De Anlwerpsche kiezingen. Eene bedreiging. Officiers. Uylslag der provinciale liiezingen. Een woord op 't onderwys. REVALEM A ARABICA. den tobben te steken, beeft ons verzekerd nooj't aerdiger postwer te hebben gezien. Den jeluyge verklaert dat, ten gevolge der geweldige atko- king, al bet fortuyt naer den neus geklommen was, die van onder dik en op bet eynde lang werpig geworden was, zoodanig dat den go- iuyge nooyi een schooner quinquetglas gezien beeft. Dit moest inderdaed eene aerdige tronie wezen. fc Men scliryft ons uyt Dendermonde dat, als men den kiesketel ging 'ledigen, men lang visscben moest om burgemeester Eyerman te krygen. Het ventje was aen den grond van den ketel geplakt en zoodanig op niet gekrompen, dat het veeleer aen nen garnaet dan aen nen burgemeester ge leek. Men Vond echter dat zyn stietbeentje met verseheydene buyzen van verscbilligen kaliber gedecoreerd was. Er kwam veel volk naer kyken. Als den nieuwen Vrederegter van Herzele de kiesmarmitte opende, zag by met verbaesdheyd dat den zoon van peere Verbreuggen, burgemees ter van St üeveus-Hautcm, liberalen kandidaet van 't Aelslerscli kliekske, gelyk nen vetten kal koen bovendreef en de vieste tuymelperten maekte. Den d'jus-de-pé liet met den telegraef naer Hautem weten dat de klokken niet mogten "eluvd worden, omdat het hemic was met de'n burgemeester. Ruyters, peerden, triomfwagens, maegdekenk enz. mogten t'liuys blyven. 'T was mostaerd na 't eten. Van den afgekookten burgemeester van Lokeren hebben wy niets vernomen. Het schynt dat den dezen, na zyne afkoking, met den leegsten dienst iu den' tobben gesteken is, in afwachting dat men hem, by d'eerste gemeente kiezing, -zal hei-stoven om er dan met eenen keer meê gedaeu te maken. Gebrek aen tyd en overlast van werk beletten ons heden verseheydene aenmerkingen, artikels onz. neèr te schryven. Wy moeten ze tot aeu- staende nummers versehuyven. Wy hebben een byzonder eyken met het Jeriwadsknoeyerke te péllen. ziellier een slaebje, boe die heeren minisleriëelen de natiën en liet werkvolk van Antwerpen durfden dreygen, als zy niet voor ben stemden. Oordeelt, tut welke party gy ook behoort, of die bedreygi.ng geene eerioosheyd Dekens, Natiebazen, Wix.f.hs en Meters, k Uw belangen van bestaen zyn op liet spel. Vergeet de doks-entrepots nietVergeet niet, wat de liberale kooplieden voor u gedaen beblten lleti heer Van Pul werkt zyneu invloed op u allen uyt. Gehoorzaemt gy acu zvn smeeken, dan is liet wet u gedacn. c< Een twintigtal nieuwe natiën zullen gevormd worden. De liborate kooplieden doen aeiistondseenen oproep, indien de lyst der Meeling niet zegepraelt. Die bekwaémheyd, deftigheyd en waerborg ople vert, kan zich van donderdag aenstaende aenbieden. Al wie verlangt deel te nemen tot oprichting van nieuwe üibeiale natiën, biede zich dan aen. Al de officiers van regis en links, die hier domicilium hadden, waren opgetrommeld om te komen stem men zy kwamen van tot diep uyt hel Walenland. Wy willen aen iedereen zyn regt laten maer wy geven in bedenking of die heeren, nu het militarism en den heer Frère in het spel zyn, niet beter zouden doen van weg te blyven, en niet te komen beproeven, 0111 Antwerpen eene meerder heyd op don hals te wringen, die niet in zyneu geest ligt? Ziehier, wacriu eenen schurkentrek der Anlwerpsche doctrinfiir'cn, den avond voor de kiezing gepleegd, bo- staet. Zy hebben aen al de kiezers een vervalschl bulle- tvii gezonden, vergezeld van een