Wat aerdige Victorie. Kiezing te Brugge. De vrienden van den land bouwer. BLVALLM A ABABICA. Bekendmaking. MET I)E BOLLE. Hooigras - Vendilie, vendilie van SCHOONE MEUBELS Panor, Eer ik my oDgageee om te dansen, nmet ik eerst welen met wie Wal is dit voor eene dame Ploeg Sakkerdonders Pandour, eerste klasse zulle. 'T is 't stniyschle vrorrwniensch van g'heel Aelsl. Z'is van onder zoo dik als van hoven, en als ze danst, gael liet al van den grond uylgenomen liaor voelen. Z'is daerby zoo reel en fyn van talie, dat ge ze gemak- kelyk met'lwee handen kont ovcrgrypen. Pluymstr. (In eenen schaterlach schietende) ha, ha, ha, ha, ha7'... met twee handen haer overgr.ypen 1... -Ja. als er vingers aim zvn van nen meter lang, hi, hi, hi... Pandr. Esl-il béte, ee Ploeg-Ik Ploeg. Ja maer, Pandour, 'l is maer om u te zeggen dat het zoo een slruvsch vrouwmensch is. Panór. Bon, maer 'k laet er u de preferentie van, danst gy er meê, g'en zyl gy ook niet miswinlerd Pluymstr. In alle geval, Pandour, wy zullen u mei •de kermis verwachten. Pandr. 'K zal u daer nog over sehryven, als ik do zaek wat rypeiyker overlegd heb. Verscheyde dingen geven my afkeer van Aelsl, onder andere l aflaireken van den nieuwen professor der morale independable. Hoe staet dit nu daermeê Plüymstr. Dit hangt daer nog allyd, en 't en doel ons naluerlyk geen goed. 'T spreekwoord zegteen ongeluk komt nooyt alleen, en 't is vvaer, die ongelukkige zaek heeft veel doen klappen van andere feylen van '.zelfden aerd, 'l is miserie, als de plaeg nen keer in 't ras is, krygt ze daer uyt Ploeg.Kom, kom, daerom geen kvvaed bloed ge- miaekt. Als oivze morale iudépcndante hare vruchten zal •geven, al-s T jong geslacht op den liberalen leest zal geschoevd zyn, zal dit alles heter gaen, w'en zullen daer al zooveel moeyle niet meer meê hebben en zullen ten volle op ons gemak zyn. •Piitvm-jtd T ■"■aori Oio hoop troost ons. 'fin attendant, dit zal óns niet beletten van wel te ker kmissen en te dansen. Zoodan, Par.dour, tol binnen «dry weken. PAfiftn. Salul, koppel, 'k zal doen wat ik kan. De liberhaters komen in de laeiste kiezitig vier stemmen te winnen en er dry te verliezen zy tooner. zich uytwendig zeer veiblyd; zy roepen overal victorie, maer't midden van al dit victorie- gekraey konnen zy hun bitter spyt, hunne wan hoop niet verkroppen. En waerom? Omdat zy ondervinden dat het land tegen hun keert en dat het vrye Belgien niets hoegenaemd meer wilt van 't Irancmaponsbestuer. Dit verstaen de liberhaterskopstukken beter dan iemand, om dat zy beter dan iemand weten, aen welke eer- looze drogmiddels zy hun mager victoriekeu ver schuldigd zyn, Ert nog heeft De Vriére te Brugge moeten door eene gebrokene glasruyt kruypen om in de kamer te geraken, want hy was er van ■d'eerste stemming zeer fyn uytgecyfferd. Ofschoon er hier te Aelst geerie kiezing vv: s, hebben nogthans onze kliekjannen geheel den tnacltl met fakkels en trompetten rondgekropen. Zy willen zy ook victorie vieren, wel niet de hunne, want zy zyn hieroveral uytgevierd, uyt den Senaet, uyt de kamer, uyt den provincieraed, tol uyt 'f stadhuys toe, maer zy wilden de victorie vieren van een .koppel of twee nieuwe knikkers ■die nu ook het hatelyk francmacousminislerie .gaen byspringen, om liet bloed, het geld