Schuilplaats, voor de Lijkwagens. Verkooping van LAND, EEN HOFSTEDEKEN, pillllllll IJ II 'T is ongelukkig, zoggen nog (Taposlels in 't Verbond, dal tie si.'ul mi tol beroofd zyu v;in oenen schouwburg, T is le -zeggen van eene schoei van liberale zcdelyk- heyd, en zulks omdal de ontvangsten van 't kliekske ij iel yet g-'tioegen om vrennle komedianten le voldoen... Dil gfiel nu toch le verre die libérale jannen zouden wei willen dai 'l geld tier caiholyke burgers welke dpn komediewiiikel verfueyen, gebruykl wierde om de plezieren van 'l kliekske le helpen betalen Wel als gy plezier vind in uwe zoogezegde school van zedelyk- hevd, belaell uw-plezier en uw scboolgöld aen de komedianten zelve. De burgers hebben genoeg le be talen en hebben lang genoeg voor uwe plezieren moeien zweetenDien tyd is vooiby, jongens, en onthoud hol wel, vooi by voor al tyd. 'T Verbond, iloor eene aeneenschakeling van leugens, - gèlrolcken uyl de "gazette van meester Frère, den Journal de Liét7$ wilt doen gelooveri dat de Kérk in Vi'ankïyk goedkeurt, 't geen door :lc Bisschoppen van Bplgie verboden word. Hol kliekblad zoekt zyne lezers wys te maken dat de seholen voor geloofsversehillende kinders door den Paus toegelaten zyn, lerwyl zy door onze Bisschoppon gebanvloekt wordon, en dus dat de Kerk niet meer EEN is T bladje voegt er voor slotrede by dat wy moeten 't jok afschudden, waeronder den klergéons, sedert lang, doet gebukt gaen, en, zegt hel, dan fcal de religie geëerbiedigd zyn 0 gy liberalen ieverner der religie wat zy't ge toch ncn braven christelyken vent Doch, lezers, ziet hier de waerheyd Den Paus keurt af.en verbied stellig de scholen voor geloofsversehillende kinders als zynde hoogst gevaerlyk voor hun geloof. Den Psus gebied en beveelt dringend aen de Bisschoppen zoowel in Vrankryk als in Belgie, U-rland, Holland enz. zich ernstig tegen die scholen le verzetten. De amerikaensche Bisschoppen komen de lersche Bisschoppen geluk te wenschen, omdat zy, in 't Concilie vap Tliurles, de straf van ambtsopschorsing uytgesproken hebben tegen de priesters welke zulke scholen voor kinders van verschillende geloofsbelydt- nis3en zouden ondersimmen of helpen beslieren, over- tuygd zynde dal het geloof der catholvken gevaer loopt in die vermenging van geloofswyze Maer 't is juyst 't geen de Verbon dsaposicls betrach ten, niet waer vierkanligen slimmerik Doch 't en zal niet pakken, jongen, 'l meestendeel der ouders kennen hunnen catechismus en hebben de antwoord onthouden op de volgende vraeg V.Hoe moeten wy ons jetjens de ketters gedragen? Ant Wy moeten hunne conversatie al tyd neerstiglyk schouwenmaer allermeest in de kerkelyke en geestelijke zaken. En dat de ouders meer geloof eu vertrouwen zullen hechten aen den catechismus dan aen :t ketlerscb en vuyl Verhouddaeraen valt geen oogenblik te twyfelen. Schryf dus maer artikels zooveel ge wilt. slimmerik, zy zullen trekken gelyk eene vesicalorie op een houten been. PRIESTER LYKE BENOEMINGEN. Onzen medeburger, M. den abbé Roelants, pro fessor te Mechelen, komt door de belgische bis schoppen tot de bedieningen van voorzitter des belgisch kollegie, te Roomen genoemd te worden. Gazette de Luuvain STERFGEVALLEN. M. Rossini, de koning der muziekkanten, is dood. Vrydag nacht is hy, na scbrikkelyke pynen geleden te hebben, overleden. M. de abt Gallais, onderpastor van St. Rochus- keili had hem des avonds te voren de luelste