Nog 6 a 7 millioenen milli- taire lasten. Benoeming van Mgr Deschamps, als aerlsbisschap van Meehelen. VRANKRYK, ITALIËN EN ROOMEN. MEETING. Kunstuieuws. slimmerikken, en nu komt gy zeeveren dat liet is in 't belang van den armen!!O gy liuyche- ïaers, wy kennen uwen numero. Gy zegt dat gy daervoor uwen loon verwacht van HIER BOVEN Van wat boven wilt gy spreken Niemand verstaet die tael in uwen mond, daeromlrent moet gy klaer spreken, want er zyn verscheydene "bovens en g'heel de wereld weet dat de Fertofi&jaimen van den waren bier boven houden gelyk den hond van de stokslagen.. 'Denderbode, Het valt mv lastig te moeten in de gazet schry- •ven. Maer als ik zieke menschen ontmoet die ik ■daermeë kan helpen dan acht ik het eene pligt. Aen den hooggeachtten edelen heer B. schryver in 'l Verbond. Het schynt dat gy de hroodpegelziekte op 't lyf hebt, en om u daervan te helpen, heb ik den 2 ■dezer maend aen den Helleman een recept behan- •digd waervan gy op tyd een lepel kont nemen. Ik heb dus doen uytbetlen dat er by my te be komen is eerste klas van brood aeu 50 centimen den kilo, en 46 cent. de tweede klas, flit is '6 CESTIMEN ONOEIt BEN PEGEL Van UeildOlTllOIldC Dit is maer, een woordeke, vriendje, om uwe ■pegelkwael te genezen, wie weet of ik er dezen keer niet zal voor beloond worden. Men kan :soms wel nen haes vangen met nen trommel, Fr. Van de Maele, Bakker. Het ministerie komt aen de Kamer eene wet voor te dragen, volgens welke het, in I860, zon der oorlof der Kamers, eene som van 6 millioenen :305 duyzend 300 franks heelt verkwist, gewaende- lyk om bet land in staet van verdediging te stel len tydens den oorlog van Pruysen tegen Oosten- Tyk. Er valt niet meer te stemmen or die millioenen zullen gegeven worden of nietzy zyn verkwist, en de voorgedragene wet dient enkelyk om de leden der Kamer te doen Amen zeggen I Zoo verre gaet in Belgiën de ministeriele sloutmoedigheyd Maer ge zult het zien, de libe rale meerderheyd zal knikken dat 't kinnebakken •op de borst zal komen en daermeêis alles ver- regtveerdigd, vergeten en vergevenArm. Belgiën, hoelang zult gy nog door de tanden, van de liberbatersfopmachien verscheurd worden!.... LYKDIENST VAN ZYNE EMINENTIE DEN KARDINAEL- AERTSBISSCHOP VAN MECHELEN. Dynsdag was om zoo te zeggen, geheel Belgiën aldaer vertegenwoordigd, en in alle de groepen, in alle de huyzen, was men eens om te bestati- gen dat men den uytmuiitendsten Prelael verlo ren beeft waer van onze jaerboeken gewagen. Ook was de menigte die aen zyne geëerbiedigde gehéugenis hulde kwam bieden overgroot. In zeer vele huyzen zag men of wei een zwart vaen- del of wél het met vloers overdekt nationael vaendel wapperen. 'T was een algemeenen rouw. De hoofdkerk was majestueus versierd, Het hoog altaer was bekroond door een zwart ge hemelte 't welk er den ganschen omkring om hulde. Boven de lykbaer was er eene dergelyke versiering; den koor, den aerlsbisschoppelyken troon en een deel van den middenbeuk waren met zwart behangen. De lykbaer was versierd met de wapenschilden van Mgr Sterckx en met veel waslicht omringd. Om 9 ure kwam een bataillon karabiniers post vatten in den middenbeuk om de ryën uyt te ma ken, Het garnizoen van Meehelen was versterkt door troepen uyt Brussel gezonden zoodanig dat er dry butaillons grenadiers en karabiniers, de depots der karabiniers eu Van het 6d° linie, de soldaten van vier balteryeu, de regiments-scliool en een militaire muziek ondei de wapens waren, onder het bevel van den kolonel Leurs. Om 10 ure, vertrok eene talryke geestelykheyd uyt de hoofdkerk om het lyk te balen, en na de gebeden gedaen in bet aertsbisschoppelyk paleys, begaf den rouwstoet zich op marscli begroet door een peloton-vuer, 't welk aen den ingang der kerk herhaekl wierd. Van dan af, losstte men