WINKELHUIS, twee andere fluisen, Verblyf 4» !Nove,"her 1868' VEiiKOOPING. LAND le Hofelade. ZAAILANDEN, PENSIONNAET, gelyk men er in wanordelyke tvilen ontmoet. Ilet is, zegde by. veertig jaren dat ik geene mis heb gelezen. Wal de gravin Valverde betreft, deze was, volgens de spreuk des tyds, eene oude van T groot leger. Gedurende het verblyf d(v Cortès te Cadix, werd er veel van haer gesproken. Graef de Donudiu nam ze in huwelyk, en dezen werd eenigen lyd daeina door het rot in üe straten van [Malaga ter dood gebragt. a In vyfiienjnrigeri ouderdom, kende de sou- vereyne van het enlholyk Spanje nog haren ('.redo niet. Zy was de eeisie princiepen van haren godsdienst onbewust, en al 'I geen hel meest van belang is voor eenen persoon van haer geslacht en rang, aen al de vi vlieden en bekommeringen der jeugd blootgesteld, Ah uno disce umnes. Men verluiert tegenwoordig hair. Kenen coiffeur te Parvs heeft het volgende plakkael voor zvn venster ge'nangen Verhuren van hair, per maend, per jaer en per nacht, gematigde pryzen. Wv vernemen dat M. Adler, Chirurgien-Denliste, den eenigslen in ganscli üelgie, die bekroond is met een eervolle melding, door de geneeskundige fnkufteyt. maendelyks 2 dynsdagen, in plaels van den zaterdag, zal overbrengen, in het Hólël de 3 Koningen, tol Aetsi. lil. Adler, schryver van verscheydene verdienstvolle boekwerken, begeeft zich ook ten huyze der porsoonen die zulks verzoeken. DynsdaglU Novcmberzal M. Adler, te Aelsl zyn. HOPPEMERKTEN. Belle, 21 october. Gedurende deze laetste 14 dagen zyn vele zaken gedaen groote purtyen zyn gekocht van fr. 65 a ÜU. Deze laetste dagen heeft men insgelyks hoppe van 1667 ter veyl aengeboden van Ir. 4Ü a 50 in gevolge kwalileyt, zonder koopers te vinden. Antwerpen* 25 oclobei. Zwakke pryzen. Een honderdtal balen uelster- sche hoppe van 1866 is deze week verkocht ge worden aen den prys van 56 tot 57 de 50 kilos, lieden is er niets meer in verkoop aengeboden. l'alryke aenkoopen zyn in dezen laetslen lyd in Duyischland gedaen, in Beyersche hoppe, en onze brouwers bezigen thans die vremde ware. Yperen, 24 october. De opening der merkt voor de Ypersche hoppe zal binnen kort plaets grypen. Zy zal tien zater dag van iedere week onder de stadhuyshalle ge houden worden. Men zal er persen, weegschalen, hasten enz. aentrelïen. alen weet dat de stad Ype- ren zich op twee ureji van Poperinghe bevind hare aengrenzende gemeenten zyn talryk en hou- tien zich allen met den hoppekweek bezig men twyfelt er niet aen, of de merkt van Yperen zal gevolgentlyk zoo belangryk worden als die van Aelsl en Poperinghe. Nuremberg, 22 october. Ter merkt van heden zyn 8 a 9000 balen ter veyl aengeboden, het grootste deel van het land van Spall. Men heeft betaeld Middelbare soorten gl. 20 a 25. lioppe ter merkt van gl. 24 a 30, mindere en zeer geuieene tol oubekende pryzen. Voortaen zal niemand kunnen twyfelcn over de wonrleibare ffeziu(»»*ii door de Revalenla Arabica van Du Barry teweeg ge bragt. By do duytende zegeningen du- ons reeds ten deele zye Levalleu, hebben wy het geluk nog degene van den Paus te kunnen voegen. Zv word aengebaeld in de Gazette Dij Midi. Koine '21 july 1866 De geiondheyd van den Heyligen Vader is nytmuoteiid, vooral sedert dat hy, zich onthoudende van al ander