GEMEENTERAED. Burgerwacht. Nieawjaergiflen aen 2. II. den Pans Pius IX. Zitting van 2 December. In deze sitting, waerin wy te laot gekomen 7.yn, zyn vèrscheydene belang ryke punten ver handeld, onder andere den budget der garde civiek. bezen budget was door onze liberale bestuer- óers al wederom voorgedragen mei al zyne enden, strikken en sleorten. Maer de eatliolyke meerderlieyd, overwegende dal de schuld, waer- onder de stad verpletterd ligt, al waer het moge- Jyk is en zonder dal den dienst er door lyde; moet verligt worden,, heeft oenen item van duy- zend nuttelooze franks van dien budget afge- echrabt, en aldus aen de burgers bewezen dat zy .den ingeslagen weg der gespaerzaemheyd moedig zal blyven bewandelen. Oen Burgemeester en zynen schepen de Ryck hadden schoon voor een handvol trompettery, boumtretete en wat hoedplu-ymen te schermen en zich in 't volle vner te zetten, de meerderheyd hield vol en liet zich noch door Jan Klaesjesspel, noch door poëtsenrnakervën, noch door liedjes zangersstroken overfazeïen. De vermindering wierd gestemd en de garde civiek zal gaen gelyk te voren; Willen de officieren veel trompet- en grosse-cais.se lawyt, dat zy 'l zelve bekostigen die dansen wilt, moet bas en viool betalen, wat de betalende burgers betreft, deze zyn dit libe- rael spel beu gelyk kouden pup. Deze week heeft het alhier kiezing geweest van dry kandidaten voor de plaels van Luytenant- Kolonèl onzer burgerwacht.. Zyn gekozen MM.Josse Hellinckx, bureelschryver,45stemmen. Prosper Vandersmissen, gene- verstoker, 41 id. Raim.VanAssche,geneverstoker,28 id. Den uytslag dezer kiezing word algemeen goed- gekèurd, en den zelfden avond is M. Hellinckx, als eersten kandidaet en als toekomenden Kolonel, vereerd geweest met eene serenade van het mu ziek der garde civiek. 11 iii "Wanneer men voorstelt, een voedingsartikel van eerste noodwendigheid, den viscli, by voor beeld, te ontlasten, verklaert het Ministerie dat den toestand der schatkist niet toejaet eene dergelyke vermindering iri de ontvangsten te doen. Er is, ten hoogste, kwestie van eene som van 100,000 (ranks. Maer is er daerentegen spraek van legerherin- rigting, ian 15.000 man in plaets van 10,000 te ligten, van kampen te maken, de burgerwacht te mobliseerenenz. enz., o alsdan is den .toestand der schatkist. uytnemend, en zy laet toe, de toekomst vol vertrouwen in te zien. Er is dan wel kwestie van versclieydene mil- lioenen Ziedaer een raedsel, dat. de ministeriëele schry- velaers ons wel eens mogten oplossen. Wy wachten op het antAvoord. (Bien Public'). Zoo haest Zyne Eminentie den kardinael-aerls- bisscliop overieden wes, heeft men telegrammen zyne dood aengekondigende gestuerd aen Z. H. den Paus, aen den Koning, aen den Nuntius te Brussel, aen de bisschoppen van Belgiën en aen verscheydene hooge personagien. Alle de klokken der kerken van Mechelen en van het bisdom hebben hare rouwtoonen laten hooren. Het balsemen van het lyk Zyrier Eminentie heeft gisteren plaets gehad, door MM. Van Kem pen en Lefebvre, professors der catholyke uni- versiteyt van Leuven. Van gisteren namiddag is het lyk in eene rouwkapel ten toon gesteld ge worden. Wy vernemen dat de lykdienst en begraving van den uytmuntenden Prelaet, zullen plaets heb ben dvnsdag toekomende 10 dezer, om 11 ure 's morgends. De geestelykheyd van het bisdom van Gend heeft gisteren avond een harer eerbiedweerdig- ste leden verloren, M. den kanonik H. J. De Decker, aertspriester en vikaris generael. Te Zele geboren.den lojuly 1796, is