en de slaverny des volks af te eysscheu i En 't is aen zulke volksversmaders dat onze liberhaters- k\vanten toejuychen en hunne genegenheyd schenken De Aelstenaors zullen het in ■october 1869 indachtig zyn Men verzekert ons dat voor de kiezing van Brugge de ministeriele party, hel en aerde bewo gen heelt en dat nooj;t de liberhatersdrukking voor en tydens de kiezing zoo geweldig is ge weest. Ronddeeling van valsclie stembriefjes gedurende den nacht, grove mishandelingen en geweldenaryen op weerlooze priesters, verbry- zeling van voituren, om de kiezers te beletten tot de stembus te naderen, in vele plaetsen dron ken baldadigheyd en schrikaenjaging, gehuyl en getier, verspreyding van den eerloosten laster tegen de geesleiykcn en religieusen, leugens en bedriegeryen van allen aerd om de catlioiyke kandidaten hatelyk te maken. Een groot aental Difeerhaters-kiezers die op de beenen niet meer ■staen konden van zatheyd, moest men onder de ■arms uaer de stembus leyden, andere waren zoo verre door den drank verdwelind, dat zy by -elke naemoproeping wilden stemmen met een woord, nooyt heelt men te Brugge zulke seban- delvkheden ontmoet. En dan nog den gouverne- mentelen invloed, het groot getal schotellekkers, bedienden, enz. enz. daerby gerekend, en met dit alles nog afgekookt worden, dit geeft ons de maet hoe zeer het maconniek bestuer te Brugge gehaet en verfoeyd word..... Nog eenigen tyd, en 'l zal met het maponniek- liberhaters-doctriuarismus gedaeu zyn. Dat de catholyken dan moed scheppen en zich van nu af, overal tot de worsteling bereyden. Want wor stelen zullen zy moeten doen om te behouden wat zy liefst hebben, te welen godsdienst, vry- heyd en fortuyn. 'T is daéitegen en daertegen alleen dal de goddelooze secte al hare inagt zal verspelen. Den mensch is een aerdigen krygsmanhy besteed een gedeelte zyns levens met te worstelen legen ver- sehilïige rampen die zyne natuerlykc vyanden zyn, en het overige des tyds met te schieten op de hondgenoo- ten die de iialuer hem geeft. 'T is niet uyt enkele boos- hevd, maer door onwelendheyd. Hy dood de uylen en'vledermöyzcn. Nu lerwyl deze onschuldige lyken verrotten tot voordeel der brandvliegcn, eten de muy- zen hel graen diens landbouwers op; de muggen stra len hem in de handen en liet wezen. Wel braven man, cv hebt maor. wa'l gy verdient. Waren die vledermuyzen PQC» in 'l leven, »v zouden die muggen knappen, en"had gv'den uyl niet vermoord, hy zou uwen zolder zuyveren van die knagersdie u uylplundereft. Eenen landbouwer speurde een uyl nauwkeurig na, en op 21 dagen zag hy hem 11° muyzen en.ratten naer zyn nest dragen. Wat dunkt u De Franschen noemen den uyl, huylende kat ichal huant,) is hel zonder reden De viervoetige katten die gy spyst, zouden die u zoo veel dienst bevvyzen dan de uytkat die zichzelve voed Den mensch dood onbermhertig alle slacb van vogels. Nu allen, kleyn en groot, bev.lytigen zich, eeniedernaer zyne inborst, om onze grootste vyanden te vernietigen, lè welen de rupsens, de meykevers, de stekken, de wes pen, de wormen, do sprinkhanen, enz., enz. De niusch, dien stouten «lief, ontbyt en gaslmaell in de lente met meykevers; den koekoek, dien gevoederd en straetjorigen, heeft eene zeldzame verdienste, hy alleen valt de groo- le vcnynige