Sakramenten bediend. Vooraleer dezelve te ont vangen, zegde Rossini tot hem a Men heelt ge- meend dat ik opgebracht was in de gevoelens van Machiavel, men heeft zich bedrogen. Meent gy dat ik myneu Stabat zou gemaekt hebben, had ik het geloof niet gehad Mgr. Chigi, nuncius van den Paus, heeft ver- scheydene bezoeken by den naëstro gedaen gedu rende zyne ziekte. M. de abt Gallais is gedurende eene uer bv den zieke gewepst, dewelke hem telkens weerhield als hy wilde vertrekken. Rossini was 79 jaren oud. Hy is met zyne volle geestvermogens, in de armen zyner vrouw ge storven. M. flavin, direkteur van het parysch god deloos blad le Siècle-, en grooten pïiesterverplel- teiaei:, is ook overleden. Op de laelste uer heeft .by alle de ongodsdienstige schriften en daden van den Siècle herroepen, en is met de beste ge voelens van christenen gestorven, bygcstaen door den onderpastor zvner parochie. Wat zullen zyne medeschryvers daer van denken! Dit zyu twee sterfgevallen welke hunne bedui- clenis hebben, om tegenovergesteld le worden t 'gen het liaetd ragend materialismus der solidai re». Het ministerie van finar.tieii, berigt de statie oversten en postmunters, dat zy de ontmuntte Belgische geldstukken, lot ol December, moeten ontvangen. Dit. berigt zal by het publiek welkom zyn. Men schryft nvt Brussel, !o November Donderdag zyn uyt Brussel vertrokken naer Roomen o5 belgische en hoüandsche vrywilli- gers. om deel te maken van hef puuselyk leger. Zyn nog vertrokken in mey, 55 mannen in juiiy, 24; in augusty, 52; in september, 29 in iM'tober, 45. In den avond var» zondag laétsl, zyn de in- wooners van een gedeelte der Vlaemsche straet te Brussel, io rep en roep gebragt geweest door zeer strafbare buyleiisportgheden van den kant van twee soldaten der jagers karafciniers, die boven reateu Bachus schenen gevierd te hebben, zel^er- jyk onder voorwendsel van 's Konings naeaidag te houden. V Deze soldaten die waerschynelyk door het' jon* matig gebruyk van genever woedend en als razen de waren, trokken hunne dolksabels en dreygden er vreedzame burgers en voorbygangers mede, toen gelukkiglvk eenen politieagent, door verschey- dene burgers geholpen, er in slaegde de twee bezetenen te ontwapenen én ze naer de ka2ern van het Rasteelken te geleyden. Zaterdag inorgend kwamen twee hoeren in de Dampoortsiraet fe Gend, met, twee hazewinden, toen er juvst eenen stier wierd dporgeleyd. De twee houden sprongen op het dier, hetwelk hier door zoo woedend wierd dat het aen het loopen ging- Dit deed ook den boer in woede ontvlammen die met zynen stok op de hazewinden viel, maer op hunne beurt wierden 1111 ook de heeren woe dend pn deze begonnen den boer te slapn. Geluk- kiglyk kwamen twee gendarmen den armen boer verlossen, die proces* verba el tegen de twee heereh opmackten. Sedert eenigen tyd was Antwerpen ver ontrust door een groot getal matroozen zonder dienst, die op verschillige punten akten van bal- dadigheyd bedreven hebben. Dynsdag laetst, hadden eenige van deze woestaerds dienst ge nomen aen boord van amerikaensche schepen én waren voorop bétacld geweest. Nanwelyks be vond zich een, van deze vaertuvgen, de ameri kaensche dry master Labrador, kapitcyn Gelliiiig, naer Mobile stevende, ter hoogte van Lillo, of den oorlog borst uyt. Men maekie zich vau allés meester wat men onder de handen vond en er begon eene bloedige worsteling op 't dek van liet schip. Men