IH 22 ♦laerf Zondag, 14 Juny 1868. IV'1159. <le VERTREKUREN UYT AEEST \AER MB III VERTREKUREN UYT VOLGENDE STATIËN: FRANKS !S JAERS. KIEZINGEN VAN9 JUNY. Zoodon Noglhans, Pandoor, Pluymstryker, Lisehelh en Ploeg. Öend. Lokeren 5-20 7-20 8-36 12-25 3-13 6-20 [S Gcnd, (6-05 vrvdag) 7- 6 E 8 34 -8-55 12-25 5-20 7-20 8-36 12 25 3-13 6-20 tf 12-46 3-17 6-20 6-41 9-26 I Brugge, Oslendc, (E 7 06). 8-55 12-46 6-41 Doornyk, Rortryk, Moescroen, Ryssel (langs S Geiid) 7-06 (E Doorn, uitg.) 8-55 12-46 3-17 m 6-41 Brussel. 8-0° 8-35 E(l 2 3 k<) 9-43 11-58 12-22 2-50 5-48 E (le 2* 3' k') 5-53 8-35 8-55 Sfech. 5-2'i 7 20 8-00 8-35 E(l 2 Vkl.) 8-36 9-43 E 11-58 2-5'» 3-13 5-53 6-2M-55 E Aniw 5-26 7-20 8-00 8-35 E 8-36 *43 E 11-58 2-50 3 13 5-53 6-20 8-55 E I leuv. Thienen Luvk Verv. Londem 5^20 (7-20 8-35 E) 8-36 9-43 12-22 3 13 (6-i^| le 2e kl. van Thienen) jg Doom Rvss. (langs Alh) 8 00 0-00 Aih 5-53 jÈ alleenl. tot Kortryk Zalerd. Zond. en Woensd. jg Ninöve, Geersb.'Ath, 6-10 8-00 11-58 2-50 5-53 'gi (8-55 Ni no vg:) Berger., Quiévrajn.r 6-1 f 8-00 11 58 2-50 5-53 VAN ANTWERPEN NAER: Eokeren, Gend, 6-00 9-50 12-38^3-45 4-50 E 0-00 8-25 VAN GEND NAER Lokeren, Sl-Nicolaes, Antwerpen, 6-30 9-30 10-50 2-50 5-35 6-55. Te Lede staen al de konvoys uytgenomen de Expres. "Te Ioegem en Santbergen slaen al de konvoys. - Te Gyseghem staen stil al de konvovs. Te Dcndericeuwstaen al de konvoys «vlsen.de vertrekken van Brussel 6-30 8-15 12-06 6-00 0-00 en uyt Aelsl 8 35 5-38 5-48 0-'»0. Vertrekuren uyt Denderleeuw naer Brussel 8-11 8-59 12-10 2-58 6-05 9-02 9-07. vl,-: :.-sS fulque VAN LOKEREN NAER. 7-05 9 10 1100 1-55 5-00 7-30 7-05 11-00 1-55 0-00 5-00 (7-30 Ninove.) 6-55 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. 10-30 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. 1-45 4-36 7-50. 7-50. 6-55 10-30 1-45 4-36 8-05 11-25 3-20 4-25 Dendermonde, Aelsl, Ninove, Geeraerdsbergen, Ath, VAN ATH NAER Geeraerdsb, Ninove, Aelsl, Dendermonde, Lokeren Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst Brussel (lang Denderleeuw) Gend, Brugge. Oslendo (langs Aelst). van Ronsse naer Audenaerde, gend. van BRUSSEL NAER Aelst, Gend. 6-30 E (12 3 kl.) 7-30 8-15 11-20 12 06 2-10 5-15 6-00 8-20 Ninove. Geeraerdsbergen, Alh (langs Denderleeuw), 7^30 11-30 2-10 5-15 (8-20 Ninove VAN DENDERENDE NAER Brussel (langs Aelst) 7-30 11-33 00-00 2-94 5-30 8-00. Aelsl 7-35 9 55 11 oo eo-oO 2-24 5-30 8-"0 0-.U.Q. van braine-le-comte naer: Enghien, Geerardsb, Soltegem, Gend, 6-51 11-04 4-in f on van gend naer Soltegem, Braine-le Comte, 6-10 0-00 3-25 0-00 Wy verzoeken vriendelijk, van de Posibureelen en de Briefdragers i, een weyfiig meer oplettendheyd in hel verzenden en ronddragen van ons blad. Er komen gedurig hiayten toe van geabonneerden, welke hun nummer, niet, of achter tyd ontvangen. Wy durven hopen dal dit verzoek genoeg z.iem syn zalom ons regt le doen geworden. Alwie een abonnement neemt aen den de.yderbode, voor het volgende jaer, zal dit blad kosteloos ont vangen :tot iiU'n July aenstaende. AELST, DEN tl JUNY 1808. Den uylslag der .kiezingen van dynsdag lieeft •dn liberlialersvarty in de Kamer met eene stem versterkt; Maer zedelyk gesproken, lieeft de ministeriele verkwislings- eu kwelpolitiek den doodslag gekregen. In vier kleyne steden, (e peren, te Bnstogne, te Veurne en te Nyvel liebben de catholyken eenen kandidaet verloren maer integendeei hebben zy er eenen te Namen «n twee te Brugge aeiigewomieii. Zoodat hel nu de kleyne steden o< kleyne kiesarrondissementen zyn die liet