Godsdienslfeest le Aelst. Nog nen liberalen iubeelder. Gewigiige tyding, Amind Neut, béetnor&er van la Patrie, van Brugge, van het Vtaemsché Land en van de Gazette van Vlaenden u Ed. Neut-lanssens, uytgever van la Patrieen den Slandaerd van Vinenderen A. Van BeCelaere, opsteller van den Catholyken Zondag van Brugge Delplaee, iiyigever van de Stad Brugge Van dun Berglie-Démux, uyigever van 't Jaer 30 Amand Gt-riiaey, Echo de Courtrai i). Minnaerl, uytgever van du Gazette van Thielt Delplaoe, uytgever van den Vrede, te Thourout G. Verspeyèn, lid van het eoiniteyt der redactie van den Bier. Public, te Ge mi Adoll Byl. opsteller van den Denderbode, te Aelst Vandendaeh'. uvtge.ver dei Gazette de Remix E. Dalsehaert-Praet, liet Land van Waes, te St-Nicolaes Arnold de Ga si ra. Be Klok van het Land van Wam Aug. Grootjans, Cat holy ken Belg, te Dendermonde Georis-Guebel, bestuerder van f Union de Charleroi Öerouel-Dulait, opstellei er. uytgever van rImpartial de Soigmes Jozef Demarteau, verantwoordelyken bostuerder van de Gazelle de Liége; Paul Cromhel, opsteller van den Court ier dés campagnes Jl.-J. .Maréchal, opslelter van den Courrier de Huy Voor J.-H. Willems, Ph. (latisen, Gazette d'Aubel, (Fligcn- de Taube); Eugeen Morossóe, opsteller van de Voix dn Luxemburg Zyn door brieven de prolestatie bvgetreden, de heeren: Dnele, voor-de redactie van den Beurzencourant, le Gend; Ducayu, uytgever van den Onpartydtyen, te Dendermonde; Frapiez, hoofdopsteller van l'Ami de fOrdrete Namen, «ïu Ja ter nog verscheydene andere. "Den miskweekten maer pretentieusen nydigaerd uyt "*t Verbond, zyn bitter spyt niet konnende verkroppen, zit achter de gordyn te bulderen gelyk nen razende» dorpsstier. De vryverklaring onzer twee deftige mede burgers, MM. Van Wambeke en Verbrugglten, heeft zoo geweldig zyne gal ontstoken, dal hy, was 't in zyne magt, die twee heeren levendig zou verscheuren, en den Denderbode daerbyEn waerom Omdat den Denderbode de vryverklaring dier twee heeren aenkondigende, met reden vraegde Wat bhjft •er uu -over van g'heel die zaek en er met nog meer reden op antwoordde Niets, ten zy de diept veronl- .weerdiging en de algcmeene vermaledyding des volks tegen xehere denonciatcurs Dit was den duym juyst op de wonde gelegd, maer wat hard gedouwen, want het woedend gebulder en 't pynlyk gelier van den nydigaerd bewyzen zulks op de treffendste wyze, en doen ons des te hertclyker lagchen, omdat vvy dien hooveerdigen kwant, met.eene ■enkele neep, ziehzelven, achter zyne gordyn, kounen ■doeu verraden. O nydigheyd Wat zyt gy toch eonen schandigen drift Wat zyt gy toch eencn vrceden beul Maer wat kan den Denderbode dit gebeteren Is 't den Deuderbode die de vermaledyding des volks tegen de vrienden van dén nydigaerd heeft ingeroepen Is 't de schuld van den Denderbode dat't kliekske zich by 't volk zoo batelyk gemaekl heeft Zekerlyk neen ter con trarie, den Denderbode heeft niet opgehouden aen het kliekske goeden ra<-d te geven en aen 't zelve zynen gewifseo ondergang te voorzeggen, indien hel voort ging het volk zoo schaamteloos den duyvel aen le doen. Hadden de kliekmannen 'l volk zooveel niet gefopt en g'oxploitccrdhadden zy onze stadsgenooten met meer onpartydigheyd en regtveerdigüeyd behan deld, hadden zy ailes alleen nret ingeslikt, nooyt zou de zaek zoo verre