Kunst-en Lellernieuvvs. NieBwsjamgil'lfli aen Z. H. den Pans, PIUS IX. «chendbaerlieyd van het domicilie verdedijd. In een lichtvol exposé heeft den achtbaren spre ker al de feylen uyleenjtezel en omstandighe den aen den dag gdhraat die den onverschil ligsten mciisch al het liatelyke van 'tgeen er te Brugge, St-Denys en St-Kruys is gepleegd zouden doen begrypen. Maer, wy hebben hier met meester Bara te doen, met eenen koppigen en doodelyken vyand van al wat Catholyk is. 'T is hy die moet reke ning geven en antwoorden over en op de petitie der Catholyke daghladschryvers. Doet hy liet ot zal hy het doen'! In 'tgeheel niet, dien fanatieken minister werpt zich tot over den kop in 't hlerihael hy rammelt en zweept op den rug van Bisschop, pastors, nonnen, congrega- nisten en kwezels de regtskwestie gaet hy stillekens voorby, zich bepalende by aenhalin- gen van 't geen er in vorige jaren is gebeurd en exploiterende de schelmstukken te St-Deriys gepleegd om de kwestie der petitie te konnen «ntwyken. ©p de redevoering van M' Rcynaert, moet hy, ■Bara, niet antwoorden, zegt hy, deze redevoe ring weerlegt rich zelve II!En de gema tigde petitie der daghladschryvers bestempelt hy als eene belediging legen de magislraluer, als een stuk van passie en partygeestDaer- meè is alles gezégd, meent minister Bara, en daermeê mag hy volop in de waters van 't kle- rikael varen, om al, wat Catholyk is te geesse- len en te schandvlekken Het walgt ons dien handel te zien, maer wy hopen dat er nog andere stemmen zullen op dagen om de vryheyd der drukpers te vreken, en dat de Catholyke daghladschryvers liet liierby niet zullen laten, moest de Kamer hunne billyke, wettige en zoo gegronde klagten niet aenlioo- reri. Br blytt nog te petitionneren den Koning is nog daer, en 't is den Koning dien wy moe ten aenspreken, al moesten wy de wegzending van minister Bara vragen, en op dezelve bly- veu aendringeu, zoolang deze niet verwezenlykt is. Wy zullen hierop terugkeeren. Zondag (i December heeft den Muzikaten Kiosg van Kortryk een uytstaptje lot Aelst gedaeri, op verzoek van M. Belhune-Eliaert, voorzitter van ■den catholyken Kring df. Vriesdsciiap, dezer stad. Na een prachtig noenmael hun door M. Bethune aengehodeu, hebben de Kortryksche zangers ■een groot concert in den Aelstersehen kring gegeven. Dry kooren met eene meesterlyke kunst gezongen, onder het behendig bestuer van M' i'anl Van der Chicste, alsook verscheyde solos en concertos nytgevoerd door M. M. P. Van der Ghinste en Victor Sengier, baritons, •Jules Monteyne ténor, Ferdinand Dubois vio list en Cb. De Vos, violoncellist, alle leden van •den Mczikat.es Krixg, zyn door de talryke aen- hoorders met de meeste voldoening toegejuyebt geweest. Twee uytmuntende artisten, M' De Prins op den hautbois, en AI' Ferdinand Van Keek hout op den piano volmaekt instrument ■geleverd door het vermaerd buys Berden van Brussel hebben den algemeenen geestdrift verwekt. Al de leden van den Kring De Viiiexdschap zyn liet eens geweest om met de Kortryksche inaetschappy te verbroederen en ha,er te bedan ken over de eer welke zy door deze schoone feest aen de stad Aelst heelt gedaen. De beste ■en vriendelyksle betrekkingen lusschen de twee steden zullen er liet gevolg van wezen. Wie in Belgiën kent de Revue générale niet, dit vermaerde schrift, 't welk te regt in de belgische pers eene hooge plaets bekleed, welks medcrleelingen altyd vol grond en wys- heyd zyn en die reeds zoo menigmael de beste indrukken hebben gemaekt? Welnu, dit schrift gaet met nieuwjaer eene zekere gedaente-vefandering ondei'gaen meer «n meer wilt het zich op liet terreyn der liuy- dige politiek en op de gebeurtenissen van den dag uylbreyden, de Revue générale zal met nieuwjaer een meer strydbaer karakter aenrte- men, meerder