hulpmiddel, zyne eetmalen doet mei den Revulenta Ara bica Da Barry, die zulke wonderbaro uytwerkselen op hem ge- maekt heelt. Zyhe lleylighcyd kan niet genoeg de voordeden pryi' ndoor dit uytuinnteiid meel hein versetiafl, waervan h) hy eder cetinael'eene schotel neemt. De smerten gevaren en teleurstellingen welke de zieken, lot hiertoe, in de walgi-ljke geneesmiddelen hebben onderstaen, zyn beden vervangen door de zekerheid van eene volkoniene en spoedige genezing, by middel der kovtba c Revalknta Ara bica DU BaRrv »an Londen, die de volmaekste gez ndheid ternggeelt aen de spysverterende ligchnenideelen, aen de zenu wen, longen, lever en slvmvliezen, zelfs aen de afgemntsic, genezende de moeielyke spysvri leringen. Alle mnegziekten, gewoone verstopping, aenbeii n, klieren, winden, harikloppin- gen, stoelgang, zwellingen, bedwelmingen. oortuilen, maegzner, slymziekte, walging en brakingen, pvnen, stekingen, krampen en mncgtrekkingeii, slapeloosheid, hoest, beklemdheid, ko-t- borstigheyd, ontsteking der luchtpypen, teiing, huydziekie, uytwerpiiigen, zwaer-moedigheid, uiiputling, rhumaiisinns, jicht, koorts, zinkingen, moederkwael, zemiwsmurt, bloedziek te, water, gebrek aen frischheid en zenuwkracht. Du Bnrrv, 12, Kevzerstmet, Brussel. In donzen van 1/4 k, fr. 2,25: 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.; 2 1/2 kil. 16 fr. 6 kil. 32 fr., 12 kil 60 fr., tegen een bon op de post. De Chocolade Kevalentn Du Barry, iu poeder. Smakelyke spys voor ontbyt en avond meel, uytnemend voedzaem, de zenuwen en het vleesch verster kende en verkloekende, zonder hoofdpvn, verhitting, noch de andere ongemakken der doorgaens in gebruvk zynde chocoladen op te leveren In donzen van 12 tassen, fr. 225; 24 tassen, fr, 4i 48 tassen, fr. 7 288 tassen, fr. 32 576 lassen fr. 60; het zy 10 centiemen per tas. Verkrygbaer te Aelst, by P. Schnltin. Vandenberreweghe. Van der Biest apoth., en in ul de sleden, by de eer.-te apoth. kruydeniers en jmsley Lekkers. O P E N B A It E VKRKOOP1NG van een schoon en welgelegen en van TE AELST. De Notaris Joseph YERBRUGGHEN, le A< 1st, zal met winst van palmslag en gelagen, open- baerlyk verknopen, tie volgende MUIZEN, slaende te Aelst, ie weten BOTERMERKT. eerste koop. Een schoon en groot Win kelhuis hebbende grouten Achlerbouw, Koer en Hof, alsmede eenen bezonderen Uitgang niet groote Poort op de St. Joiïsstraet en daer door zeer diensiig en wel geschikt tot ln-t uitoefe nen van verscheide bedryven houdende ten voorhoofde aen de Bolermerkl, van d'eene zyde aen het huis van den heer De Sudeleer-De Pierre, van d'andere zyde aen hetgene van den heer Van Varenherg- De Wolf en van achter melden hof aen d'erf van huizen behoorende aen de heeren Joseph De E heest en Jan Ba plust Boneman. Bewo.md zonder lermyn door d'heer Loui& Hruylant. ST. JORISSTRAET. TWF.EBE koop. Een Hnis mpt zyn Erf en Achlerbouw, ten voorhoofde in de Sl. joiïsslrai tr houdende van d'eene zyde aen eeu huis van den lieer Joseph De Gheesl en van de andere zvde aen de poort en bezonderen uitgang van het huis onder den voorgaenden koop. Bewoond zonder termyn by Joseph Hofman. derde koop. Een Huis met zyn Erf ook ten- voorhoofde in de St. Jorisstraet, houdende van d'eene zyde aen de poort en bezonderen uilgang, van den eersten koop