bricfke van den vol genden inhoud MEETING. Kiezers, let op Men wilt u bedriegen Stemt alleenlvk met het hierby gevoegd bulletin Tot hiertoe hadden de doctrinaire» het geweten der kiezers willen bedriegen. Nu hebben zy hunne goede trouw verschalkt. Eu men zou in zulke party moeten zyn vertrouwen stellen Men weet, hoe fel de doctrinaire bladen sedert een jaer gebast en gedonderd hebben legen de bestendige Deputation, die zy voorstelden als samengesteld te zyn van domkoppen," en ihenschen die de partybelangen boven hei regt stellen. Hel is merkweerdig 0111 aen te stippen, dat m de plaels "ehad hebbende kiezingen al de op rang staende leden der bestendige Depulatiën herkozen geworden zvn. Ziet daer. ccnen kasseysleen die meester Bara den kop verplettert. lene vloot de vyandelyke verdelgd bel ïslanismus was Ve«'ln dit paleys wierden de lotbestemmingen der vol ken geregeld, dè dwingelanden onttroond, de reglen der zwakke en ongewapende verdedigd, en meermacls deed eene slem uyt dit paleys gezonden, vorsten en volkeren tot inkeer komen. Hier op den drempel van dit zelfde Paleys wierd Pius VI weggesleurd by keerde niet meer weder en stierf in ballingschap. Maer Pius Vli wierd tot drymael op de armen der ongeloovige magt weërgebrogt. Hy zag God de wet der wedervergelding op zyne vyanden toe passen. Voorde vyf jaren van Savona en Fontainebleau, de vyfjaren van Sint-Helena. Fontainebleau was slechts eene gevangenis, maer Sint-Helena wierd bel graf van Napoleon 1. Hier keerde Pius IX ook uyt het ballingschap te- rug; hy is er heden nog. Wy zien welke samenzwerin gen'er'beraemd worden, welke stormen opdragen om hem nog eens van dit paleys te verwyderen. Hv zal blyven of bv zal terugkeeren, ofwel bet vatikaen zal vallen en in zynen val de wereld met pnyneu overdek ken. De steunen van hel vernietigde Vatikaen zullen in tie wereld rollen, overal de troonen en de monumenten vcrbryzelende. Met deoverblyfsels zal God hel mensebe- iyk geslagt sleeuigen. jamet een vermaerden frarnschen schryver moeten wv het schouwspel dat hel Pausdom heden vertoont, be wonderen. Bond hetzelve suhynen de onstuymige zee baren alles te willen vernietigen, Bafelyke vyantjelykhe- OOST-VL AEN DEP. EN AUDENA.ERDE. Ziehier eemge byzonderheden over de kiezingen dezer stad h Er waren 732 stemmers en 37 vernietigde briefkens de volstrekte meerderheyd was 318. Kaïbolyke kandidaten, Ministeriëele kandidaten. MM. De Bleeckere 330 Verspieren 355 De Ghellinck 323 Van Butsele 340 Gevaert 340 Van der Straeten 362 Van de Walle 347 Liefmans 346 De heeren De Bleeckere, Verspieren en Van der Strae ten zyn by de eerste stemming gekozen. In de "ballotee ring,* den heer Liefmans. Onze vrienden hebben zich onthouden en de zaol verlaten, omdat 37 kiesbriefkens, al kaïbolyke, ongeldig vcrklaerd waren, opgesteld zynde in de volgende bewoordingen De Bleeckere Florent. De Ghellinck Ernest. Van de Walle Eduard. en Gevaert Emmanuel. Het bureel beeft deze bulletins vernietigd, onder voorwendsel van byvoeging van 't woordje en op den laetslen regel. Deze vernietiging schynt ons des te min gegrond, daer de briefkens in questie lellcrlyk gcco- piéërd zyn n3er de lyst der uyttredende leden, die voorkomt op de brieven van byeenroepmg, door den heer Burgemeester Liefmans zehen rondgezonden. Heeft men eenen valstrik willen spannen Hel is te bemerken, dat zonder de vernietiging der 37 briefkens, de katholyke kandidaten, De Bleeckere, Van de Walle en Gevaert, zouden