gekomen wezen en' zou hun vonnis niet reeds uytgesproken zyn. Maer zoo gaet betna de zonde komt het berouw, en is 't berouw niet regtzinmg, aan volgt de échuytnende wanhoop gelyk by Judas. Dat dus den achter de gordyn verscholeu nydigaerd zyne galvollc woede keere tegen ziehzelven en tegen zyne vriendenzy alleen zyn de schuld van de zoo diepe verbittering des volks tegen hun, by zoo verre, dat de menschen naer den oogenblik dat zy dit dwin- gelaudig juk zullen konnen afschudden verlangen, gelyk nen visch naer 'i water. De kliekmannen zelvo zyn ovcr- tuygd dat liet hier met hun gedaen is, en daerom nemen zy hunnen doodslryd waer om liet overschot hunner woede uyt te werken.en 't laetsto drupken van hunnen vuylèu en laffep zeever naer 't hoofd onzer deftige burgers.le spuwenNog een vveynig geduld, stadsgenoten, met eenen dag seffens nadert dc uer op welke gy dit gebroed, onder uwe reglveerdige veront- weerdiging zult verpletteren en gy het onder de alge meene vermaledyding zult zien bezwyken. Zooals wy aengekondigd hadden, is Z. II. den Bisschop van Gend, verleden donderdag, alhier, den eersten Steen en de fondamenten eener nieuwe parochie-kerk plechtiglyk komen iinvy- den. Ter dezer gelegeriheyd, was er een allervoor- trctfelyksten geestelyken Stoet in de groote kerk gevormd welken door onze heeren sena- teurs, volksvertegenwooi digers, provinciale en catholyke gemeenteraedsleden en duyzende ge loovigen .gevolgd-wierd. De straten welke den stoet doortrok waren allerdeftigst versierd. Al de bewoouers hadden onder elkander gewedie- vard om aen deze godsdienstige feest den meest mogelyken luyster by te zetten en aen den hoogstweerden Prelaet andermael eene blyk te geven dat hy hier by de inwooners onzer stad steeds allerhertelykst welkom is. liet was wacrlyk indrukwekkend te zien hoe zeer de Aelstenaers in 't oprechten dezer nieuwe parochie deel nomen en hoe. veel belang zy hech ten om, door het bywoonen en, opluysteren van dergelyke plechtigheden, hunne gevoelens van diepe verkleefdheyd aen onzen heyiigen gods dienst en hunner liefde voor het goed te kennen te gevenHet ware ons onmogelyk op twee dry duy- zend naer de menigte te schatten, welke zich in de straten, op het uytgestrekt Espfanadepleyn en ui 'truyin beluyk der nieuwe te bouwen kerk Yhrdrong. Tot de daken der huyzen toe waren met menschen bezet. Ja, zoo groot was den toeloop der geloovigen, dat wy zulks nimmer in onze stad voor eene welkdauige feest gezien hebben. Aen den stoet de allerfraeyst en voortreffeiyk versierde kerk-plaets bereykt had,, heelt M' "ïyt, toekomenden pastor der nieuwe parochie, eene korte aenspraek tot den eerbiedweerden kerk voogd gestierd, welke met de meeste ingetogen- hcyd dóór 't.volk wierd aenhoord en de gemoe deren deed trillen van vresgde en goedkeuiing van 't groot werk dat hier, tot welstand van be schaving ep verdeugdelykiug des volks, onder nomen word. Vervolgens ..is-Z. II. oveugegaen tot de ihdrük- Vfsadï- TTsyding-beremonien, welke omtrent eene uer geduerd hebben en in 't beste order zyn algeloopen. Echter ontbrak er nog' iets; 't was een woordje van troos.t en aenmoediging van wege den deugd- rykeri en verdienstvoljen Bisschop zeiven. Dit woordje liet zich niet wachten. In eene wel- doordachtte aenspraek legde den hoogweerden redenaer de beteekenis uyt der gedane