Eene vraeg. lyk in gewyderi grond niet begrave? Om in ge- wyien grond te mogen begraven worden, is liet niet genoeg dat men zich by de eenvoudige men schel) voor goeden christen doe passéren Als Judas zynen Goddelykeu Meester verraedde door eenen kus, wilde hy zich ook voor goeden christen .doen passeren, en uogthans, wie zal aerdig vinden dat Judas in gewyden grond niet begraveu ligt 'T is waer, Christus zegtBemint elkander Oordeelt niet en gy zult niet geoordeeld worden. Maer Christus zegt ookÜie naer de kerk niet luystert, dat hy voor u zy als eenen heyden en eenen publikaenChristus heeft verboden van eenige hoegenaemde gemeenschap te hebben met zulke gasten, ja zelfs van hun goeden dag te zeg gen. Het Vi'rbondszee\evaevke zal wel doen beter gebruyk te leeren maken van de H. Schriftuer. 'T ventje riskeert van er leelyk gestaen te hebben voor de deur van den hemel, indien liet geene betere beweegredens vind om Sl Pieter te over- tuygen dat het regt heeft van binnen te komen. Of zou 't francmayonsknaepje misschien liever naer den francmac-onshemel gaen 'T zou daer zoo nauw niet steken. De Verbondsjaxmen geven eenen raed aen MM. Van Wambeke en Verbrugghen om de groote poort der vryspreking voor hun open te doen. En welk is dezen raed Niets zoo gemakkelyk, zeggen de jannen die heerer. hebben maer eene civile aktie tegen Boey- kons in te spannen O die slirnmerikken Zouden zy ons niet willen bewyzen dat het volstrekt eene en zelfde zaek is voor eenen catholyken te verschynen voor regters in roode togen en voor eenen jury, of te versehynen voor regters in zwarte togen en zonder jury?Van dit bewys zal misschien afhangen of de heeren Van Wambeke en Ver- brugghen den raed van 't Verbond zullen volgen of niet. Den achter de gordyn verscholen nydigaerd ayt 't Verbond kan zyn bitter en afjonstig spyt niet verkroppen over het verhael dat wy meege deeld hebben van de triomfantelyke onthaling welke de overgroote meerderheyd, om niet te zeggen de algemeenheyd onzer inwooners, aen MM. Van Wambeke en Verbrugghen gedaen heb ben. Den laffaerd loochenhonbeschaemd de waer- heyd, omdat deze hem en zyn walgelyk kliekske verplettert. Maer geheel de stad is getuyge dat wy niets overdreven hebben, en al loochende den kaelgemanierden nydigaerd nog zoo sterk, daedzaken blyven daedzaken en deze wischt men zoo gemakkelyk niet uyt als 't kryt waermeê zommige bazen hunne kalanten op de kelderdeur schryven. Ten andere, aenstippen dat de onbe schofte loochening maer komt van eenen nydigen lomperik, dit is genoeg gezegd, de weerde der loochening is dan al gauw gemeten, gepast en gewogen. Om aen zyne walgelyke loochening eenen schyn van grond te geven, is den laffaerd boven dien nog zoo schaemteloos, dat hy onze woorden en onze appreciatien schandelyk vervalscht en ous doet zeggen 't geen wy niet gezegd hebben. Dit alleen is het klaerste bewys dat wy niets anders dan de waerheyd verhaelt en daerdoor misschien wat te hard met den duym op de kankerwonde van 't nydig hert des lomperiks gedrukt hebben. Wy verheugen ons over. dien uytslag, wy had den er ons aen verwacht, want gelyk den vogel is, zoo legt hy eyers, nen koekoek en zal immers geen sysken voortbrengen. Hoe komt het dat er gedurende den dag eenen politieagent in of ontrent de Klapstraet is om de kieyne kinderen, die met eeri papierken aen eenen draed of met een kaetsbol spelen te verschrikken ofte doen vlugten, terwyl des nachts, de bewooners der Klapstraet in hunnen slaep onderbroken wor den door een zeker welbekend slachvan ruststoor- ders Dan trekt men aen de bellen, dan bemorst men de deuren. Nu tusschen zondag en maendag ontrent dry uren des morgens zyn die ruststoor- ders komen tamboeren met stokken op deuren en vensters op eene andere deur hebben zy met eenen steen geworpen, om het slot te doen springen. minste den