doel nemen in onze politieke aen- gelegenhedeii, Daervoor nogtans zal de Revue générale niet verwaerldozen van schoone reysbeschry- vingen, historieke leyteu en allerl'ey voort brengselen uyt de beste schryvers getrokken, mede te deelen. Om dit doel met vrucht en weerde te bereyken, heeft de Heme générale den kader barer me dewerkers uytgebreyd, en onder dit getal zien wy beurtelings "de namen der vermaerdste en ge- leersle mannen van ons land en van den vrem- den MM.A. Dechamps, De Haerne,,d'Anethan, Coomaus, Kervyii de Lelteuhove, D' Lef'ebvre, Mgr. Mermillod bisschop van Hebron, J. Malou, Nothomb, A. Suieders, ïhonissen benevens nog eene lange rey andere groote schryvers en hooge slaetsmaoneii, allen hebben hunne me dehulp aen de Revue générale loegezeyd. Dit zegt reeds genoeg om naer -weerde over debe- langrykheyd van het schrift te oordeelen. Deii besluerraed bestaet uyt M. Ch. Woeste, hesluei'der, ledeo van de komiteyt van re dactie MM. V. Jacobs, graef A. Visart, A. Neut, Leon de Monge, Jules Domis de Semerpont, baron de Haulleville, ridder Ruzetle en Alph. Dechamps. De Revue généralezoo niet meer over godsdienstige kwëstien handelende, vele andere hooge studiën ter zy latende 0111 meer op het lie- dendaegsehe terreyn to komen, om grooter deel te nemen aen onze politieke slryden, zal nood- zakelyk eene leemte moeten laten. Dit hebben de bestuerders der Revue géné rale 5 verslaen en er tevens bok in voorzien wat de Revue générale niet meer doen kan, zal worden verrigt door de Revue catholique, een schrift aen welks opstel een aental geleerde geestelyke zullen deel nemen, waeronder eene gansche rey professors uyt de catholyke Uni- versiteyl van Leuven. De Revue catlioligue zal, gelyk haren naem het overigens aenwyst, uytsluytelyk handelen over godsdienstige zaken en alles wat er mede regtstreeks in verband staef. Mgr Laforet, den geleerden rector der Uni- versiteyt van Leuven, lieelt ook de Revue catholiquezyne medewerking beloofd, en hy zelfs zal hare uytgave openen met eenen zeer merkwëérdigen artikel. De Revue généralezal in hare aflevering van january aenstaende ook een merkweerdig stuk mededeelen, uyt de pen komende van Atl. Dechamps. De Revue catho'ique verschynt te Leuven, da Revue générale te Bi ussei hy Devaux en C", St- Jansstraet, 2ti. EERSTE LYST. M'. Leirens-Eliaert, Aelst. fr. 100-00 Belhune-Eliaert, ib. 100 -00 De Troch, priester, ib. 28-00 Placide Limpens, ib. 10-00 Charles VerbrugRlien, advt. ib. 28-00 A. liyl- Van den Bossche, ib. 28-00 Felix Simoeus, ib. 10-00 J. B. Coom'an, diensik., ib. 2-00 297,00. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. M. De Srure, pastor te Renin«helst, is pastor te St-Denys by Kortryk, benoemd, in vervanging van M. Van Schoebeke, ontslaggever. iMet het innigste gevoelen van voldoening besla- figen wv dal den oproep onzer HH. bisschoppen hier Ie Aelst op de schilterendsle wyze is beant woord geweest. Onze geacht te medeburgers hebben de geeste lyke oefeningen, gedurende het Iriduumop de vlvtigste wvze bygewoond. Dynsdag, feest der Onbevlekte Ontvangenis der H. Moeder Gods, was onze ruyme parochiekerk te kleyn om de duyzende geloovigen te bevatten. Onder het lof, na een ziel treffend sermoen door den zeer eerw. heer Deken uyfgegalmd, heeft dezen den akt van herstelling en eereboete benevens de opdragt van alle zyne parochianen aen het Allerheyligste Hert van Jesus voorgelezenwelke met eene allertroostelykste ingetogenheyd door dë ontelbare menigte wierden onlhaeld, en, wy zyn er zeker van, de heylzaemste vruchten zullen voortbrengen. Eere, dryrnael eere aen onze godsdienstige stad. haer geloof zal haer zegen verwerven in dit leven en vooral overgroote vertioostingen voor het toe komende. Maendag nacht, heeft eenen