van vyf tot vyf minuten eerie kanor,scheut, dewyl de klokken van alle de kerken en bidplaetsen luydden, liet lyk van Z. Em.; liggende op een parade bed, wierd gedragen door priesters. Den prelaet was in 't purper gekleed, een kruysbeeld in de hand, en met ontdekt aengezigt. Voor het lyk redder kunnen doordringen. Dezen denkt in liet eerst dal den ongélukkigen reeds bezweken is. Met geweld rukt liv don steen af, gaol den grafkelder binnen en ziet den officier in bezvvyming liggen. Hy dofet hem.bonen teug wyn nemen, bied bem vervolgens eenige verster kende 'spvs nen, doet hèm de oorzaek van zyn lang toeven kennen en verzekert hom, zulke goedo voor- zorgmaeliegels te hebben genomen, dol hy voorlaen. voor geen gebrek meer Ie duchten zal hebben. Nuuwelyks had den markies in hartroerende woorden zyne erkentenis uylgecirukt, en had den moedigen jon geling den grafkelder verlaten, wanneer eensklaps een gerinkel van wapenen zyne ooren trof. Haestig treed dezen in de schuylplacts terug en verzoekt en smeekt den franschen uylwykeling doodstil te blyven. liet waren inderdaed gewapende mannen, welke den koster, beschuldigd vail cencn emigrant in de kerk verborgen te hebben, en de hamleluyze van zyuen neef niet kennende, er in hragk ten evnde zv liunne navor- schingeii zouden ktiiipen doen Niels onlsnaple aeu hunne hlikkcn zy onderzochten alles en loerden zelfs op den noodlolligèn grafkelder. Welk een oogenblik van knellenden angst voordon jongeling, die zich, nvt mndelyden van zynen even- niensch. in hel nylersle geyaer stelt, eri voor den ongc- tukkingen officier, die thans allo hoop op redding als verydcld beschouwtEiken lied, die aen den slecn eene davering veroorzaeklc, deed hunne herten hevig kloppen en scheen hun hel naderen van bunnen laelslen si one aen to kondigen. lid gedruyscli der voetslappen en der wapenen liet zich hóe ianger hoe miiidcr hooren en hield weldra gingen HH. Hoogw.de bisschoppen van Gend, Brugge, Luyk, den muntius en Mgr Lauwers. vi- karis kapitularis, gevolgd door twee diakens dragende, op roode met vloers overdekte kus sen, de kardinaels-eereteekens eu bet Groot- Lint van liet Leopolds-orde. Na het lyk kwamen de huyzen van den koning van de koningin, van den graef en de gravin van Vlaenderen, vertegenwoordigd door M. den graef Van der Straëtén-Ponthoz. maerschalk van bet paleysM. den graef de Lannoy, groot-meester van gemelde huyzen, M. den generael Dupont, adjudant des konings; M. De Wit, bevelofficier van Z. M.MM. d'Oultremont en Orban, adjudan ten van den graef van Vlaenderen. Volgdende familie van den doorluchtigen overledenen, den gouverneur eu de bestendige de putatie van Antwerpen, een groot getal senateurs en gedeputeerden der regler zyde; Mgr Laforet, rektor der catbolyke Universiteyt van Leuven vergezeld van bet prolëssorael korps er. voorge- gaen dooi' de bedellen hunne massas dragende: de regtbank van eersten aenleg, en den gemeen- teraed van Meehelen, vele andere overlieden; verscheydene leden van het middenkomileyt van hët catholyk köngres, enz., enz. Het lyk van Z. Eminentie wierd op de lykbaer op dusdanige wyze geplaetst dat men de dier bare gelaetstrekken van byna overal kou aen- schouwen. Toen eenieder bad plaets genomen, is Mgr den bisschop van Doörnyk in den koor getreden uyt hoofde van zyuen hoogen ouderdom, bad Z. fl. van den rouwstoet geen deel gemaekt. Dan begon de mis in gregoriaenschen zang; Mgr. Bracq bis schop van Gend, officieerde, bygestaen-door M. de Genneré, deken van bet kapittel, door M. den kanonik Verstraete en door eene talryke geeste lykheyd. Gedurende de consecratie, booden de troepen de wapens aen, en de trompetten blaesden de veldmarsch. Na de mis, zyn de prelaten zich komen plaet- sen, te weten :'Mgr. den nuntius voorde lykbaer: Mgrs. de bisschoppen