en van d'andere zyde aen een huis van den heer De Sadeleer- De Pierre. Bewoond zonder termyn by Adolf De Smet. ZITDAGEN Telkens eenen Zaterdag, ten 4 ure namiddag ter estaminel geita» md De Kökikellk, bewoond door den heer Adolf Dierickx, te Aelsl, achter het Stadhuis. Voor verdere inlichtingen vervoege men zich ten kantoire van bovengenoemde» Notaris VER- BRUGGnEN, te Aelsl, aen de Poutslraetpoort, alwaer groote en kleine kapitalen zyn te be komen op intrest, mits bezet. De Notaris Joseph VKRBRUGGHEN, té Aelst,. zal, ter tussclienkomst van zynen ambtgenoot Mtcr J. F. VAN HAM, Notaris te Ninove, opeii- baerlyk /erkoopeu. Een Gebouw, uitmakende een Huisje en Pak huis, le Aelst, aen de Houlmerki, groot iu gronde 1 aer 2a centiaren, bt kei.d by kadaster wyk A, Nos 1725 en 1726. ZITDAGEN Instel Donderdag 19 November .jggg Verblyf Dunderday 5- December Ten 3 ure na middag, ter estaminel den bikkorf,. by Ju IV. De Witte, te Aelst, aen üe Groote Kerk. De Notaris MGGANCK, le YVetteren, zal dooi' het ambt van den Notaris VERBUUGGHEN van Aelsl, op bunderdag 12 ïSovembcr 1868, ten 4 ute namiddag, ter herberg de vier wegen, le Mofslade op den Korten hoek, opeubaerlyk verkoopen Twee perceelen ZAEILAND, gelegen te Hof- stade, aen de Baerdebrug, gekadastreerd wyk C, het eene NüS 503 en oüóbis, met eene grootte van 37 aren 70 centiaren, en het andere N0f 601 en 602, met eene grootte van 52 aren 40 centiaren, iu gebruik zonder lermyn by Anselmus Van Hau- wermeiren en de weduwe Reyuiers. V E R K O O P 1 N G van TE NINOVE EN DENDERHAUTEM. po 7,pcrt dan dal go den Drnderbode geklopt hebt. Mn er daertoe zult gy zeker geen en lyd hebben. Ook, als ge nieis l'yner tc zeggen had dan 'l geen uwen artikel zegt, gy moest gepeysd hebben aen 'i spreek woord van Ba ken Merlens, zwijgen is erve deugd..... en den Üeuderbude laten zeggen. Hoe dikvvils beb ik u üie les nirl voorgespeld? M.ifcr wal helpt zeggen aen eeite opgeblazen kwant, die verre van een g'heel kliekskc le kounen beslieren, zyn eygen zeiven niet kan beslieren. Hoor, weel je wel wat, 'k zal myu rapport aen den groolen raed maken, en wy' zullen zien wal wy met u tc doen hebben. Ga nu naer huys, en als ik u uoodig heb, 'k zal u doen roepen. Ploeg Dag, Pandour. Pandr. liem uyllatende. Dag, Slimmerik Den knoeyer zit zoodanig vast met zyn godsdienstig ondervvys, dat den achter de gorriyr. verscholen nydig- aerd er met geweld is moeien byspringen om hem los te maken. Den nydigaerd schuymt en brult gelyk nen dorpsstier, hy stelt zich in woede tegen den Dender- bode en spuwt er vuer en vlam legen. Maer 'l is al vruehieloos, wy houden den knoeyer vast en al het getier en gebrul van *25 dorpsstieren zal hem niet los- krygen. Wy verstaen dat den vent kwaed is, hy is aen zyiien oogappel gekwetst, maer 't is zyne schuld. Waer- om heeft by die kwesiie laten opwerpen Waerom heeft hy ons op dit terreyn laten uyldagen Waerom heeft by 51. dén Deken laten acnrandeu Deu kwant zegt (lal wy hem willen nypen. Wy zouden ons daervan wachten, len ware misschien met eene tang. Doch met al zyn lavvyt weten wy nu nog niet waerom M den Deken eenen priester weygerl, en by gevolg, wy blyven in de veronderstellingen van den knoeyer. Maer kon by ons ten minsten niet bewyzen dal eene school door liberalen geslicht