geweldigen storm, boven onze stad gewoed. Hy heeft omtrent den ganschen nacht geduerd, en op verschillige pun ten der stad. aen schouwen, glasruyten en daken, groote schade gedaen, onder ander werd het nieuw zinken dak van den heer Notaris Verbrug- ghen, afgerukt, en lot op eenen groolen afstand, gansch vernietigd, door den woedenden orkaen meegesleept. Op den buyten zyn vele boomen omgewneyd en huyzen zeer sterk beschadigd. Persoonelyke ongelukken, hebben wy geluk- kiglyk niet ie betreuren. Den storm heeft ook tusschen zondag en maendag nacht te Brussel gewoed, de slraten waren niet begangbaer het regende brokken sleenen en dakpannen. In het park zyn niet min der dan zeslien oude boomen uylgewaeyd en ge broken. Onder anderen is eenen der boomen, naesi het wachlhuys, neergeslagen en men mag van geluk spreken dat hy niet op het gebouw ge vallen is. Langs de Herlogelyke straet is eenen zwaren olm, die, legenslrydig niet zooveel ander, gezond is en niet geleden heeft van den solcyte destructor op de yzeren grielje gevallen de punten der grielje zyn in het hout gedrongen alsof zy er met eenen hamer in gedreven waren. De takken zillen 50 en 40 cenlimelers in den grond. Wy laten de overige schade ter zyde 't zyn alom daken afgeslagen, schoorsleenen afgeworpen, huyzen ingestort, enz. Een verkoophuyske van dagbladen is letterlyk vernield en de nummers der dagbladen worden dezen keer gratis uylgedeeld. Uyt Charleroy en andere streken krygt men dezelfde tydingen hangaers/aen de yzeren wegen, telegrael'palen, enz. zyn beschadigd. Te Charleroy heeft het letterlyk, gansch den nacht, schaliën geregend. Men schryft uyt Gent, 7 december Verleden nacht heeft er eenen schrikkelyken orkaen over onze stad geheerscht. In hel grootste gedeelte der stFalen bemerkten men stukken pan nen sleenen en glas. Op den buyten is er vele schade veroorzaekt boomen zyn ontworteld, graenmyten omverre geworpen, daken afgeslagen, enz. De schade is zeer groot. Dezen morgend was het wéér kalm. Men meld ons dat den muer van den Dierentiivn, langs de Muynkkaey, op eene lengte van 15 meters is omgeworpen. Al de kramen op de Veerleplaets zyn omgerukt. Er is vele schade toegebracht aen de fabriek van M. Jeurisse». Een gebouw tot magazyn van vlas dienende op den Dok, is ingestort; er is voor 7000 fr. schade. Men schryft uyt Rousselaere Een vreeselyk orkaen heefl in den nacht van zondag tot maendag laetst boven onze stad en om liggende streken gewoed. De schade er door ver oorzaekt, is zeer aenzienlyk. Roven de ligte schade van pannen, goten en kaven van huyzen die afge- waeyd zyn, moeten wy melden de hooge kaef van de vlaszwingelary der kinders Thomas, welke is omgewaeyd geworden, en dweers door de gebou wen der fabriek is gevallen dan deze er nevens staende, en die laetst gebruykt wierd door den lieer Bitter, welke insgelvks ten gronde ligtverders de hooge, lange en smalle kaef der biouwery van wylen M. Desmedt- Dejongly», dewelke dweers door de brouwery is gevallen, en merkelyke schade heeft veroorzaekt. Het nieuw gebouw der Arme Klaren heeft insge- lyks veel geleden, en eenen muer is omgewaeyd. Verders meld men ons boomen, wier vyfligjarige wortels uyt den grond zyn gerukt, net als ware het een riet. Daken van huyzen afgenomen en ten gronde geworpen, molens omver gewaeyd en de kaef des sloomtuygs by hel Land van Belofteis insgelyks in den grond gestort. Veel menschen dachten aen den laelsten dag der wereld gekomen te zyn, en houden staen dal dit vieeselyk onweder door eene ligte aerdbeving ver gezeld ging. Tydingen uyt de Kempen, melden dat den storm daer, even als hier, vele schade heeft toe- gehragt. De beriglen uyt Mechelen, Lier, Turnhout en andere streken, spreken allen ongeveer van de zelfde soort van schade, toegebragl aen