macomiiek liberalismus ondersteund hebben. terwvl de groote steden de oogen openen om dit maetschappyverdelgend schrikdier tegen le werken. Het liberiialersliedje van paterpastor én jesuit heelt nog eenigen byval ontmoet te Baslogne, te Veurne en te Yperen, maer te Brugge, te Antwerpen, le Namen, te Meclielen, te Kortryk, tv Leuven, enz. is dit liberael diugske tot op den draed versleten en zyn de catholyke kandidaten mét verpletterende meerderheden gekozen. Te Brugge had de liberliatersparty in schriften, plakkaten 'en brieven zulke platte en waigel'yke dwaeslieden legende geestelyklieyd uytgekraemd, dat de bevolking er den schimp meê hield en ze mei hare openbare verachting belaedde. Het kiezerskorps was ook van dit gedacht en gaf van den eersten keer de meérderheyd aen de dry catholyke kandidaten. Maer den nood is den wetsteen des verstands, zegt men, en 't is 't geen de liberhatery van Brugge is komen bewyzen. Inde optelling der stembriefjes vond men dry briefkens meer dan er stemmers waren en deze lieeft men den catho lyken kandidaet M. Van de Walle, afgedaen, zoodanig dat er geballoteerd wierd tusschen dezen en M. den liberalen staetsminister De Vrière. Dezen laetsten zyrie ontëereride nederlaeg ziende, zag van de ballotering af en trok zyne kandidatuef in. Doch de liberlyaterskliek zond een telegram naer Brussel, waerop Pacha Frère seffens antwoordde dat De Vrière niet mogl afzien, dat hg ten allen pryze moest aenveerden DE LIST VAN LADY COURTHOPE. Er komt eenen storm opzetten en de lucht is vol donderwolken waerlyk Richard, bel zoude toch beter zyn wanneer gy uwen logt lot morgen uylsteldel. Een rvzigen man, met een door de zon verbrand ge laat, stond geleersd en gespoord met de band reeds op de manen van zyn pnord rustende op dil gezegde keer de by zich om en zag met een, vriendelyken blik in bet aenvallig, maer nu zeur beangstigd gelael van de dame aen zyne zyde. En al kwam er nu een hevigen storm, zou myn lief vrouwtje dan denkendat Richard Courlhope nooyt te voren door regen en wind heeft gereden, of dat hy, uyt angst voor eene donderbuy, nu zyne belofte zou verbreken, om Philip Orme heden avond te Chester te ontmoeten. Neen, neen, dien logt kan niet worden iivt- gesteld. Zorg gy slechis dat ik u morgen middag weder, hier op my wachtende vind, met vrolyk gelaet en. hel dere oogen; wanneer ik hier op rekenen kan, zal het my weyiiig zorg baren, of ik in storm of in zonneschyn mytieu togl volbreng. Vacrwel dan. nïyne dierbare gade, en moge God u zegenen en nu in den zadel springende, bragt den edelen ridder haer met de hand een laelslen groet toe, en reed langs de lange oprylaen weg. De blauwe, nu door tranen benevelde oogen zyner jeugdige eehtgenoote, volgden hem lot hy het yzeren hek"doorreed, waer hy, vervolgens den straetvveg op- gaende, uyt hel gezigt verdween zy keerde zich nu langzaem om, en beklom den steenen trap, die naer den ingang van het kasteel levdde Het was haer. als of dc roode ligehelsteenen muren op haer zouden neder- storten toen zy binnen trad, hel verweerde glazen raem in de voorzael wierp een purperen lint over haer gelael, 'tgeen er eene akelige uyldrukkin» aen gaf, lerwyl hel geiuyd barer voetstappen op den eykenhouten vloer, een hollen weêrklank gaf. Juysl wierd er in het achter ste gedeelte van de voorzael eene deur zachlkcns ge- Met de avondballotering is er De Vrière dan toch doorgesukkeld met eenige stemmen Droeve benoeming, want den man was eerst afgekookt en zoodanig afgetrokken, dat hy aen 't ambt van volksvertegenwoordiger