van Doornyk en Gend aen de hoeken der regter zyde, en Mgrs de bisschop pen van Brugge en Luyk aen de hóeken der linker zyde. M. den kanonik Robert, bestuerder van liet kollegie St. Rombaut, beeft de lykrede afgelezen die Mgr Dechamps bad opgesteld en welke Z. H. zelve niet kon uytspreken by gevolg der voorba rige ruchlbaerheyd gegeven aen zyne benoeming tot aertsbisschop van Meehelen. Men beeft alge- meenlyk die omstandigbeyd betreurd, welke ons beroofde van het geluk van het leven van eenen zoo heyligen herder als Mgr Sterckx te hooren afschetsen door eenen zoo geleerden prelaet als Mgr. Deehatnps. De lezing der lykrede geeyndigd zynde, heeft men de laetste gebeden aen de lykkaer gezongen: het eerste is het geweest door Mgr. Bracq, liet tweede door Mgr. Faict, het derde door Mgr. de de Montpellier, het vierde door Mgr. Labis, het vyfde door Mgr. den nuntius, 'T was I ure en half toen de treurige plegtig- heyd eyndigde. Tot den avond toe, was de hoofdkerk met volk opgepropt begeerig om eene laetste mael de ge laetstrekken te aenseliouwen van eenen zoo wel beminden Prelaet wiens geheugen eeuwig leven zal. In meinoria oeterna eritjastus. Later in den avond heeft de begraving in den den bisschoppelykeri grafkelder der hoofdkerk plaets gehad. Wy ontvangen een telegrapliisch berigt 't welk ons meld dat Mgr Deschamps, bisschop van Namen, be noemd is tot aertsbisschop van Meehelen, in ver vanging van wylen Zyne Em. Mgr. Sterckx. M. den kanonik T.-J. Gravez, pastor-deken van Sln-Elisabetli, te Bergen, benoemd is tot bis schop van Namen, in plaets- van Mgr Dechamps. Le Pags drukt zich jjyt als volgt Twee honderd zenen-en-dertig stemmen tegen ze ventien hebben uytspraek gedaen tegen het poli tiek der Garibnldisten van Parys en het onze. l)ie 237 stemmen, onder welke zich bevinden de heerén Berryer en Thiers, verbeelden de godsdienstige, béwarendgezinde en monarchieke gevoelens van Vrankryk en de zeventien ver tegenwoordigen een uytwerpsel van. siritsimo- nisten, socialisten,1 godsloochenaers, vrydenkers, eerder slaven dan leyders van eenige verdwaelde hóopen volks. De 237 zyn Vrankryk de 17 zyn kroegen. geheel op. Den jongeling verliet thans den grafkelder, doorliep de kerk en vond dezelve verlnlcn, waerna hy den officier ging gerust stellen en vervolgens vertrok. 'S andereiidaegs en de volgende dagen bragt den neef van den koster" den markies zorgvuldig zyn voedsel, endezen bleef alzoo tamelyk lang onder zyne behon- ding. Evndelyk deed er zich in Belgiën eenige kalmte op. l>en officier, aen wien den menschlievenden jonge ling burgcrkleederen had verschaft, maekte van die oogenblikken gebruyk hy zegde de ascli zyner voor vaderen een teeder vacrwel, verliet Brussel en Beigien, en vond eerlang in Duytschland zyne geliefde echige- noole en kindeken weder, wier legenwoordigheyd en liefde hem nog meer de weldaed van zynen edelmoe- digen redder deden beseffen. Gelyk hel den lezer welligt denken zou, liet den markies de Clairvaux, loen hy onder het besluer van Bonaparte in Vrankryk mogt wederkcerenniet na, zynen redder in Brnss'cl te komen opzoeken, cn bewees hem door woorden en daden zyne erkentenis, alhoewel hy bekende, dat hy daerdoor geenszins de schuld der dankbaerheyd noch de groolhevd der opoffering kon betalen. Later aenzoclu hy dringend den jongeling naer Vrankryk te kofnen en bv hem le komen woonen. Dezen voldeed hieraon en wierd als een zoon door de familie Clairvaux aengezieu en behandeld. En dikwyls, wanneer zyde schaduwrvke dreven van hel oud kasteel door wandelden, verhaelde den markies aen zyne kinderen de scboone cn voortreffelyke handelvvyze van zynen tedder, welken laelslen dan telkens die zoete voldoe ning smaekle, welke onafscheydbaer aen eene goede daed verbonden is. T. S. De redevoering van