schyn daervan aen te nemen. Ofschoon zy zich altyd op den achtergrond plaetst, is even wel heerschziichl een harer karaktertrekken. Geef haer daerin toe, want. waerlyk 't mag ous niet on verschillig zyn of zy ons genegen blvft of niet. Ik heb u immers reeds meermalen gezegd dat tante Mietje, volgens uws vaders berekening, een zeer groot vermogen bezit, waervan gy den vermoede- iyken erlgenaem word, zoo ge hei slechts verstan dig en met doorzigt aenlegt. -Geef hare eygenzin- nige nukken toe, spot niet met hare zonderlinge manier of ouderwetsche kleedy en toon haer vooral eerbied en ontzag. Ge zult in de wereld nog zoo dikwerf wat opreglheyd moeten opofferen, en vriendschap of achting huychelen, om op eene andere wyze tol uw doel te komen. Welnu, ma best, ik zal uwen raed volgen en tante Mietje oniniddelyk deelgenoote van 't nieuws maken, was het antwoord. Hy had zich by dien raed zyner moeder welligt herinnerd, dat zoo eene kieyne opreglheyd of huy- chelary hem tegenover tante Mietje weynig moeyte kostte want, wanneer hem op nienwjaersdag en zyn geboortefeest, de eeuige dagen wnèrop tante Mietje zich in den prachtige» salon zyner ouders vertoonde, het welkome tienguldenstukje uyt hare magere, knokkerïgp vingers in zyne kin derhand wierd gestopt, had hy zyue tante'iuimers steeds zoo lief' en innemend toegelonkt en hare Lieenige wangen zoo hertelyk gekustBegreep hy dus als kind zyn eygen belang reeds zoo goed, zou hy dan als volwassen man nog minder schrander- heyd toonen Moeien de inwooners der Klapstraet zelve wacht houden om hunne huyzen te beveyligen, is et daii eene politie noodig Den Uien Public had op eene scherpe wvze de begraeliiis van den brusselschen vrydenker N. Colard over den hekel gehaeld, en vooral den gek gehouden met de beesten koppen die den lyk- vvagen versierden. Die vryheyd mishaegde aen den Journal de Gand, en schuymbekkend van colèrewerpt hy eenen hoop scheldwoorden naer dat afgryslyk blad, welke den Bieri Public nu zeer gepast beant woord met de volgende bemerkingen Luet ons eens zien, kampvechter van het vrye onderzoek, en maek u toch zoo kwaed niet Weihoe gy bespot dagelyks den catholyken eeredienst gekende en toegèjiiychte hoofdman nen beschuldigen de Catholyken dat zy eenen meelklont aenbidden zy beschimpen de heyligen met den scheldnnem van hemelsche Arlekyns En wy zouden 't recht niet bezitten uwe begraelnis-comedieri te beoordeelen, en te zeg gen dat gy, in plaets van het Kruys, zinnebeeld en waerborg van hoop en onsterfïykheyd, op uwe doodkisten slechts de bedroevende zinnebeelden van nietigheyd en dood zonder herleving weet te plaetsen Het vry onderzoek is voor u dus maer het recht tot beschimping, en men zou de contrasten, die u hinderen, stilzwygend moeten voorby gaen, juyst omdat die u verourdeelen Welaen uwe kerk hof-redeneerkunst ont roert ons niet in 't minste. Wy weten, welken eerbied men aen de dooden verschuldigd is doch wy weten insgelyks welke waerlieden men den levenden moet doen hooren, en al de Colards der wereld zullen ons niet beletten die waer lieden te verkondigen. Tot het volk, dat gy met uwe goddelooze leeringen wilt verderven, zeggen wyWat hebt gy liefst op het graf uwer'ouders 'en vrien den het kruys van den Christus, ofwel eenen herten- of- ossenkop Des te erger voor u, heeren Solidairen, maer des te beter voor belgien, als het openbaer ge weten, getrouw aen de Kerk, uwe goddeloos- lieyd en dezer onedele zinteekens veracht en verstoot Logielt der liberhalers in zake van vaderlands liefde. Als een catholyk dagblad de verdrukking uyteendoet waeraen de catholyken in ons land onderhevig zyn, zich verzet tegen zegevierende ongerechtigheyd der liberhalers, en de Belgen op wekt om zulke slaverny niet langer te blyven dul den, zonder evenwel onwettige middelen aen te pry- zen, dan schryven de vadet