rupsens aen, die al de andere vogelen vrees aeiijagen. Den mensch in zyne verblindheyd dood nog Iwee an dere vrienden, den mol en de padde. Den mol is onzen nuttigsteri bondgenoot legen den hatelyken meykever, die ons middeljaers tneer dan 400 millioenen opvreet, die zyne grootste verwoestingen doet in zyne gedaente van witten worm, den grond van alle kanten ondermvnt en de planten by den wortel doet vergami. Den mol is den geesel van dien struykroover, maer hy moet met de dood bekoopen de kleyiie lout van bet land wal oneffen en hobbelig te maken, daer hy nogthans nooyt de wor telen der planten aenraekt, gelyk hy daer valschelyk van beschuldigd word. Dit arme dier is een beschermer en niet een opvreter der planten. Hem zy dan eere wien cere toekomt1 De padde, die overal waer zy ten voorschyn komt, mishandeld word, is ook een duerbare verdelgster onzer snoodste vyanden, te welen de insekten, de poppen en slekken. Overwint den walg dien zy u inboezemt, volgt iiare heylzame werkingen op, en alsdan zult gy de vycl- sprekende lael verstaen van hare heldere fyne, zachte oogen, die schynen te zeggen: De leelyklieyd is toch geeue misdacd, laet toch eene arme sukkelares leven die maer op de wereld is om u te dienen Verleden maendag kocht epnen hoer op de veemerkt te Dendermonde eene koey voor 45 fr. Het was eene moove brest en den kooper vreel in zyne handen, toen de politie zyn genoegen kwam verbitteren. Zy liet hem namelyk weten dat de koey 's nachts te voren gestolen was te Hofslarie, en den eygenaer was opgekomen om hel dier terug teeyschen. •Blyft de vraegals men op eene publieke merkt een gestólen voorwerp aenkoopl, of men het zonder schadeloosstelling moet teruggeven. - Men schryt't uyt Antwerpen Den tiger losgebroken. Zondag morgen, reeds vroeg, verspreyddo zien een verschrikkelyk gerugt in de stad. Men dacht eerst aen overdryvingdoch weidia bevond men, dal hel ongelukkiglyk vvaerheyd was. Eenen der koninglylte tigers der Zoologie was des za terdags, in eene lianspörtkooy opgesloten, en moest des zondags naer den stoomboot gebragt worden om naer Londen te worden getransporteerd. De kooy was met dikke yzeren staven en door dwars- slaven gesloten. De meeste voorzorg was genomen doch het schynt wel, dat men met eenen gast, zooals den koninglyken tiger, nooyt zeker is met alle mogelyke voorzorgen. Des nachts heeft den tiger twee der regtslaende sla ven uyt de kooy gewrongen, en men begrypt nu, hoe zwak en rekkelyk dit berst zyn moet, daer hv door eene opening is gekropen, die betrekkelyk kleyn is. Uyt de kooy sprong den tiger door eene ruyt, in hel bureel van den heer Van Geertuyen, by welken sprong hy zich moet gekwetst hebben aengezien er bloed en hair aen de randen van de venster zichtbaer waren. Het bureel is gelegor. tusschen de plaels, waer de transport kooy stond op het hok der lygers. Wilde den lyger naer hel hok terugkeeren Na een bezoek in het kantoor te hebben afgelegd, is hy in den hof gekomen en den weg naer de uytgangpoort opgeloopcn, welke laetste hy gesloten heefi gevonden. Den wachter der Zoologie heeft van dit alles niets ge zien hy moet zich op dal oogenblik, op zyne ronde, achter in den hof hebben bevonden. Het was ruym 3 ure toen den wachter van den yzeren weg in eenen bons den