M. De Decker opvol- gentlyk pastoor geweest te Oosterzeele, pastor te Aelst en pastor-deken te Geeraerdsbergen. In 1849 wierd hy dooi Mgr. Delebecque tot de hoo ge bedieningen geroepen die hy tot zyne dood toe heeft vervuld. Och moeder, juyehte hy, wat schoone ptentjes Heel schoon kind, sprak de weduwe, onder tra- Ben glimlachende over de verrukking van haer zoontje. Onze Lieve Vrouw met een rood kleed, vervolgde den kleyncn, eb 't Kindeken met een groen Maer, moe der waeroin zyn die fyne papierlos gelegd? Opdat men de beeldjes niet beschadigen zou. Het kind bladerde verder in het getyboek. Moeder, vvaerom liggen toch ovoral zes papieren op elke prent De weduwe bezag het boek van naderby, een lnyden kreet ontvoer aeu hare lippen, zy viel in onmacht. Den notaris hielp hierop en verzekerde de omstanders: Bedaerd slechtsik geloof niet, dat het toeval ernstige'gevolgen zal hebben. Gy lieven jongen, geef my bel hóek gv kond er schade aen doen Hierop beyverde hy zich; de weduwe do gepaste hulp toe te brengen. De beyde andere erfgenamen versvyder- f den zich. Eene maend later ontmoetten den heer de Va try en mevrouw de Villeliois Anna en haer zoontje, die een voudig, maer ryk gekleed, in een fraey open rytüyg, met twee peerden bespannen langzaem loerden. Zy ver namen nader uaor cn boorden, dat zy een ruvm huvs voor I2«\0' 0 fr. had aengekogt en voor haren zoon de beste meesters in alle vakken aengenomon. Dal trof'hen .als een donderslag. Zy hacstlen zich naèr den notaris. Mvnfieer Dubois zat juyst druk aen zya bureau te cyïereb. 'T was een godvruchtigen geleerden en ieveri- gen priester. Zyn verlies zal diep gevoeld wor den. M. den vikaris-generael De Decker, was broeder van M. den kanonik De Deckeren M, P. Do Decker, oud minister van 't inwendige. ANTWOORD VAN DEN HOOFDMINISTEB EN DEN HEER THIERS OP DE REDEVOERING VAN JULES FAYRE. Ter zitting van hel Wetgevend korps heeft den lieer markies de Mouslier. den heer Fa'vrê beant - woordende, de staetkunde der fransche Regee ring bloot gelegd, en gepoogd te betoogen dat dezelve onder geen opzigt wispelturig noch ver- anderlyk is geweest in hare buytenlandsche ley - ding. De Oostenrykers uyt Italiën verwyderen, de italiaensche ónafhankelykheyd verzekeren, eene verzoeraing met het nieuw italiën aenbrengen, derwyze om de veyliglieyd van den pauslyken Staet te verzekerendit is de gevolgde politiek geweest, en' liet' Septemberverdrag wierd met doelwit gesloten. Vrankryk heeft dat verdrag trouwhartig ten uyt voer gebragt; liet is onnauwkeurig dat de vorming van 't Legion .der Antibes eene schen ding des verdrags nebbe daergesteld. Dit feyt was overeenstemmend met dat verdrag, en als dusdanig door het italiaensche Staetsbestuer aen- veerd geworden. t Italiën heeft de afkondiging van den 'Syllabus van Paus niet beschouwd als eene schending der overeenkomst var» September. Italiën wist wel dat Vrankryk de algeheele en regtzinnige naleving van het septemberverdrag eyschte. Ik kan niet met zekerheyd voorzien, of de Con ferentie zich zal vereenigen of niet. Doch ziehier de staetkunde der fransche Regeering in beyde gevallen Komt de Conferentie byeen, dan zullen wy in haren schoot regtzinnig onderzoeken of den tegenwoordigen staet van zaken zoodanig is, dat de veyliglieyd van den H. stoel beschouwd mag worden als volkomen verzekerd, en dan zullen wy de bezetting der Rotneyiisehe Staten doen op houden. Word de Conferentie niet vereenigd, dan zul len wy terugvallen onder het beheer van het Septemberverdrag. en wy