gekozen geweest zyn, en dal er enkel balloteering hadde moeten plaets heb ben tusschen de Ghellinck en Van der Straeten. BRUGGE. Den zcgeprael der calholyken in deze kiezing is te danken aen de kiezers van de stad. By de kiezing van juny laetslleden gaf die stad eene meerder heyd van 50 tot'60 stemmen aen de minisleriëelen; lie den is die meerderheyd verdwenen, want (zegt den Impartial) wy willen de 10 of 15 stemmen meerderheyd, door eenige onzer kandidaten in de sta(i bekomen, met rekenen. Men scbryft uyt Charteroy Hier was den stryd vooral tegen den heer Adolphe Dulait, uyltredend laedslid, dien de doctrinairen wilden aen den kant schuyven. Twee onzer volksvertegenwoor digers hadden zicli byzonder met liet kieswerk gelast, maer den gezonden zin der kiezers heeft hunne pogin gen verrydcld. Don beer Dulait kwam aen bet hoofd der lyst. met 444 stemmen meer dan den meest begunstigden kandi daet der ministeriëele associatie. Het verschil tusschen hem en den heer Nice, wiens kandidatuur tegenover de zyne gesteld was, is maer de bagatel van 415 stemmen Niet alleen is de kiezing te Cli&ièlet eene nederlaeg voor de liberale associatie, maer een wezenlyken slag voor hc-t Ministerie, dal een groot deel aen de worste ling genomen heeft in den persoon van den heer Pirmez, minister van binnenlandsche zaken, te ChMelet be vriend en er maegschap hebbende. Daegs te voren was den Minister aengekomen, ep had onmiddellyk zyn bezoek aen de kiezers van ChMelel en ChUtclineau aengevangen. Om 10 ure des avonds wan delde hy nog in de straten van Chfttelet, met twee vrienden, van deur tol deur eene stem gaende afbedelen. Eergisteren morgen heeft hy, ten zynenl, al de burge meesters en schepenen van de gemeenten des kantons doen vergaderen, en by ben. aengedrongen om voor de kandidaten van bet Ministerie te stemmen. Toen de eer ste stemming zoude beginnen, doorliep hy al de groe pen, en deelde eene macht van glimlachjes, handdruk ken en chers amisuyt. Vergeefsclie rnoeyte. Ninove, 26 Mey 4868. Mynheer de Uitgever, Burgemeester De Deyti is op 25Bn Mei geweldig afgekooktStout trok hy ten stryde, zich aenbeveleudc door den goeden naem welken hy bv eenieder denkt te genieten hoe hard moet hem heden de waerheid voorkomen Nog verwaende by dat de wet op het kies bedrog zyne eerzucht zou bevoordeeligen die wet diende slechts 0111 de dwingelandy tc vurydelen Zoo het scheen, zyn zegeprael was verzekerd daervoor had men alle middels, hoe laegook, in gebruik gesteld: hy moeter dóór! zulk was hel ordewoord zyner vrien den welnu, hy ts er dóórde kiezers hebben hem door de goot geslepen en even als een nat kieken, is de droeve kandidaet, wederom zyne schuvlplaets in een ovenkot gaeo zoeken men leest er heden dit op schrift Voelt gy, van eer of.plaetsken nood, Stelt u toch nooit aen laegheid bloot Moet gv door list of dwang gebieden, Onmogclyk 't den val 't ontvlieden In October 4 869, zullen wy aen M. De Deyn nogmaels de waerheid dier spreuken doen gevoelen. Aenveerd etc. X. Oullre, 26 Mei 4 868. Mynheer den Denderbode van Aelst, Sedert eenige dagen, ter gelegenheid der provinciale kiezingen, spreekt en scbryft men nog al veel van kazakkeeringen laet mv hier verklaren, dat, indien ons gewoond opperhoofd, den groolen en langen baes van Ninove, niet begint onze zaken beter te doen besturen, ik ook, na weinig tyds, rayne kazak keeren zal. In ons Oullre bvzonderlyk, zyn ai onze belangen verweerloosd, sedert dat hy den burgemeester