tvger over den muer, op den steenweg zag te n-gt komen en zyneu loop naer de stad voortzetten. Er waren gelukkig weynig of geene persoonen te been. De eerste levende schepsels welke hy ontmoette, was een los pt e.rd, vergezeld door eenen voerman. Den tyger randde in het voorbygaen het peerd aen, dat even als den voerman de vlucht nam. Het wilde dier vervolg de ze, toen eene gemakkelyker prooy onder zyne klau wen viel. Den genaemden Van Slephout, een man van 69 jaren, van stiel helper-draeyer, en werkende in de werkhuyzen van den heer A. Bouholle, kwam van een familiefeestje, eu vvierd door den tyger by de keel gegrepen. Hevig heen en weer geschud kreeg van Slephout doodelyke wonden en vvierd cyndelyk losgelaten. EylaesVan Slephout heeft dien schrikkelyken en onverwachten aenval slechts weynige uren overleefd; door werklie den opgenomen en binnen de palissaden gebragt van 'l werkhuys, buyten de oude poort, wierd hy later naer bet gastliuys gedragen, waer hy ten 6 ure overleed Hy had in de korte oogenblikken, dat hy in de klauwen en tanden van hel dier geweest was, een aental wonden bekomen aen 't hoofd, aen de armen en aen de beenen Den wachter aen den yzeren weg, zoohaest hy den sprong gezien had, haeslle zich den bediende Joseph te verwittigen, die in allen spoed den heer directeur Veke- mans kennis gal'van het gebeurde. Hoe het toeval wilde.' den heer Vekemans had juyst den dag te voren zyne geweren te kuysclien gegeven, en er bleef hem niets meer over dan een geweer niet een enkelen loop. Men liep in der haesl naer den heer August Werbrouek, in de Bissehopstrael, die hem zynen tweeloop en kogels ter hand stelde. Zoo gewapend, en vergezeld van de bedienden en knechten der Zoologie, die pieken, en bedienden van den yzerenweg, die ieder voorwerp dat ze konden'vin den, voor wapen hadden, liep den directeur den weg op eu zag den ontsnapte, die iniddJerwyl regis en links gcioopen had, aen het huys van den lieer verstre pen. Tegenover het huys van den heer Verstrepen, stonden eenen nachtwaker en twee of dry andere per soonen, die op T gezicht van hel aenkomende beest, in eenen sterkendrankwinkel vluchtten. Na een oogenblik langs het raem gesnuffeld te hebben, achter Welk hy de vluchtelingen bemerkte, en verder op andere persoonen ziende, zette hy zynen loop voort op deSl-Jaeobs-merkt. De twee persoonen, welke hv in T oog had, zochten eene schuylplaets op Ste-Aiinaplaels, klopten daer drif tig op eenê deur, smeekten om binnen gelaten te wor den, en nauwelyks waren zy binnen, of den lyger ver scheen op do bcslolene plaels, tot welke een smallen doorgang toegang verleent. De vrouw van het huys zag hem met de twee voor poorten op den veusterdorpel staen. en binnen staren naer de vluchtelingen. Herhaelde malen ging hv voor de venster op en ueêr en legde zich cyndelyk voor de poort neêr, die voor zware steenblokken toegang geeft tot hel werkhuys van don beeldhouwer De Braekeleer. Middelerwyl had men den toegang van Ste.