iuwy- diug en gebeden, en spiegelde, met treffende aenhalingen uyt bet H. schrift, aen de duyzende geloovigen voor wat er hun te doen siaet om, door aelmoessen en giften, aen het opbouwen dezer nieuwe kerk mede te helpen en aldus aen God, den Vader en Meester van alle goed, aen- geuaem te wezen en deszelfs zegeningen te verwerven Dan eyndelyk wierd deze plechtigheyd ge sloten door den bisschoppelyken zegen welken de menigte in de grootste ingetogenheyd heelt ontvangen. Wy zyn gelukkig te mogen bestatigen dat de godsdierist-gevoelens hier in onze stad nog allerlevendigsl zyn en dat onze geaclme mede- buigers 't catholyk gelooi op den eersten rang der weldaden plaetsen. In de laetsle zifting van den gemeenteraed was er eenen brief afgelezen, waerby den eerw. heer Deken den raed uytnoodigde tot het by woonen van bovengemelde plechtigheyd. Daerop nam 11' V. Cumont het woord om te vertellen dat die kerk eene bijzondere opriyting is en dat de stad, by gevolg, 'er niets in te zien heef.'t De stad, integendeel, komt aen M' Cumont te bewyzen dat zy er VEEL in te zien heeft, aengezien zy deze troostvolle plechtigheyd met zooveel iever heeft bygewoond, ten ware 11. Cumont zich misschien inbeeldde dat hy alleen geheel de stad is. Men heeft immers nog zulke liberale inbeelden gevonden het koppel beeldde zich eertyds ook in dat het geheel de stad was, en durlde zelfs te Brussel, in zyne verwaend- lieyd, uytkrameu la ville d'Alost, CEST HOI ET LUI!!! Nu, dat M. Cumont met zyne liberale minder- heyd, zich van de siad afseheyde, is juyst geen groot verliesen bovendien is 't den eersten keer niet. Men iieeft zulks in andere omstandig heden nog gezien. De liberale miuderheyd is nog dikwils waer de stad niet is, en vice versa. De stad is ook nog a! dikwils waer de liberale min- derheyd niet isAls Mgr. Bracq voor den eersten keer onze stad kwam bezoeken, g'heel de stad was er, maer de liberale miuderheyd NIET. Als Zyne Hoogweei'digheyd ons nieuw kerkhof kwam imvyden, was g'heel de stad er, maer de liberale miuderheyd was er NIET Zoo ook deze week, by het leggen van den hoek steen der nieuwe kerk, was er g'heel de stad, maer M. Cumont met zyne liberale minderheyd was er NIETenz. Dit bewyst zonneklaer hoe groot de sympathie is tusschen de liberale minderheyd en de stad. Zy zien malkander liever van verre als van naby. De reden daervan is dat de minderheyd liberhater is en de stad catholyk, en iedereen weet dat de liberhaters voor de logien zyn en de catholyken voor de kerk. Daer hebt gy 't verschil. Maer welke van bevde de beste zyn, 't eyndeken zal het uylwyzenAlles zal koelen zonder blazen. EENE TUYMELPERT VAN M. BAItA. Er gaen zonderlinge zaken om in M. Bara's winkel, opzigteris de gebeurtenissen van St- Denys, en welligt gelooft men dat den minister van justitie den kop begint te verliezen. In derdaad, hy tracht uu aen de willekeurigheden onlangs te Brugge gepleegd, een geheel ander aenschyn te geven, waerschyiielyk om den blaem der openbare opinie te kunnen ontvlugten. Tot nu toe hebben de ministeriele bladen, ge zegd en herzegd dat het een drukpersmisdryf gold, 't welk in verhand stond met de brand stichtingen van St-I)enys. Overigens is zulks genoegzuem gebleken door al wat er te Brugge bedreven is, en dies aengaende kan er by niet eenen met gezonde rede begaelden