heeft doen afstellen, 0111 reden dal deze, over vier jaren, den der booswichten, en dikwyls geschillen tusschen hare kinderen, tegenstrydigheyd in de aenvallings-en- vernielingsplannen, verschil ook in de plannen van be waring en tegenstand. Doch op dezen oceaen, door zoo vele verschillige drillen opgejaegd, dryft Siut-Pieters schipje gerust voortvele groole schepen zyn reeds vergaen, het heylig sehuylje dryft bovenden Paus on- derwy'st, bestuerd, hv bid men heeft hem slechts eene schaduvve van hel koningdom overgelaten, en nogthans hy spreekt alsoverheerscher der wereld slechts eenige voeten grond blyven hem over, en hy is grooteren koning dan zyne overwinnaers, grooteren koning dan zyne bewakers ja, moest men hem verbannen, hy zou gr ooieren koning wezen dan zyne plaetsvervangers. En moest men nu, zegt een frnnschen bisschop, nu in het midden van Europa waer zoo vele monarken vernederd zyneenige door vreede nederlagen, andere door akten nog rampspoediger als nederlagen, -— moest er nu eenen wapenbode op de wolken over al die wagge lende troonen zweven, en roepen den Koning't 13 naer den pauzelykeii troon dat alle oogen zich aenslonds zouden richten' 4a in zyne majestueuse houding, met de dryvoudige kroon van zynen moed, zyne deugden en zyne ongelukken, is Pius IX den koning, nog meer, den man zyner eeuw. Zyne vyanden kunnnen in den scbyn overwinnaers zyn, 'hunne overwinning zal zoolang als de boosheyd en'de leugentael duren, maer hy alleen is den waren overwinnaer, en zal blyven zoolang als de waerhevd en het regt bestaen zullen EYNDE. wanneer de opperbaes overal stemmen afsmeekte om provinciaal raedsheer te worden, mei voor hem had willen werken en stemmen Ja, sedert zou men zeggen, dat den duivel in liet spel is gekomen. Volgens hel gezegde van den groolen heer, had er slechts een burgemeester van zyn kanton stout genoeg geweest 0111 zich aen zyne oppermagl te onttrekken. Maer eilaes! hoe heeft T gegaen?ln de provinciale kiezing v*n maan dag laetsl, waren er wel vyf burgemeesters, welke de gehoorzaemheid van bacs De Deyn hebben verstooten, en dit heeft eene overgrrrroole meerderheid aen de achteruitkruipers loegebraglzoodat de huis van moes ter De Deyn eene verbazende en steeds aengroeijende lengde heelt verkregen Ja, ik zeg hel met innig ga- voelen indien hy al deze stoute burgemeesters niet doet afstellen, en door Plienixen even als dien van Oullre vervangen, dan zal ik, uit politieke wanhoop en armoede, tegen de toekomende kiezing, rnyne kazak keeren. Nog iels ii propos van onzen verstandigen, nieuwen opgedrongen burgemeester van Oullre gy moet weten, wy hebben met verwondering gezien dat hy de stembus maendag laetsl tol Ninove niet is genaderd zeker is hy even als het verleden jaer van de kiezerslyst ge- schrabt: Men had, wel is waer, zynen naem slillekens tusschen andere nog al redelyk wel verdoken geschre ven maer toch moet by door die vervloekte klerikale lichldompers ontdekt zyn 'l is waerlyk spylig voor den man, zyne liberale eer is op nieuw gekrenkt gelukkig nog voor hem indien er niet, even gelyk het vorige jaer, eenige aerdige jannen te vinden zvn, die met het gebulder van liet kanon, zulke gebeurtenissen toekomenden zondag, zullen aenkondigen. Een liberael van Oullre. X. M. Frère wilt scholen zonder God. Die bestaen zegt hy, in Holland, 't is eene leugen. Oude ge woonten zyn lastig om te laten. Ten gevolge der schoolwet van 4806 waren er in Holland gemengde scholen. Was den