22lc Jaer. Zondag, 13 September 1 itdit. N" 1132. VERTREKUREN UYT A EEST NAER VERTREK UREA7 UYT VOLGENDE STATIËN: 6 FRANKS 'S JAEllS. HET WERKHAAS ROA CHES TE BRUSSEL. ZittingvandenGemeenteraed TANTE MIETJE. DEN RENDER-BODE Dend. 5-20 "-20 8-36 12-25 3-13 6-20 jg Genii, (6-05 vrvdag) 7- 6 E 8 34 8-55 12-25 Lokeren 5-20 7-20 8-36 12-25 3-13 6 20 IS-4G 3-17 0-2U 6-41 9-26 Brussel. 8-0" 8-35 E(l 23 k1) 9-4» 11-58 12-22 Brugge. Oaiende, (E 7 06). 8-55 12-46 6-11 2-50 5-48 E (I* 2® 3e k') 5-53 8-35 8-;>5 Doomvk, Korlryk, Mocscroen, Rvssel (Iftn^rs Hecb. 5-20 7-20 8-00 8-35 Ed 2 3 kl.) 8-36 Gend) 7-ü»(EDoorn". uilg.) 8-55 12-46 3-17 9-43 E 11-58 2-50 3-13 5-53 6-20 8-35 E 6-41 Anlw. 5-20 7-20 8-00 8-35 E 8-36 9-43 E 11-58 f Hoorn Uyss. (langs Alll) 8-00 0-00 Alll 5-53 2-50 5-18 5-5,3 6-20 8-55 E alleenl. tol Korlryk Zaterd. Zond. en Womsd. I.euv. Thienen Euvk Verv. Landen. 5-20 (7-20 Ninove, Geersb. All), 6-10 8-00 11-58 2-50 5-53 8-35 E) 8-36 9-43 12-22 3 13 (6-2'» E 1* 2e kl. (8-55 Ninove.) van Thienen) jg Berger., Quiévrain, 6-1 r 8-00 11-58 2-50 5-53 VAN ANTWERPEN N.VEK: Lokeren, Gend, 5-00 7-30 9-00 11-00 2-00 4-00 E 6-00 7-30 VAN GEND NAER Lokeren, SlNjeolaes, Antwerpen, 4-40 7-20 9-30 10-50 2-30 4-20 5-35 8-15. Te Lede staen al de konvovs uytgenomen de Expres. Te Idegf.m en Santbergen slaen al de konvoys.— Te Gyseghem slaen slil al de konvovs. Te Denderleeuw slaen al de konvoys uylgen. de vertrekken van Brussel 6-30 8-15 12-06 6-00 0-00 en nylAelsl 8-35 5-38 5-48 0-o0. Verlrekureu uvt Denderleeuw naer Brussel 8-11 8-59 12-10 2-58 6-05 9-02 9-07. VAN J.OREREN NAER. 7-05 9 10 11 00 1-55 5-00 7-30 7-05 11-00 1-55 0-00 5-00 (7-30 Ninove.) Unique Sunn Dendormonde, Aclst, Ninove, Gecrncrdsbergen, Alh, VAN ATM NAER Geeraerdsb, Ninove, Aelst. Dendermonde. Lokeren 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Lessen, Geeraèrdsbergen, Ninove, Aelsi 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Brussel (lang Denderleeuw) 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Gend, Brugge, Osleiule (langs Aelst). 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. van Ronsse naer Audeeaerde, gend. 8-05 11-25 3-20 4-25 8-22. VAN BRÜSSEJ. NAER Aelst, Gend. 6-30 E 12 3 kl.) 7-30 8-15 11-20 12 062-10 5-15 6-00 8-20 Ninove. Geeraerdsbergen, Ath (langs Denderleeuw), 7-30 11-30 2-10 5-15 (8-20 Ninove VAN DENDERMONDE NAER Brussel (langs Aelst)v 7-30 11-33 00-00 2 «4 5-30 8-00. Aelst 7-35 9 55 11-33 00-00 2-24 5-30 8-00 0-00. van braine-?.e-comtr naer Enghien, Geerardsb, Sottegem, Gend, 6-51 H-04 4-07 7-55 van gend naer Sottegem, Branie-Ie Comte, 6-10 0-00 3-25 0-00 AEI.ST, DEN 12 SEPTEMBER 1868. In de zitting van maendag is het definitief bu reel samengesteld als volgtM. Yung, voorzitter, MM. Dupcmt en Becker, ondervoorzitters. Tot sekretarissen zyn gekozen MM. Teste en Gui- naud, voor Vrankryk MM. Klein en Schoepier, voor DuytschlandMM. Coenen en Maetens, voor lielgien, en M. Shaw, voor Engeland. Hoe men elkander verstaen kan, zal men wel- ligl vragen. Zie hier op welke wyzeWanneer den spreker Fraoschman is, word zyue redevoe ring in het engelsch vertaeld door den voorzitter M. Yung, horlogiemaker te Londen, die fransch, engelsch en duytsch kan alsdan brengt eenen duytschen werkman, die geen fransch kan, maer engelsch verstaet, de bondige vertaling van den voorzitter in 't duytsch over, en ten slotte doet eenen vlaemschen afgeveerdigden den zin der redevoering in het nederduytsch kennen. Dit alles vraegl uatuerlyk veel tyd en de werkzaem- heden kunnen niet zoo