den franschen Slaets- minister heeft in Italiën eene waerachtige ver bazing teweeg gebragt. De verklaringen van Vrankryk's onwankelbaren wil om den Paus in 't bezit van zyn huydig grondgebied te hand haven dat Italiën nooyt straffeloos daeraen de hand zal slaen; de daerop gevolgde toejuyehingen en krachtdadige bystemmingen, die in de zittin gen van 't Wel gevend ligchaem weergalmden, hebben de hoofden der revolutionnaire party te Florentiën en Turyn verbitterd, ja in eene gioey- ende gramschap doen ontvlammen. De Gazeta van Turyn geeft aen 't Siaetsbcstuèr den raed, de redevoering des franschen Staets- ministers te beantwoorden met de breuk der diplomatische betrekkingen met Vrankryk, otige- twyfeld in afwachting der talryke bajonnetten, van dewelke den heer Von Bismark onlangs gesproken heelt, en die Italiën zullen toelaten den oorlog aen Vrankryk te verklaren De Gazeta vraegt, dat men den heer Nigra aen- stonds uyt Parys terug roepe en den franschen gezant heer de Malaret zyne reyspassen toezende; zoo niet, beschouwt zy de ministers als verra ders.... Volgens de Nazionevan den 7 december, heeft Italiën niets meer te doen dan tegen de vorde ringen van Vrankryk, eene stellige bevestiging te stellen der regten van Italiën1.. Dén franschen hoofdnünister de Mouslier heeft, in zyne zoo krachtvolle als sierlyke redevoering over het Romeynsche vraegstuk, het vreedste oor deel uylgesproken, welk men bedenken kon, over de slaetkunde van hel huydig italiaensche Staets- bestuer. Het cabinet van Florentiën zegt hy liet ons geen andere keus over dan lusschenkomst eene vernederende foppery en eenen snood verraedin deszell's samenspanning met Garibaldi tegen den Heyligen Stoel, welken het beloofd had le eerbie digen, bespaerde het voor Vrankryk eene mede- pligligheyd, zooveel te schaemleloozer en beleedi- gender omdatze met eene sehynbare goedsjeudig- lieyd wierd voorgeslagen...» Ziedaer, inderdaed, een verpletterend vonnis, welk de geschiedenis der huyd'ge dagen eenuiael zal boekstaven. Den beroemden redenaer Thïer3 heeft daerna 't woord gevoerd hy heeft het fransche Stai tsbe- stuer zelf voor de balie geroepen Hoor, hoe juyst en doeltreffend den vergrysden Slaetsman de hand op de wonde weet ie leggen Gy zyt thans geplaetst tusschen het Pausdom, welk hot bezit van Roomen onvermydelyk acht voor rieszolfs onafnunklvkheyd, en de Maliaen- sclie eenheyd, die verklaert niet te kunnen be te slaen zonder Roomen. Ziedaer twee vorderingen d«e overeemgbaer zynhebt gy daertusschen eene keuze gedaen De beslissing behoort u toe. Drukt gy u uyt tegen den Paus, dan zal hy zich niet pogen te verdedigen: hy is gei eed om in balling- schap te gaen. Drukt gy u uyt tegen Italiën, dan zal dit niét beproeven om zich naer Roomen te begeven tegen uwen wil :-maer gy moet u duyde- lyk nytdrukkeir De beyde belanghebbende par te tven wensohen dal insgelyks; Vrankryk vraegt het, en Europa wacht uwe beslissingen af, om een beluyt te nemen over de deelname aen de Conferentie... Die tael is klaer en verstaenbaer, en levend hel het krachtig bewys dat hel. Romeynsche vraegstuk thans den grooten knoop der Europeesche slaet kunde is. Zy was noodig, om het fransche Staets- bi'Stuer op" te wekken uyt den eenigzins opper- Vlakkigen onbepaelden toestand tegen over Italiën en Roomen, om het te brengen tot dé onbewim pelde verklaring, welke den Staelsihinister Rouher den volgedden dag in het Wetgevend korps heeft afgelegd. Den vergrysden redenaer, wiens woord aller aendacht boevde heeft vervolgens zyne overluvging uytgedi'ukt dat de handhaving van hel wereldlyke gezag der Pauzen voor Vrankryk, welken regee- nngsvoi'tn in dit land ook moge bestaen, een vraeg stuk van eere en goede politiek is. In de uyloefening dezer politiek onimoel Vrank ryk maer ééne