-Anna- plaeis gesloten mei deuren, en al wat men vinden kon en eene val geplaels, in de hoop van bel dier levend te vangen. Den heer Vekemans en zyne bedienden waren nu larigs het Iniys van den heer De Braekeleer binnenge komen. Den directeur der Zoologie loonde eene koelbloe- digheyd, welke hem lot eere strekt. Hy wilde langs de poorl'van het werkhuys op de plaels gaen en alzoo het beest levend in handen krvgendoch den hcei De Braekeleer, hel onvermydelyk gevaer ziende, waerin hy zou verkeeren, vond dit niet geraedzaem. Bv den heer Vekemans en de bedienden hadden zich nu dry voorlreffelyke jagers gevoegd, de heeren Adri- aen De Braekeleer, August Werbrouek en Verhoeven, allen mei tweeloopers gewapend. Door eene venster der yzergictery der gebroeders De j Braekeleer, zag men den lyger liggen, en toen men eyn- delyk langs de poort der gietcry op de Ste-Annaplaels kwam was den lyger op een dak gesprongen, en zat op den puntgevel. ik heb, zegdeonsden beeldhouwer, den lieer De Braeckeleer, nooyt een schrikkélyker en tevens majestueuzer figuer gezien, dan dien lyger, dreygend rondziende van hel punl van den gevel, Den heer Vekemans loonde ook hier veel tegenvvoor- heyd van geesi. Hy deed twee deuren uyt de gielery af nemen en deze, 'vastgehouden door de aenvvezigen, dienden tol battery aen de vier schutters. Pas bad den lyger de persoonen gezien, of hy verliet den gevel, sprong van het dak en kruypend en sluypend naderde hy zyne vervolgers. Hy ging den aenval wagen. Koelbloedig liet men hem naderen't was den heer Vekemans die het signael van vuer geven moest.. Den directeur liet bot dier lolopeetnge stappen van hem komen en 'l was op het punl dat het den aenval ging doen, dal den lieer Vekemans zegde 't is tyd Twee geweren wierden gelostdie van den heer Vekemans en van den heer Werbrouek. Het geweer van den directeur met kogels, dal van den heer Werbrouek met zwaren hagel geladen. Den lyger was getroffen hy waggelde, verliet den aenval, en liep naer den ingang terug. Zeker is het, dat die persoonen daer in een groot gevaer hebben ver keerd lichtelyk getroffen, zou liet dier zich verschrik kelyk gewroken hebben. Allyd achter de deuren, (lie door de bedienden ge dragen wierden, trad men vooruyl en men vond wel- haest den tyger aen den ingang brullend en grommend liggen, waerop den heer Adriaen De Braekeleer hem met "1 seholen afmaekte. Allen die dit verschrikkelyk tooneel bywoonden, brengen hulde aen de koelbloedigheyd van de hoeren Vekemans, Werbrouek, De Braekeleer en Verhoeven. Zonder hgn, had men ongelwyfeld de grootste ongeluk- lukken le betreuren gehad. Den heer directeur onzer Zoologie is overigens niet aen z^vn proefstuk; in den loop van 10 a 45 jaren heeft hy herliaelde keeren in de dreygendste gevaren tegen over de wilde dieren verkeerd. Wy melden enkel eo alleen, hoo-liy tydens den brand in hel leeuwenhok deed zién, dat hy, in geen enkel geval, zyne koelbloedigheyd, zyn6 legenvvoordigheyd van geest verliest. Den schrik van de bewooners der Ste-Annaplaets en de geburen was onbeschryflyk, en geen wonder. Den tyger is in eene kooy naer de Zoologie gebragt, waer de leden, in groepen, het kadaver kwamen zien, alsmede de transportkooy, welke hy verbroken had. Dezen morgend heeft men de lykschouwing van het dier gedaen. Het was den heer Loriers, veearts, welken mei dit werk gelast was. Het stuk, geteekend door >le Loriers, Werbrouek, Sluyts en Verhoeven den heer De Braekeleer had niet kunnen aenwezigzyn besta- tigt, dat hel de kogels zyr. van het geweer des direc teurs, welke den lyger in