gods dienst uyt de scholen gebannen Neen Krach tens diezelfde wet moesten de hinders aldaer worden voorbereyd tot het beoefenen van alle GHRisTENE deugden. De onderrichting van 't hollandsch ministerie in 4824 gegeven, eyscht dat al wie een diploma voor onderwyzer bekomen wilt, moet drager zyn van dry certificaten van den burgemeester 2, van den pastor of kerkgenoolschapsoverslen 5, van twee gekende en aenzierigenietende lurys- vaders der gemeente. De hollandsche schoolwet van 1857 erkent ook de noodzakelykheyd van de schoolkinderen te voorbereyden* tol beoefenen van alk christene deugden Den onderwyzer is VePpligt van tyd- ruymte te laten voor de kerkbedienaers om ter scitool het byzonder geloofsonderwys te geven. Hollands schoolwet van 4857 bevat daeren- boven twee kostelyke vryhederi4° liet regt van vrye scholen in te richten 2° het regt van die te fonderen, dat is, van die na uwe dood, bestaen te verzekeren. Dat regt van fonderen bestaet niet alleen in Holland, het bestaet ook in Engeland en Noord- Amerika. By ons is 't anders. Gy bouwt eene vrye chris tene school. Gy. sterft uwe school moet door uwe erfgenamen of door de Rykskas worden ge- pluymd. Daer is geene ware vryheyd van onderwys, zonder vryheyd van scholen te fonderen. BISDOM VAN MECHELEN. Den eerw. lieer Abbeloos, doctor in de gods- geleerdheyd, is professor genoemd in het groot Seminarie te Meclaelen. Den eerw. heer Vereecken, préeepteur, is coadjutor benoemd te Hofstade. RAMPEN EN ONGELUKKEN. Over eenige maenden liepen de liberalen van Erembodegem zich eene buyl schrikwekkend om zien, tegen de hoornen van bunnen eerweerden Heer pastor. Den schok was zoo -groot dal de buyzen van geheel de plaets dreygden in te zakken. Den geneesheer wanhoopte die schrikke- lyke buylen nog te kunnen doen verdwynen, doch, dank aen zyne groote vernuftigheyd, is hy er in gelukt alle sporen van bestorming en alle kwetsuren by het meestendeel der voornoemde, te doen verteeren.... Maer voor hoe lang was dat goed? Zy liepen zich eene tweede en veel grootere buyl tegen den gevel van den secretaris. Door de veelte van water en azyn en zout is die tweede buyl nog eens wat verminderd en gezon ken; toch is zy niet geheel verteerd. Maer als iemand ongelukkig moet zyn, is het al verloren gezorgd en opgepast! Dat den ehirurgus maer werke en slave, dat hy maer alle mogelyke de- voiren doe, hy zal zyne kalanten wel eens gene zen, maer wat baet het? zoo gauw zy genezen zyn is het erger en slechter als van te voorn en zoo was het maendag laetsl. Velen der voor noemde gebuylde van Erembodegem, waren nog gansch ontstelden verdraeyd van hunne oude groo te, grove, en dikke buylen, en loopen zy mvdaer nu nietal te samen, d'óogen toe den kop vooruyt, als razende bokken tegen den gevel van M.den Notaris Desmet?!!! De brug aen- de Pontstraetpoort tot Aelst, schudde en beefde er af, alle oogenblikken dreygde zy in te stoiten, zoo geweldig, zoo drif tig, zoo overmoedig liepen zy dien gevel op!! Wy gelooven niet dat er van den geest gegeven heb ben toch zyn er die erg gebuyld zyn, den eenen van achter, den anderen van vooren, den eenen op zyde, den anderen aen d'ooren, by zoo verre dat den Esculaep zyne beste vliemen zal moeten gebruyken ora die gevaeriyke en onaangename buylen open te steken Het zal eene pynelyke ope ratie wezen, zoo voor den operateur als voor de te opereren, want het schynt dat de kicaë.stoff'e al diep in de koppen gediongen is. Van deze lesse zouden