landsche libersliaters n De catholyke bladen geven ons alweder een stael- ken hunner vaderlandsliefde. Alsof de vaderlands liefde bestond in het kwaed dat Belgien naer den ondergang leyd, te verbergen en te verbloemen, en niet veel meer in hetzelve bekend te maken, 0111 het vaderland, als |iel nog tvd is te redden Hoe verbrand het woord vaderlandsliefde uwe lippen niet Weet gy niet dal de helde tot de algemeene belangen niet kan beslaen met de ikzucht en de evgenbaet en inet de overdrevene liefde tot eene party en zyn eygen voordeel? Nu den partygeest en de zelfzucht zyn wel uwe lieer- schende driften want uwe bazen behouden schier al de openbaie ampten voor hunne blinde aeuhan- gers en siuylen al hunne tegenstrevers stelselmatig buyten. Gy hebt schoon te pochen op uwe vader landsliefde met de liberhalers te bewierooken en de catholyken uyt te schelden, gy weet wel dat dit heden eene winstgevende oefening is. en den wpg baent om aen het kasteel van slaet of gemeente te zitten. Integendeel de waerheyd heden durven zeg gen is gevaerlyk, is geen vet postje en haell onfeyl- baeralde lieftalligheden der liberhalers op den- gene die het beproeft. Gy die u zoo licht stoort aen een slrooyken dat in onze oogen mocht steken, hoe legi gy d*e vader landsliefde uyt der belgische liberhalersgazelten die de samenzweerders der spaensche magouuieke officieren tegen hunne wettige koningin goedkeu ren, toejuyehen en ze opstoken oui door geweldige en onwettige middelen Spanje in omwenteling en opstand te brengen, en bloed by stroomen le doeu vergieten Indien gy als landsverradery aenziet in Belgien een ondraeglyk maQpnniek juk trachten af te werpen door onwettige en bloedige middelen, en dit door officieren die vrylyk zonder dwang ge- trouwigheydaen hunne koningin gezworen hebben? Ziel gy niet met alzoo te handelen, dat gy uzelven tegenspreekt, en zydelitiks toont dal gy en uwe bazen wel de eerste zotidl zyn om door geweld ons gouvernement neör Ie werpen, handelde liet niet volgens de inspraken der vrynielselaers Wie echter tante Mietje, doer een bvzonder toe val. eens gezien of ontmoet had, kon ligt begrype», da', men weynig eerbied voelde voor een weien dal zoo teruggetrokken en menschenschuw scheen te leven en dat derhalve Louis, den onnavolgbare» dandy, den gezochten salet-jonker, het eene over winning op zich zelveu niogl noemen, wanneer hy haer met fyne oplettendheyd en schynbare gene- genheyd behandelde. Tante Mietje was de eygene zuster van den over leden heer Roland, als de oudste had zy zich reeds vroeg een zeker gf zag over haren broeder aenge- matigd. en (oen dezen nog ongetrouwd, 't groote huys der firma bewoonde, had zy den huysselyken scepter met aristocratische niagt gevoerd. Na het huwelyk van haren broeder bleef ze in hare regten gehandhaefd, om de eenvoudige reden, dat mevr. Boland niets aengenamer was, dan de teugels van het prozaïsche luiyshoiidelyk bewind in handen der zuster te laten. Aen tante M.etje bleef de vol- komene heerschappy over keuken en kelder, zolder en wasch, mevrouw behield voor zich den gemak- kelyken zetel om te mymeren of te praten, hare kaptafel, salon en boudoir. Bovendien hadden beyde vrouwen zelve gevoeld dat tusschen haer allen vertrouwelyki-n omga»" ondenkbaer was: mevrouw Roland bleef altyd jong -en levenslustig van hert; tante Mietje was onge- twyfeld op vyf-en-veertig jarigen leeftyd ter wereld verschenen, om in haer eeuwig zwarten japon met den zwareo sleutelbos op zy, hare zwarte muts en geel, gerimpeld gelmt, den schrik der dienstboden en den bloedraed hunner misdryven te zyn. Het F!1YSDEELIAGE\. Geerardsbergen, 14 Augusly. Verleden jaer waren w'y tegenwoordig' op de prysdeeling van ons bisschoppelyk Kollegie, en vonden ze van onzen smack. Wy zyn dees jaer teruggekeerd, om te zien of de studenten den- zeilden