den kop zyn gedrongen en doodelyk waren het schol van den heer Werbrouek was in de richting van het hartde schoten van den heer Braekeleer, die hem den genadeslag gaf, zyn in verschillige richtingen. Eenen knaep, die zaterdag avond gratis de-ver- looning wilde bywoonen in een barak op het Burgt- pleyr., te Antwerpen, vond niéts zoo eenvoudig dan op T dak van het kot te klauteren. Ongelukkiglyk stortte hy ten gronde en brak de heyde beenen. Men verhaell eeii komiek tusscliengeval,-waervan liet vredegeregt van Dooriivk het tooneel is geweest. Een braven grvzaerd^ die met zyn geliefkoosden Azor had londgewandeld, zonder de voorzorg le nemen hem eenen muylband aen le doen, was uyt dien hoofde ver volgd voor overtreding aen het gemeer.lelyk reglement. lien achtbaren magislract die voor zending heeft de politieoveriredingcn le vonnissen, hem gevraegd heb bende waerom by mei zynen bond gewandeld bad zonder gcmuylbahd Ie. zyn, riep hy in volle veront- weerdiging uyt Weet mijnheer, dat er in onze familie iemand lioegcmaend ooyt it gemuylband geweest Men sehryft uvl Hoey aen den Echo de Liège De zitting, door onzen gemeenleraed gisteren ge houden, is zeer onstuvmig geweest. M. den burgemees ter eene toelage gevraegd hebbende voor het bezoek des konings, tydens de inhuldiging des 3tandbeelds van Lebeau, is vierkant geweygerd geweest. Eenen raedsheer die uytdagende gebaren scheen te maken met een eynd koordeken uyt te rekken en veyn- zenle te vlechten, is door den burgemeester van onbe- schoftbeyd beschuldigd geweest. Den raedsheer stond woedend op en hernam Hoe! (hier een vloek) ik ben een onbeschofte 'T is gy die onweerdig zyl de zitting voor te zitten, ik hef ze! volg my allen Hy nam zynen hoed en vertrok door gansch de vergadering opgevolgd. De lieden die petrololie gebrtiyken zullen wei doen te gedenken dat by heet weder, gelyk het thans is, deze brandstof zeer ligt ontvlamt, zelfs op eenigen af stand van het vuer geplaetst. Er komt een nieuw geweer aen den gezigt- evnder te verschynen 't is den Verdelger die het naeldgeweer en de chassepot ver achter zich laet, indien hel waer is zoo als hel zynen uytvinder be weert, dat dit wapen 50 a 40 scheuten in eene minuet schiet, 't zy 2,400 per ure!....! Den uytvin der dezer verdelgingsmachien heet Rousseau, juyst gelyk den opsteller van het contrat Social. Men sehryft uyt Luyk Maendag was m de koolmyn van het bosch van Avroy le Luyk, een jongelingen van 11 tot 12 jan' bezig met water te putten uyt eenen bak in de myn bestaende; hy wierd geholpen door twee jonge werklieden die aei. het wiel draevden. Door eene scbielyke beweging viel den jongen B... in den bak die zes meiers diep is en gevuld was met heet water. Men bracht eene ladder om er hem uyt te halen, maer hiermede verliepen een tiental minu ten, gedurende welke den ongclukkigen bezweek. Als men hem ophaelde was hy dood. Een dagblad van Namen heeft de volgende mededeeling ontvangen Vrydag omtrent vier ure namiddag, den ge noemden J. Goud 49 jaren, daglooner, te Ciney gehuysvest, is zich gevangen komen geven aen de gendurmei y van Namen, verklarei.de dat hy den zelfden morgend zynen twaelljarigen zoon gedood had. oin dat dezen laetsleii tusschen 8 en 9 ure 's morgends nog uyt zyn bed niet was opge- staendat