Belangryke bekend making. Een vraegske. I1EVALE.XTA ARAB3CA. Belangryk Berigt. Duyzendmael dank en eere aen die voorlreffe- lyke en menschlievende maelscliappy, die den ongeliikkigen armen zoo mildelyk weet deelachtig te maken van hare genoegtens, en die zoowel verstoet dat den behoeftigen niet allyd in druk mag verkeeren, byzonderlyk niet als de gunste lingen der fortuyn zich buytengewoone uytspan- ningen vergunnen. Maendag aenstaende, 2 Maert, om 10 uren voormiddag zal, in onze parochiekerk, de plechtige uytvaert gecelebreerd worden lot lavenis der ziele van den zouaef Van Han- denhove, onzen medeburger, en andere, die zoo edelmoediglyk liun leven en bloed ter verdediging van den Aposlelyken Stoel heb ben ten offer gebragt en zoo glorieryk in den veldslag van Mentana en elders gesneu veld zyu. Wy denken dat al wie de zaek van Chris tus en zyne Kerk toegenegen is, bet zich, mogelyk zynde, ten pligte zal rekenen dezen plechtigeu zielelavenisdienst by te woonen. Maendag avoml hebben wy in bet kollegie der eerw. paters Jesuilen alhier eenen der aenge- naemste avondstonden doorgebragt die wy kon- nen weusclien. Versclieydene muziek-en zang stukken benevens een paei allerliefste verloo- ningen zyn er uytgevoerd met.eene kiescliheyd, kunde en welgepastheyd, die steeds al de uyl- voeringen van ons talryk studeutenkorps ken merken, en die altyd tot de grootste eer strekken van liet voorlreffelyk onderwysgesliclit 't welk onze stad 't geluk heeft in baer jnidden te be zitten. De bisscboppelyke vastenbulle handelt dit jaer over de zeven heylige sacramenten, en stelt de zelve voor als zeven Kanalen, langs -welke de goddelyke gratiën en weldaden lot den mensch toevloeyen. I)ë schikkingen voor den vasten zyn de zelve als die van verleden jaer. 'T Verbond boud zich gedurig bezig met de finantiele inrigtingen van M. Langrand, ónder voorwendsel van de persoonen te verlichten en te verwittigen die hun vertrouwen in M. Lan grand gesteld hebben.Maer gaet 't Verbond hierin regtzinnig te werk Is 't wel de belangen dier persoonen die't Vei bond bedoelt?Oil neen, niet liet minste, 't is alieer.lyk 't belang der logien. Het oorlogsbevel der logie is vail in den beginne aen al-de liberhatersgazelten gegeven tegen M. Langrand, en daeruyt komt dat ai die gazetten op den zelfden toon zingen. Maerwaer- om die zoo hardnekkige als halelyke liberale tegenkanting De reden is klaer. M. Langrand is eenen grooten pligligen in d'oogen der (rancma- Cons, want f" by is nen klerikael2" liy heeft de onvergeeflyke misdaed begaen met eene geld- leening aèn pari eu grblit te 'bewerken voorden Paus 3° hy loopt in den weg van zekere liberale finantiele gestichten, waeruyt de groote logie- bazen hunnen besten honing zuygen. Dus ook en veel jalousie de métier, de liberhaters-francma- jons moeten immers allyd alles alleen inslikken. Oude gewoonten zyn kwaed om laten. De logiekwanten meenden een oogenblik dat liet gedaen was met de tydelyke magt van den Paus, zy meenden dat liet pauslyk krediet voor altyd verloren was en dat er aen den Paus nie mand geld meer zou willen nocli durven leenen. Maer ziet, M. Langrand bied zicli aen om voor den Paus eene leening te bewerken, niet gelyk voor andere gouvernemenleu aen zooveel of zoo veel per honderd, maer aen pari, dit is honderd voor honderd, dit is te zeggen