22le Jaer. Zondag, 21 Juny I BOB. i\" 1 140. VERTREKUREN UYT A EEST !YAER VERTREKUREN UYT VOLGENDE STATIËN 6 FRANKS 'S JAERS. Zou dit zoo gaen? KIESCHRONYK. Bureaucratie. ELK ZYNE BEERT. Maer....... Onderlusschen. Maer nog iets, EN DENDERBODE Dend S-Ï0 1-20 8-36 1Ï-2S 3-13 6-20 i Gend, (6-OS vrvdag) 7-' 6 E 8 34 8-S5 12-25 Eokeren 5-201-20 8-36 12-ÏS 3-43 fi-20 12-40 3-17 G-20 6-41 9-26 Brossdl. 8-0" 8-35 E(1 23 k1) 9-43 11-58 12-22 Brugge, Oslende, (E 7 06). 8-55 12-46 6-41 2-50 5-48 E (leHe 3° k') 5-53 8-35 8-55 Doornyk, Kortryk, Moescroen, Kyssel (langs Mech. 5-20 7-20 8-00 8-35 E(1 2 3 kl.) 8-36 1 Gend) 7-06 (EDoorn. uitg.) 8-55 12-46 3-17 9-43 E 11-58 2-50 3-13 5-53 6-20 8-55 E 6-41 ftniw. 5-26 7-20 8-00 8-33 E 8-36 9-43 E 11-58 i| Doorn Ryss. (langs Alii) 8-00 0-00 Ath 5-53 2-50 3-13 5-53 6-20 8-55E EE alleenl. tot Korlryk Zaterd. Zond. on Wof-nsd. Iieuv. Threnen Luyk Verv. Camden. 5-20 (7-20 fj Ninove, Geersb. Alh, 6-10 8-00 11-58 2-50 5-53 8-35E)8-36 9-43 12-22 3 13 (6-20 le2ekl. 1 (8-55 Ninove.) van Thienen) gj Berger;, Quiévrain, 6-1 f 8-00 11 58 2-59 5-33 VAN ANTWERPEN NAER: Lokeren, Gend, 3-00 7-30 9-00 11-00 2-00 4-00 E 6-00 7 30 VAN GEND NAER Lokeren, St-Nicolaes, Antwerpen, 4-40 7-20 9-30 10-50 2-30 4-20 5-35 845. Te Lf.wb staen al de konvoys nytgenomen de Expres. Te Idegem en Santbergen slaen ■■al de konvoys. - Te Gyseghem staen stil al de konvovs. Te Denderleeuw staen al de konvoys uytgen.de vertrekken van Brussel 6-30 8-15 12-06 6-00 0-1)0 en uyt Aelst 8-35 5-38 5-48 U-00. Vertrekuren uyt Denderleeuw naer Brussel 8-11 8-39 12-10 2-58 6-05 9-02 9-07. Dendernionde, Aelst, Ninove, Geeraerdsbergen, Ath, Van lokeren Naer 7-05 9 10 11-00 7-05 11-00 1-55 0-00 5 VAN ATH NAER Uulque Suum. Geeraerdsb, Ninove, Aelst, Dendermoride, Lokeren 6-55 10-30 Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst 6-55 10-30 Brussel (lang Denderleeuw) 6-55 10-30 Gend, Brugge, östende (langs Aelst). 6-55 10-30 van Ronsse naer Audenaerde, gend. 8-Ö5 11-25 VAN BtltlSSEt, NAEft Aelst, Gend, 6-30 E 1 2 3 kl.) 7-30 8-15 11-2.0 12 06 Ninove. Geeraerdsbergen, Alb (langs Denderleeuw), 7-30 11-30 2-10 VAN denderMönde Naër Brussel (langs Aelst) 7-30 11-33 00 Aelst 7-35 9-55 11-33 00-00 2- van brAiNE-Lë-comtë naEr Enghien, Geerardsb, Sottegem, Gend, 6- van gend naer Soltegem, Braine-le Comte, 1-55 5-00 7-30 -00 (7-30 Ni hove 145 4-36 7-50. 1-45 4-36 7-50. 1-45 4 36 7-50. 1-45 4-36 7-50, 3-20 4-25 8-22 !-l0 5-15 6-00 8-20 5-15 (8-20 Ninove 00 2-94 5-30 8-00. 24 5-30 8-00 0-00. •51 11-04 4-07 7 55 6-10 0-00 3-25 0-00 DE LIST:VAN LADY COURTHOPE. Den nvan keerde zich slilzwyzend om, om hare beve len len uytvoer te brengen toen hy echter de deur had bereykt, keek hy nog eens rond, en voor een oogen- blik ontmoette zynen blik den haren, voor één oogen- hlik slechts; maer er la» zulk eene zonderlinge onheil spellende uytdrukking in dien blik, dat zy er van sid derde. Voor dat zy van den eersten schrik bekomen wag en eer zy kon spreken, of zelfs denken, was hy reeds verdwenen. Wat zou dit te beduyden hebben Zy had reeds lang geweien dat hy haer geen goed hert toedroeg, dal hy haer beschouwde als eene indringster m het buys van haren echtgenoot, en dat hy zeer belee- digd was over de streuge berispingen en ernstige be- drcygingen, die zynen meester hem had gedaeu, toen hy zyn oneerbiedig gedrag tegen over haer bemerkt had, Reeds lang kende zy den afkeer dien hy haer toe droeg, maer nog nooyt had zy dien zoo duydelyk op zyn'gelael gelezen als nu. Zou hy ook iéts kvyaeds in 't*gedacht hebben Zou zy