man den minsten tvvyfel bestaen. - Hé wel, alle de miuisterieele bladen, alle de persoonen die de zaek kennen, zyn mis den Echo du Parlement, zyn eygen leugens straffende beweert lieden, dat er van vervolg der artikels van 't Jaer 50 geene kwestie is, dat er noch drukpers-misdryf noch iets wat dagbladen aen- gaet in de zaek betrokken is, dat bet slechts een proces betreft van gemeen regt tegen eenen priester ingespannen Den ministerielet! broodschryver voegt er by dat zulks blykt uyt zekere inlichtingen die hy ontvangen heeft. Zie daer voorzeker iets onverwachts en toen wy ernstig zulken armen praet zien voorbrengen, moeten wy gelooven dat men den lezer voor den aep houd, of dat men niet meer weet wat zeggen. Inderdaed, indien de drukpers hoegenaemd niet betrokken is in de zaek indien er geene kwestie is van misdryven door haer bedreven, waerom hebben de prokureurs van Kortryk en van Brugge al dat lawyt gemaekl Waerom heh- ben ze M. Van den Berghe gevangen gezet Waerom hebben ze by hem, by M. Tremmery en by M. Van Becelaere huyszoekingen gedaen, de abonnement-registers en blad- verzamelingen aengeslagen hadden de regters dan hunne zinnen verloren 1 Neen, neendaer ligt het peerd niet gebonden; daer moeten wy ook de oorzaek niet zoeken van de tuymelpert welke M. Bara maekt ill AeriEcho du Parlement't is de verlegenheyd die ze hem inboezemt 't is het geweten van dom en drvaes- lyk wiflekeurigheyd aen den dag le hebben ge legd 't is de vrees van benevens de catholyke drukpers welhaesl de liberale pers te zien op- staen, wy bedoelen hier de liberale pers die nog eenig gevoel van weerdiglieyd en onafhankelvk- heyd bezit. Daer uyt volgt de omkeeiing van M. Bara. Hy weet dat de handelwyze zyner agenten den algemeenen blaem ontmoethy weet dat de liberale bladen die nog zwygen, niettemin af keuren- wal er te Brugge is gepleegd, en 't is voor den algemeenen afkeur dat hy terugwykt, dat hy aen zynen hatelyke inaelregels een ander opzigt poogt te gevenmaer hy heeft goed tuymelperten te maken, niemand zal er dupe van zyn, en wat hy ook betrachte, zal hy, met zyne agenten, geschandvlekt worden als schenders der woonst en der vryheyd der druk pers. EEN BEETJE MOED EN REGTZINNIGHEYD, ALS 'T U BELIEFT. De Indépendance zegt in den geinkrimineerden artikel van 't Jaer 50 geene prorukatie le vinden tot de brandstichtingen ran St. Dengs maer waerom dan den uytgever van 't Jaer 50 aenge- houden, waerom de huyszoekingen by den uyt gever en by den opsteiler van den Catholyken Zondag Allous, ministeriele broodschryvers, bekent maer liever vlakaf dat in de zaek van 't Jaer 50 en den Catholyken Zondag de drukpers-vryheyd door de groote en kleyne Bara's op eene schen dige wyze is geschonden geworden. Uwe kron kelingen en draeyingen komen tocli hier op uyt. Eenige doctrinaire gazetten maken de opmer king, dat, indien den eerw. heer Van Eecke niet vervolgbaer is voor de artikelen, in 't Jaer 50 verschenen, liet gausch onnoodig was, naer een ander land te vlugten Die lieve doclrinairen Zou men, hen liooren- de, niet zeggen dat het regt en vooral de regt- veerdigheyd aen hunne zyde is i En zy doen deze opmeiking, daegs nadat den schuldeloozen uyt gever van 't Jaer 50 in de gevangenis wierd gestoken, en al de strengheden van het celregiem ondervonden had, er als eenen booswicht behan