zonder eenig ver lies voor den Paus, zoodanig dal liet krediet van den Paus, in plaets van vernietigd te zyn, gelyk liet francmaconsgespuys het zoo vurig gehoopt had, in eenen keer liooger stond dan ooyl Ziet daer liet groot schelmstuk van M. Langrand, ziet daer bet gelieym van al die listige en liate- lyke aenvallen tegen hemDe rede die ons dit doet schryven, is niet om M. Langrand te v verdedigen, maer om ook, op onze beurt, het publiek in te lichten eh te verwittigen tegen die snoode listen en lagen der ll'ancmaconsgazetten en in 't byzouder van 't Verbond. 'T is voor den twintigsten keer dal bet Verbond zegt, roept eu zweeit by boog en leeg dat het zich nimmer met den Denderbode wilt bezig hou den, en nogtaus kan bet geene enkele week laten voorbygaen zonder tegen onze artikels te zeeve ren. Wy zeggen te zeeveren, want van wederleg ging heelt liet pruibladje verstand gelyk nen os van eyers te pellenEn dat bet moet zeeveren en zal blyven zeeveren tegen den Uenderbbde, dit is klaer en natuerlyk, zwygen is onmogelyk, omdat den Denderbode gedurig de leugens uyt- pluyst van 't Verbond, die leugens aen den dag legt en aldus de pynlyke kwynziekte onderhoud waeraen het pruibladje lyd, kwynziekte die het vroeg ol laet toch naer 't piereland zal helpen. De logenlael is magteloos tegen de waerlieyd, vooral als deze laetsie niet versmacht kan wor den. En daei voor zullen wy zorgen. Sedert eenigen tyd heeft liet Verbond zynert ziekentabbaerd wat verlengd en verbreed, 't beeft er zelfs splinternieuwe antwerpsdie blinkers knoppen aengezet, om zoo wat beter contenance te hebben. Maer 't is al verloren, konfrater, gelyk uwe papadvokaten, uwe Esculaep-redacteurs, Theoplirastes er onder begrepen, uwe commis- voyageurssehryvelaers en verdere kwanten van zelfden kaliber zicli tegen den Denderbode dood geloopsn hebben, zoo zal den fenix van Antwer pen met zyne blinkersknoppen op den tabbaerd zich ouk dood (óöpen. Die Knoppen blinken nu wel een beetje omdat zy splinternieuw zyn, maer dit zal niet duren 1" omdat de uytwazemingen van verzuerden pap allen glans doen verdwynen 2" omdat der. Denderbode wat meer tyd gaet heb ben om zich met g'lieel 't Kerëondsgespan wat meer bezig te houden. Het zal- voor ons een amuzementje zyn en 't publiek zal er niets by verliezen, ais wy nu en dan eens dien verlengden en verbreedden blinkkerskuoppentabbaerd zul len konnen uytkloppen. Wy weten dal eraerdig stof zal uytkomeu, dat de libei'haters nu en dan eens zal doen niezen. Dus tot later. Men vertelt liier te Aelst zeer aerdige dingen van zekeren gcdekoreerden belleman. Zou 't Verbond aen de gedecoreerde van zyn kliekske niet willen vragen en ons mededeelen wat er van is Den heer Adolf-Jozif Haumont', gemeente secretaris van Sint-Lievens-Esscbe en van Sieen- huyze-Wynhuyze, is in eerstgenoemde gemeente in 61 jarigen ouderdom overleden. Zondag heeft ie Gend de aengekondigdemee- ting legen de militaire laslen-verhooging plaels ge luid. Duyzend a vy f tien honderd persoonen woon den dezelve l»y. Versclieydene redenaers hebben het woord genomen en er tegen de militaire lasten verzwaring gehekeld, M. Couvreur, volksvertegen woordiger, heelt ook gesproken. Éyndelyk zyn er versclieydene beslissingen allen de voorgedregene wetten en de militie-loting afkeurende, dour de vergadering gestemd. De opbrengst van den St.