spreekt van 6 of 7 mannen doodelyk gekwetst., Dank aen de krachldadighevd der officieren aen boord, zyn de pligligeii in de boey en geslagen geweest en het schip heeft zyne reys kunnen voortzetten. Een ooggetuige, verzekert dat na de worsteling, het dek des schips van T bloed stroomde. Den 15 dezer maend is te Capellen J y Ant werpen met groote plegligheyd den 10Öttóo,.ver- jaerdag gevierd geweest van de wed1' Blankaei fs, geboren M. K. Verdyck. Toen de honderdjarige vrouw zich om 10 's morgends naer de" kerk oegaf, om eene solemnele mis by te woonen, was zy vergezeld van een barer gebnren, 94jarigen ouder ling, en van hare oudste dochter eene' vróiïw van, meer dan 80 jaren oud. Maeudag na den middag stond eenen jongeti soldaet van het 5e linie op schildwacht aen het hotel van generael Ahlay ie Brugge. Het zag er eenen onnoozelen buytenjongen uyt, die zich beter :n moeders keuken zou bevonden hebben. Eens klaps zag hy van verre den luytsnant-colonel plaels- bevelhebber komen aengestapt, en men dacht dat onzen piot genoeg geoefenl was, om aen dien hoofdofficier de eer té bewyzen, welke hem vol gens de militaire reglementen toekomt maer het was geheel mis gerekend, want den recPuet schou derde slech's zyn geweer, in plaets van het vooi slyve epauletten le presenteeren. Zoodat den plaetsbevelhebber den schildwacht naderde en hem voor zyne onbeleefdlieyd eenen schop gaf. Den armen piot was 0111 te vallen van angst en schaemte en zeker niet wetende wal hy deed, presenteerde hy dan met de linker hand het geweer en stak de regler hand aen den shako Het scheen, dat hy voor het geval meer beducht was voor zynen kapo- rael dan voor den kolonel, want toen dezen zich verwyderde, riep den armen recruet hem achterna: Oh kolonel, en zeggei toch aen mynen carpo- rael niet, want hy zou niy leelyk op mynen biel doen draeyen Den kolonel deed een teeken van belofte, en ging al lachende voort. De gemeentekieziug van St-Denys is gebro ken geworden, omdat de artikels 08 en 64 der gemeentewei overtreden geweest zyn. Binnen eeni- ge dagen zal dus eene nieuwe' kiezing plaets hebben. De regtbank van Breda komt M. J. tirban, bestuerder van den Grand, Central beige te ver- oordeelen tot 200 guldens boet en Ier meerdere verzekering tot eene,gevangzitting van eene maend en onkosten van proces, als verantwoordelyk over eene veraehferiiig door eenen treyn des spoorwegs van Roozendaele ondergaen. De regtbank Heeft niet aengenomen dat den statieoversten kon verantwoordelyk geuiaekt zyn. BI)YTEiVLANDSCII ]\TÏEUWS> In den avond van 6 dezer heeft op den spoor weg van Ryssel naer Amiens een verscbrikkelyk ongeluk plaets gehad vier werklieden, die een aen den weg onlslaen gebrek hadden hersteld, werden dooreenen snellreyn acbterhaelden overre den. Eerst vier kilometers verder ontdekte den machinist liet voorgevallen ongeluk, tengevolge van de kreten, aengeheven door een der vier werk lieden, die eene ketting van de lokomotief had ge grepen en op die wyze was medegesleept. Dezen man bleef op wonderdadige wyse ongedeerd, zoo dat hy zynen weg te voet kon vervolgen Van eenen der overigen zyn hevde been en, van eenenanderen is het rechterbeen verbrvzeld. De vierde, die aen de lokomotief was hlyven hangen, was deerlyk ver minkt en door den vuèrheei'd tot een onkeubai en vleeschblok verstrooyd. 