heii( niet volgen en haer bevel wedef intrekken En daer glimlachte zy weder over haren overdreven angst en hare bezorgdhe-yd. Was Marston niet reeds dertig jaer lang eenen trouwen dienaer van Sir Richard geweest, en zou hy hem dan nu 9nlrouw worden. Neen, wel kon er vrees bestaen voor dat bergpad, mper dep opden vertrouwden be dienden behoef.de geen vrees le veroorzaken. Zy zat. nu stil te luysteren4 en binnen een half uer hoorde zy, hoe de hoeven van zyn peerd op het pad van kiezelzand weêrklorikeh. Zy boorde echter niet hoe hy binnen smonds prevelde, lerwyl hy een blik sloeg op de ver in het brandende kamp van Beverloo voor eene maend in slof, mul en hitte moeten gaen exerceren of met de Jen- nemie van zestien ponden zwaer spelen, en zich daer aen nutlelooze afmatting^ aen geweldige vermoeyenis en aen al de gevolgen van die onbelilelbare dwaesheyd moeten ondervverpen. En myne affairens, zal den handelaer zeggen En myn huyshouden, zal den famillievader vragenEn mynen winkel zal den neeringdoener uytroepen En ■onze studie, zal den notaris en den advokaet jammeren, wat zal er binst die maend meö gedaen worden 0 gv onnoozele sullen, zal 't liberhatersministerie zeg gen, wel g'en moogtdacr allemacl niet op peyzen 'T is voor 't vaderland dat ge gaet zweeten en zwoe gen Gy, huysvader, laet uwe kinderen maer met moeder alleen lioehhen en loebben, 't en zal maer alle jaren nen keer zyn voor eene maend,'t is de moeyte niet weerd om van te spreken, allous marche, porlez amiescroiscz-el en zoo voorts....... En gy, koopman, gy, winkelier, gv, neeringdoener, gy, advokaet, notaris, landbouwer, iiovenier enz. wel maekl eens zooveel komplimenteu niet, sluyl uw kan toor, sluvt uw magazyn, doet uwen winkel loe, smyt uwe schup, pik en braek aen kant, 't en is maer voor eene maend, en maer alle jaren nen keer, ge zult gy ook mogen porlez armes, croiscz-el, présentez armes en par le flanc gauche spelen. Is dit niet plezierig En daerby krygt gy alle dagen ratatou inslag en raiatou scheerdrned En ge zult. ge daer durven tegen re- klameren Wacht eens een beetje, 't is hier te zwygeti, zulde, of in 't cachotKiestG'hebt voor 't liberael ministerie gekozen, dit is nu 't gevolg van uwe stemming, dit is de belooning die u voorzegd isZwygen en portez armes of in 't cachot. Ja, zoo zal 't gaen, en dit zult gy ondervinden, gy, dwaze kiezers, die voor de liberhatersknikkebollen ge stemd hebt. Gy hebi het gevraegd door uwe stemming, gy hebt het gezocht door uw werken voor de liber- halerskandidaten, gy hebt het gevonden hewel, hond het nu vast... Maer eene zaek is tc betreuren, ie weten dat de goeden het met de kwaden moeten bekooperi, dal de gene die er geene schuld aen hebben, nu moeten betalen voor deze die er de oorzack van zyn. Daeraen is niets te doen, daedzaken zyn daedzaken, maer 'l zal ten minsten wel besteed zyn voor de be- go?dde kiezers die aen het militarismus, aen de bloed en- millioenwet gunstig hebben geweest. Zy wisten dat de conscriptie de ongelukkige werklieden, de kleyne landbouwers, de geringe burgers ging verpletteren, zy hebben geene nota gehouden van een3 anders onge luk, welnu, zy zullen door hunne eygene ikzucht ge straft worden wils met 't meeste regt van de wereld den düym leggen. Hunne onbeschoftheden en brutaliteyten, zult gy moeten verkroppen om u geene ergere zaken op den hals te trekkenZiel dus wel uyt uwe oogen, want heeft de garde civiek tot nu toe een onnoozel kinderspel ge weest, 'z en zal geen onnoozel kinderspel blyven. inte gendeel zy zal eenen zoo ondragelyken last worden* dal