-Pieters-Penning en van de inschryving ten voordeele van hel Pau/.elyk leger, sedert een jaer ingezameld in 't bisdom van brugge, beloopt tol boven de aeiizienlyke som van 130,000 frank. Den heer Langrand-Dumonceaii heeft eenen brief aen de aendeelhoiiders van de Bank van Grondt- en Nyverheydskrediet'gezonden, waerin hy zegt, dal hel maelschappelyk kapilael ongeschon den is en de liquidatie aen pari geschieden kan. Men leest in het weekblad la PaixDe petitie van Sle-Agalha-Berchem, de vermeerdering der militaire lasten vragende, is als valsch erkend die van Diest, in denzellden zin opgesteld, draegt bet hamlteeken van de kapileyns Giessilon en Louisdoch men verzekert ons, dat deze hun haudleeken niet erkennen. Te Schaerbeek heeft men aen eene kar het lyk vinden hangen van een jongeling van rond de 17 jaren, zeer goed gekleed en met verlakte schoe nen. Wy vernemen dat de dood van dien ongeluk- kigen jongeling, zoon eener achtbare familie uyt Brussel, het gevolg eener misdaed is. De plegers van die lalfe moord zouden met vier zyn en sedert eenige dagen is den voornaemsten in de handen van het geregt. Het schynl dat de ja- loerschheyd voor eene vrouw de dryfveer der mis daed is geweest. Wy vernemon, dat den heer graef Du Bois d'Aische, volksvertegenwoordiger van Antwerpen die zich sedert eenigen tyd te Roomen bevond, aldaer zaterdag avond, ten gevolge eener zware ziekte, naer men meld den typhus, overleden is. Zaterdag morgend is te Antwerpen in de Hessenkazern, eene verschnkkelyke misdaed ge pleegd, waervan ons de byzonderheden als volgt warden overgebragt. Kapiteyn Werlolf, van het 5e linie-regiment, een Limburger van geboorte en 53 jaren oud, begaf zich zaterdag morgend, ten 10 4/2 ure, naer een der kleeding magazyneu van de Hessenkazern, al- waer hy eenen kaporael en den sergeant F.'eron ontmoette: den Iaels:en deelmakende van hetzelfde regiment, vin Verviers gebaortig, en 20 jaren oud. Den kaporael, om deze of gene reden weggegaen zynde, bevonden Fleron en kapiteyn WerlofF zich alleen. Bestonden er luoevelykheden lusscher. Mie persoonen? Zonder twyfe). liet schynt dat Fleron zich beklaegde over de handelwyze van den kapi teyn jegens hem. Waren die klaglen gegrond Daeriu zullen ol kunnen wy niet beslissen. Genoeg is het te zeggen dat Fleron, toen hy zich met den kapiteyn alleen bevond, de deur in slot deed. Wat is er in dat oogenblik tussohen de twee persoonen gebeurd? Men weel liet enkel door de verklaring van den pligligen'. Op het gerucht, gekerm en het vallen van een schot,vis men toegesneld en toen men de deur ge sloten vond, heeft uien gepoogd deze open te'loo- pen. JVIiddelerwyl had het gerucht binnen de ka mer of magazyn opgehouden, eu de deur geopend zynde, kwam Fleron heel kalm le voorschyn, zeg gende Daer ligt hy 'Den kapiteyn Werlolf lag op den grond, in zyn bloed badende en had reeds opgehouden le leven, liet lyk was met wonden overdekt. Vier soldaten hielden den moordenaer aen en stelden hem in ver zekerde bewaring. Den kapiteyn wierd opgenomen en de lykschouwing had plaels. Volgensde verklaring van den pligligen op '1 oogen blik dal men hem aenhield, zou hy sedert vrydag het denkbeeld hebben opgevat, dat, als den kapi teyn hem nog takineerde, hy zich op hem zou ge- vroken hebben. Ditinael volgens zyn zeggen, had den