huyzen, schuren, molens, vruchlboomen, bossclien, enz. Te Capellen is onder ander eene schuer en een gedeelte van eenen stal ingestort. Een verken wierd daerby zoo zwaer gekwetst, dat men het heeft moeten afmaken. Men schryft uyt Yper, 9 december Een schrikkelyk orkaen heeft over de stad ge woed gedurende den nacht van zondag lol maen dag Het groot gebouw voor de hewaer- en zon dagscholen van St-Pieters-kwartier is door den wind omgeworpen geweest. Van deze schoone opbouwing die kwam van onder dak geplaelst te worden, blyft er niels anders meer over alsj eenen hoop verminkte bouwstoffen, slee nen, hout, schaliën, gooien, alles is beschadigd en vernield. Om dit verlies nog te verzwaren, is de school gevallen op twee naburige stallingen die verpletterd zyn, eenen ezel en eene koey hebben de dood onder de puynhoopen gevonden eene tweede koey is ernstig gewond. In St-Maertens-klooster, is den grooten muer van den hof der Kongiegatie voor jongelingen om geworpen. In de kazern op 'tZaelhof zyn er ook alle slach van schade en verliezen. Er zyn eene groote hoe- veelheyd schouwen afgerukt geweest, eene hoe- veelheyd vensterruytesi verbryzeld en ontelbare daken beschadigd. By na is er geen huvs die door hel onweder niet heeft geleden, het hevigste dat er van 's menschens geheugen alhier is geweest. De militiens der liglingen van 1861 tot 1868, die, in den loop van laetstgemeld jaer, hetzy door hel overlyden van hunnen vader of hunne moeder weduwe, hetzy door de wettige scheyding of echtscheyding hunner ouders, hetzy eyndelyk door het overlyden van eenrn of verscheydcne broeders, regt op dienslvrydom zullen verkregen hebben, zullen hunne vraeg ter bekoming van dienstontslag, schriltelyk en gestaefd door de hierna gemelde bewysstukken, voor den 5 janu ary aenstaendeaen het plaetselyk bestuer hunner gemeenten moeten zenden. Den gemoemden J. F. Hameryck, oud 42 jaren, geboren en te Teralpiiene gehuysvest, heeft den 9 november laetst zyne wooning verlaten om eene schuld te gaen betalen, by sieur Van Santen, gemeente sekrelaris te Denderleeuw. Hy was drager eener som van ongeveei 105 fr. Niet kunnende overeenkomen wegens de te betalen som, heeft hy dit huys verlaten zonder de beta ling in kwestie gedaen te hebben. Het schynt dat hy in de herberg van sieur Steppe met de kaert heeft gespeeld tot 2 of 3 ure 's morgends. Des anderendaegs avonds, zag men hem uyt de herberg treden van den genaemden J. Van Cauter, naby de spoorweg statie, en dit mael in verge vorderden stael van dronkenschap. Hy moest naer huys terugkeeren, maer hy verscheen er niet meer. Men veronderstelt dat hy bv ongeluk in den Dender is gevallen, want men heeft zyne klak gevonden op ongeveer 150 meters afstand der sluys gezegd van Teralphene op deze rivier daergestód maer inweêrwil der tot heden toe gedane opzoekingen, heeft men zyn lyk nog niet ontdekt. Men schryft uyt Brussel Eenen nieuwen diefstal van juweelen is te Brussel by den juwelier Herremans gepleegd geworden. DiLmael zyn het dry Fransehen, die een paer gouden ooislingers, gezegd dormeuses, met eenen brillant, alles lei waerde van 46, franken geannexeerd hebben. '1 Waren dry heerkens, nel gekleed, van 27 tot 55 jaren oud. Het beroepshof van Gent heeft zaterdag morgen eene algemeene, plechtige en openbare vergadering gehouden, ten eynde over te gaen tot de vorming eener dubbele lyst kandidaten voor de plaets van voorzitter der rechtbank van eersten aenleg te Dendermonde, opengevallen ten gevolge van het overlyden van den heer Dommer. By de eerste stemming werd den heer Jul. Maertens, procureur des konings te Kortryk, tot eersten kandidael gekozen met twaelf stemmen tegen eene, en by de tweede stemming werd den heer Simons, siibsliluet van den procureur des konings Ie Den dermonde, met