ge zedikwils zult vervloeken en verwenschei). Kiest gy integendeel gemaligde, IrefTelyke en gewe tensvolle persoonen voor officieren, ge zult hy deze troost, verligting, onderstand en goeden raed vinden. Deze zullen u, desnoods, tegen de willekeurigheden en kwelzucht van boogere overheden beschermen en voor u party trekken. Want ge moet wel Welen dal er, buylen uwe eygene officieren, nog andere mannen over u gezag zullen voeren, en deze zullen 't kinderspel van de garde civiek niet verslaen gelyk hel lot nu loe ver- staen is geweest. Wy willen hier niets meer zeggen, ge verslaet ge noeg wat wy bedoelen vveest dus op uwe hoede, gardecivieken, luyslorl naer den goeden raed dien wy u geven, kiest gy Ireflelyke vrienden, deftige persoonen die alle vertrouwen weerdig zyn, gy zult IrefTelyke, deftige en brave officieren hebben. Kiest gy andere, ge zult ook andere hebben, maer in dit laelste geval, wachl u van le klagen als gy de grootste redens van klagen zult hebben, want men zal u 'met regt toeduvven 'l is wel besteed, g'hebt kwellingen, hairklieveryeu, chicanen, onregt en brutaliteyten gezocht. Te Brugge zyn door de doctrinairen dé schail- delykste baldadigheden en geweldenaryen ge pleegd tegen priesters, tegen onafhanglyke libe rale gazetschryvers en catholyke kiezers by zoo verre, dat men nog nooyt iets dergelyks te Brugge gezien heelt. En met dit alles nog maer op eene schreeuwend onwettige wyze eenen en kelen kandidaet langs eene dakvenster in de kamer krygen, is een droevig vooruytzigt voor het liberhaters-doctrinarismus te Brugge. Om te Veurne eene kleyne meerderheyd te krygen, heeft het maponniek doclrinarismus al de veeren van 't ministerieel, gouvernementeel en bestuerlyk-machien moeten doen spelen. Spvts de wet op het kiesbedrog, zyn er alle soorten van wetschendende middels gebruykt, laster, logen en versmading zyn met gMieele reessems en manden tegen den catholyken kandidaet ver- spreyd. Slempparlyeri, gaeyschietingeri, smul- feesten van allen aerd waren aen 't order van den dag: hooge ambtenaers, rekenende op de straf- feloosheyd, hebben al hunnen invloed gebruykt ten voordeele van den liberhaterskandidaet. üilet een woord, men zou zich moeyelyk een denk beeld maken van 't geen in 't arrondissement Veurne is gepleegdEn de liberhaters komen dan wetten maken op het kiesbedrog..... Schan- delyke huychelaiy 1.... Te Nivelles was 't van den zelfden derden. Daer nogthans hebben meest al de steden van 't arrondissement de meerderheyd aen de catho lyken gegeven. Eenige buytengeineentens, onder de drukking van de liberhaters grondeygenaers, hebben de liberhaterskandidaten er door gehaeld. Hadden de catholyken er georganiseerd geweest, 't was met het maconuiek doctrinarfsmus te Nivelles gedaen. In het toekomende zal de catho lyke party, geleerd door de ondervinding, weten wat er te doen staet. andere gekozen, omdat zy wist, dat de moeder van haren echtgenoot er ook vroeger in gewoond had, en er dus voor hem dierbare herinneringen aen verbonden waren. Den hoogen schoorsteenmantel mei zyn zonder ling snywerk, de zoldering versierd met vremdsoorlige schilderyen van nimphen en cupido's, de ouderwelsche meubels, hel ledikant met zyn hoog verhemelte, dit alles gaf de kamer een somber aenzien; het vuer brandde echter helder en wierp zyn schynsel op de damasten draperiên, tervvyl de keersen, die op de tafel en het toilet stonden le branden, al de hoeken der kamer ver lichtten. Toen Lady Courthope binnentrad, kwam hare kamenier uyt eene deur aen het tegenover gestelde gedeelte van de