kapiteyn anderniael hem moeye'lykheden aengedaen; anderen zeggen dat hy hem vier dagen arrest had opgelegd. Fleron heeft zyn geweer genomen en hem eenige bajonnetsleken loegebragt. Toen het slagtoffer be gon hulp le roepen, heeft hy hem eenen kogel in de borst gescholen. Zyu geweer was, met dat voor- uylzigt, van den vongen dag geladen. Kapiteyn Werlolf had 5 of 6 bujonnelsteken aen het hoofd, m hel lyf en aen de hand. Men denkt dat er eene worsteling tusschen beyden heelt plaets gehad. Toen Fleron de verschillige verklaringen gedaen had, zegde hy altyk even koelbloedig Ik heb myu zeiven regt gedaen, schiet my nu maer dooi den kop. Toen dry gendarmen den aengelioude- nen in eene vigilant naer de gevangenis bragten, zegde Fleron lol hel volk Als er in ieder kom- pagni9 maer een was zoo als ik, men zou zooveel niet gedonderd worden. Uyt een verslag aen hel komiteyl der pause- lyke werken, door M. den graef de Villermout aen- geboden, volgt er dat van i860 lot 1867 er in Bel- gien 1,270 pauselyke zouaven zyn aengewerfd ge weest. Hel komiteyl heeft te Luyk 5,000 geweereu doen maken, die 450,000 fr. kosten. iSa deze gedane uytgaef, zal er 'l gezegd komileyt eene voldoende som overblyven om in de reyskos- ten te voorzien '1 zy der nieuwe vrywilligers' '1 zy der mannen waer van den dienstlyd ten eynde is, en in hunne familfën terug keereu. M. Adolf Demeur, advokaet, is door den on derzoeksrechter van Houplheim verwezen lot eene boet van 100 franks, om geweygerd te hebben den eed af te leggen met de godsdienstige formuel zoo helpen my God en al zyne heylige. M. De Meur was als getuyge gedugvaerd. Den genai-mde P.-J. Dousy, koolmynwerker le Monligny-le-Tilleul, die beschuldigd wierd de dood'van zyn kind veroórzaekl le hebben, door hel op het glo-veilde scheel zyner stoof te leggen, is door de korn ktionneele regibank van Charleroy lot 5 jaren gevangzilting veroordeeld. Men meld iivl Turnhout, 17 February Men meld ons het volgende dal wy onder alle voorbehouding mededeelen Den 13 dezer, waren er op een gehucht onder Turnhout, twee broeders met hunnen schoonbroe der gaen aen 't dorschen, toen er eensklaps tus- chetrde twee broeders eeuen twist ontstond, ten welken gevolge den eenen Marlen genaemd, den anderen met den dorschviegel eenen zoo geweldi gen slag loegebragt. dal hv zynen ai m verbryzelde. Üaerop liep den dader in den hof naer eenen an deren broader, dien hy insgelyks wilde slaen. doch dezen vlugtte in de schuer en sloot de deur. Den woedende kerel sloeg met zyn dorschviegel zoolang op de deur tol dat zy open ging, en alsdan ontstond er eene hevige worsteling, waerby Marlen een zoo geweldigen slag op het hoofd bekwam, dat hy den dag nadien aen de gevolgenden zyner wonden be zweek. Het parket heeft zich onmiddelyk ter plaets begeven. Wy lezen in hel Journal de Roubaix Over eenige jaren hebben wy dén akt van'eerlykheyd verhaeld, van eenen jongen werkman der omstre ken van Cysoing, die eens in eene straet van Rou baix eene brieventesch vond, twintigduyzend frs. in bankbriefjes inhoudende, zich onmiddelvk op zoek stelde van den eygenaer, en hem de brieven tesch terug gaf, zonder eene belooning le willen ontvangen. Wy vernemen dat, over dry dagen, Jules Les- caul, 't is den naem van dezen braven jongen, een brief van eenen notaris van Brussel heeft ontvangen, hem