zullen tot het italiaen sche Staelsbestier zeggen Wilt gy dilmael dat verdrag geheel en al tea uytvoer brengen en ste vige waerborgen hiervoor geven? Alsdan zul len wy eene tweede mael liet Pausdom aen uwe trouwhartigheid toevertrouwen. Ziedaer, welk ons gedrag zal zyn. M. Thiers heeft daerna liet woord gevoerd en verklaerd dat hy die staetkunde niet klaer en juyst bepaeld vind; het'land heeft't regl eene andere politiek te vragen de tegenwoordige zal maer begrepen worden als zy Italiën met het Pausdom kap verzoenen, doch die verzoening is tot nu toe eene hersenschim. Het staelbestuer. spreekt thans niet, zooais het in de Conferentie zou spreken. Maer voor derzelververeeniging, zal Europa u vragen wat wilt gy de fransche politiek moet van dit feyt uytgaen.' Vrankryk bezit alle regten tegenover Italiën, en al de pligten jegens Roomen. Men berispt ons, omdat wy niet als belang zuchtige beroovers zyn tusschen gekomen, en men zuu ons durven verwyten, dat wy tusschen- komen om deirlaetsleu beroofden te bescher men (Toejuychingen). Den heer Staatsminister Rouher roept uyt» Den heer Thiers heeft volkomen gelyk onze ex peditie was eene tusschenkomst tegen de hately- ke tusschenkomst en om deze te doen ophouden. (Toejuychingen). Den lieer Thiers besluyt als volgt Den toestand is moeylyk voor Vrankryk tus schen Victor-Emmanuel, ongelukkig met zyne grootlieyd in 't paleys Pitti, en den Paus, *be- dreygd in de laetste overbl.ylsels zyner wereldlyke magtmoeylyk voor Vrankryk, tusschen Italiën en Duytschland, welker twee revolution trachten elkander te volledigendie groote verlegenheden zyn de vrucht eener dubbelzinnige politiekhet gevaer langs den kant van Duytschland is thans zoo groot niet als het later zou kunngn worden, omdat Vrankryk in de questie van Roomen der gelyke rechten bezit, dat Pruysen niet tegen ons de party zou durven opnemen doch voor de toe komst blyft het gevaer in zyri geheel beslaen. Hoe zullen \y.y uyt dien toestand geraken? Door eenen akt van regtzinniglieyd, moeten wy tot Italiën zeggen Wy hebben onze grootste eygene belangen in gevaer gebragt, u veroorlo vende met Pruysen een verbond aen te gaen wy hebben toegelaten dat .Europa onze regtzin niglieyd betwyfelde, met u de kleyne Staten van Italiën over te leveren doch er is eene zaek. welke ik u niet kan afstaen en dit is myne eere met u ook het Pausdom over te leveren (Donderende toejuychingen hebben de woor den van den heer Thiers begroet). YVy slooreu u misschien begon mevrouw de Vi'lle- bois. 0, dat doel weynig af, antwoordde den regtsge- leerden ik was juyst bezig, een aenkoop van slaetspa- pieren voor mevrouw uwe nicht te regelen. Wal? riep den heer de Valry. Nadat zy buys, Koets en paerden heeft aengekocbl, blyft haer nog geld ter be schikking over? Ey zeker. En van waer heeft ze dat. Wel, dat hebt gy immers zelf gezien. Wat, waer dan. Toen zv by liet oponslaen van dat getyboek in on macht viel. Daer welen wy niets van. He, vervolgde den notaris met een Iriompherende lachje, ik dacht toch. dat gv er by waer,l geweest. In dal gebedenboek waren 6>i prentjes, er. op ieder plaelje langen zes banknoleië ieder van 1000 fr. Goede hemelriep den beerde Valry. Had ik dal geweien! stamelde mevrouw de Villebois. De keus slond-toch aen u ik heb u zelf geraden, het golyboek te nemen, maer gy verkoost bet mei. Wie bad ook ooyt kunnen denken, dat daer zulk een schat in stak De weduwe woont nog tegenwoordig te Parys in de straet Lafiite. In cone der schoonste zalen van haer buys bewondert men eene schildéry, die de hier ver- haelde gebeurtenis vereeuwigt. EYNDE. Bedrag-der voorgaende lvsten fr. 7,981 —49 7dl' LYST. Jofv. \Y- E'eman, Iddergeni. 