eu;e\dom Merhtpryzen. Vlasmarklen. Siaetspel.- Esplanadepiein. EXT RA IT. Changement de domicile. Berigt. VENDUTIE HOFSTEDE EX ZAAILANDEN, Verblijf id. 30 id. SCHOONE MEUBELS. HUIZING MET GROND, prysliouding is er niet volkomen zwak. Over het al 'Vmeen zal de opbrengst goed zyn. Te Roussillon zal de oogst veel beter zyn dan die van verleden juer. De vlakte van Lunel, in den Ileraull, is op sommige plaelsen door de ziekte getroffen. Indien tiet schoon weder aenhoitdt, zal de oogst vroegtydig zyn de druiven zyn schoon. In het arrondissement Beziers zegt men, dal de uitermate warme lucht der twee laetste we ken zeer voordeelig is. De rvping zal goed vooruit gaen, indien de nachten volgens ge woonte koel en vochtig blyven. ENGELAND. In Lincolnshire heeft er een pryskamp voor vischvangst plants gehad. De pryzen verschilden tnsschen 30 p. st. en 50 shillings er waren ook andere dan geldpryzen. 242 visschers met de hengelroede namen er deel aen. De lyn dezer visschers breidde zich op de boorden van eene vaert, ten oosten en ten westen uit, op eene uil gestrektheid van twaelf kilometers. De eerste prys werd gewonnen door eenen visscher. die in den tyd, voor de proef aengeduid, zes pond en II oneen visch had gevangen. De laetste pryzen werden toegekend aen de min gelukkigen, waer- van de laetste er maer 8 of 10 gevangen had. Het was een zonderling schouwspel deze 212 visschers te zien met de hengelroede iu de hand, op zulke gioote oppervlakte, allen vol aendochl naer de minste hoop ziende. SPANJE. Uit Spanje komen altyd gunstige lydingen voor de Carlisten. Deze tellen te Estella niet min dan 14,000 man 6000 andere zyn te Segorba op weg naer de provincie van Teruel, zooals wy reeds vroeger meldden, en andere bedreigen verscheidene punten van belang. Zoo meldt men, dat zy opnieuw de stad Bilbao omsingelen, en een stoomboot, uil Bayonne vertrokken, gedwon gen is geworden terug te keeren. De verbittering der intransigentes te Carlha- gena tegen admirael Yelverlon schynt niets ge- vaerlyksop te leveren, want een telegram meldt, dat de twee oproerige fiegatlen Vitloria en Almansa naer Gibraltar gebracht zyn, zonder dat de admirael eenigszins verontrust werd. De inneming van Viana, eene stad met 5000 zielen, op den Ebro, door cabecilla Dorre- garay, bewysl dat de aenvallende beweging der Carlisten immer vooruitgaet. Pampeluna, de hoofdstad van Navarra, be vreesd voor eenen inval der Carlisten, heeft, door het toedoen van den gouverneur-generael, eenbando uitgevaerdigd.waerdoor al de mannen van 20 tol 50 jaren worden onder de wapens geroepen. Er boden zich echter slechts 150 jon gelingen aen, om ingelyfd te worden. Perpignan, 50 Augusty. Volgens eene tyding uil Kigueras van den 29. zou Llobct aen het hoofd van eenige republi keinen, het Carlislisch geleide dat de gekwetsten op de grens bewaekt, gister aengerand hebben. De gekwetsten werden door de Muga in Frankrvk overgebracht. Het geleide stelde zich in slagorde op hel Franscli grondgebied en riep den republikeinen toe. Laffe moordenaers komt hier enz. De republikeinen zyn op het Franscli grond gebied niet gelreden. Men verzekert dat vele afgevaerdigden ge neigd zyn om aen den minister van financiën, ge durende de opschorsing der zittingen, de grootste volmachten te verleene» tot het vinden der noo- dige gelden om de Carlisten te bestryden. Eene dppeche uit Barcelona van 50 Augus tus meldt Dank aen eene versterking van 