hinderpaelde overdreven eyschen van Italiën. Welnu vraegt den heer Thiers zyn de gerechlheyd en hel regt in dit geschil, langs den kant van Vrankryk, of langs dien van Italiën? Bezit Vrankryk geene regten op Italiën Ileeft het geene pÜglen jegens het Pausdom Het regl kan niet langs den kant van Italiën zyn, dat nemen wilt wat hem niet toek'omthet is langs den kant van Vrankryk, welk eens an ti ders goed niet beloert en wilt dat ieder behoude hetgeen hem toekomt. Vranktyk heeft op Italiën dit algemeen regt, grondslag van alle slaetkunde, by alle natiën gehuldigd, van te waken op zyn eygene veyligheyd en te beletten wat zyne be- langen kan benadeeligen. Hel ware in Vrank- ryk's belang geweest om de eenheyd van Italiën te beletten dat ze voltrokken wierd, om dezelfde reden waerop de verscheydene Europesche Sla- ten zich gronden om hinderpalen te stellen tegen de opslorping van Holland door Pru'ysen, van Belgiën door Vrankryk, van Portugal door Spanje; in een woord tegen de aenheclifing van al de zwakkeren door de sterkeren die zich wil- len vergrdolen. Vrankryk was nog meer geregtigd om zelf die italiaensche eenheyd niet le bewerken noch ze met zyn eygene bescherming le r'ekken tegen degenen die ze zouden belet en vernietigd heb ei ben. Het Huys van Savoién heeft de valkcnjaeh- gedreven met Garibaldi. Dezen werpt de Voi-sten ornverre en, als hy ze ontroond heeft, ontneemt men hem zyne prooy, deovcrwonnen gewesteu. en men lu cht ze aen by de bezettingen van 't Huys van Savovën. Maer onder wiens beschutting kon dal al voltrokken worden? Wie heeft Üoslenryk belet de schending van het Zuricher verdrag te vreken, den groothertog'van Toscaneu te her- stellen, den koning van Napels ie hulpe te snel- len, party le trekken in de overwinning van Cus- tozza, dan alleen de vrees eener ver wikkeling met Vrankryk? Vrankryk is derhalve, sinds acht jaren, in eenen aen houdenden stael van lusschenkomst in Italiën. Het bezit dan ook het regt die bescher- mende lusschenkomst le beperken, en na Italiën de slrafl'eloosheyd verzekerd te hebben voor de berooving der verschillende italiaensche Vorsten, mag hel thans toch wel verbieden den opper- priester insgelyks te berooven? Van dit byzonder regl gebruyk makende* door bewezen diensten verkregen, doet V'rank- rvk niets anders dan de verbindtenissen naleven, n welke hel op zich heeft genomen jegens den Paus, evenals jegens de calholyke Mogendheden en de fransche catholyken. Den Paus is Vrank- ryk's bondgenoot, dien hel zich verbonden heeft te beschermen; onze troepen terugtrekkende lieten wy den Heyligen Vader onze zedelyke waerborg: de eer gebied ons thans ons woord te houden. Vervolgens bespreekt den heer Thiers de versle ten opwerpitigf-n der schynliberalen tegen de on- bestaenbaerhevd van het geestelyke en wereldlyke gezag der Pauzen, en slaet die allen in duygen. Hy verdedigt de volkomen religievryheyd op het gees telyke gebied, en geeft gevoelige zweepslagen aen de vrydenkers der Vergadering, die alles behalve de vryheyd hunners tegenkanleVs willen. Den rede naer leyd daeruyt de plichten af, die op het Slaets- besluer wegen ter verdediging van den goJsdionst van byna veertig millioen fransche catholyken. wier geschiedenis zoo nauw verbonden is met de gene des vaderlands en een der wezenlykste ele menten uytmaekl van de grootheyd en den invloed van Vrankryk in Europa en over geheel den aerd- bol. Die overwegingen zyn door den beroemden slaetsman zoo regtzinnig en diep overluygd, zoo welsprekend uylgedrukt geworden, dat geheel de Kamer door zyn treffend woord wierd medege- sleept. Ook hebben geestdriftige en drvmael her- liaelde toejuyehingen den ouderling daerover be groet en verheerlykt. Verleden zondag heeft de Meeting tegen de militaire bezwaren in de Ark van Roe alhier