1000 iCenen zieken Vader, ib. 5—00 Ludovicüs Hulsebaut, Moorsel. 5—00 Versclievde gillen van Baerdegem. o50 Een Naemloozen, ib. 5-50 ib. 5—00 Onbekende, Welle. 30—00 Onbekende, Aelst. 20—00" Eenen Werkman, ib. 1—00 Marie D'haese, ib. 1—00 Naemloozen, ib. 20-00 M. Den pastor, VLECKEM. 15—00 Jofv. A. II. Van Assche. ib. 5—00 Steph. Timmerman, dienstm. ib. 1—00 M. Van Boxlael, koster, ib. 3—00 Naemlooze, ib. 14-00 De kiridr. Vanderliaegen St-Antelinckx. 5—00 M. den Pastor, KEPiGKXKEN. 20—00' M. den Onderpastor, ib. 10—00 B. Van den Berghe, ib. 25-00 .1. en E. Meganck, ib! 20—00 D. Meganck, ib. 10—00 E. Meganck, ib. 5-00 Kinderen Coppens, ib. 10—00 .1. Scliotte, ib. S-00 Bald, en Serap. Van de Syppe, ib. 10—00 Dom. Roelandt, ib. 10—00 Hel klooster, ib. 1564 P. Van V'arenbergh, ib. 5-00 D. Van den Steen, ib. 5—00 Eene W' en hare kinderen, ib. 5—00 Kinderen Tirleman, ib. 4—00 ■ili. De Mn\ter. ib. 5—00 Jud. Eeman, ib. 5—00 L. A. Hendrickx, ib. 5—00 .1. Boelandt, ib. 4—00 ff' Baeyens, ib- 3—00 ■Ib. Perreman, ib. 3—00 Jud. Van Wassenhóve, ib. 3—00 Const. Baes, ib. 3 00 J.-B. Wellekens, ib. 5—00' Ch. D'hondt, ib. 4—00 M. Vyverman, ib. 2—00 Kinderen Cooman, ib. 2—00 Kinderen De Sadeleer, ib. 2—00 Vict. Van Wynendael, ib. 2—00 Sinaert, ib. 1—50 Berl. Sterck, ib. 1—00 Feid. Germauus, ib. 1—00 Tbers. De Wael, ib. 1—00 Dom. Duym, ib. 1—00 Brigit. De Sadeleer, ib. 0—50 Eene kantwerkster, ib. 1—50 Colet.n Baelens, ib. 2—00 Fidelia De Schryver, ib. 0—50 J.-B. Dc Cock, ib. 0—50 Clt. E De Pelsemaeker, ib. 1—00 P. J. Desmet, ib. 0—50 Eetien dienslkii&lit, ib. 0—86 Kinderen Van Landuyt, ib. 2—00 .1. Van den Storm, ib. 1—00 P. J. De Pelsemaeker. ib. 2—00 Ainelie Baetens, ib. 1—00 Fr. Beve'rn'agie, ib. 1—50 Louis De Pelsemaeker, ib. 0—50 Eenige inwooners, DENDERLEEUW o11' zending 54—00 De heeren- Geeslel. liet klooster en de inwooners ASPELAERE, 100—20 De hospitaliere zusters Augustynerssen, te Aelst. 2500 Eene Naemloose, il). 1500 Eene onbekende, x ib. 1500 CORRESPON DENTIE. Ontvangen van M. V. H. Antwerpen 6 fr. Item van M. van Y. te Maeter 6 fr. tot 1 October 1867. By kouinglyke besluyien van 2 december, zyn benoemd in de hierna gemelde gemeenten Grimmingen. Schepen, J. De Bolster. Wanzele. Burgemeester, V. Blondeel. Dacknam. Schepen, S. Bussens. Nieupoort. Schepen, P. Gheerbrant. Maendag laetstleden zyn uyt Brussel 162 zou- aven vertrokken en meest allep Belgen. Om den dienst te Brussel m«*l meer gemak te oefenen, h.eeft liet comileyt besloten de Hollanders donderdags te doen vertrekken, en de Belgen 's maendags van elke week. Eene dépêche uyt Roomen, van vrydag, meld dat den heer Carlos d' Alcantara, er kwart na tien ure des avonds overleden is ten gevolge der wonde die hy in den slag van Mentana bekwam. Den lyk dienst en de begraving hebben maendag in het Belgisch College plaets gehad. Den heer Jan Moeller, van Leuven is insgelyks ten gevolge zyner wonde bezweken. Men herinnert zich dat Jan Mueller den eersten van al. te Mentana storm geloopen heeft De heeren Huygen, van Hasselt, en Mathys, van St-Trnydeu, zyn ook overleden ten gevolge hunner wonden. Den zouaef Van Audenhove onzen sladgenoot, wiett een arm is afgezet, bevind zich in voldoenden toestand. De militianen der liglingen van 'I860 lot 1867 die, in den loop van laetstgemeld jaer, hetzy door het overlyden van hunnen vader of' hunne