spoedig worden voort gezet als men het wel zou verlangen. De hèerschende gedachte van het kongres, zegt den Journal iIe Bruxelles, heeft een dubbel karakter. Hardnekkigen oorlog aen 't geestelyk drspotismux, dat wiltzeggen tegen den godsdienst en zyne bedienaers; een niet minder verwoedden oorlog tegen het tydelyk despótismus, dat is tegen elk princiep van gouvernementele over- heyd, togen het leger, enz.; ten slotte een vast beraden oorlog tegen het kapitael. Het werk- mans-ltongres wilt tot. de omverwerping der samenleving komen, dewylhet deszelfs wezenlyke grondslagen aenrand. Tot nu toe telt het kongres nog maer vvevnige aenhangers liier te lande maer als men tegen die verkeerde leerstelsels er geene echt goede stelt, zonder welke er geeue samenleving mogelyk is, dan zou de aenwerving, welke men onder onze werkende klassen doet noodlottige gevolgen kunnen hebben. Omwen teling en socialismus, is het programma van het kongres, en de redeuaers, welke by eene andere gelegenhevd eyschten dat er duyzende hoofden zouden afgeslagen worden, zitten hier op den eersten rang. Landgenoten, weest dus op uwe hoede.... Van 7 September. Na lezing gegeven te hebben van bet proces-verhaci <1er voorgaende zitting, heel'l Mr Bethune, bv motion d'ordre, een enkwest gevraegd, over de handclwyze van. eenige politieagenten, welke onder hunne oogen, en voor de permanentieeenen burger zouden heb ben laten mishandelen. Men behoort, zegde den rede- naer te weten, of eenieder te Aelst op de medehulp Eme oorspronkelijke novelle van J. G. L. Makl*nier. III. Het was tante Mielje's manier om de meest alle- daegsche zaken zoo gehcymzinnig mogelyk te be handelen, doel» behalve deze gewoonte, ontbrak baer nu ook geheel den tact om bare zuster 't nood lottig leyl op omzigtige wyze mede te deelen. Ze wist nie'l hoe zy dit zou aenzeggen uwen zoon is eenen moordenncr, ik heb hen» weggejaegd En toch moest de moeder bet weten. Mevrouw Roland zag hare zuster ontsteld aen cn rees van haren stoel op. Zv kende al de zonder lingheden der oude vrouw en hechtte dus vvevnig waerde 3cn hare wyze om eene zaek in te kleeden, docb nu betrof hel haren Louis, baer eenig kind. Mietje, zegde mevrouw Roland in 's hemels naem geen omwegen, zeg my ronduyt, wat er met Louis gebeurd is. Waerom meent ge, dat hy niet bv Hermina zóu wezen Dat was eenen vreesselyken oogenhlik voor tante. <t Ziet ge dan niet vervolgde mevrouw Roland, dat ge my martelt met uw stilzwygen. Ik ga zelve naer Hermina Lande en zal my overtuygen of hy «r is. En mevrouw Roland maekte zich werkelyk gereed om 't vertrek te verlaten Doch tante Mietje hield haerlegen. Blyf hier zuster, 't is beter dat ik het zelve doe. Ca zitten, ik zal u alles vertellen. Blyf zoo bedaerd mogelyk. Mevrouw Roland zette zich werktuygelyk ncêr. Louis heeft vroeger eene misdaed gepleegd der politie mag rekenen, of wel indien dezelve ook met den partygeest bezield is, en denzelven zoude voorstaen. Den heer Burgemeester heeft zooals voor- gaendelyk geantwoord dat by van het aengehaelde feyt niets wist, dat dit onderzoek zekerlyk niets zal ver openbaren, zoo als liet reeds Iweemael geschied is en dal hy voorlaen op zulke feyler. die op niets gegrond zyn, niet meer zal antwoorden. M. Bethune heeft zeer wel doen opmerken, dat hel tot den Burgemeester niet was dal hy zich wer.de, maer dat hy lot den verzamelden raed sprak, en is in zyn verzoek, welk dan M. Van Wambeke ondersteunde, blyven volherden. De vraeg van M. Bethune is aengenomen, en 'l is te hopen dat men zal kunnen