reeds eenen eeuwigen adieu gezegd had. Dat de catholyke party zich niet hoeft te ont moedigen over liet verlies dat zy in eenige kleyne bevolkingscenters geleden heeft. Dil verlies zal den naesten keer hersteld worden, als de bedrie geryen, de valschbeden, de schurkenakten der liberhatery er zullen uytkomeu. Daervan zyn wy voorop zeker. Want men kan zich geen denk beeld maken wat er al omgegaen is, in feyte van drukking, van laster, van geweld, van bedreygin- gen om de eenvoudige catholyke kiezers te over halen en te mislèyden. En nietiegenstaende dit alles, hebben de liber- haterskandidaten maer eene nietige meeiderheyd gehad le Yperen stemmen, te Bastogne 40, te Nyvel 30, te Veurne 70. immers eene bagatelle die de waerheyd en 't goed regt alleen zullen herstellen. Zullen wy daerom ons spyt verbergen over-de stoffelyke nederlaeg onzer party? Verre van daer! Het verlies, dat de oppositie in de Kamer geleden heeft, betreuren wy, en bevat ook eene les voor haer, die niet uyt het oog zoude mogen verloren worden. De ministeriëele party is ingerigt tot in de kleynste dorpen des landsvrederechters, notarissen, greffiers en andere bedienden vervul len gestadig de rol van aenwervers, en werken met des te meer yver en volherding, daer het bewind over aherley middelen beschikt om hen te bevoordeeligen, en dit ook niet nalaet te doen. Wat doet de oppositie in al dien tyd, die tus schen de kiezingen verloopt Zy slaept eenen wezenlyken doodslaep de aenleyders der party zyn nauwelyks onder de menigte te zien, welke zy twee-dry dagen vóór den kiezingsdag weieens zouden gaen spreken, in den waen, dat een enkel woord dan genoeg zyn zal om bet gansche kraem van eerloosheden, door de tegenstrevers gedu rende jaren opgetimmerd, omver te doen vallen. Zoo spreekt den Beurzen-Courant, en onzen confrater beeft gelyk. 'T is met gedurig en kraclitdadiglyk te werken, met overal kieskomi- leyten in te rigten, met dik wils elkander te zien, te spreken, te raedplegen en aen te moedigen dat eene party s.terk word, byzonderlyk als zy 't goed, de waerheyd, het welzyn voor doel heeft. Willen de catholyken van het arrondissement Brussel dit doen. met d'eerste kiezing ligt het macormiek kraem in duygen, want 't is waerlyk te betreuren hoe gemakkelyk de francmacons- logien het daer hebben om hare moortelgasten opend, en Marston, den ouden keldermeester, kwam naer haer toe. Oud naer zynen dienstlyd, daer hy reeds meer dan dertig jaer op het kasteel had gewoond, eer3t als page en. speelmakker, later als vertrouwden dienaer en vriend van zynen meester, Sir Richard naer de jaren was hy echter (ofschoon er zich door zyn zwart hair, reeds enkele gryze vertoonden, en op zyn scherp, barsch gelaet ook enkele rimpels zigtbaer waren) nog niet oud, daer hv nauwelyks vyftig winters lelde. Hy bleef by Lady Courlhope staen, wierp een hnesligen blik op haer, weyfelde nog een oogenblik, maer zeyde toen op eenen wel eerbiedigen, maer toch zeer slroeven toon Mylady, Sir Richard zal toch niet met zulk wéér als het heden drcygt le worden, naer Chester ryden. De lady zag op, als of het hper verbaesde door hem te worden aengesproken, en zeydc toen Ja, hy is daer juysl vertrokken. Hy stoort zich niet aen het weer en lacht er om, maer ik....»» Er zal weynig reden tot lagchen zyn, wanneer de storm opkomt en de rivier gezwollen is, zoo uylle zich Marston schielyk afbrekende vervolgde hy verwacht gy hem heden nog terug. Mylady Neen, want hy moet heden avond noodzakelyk in Chester zyn, was het antwoord van Lady