en hesehut, geeue hhi rale school is, (lal eene liberale school niet ge slicht is om liberale vrouwen of vrydeiiksters le vormen dal 5lr den Deken mag en moet meewerken oin liberale vrouwen of vrydeuksters le vormen. Waer om kikt of mikt hy daer geen enkel woordje van Indien hy dit niet, bewyzen kan, wat kan hy dan, hy cn de logiegaslcn van zynen kaliber Ha! als 'l noodig is, om de catholyken te foppen, komidn zy een kalholyk masker aenirekken, zich uylgeven voor al wal ehrislelyk, braef, dengdzaem.en zèdelvk is. Maer de ware catholyken zyn daervan de dupe niet meer, zy welen wie en waer de vyandeu, de balers en verdrukkers der religie zyn en dus roe pen zy liuu loeueliteruyt, uwe plaels is in de groote moddergooi, daerzytgy in uw element, daer kon! gy scheppen zooveel 't u lust om modder en sl.yk ie werpen naer priester, naer godsdienst, naer chnslelyke leering enz. terwyl gy dit alles schynl te proneren voor uwe gestichten om er kinders naer toe te krygen. Doch onthoud liet wel 'l en zal niet meer pokken, dit spel is uyt. Gaet dan in uwe tartuffery maer voort, wy zullen ook voortgaen om uwe listen te vervdfden. Wy zuilen eens zien wie het langst zal uylhouden. KIEZING TE AUDENAERDE. Lactsileden zaterdag heeft te Audenaerde de kiezing plaets gehad voor den zetel van senatenr, open gevallen door het afsterven van den mark- graef de Rodes. Ml I Kiezers hebben er deel aengenomen. Den markies Théodule de Rodes, catholyken kandidaet, heeft 1042 stemmen be komen. Er waren 62 witte briefkens. Zooals men ziet, heeft de liberale party de worsteling niet durven aengaen. Men schryft uyt Audenaerde. By de kiezing voor eenen Senaleur, in vervanging van wylen den markies de Ro<Jes, die zaterdag alhier heelt plaets gehad, is den heer markies Theodnle <Je Rodes, zoon van den gewezen Senaleur en kanoidael der katholieke party gekozen. De liberale party had geenen kandidaet voorgedra gen. EUYK. Er is in deze stad eenen doof stommen, met eene stomme doove getrouwd. Men schryft uyt Geeraerdsbergen Op oenen namiddag dezer week kwamen den slaliebe- dienden buyten geloopen by liet hooien luiden der bel. welke gewoonhk de opening, van het bureel aenkondigt voor het afleveren der koupons. 7.1II'dril chef der statie was uyt zyn bureel geko men om le vernemen wat er gaende was. Aen de plae's waer de bel hangt, zagen zy Iwee eenvou dige hoeriuneljes slaen toen men haer naderde rif vroeg waerom zy daer zoo geheld hadden, antwoordden ?.y dat men haer gezegd had, dat zy daer moesten bellen om den bedienden te roepen, die haer liet kaerlje moest geven, om met den toekomenden treyn te mogen vertrekken. |je vyt of vingerontsteking veronrrankl som- tvds lievige pynen. Zie hier een zonderling maer zeker middel 0111 z.e te genezen. Wanneer men in eenen vinger pyne of wel klop ping gevoelt die liet begin van de vyt aenduyden, nee'mi men eeu verscli ey. Men markt een gat aen een dei- uvteynden en men steekt er deu zieken vinger in, alwaer men hem ganscli den nacht laet 111 zitten, 11a zorg te hebben geluid dit ey by middel van ecuen doek te versterken met een* bindsel van lynwaed rond de hand gewonden 'S in derendaegs morgends, trek! men uyt hel ev, dat om zoo le zeggen door de ontsteking van 't zeer gekookt is, den vinger ganscli en geheel genezen. Men