hy hein den hoofdschedel verbryzeld had by middel van een yzeren werkluyg; dal hy helminste berouw niet had van deze oumeiische- 1 vke misdaed te hebben bedreven dat hy er nog andere op zyn geweien had dat hy zynen zoon niet lief had om dat hy aen hem geleek. Den ontaerden vader is voor den prokureur des konings geleyd geweest, die hem tot nader inlich tingen, in 't gevang heelt doen zetten de kleede ren van dien man waren met bloed besmeurd, zyne antwoorden en wyze van veihael hoe hy zyn kind had vermoord, doen vermoeden dat hy wezenlyk de misdaed heeft begaen welke hv aen de jnslilfe kenbaei' gemaekt heeft. Zaterdag avond bood 'zich zekeren Melard, wooiumde te Ans(Luyk by zynen beurder, zeke ren Sehellings, aen die ie 'l zelfde huys woonde, en vroeg hem hel verloop zvner vervallene huer. Wat vi'-l er Tusschen deze beyde persoonen voor Dit weet men nietmaer de gebeuren hoorden eens klaps pen yzingwekkend geschreeuw en daerna een ligchaem vallen Zy snelden loe op het gedruvsch van dat looneel, en vonden Melard zielloos liggen. Hy had eene messteek in het hert bekomen, en was stokdood gevallen. Sehellings is aengehoudeii en is in bekentenis. Met genoegen vernemen wy dat M. Adler, op aen- dringen zyner talryke kliënteel, in het hotel der 3 ko ningen tot Aelst zal tegenwoordig zyn Zaterdag zynde 48July. Hel talent en de algemeene achting, welke M. ADLEH geniet, zyn eene waerborg van vertrouwen voor de persoonen die zyne hulp behoeven. Vergeten wy niet dal hy den eenigsteri Tandmeester van geheel Belgien is, met eene eervolle melding van de genees kundige fakulteyt bekroond. M. Adler is schrijver van verscheydene merkweerdige werken, by de voornaemste boekhandelaers van Brussel le koop gesteld. Voortaen int niemand kunnen twyfelen oerr de woudeibare ge- gpiing>'n door de Revnlentii Arabica van Dn Borry teweeg ge-- krngt. Bv de duyiende zegeningen die uns reeds lén deele *yo bevallen, bobben wy hel geluk nog degene van den Paus lo uniien voegen. Zy word aengehaeld in de Gazktte Du Mjo|. Rome "21 july )86fi De gorondheyd von den Heyligea Vader is iivlmuoteud, vooml sedert dal hy, tich onthoudende van rI nnder hulpmiddel, zyne eetmalen doet met den Revalenta Are- bicn Du Barry, die iiilke wonderbare uytwcrk«elen op hent ge maekt heeft. Zyne Hcyligbeyd kan niet genoeg de voordeelen pryzi-ndoor dit uytmuniend meel/hem verschaft, waervan hv bv eder eetmael eene schotel neemt. D Revalenta Arabic* Du Barrï, lekkere en krachther- tesllende spys, heeft 65,00 geneiingen bewerkt, zonder mede- cyneD noch purgatie. Zy spaert dnizendmael haren spys in andere geneesmiddelen uil zy g»»elt de volmaekte gezondheid teiug a^n de spysvenerende organen, de zenuwen, longen, lever en slymvliezen, zelfs aen de afgematste aen slechte of moeye- lyke spysverieringen; alle maegziekten, gewone verstoppingen, aenlo-ien. klieren, winden, hartkloppingen, stoelgang, zwellin gen, hedwelmingen, oortuiten, ma- gzuer, stymziekte, walgingen en brekingen zelfs by zwangerschap, pynen, stekingen, krampen en miegtrekkingen, slap-loosh< id, hoest, beklemdheid, kort- borstigheid, ontsteking der luchlpynen, teiing, huidziekte, uit werpingen, zwaermeedigbei'l, uitputting, rhumatismus, jicht, koorts, zinkingen, moederkwael, zenuwsmart, bloedziekte, wa