Courlhope, terwyl zy zich zuchtende naer 't woonvertrek begaf. Den keldermeester zag haer na. Zy zou ons waerlyk willen doen gelooven, dal zy zorg voor hem heeft, llv gelooft hel wel. Hy beeft slechis oogen en ooren voor haeroude vrienden, oude tyden die zyn allen nu ver gelen. Vroeger zou by my met dezen logt naer Chester wel hebben bekend gemaekt, maer nu verneemt die wassen pop alleen al zvne plannen, en geweerdigt zich ter nanwernood om er legen my over le spreken. Maer, ik heb nfl toch alles vernomen wat ik wenschle le weten. Sir Richard moet dezen avond in Chester zyn. In hel woonvertrek, dal lang en laeg van zoldering was, begon het reeds tamelyk duyster le worden, of schoon het in November en pas vier uren in den namid dag was de groote blokken hout aen den haerd waren te doen kiezen, die, ten getalie van 13, de meer- derlieyd in de Kamer uytmaken. Wy herhalen het dus, catholyke Landgenoten, rigt kieskomiteyten in, vereenigt u, spant uwe krachten te samen en de naeste kiezing is den zegeprael aen de goede zaek. Maer die werkingen moeten van nu af aen beginnen, zonder onder breking voortgezet en met vlyt en iever onder houden worden. Hadden wy het zoo in 't arron dissement Aelst niet gedaen, wy zouden ook nog onder het francmagonsjok bukken en de schande moeten helpen verkroppen, dat het catholykste land van de wereld voortgezweept. word door de roede van 't opperhoold eener secle. die gezwo ren heeft Kerk en Troon, Godsdienst en Waerheyd in modder en slyk te versmachten. Moed dan, catholyke landgenoten, het toeko mende is aen u als gy wilt, maer als gy wilt moet gy kraclitdadiglyk willenWilien gelyk wy hier te Aelst gewild hebben. (Pluymstryker en Ploeg in naem van 't kliekske zyn hunnen baes Pandoor gaen inviteren naer de Kermis van Aelst.1 Ploeg. (Met Pluymstryker binnentredende.) Dag, Lisehelh, is Pandour t'huys Lisebeth. 'K zal gaen zien, Menhecre Ploeg. Zet u. Mag ik welen wie dien nnd- reu heer is. Ploeg.- Zegt dat het PIuyinslryleer is, Pandour kent. hem wel. Lisebeth. (Aen Pandour Menhcere, Ploeg var, Aelsl is daer, hy ra egt naer u. Pandr. (Mei misnoegen.) Dal hy naer dcn'weêr- licbl looptYVner zit hy Lisebeth. In den salon, Menhecre. Pandr. O gy kiekenhoofdHeb ik u met gezegd daig'liem altyd in 't bureauke moet steken? Lisebeth. 'K huh niet gedurfd, Menheere, omdat er nog iieii anderen heer met hem is. Pandi-. Wal is dit voor nen heer. Lisebeth. Ploeg zégt dal het M. Pluymstryker is. 'k geloof dat hy van '1 scinlika vveet, w ant zyne beenen zyn zoo slyf als bessemsielen, hy marcheert gelyk op evers. Pandr. (In gramschap.) Ga, zeg hun dal ze wat moeien wachten ("Een kvvaort nadien by bun komende.) Awel, doorluchtig koppel, wat scheelt er nu al woérom? Komt gy nog eens victorie kraeyen Ligt gc misschien nog nen" keer boven Zegt, wat is de reden van uwe komst Ploeg. (Met diepen eerbied Pandour saluerende.) llv en Pluymstryker konnen niet mankeren. Pandour, van u, in naem van g'heel ons kliekske, hertelyk le komen verzoeken, de goedheyd te hebben van onze aen staende kermis van Aelst met uwe achtbare tegenwoor- digheyd te willen vereeren. 'T is 't grootste verlangen van al de liberalen zoo dame» als heeren, en wy mogen u verzekeren dat er niets zal gespaerd worden om uwe vveerdigheyd weerdiglyk te onthalen. Pandr. ('Zich met verwondering tot Pluymstryker keerende.) Word dien vent zot? Hy komt my hier naer zyne kermis vragen, hy wilt zeker zeggen naer zyne begravenis, want g'heel Aelst is hem zoo beu als kou den pap... Pluymstr. Pardon Pandour, onze invitatie is g'heel serieus 't kliekske wilt dees jaer ook kermis houden en 't rekent op uwe presentie. Pandr. 