aenkondigende, dat M. Bedon, koophandelaer in deze stad, en eygenaer van de brieventesch met de 20 duyzend franks, komt le sterven, en hem by testament eene jaerlyksche rent van zes honderd franks verzekert, in erkente nis van zyn edelmoedig gedrag. Jules Lescaul moet met Paesclien trouwen, zie daer een schoonen bruydschat voor eenen wever BUYTEXLANDSCH NIEUWS. Deze laetste dagen heeft er in de zaM der kommissarissen-pryzers, te Parys, een der zon derlingste en terzelver lyd kurieuste feyten plaets gehad. Men verkocht er de verzameling van kunst werken van eenen liefhebber uvt Toers, M. Roux. Onder de le koop gestelde voorwerpen, was er een kleynen spiegel met in hout gesneden lyst, van de XVI eeuw, zoo groot als d'helft der hand, door M. Roux, over zes jaren voor zestig franks aengekochl. Men wist dat er voor deze beuzeling eenige min ol meer belangryke kommissiën waren, maer men verwachtte zich niet aen T geen zy heeft opge- bragt.' Omtrent vier uren stelde den kommissaris-prvzer den spiegel in aen twee duyzend /ranks. Hy wierd onmiddelyk lot zeven of acht duyzend, door vyf honderd franks verhoogd. Alsdan M. den graef de Nieuwerkerke, onderintendent der schoone kuns ten, die zich daer bevond en zeer waerschynelyk, het voorwerp voor den Louvie wilde aenkoopen. stond op en zegde met veel kalmte: Tien duyzend franks Twaelf duyzend, antwoordde M. de Na riskine, op zyne beurt regtstaende. In een oogenblik stond gansch de zaol op. De opboden gingen met duyzend franks in eenen keer tot 20,000 fr. Ik bezag M. Nariskine; hy was zeer bleek. Ik keerde my naer M. de Nieuwerkerke; de armen gekruyst, en met zyn vurigen blik zynen tegenstrever bestarende, zag hy er zeer groolsch uyt. Een-en-lwintig duyzend franks, zegde den jonge russischen heer; twee-en-lwintig duyzend hernam de opperinlendent. Deomstaenders bleven stom. Men zou eene mug hooien vliegen hebben. De twee stryders overwogen een oogenblik. Vier-en-twmligduyzend, hernam M. de Nieuwer kerke. Vy f-en-l win lig, zegde M, de Nariskine, daerna zie ik 'er van af. Hé wel, ik herneem, zegde een derde onderbreker regtstaende, en ik zeg vyf-en-twinlig duyzend en vyf honderd fr. In dien dit niet genoeg is, mynheeren, heb ik bevel ten allen pry ze, ware hel zelf honderd duyzend' franks. 15n eene portefolie uyt zynen zak trekken de, legde den onbekenden de vvf en-twintig duy zend franks, daerenbovel de onkosten op de tafel, omwond zynen kostelyken spiegel in een half blad papier, stak hem in zynen zak, en vertrok, eerbie- diglyk en op zekeren afstand door de helft der om- staenders van dit tooneel gevolgd. Wie was dezen jongeling Men weet er niets van. Voor wie heeft hy dit voorwerp gekocht? Men is dit onbewust. Hy heeft er niet willen van zeggen. Marseille, 25 february. De brieven uyt Roomen door den paketboot aen- gehragl, kondigen aen dat den Paus uytgesleld heeft den oostenrykschen afgezant in pleglig ge hoor le ontvangen, ten gevolge der ernstige moeyelykheden nopens het konkordaet. Pius IX, voor aleer den vertegenwoordiger van Rusland te ontvangen, zou de intrekking gevra. gi hebben der ukasen van vervolging tegen de catho- lyken, als ook de terugroeping der gebanene bis schoppen. Pius IX komt aen het fransch orden dor Trappisten, eene prachtige ligging af le slaen in eene wilde streek naby Roomen, gezegd van