nioeder- weduwe,' hetzy door de wettige scheyding of eclil- scheyding hunner ouders, hetzy eyndelyk door het overiyden van een of verscheydene broeders, regt. op dienstvrydom zullen verkregen hebben, over eenkomstig artikels 91 en 94 der voorgemelde wet van 1817, zullen hunne vraeg ter bekoming van dienstontslag, schril'telyk en geslaefd door de noo- dige bewysstukken. voor den o januarv aenslaende aen het plaétselyk bestuer hunner gemeente moe ten zenden Men schrvft uyt Leuven: Onze stad is gisteren hel tooneel geweest, van eene schandalige betooging. Een ongelukkiger) ou derling, iu den ouderdom van 80 ja' en als vryden- ker gestorven, 'tis te zeggen huylen alle geeslelvke hulp, is mei de afschuwelyke Ivkstaetsie ter aerde besteld geweest die het solidarismu's aen zyne aeti- hangers overhoud. M. Albert Peemans, advokaet en zoon van M. den burgemeester onzer stad heelt, in hoedanigheyd van voorzitter der vrye denkmyze, nare en goddelooze begraving bestuerd. De regt bank van Leuven heeft den burge meester dier stad Peemans tot 500 fr. boef. nM. Fizenne lot 200 fr. veroordeeld voor zich pligiig te hebben gemaekl aeu tweegevecht. Men sellryft uyt D.'iidVrmonde dat een ge- deelte der stad onder water is, teil gevolge'van liet tempeest van zondag laelst. Sedert eenige dagen word te Gend en in den omtrek veel gesproken van eeneu -krankzinnigen die in eene naburige gemeente door de leden zyner familie jaren lang zou opgesloten geweest zyn.'hen ongelukkigen had eenen baerd, die schier tot aen de knieën reykte en krielde van ongedierte. Hyzat zegt men, opgesloten in een hok, digt by de slaep- plaels zyner moeder, en waerin slechts eene kleyne opening gelaten was, om er 't eten door te laten. Den broeder des ongelukkigen is tn hechtenis ge nomen. Met ongeduld waeht men reglerlyke behandeling dier gewiglige zaek af. Den aen voer van Hollandsch vee heeft reeds eenen gunstigen invloed uylgeofend op de vleesch- pryzen hier ten lande. Nu kocht men te Gend goed ruudvleesch voor Ir. 1-40 den kilogram; zoo men weet, is het schapenvleesch gevoelig afgeslagen. In de stad Leyden, Zuydholland. waer de Run derpest vroeger hare grootste vernieling heeft aen- gerigt, en destallen nog voltalligd móeten worden koopt men nu hel goede ruudvleesch aen 25 cents den halven kilo; het schapenvleesch aeu 14cents en het verkenvleesch aen 28 tol 52 cents den hal- ven kilo. Maendag avond is te St-Nieolaes den vlas- koofier De Maeyer. aen de Ketlermuyt, door onbe kende baenstroopeas aengerand. Na eenige sterke kn. uzingen bekomen te hebben, waerVaït hy nog te bed ligt, is hem hel geld afgenomen dal hyop zich had, en daerna is hy in eenen gracht geworpen. In het. belang der landbouwers ware het wvs en voorziglig, van met aenslaeiulen winter op alle buytenwyken eene nachtwacht in te riglen. In sommige gemeenten van het land van Waes zyn reeds dergelyke veyligheydswachlen tol stand gekomen en hebben voor uytslag. dat het de kwaed- duoners onniogelyk is geworden luioiie slrooptog- ten voorllezetten. Dit is al wat men moet be trachten. Den Heer D'honl, vleesclihouwer te Doornyk, heeft den prys van ,zyn vléeseh 25 a 30 centime» verminderd. Door den ruymcn verkoop word hv merkelvker daervoor vergoed, want hv slagi thans zeven of acht stuks vee meer dan gewóonlyk per week. Men schryft uyt Antwerpen 2 december Sedert twee dagen woed een hevig tempeest over onze stad. Den barometer, is plotselings van verscheydene graden gezonken en is in lange jaren zoo leeg niet gedaeld. De ly was gisteren