twaelf stemmen tegen eene lot tweeden kandidael uytgeroepen. Den 1 dezer maend, omtrent 7 1/2 des mor gens, is het lyk van Juf'v. Christina Ysenbrandl, oud 49 jaren, rentenierster te Thiell uyt eenen kieynen vyver getrokken, die op 't eynde der Hoogslraet, in de gezegde stad ligt. Deze jufvrouw, die men zegt van krankzinnig- lieyd aengedaen te zyn, had hevmelyk hare woning verlaten, in den avond van 24 november laets- leden, en men wist niet meer, wat er van haer geworden was. Eenen armen man der stad Brugge, die met blink te verkoopen rondgaet, is maendag namiddag schielyk dood gevallen op de groule Markt, op het oogenblik dat hy zyne pyp ging aensleken. Het lyk is naer het hospitad gedra gen geweest. Men schryft uyt Bergen Men verze kerd dat den jongeling, die zynen schoolgezel in het collegie van Enghien, vermoord heeft, in het celgevang van Bergen opgesloten is. Men schryft uyt Charleroy. Den moor- denaer Bansart. die in onze gevangenis zit op gesloten, blyft zyne misdaed hardnekkig ontken nen. Hv is 40 jaren oud. Het misdryf werd op maendag 24 november, om 7 ure 's avonds gepleegd. Eenige oogenblik- ken te voren had hy met zynen oom en tante staen klappen. Onder eenig voorwendsel was hy heengegaen, doch kort nadien teruggekomen, met eene vork of scherpen steen dit weet men niet goed. Daermede bracht hy zyne tante geweldige slagen loe en verbryzelde haer het bekkeneel zy stierf eenige uren nadien. Zynen oom Josef Defacq, een 70 jarigen grys- aerd, deed hy met eenen slag gewond op den grond vallen, Ondanks zyne zware wonde, kroop den ouden man naer de deur, en riep om hulp. Den moordenaer bracht hem eenen tweeden slag. toe en verbryzelde vier vingers van zyne hand, die zynen oom boven het hoofd hield, als 0111 het te beschermen. Laet my leven, zegde hel slachtoffer met eene zwakke slem, ik zal uwe schulden verge ten, ik zal u ai liet geld geven, dal gy verlangt; maer den moordenaer was ongevoelighy z'ou den ouden man hebben afgemaekl, indien hy door de komst van eenige persoonen niet op de vlucht was gesteld. Aeiigehouden en by zvn slachtoffer gebracht zegde dit Zvt gy daer, deugnieteerloozen schurk Gy hebt ons vermoord Doch weihnesl ver zocht hy de toegevenheyd van de magistraten, en bad dat men zynen neef niet zou doen sterven. Ziedaer een contrast lusschen de zwarte on- dankbaerheyd van den neef en de rechtzinnige lietde van zynen oom Donderdag is vrouw Defacq begraven. Talryk was de menigte, want zy genoot'de algemeene achting. De politie der stad Gent, heeft eene nog al belamgryke aenhouaing gedaen. Sedert eeni"e dagen, werden er aenzienlyke nachtdieflen met bruek bedreven in verscbeydene onbewoonde lust hoven rond de stad. De dieven gingen in 'l groot te werk, alles stond hun aen, en'hel voluem der voorwerpen bekreunde hun in geener deelen. Zy bedreven waren verhuyzingen, pendulen, tafels, bedmatrassen, enz., enz. medenemende. De politie, hier von onderrigt, was op loer. Zy had de verdachte houding bemerkt van twee nieuwe toegekomen vremdelingen, en de uyt Brussel ontvangen inlichtingen schenen op hun betrek te hebben. Zy bewaekte deze mannen van naby, binst dat zy hun verblyf hielden in een byzonder huys naby de spoorwegstalie, en ver zekerde zich dat zy des nachts afwezig waren. Hun logement werd onderzocht; zy waren er met weynig reysgoed toegekomen en men vond er echter veel dingen die gewoonlyk ten dienste van reyzigers niet zyn. Gisteren morgend, op het oogenblik dat er een van beyde in dronken staet binnen kwam, na elders den nacht te hebben overgebracht, bood zich de politie aen en ging tot zyne aenhouding over. Eenige oogenblikken daerna, verscheen zynen gezel aen den hoek der straet, omzigiig- lyk naderende, maer toen hy de politie gewaei* werd, stelde hy het aen 't