er, gebrek aen friscbheid en zenuwkracht. Du Bairv, 12, Kevzerstraet, Brussel. In donzen van 1/4 k, fr. 2,25 1/i kil. 4 fr. 1 kil 7 fr.; 2 1/2 kil. 16 fr. 6 kil. 32 fr., 12 kil 60 fr., tegen een bon op de post. De Chocolade Revalenta Du Barry, in poeder. Smakelyke spys voor ontbyt en avond mael, uvtnemend voedzaem, de zenuwen en het vleëscb verster kende en verkloekende, zonder hoofdpyn, verhitting, noeti d« andere ongemakken der doorgaens in gebruyk zynde chocoladen op te leveren In dooien van 12 tassen, fr. 225; 24 tassen, fr,4t 48 tesseu, fr. 7 288 tassen, fr. 3 576 tassen fr. 60; het zy 10 centiemen per tas. Verkrygbaer te Aelst, by P. Schattin. Vandenherreweghe. Van der Biest apolh., en in al de steden, by de eerste apoth. kruydeniers en pnsteybakkers BURGERLYKEN STAND aeiïgiflen van den 29 Mey tot 12 Juuy. GEBOORTEN. Mannelyk 10 Vröuwel. 11 HUWELYKEN. A. De Rop zonder beroep niet J. De Pooter kantwerkster. C. Gits steenkapper met P. Bauwens zonder beroep. C. Heyman wever te Nieuwerkerken me' H. Van de Velde zonder beroep. OVERLEDENEN. C. Vandenbergb, man De Moor, daglooner 59 jaer Schaerbekp. J- Schockaert, man De Jonge, landbouwer 40 jaer Mylbeke. S. De Smet kant werkster 19 jaer Schuurbeke. J. Ballinckx vr. Meert, zonder beroep. 60 jaer Schaerbeke. J. Sergeandt. wedr Bernar daglooner 82 jaer Myl beke. B. Sterck wede Steppe, winkelierster 82 jaer Zoutslraet. P. Boone man Da-Silva bedien den aen den yzeren weg le Sint-Joos-ten-Noode woonende. 4 kinderen onder de 7 jaren. C. De Haeck vrouw Seps, winkelierster 31 jaer Nieuwstraet. J. Van Branteghem, man Baeyens winkelier 54 jaer St-Jorisstraet. A. Baeyens, wede Van der Borgt zonder beroep 78 jaer Leo- poldslraet. o kinderen onder de 7 jaren. De ondergeteekende heeft de eer het publiek ter ken nis te bréngen dat hij zich voor eigene rekening als meester vergulder komt te vestigen. Alle artikels die den verguldersstiel betreffen bijzon der voor de versiering van kerken, autaren, kandelaars, troonen, lijsten van Antepenihums, schilderijen, tabel len enz worden door hem met de grootste zorg uit gevoerd. Een magazijn, bevattende eene rijke vërzameling tot versiering van''zalen en spiegels van alle slach, is geo pend, ter bezichtiging van eenieder Hij hoopt door de goede hoedanigheid, de zorgelijke uitvoering, en de geringe prijzen zijner werken de gunst van bet publiek te verwerven. Alle verzendingen zullen met de grootste omzichtig heid geschieden. Albertiïs 'CRUSENER, Koeislnat, 6, te Mechelen, PRYSSC DIETING Op MAENDAG 6 JULY <868 (/yhde2"« Karmis- dag) ten 3 ure namiddag ter hei berg genaemd Ue Mechelaer by d'heer Eduard Pyck, te Aelst aen de Verkensmerkt. De pryzen zullen beslaen in Geldvogflen en eene Schoone Hesp, gratis vooruytgegeven op den Op- pervogel. te Aelst Schaerbeke en Holslade. Op Woensdag 17 Juny 1868, om o ure namid dag, op eenen Meersch groot 1 hectaer 34 aren, tegen de herberg den Keyzer, behoord hebbende aen wylen den heer Cb* Eobus, thans aen JulV. wedc Javaux. Door 't ambt van den Notaris Jh. VERBRUGGHEN. Op DYNSDAG 16 JUNY 1868 ten 1 ure na-middag le Aelst op het Beggvnhof voor den huise lest be woond geweest door Jufvrouwen De Gendt. Door 't ambt van deu Notaris VERBRUGGflEN, te Aelst.

De Denderbode | 1868 | | pagina 2