de gebuylde van Erem bodegem nu toch moeten profiteren, (en wy ver wachten dit van hunne wysheyd;) nu zullen zy een weynig verder vooruyt zien, ten eynde zich de oogen nietuytteloopen, dat ware toch jammer, en dat meer is nog, het is de laetste mael dat den heelmeester hun kan helpen zegt hy Hy4 moet nu zich zeiven alhoewel zeer gebuyld, negli geren om zyne gebuylde vrienden te helpen... Al te menschllevende zyn is ook niet goed. Eenen brief uyt Ninove dagteekenende, is op tyd niet toegekomengeene plaets meer hebben de vinden wy ons gedwongen te wachten tot - binnen acht dagen om hem in den Denderbode te zetten. RERKELYK NIEUWS. BISDOM VAN GEND. M. L. De Brabander, professor in het gesticht van St-Joseph, te St-Nikolaes (Waes) is bestuer- der benoemd der abtdy van Roosenberg en het klooster der Zusters Marikolen te Waesmunster. Men scbryft ons uyt Geeraerdsbergen Hevigen brand.Voorlaelslen zaterdag omtrent 9 1/2 ure 's avonds, is in onze stad eenen sehrikke- Ivken brand uylgeborsten, die de houtmagazynen van de heeren De Wuisbecq, De Moyer-Provë en de sigaer- en- tabak-fabriek van de heeren Ch. D'llondten F. Demoor, iu het duyvelstraetje, gansch in asch gelegd hebben. Een zwaren en verstikken- den rook, die eensklaps het dreygend onheyl aen- kondigde, belette aen de buren en aen de eerst toegeloopene persoonen hel brandpunt krachtda dig aen te vallen daer de voornoemde magazynen en fabriek in het midden der wooningen gelegen, hunnen toegang zeer moeylyk hadden, erkende men met schrik het gevaer aen hetwelk gansch dat kwartier der stad blootgesteld was. Hel corps on zer vrvwi11igers-pompiers met de spruylen en het brandmateriaal op den alarm toegesneld, door het volk krachtig ondersteund, stelde zich met spoed aen hel werk. Terwyl de eerste maetregelen genomen wierden, barste het vuer hevig nvtdoor eene overgroote menigte hout, tabak en diiyzende sigaerkaskens ge voed, verhieven de vlammen zich in de lucht ert wierpen eene schrikverwekkende klaerte over de gansche stad. Uyt al de naburige wooniugen vluchtte men de meubelen naer het huysenden hof der wed. Jamée; den angst en schrik waren ten hoogste gerezen, en nooyt heeft men in Gee raerdsbergen een jammerlyker looneel kunnen aen- schouwen. Doch het water, dat, zooals gewoonlyk geschied, in den begin ontbrak, nu in den Dender geput en door menigvuldige armen toegebragt, spysde de brandspuylen, en de yverige en moedige pompiers konden alsdan door krachtige waterspuyte» den gloeyenden brand aenvallen. Na twee uren tegen de vlam krachtig geworsteld te hebben, zyn de pompiers en de moedige bur gers, die hen ondersteunden, er in gelukt hel vuer af te schevden en gevolgenlyk het gevaer voor de naburige gebouwen te doen verdwynen. Tol 4 ure des morgens hebben de brandspuylen gewerkt, en des anderendaegs in den namiddag, en zelfs in den avond, is men verplicht geweest den brand nog te blusschen. De schade is zeer aenzienlyk; alles is in de hout magazynen en in de cigaerfabriek, welk vele koop waren inhield, vernietigd de gebouwen, toebe- hoorende aen den heer Wisbeeq, en de koopwaren zyn gelukkiglyk tegen brandgevaer verzekerd. Dien hevigen brand heeft onze bevolking zeer ontroerd, grootere onheylen waren onvennydelyk geweest had eenieder het zyne tot de algemee'ne redding niet bygebiaelit. Gisteren 27 Mey omtrent 5 ure namiddag, kwam een kabriolel waerin eene dame en haren diensl knecht gezeten waren, iaugsde korte Munt te Gend gereden, wanneer