loopen. Eenen agent die rapper was als hy, vervolgde hem hy vlugtle in een beluyk alwaer den agent hem den we<' afsneed en by den kraeg vatte. Deze twee maiinen droegen op hen het gewoon arseriael der dieven die tot braek hunnen loe- vlugt nemen valsche sleutels, eene zaeg, eene by I, eene vyl, en wat meer is eenen revolver mot acht loopen met kogels geladen en een mos. Dit mes en de zaeg waren in eenen leederen scheede onder de kleederen verborgen. Nu bleef er over van te weten wat zy met den opbrengst deden van hunne nachtdieflen, die me nigmael veel last aen had. Men gelukte er in te vernemen dat zy naer den vremden gestuerd werden en aldaer door medepligtigen overgeno men of verkocht. Telegraphische tydingen, on- nndd. lyk in alle riglingen gestuerd, braglen de in beslagneming te weeg door de plaetselyké politie, in de statie van Antwerpen, van eenen pak door deze dieven verzonden. Een andere mand zeer schoon ingepakt en ge bonden, werd aen onze statie in beslag genomen De beyde dieven zyn tei beschikking van de regterlyke overheyd gesteld. Eenige dagen geleden, is eenen koopman en zyne vrouw, in de omstreken van den Zavel woon achtig, voor het korrectioneel hof van Brussel verschenen, beticht van de volgende afschuwelvke feyten Hunnen oudsten zoon F... vroeg sedert lang naer zynen jongeren broeder, die eensklaps verdwenen was. Up al zyne vragen weid geantwoord, dat hy zich niet hoefde te bekommeren, dat zynen broeder 111 de gevangenis zat, en dat niemand hem mocht zien. Zuo wat veertien dagen geleden zag F... zy nen vader naer den zolder trekken, wat brood en water met zich nemende. Hy begon vermoedens op te vatten, verborg zich om den koopman af te spieden, en hoorde dezen eer.ige stonden later zeggen Zwyg roep niet, of ik maek u kapot Dan springt de jongen toe. en een afgryselyk schouwspel vertoont zich voor zyne oogen. Zynen armen broeder, byna tot den staet van een geraemle gebracht, ligt daer in eenen hoek. F... verlaet het huys en verwittigt de politie, die de onmenschelyke ouders aenhoud. Thans is den jongen broeder in het St-Pieters- gasthuys ter verzorging. Zynen toestand is schrik kelyk, hy kan zich niet verroeren, zyne armen zyn op de borst gekruvst en hy kan ze niet ver leggen. Den ouderen broeder komt hem dagelyks be/.oeken. liet is voor die feyten, dat de echlgenooten D... voor het correctionneel gerechtshof verschynen, doch de zaek is tot den 45 verschoven, omdat de geneesheeren verklaerd hebben dat den ongeluk kiger] klevnen in uil oogenblik de vervoering naer het tnbunael niet zou kunnen onderstaen. Men schryft uyt Aix, 7 december In het gehoor van heden van ons assisenhof, 't welk zich met de zaek van de giftmengsters van Marseille onledig hield, zyn gehoord geweest Mr Bessat voor de vrouw Gabriel, Mistral voor de vrouw Lambert, Barret voor Joye, de Serano voor de vrouw Dye, en Gourdin voor de Flavole. Het verhoor is tot morgen, dynsdag, voor de uytspraek van deu jury verzonden geweest. Aix, 8 december. De vrouwen Dye en Flayole zyn vrygesproken. De andere beschuldigden pligtig verklaerd maer met verzachtende omstandigheden, zyn veroor deeld geworden Joye en de vrouwen VilJe Gobriel en Lambert, tot eeuwigdurende dwang- arbevd de vrouw Salvago tot twintig jaren. Over het algemeen denkt men, dat de justitie nog slechts tpn halve de misdaden kent, welke Joye zou hebben begaen, evenmin als men weet, welke de vrouw Lambert kan hebben bedreven. Joye, van deze laetste sprekende, zou gezegd hebben Zy heeft nog wel andere dingen ge daen, tydens den cholera toen ging het gemak- kelyk een weynig vitriool was genoeg. 'T is verschrikkelyk Maer ook vrouw Lambert zegt van Joye Had men hem tien jaren laten begaen, hy zou heel Marseille hebben vergiftigd.

De Denderbode | 1868 | | pagina 2