ontdekken of de aengehaelde feylen waer of niet waer zyn. Den heer Burgemeester heeft ook we derom van zyne voorreglen, als opperhoofd der politie gesproken, maer M. Van Wambeke heeft hem zeer wel geantwoord dal den raed, 's Burgemeesters voorreglen wel vvys is, amer dat van eenen anderen kant, den raed zyne eygene voorreglen ook kent en zal handhaven en dat de eerste pligt van een gemeenteraedslid is, te zorgen dat iederen Burger van welken stand hy ook zy, op de medehulp der politieagenten moge rekenen. De vraeg door de hospitien, om tot de verpachting der goederen, aen dit bureel loebehoorende, overle- gaen, op de voorvvaerden aen den raed vourgedragen, is na eenige opmerkingen van den verslaggever M. Van Wambeke, goed gevonden. M. Van Wambeke heeft in zyu verslag bewezen dal het geenszins noodig was, nieuwe voorwaerden te bepalen, en heeft ook alle vvillekeurigheyd in dezelve doen verdwynen. liet zal aen liet bestuer nimmer vrvstaen voor pachter aen te ne mer., dengenen dien T zal kiezen en den pacht niet meer mogen doen ophouden op willekeurige redens gesteund. Deze zyn uyl de voorwaerden geschrapt. Alhoewel deze zake was uylgesleld, op de vraeg van M. De Pauw, heeft dezen niets gezegd. M. Monfils heeft ook verslag gedaen op de vraeg van den Kerkraed, welken eene leening van 4<HiO franks voorstelt, voor het bouwen eener sehuylplaels voor den dood wagen. Volgens de beraedslaging van den Raed, zal men deze leening gemakkelyk, met de gewoone ontvangsten kunnen wedergeven, 'f is te verwonderen, zegde den Burgemeester hierop, dat de seklie in welkers naem, M. Monfils liet woord voert, zoo gemakkelyk, deze leeuing aeuueemt, zy die al de leeningen door de stad gedaen beknibbelt. Maer M. Monfils antwoordde zeer wel, dat de leeningen door de stad gedaen, slechts beknibbeld wierden, door die seklie,- omdat men bier te Aelst de Burgers, onder de lasten doet hezwyken, dat alsvvanneer men hier meer betaelt dan in alle andere steden, bel hoogst tyd was dit te doen ophouden. Den .Voorzitter zweeg en trok zich in, voor deze neep. Na nog eenige andere kleyne zeken behandeld te hebben, wierd de zitting opgeschorst. Knoeyer, knoever, g'en zyt niet voorziglig, jongen, gy slaei altyd uwe eygene ruyten m. Uwen Verbonds- anikel van zondag zal voorzeker weynig plaizir doen aen Juffer Loleta, en lia're liberale school zal er niet veel by winnen, ter contrarie. 'T is genoeg dal gy of kerels van uwe soort eene school aenpryzén om ze te doen verdenken. Niet een weldeiikenden mensch zal durven vertrouwen stellen in eene school die voor loftuyter heeft, eencu solidair, eenen belaelden logie- knaep, die alle .weken, op koinmando van 't Kliekske. Mevrouw Roland maekte een gebaer om te willen spreken, dooh tante ging onmiddelyk voort toen deze die er liet slagtoffer van is. gehoord heeft, dat Louis met eene andere in den echt treed, bezweek zy byna- onder haer verdriet. Hare moeder had zy vroeg verloren, 'l arme kind, en haren ouden vadei....» Kees den timmerman viel mevrouw Roland haer ontsteld in de rede, alsof haer plotseling een licht opging. De oude knikte treurig en vervolgde in hare wanhoop bekende zy alles aen haren vader. Kees is driftig, opvliegend zyne dochler en zyne eer zyn zynen groolslen schal. Toen liep Kees naer Louis, ze hadden een hevigen woordenstryd, waervan hei eynde was, dal Louis den timmerman verraderlyk van de trappen wierp.... Louis! hy eenen moordenaergilde mevrouw Roland, oiimogelyk, onmogelyk Bewusteloos viel zy in eenen leuningstoel neêr. Dien schok was voor 