kamer, welke naer een kleyn kleed kamertje leydde. Hebt gy lang gewacht, Hester vroeg de Lady, op hare vermoeyde oogen lettende, gy ziel er zeer af gemat uyt. -o Neen. Mylady, ik ben pas hier gekomen; Anne en ik zyn deu gehet len avond in de werkkamer bezig ge weest, en dit veroorzaakt my allyd zware hoofdpyn. Arm meysje, zeyde hare meesteres medeiydend, gv waerl ook meer gewoon om koeyen te meiken dan' om altyd over naeyvverk gebogen le zitten. Doch heb maer goeden moéd, Hesier, hel zal mei der tyd wel heter gaen. Zyn de anderen reeds naer bed gegaon Allen, behalve Stephen, Mylady, dien hoorde ik daer juyst nog in de voorzael heen en weder stappen. Zeg hem dat hy niet naer Sir Richard behoeft le wachten. Hy is nu. naer ik hoop. veylig en wel te Ghe&ler. Hy moet de rivier nog doorwued hebben, ler wyl het nog mogelyk was. Te Brussel gaen 800 onafhanglyke kiezers eeae. nieuwe kiesmaetschappy inrigten tegen het doc- trinarismus. Men prolesteert g'iieePt land door tegen de kiezing van Brussel. Er zyn by de veer tien duyzend kiezers, wuervan naüwely'ks dry duyzend deel aen de stemming genomeu 'hebben, en dit wel om dertien volksvertegenwoordigers le kiezen Op te Brussel, catholyken eu ouaf- hankelyke stemmers, moed, eendragt, werking en vlyt, en met d'eerste occasie slaet gy g'heel '1. verkwisting- en- verderfpolitiek van 't mapon- niek gebroed in duygen. In de kiezingen van Brugge en Yperen zyn er dingen gebeurd, die grootelyks doen twylelen, wie den echten gekozen is: te Brugge, den heer Vande Walle of den heer de Vrière te Yperen, den heer Van Renynghe of den heet Van Merris. Het geval te brugge hebben wy reeds doen kennen. Te Yperen is het volgende gebeurd: de vol strekte meerderheyd was 1000. M. Van Merris be kwam 1013, en Jl. Van Renynghe 1003 stemmen. Beyden 'hadden dus de volstrekte meerderheyd behaeldmaer in de 1- en i' bureelen zyn er vyf- tien stemmen vernietigd, omdat ze nevens den naem van den heer Van Renynghe het woord burgemeester, behelsden. In het 2' bureel, integendeel, heeft Men ver; scheydene liberale briefkens aenveerd, die het; zelfde opzichtens den heer Beke, burgemeester te Yperen behelsden. De vyftien stemmen, die M. Van Renynghe niet aengerekend wierden, waren nogtans geldig, want, men mag volgens de wet van 19 mey 1867, de hoedanigheyd van den kandidaet in het stem- briefken vermelden. Daeruyt volgt, dat M. Van Renynghe wettig gekozen is. Mogten wy, zegt 't Vlaemsche Land, het minste vertrouwen hebben in de onpartydigheyd der Kamer, zeker is 't dat, in hare eerste zitting, de heeren Van de Walle en Van Renynghe als leden van het Parlement zouden aenveerd wore den want zy zyn de echte gekozene van de meerderheyd der kiezers. Het kan niet ontkend worden dat het doctri naire ministerie, tydens de laetste kiezingen, eene groote drukking op de kieskoipsen heeft uytgeoefend, en geene middelen, hoe oneerlyk ook, heeft ongebruykt gelaten, om zyne tegen strevers overal neer te slaen, het gansche land door, maer byzonder te Antwerpen, dat bolwerk der gemeentelyke vryheyd: De bureaucratie, ziedaer eéhen der groote hef- boomen van het ministerie. Wie zou het geloo- ven? wy bezitten in Belgien niet minder dan 17,000 burgerlyke geëmplooyeerden, dat is zoo veel als in Pruysen en in Rusland, twee mael meer dan in Holland en dry mael dan in Enge land. De attributien van den Staet zyn hierop eene zoo onrustbarende wyze aeugegroeyd, dat zy eene menigte zaken en belangen omvatten, die overal elders aen het vrye initatief der burgers zyn overgelaten Of wanneer het wdtef reeds