'fe Farys zal deze week de rykste erfgename in 't huwelyk treden, cfie in langeif tyd daer ge weest is. Haren naein is Candamo. Ten dage haers huwelyks zal zy uyt de handen haers oudsten broeders het tegenwoordige hoofd der familie, het bagalelieken ontvangen van 10 millioenen, op reke ning van haer fortuynlje, dat maer 25 millioenen bedraegl. Er zyn zoo vier kinderen, die ieder evenveel bezitten. Het arme schaep trouwt met eenen duyfschen edelman. Haer bruydskleed zal maer 55,000 IV. kosten. RAMP IN EENE KOOLMYN. In den nacht van verleden zondag heeft er in de koolmyn van Saint-Elienne nogmaels eene ramp plaets gehad. Zes werklieden, door eene overslroo- ming overrast, zyn in de myn omgekomen. Men werkte vlytig om de laetste'slagtoliers op te zoe ken, doch des auderenduegs had men de lykeii nog niet terug gevonden van dry andere werklieden wejke zich met lujune kameraden in de overstroom de ga Ier y bevonden. De L/6erfé geeft eene onuylgegevene ftvzbn- derheyd dié vaii bélarig niet ontbloot is.. D'eii'znon- van generael Prim, dien zynen vader tqt tien graed van óndeiluytenant heeft yérheven.j is :zes jaren ond. Hy heelt de koningin Isabtiliu vbor /meter g'ehad. TWEE REYZIGERS. In eenen der waggons van den yzeren weg yan Parys naer Bordeaux hadden twee heeren een gesprek aengeknoopt. Zy waren het, naer het schynf, eens, want toen zy te Bordeaux aenkwa- men en voor een goed diner gezeten waren, ver telden zyeJkander hunne zaken. Ik, zegde den eenen, reys voor den handel in ruwe zyde. Dién handel bevalt my. en goed of slecht jaer, win ik buyten de kosten, niyne 4000 fr. Doch. zonder onbesctieyden te zyn, gy zyt welli^t ook reyziger Dit ben ik. En waervoor reyst gy Drommels ik weet" niet of ik het wel durf zeggen, want gy weet hel wel, er zyn teergevoelig heden. Komkom, zeg maer op, wat geelt dit? Wir.t gy veel Nog al redelyk. Hoeveel omtrent Zoo wat jaerlyks ongeveer 80,000 fr. Vei duyveld', mynheer, waervoor reyst gy dan? Ach, mynheer, men doet wat men kan ik reys voor diefstal, moord en vergiftiging. Den eersten reyziger wierd doodsbleek. Gy begrypt, zegde den anderen, dat ik my op uw stilzwygen vertrouw. Overigens, vrees niet ik heb my allyd zeer goed uyt de talryke zaken getrokken, welk ik met de justitie af te handelen had. Mynheer Eyndelyk, ik heb het nooyt tegen vrienden, en gy behaegt my. Drink eens van dien witten wyu Ik dank 11. Den reyziger in ruwe zyde, welke eerst zoo ge- spraekzaein was, sprak geen woord meer. Hy had willen \Jugten, doch dit was onmogelyk. Zynen vriend, den reyziger voor diefstallen, verliet hem niet hy plaelste zich nevens hem en sprak hem zoo vricndelyk toe, om er zinneloos van te worden. Eyndelyk kwam men le Toulouse aen. Den zyde koopman haeslte zich zyne bagagien op te nemen en verre yan zynen versehrikkelyken reysgenool te vluglen, toen hy plotseling naby hem eenen beroemden naem hoorde uylspreken. Hy had ge- reysd met M. Jules Favre, advokaet en gedeputeer den by het wetgevende korps, welke in het zuyden in eene zaek van moord en diefstal had grpleten Men schryft uyt Botterdam, 10 november Verleden nacht, omtrent 2 ure, een polilie- agent, woonende in de Dry Vriendenslraet, begaf zich naer het politie bureel van Goodscheweg langs de Kruyskade. Aen den hoek der Diergaer- desingel gekomen zynde, hoorde hy roepen Zie daer eenen van de mannen die De Vletter hebben aengehouden en in 't zelfde oogenblik sprongen dry kerels op hem en wierpen den □gent tën gronde, voor aleer hy den tyd had om