St- Paulos de Dry-Fontevnen. Den grond is woest of byua onbeploegd. Den prokureur generael der Trappisten by den Heyligen Stoel, doet Trappisten uyt Algeriên komen om het toekomende klooster te beginnen. Den toestand van Italien is in dezer voegen naer weerde geschat door den italiaenschen kor responden t van het dagblad le Temps, M. Erdan, een Franscbman, die sedert tien jaren te Napels of wel te Florentien verblyfl, en eene warme samenneyging koestert voor liet inpalmend werk, dat men den naem van italiaensehe Eenheyd heeft gegeven ln Sicilien, scbrytt by uyt Florentien, in date van 20 dezer, is'den toestand der gemoe deren buytengewoon slechtindien gy hier van de bourbonnezers, de bondgenootscliappelyke, de onafliankelyke zeltwettigen, de gevorderde uni- tarissen, van garibaldismus, mazzinismus en zelfs van crispismus geschakerd, blyft er inderdaed aen het gemagtigd gouvernement maer eene zeer geringe minderlieyd. In liet Napolitaenscbe, zyn de oppositien misschien min bevestigend, de leeringen zyn min iu liet openbaer gebragt, maer er bestaet een oneyndigen grond van ongenegenbeyd, van wal ging en van twyfelzucht over den duer des toe- stands wan zaken. Men zal nu verpligt zyn aen deze bevolking van den Zuyden, en aldus gezind, 75 100 mil- boenen nieuwe belastingen te vragen byna de lielft der 150 a 200 millioenen, die de Kamer waerschynelyk zal stemmen. Den gedwongen koers doet 8 p. h. aen de armen verliezen, en zelfs op het koper. Gy ziet dus de altyd aengroey- ende bronnen van misnoegdlieyd. Een oostenrykschen generael, den veldniaer- schalk Glam-Gallas, woonde van een der'balkons van de villa Borghese, den grooten wapenschouw bv, der pauselyke troepen, die onlangs in de hovin gen dezer villa plaets had De goede houding der troepen en de stiplheyd hunner wapenoefeningen bewonderende, zegde hy aen dezen die hem om ringden. a Zonder overdryving noch vleyery be- vestig ik nimmer troepen gezien te hebben met a betere kryshoudingen. Ik verklaer dat ik geerne te le peerd zou stygen om di'. schoon regiment zou- aven in den stryd te volgen. Ik zou aldus ver- a meenen myn zelvn, myn gouvernement, alsook Zyne Aposlolyke Majesteyt le ven-eren, Wan- neer het er op aen komt de heylige Kerk te ver- dedigen, mag allen generael als simpel soldaet stryden. Iemand, zegt men, deed opmerken dal M. von Beust misschien in dezen geestdrift niet deelde den generael hernamIk weet hier niets van, maer ik ben zeker dal ik hel gedacht van inynea keyzer uyldruk. De zwitsersche dagbladen melden dat den grooten raed van het kanton Fribiirgde doodstraf komt le herstellen. Deze straf was sedert twintig jaren afgeschaft. Op 85 stemmers, zyn er iu den grooten-raed van Friburgi 51 stemmen geweest voor de herstelling van gezegde straf,-en 34 daer tegen. Verschrikkelyke misdaed. Men Ipest in den Courrier du Bas-lihin ln de laetste dagen heeft eene verschrikkélyke misdaed schrik onder de bevolking van Kaulbeuren, in Beyeren, verspreyd. Des morgens vond men M. Schradeiy spinner, zyne vrouw en zyne dienstmeyd, in zyne kamer ver moord. De moordenaers hebben eene som van 50,000 guldens meegenomen. Zy hebben insgelyks gepoogd liet huys in brand te steken, doch men is er spoedig in gelukt hel vuer te blusschen. Men zoekt nog naer de plegers der misdaed. De hongersliood dueil voortin Algeriên. Te