deld, wy zouden mogen zeggen mishandeld, is geworden. Den Sancho is regtzinniger. Niet alleen vaert hy uyt tegen de verkrachters en vernietigers der di'ukpersviyheyd, die volleerde Tartuffen van het liberalismus, maer hy zegt dat den eerw. heer Van Eecke volkomen gelyk had, in een ander land den dag van de behandeling der regtszaek af te wachten. Wy vernemen dat het geregt van Kortryk nog altyd zyne porten voortzet. Na M. Van den Berghe, uytgever van 't Jaer 50, in het gevang geworpen te hebben, na zyne vrouw den angst te hebben aengejaegd, zyn ze nu gedaegd om als geluygen te verschynen voor den reg- ter van instruktie te Kortryk, gezamentlyk met M. den advokaet Boulens, lid der bestendige- deputalie en M, den priester Gezelle. Nu voorzeker gaet liet al uytkomen, de maet der onnoozelïieden van het geregt nog niet vol zynde. Een correspondent, die door zyn karakter en zyne betrekkingen alle vertrouwen waerdig is, sohryft aen de Gazette de Liége, onder dagtee- kening van 41 dezer, het volgende o Ik deel u eene gevvigtige tyding mede, welke ik uyt de zekerste bron geput heb. Niet alleen is bet douaen- en krysverbond, waerover zooveel gesproken is geworden, tus schen Vrankryk en Nederland gesloten, maer Belgien heeft stellig yeweygerd in dien Bond te treden. Keyzer Napoleon heeft niets verwaerlöosd om Uwen koning te doen afzien van een besluyt, welk Engeland en Pruysen hem hebben doen nemen. Hy zou zells zooverre gegaen zyn, Leo pold II te hedreygen, hem te verstaen gevende dat, bijaldien het keyzerryk verwinnaer blyft in den oor log, die onvermydelyk tusschen Pruysen en Vrank ryk zal uytbarsten, hy de Belgische provineien met zynen bondgenoot den Koning van Holland ver deden zoude. a Kondigt deze nota in volle veyligheyd af. De Gazette de Liége voegt by deze mede- deeling, dat in het verdrag met Nederland den afstand van 't groothertogdom Luxemburg aen Vrankryk bepaeld is. In den Dnidcrbo-le vind men zeker van alles, ■Verbond, men vind er in al wat schoor, en ireffelyk is, tpi men moet niet verlegen zyn hem te doorlezen inlegendeel dat uw bladje altyd denzelfden rimram bevat tegen kerk en priesters en daeronr maer zeer weynig gezocht wordt. Öngelukkiglyk wat geluk Indien hy het wist weet gy niet wie die jongen »s Die jongen behoort niet toe aen de societeyt der Bokkenryders hy is zelfs nog geenen kiezer en indien gy nog meer wilt weten gelieft hel dan te vragen aer. M. S.; misschien zult gy dan' hel geluk hebben van dien jongen te ken nen. Ik ook weet niet wie «wen artikel opgesteld heeft. Die man heeft niet wel den Denderboite gelezen er stond in 300 maer niet 50H hy is ook niet wel ingelicht nopens de haire mutsen hy moest eerst zyne medeburgers ondervraegd hebben welk uytwerksel zy hier te weeg gebracht hebben Men zou hem ge antwoord hebben dat het eene schande is aldus te handelen en dat het beter zou geweest zyn, bad men ze donderdaegs doen komen. 