aen zyne verdediging te denken. Den annen politieman werd aldus in 't slyk gesleept en zonder genade geslagen men bragt hem zelfs twee mes steken toe, die gelukkiglyk maer zynen uniform doorsneden. Het slagtoffer van dezen lallen aenval zou er misschien niet zoo goedkoop van afge komen zyn, zonder de nadering van eene vrouw die blokken aen had en hier mede zoo een gerucRt rnaekte, gelyk als of de artillery van Schiedam, de hussaren en de grenadiers uyt den Haag ge/.ament- lyk op den Kruyskauler aenkwamen. Dil zoo schrikkelyk gedruys hoorende, namen de aenvul- lers de vlugt. Den agent zegt* dat, volgens hunne kleeding, zy aen de goede burgerklas toebehoorden. Men schryft uyt Florentien, 14 november. Den opbrengst der verkooping van de geeste- lyke goederen heeft, sedert een jaer, het cvfer van 69,500,000 fr. bereykt. --- Een schrikkelyk ongeluk is vrydag. met middernacht, in den exprëslreyn des vzerenwegs voorgevallen, uyt New-York ten zes ure en half 's avonds vertrokken.. Vyf reyzigerswagons, waer onder twee met bedden, zyn in duvzend stukken verbryzeld geweest, op dry inylen" boven Grern- busch ontriggelende. Zekere dame Tyler, uyl Pensylvanien, die le New-York eenige aenkoopen had gedaen, is op den slag gedood. M. John Davidson, van Lyons, eenen legger van spoorbanen gevaerlyk aen t'lioofd gekwetst, is's anderendaegs morgends overleden te Develan-House, al waer'men hen had overge voerd Mevr. Davidson, zyne vrouw heeft inwen dige kneuzingen bekomen. De ramp is veroorzaekt geweest door het bre ken van eene reel, waervan den slechten staet reeds was bestatigd geweest," maer dat de kom- pagnie niet noodig had geoordeeld te doen her stellen. Het is dus stellig dat deze rampzalige ge beurtenis toe le schryven is aen eéne onvergeef- lyke men mag zeggen pliglige verwaerloozing der maetschappy. VRYHEYD VAN EEREDIENSTEN IN HET GELIBERALISEERD SPANJE. De kerken van Madrid die door de liberale vry- raakers veroordeeld zyn oin afgebroken te worden, zyn de volgende Santa Maria, Santa Crux, San GinesSan Milan, Susto y pastor, el carmen, Santa Isabel, el Jesus, Caballero de Gracia, San Ignacio, Las CarbonerusLas Calatravas, San Antonio en l'Olivar. Eene maetschappy samengesteld uyt Engelsch- mannen en gemagtigden der invloedryksle leden van hel voorloopig gouvernement heeft zich ge vormd met het doel van de gronden aen le koopen en met weynig geld eene schoone speculatie te doen. Wat moeten die mannen content zyn en leve de vryheyd van godsdienst! roepen. De correspondencien uyt Spanje bestatigen dal de repnblikaensche denkbeelden vorderingen doen in het platte land, maer dat er dezelve ont- haeld worden als of zy het spyn waren van de Ver deeling der goederen en van de regeringloosheyd. In geheel het zuyden van Spanje, overal in de provinciën van Sevilje van Malaga, blyft men voort- gaen met de landeryen onder elkanderen te yer- deelen en de voornaemsle eygendommen uyt te plunderen en te verwoesten. Te Puerto Santa Maria hebben er zeer erge troebels plaets gehad en het voorloopig gouver nement had zeer slechte tydingen vernomen uyl Murcie. Te Santa Maria heeft de herstelling van den prys van, het zout en van den tabak de uytbarsling van een ernstig ongenoegen te wegegebragi. Te Sevilje zyn de stralen met bloed bevlekt ge worden door een moorddadig gevecht. Sedert het begin der revolutie was die stad onder het bewind van eene bende van omtrent vyf