'T is onmogelyk, jongen, dal 't kliekske nog iets goeds doe, 't heeft verleden jaer al gedaen wat hei kon om de kermis le doen mislukken, en 't vermaek en de belangen van 't volk legen te kanten hoe wilt ge dat 'l nu nog kermis boude, nu dat 't met den doodreulel ligt. Ge verslaet wel dal ik in zul ken ellendigen toe stand uwe invitatie niet kan aenveerden en my wel zal wachten naer uwe kermis te komen. Pluymstr. De klerikalen, zoo 't schynt, zyn van zin eene brilinnle kermis aen '1 volk le geven zy spre ken var, eene luchtreys van Glorieux, van 'l muziek der Guiden, van verlichting en vuerwerk. Maer dil alles trokken wy ons niet aen. Wy gaen 't anders doen en voor ons eygen zei ven zorgen. Wy zyn van zin't volk aen kant le laten en onderons eene lekkere smulparty iu le rigten, wel te eten en te drinken, daerna een hal te geven en le dansen dat helkraekl in de waschkuyp. 'T is daertoe dat wy d'eer hebben, Pandour, u le komen inviteren om, door uwe tegenwoordigheyd, ons uyltee- rende kliekske nog wal moed te geven en te verkwik ken. Pandr. Wicn peyst gy zoo al le vragen op uwen diner Pluymstr. Geen andere dan onze bvzonderste moortelbroèrs, en misschien ook onzen nieuwen redac teur van 't Verbond. Pandr. Als '1 zoo is, 'k en kom niet. 'K wil met dien Knoever geen hoegenaemd gemeens. G'heel 't land houd er den spot meê en niet zonder reden,.want ellen- I digeren gazelprosser heb ik nooyt gezien. Overal ver brand hy zyn kneukels, Overal word hy zoodanig ge klopt, dal hy noch ja, noch neen meer kan antwoorden. Zyt verzekerd dat ge mei dien jongen uw kliekske en uw Verbond in den grond voert. Pluymstr. 'K geloof dat gy gelyk hebt, Pandour, 'k begin het ook al gewaer te worden dat er niet veel in zit. hy komt iu der eeuwigheyd met 'L zelfde gesloofsel voor den dag: 'l is altyd van pastor, kerk en klooster, en niemand wilt 't Verbond meer lezen. Myn gedacht is 'l ventje met d'eerste occasie zyn congé te geven. Pandr. Als g'het absoluel lot de kermis wilt invi teren, doet dan op de merkt eene barakke maken en stelt het daer ten toon voor nen halven kluyt, er zal veel volk komen naer kyken, want g'heel de wereld, is curieus om.dit manneke en zyne vveerdigheyd een» te zien, en daer by 'l manneke dat voor oordjes scbryfl zal alzoo gemakkelyk aen oordjes geraken. Ploeg. Alles wel ingezien, wy zullen 't manneke t'huys laten, ce sera mieux et eonsidérablemeiit davunlaye. Pluymstr. Ainsi arrêtéMaer nu van wat anders gesproken, Pandour. Ge moet welen dal er te Aelst eene liberale dame is, die ons veel dienst doel en die gezorgd heelt dat onze liberale damen nu aliemael konnen dansen bet zon betamen, dunkt my, dal gy haer inviteert om te samen met uwe vveerdigheyd het bal onzer kermis plegtiglyk te openen. Ploeg. Jandorie, Pandour, dil is een gelukkig gedacht, ge moogt ons dit plaisier niet weygeren, wy hebbcfn aen die dame te veel obligatie, en g'en kont niet peyzen hoezeer zy zal geflatteerd zyn en g'heel ons nvtgelezen publiek ook, wam alleman ziet ze geern. uvtgebrand en ineengezonken, en den hoop gloeyende houtskolen verspreydde een schemerachtig licht .over de spiegels er. schilderyen aen den wand. terwyl de stoeien met hooge leunigen en de gebeeldhouwde tafels, allerley vremdsoorlige schaduwen afwierpen de Lady ging naer bel raem en zag naer den stormach- ligen heuiel op llv ryd snel, zyn poerd Joopt zeker en de afstand is niet groot, mompelde zy by