den be steil byval ontmoet. De groote zael was prop pende vol toehoorders van alle gezindheden. Verscheydene sprekers hebben het woord ge voerd en al de onregtveerdigheyd en overgroote onkosten van het wetsontwerp zoo klaer doen uytschynën, dat niemand het op zich heeft dur ven nemeu het. wetsontwerp te verdedigen. De sprekers vraegden nogtans op de stelligste wyze dat deze welke tegen de afgegevene bezwaren van het wetsontwerp iets te zeggen wisten of te re- kiamereri hadden, op het spreekgestoelte zouden komen om hunne redens te doen gelden. Doch er was, niemand die kwam, integendeel gansch liet toehoorderschap juyehte de sprekers met den meesten geestdrift toe en bewees hierdoor ten duydelykst dat de sprekers niets dan waerheyd en stellige daedzaken hadden aengehaeld. Daerop is er dadelyk eene petitie aen de Ka mers opgesteld vragende: 1" De verwerping der besluytselen dér krygs- kommissie; 2° Vraeg naer vermindering dei' oorlogsbud getten en van alle militaire lasten; 3° Afschaffing der bloedlotery ,4° Vervanging derzelve door eenen vrywilligen dienst. Deze petitie is dadelyk met een zeer groot ge tal handteekeus bekleed, en de vergadering is* welgemoed uyteengegaen overtuygd dat zy eene goede daed daergesteld had. Verleden Donderdag hebben de verschillige catlio- lyke genootschappen der bewarende gfzindheyd dezer stad aen den heer L. Renneboog, veearts van den staet alhier, een opregt vriendenavond- mael aengeboden, ter gelegendhevd van het hem door 't liberael gouvernement geschonken eere- kruvs voor diensten aen 't land bewezen. De gulhertigste vriendschap, de algerneene toe genegen heyd on de welgemeende achting waervan onzen voortreffelvken stadsgenoot M. Renneboog het voorwerp is geweest, hebben hem het onweder- sprekelvkste bewys gegeven dat zyne medeburgers van allen rang zyne schitterende verdiensten weten te schatten en den prys kennen van' 't overgroot goed dat hy aen 't land heeft toegebragt, met na- melyk den eersten in g'heel Belgiën de schroome- lvke runderpest ontdekt en aen de bevoegde over- hevd kenbaer gemaekt te hebben. Zonder de wyze vooizigligheyd en diepgrondige kennissen van on zen achtbaren stadsgenoot, is 't. om zoo te zeggen- zonder iwyfel of wy zonden hier en in onze om streken ook door den vreeslyken geessel geleysterd zyn geweest, en menige landbouwers ten gronde ge- rüineord. 'T isdan aen M Renneboog dat wy die overgroote weldaed te danken hebben, 't is hy die op de nlgemeene dankbaerheyd 't regt van aenspraek heelt, 'l is van hem dat wy verpligl zyn le zeggen dat hy een wezenlyk verdienstvollen burger is, op- wiens borst, het eerekruys met 't grootste regt in al zVnen luyster mag pronken Voor M. Renneboog is hel eerekruys geen dwnes- klatergoud, geene zotte ambitie, want hy heeft het niet nagejaegd, 't zyn zyne eygene verdiensten al leen die het hem verworven hebben. Ook hadden deze niet onbelwistelyk groot geweest, nimmer zot» 't hem geschonken zyn geweest. Wy willen hier in geene recriminaliën treden over "de droogè wyze op welke den burgemeester het eerekruvs met "de er bvgevoegde diploma aen M. Renneboog toegezonden heeft; M. Renneboog is verre boven die misplaetste onverschillighevd, zoowel als boven de vuyge afgunst van eenige nv- digaerds die onzen deftigen burger zoolang vervolgd hebben. De uer van regtveerdigheyd en herstelling is geslagen en de ware verdienste is. onder de loe- juyehing onzer gansche bevolking, schitterend be kroond geworden. Eere, diymael eere aen M. L. Renneboog. In ons vorig Nr hadden wy vergeten een woord te spreken over de sclioone en luysterryke misse waermeé de chooiafdeeling der Maet- schappy de Bokkeuryders, hare patroonersse- feest-S" Cecilia, in de kerk van den 11. Martinus alhier, gevierd heeft.

De Denderbode | 1867 | | pagina 2