reeds zeer onstuymig, en de Schelde gedurig hoogeiide, hebben de bewooners der haven en der aen pa lende kwartieren, uyt vrees eener overs!rooming, zich verhaest hunnen huvs- en voorraed in zHcer- heyd te brengen. De gebeurtenissen hebben onge- lukkiglyk maer te wel hunne vermoedens verregl- veerdigd. Dezen morgend, ten zes uren, had de Schelde de kaeyen overweldigd. Een groot getal werklieden stelden zich onmiddelvk aen 't werk om de koop waren te redden welke er zich bevonden, maer <le ly, van minuet tot minuet klimmende, tnaekle hunne poogingen vruchteloos. In weynige oogen- bhkken waren de kaeyen overstroomd, en ten /e ven uren had hel water de twee ryèn hoornen be rev kt die langs de Schelde slaen. De schade die de overstrooming aen de koop waren heeft veroorzaekt is zeer aenzienlyk Aen hei Kraenhoofd, :.yn er omtrent 200 standen ruwe suyker verloren. Den door het water natgemaeklen suyker liep slroomgewys uyt de standen en wierd door de ty medegerukt. Aen de Napoleonkaey heeft men nog meerdere rampen te betreureD. Een groot getal lynzaed- tonnen, balen met wol gevuld en andere koop waren zyn opgenomen en de eene tegen de andere verbryzeld geweest. De verliezen worden op ver scheydene duyzenden franks geschat. De losplaet- sen der haven hebben in 't algemeen veel geleden. Aen de bassyns zvn al de kelders onder water en den voorraed dien zy inhielden is verloren, in de Oudemannenslraet, Schipperstraet, en om liggende plaelsen, hét water uyt de wooningen stroomende, heeft, op straet I 1/2 voet herevkt. Aerdappelen, likeuren, hout én alle slach van levensmiddelen ylolten op het water en de straten zyn onloegankelyk, men had water tot aen de knieën en de inwooners der overweldigde sl raten vlugllen zoo dapper zy maer konden weg, al hun nen voorraed in den brand latende. 'T was waer- lyk lierlscheurende om zien. Wy vernemen nog dat in de Polders de over strooming omtrent een meter hoogte heeft be- reykt. Men verzekert dat de dorpen van Kiel, Schelle. Boom enz. gansch zyn overstroomd geweest, en dat de verliezen aenzienlyk zyn. Men leest in de Gazet tv. de Liége Een achtbaren notaris der provincie Braband be gaf' zich gedurende de lentoonstellnig van Parys naer Sainl-Germain-en-Laeye, om van zekereiivzalm te proeven, met Moutpelhërsche boter ben yd, waervan men veel goeds zegde. Te Pecq-Vieux- Ronhonime aengekomen, een dorp op den weg van den treyn gelegen, was hv niet weynig verwon derd eene personage te zien inslygen. zoo ond als Mathusalem, zoo gebroken als mogelyk en zoo leelvk als de doodzonde, spreekwoordelvk gezegd. Waerom zulk eene tengere personnage alleen laten reyzen Den notaris die goed van hert is, wanneer hy zich in zyne studie niet bevind, was vol vooi komenheyd voor dien grysaerd, en knoopte een zeer goed geleyd 'gesprek aên over de ziekte der aerdappelen. 1 Dien jongeling is zeer helpefd, dacht den gry saerd, die verrukt den openbaren amblenaer ver gezelde naer eene tafel van den restaurant Berceau de Louis XIV. De ndreskaerten wierden gewisseld, den gry saerd hernam den treyn om naer Pecq Vieux-P» ri- bomme terug te keeren, alwaer den notaris hem voor /yn vertrek naer Belgiën ging bezoeken. Onlangs wierd onzen landgenoot, by brieve ver wittigd, d:it hv zich naer de studie van Xzvnen confrater te Parys, begeven moest. Daer wierd hem gemeld, «fat. zyn ouden reysgezel overleden was, en hy hem uvl erkentenis voor zyne heleefd- heyd, zyne geheele fortuyn had bezet, beloopendie tot twee miliioe».

De Denderbode | 1867 | | pagina 2