't moederhert te zwaer. Toen mevrouw Roland weêr tot zich zelve kwam, greep zy tante Mielje's beyde handen, zag haer met eene onbesehryfelyke uytdrukking van zieleleed aen en fluysterde nauw hoorbaer Zeg me alles, alles zeg me waer by is....» Zuster lief, ik heb Louis voorloopig T tiuys doen verlaten, omdat ik begreep dat vóór alles, zvriè eer en den naem onzer familie gered moesten worden. Later kan hy terug komen. Wal Hermine Lande betreft, deze beboeren we onmiddelyk in le lichten. Laet dat aen my over, ik zal trachten dit omzigtig en met overleg te doen. Zie, is '1 geenen grooten troost, dat Kees niet dood is en er hoop op zyn behoud bcslaet. Laten we geenen moed verliezen, maer alles in 't werk stel len om de zaek gelieym te Ifouden. Zoo sprak de oude tante en 't scheen alsof ze een anderen nieuseh geworden was, zulk eene geestkracht uytvalt tegen den godsdienst en onze achtbare geeste- lykheyd komt verachten, versmaden en lasteren. Dal de liberale heerkes en damekes van 't kliekske aen zulke onweerdigheden toejuyeben en er plaisir in vinden, dit verstaen wy, T is daerom dal zy den vrem- den knoeyer bier geroepen hebben, maer zeker is T dal alle deftig en eerlyk man dien snooden en godsdienst- halenden handel schandvlekt en verfucyt. Den knoeyer vrnegt waerom den klergé in de gemeen tescholen van den stael op den üuytcn den catechismus niet wilt leer en Wel, jongen, gy vraegl naer den bekenden weg Maer waerom hier den vaischaerd komen spelen, ten zy om den kiergé halelyk le maken Ge weel gy zoowel als wy dal den klergé overal zyne medewerking niet weygerlintegendeel, dat hy niets zoo zeer ter horte heelt dan de jeugd in de chrislelyke leering tc mogen onderwyzen. G'üebt maer le gaen naer de parochiën waer er geene liberhalers zyn die den geest van godde- loosheyd zoeken in le voeren, alwaer het clirislelyk onderwys, naer weerde, geschat en, door T plaetselyk bestuer, naer weerde, geëerbiedigd, aengemoedigd en beschermd word, daer zult gy zien boe den klergé, verre van zyne medewerking in de scholen te weyge- ren, er met den meesten icver aeu hel clirislelyk ou- derwys de hand leent 'T is waer, er zyn gemeentescholen waer den klergé nooyt den voet steil, waer hy nooyl dc prysdeeling byvYOonl, en gy durft ous vragen waerom Wy zullen u zeggen waerom Omdat den klergé aen die liberhatersgemecntescholen noch wilt, noch mag dienen voor uyihangbord, om ouders en kinders te helpen bedriegen. Omdat die gemeentescholen door liberbaters ge sticht, en door liberbaters tegen de catliolykeii en vrye goede scholen geëxploiteerd, onder den goddeloozen invloed slaen der l'raiiemaQonsscGte, zooals 't eylaes T geval is in verscheydene parochiën, alwaer dc bevol king, in den grond, catho'yk is, en 'l gemcenlebestner samengesteld uyl domme en .verslaefde liberbaters, die knikken of schudden volgens dal de logiebazen aen 't koordeken trekken. Omdat, in die parochiën, de liberale kopstukken het volk nog niet genoeg aen hunnen kant hebben 0111 eflenafden priester buyten de school te durven zetten, wat doenzy? Zy vragen nog, provisoirlyk en legen dank, eenen priester om de kinderen naer hunne sciiool te trekken, in hoop van hem, later, gemakkelyker buyten le krygenDen klergé dit liberbaters maQon- niek bedrog kennende, wilt nocli fopper wezen en nog- min gefopt.wordeu, en daerom weygert by zyne mede werking. Verslaet.gv nu, vaischaerd, waerom de priesters in veel genicenlens noch in uwe scholen, noch op uwe prysdeelingeii le zien zyn Den logieknaep bekommert zich niet allecnlvk