gewasseii was, had liy Slechis slroom-afwacrts te ryden lot aen de sleenen brug' digt by het huys van mynen vader, zeyde het nieysje. De brug, ik heb niets van feene brug Vernomen! sprak Lady Courthope Hel is by het oude klooster, het zal ongeveer op dry mylen afslands van hier zynmaer Sir Richard weet hei wel. En heeft Marston het dan vergeten, zeyde liaré meesteres peynzende. Hy heeft niet van hel doorwaden gesproken. ant woordde Hester, hy zeyde slechts dat hy Sir Richard achterna reed. ls hy nog niet terug gekeerd vroeg Lady Court hope haestig. Neen, Mylady, hy zeyde ons Wdniieer hv Sii Richard niel ontmoette, zou hy in den Gouden Hoorn overnach ten. Daer heb ik hem geen verlof toe gdgeveh, fceyde Latly Courthope, terwyl men uyt haren loon köh opma ken, dal zy verbaesd was en zich beleedlgd gevoelde over deze hnndelwyzé. Ér volgde nu een lang stilzwygen, terWyl Hesleé zaolukons heen weder ging en hare meesteres by het onlkleeden behulpzaem was toep zy echler niel het nachigewacd en de fliiweele» pantoffels aenkwam, zey de Lady Courthope op vriendelyken loon ik zal dal wel alleen aentrekkeh, en ik kan voor van ayond my zelve wel helpen, ga gy nu ter rusfe en slaep UWe hoofdpyn uyt. (Vervolg later.) Alwie een abonnement neemt aen den rtenderbode, voor het volgende jaer, zal dit blad kêsteloos oni>- vangen lot 48ten July aenslaende. AELST, DEN 20 JUNY 1868. Nu dat de kiezingen voorby zvti en dat den doctrinai ren haspel wederom vast opde staetskussens zit, mag men erzich aen verwachten, dat de bioèd-en-millioenwel op het leger hare bekrooiwug zal ontvangen. De Hberhalers-doctrinaire kalkoenmeerderheyd der Kamer had legen den wil, tegen den dank des volks, oene verpletterende verzwaring dei? militaire lasten ge stemd zy had er niel naer gezien jaerlyks twee duv- «cnd familiën MEER met den rampzaligen, hloedimpost Ie treffen, al jaerlyks twee duyzend jongelingen MEEU naer de kazernen le slepen, iets wal niel genoeg door 't laud is verslaen geweest, en namelvlt niel door den be goed den burger-kiezar, die er zich wévnig om be kommerde, dewyl hy mei eenige houderde franks zynen zoon kon vryk'oopen, en overigens dacht dal den selirooinelyksten last op de kleyne burgers, op de kleyne landbouwers en op het werkvolk drukte. Maer de beurt van den begoeclden burger-kiezer zal wel komen. Hebben de liberhatersminisiers zich niet overhaest om aen den begoedden burger-kiezer seffens v.vnen tour le geven, 't is dat zy daervoor zeer gegrond- <le redens hadden. De hervorming der burgerwacht doen stemmen vdor de kiezingen, ware eene overgroote onvooreigtigheyd voor 't ministerie geweest, het zóu de be goed de bnrg'ors-kiezers hebben doen schreeuwen en rek la meren, hél zou aerzelver stemmen verloren heb ben en overal zouden zyne slaven onbcrmherliglyk afge kookt zyn geworden. Dat de kleyne burgers de ougelnk- fcïge werklieden jammerden en reklameerden, dit trok het ministerie zich niet aen, deze hadden immers eeen stemregt en konden den liberhalersjiaspel geen bwaed •doen...,-.. Nn heeft ministorie geen redens meer zoo behoed^ zaem of voorzigiig te wezen. Dus zal het by de opening van den aensta'en'den welgevenden zillyd maer effenaf door zyn kalkoentroepke het wetsontwerp doen stem men dat het met zooveel zorg in de mouw gehouden had. Hel hoogst belagchelyk burgersoldaetjespel, alias de garde civiek, zal groudiglyk hervormd worden. Dit tot nu toe zoo onnoozel spel zal op eenen gansch militairen voet worden ingerigt, en zoodanig ingerigt, dat het maep weynig meer zal le benvden hebben aen de