800 man by het geleide van het convooi, dal te Man- resa aengekomen is, zal dit morgen verder op naer Berga kunnen vertrekken. Saballs heeft Olot, Vidreras en Santa- Coloma gesommeerd zich over te geven, zoo niet zullen de plaelsen afgebrand worden evenals Tortella. AMERIKA. Bi.of.dige oorlog. Ziehier een brief van 8 Oogst uit Grand Island (N'ebrasba), aen den Herald gericht, die een bloedigen stryd verteld Twee of dry weken geleden hadden de Paw nees, ten gelalle van 500, hunne woningen verlaten om hunne jaerlyksche jacht in de groote vlakten te beginnen. Na in de streek te zyn aen gekomen, waer de jacht moest plaets hebben, zyn zy door meer dan ioOO Sioux. onder hel hevel van hun jong opperhoofd, Young Spotted Tail, overvallen. Met gevecht had plaets lus- schen de Republicans en de Black Wood Creed, en was zeer woedend. Toen de Pawnees hunne vyanden ontwoerden, brachten zy hunne familiën in eene bergkloof in veiligheid en trokken dan de Sioux te geinoet. Deze waren met geperfectionneerde geweren gewapend, terwyl de Pawnees slechts bogen en revolvers hadden. De stryd was dus onder alle opzichten ongelyk en by gevelg werden de Paw nees verslagen. Hun verlies beloopt meer dan honderd man aen dooden en gekwetsten. De Sioux hebben ook nog 509 peerden ver overd, even als bet vleesch van verscheidene honderdtallen wilde ossen die door de Pawnees op hunne jacht reeds waren gedood. De woeste overwinnaers hebben de vrouwen en kinderen lafhertig vermoord. Het verlies der peerden en der wilde ossen is voor de Pawnees byna zoo erg als dat der man nen, dewyl het gedoode wild de Pawnees, gedu rende de wintermaenden, moest tot voedsel dienen. Daer de Pawnees sedert geruimen tyd de vrienden der blanken zyn, steld de bevolking van Nebraska het grootste belang in hunne nederlaeg. Men vreest levens dat de woeste volkstam der Sionx, door de zegeprael aenge- spoord, ook in stoutheid zal toenemen by zyne invallen in de planteryen van Nebraska en liet omliggend grondgebied, Men voegt er by, dat de overledene en ge kwetste Pawnees op een koopwaeren trein langs de stad Grand Island naer hunne woningen zyn weergekeerd de droefheid stond op hunne anders zoo onverschillige aengezichten le lezen. ITALIË. Op zyne kamer vermoord. Dezer dagen is de heer Julien, geassociëerde van den juweliers winkel van denzelfden narm in óerueSt-Antoine, te Parys gelegen, is naby Brescia, door dry baenstroopers vermoord. De lieer Julien, die niet zyne dochters deze plaets bewoont, keerde 's avonds van eene wandeling in rytuig huiswaerls an begaf zich daerna in zyne kamer. l)aer werd hy door dry mannen die langs het venster waren binnengekomen, aengerand, en er volgde een verschrik kei yke stryd. Èenedienst- meid, die op liet gerucht was toegesneld, werd van de trappen geworpen. Degeburen, die haer geschreeuw hoorden, kwamen toegeloopen om haer te helpen, doch de ongelukkige heer Julien was dood en de moordenaeis zyn er in gelukt te ontsnappen. Eene roovensbende. De Ilaliaensche dagbladen deelen mede, dat de omstreken van Calanzaroic Calabrië onveilig worden gemarkt door eene bende roovers onder aenvoering van eene jonge vrouw. Zy is twintig jaren oud en zeer schoon. Zy is de weduwe van den berucli- ten roovershoofdman Pielro Monico, die gesneu veld is in eene ontmoeting met de gendarmen. Na zynen dood vatte zy zynen karabyn op een zwoer hem te zullen wreken. Eenigen daerna werd een jongeling, de