schryft uyt Antwerpen Een gedeelte der slnd is maendag 0111 6 uren 's avonds in rep en roer gebragt geweest, door hel gerucht van eenen hevigen brand, die kwam uyt le bersten, in de magazyneii van M. G. negociant, oude Beurs- straet. De pompiers verwittigd zynde, werd den alarm aenstonds op den koer der kazerne gesla gen, en ganscli tie kompagnie was welhuesl op luren post. De brandspuiten werden aengespan- nen en vertrokken door houdenb n vmii nieuws gierigen gevolgd de burgerlyke en militaire ove: heden'kwamen voor het aengewezen inagazyn, uiyt eenen dikken rook steeg. Vier walerwagens met twee peerden bespannen fn de bevolking van '1 kwartier snelden met ni'pot "ediuys Ier plaels. De pompen werden Jjel)i»e1e«d en im n ging den aenval van hel ver slindend e element beginnen, wanneer eene» der werklieden van M. G.... waervan de aendacht door al dit g"iuehl was gaende gemaekl ge weest, de deur van het mugazyn opende en aen ontstelde menigte meldde dat de rook van 'twee trommels voortkwam waerin men koffy Brandde- Alles is wel dat wel eyndigt Vrydag avond zyn de soldaten, in de I.epel- strael, wederom met hunne wapens aeu het kappen geweest. Ten 7 uren kwamen eenige mineurs, op dm hoek van de hoeksteen, overeen, 0111 in eene herberg der Lepelstraet, alles kort en klevii le slaen, Zy snelde er heen en na eenen tyd lang op den g.izbek en het ineubelgmef geslagen en gestampt te hebben, zyn ;.y un t de salteis in de hand de strael opgeloopeu. Eenen persoon, die juyst zyne veiislerbluulen sloot, kreeg dry sabelslagen, pen in den hals en twee op den arm zoodut hy neerzakte, hy wieid wankelend in zyne wooning gebragt. Keuen anderen burger had het geluk eenen sabel af te nemen en het wapen naer de wacht le brengen. 'Je politie en de wacht kwamen ter plaets, en twee van de groote belhamers der sabelmannen, wierden in echtmis genomen en ter beschikking van den plaetskom- mandant gesteld. De zaek word onderzocht en zal voor liet geregt worden gebragt. liet liberalism us komt te Luyk eene meys- jensschool in te riglen. volgens liet plan des opvoedingsgestichts van Galli de Gamond niige- boots, en insgelyks op hel princiep van de gods dienstige onversehilligheyd geslaefd. Men gedooge echter de bedienaers der eerediensten in de nieuwe school, om ei'de medehulp van hun miiiistei ie le verleenen, en er werd zelfs eene vraeg in dezen zin aen Mgr. den bisschop van Luyk* loegestnerd door de inrigtende damen van het grondwettig gesticht Den achtbaren kerkvader antwoordde hierop door eene lang begronde weygering. Zynen brief bleef geenzins zonder gevolg. Na den zei ven te hebben ontvangen, hebben er zeven op tien damen, waeruyt de kommissie samengesteld was, zich verhaest hare medehulp aen het nieuw gesticht le onttrekken. AHeen dry damen hebben vermeend de vriendschap met het godsdienstig ge zag te mogen breken wy hebben, zegt de Gaz'tle de Liège, niets anders te doen dan ze tc beklagen en derzelver dwaling te beweenen.» Men sch.'vft uyt Somergem, 25 october Gisteren avond tusschen 8 en 9 uren, is alhier eenen hevigen brand uvlgeborsten in de vlas en katoen-spinnerv van den lieer siffer-Van Dinter. Hel hout inagazyn van den heer L. Üe Busschere, kuyper, stond teiizelfden tyd in brand met eenen aenklevend gebouw dienende voor