lof gingen behalen. Zy zyn er weer afge komen met de grootste eer! Ja de zitting was dezen keer ten minste zoo luysterryk en zoo schoon als op andere keeren. De zangstukken waren van de grootste meesters. De koormaet- seliappy had voor besluerder eenen leerling uyt de Rhetorika, Mynheer Octave Stevens, wiens talent als muzikant zoo wel gekend is. Zy beeft die meesterstukken met zooveel zekeiheyd, met zoo veel nadruk, met zoo veel akkoord gezongen dat iedereen verwonderd stond. Maer liet was byzouderlyk een schoon en vooi- treffelyk drama, getrokken uyt de geschiedenis van bet eynde der middeleeuwen, dat met de grootste aendacbtiglieyd aenhoord wierd. "F zyn de Ridders van Rlioden die hun eylaud verdedi gen tegen den grooten Turk, Mahomet den Twee den. Wat sclioone, wat edele gevoelens in dit stuk wat heldenmoed De studenten hebben hunne rollen volmaekt wel gespeeld byzouder lyk onzen stadgenoot, M. Gustave Byl, die de hoofdrol moest uytvoeren. Hunne houding was natuerlyk, hunne tael zuyver, hunne uytspraek klaer en gemakkelyk, zoodanig dat men, gelyk waer men zat, alles schoon verstond tot het laetste woord toe. De acteurs wierden hevig toe- gejuycht en iedereen heeft de zael verlaten met een goed gedacht van liet Kollegie van Geerards- bergen. De ouders byzouderlyk waren ten uyl- terste te vreden overtuygd dat hunne kinderen in eene goede school zyn, en eene goede opvoe ding ontvangen 't grootste geluk dal zy hun kunnen achterlaten. Maendag lest was 't prysdeeling in h»t jonge lingen pensionnaet van den H. Alovsius te Gyse- ghem. Met eene buytengewoone voldoening heb ben wy dit letterkundig- en musikael feest byge- woond, voldoening die door liet aclitbaer en talryk publiek zienlyk gedeeld wierd vvyl de hoogst aengename cbooren en muziekstukken benevens het hertroerend drama, Sl Louis dans les fers, met eene merkweerdige juystheyd, ge voelen en verbeeldingskracht uytgevoerd wier den. Wy hebben op andere jaren bet genoegen gehad te bestatigen dat het pensionnaet van Gyseghem steeds toeneemt in bloey en in weer de dees jaer mogen wy dit andefmael zeggen en er byvoegen dat liet dooi onze achtbare geestelykheyd en het publiek op zyne ware hoogte geschat word. In de zeventig priesters benevens een uytgelezen publiek van ouders en andere minnaers van liet vry catholyk onderwys waren dit feest met hunne tegenwoordiglieyd komen vereeren en aldus bewyzen dat hel pensionnaet, van Gyseghem hun volle vertrouwen bezit en zy hetzelve, pligtshalve, tot bloey van 't catholyk vry onderwys en tot welzyn der familien, kracht- dadiglyk aenbeveleri. Dynsdag laetst beeft de plegtige uyldseling der pryzen, gedaen aen de leerlingen van het pen sionnaet van de Eerw. Broeders der christelyke scholen tot Aelst, plaets gehad. Den zeer Eerw. heer Deken van Aelst, vele pastors, onderpastors en andere geeslelyke van stad en omliggende gemeenten, deheeren Bethuue en Van Wambeke, waren met hunne tegenwoor diglieyd deze plegtigheyd komen vereeren, alzoo willende hunne groote achting en sympathie voor dit verdieiistvol gesticht betoone.n.' Verders was de ruyme zael waer de prysdeeling plaets had, met eene uytgelezene en talryke menigte aenhoorders opgepropt, welke van 'alle kanten toegesneld waren om alzoo eens te meer te be wyzen dat zy het goed en de diensten welke dit gesticht aen de religie in 't algemeen en aen de stad Aelst in 't byzonder, verschaft, weten te schatten, te waerderen, en ook nog om eene wel verdiende hulde te komen bewyzen aen deze die zich zoo edelmoedig als verdienstelyk aen bet onderwys, aen het heyl en het welzyn der jong- heyd slagtofferen. Alles is in de beste orde en regelmatigheyd afgeloopen. Het stuk Belisario, voor de Fanfaren van het gesticht, wierd met de grootste juystheyd en kunde uytgevoerd, hetgeen iedereen móet ver- staen hebben ingezien