met de liberale gemeentescholen, maer nog ook in T byzon- derniel de school van juffer Coleta lluprez. Hy doet verscheidene vragen g'lieel serieus en zonder lagchen E11 welke zyn die vragen 1° Waerom is juffer Duprez er nog niet in gelukt van den heer Deken eenen priester te bekomen in haer geslicht? Ha, ha, ha, ha, iia 2° Zyn de leerlingen dezer school geene schapen der groote kudde he, lie, lie, he, he ontwikkelde ze in deze treurige zaek. De stille, stroeve in zich zelve gekeerde vrouw was deelnemend, troos tend en overredend geworden, zy besefte den bulpe- 'loozen toestand barer schoonzuster en voelde dal zy nu onmisbaer wierd en als handelend persoon moest optreden. Toen mevrouw Roland wal bedaerder was geworden, meende tante Mietje dal liet tyd wierd om de arme Hermina Lande niet langer omtrent baren aenslaeudeii, in T onzekere le laten. Ga gerust, Mietje doe zoo als 't u goed dunkt,» sprak mevrouw Roland, die onder den verpletterenden slag zich lot niets 111 staet gevoelde, die arme, aime Hermina-...» en de beklagensvveerdige moeder bedekte T gelael met bare handen. Tante Mietje verliet liet vertrek en stapte in 't rytuyg, dal sedert dry uren op Louis gewacht bad, om buil naer zyde bruyd tc voeren. IV. De Victoria vvns op T punt hare ligplaets te ver laten. Het kabbelend rivierwater klotste eu spatte dratelend legen bet rank gebouwd gevaei te dal binnen weynige oogenblikke.il den gladden waterspiegel voor de schuym.-nde zeegolven zou verwisselenlustig wierp de schoorsteen zynen donkeren sloom in vrolyke wolkjes omboog, terw vl de middagzon op 't blinkend goschuerd koperwerk fonkelende lichten wierp Men scheen nog druk bezig met laden. Manden, kisten en pakken, door allerley \oerluygeii aengcbragl, wierden achtereenvolgens door de matroozen van het stoomschip opgehaeld en gerangschikt. T Was een woelig leven, eene beweging, waerby den eenen den anderen op de vry nauwe plank schier verdrong. Aen de haven stonden allerley groependie by 't afva ren der stoomboot tegenwoordig wilden zyn. Hier zag men bloedverwanten en bekenden der pas sagier», die. dezen voortdurend toeknikten en soms 3° Moeten zyom des heeren Dekens moedivilligheydi van hel geestelijk ondcrwys beroofd zyn hi, hl, bi, lii, bi 4° Is er M. den Deken iets in den weg gelegd om zyne doenwijze ie billijken, of is liel een slecht gezinde proleslalie kgen dit onberispclyk geslicht?.... ho, ho, bo, bo, ho 5° Is dees in zyne oogen pligtigomdat het door liberalen geslicht en. beschut is hu, hu, hu, hu, hu 6° Is hel zynen bloey dien men vreekl ha, he, hi, ho, hu, hu, hu Bravo knoeyer, g'hebt uwe oorden verdiend Maer God van den hemelwaerom al die vragen Is er wel iemand in de stad die niet weet dal de schooi van juffer Duprez eene liberale stichting is, zoowel als deze van juffer Gatti Dat juffer Coleta afhangt van eene kommissie die onder den invloed der logien stael Dal de kommissie en de logien die van daeg aen jutter Colela zeggen vraegl eenen priester, haer morgen kon- nen zeggen zei den priester aen de deur Is er wel iemand die niet weel dat den priester in zuike scholen maer kan dienen voor uylhangbord, om d'oogen,uyt te steken aen de catholyke ouders, voor zooveel en voor zoolang het noodig is om de catholyke scholen in den grond te booren En gy, onnoozelen francmayonsknaep, g6 durft hier komen den hypocriet spelen en vragen waerom M. den Deken aen jufi'er Duprez eenen priester weygert Aliens, allons, prulschryvelaerke, laet juffer Dupreï met hare school in rust en bekent dat ge maer nen