Orleansville heb ik, zegt een correspondent. Ara ben ge/.ien die aloèsbladen, wortels der palmboo- men en de vuyligheyd opaten, die de honden op straet lieten liggen. Inlanders, welke van de bergen komen, mei ezels die dadels overbrengen, heb ik zien aenvallen, en in eenen oogslag uylplunderen. De Europeanen sloegen de plunderaers met stok ken maer omier de stokslagen gingen zy voort met de dadels te verslinden. Te Mostaganen zond een kolonist zynen zoon, acht ol negen jaren oud, naer den winkel. Eenige Araben zagen hel kind hel teruggegeven geld mi den zak steken. Aen de deur overvielen zy den knaep, sneden hem het hoofd af en ontnamen hem het geld. Eenige dagun later wierden twee voerliên aengerand, vermoord en bestolen Nog andere feylén worden verhaeld er zyn er by, die le walgelyk zyn om ze te melden. Vonrtaen ia! niemand kunnen twyfeleD over de wonderbare go- néiingen door de Revnlentii Arabica van Du Berry teweeg go- bragt. By dc duyiende zegeningen die ons reeds ten deele zyn gevallen, hebben wy het geluk nog degene van den Paus le kunnen voegen. Zy word aengehaeld iu de Gazftte Du Midi. Rome 21 july 1866 De gezondheyd van den Heyligen Vader is u\tmuntend, vooral sedert dat hy, zich onthoudende vanal ander hulpmiddel, zyne eetmalen doet met den Revalenta Ara bica Du Barry, die zulke wonderbare uytwerkselen op hem ge- maekl heeft. Zyne Heyligheyd kan niet genoeg de voordeelen pryz-ndoor dit uytniuntend meel hem verschaft, waervan hy by ieder eetmael eene schotel neemt. In het belang van het menschdom, geven wy nog een kleyn uittreksel van de 65,001 genezingen, zonder niedecynen, l»e— werkt, door de voorlieffelyke ItEVALEMTA ARABICA Du Barrv, die mits eenige stuivers dat gs, vvfiig mael haren prys in andere geneesmiddelen uitspnert. Genezingen Nu 62,4 8 Mev ouw de Markgravin de Bréhan, van eene leverziekte met slnpeloos- hei i, moerierkwael, uitlecring, en onverdragelyken hartekUip, die gedurende zeven jaren, nen de behandeling der beste ge- neesheeren wecrslaen hadden N° 58,86 Mej Gallnrd, van (ten longteering, na ongeneesbacr verklaerd te zyn en veroor deeld om maer eenige maend-n meer te leven. Thans 1866, bezit zv eene volmaekle gezondheid; sprekend hewys dat de teering genezen is door de Revalenta Arabica. N° 53,182: M. Aug Uecque, van waterzucht en leverziekte. N° 44,619 Mev. Woodhouse. van aenhoudende ver lopping, van walgingen en brakingen gedurende hare zwangerschap Du Barry, 12, Kcvzerstraet, Brussel. In dooien van I/4k,fr. 2,25 1 kil 4 fr. 1 kil 7 fr.; 2 1/2 kil. 16 fr. 6 kil. 32 fr.; 12 kil 6" fr., tegen een bon op de post. De Chocolade Revalenta Du Barry, in poeder. Smakelyke spys voor onlbyl en avond- maet, uylnemend voedzaem, de zenuwen en bet vleesch verster kende en verkloekende, zonder ho«fdpyn, verhitting, noch de andere ongemakken der doorgnens in gebruvk zynde chocoladen op te leveren In doozen van 12 lassen, fr. 2*25; .4 tassen, fr,4; 48 tassen, fr. 7 288 lassen, fr. 3 576 tassen fr. 60; hel zy 10 centiemen per Ibs. Vt rkryghaer te Aelst, by P. Schnllin Vandenherreweghe. \an der Biest apoth., en in al de steden, b* de eerste apoth. kruydeniers en pasteyl.akkers DUIVEPART, Cliirurgyn- Tandmeester Lange Steenslraet N0 26 le Gend, zeer vnqrdcelig gekend voor inzeilen van tanden en gebylen zonderde

De Denderbode | 1868 | | pagina 2