eensklaps het peerd aen hetrytuyg gespannen, stronkelde en ten gronde viel. De dame en den dienslkneclrt wierden nvt den kabrio'let geworpen. Men verhaeslte zich om" ze op te nemen en de danre wierd bv M. Vandoorne, ta felhouder, gebragt, waer men haer alle zorgen toe diende. Zy heelt talryke kneuzingen aen 't hoofd bekomen. Den 22 dezer maend, heeft eenen brand een buys in assche gelegd door zynen eygenaer be woond, den geciamden P. Van Coppenolle, land bouwer te Groot en berge; men heeft nog eene koey eene geyt en eeni^ landbouwhalm kunnen redden. De schade word op omtrent 2,500 fr. geschat alles was tegen brandgevaer verzekerd. Den genaemden D. J. landbouwer, rond de 40 a 50 jaren oud, had een visioen gehad, zegde hy, waerin men hem opgelegd had van voor de zonden zyner ouders te boeten. Door dit gedacht nacht en dag vervolgd, had den armen jongen geene rust of vrede meer. Evndelyk besloot hy aen de" stem Gods, zoo als hy meende, te gehoorzamen, en bereydde eenen houtstapel waerop hy zich plaelste, 11a denzelven in brand te hebben gestoken. De vlammen die opstegen en zyn iichaem omring den deden hem schrikkelvk lyden, doch hy bleef gerust liggen, besloten dat hy was voor zyne ou ders te boelen. De kreten welke de hevige pynen liprn veroorzaekten uyt te galmen, wierden door eenige menschen gehoord, die aenslonds kwamen topgesneld en hem van den brandstapel aftrokken. Doch in welken toestandliet vleesch was hem van de borst en den rug gebrand, zoodanig dat men de beenen kon zien liggen. DolUoor en pastoor wierden aenstonds geroepen; de HH. Sakramenten wierden hem toegediend, maer aen geiTezing was niet te peyzën. Den genees heer bevool, om hem de laetste stonden min pyn- lyk te maken, van gedurig koud water op zyne schrikkelyke wonden te gieten. Na eenige uren van het afgryselykste lyden, heeft hy den geest gege- ven. V,oorlaen *nl niemand kunnen twyfelen over de wondei bare g». nmingen door de Revnlenln Araliica van Du Borry teweeg ge bragt. By de duyrende legeninp.en die ons reeds ten deeie ivo gcvnllen, liebben wy het geluk nog degene «an den Paus te kunnen roegen. Zv word aengehaeld in de GazftTB Du Mioi. Rome 21 july 186fi De geiondheyd van den Ueyligeii Vader is uytmuntend, vooral sedert dal hy, tich onthoudende van al ander luilpmiddel, 7.vne eetmalen doet mei den Revalenta Ara- liicft Du Barry, die mike wonderbare uytwerkcelen op hem ge- maekt beeft. Zvne U»*yligheyd kan niet genoeg de voordeelen pryirndoor dit uytnmnlend meel hem verschaft, waervan hy bv eder eetmaid eene schotel neemt. Ziehier nog een kleyn uytlreksel der 65,000 genezingen, zonder medecynen, door de kostbare Revalh.vta Arabica Du Barby, die vyflig mael haren prvs in andere geneesmiddelen uytspaert. N° 62.812 buyk, 14 November 1863. Door eenen huyduytslag aen het ondergedeelte der heenen aangetast, sedert 1851, cn bevindende dat de kwael steeds verergerde, onder de behandeling van dry geneeshécren, die my overigens verzeke*- dpn dat op ray nen ouderdom (65) de genezing onmogclyk was heb ik. tot myn groot geluk, besloten gebruyk te maken tan uwe Revaie.vta Arabica, die my op korten tyd volkomen heeft genezen, en mvrie gezondheyd, over het algemeen, op eene wonderbare wyze heeft verkloekt. Gr. V«,os, portier bv de proefbank der vuerwapeus.N* 46.270 M. James Roberts, hanHelaer, van eene longipring, met hoest, brakingen, verstop pingen en droefheyd, gedurende vyf en-twintig jaren.

De Denderbode | 1868 | | pagina 2