zich zelve, wat mag liet dan zyn dal my zoo beangst maekt, en my hel voorgevoel geelt van een naderend ongeluk Zy zag in de steeds donkerder wordende kamer terug, en verschrikte hevig, toen een groot stuk u.yt ge brand hout, met veel geraes op den haerd pederviel. Zy ge voelde een groot verlangen om de vriendelyke stem van haren echtgenoot le hooren, zyn liefdevollen blik te zien, en nog veel meer om hem weder aen bare zyde te bezitten van lieverlede verplaelsen zich echter nu hare gedachten van dit sombere, oude buys naer een ander, ver van hier in Kensington gelegen, dat door vrolyke, jeugdige stemmen verlevendigd wierd, en waer, nog geen acht maenden geleden, de hare de vrolyksle en de helderste klonk in dal buys was o k zy eene geliefde dochter, en zy had het sleehls verlaten om Sir Richard Courlhope, die aenzoek orii haer hert en hand had gedaen en toestemming had verkregen, le volgen, en meesteresse op zyne goederen te worden. Met lecdere liefde dacht zy aen hare jongere broeders en zusters, aen hare liefhebbende ouders, en aen de gelukkige dagen barer jeugd zv zou wel willen weien, of zy haer daer t'huys niet misten, en of zy welligt nu juysl niet over haer spraken maer op eens namen hare gedachten weder'een anderen keer, en zy kreeg een gevoel, als of zy mei zich le verdiepen in deze dierbare herinneringen, een verraed pleegde legen haren afwe zigen echtgenoot, die hoer toch nog veel dierbaarder was dan een van al die geliefden iu d.ï ouderlyke woo ning. Zy wilde trachten deze zonderlinge treurigheyd, die haer zoo zeer bevangen had, te verdryven. Zyt,stond bacsligop, pookte de smeulende sintels" in den haetd weder op lot dat ze aen 't vlammen gingen, plaetste zich toen'voor haer klavier, en begon eene zachte, liefelyke wys te spelen toen ging zy echter in een ander, ii toon over, en klonken de volle akkoorden van eene ol andere krygsmelodie door het vertrek. Zy hield op, toen Marston, die de groote zilveren, can delahré bragt, in de kamer trad toen nu de muziek ophield, 'hoorde zv het kletteren van den regen legen de ramen en hét huylen van den wind door de hoornen zy luyslerde een oogenblik, maer toen bespeelden hare vingers de toetsen op nieuw. De stórm is toch opge stoken, Mylady. zeyde Marston. r Zy dacht dat hy de kamer reeds verlaten bad, maer toen zy omzag, stond hv digi achter haren stoel. Sir Richard kan Craven-Ford heden avónd niet passeren, hernam hy. Wal moet hy dan doen zeyde zy met -een ont steld gelaet. Ik vrees dat hy weder naer huys zal moeten komen, Mylaily, en indien gy het vvildel veroorloven, dan zoude ik hem meteen lanleem le gemoet ryden; hel is buyien slik donker, en een misstap van zyn peerd hy hel berg pad, zou den dood ten gevolge kunnen hebben. Hy sprak zaehl, maer er was eene vremde uyldrukkin^ in zyn gelael en iu zyne slem. «'Ga. wat ik u bidden mag, ga! riep zy, terwyï; hare stem van angst beefde, evenwel, zond gy Ste phen niet in uwe plaets kunnen zenden? Zy wist zelve niet wèerom zy deze vraeg deed, moer hel was haer als of zy er door eene ingeving toe wierd genoopt. Mansion's gelaet verduysterde. Hy is een vremde- ling in deze omstreken, terwyl ik van myr.e kindsheyd af hier heb gewoond, hv kent niet eens den weg, dién ik honderde malen bv dag en nacht heb bereden. Maer het geschiede zoo als Mylady verkiest. Ga gy dan zelf, hernam zy nu, maer verlies dan ook geen oogenblik, en geve den hemel -dat gy de gevoerlyke plaets bereykt heb, vóór dat Sir Richard cr aenkoiDt. (Vervolg later.)

De Denderbode | 1868 | | pagina 1