klodden maga- zyn dus was er weynig hoop van blusschen. Doch, dank aen de zelfoppoffering van verschey dene persooneii. heeft men na 4 uren slavelyken arbeyd zich van ded bi and kunnen meester maken. Terwyl meer dan 500 persoonen bezig waren, 't zy om water aen te halen of de brandende klod den te blusschen en te vervoeren waren er meer dan 200 bezig om de aenpalende huyzen met water te besproeyen 0111 zoo den brand te beletten zich voort te zetten. De schade wordt berekend op 9,006 franks De gebouwen waren verzekerd. Er is ernstig spraek van het leggen eener spoorbaen van Eekloo langs St-Laureins, St-Mar guerite, Waterlaud-Oudeman en verder over Yzen- dyke en Sehoondyke naer Breskens, in betrek king met den stoombooldienst van Breskens op Vlissingen. Later zou deze spoorbaen in verband komen met de linie van Vlissingen naer het eiland Goes. YVat ervan zy, het denkbeeld zulke spoorbaen aen te leggen is voorzeker zeer aeniieemlyk. Immers is het de rechtstreeksche linie van Eekloo op Breskens, en 't ligt in den naiuerlyken loop der zaken, dat die lyn toch eenmael tot stand uioet komen. Sedert veertien dagen hebben zich dry predi kanten van deu anglikaenschen eeredienst tot het roomsch catbolyk geloof bekeerd en met hen 49 van dezelfde geloofsbelydenis. Eenen van deze predikanten, met naein Acres, heeft aen den uertsbisschop van Westminster 125,000 Ir. ten geschenke gedaen tot gedachtenis van zyne be keering, en hy begeeft zich naer Roomen 0111 het priesterschap «e ontvangen. Al de geloofbelyders der sekte, genaemd de Puseisten H ach ei zyn naer den schoot der Beylige Kerk terug gekeerd. De plaets van ondermeester in de ge meente Zulte is open. De vragen moeten voor het eynde dezer maend aen het gemcente-bestuer gericht worden. BUYTENLANDSCH IÏFEIWS, Het vrouwen vermoorden is te Londen waer- lyk eene ziekte geworden. Deze week hebben niet minder dan 4 mans limine echtgenooten van kant geholpen. Voor de aenstaende Assisen zyn 77 persoonen verzonden. Een paryzisch geïllustreerd blad je, den Houf- fonis in beslag genomen wegens eene leeke- ning, voorstellende het vertrek der Koningin Isabella uyt Spanje. De revolutionnaire junta der stad Reuss heeft volgens de Cronica de Catalao be sloten dat niet een huwelyk voortaen noch door priesters of welken geeslelyken ook, ingezegend mag worden dat alle conlerentien over godsdien stige onderwerpen verboden zyn dal men voor den Paus niet meer mag bidden, en dal niemand eene uylwendige betooging van godsdienst vermag le doen. A la bonne he.nre Ziedaer de ware vryheyd en gelykheyddoor de Juntas en 't Manifest des staets- bestuers uytgeroepeu Wy vreezen maer, dat er welhaest in Spanje geene zot huyzen genoeg zullen zyn om de bela- chelyke ellendige heetkoppen der jacobynsclie par ty iu op te sluylen Men heeft veel gesproken nopens de byzondere zeden van deze die slechts eenige dagen geleden nog koningin was van Spanje. Wy hebban ons zoo veel niogelyk onthouden deze geruchten aen den dag te brengen waervan eenige beledigend konden zyn. Men leest in den Unioers De infante Isabella, dochter van Z. M. Fer dinand Vil, werd geboren met eenen grond van goedheyd die ten alle tyden eygen was aen haren doorluchtige» stam. Maer de opvoeding harer jeugd, in slechte handen toevertrouwd, was doorslecht. Hare meesters zyn zeer goed gekend. 