de luydruclitige bravos waermede het toegejuycht wierd. Hel tooneelstuk Col de la Mouzaia ou le tri- omphe de la foi, in twee akten verdeeld, beeft menigmael de toehoorders diep geschokt, door de treffende en zielroerende dramas welke erin minste verzuym wierd dan ook steeds door haer opgemerkt en bestraft en de overtuyging daervan hield de dienstboden zoodanig in toom, dat het huys voortdurend iri de be.ste orde was en men moeyelyk eene beter ingerigte huyshouding kou aenwy/.en. Ofschoon de grillige erftante dus, als eene vrou- welyke Vidocq, de geringste verzuymen der dienst boden betrapte en zich aen 't verkeer met den buy- tenwereld geheel onttrokken had, bezat zy echter te groote nieuwsgierigheyd om niet alles te willen vernemen wat daer buyten omging. Zy had hierin voorzien door zekeren Kees, timmerman, in hare bescherming te nemen en zyne vertellingen bedekt en behendig aen te moedigen. Doch wat Kees ook voor belangryk nieuws mogt gehoord of afgeluysterd hebben, aen welke schrik barende verzuymen zich esne of andere dienstbode ook mogte schuldig hebben gemaektop Vrydag was tante Mietje voor niemand te spreken. Dat was haren'ongeluksdag. Op Vrydag was hare moeder gestorven, op Vrydag was hare eenige zuster ten gevolge van een noodlottigen val van de trappen bezweken, op Vrydag had ze haren onvergetelyken vellen Azor verloren, op Vrydag had 'het huys Roland dien gevoelige» slag gel rollen kortom zy beschouwde dien als den noodlottigen dag haers levens en bragt dien steeds op hare kamer door. Op dien dag verkoos zy door niemand, om welke reden ook. gestoord le worden, en waegden, me vrouw Roland, noch zelfs Louis op dat bevel in breuk le maken. (Word voortgezet). voorkwamen, en menigmael gaven zy hunne tevredenheyd door blyde toejuyehingen'en luyd- ruchtig handgeklap te kennen. Hetgeen vooral in d'oogen sprong in de uytvoering van dit too neelstuk, was de ongedwongene houding, den juysten en kloeken toonval der Akteurs. De toereyking der pryzen wierd ook menig mael onderbroken door de toejuyehingen van het publiek, welke den eeneu of den anderen Lau- reaet te beurt vielen. Eyndelyk wierden de leer lingen welke bun exaeni van Geomètre-Arpenteur komen al te leggen voorden Jury van Gend, met eene kostelyke medalie bekroond. Deze medalien waren geschonken door de heeren representan ten van Aelst., welke altyd op hunnen post zyn als het er op aeukomt het catholyk onderwys aentemoedigen, te ondersteunen of te bekroonen. Iedereen betuygde zyne voldoening en tevre denheyd zoowel over de aengename oogenblikken welke men kwam te passeren als over deo spoe- digen en grooten vooruytgang van dit reeds zoo bloeyend en vermaerd gesticht. Den dag daerna 'beeft de prysdeeling onzer vrye school, ook door dezelfde eerwBroeders besluerd plaets gehad. Ook hier was eenen grooten toeloop van aen hoorders, en ook deze plegtigheyd wierd met den besten uytslag bekroond. Zaterdag beeft de jaerlyksehe processie van 0. L. V. Hemelvaert 'plaets gehad. Begunstigd door een allerprachtigste weder, heeft zy onge stoord haren gewoonen omgang kunnen doen. Eene ontelbare menigte volgde eerbiedig en in getogen liet Allerhevigste Sacrament. Deze pro cessie was als de voorgaende met den meesteu luyster en pracht omgeven, en eenieder had zyn best gedaen om door alle mogelyke versierseis, hulde en eerbied te bewyzen aen^Dezen wien all,® hulde en eerbied toekomen. Men leest in 't Vlaemsche Land Vrydag heeft de correktionr.ele regtbank van Brugge zich bezig gehouden met de zaek der heeren Leo Maus, Eduard Neut zoon en Ed Strubbe, betigt van den burgemeester Boyaval uytgejouwd te hebben lydens de willekeurig® aenlioudingen die op 21 juny Jaeistlede» op den Burg plaets hadden, ter gelegeülieyd den evan gelische predikatie. Een enkelen getuygen is komen verklaren dat M. Ed. Neut geroepen