honderd gewapen de mannen die tot de ergste volksopruyende ge- zindheyd behooren. Die mannen ofschoon eene geringe minderheyd uytmakende. verspreydden overal schrik en angst, deden de kerken sluyten en zochten onophoudelyk de ivvulutionnairste maetregels uyt te tergen. De nieuwe overheyd, opaendrang van het overige der bevolking, besloot gedaen te maken met die opruyers van wanorde er wierd beslist dat men die kerels zou ontwape nen. Zy wilden hunne wapens niet afgeven, maer, na een versehrikkelyken wederstand, wierden zy toch ontwapend. De troepen haelden de overhand en herstelden de orde thans is de stad rustig. Wy vernemen dat .11. Adler, Ghirürgien-Dontiste, den eenigsten in ganscli ilelgie, die bekroond is met een eervolle melding, doof de geneeskundige lakulteyt, maeniielyks 2 dynsdngen, in plaets van den zaterdag zal overbrengen, in het ilólel de 3 Koningen, tol Aelsl. M. Adler, scliryver van verscheydene veerdienstvoilft boekwerken, begeeft zich ook «en buyze der personnel) die zulks verzoeken. Dynsdag 24 November zal M. Aider, te Aelsl zyn. Kerkfabriek van den II Martin us te Aelsl. OPENBARE AANBESTEDING van het Bouwen eener 0p VRIJDAG i DECEMBER 1868, om 2 ure namiddag zal er ter herberg: de Beurs van Amsterdam, bij Joull'r lloyvaort, Groolo Markt te Aelst, onder nadere goed keuring, worden overgegaan lot de aanbesteding van het bonwen cener SCHUILPLAATS, met al'hankelvk- heden, voor do Lijkwagens, in de Slerreslraal (bii'de Zonnestraal) te Aelsl. De aanbesteding zal plaats hebben op zegel geschre ven aanbiedingen, gelijkvormig aan het model"bier na gemeld, de welke bij belaste brieven, dragende voor opschrift Aanbesteding, zullen moeten toegestuurd zijn aan den ondergéteekentlen Sekrötaris, ten laatste» den 3 December aanstaande. Het plan, bestek, kohier van lasten en model van aanbod zijn nedergelegd bij den heer G. J. Joóstens bouwmeester, Hotel des Paijs Bas,te Aelst, alwaar de belang hebbenden er koiinen kennis van nemen alle dagen van 's middags tot 3 ure. Aelsl, Ui November 1868. Het Bureel der Kerkmeestersr De Voorzitter, De Sekretaris, D. VAN DEK HEYDEN P. DE HERT. Voortaen zal niemand kunnen twyfelen o?er de wondmbare Rezingen door de Revalentn Aral.ica van Du Barry teweeg pe- bragt. By de duyxende zegeningen die uns reeds teu deele i'vd bevallen, tiehbeu wy het geluk nog degene van den Paus Ie kunnen voegen. Zv word aengehaeld in de Gazrtte Dd Midi. Rome 21 july 186B De gezondheyd van den Heyligen Vader is uitmuntend, voornl sedert dal hy, zich onthoudende van at ander hulpmiddel, zyne eetmalen doel mei den Revaleuta Ara- bi ca Du Bnrry, die zulke wonderbare uytwerkselen op hem ge maekt heeft. Zyne Heylighoyd kan niet genoeg ae voordeelen pryzendoor dit uytuiunleiid meel hem verschaft, waervan hy by eder eetraacl eéno schotel neemt. Uittreksel v\* 65,000 r,E^«zi,y«ti*. N» 50,41fi M. den graef Stuart van Deci-s. pair van Enge land. van eene maegziekte m t al hare 7.enuw.marten en trék- kingen, niet al hare knunpeu on walgingen No 44K Mevrouw de Markgravin de Brélian. van eene leverziekte met slapeloosheid, moederkwar1, uitteeiing en oiiverdrngelyker, barteklcp, die gedurende zeven jaren, aen de b' handelln"' der beste geneesheeren weêrstnen hadden. - N" A9.R42'\1ev. Marie Joly, van 5(1 juren opstopping, moeielyke spvsverterinp zenuwziekte, korthorstighcid. hoest, winden', maegtrekkingén en walgingen. N" 46,^0 M. Itoheris. van eene 'longtering, met hoest, brakingen, verstoppingen en vyf-en-twinii" jarige droefheid. N'o 5R.8B i Mej. Gnllard. van eene longtering, 'éa ong. neesbaer vrrUaerd te zyn, rf, veroonle-ld om maer eeni-e meer te h ven. Zy heeft 60,0t)0 genezingen bewerkt, daer wner elk middel mislukt was. Du Burry, 12, Keyzerstract, Brussel. In dooien van 1/4 k fr 2,25' 1/'^ kil. 4 fr. 1 kil 7 fr.; 2 1/2 kil. 1'- fr fi kil ^2 fr.