alsdan aen den Koning vra gen, of hy dien meester in zynen dienst kan hou den, en of het zoo is, dat een vry volk, ineen constitutioneel land, moet geregeerd worden Hebtgy het verstaen, gy mannen, die u tegen de onregtveerdige belasting verzet: gy zult betalen, gy zult marsclieeren, of de twaelf keeren gede coreerde heeren te Brussel zullen u afranselen. Watzegtgy daervan, slapende mannen van Gend, die u beroemt de zonen van Artevelde te zyn, en niettemin het volk laet miskennen en de vryheyd laet doodgeeselen? Handelsblad Wy ontleenen aen eene bezondere briefwisse ling van de Gazette du Midi den volgenden schoo- nen trek, die liet verheven karakter en het groot hert van Pius IX verraed Gisteren heeft in het fort Sancto-Angelo een tooneel plaets gehad, dat verdient door een verheven penseel afgebeeld te worden. De garibaldische krygsgevangenen, die zich aldaer ten getalle van meer dan twee honderd be vonden, waren allen in eene beneden zael van liet graf van Adriaen vergaderd wanneer de deur van hunne gevangenis geopend wierd, en zy eensklaps eenen man in 't wit gekleed zagen ver- schynen liet was den Paus. Hy kwam binnen alleen, vreedzaem, blinkend van heyligheyd en majesteyt. In hun midden stil staende, zegde hyhun: Ziet my hiermijne vriendengy aenschouwt voor uden bloedzuygervan llaliën waervanuwen generael spreekt. Wat! Gy hebt allen de wapenen opgenomen om my aen te vallen, en gy vind niet dan eenen ar men gryzaerd! Eene diepe stilte heerschte in de zaelal de garibaldisten hadden zich op de knieën gewor pen. Pius IX bewogen, stond recht te midden dier revolulionnairen die aen zyne voeten lagen, en een verrukkend, afbeeldsel van liet boetveer- dig ltaliën, van het ltaliën der toekomst vorm den. Hy naderde tot verscheydenen, en zegde hun: Gy, myn vriend, hebt gebrek aen kleede ren gy, aen schoenengy, aen lyndwaedhe- wel, het zal den paus zyn, tegen wien gy zyt op getrokken, die zal denken aen u, om u te kleeden en u te zenden tot uwe huysgezinnen, die gy mynen zegen dragen zult. Eyndelyk zult gy voor uw vertrek als calho lyken, eene geestelyke afzondering ter liefde van my bywoonen. Het is den Paus die er u voor smeekt. r De garibaldisten hebben allen gevraegd om de voeten van den Paus te mogen kussen. Een aental weende. Den heyligen Vader heefi hen ge zegend. Getrouwe plaetsvervanger van Dezen die op het kruys aen zyne vyanden vergaf en voor hen bad. wat zy gy onzer liefde, wat zyt gy onzer kinderlyke genegenheyd weerdig De scliandelyke, de volkomene neêrlaeg van den bloeddorstigen baenstrooper Garibaldi en dezens talryke plunderbenden, en de schitteren de, victorie door de dappere zouaven behaeld, zullen alle ware calholyken opwekken ook hun nen onderstand aen den H. Vader, tot onder houd van zyn leger, ten offer te brengen. Wy moeten het ons niet ontveynzen. deze roemryke victorie zal duer gekost hebben, aen gezien de garibaldisten meer dan dobbel in getal 'waren tegen de zouaven. Er zullen dus voorze ker glorievolle leemtens in bet leger van defi H. Vader moeten aengevuld worden, want alles is niet gedaen. Het baenstroopersgespuys is wel voorden oogenblik tolael verpletterd, maer dit venynig francmafonsgebroed is gelyk het serpen tenras, dat zich, na vaneengekapt te zyn, wede rom vervoegt, wederom sterkte krygt om zyne vergiftigende werking te herbeginnen. Laet ons dus catholyken, aen den H. Vader onze geldelyke hulp toebrengen, opdat hy zyn leger voort durend konne samenstellen en onder houden, ten eynde zich tegen alle verrassing van het boos gespuys te vrywaren. Aen den H. Vader geven, is aen God zelve leenen, welken over- groote intresten in 't ander leven betaelt. Wy vragen dan andermael eene milde aelmoes voor 't leger van Pius IX. Bedrag der voorgaende lysten fr, 1387-75 3de I.YST. De Congregatie der jongelingen, Aelst 100-00 Jofv. Charlotte Piret, ib. 20-00 Eene dienstmeyd van Meire, 1-00 De parochie Ottergem. 9-18 M. Van Houek, pastor, Moorsel 1 20-00 M. C. De Grave onderpastor ib. 10-00 M..J. Cooreman, koster, ib. 10-00 Jofv. V. Carpartier, ib. 10-00 M. P. De Vis, ib. 10-00 M. J. B. De Meyer, ib. 10-00 Naemlooze, ib. 5-00 De gebr. en zusters Borms, ib. 5-00 Julie Scheire dienstmeyd, ib. 2-50 Jofv. Joanna Raes Aelst 30-00 M. De saedeleer, pastor, Erondegem. 10-00 M™ W° Wellekens Aelst. 10-00 Sophie De Roo, ib. 5-00 M. J. A. De Feyter regent van 't Wee- zenhuys ib. 15-00 Eene Naemlooze ib. 2-00 M. den pastor van Denderliautem, 50- 00 M. Pycke, onderpastor ib. 15-00 Jofv. Judith Van Germeersch ib. 10-00 Jofv. Virgiuie en Colette Van Germeersch op 't Begynhof te Aelst. 20-00 Eene dienstmeyifte Denderliautem, 2-00 Naemlooze 0-25 M™« W' Gits, Aelst, 30-00 H. Van Geit, ib. 2-50 HI. V. D. B. ib. 3-00

De Denderbode | 1867 | | pagina 2