pruys- sische Undwehr't is te zeggen dat, als de groote bloed- bazen van Europa eens goeste krygen om een half milüpen of een g'heel millioen menschen voor kanons- vleesch te doen dienen, de gardecieven van Belgiën aen dit geyaerlyk spel, met of tegen dank, zullen moeten deel nemen. Dal zy dit maer wel. onthouden, zy zullen ondervinden dat zulks niet is om meè te lagehen. Zal de hervorming der garde civiek een ander be- zwaer bybrengen dat voorzeker niet al te zeer in den smack van vele zal vallen. En welk is dit bezwaer Wy zullen 't maer eenvoudig weg afgeven, opdat el keen het wel zou verslaen, en zyn er liberale heetekop- keu die het nu niet willen vatten, zy zullen later ge dwongen worden het te verslaen als de ondervinding hun daertoe zal pramen. Nu dan, als de garde civiek op militairen voet zal in gerigt wezen, zal zy alle jaren in eene vestingsstad of Ja, er is nog iets, en 't is nog iels bezonders, waerop wy de ernstige aendacht der gardecivieken inroepen. Morgen zondag, 21 juny, is 't kiezing van al de offi cieren der burgerwacht. 'T is nu, garde civioken, dat gy moet wel uyt uwe oogen zien en honderdmael uwe stemming overwegen, want gy alleen zult er de verar.t woordelykheyd en de gevolgen van ondergaen. Kiest gy voor hooveerdige liberhaterskwanten, voor brutale stvverikken, voor kerels die noch van God noch van zyn gebod weten, die voor niets goed zyn dan om le zwieren, le drinken, te vloeken, le tieren en de beest te spelen, ah, gardecivieketi, ge zult eene roede maken om u eygenzelve op de vreedste wyze te geesselen. By zulke jannen immers zült gy vruchteleos gematig- hèyd, onpartydigheyd, niededoogen of onderstand wil len vinden. In menige gevallen zullen zy u den düyvel aendoen en u zoeken te kwellen en te plagen, zoodanig dat gv meermaels uwe eygene stemming zult beklagen en vermaledydenEn nogtans, zy zullen uwe overste wezen, ge zult er altyd moeten voor zwygen, en dik- lichle vensters van het woonvertrek Zy had my wel willen tegenhouden als zy gedurf had, maer zy kan my biet tegenhouden. Er zal van nacht eene sclirikkelyke afrekening plaels hebben, voorde minachting waerin zy my by Sir Richard heeft gebragt, en er klonk iets gelyk eenen vloek tusschen zyne landen. Lady Courthope, in gedachten verzonken, met de oogen op de flikkerende vlam in den haerd gevestigd, en de handen ledig in den schoot liggende, bleef verder ongestoord, tot dat ongeveer twee uren later, Stephen binnenkwam, om haer le zeggen dat het avondeten ge reed was. Zy vroeg hem, terwyl zy opstond, of den storm nog steeds woedde. Neen, Mylady, den storm is voorby en de lucht weder helder. «Zy ging naer de vens ter, schoof de gordynen weg, en zag werkelyk dat. de wolken waren weggetrokken en dat de maen helder scheen over bosch en heuvels Marslon's togl zou dus noodeloos wezen en Sir Richard was nu veylig. Zy was eenigzins gerust gesteld, en ging met eenen liglen tred naer het eetvertrek. Den avond ging verder rustig om de groote klok boven de stallen had reeds lang negen uer geslagen, en den wyzer naderde reeds hel cyfer van tien, toen Lady Courthope, na haer borduerwerk, waerinede zy zich na hel avondeten had bezig gehoudeu, bedekt te hebben, zich naer hare slaepkamer begaf Het was eene groote luchtige kamer in den westelvken vleugel van het gebouw gelegenver verwyderd van den trap en aen hel eynde van eenen jangen gang, waerop verschillende zvdeuren geleydden naer vertrekkeo, die voor het oógenblik niet"gebruykt wierden. De jonge vrou\v iiad deze kamer boven alle

De Denderbode | 1868 | | pagina 1