'T laetsle van den artikel. Verbond, doet zien boe die man zou handelen ware hy aen 't hoofd eener parochie. My dunkt ik zie hem burgemeester be noemd zyn en onder andere dé volgende woorden aen zype kiezers zeggen. Ik kom daer de tyding le ontvangen dal ik burgemeester benoemd ben van deze parochie. Ik wil u eenige inlichtingen geven over de besluersiinie die ik ga volgen. Vooreerst laet ik u weten dat ik nu deu chef van de policie ben en dus hel regt heb alles toe te laten of te verbieden. Ik ben wei aen u allen verschuldigd dat ik burge meester ben maer r.oglans ga ik ganseh mynen zin doen. Is het uwen wil dat die of gene maelschappy haer geld will komen verteeren in de parochie en bvgevolg de herbergiers eenen goeden cent laten w-innen, het is mynen wil niet en die societeyt zal niet komen trots al uwe gozegdens en om u dan te toonen dat ik meester ben zal ik bovendien de haire mul3en doen komen om die maelschappy te beletten 111' myue parochie den voet te zetten.» Ja Verbond, dien man zou alzoo handelen maer de kiezers zouden zyne gezegdens onthouden en op de eerstkomende kiezmg zeggen Burgenieester gy hebt altyd uwe goeste gedaen wy zullen nu de onze ot>k eens doen en uw burgemeesterschap naer 't Pieren land' zenden. Zouclen zy geen gelyk hebben* Verbond Medegedeeld, Het amerikaensch seminarie der Onbevlekte Ontvangenis tot Leuven, lieeft gedurende den zomer van 4868, de volgende missionarissen uvt- gezonden M. M. A. Richlmaier van Wolfau, naer Beyeren en J. Hoegerl van Munich, naer het bisdom van Nieuw-Orléans C. 14. Gavin Van Ieherbrooke, naer Canada, in 't bisdom van Chicago G. H. Brantner van St-Louis, Missouri, in 't bisdom van St-Louis. M. C. De Weert van St-Cathenna-Wavre, (Belgen,) naer 'l bisdom Trinidad. M. Merlens van Boxhorn (Luxemburg,) en G. Vanderhaegen van Rode St-Ode Holland, naer 't bisdom van Louisville. B. G. W. Wiedau van Coespeld Pruyssen, naer T bisdom van Porlwayne H. H. Windelschmidt van Broich Pruyssen, naer 't bisdom van Hartford M. O'Donovan van Chonikelty naer Jierland, J. B. Riekert van Ruithen naer Pruysen; En T. 11. Anciuux van Nethen Belgen naer 't bisdom van Detroit 14. A. A. J. Janssens van Tilburg en G. Van- derplus van Bamsdonck Holland,naer 't bisdom van Richmond. MINNELYKHEYD VAN BARA'S AGENTEN. Het Jaer 50 behelst, in zyn laelste nummer, het eerste verhael der aengenaemheden die zyueu uytgever te danken heeft aen de prokureurs van Kortryk en Brugge. Spytig is 't dal dit blad niet reeds alles in T daglicht heeft gebragt 't welk M. Van den Berghe te lyden heeft gehad. Dit volle dig vei hael ware eene straf voorde plegers van die willekeurigheden. Zie hier wat dén uytge ver van hel Jaer 50 verhaelt. Wy nemen letterlyk over 1° Op zaterdag, 26 september 4868, de straten leydende naer inyn huvs zelve, voor-en achter- deure, zyn om 9 uren voormiddag, en reeds vroe ger, bespied en bezet geweest, door de openbare magt 2° Ik ben in myn hnys gevaugen gehouden ge weest, metal de persoonen die er in waren myne vrouwe, werklieden, dienstboden, enz., van 9 uren tot 's middags. 5° T en stond my noch myne vrouwe niet vry onder of boven, uyt of in te gaen, 't en zy met geleyde van de openbare magt voorzeyd. 4° Geheel myn buys is afgezocht geweest, onder en boven 't gene toe was heb ik moeten open doen, bureau, comptoir, kassen, alles, nie«s en is, met de wele van die Heeren, ongezien gebleven. 