luid, en twee anderen heb ben op de stelligste wyze verklserd dal hy zynen mond niet geopend liad. Langdurig beeft den voorzitter der regtbank ben oudervraegd, en ou der den eed dien zy gedaen Jiuddeny zyn ze in hunne verklaring blyven volhei-den. Niettemin beeft de regtbftfik de heeren Maus en Neut veroordeeld tot 100 franks boet I Daer over keeren wy later weder. De koi'reki.ionneie regtbank van Antwerpen heeft beslist dat het leyt van wegens eenen agent van militaire plaetsvervanging de verbintenis aengegaen te hébben als plaeti.vervaiiger in 't leger te dienen, van in deze lioedaniglievd, sommen geld getrokken te hebben en van te verdwyne» op liet oogenblik der inlyving, zonder de som terug te keeren, welke men m afrekening had ontvangeny een misbiuyk van vertrouwen uvtmaekl. door le t art. 490 van het strafwetboek voorzien. Verschey- deue persoonen die zich in dit geval bevonden zyn veroordeeld geweest veranderende van ééa® maend tot vier gevang en eene boet van 26 franks, als ook de leruggael der sommen die zy ontvangen luidden. Al de beschuldigden van de onlusten der maend Maerl, in de omstreken van Charleroy ge pleegd, zyn vrygesproken. Deze vryspreking is met toejuyehingen begroet geworden. Erembodegem is toch ui w:rt slim en verstan dig is, -sedert dat deze gemeente bet juk der catho lyken heeft ontsprongen, en door de verlichte progresmanneu besluerd word. Het schepen-kolle- gie surtout is gestemd om geestig en kluchtig te sehynen, maer ook dal kor[>s is samengesteld uyt de verstandigste, verlichtste en zeer werkzame leden. Leest en oordeelt. Het is maer een slaell^e van de buytengewoone en bewondurensweerdige slimmig- heyd van dien grrrroolen raed. In eene herberg op eenen zondag morgend was er kwestie van een manduel, van betaling ten voor- deele van eenen werkman te leekenen. Den Burge meester teekende den eersten en zie twee liber- halersvriendekens van den hoofdmagistraet welke noch met hoofd, nccli met gat deel maekteri van den gemeenteraed, en bygevolg daer niet had den aen le teekenen, wildeu ook toonen dat zy schryven konden, en zeilen hun liandteeken onder datgene van hunnen vriend Burgemeester. Daer- naer droeg men het manilact naer eeneu der sche penen, ten eynde het ook le teekene». Dezen zon der naer de vremde lumcteekens om te zien, zocht maer plaets en teekende onbeschroomd als de andereZiedaer twee mandatenteekenaers meer. Avis aen 't publiek, wie moet geteekend zyn moet maer naer Erembodegem gaen, voor een leelyk zien teekent men. Nog iets Over eenige weken wierden 2 per soonen van Aelst gevruegd om als getuygen te dienen voor een aen te gaen liuwelyk. Die twee getuygen waren vrienden en bloedverwanten van het huwelyks paer. Maer hola, men had zonder den weerd gerekend den beambten van den Bur gerstand wilde hunne getuygenis niet aennemen, OMDAT ZY NIET KONDEN SCHRYVEN. Het heerken-beambte van den burgerstand en zyn sebryvelaerke behoeven een weynig den Bur gerwetboek te studeren, ten eynde 'zooveel slim- miglieyd met hair op, aen den dag niet meer te leggen. Wy vernemen dat M. Adler, Chirurgren-Dentiste, de» eenigston in gansch Belgie, die bekroond is met eei> eervolle melding, door. de geneeskundige fakulleyt, maendelyks 2 dynsdagen, m plaets van den zaterda^' zal overbrengen, in het Hólel de 3 Koningen, tot Aelst' HI. Adler, sellryver van verscheydene verdienslvollê bockwerKen, begeeft zich ook ten huyze o'er persoonen die zulks verzoeken. Dynsdag I September zal M. Adler te Aelst zyn. Ter gelegenheyd van de terugroeping der militiens van de klassen van 1861 en 1863, ver- meenen wy een hatelvk feyt, volgens ons, te moe ten aenstippen, vermits van derzelver ten uytvoer- brenging, byua liet beslaen van verscheydene per soonen afhangt. Eenen werkman, vader van familie, den onder-

De Denderbode | 1868 | | pagina 2