onvoorzichtiger) en onbehendigen Verbondskuovyer zyt die uwe eygene patrooner. aen de galg klapt. Maer nu eens serieus gesproken. Ge zoud geeru weten waerom^ juffer Colela nog geenen priester beko men heeft, om 't godsdienstig onderwys in haer geslicht le geven Wei, manneke, indien gy begeert dit te weten, waer om het niet gevraegd aen juffer Colela zelve, zy moet hel heler welen dan iemand. Zy heeft versclieyde mael eenen priester gevraegd, zegt gy, en als den heer Deken baer eenen priester gewevcerd heelt, hv zal' haer ook wel gezegd hebben WALU0M. Vraegl baer eens waerom, zy zal T u zeggenOf, zegt zy bet u niet, 't is dal er iets achter zit. Zuu er misschien niet konnen in den prospectus van juffer Colela 't een of'1 ander staen dal ons dien uaerom uytlegt Is er misschien de zedeleer afgescbeyden van het clirislelyk onderwys, zoodanig, dat er de zedeleer aldu» onallianglyk zou wezen Wv welen hel niet, maer dit zou ons zoo zeer niet verwonderen, terwyl de school van juffer Coleta eene liberale school is, door liberalen gesticht en beschut, gclyk gy zeil bekent, en terwyl doorgaens de liberalen grootere liefhebbers zyn van d'onapianglyke dan van de christelijke zedeleer... Wy ver wachten hierop uytleggingen, maer wy vreezen dal wy nog al lang zullen wachten Volgens lu-t ordewoord der logien, valt den Verbonds- knoeyer zonder genade op den klergé. Niemand word gespaeid, noch Paus, noch Bisschoppen, noch Paslor3, noch Roligieusen. De verlfideiie week kwam by voor de pinne niet een factum van neu zoogezegden fransehen ambassadeur dien hv niet noemt, wacrin by zegt dat Clemens XIV de afschaffing besloten heeft der Jesuilen, als samen onbe- staenbuer met. de rust der Kerk en der Catholyke Stalen. een lieitclyk woordje riepen; ginds warou 'tkan- loorbedii nden die uy. tydverdryf toekeken, of zak- kedragers die over de balie 'hangende hun pypj# rookten, of met Oostersclie vadsigheyd op du slee nen lagen. Daer trad den kapileyn T plankier op,- de sjoiiwerluy verlieten de stoomboot, den man aen T roer begaf zich reeds naer zynen post en de matroozen maekten de zware louwen van den wal los, toen eenen sierlyken gekleeden jongman haestig, doch behoêd- zaem in 't rondglurende, over de plank sloop, zich onder dc passagiers mengde en onmiddelyk den weg naer de kajuil insloeg. Het was Louis Roland. Half waenzinnig had bv T huys verlaten en insiinclmatig langs afgelegen strae- len was hy de slad onlvliigt. Dc voorvallen waren elkander zoo snel opgevolgd, dat hy over zynen toestand niet had kunnen nadenken, doch het bevvusi- zvt) zyn er schuld, de zekerheyd dat zyn misdryf ontdekt was, hadden hem op zelfbehoud bedacht doen zvn Met gebogen hoofd en den hoed in 't gezigl getrokken vlood den dandy van gisteren heen, nu en dan angstig rondziende of de poliue hem niet op de hielen was Zoo was hy aen de haven gekomen, vvaci een byzon- deren toeval wilde dat juyst eenen boot naer Amerika zou vertrekken. De klok luydde, de raderen kwamen in beweging hoeden en zakdoeken wuyfden van den wal en weldra lag de stad, door den snellen gang der boot, voor de passagiers op 'tdek, als in eenen nevel gehuld Voor 'i oogenhlik gered zuchtte Louis, met het gelaet tegen één van de ronde glazen der kajuvt gedrukt. Doch nu moet ik verder zorgen en den kapitevn op eene of andere wyze inyne plotselinge komst op dezen boot verklaren. Hy vervoegde zich by den aenvoerder van '1 schip en verzocht dezen in zyne hut le mogen spreken. Kapitevn, zoo ving hy met eene beleefde buy-

De Denderbode | 1868 | | pagina 1