[ 12 kil 60 fr., tegen een I on op de post. De Chocolade Revaïenta Du Barrv. in poeder. Smnkelyke spys voor onihyl en avond niaei, uytnemend voedzaem, de zenuwen en het vleesch verster kende en verkloekende, zonder hoofdpyn. verhitting, ixxh de andere ongemakken der doorgaens in gëhrnyk zvnde chocolades op te leveren. In donzen van 12 tnssei). fr. 225; (assen. fr, 4t 48 tassen, fr. 1 288 (assen, fr. 3^ 576 tassen fr. til): het iv 10 centiemen per las. Verkrygl.aer te Aelst, by P. Nchallin - Vendenherreweghe. Van der Biest apoth., en in al de steden, hy de eerste apóih. kruvdeniers en piisteyhakkers HOPPEMEBKTEN. Loiifleu, 13 jiovcmber. Do merkt is kalm. De prvzen zyn daléncl, wat do *o- meene kwaliieyten betreft, maer de beste soorten zvn goed pryshoudend. Do laetslc aenvooren zyu van eetie geringe kwalitevt. wal -Je daling verklaert. Wy kunnen met zekerbeyd bevestigen dal de aenvoc- ren in Engelsclie hoppe "lot den 7 dezer 100,000 a 110,000 kvviiiialen meer bodragen dan verleden jaer, op hetzelfde tydstip, daer integendeel die van den vrem- de veel minder zyn. East Kent Góldings fr..87.50 a 210 Mid. Rents fr. 50 a 157,50 Weald of Kents fr. 5' a 14(1Sussex fr. 56 25 a 110; Worcester fr. 125 a 140; Farnhams fr. 100 a 157.50 Yearlings fr. 81.25 a 125 Old Olds fr. 31.25 a 43.75; Beyersche fr. 75 a 150; Belgische fr. 60 a 81 25 Amerikaensche fr. 112.50 a 311. 25. Aelst, 14 november. 'Op de inerkt van heden zyn verkocht 170 balen hoppe van 1868 van fr. 47 a 50, de 50 kil. ingevolge kwaliteyl. Doperinghe, 13 november. Op de merkt van heden is de hoppe verkocht van fr 53 a 60 de 50 kilos. Ninove, .10 november. Heden wierd de hoppe aen 50 fr. de 50 kil afgeleverd. BUKGEHLYKEN STAiYD GEBOORTEN. Mannelyk 5 Vrouwel. 6 HUWELYKEN. J. Vander Taelen, rondl. met C. Boulemberg, kleerm. B. Buekens. landb. met V. Pots, landbouwster. J. Van Mol, werkman, met F. Commerman, hovenierslr. M. van Geit, landb. met M. Steenhout, kantw. J. Snel,'iwvndersg, met M. Meert, mutsem. OVERLEDENEN. M. Seminck, zonder beroep, 6» j, Schaerbeke. C. De Wit, vrouw Van Driessche, zonder beroep 44 j,, Mylbeke. L. De Groodt, glazem. 58 j., Kortenieuwslr. J. Van den Bossche, man Luyck, dagl. 62 j., Schaer beke. - J. De Saegers, wedr Herderwei, zouder beroep 78 j., Schaerbeke. Twee kinderen onder de 7 jaren. TE WtEZE. De Notaris DE VIliENDT, te Aalst, zat op 23 November voor instel en 7 December 1868 voor verblijf, telkens om 4 ure namiddag. Ier herberg: uiit» engel, le Herderseni, nabij de kerk, open- baarlijk verkoopen. EEN1GEN KOOP. Eene partij Land, te Wieze, Alolenbroeck, sectie B, N" 94a bis, groot 20 aren 10 centiaren. TE ERPE WIJK ZEVENCOOT. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal op 17 November voor instel en 1 December voor verblijf, telkens om 4 ure namiddag, ter her berg Den Gouden Leeüw, le Erpe aen de Plaets, openbaet lijk verkoopen Een Hofstedeken te Erpe, wijk Zevencoot, groot 6 aren 70 centiaren.

De Denderbode | 1868 | | pagina 2