'T waren liberalers. Tarancon, bisschop van Cordoua, don Augustin Arguelles, Cabo- Reloux, dekeu van godsgeleerdlieyd, en de gra vin de Valverde, bare gouvernante. Van Taran con, zal ik maer eeu woord zeggen de keus was niet gelukkig. Don Augustin Arguelles was eenen echten aenklever van Voltaire. Hy stierf zon der Sakramenten. Gabo-Reloux was eenen priester der Zusters van de. Onbevlekte Ontvangenis Apostolinnen.) TOT BERCHEM RY AUDENAERDE. Dit vermaerd gesticht, in eene der schoonste en aengenaemste streken der Vlaenderen gelegen is voor wat luchtgesteltenis en gezondheyd be treft onverbeterlyk. Zyne reeds ruyme gebouwen, komen vernieuwd en vermeerderd le worden, en leveren ouder alle opzigten liet grootste gemak aen men voege daerby eene» schoenen en groo- ten koer, eenen ryken en versierden hof welke aen de leerlmgpn alle gelegenheyd mogelyk geven, om hare gezondheyd en lichuemskrachten te ver sterken en te ontwikkelen. De leergangen bevatten Vlaemscb, Franscb, Engelsch en Duytsch, deze twee laetste talen staet men vry aen te leeren of nietschryven, rekenkunde met toepassing aen den koophandel, boekhouden, schryftraut of brievenstyl gesteund op de regels van Rhelorica, letterkunde, methodische lezing en declamatie, geschiedenis, aerdrykskunde, weieldkunde cosmographiebeginselen van na ttier physique en meetkunde géométrie. tee- ken- en schilderkunst, vocale en instrumentale inuzyk. KOSTGELD 550 franken. Voor t wee jufvrou wen gezusters is er eenen afslag, bcpaeld op 50 P* er» voor diy gezusters 100 f". De leerlingen onder de 10 jaren betalen maer 500 fr*. Het gesticht is bereyd, liet beddegoed, al de klassieke behoeften, tafelgeiïeven. serviette», en handdoeken le leveren, alsook het wasschen te onderhouden, mits eene verhoogiug op het ko.st- geld van 200 frs. De Notaris DE VR1ÊNDT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarhjk ver- Eersten koop. Eene partij Land, gelegen te Ninove op, het lioschveld, groot bij meting 59 aren 78 centiaren, palende oost de kinderen Frans Duyn» en Joseph Goubert, zuid Anloon Sonck als pach ter, west Donatus Schutyzer en noord Amandus Hameryck. Verdeeld in twee deelen te weten Eerste deel oost bel ft 19 a'ren 89 centiaren. Tweede deel weslhellt 19 aren 89 ceutiaren. DENDERHAUTEM. Tweeden koop. Eene partij Land, gelegen te Deuderhaulem op liet Molenveld sectie B, N° 882, groot volgens titel 58 aren 50 centiaren en volgens kadaster 54 aren 40 centiaren, palende oost Fran- ciscus Brys, zuid Joannes Baptisle Goossens, west de hospicien van Aalst en noord Franciscos Eéinan als gebruiker. Insgelijks verdeeld in twee deelen Eerste deel zuidhelfl. Tweede deel westhelft. Beide deze koopen zijn in gebruik zonder voor waarde bij Dominicus Buyl te Denderhautem. Derden en laetsten koop. Eene partij Land gelegen te Denderhautem op het Vosselveld. ge kend bij kadaster sectie B, N° 1508, groot bij meting 48 aren 82 centiaren, palende oost Vic tor Neirinck, zuid de kinderen De Brouwer, west de erven Asselaer en noord Hieronimus Goossens en Victor Neirinck. Deze partij zal ook in twee gelijke deelen op geroepen worden. Eerste deel ooslhelft 24 aren 41 centiaren» Tweede deel westhelft 24 aren 41 centiaren.

De Denderbode | 1868 | | pagina 2