5° Jk ben gevraegd geweest de minute of copie van den numero van 'tJaeroüdien ikaen'tdrukken was te geven en'tgene men gevonden heeft, heeft men waerschynelyk meè genomen, benevens de lyste myner abonnementen, eene verzameling van Jaer 50, de maenden mey, juny, july, augusty en sep tember, en deu boek waer op de werk uren, namen, en werk van myne kneenten aengeteekend staen. Dezen hebben ze myne vrouwe, binst myne afwezigheyd te Kortryk, naer 't parket doen ach ter dragen, en geen een dier stuks en heb ik weder bekomen, meltegenstaende gedanen eysch. sedert dat ik in vryheyd ben. 6° Zy hebben den staet van rekeningen nagezien van versehillige myner abonnementen, et» my ge vraegd hoe het kwam dat zulk of zulk eenen dien ze my aenwezen, sedert zulk of zulken tyd, met niet betaeld by zynen name stond, en ze hebben daeraen willen stichters of schryvers erken nen van t Jaer 50, zelfs hebben ze laten hoorèn dat myne drukkery aen andere mannen toebe hoorde. 7° Men heeft my de namen gevraegd myner cor respondenten, hulpen, redacteursetc.; men heeft my herhaelde malen gevraegd of die of die per soonen, die men my noemde correspondenten of medeschryvers waren. 8° Die heeren hebben my verzekerd dat zy regt hadden lol myne anlwoorde op die ondervragin gen dat zy uyt name van de wet handelden dat zy ook in God geloofden, en dat ik op con sciëntie verpligt was de inlichtingen te geven die zy vroegen dat ik my aen zwarigheden bloot stelde in geval van weygering. 9° Zy hebben my aengezeyd dat ze my gingén medenemen, en hebben my in mynen salon gé- laten, in de bewaking van vier gensd'armes. 40° Myn verzoek om naer boven te gaen en een schoon hemde aen te doen is my ontzeyd ge weest, men heeft myn schoon lynwaed naèr het gevang moeten achterbrengen. 4 4° Myne werkmanskleederen, immers wy waren neerslig aen 't werk, heb ik genoodzaekt geweest uyt te doen, en andere kleederen aen te doen, wilde ik niet vertrekken gelyk ik was, in eenen hoek van mynen salon onder de oogen der gendar men. 42° Ik ben dan in eene vigilante, ten mynen koste gehuerd, niet de gendarmen by my, naer 't gevang gevoerd te B' ugge en daer au secret gezet. 45° Ik ben au secret gehouden geweest, te Brug ge, buylen allen toegang ol' sprake van vrienden, kennissen, advokaleu, tot deu 8 uren 4/4 des aude- rendaegs. Men schryft uyt Charleroy De tydingen die wy in persoon dezen mörgèud verzameld hebben, bevestigen onze vermoedens. Overal heersebt de grootste kalmte. Geen boege- naemd wannorde heeft zieh ergens öpgedaen. Wy vernemen dat M. Adler, Chirurgien-Dentiste, dei» eenigsten in ganscli Belgie, die bekroond is met een eervolle melding, door de geneeskundige fakulteyt, maendelyks 2 dyosdagen, m plaets van den zaterdag, zal overbrengen, in het Hótel de 3 Koningen, lol Aefsu M. Adler, scbryver van verscheydene verdienstvolke boekwerken, begeeft zich ook ten huy'ze der persoonen die zulks verzoeken. Dynsdag2T October zal M. Adler, le Aelst zyn. De Houilleur kondigt het volgende ernstig feyt al dat wy geerne opnemen, verhopende dat er van zulke gewigtige klagten rekening zal gehoudet» worden. a Het schynt dat op het meestendee! der spoor wegen, de wagons met kolen geladen, tot hunne bestemming niet kpmen zoo alszy verzonden wor den wy ontvangen klagten uyt de welke er volgl dat meu by de aenkomsl het gemis ya»> 7 tot 8 hon derd kilogr: heeft bestatigd, en' T zyn bovenaf#© groote stukken die men in de vèrdwyning opmerkt. t Er zyn dus mannen dié langs de spoorbanen het middel vinden om zich van goedk'oope brand stof t3 bevoorraden zulks herinnert ons dat iuén eertyds eenen sluysmeester ontdekte die, zonder

De Denderbode | 1868 | | pagina 2