zoon van eenen ryken pachter op haer verlieft en wilde zich dien ten gevolge by de rooversbende voegen. Hy werd echter niet door hen aengeno- men, en ten einde zyne wraek te koelen, ging hy het meisjes by de overheid verraden. Zy werd aengehonden en veroordeeld lot 50 jaren gevangenisstraf, Terwyl zy hare straf onderging, vatte de cipier liclde voor haer op, hielp haer ontvluchten en vergezelde, haer zelfs, maer werd op haer bevel doorstoken, zoodra zy de verblyf- plaets van de bende hadden bereikt. Sedert dien tyd heeft zy nog meer angst en schrik in den omtrek verspreid door hare ver dubbelde stoutmoedigheid- Boerdervcn worden door de bende in asch gelegd, het vee wordt geroofd en zware lospryzen worden afgeperst. De minste ongehoorzaemheid aen de bevelen van het ioovei smeisje wordt met den dood ge straft. Hare bende is lalryk en woidt altyd goed ingelicht door de landlieden, die bevreesd zyn het anders door daden van geweld te moeten bezuren. IIollowav's Zalf. Genezing zonder Pyn. Zweren, wonden etterbuilen en andere huidziekten kunuen worden genezen door dezo verkoelende en heelende Zalf. Zy hccfl den hoogsten lof verworven van personen die jaren lang hadden geleuden aen zeer boenen, abscesscn en verouderde verouderde verzweringen, nadat alle hoop op herstel reeds lang vervolgen war. Niemand, dan zv, die de verzachtende uitwerking dezer Z3lfhebben ondervonden, kan zich een denkbeeld vermen van het het genot datzy ver schaft door hel legengaen der ontsteking en het ver lichten van pyn. Als tlezc Zalf eens gebruikt is ge worden, heeft zy hare eigene waerde gevestigd en is weder gnelig gezocht geworden als het gemakke- lyksle en veiligste middel legen alle verzw ei mgen. Dy zenvwpyn, rbumaliek on jicht geeft hetzelfde mid del, behoorlyk aengewend, eene wondervolle ver lichting. GEZONDHEID AEN ALLEN wedergegeven zonder medecynen door het aen- genaem gezondheidsmeel Revalcnta Arabica du Barry van Londen (Thans gebrand verkocht wordende, vcreischt zy Diet meer dan één minuet koking). Gezondheid acn allen door de zachte Revalenta dü Darry, welke met goeden uitslag bevecht, zonder medecynen, noch purgalien, noch kosten, de moei- jelyke spysvericerir.gen, maegontslekingen, de op- perbuik- 'en maegpynen, slymachtige vochten, win den, zurigheid, slymen, walgingen, maegopwerpin- gen, brakingen, verstoptheid, afgang, roodenloop, koliek, hoest, korlborsligheid, versmachlingen, benauwdheid, vergaderingen van vochten, zenuwe ziekte; slapeloosheid, zwartegal, pisvloed, zwakheid, uittering, alle stoornissen der borst. Keel, adem, slem, longpypen, blaes, lever, lenden, darmen, slymvliezen, hersens en bloed. 71,000 genezingen er onderbegrepen degene van Z. tl. den Paus, den hertogPluskow en mevrouwde markiezin de Brélmn, enz., enz. Cerlificaet N° 99,718. Ticheville (Ome) 20 Maert. Gedurenden eenigen tyd de Revalcnta genomen en wy er zeer wel meè bevonden hebbende, heb ik er aen verscheidene personen van gegeven, welke dit volkomenlyk gelukt heeft, bezonderlyk de water- zuchligen dry zyn er te vollen van genezen. Voor den hoest door eene verkoudheid veroorzaekt, dit wederhoudt hem oogcnblikkelyk voor de pisopstop- pingen en de pynen dcT maeg, dit levert dc beste uitwerksels op en verdryft de droefgeestigheid. 4 Langevin, pastor. Zcsmael voedzamer dan het vleesch, zonder ver hitting, bespaert zy SO mnel haren prvs in medecy nen. In dozen; 1/4 kil., 2 fr. 25 1/2 kil., 4 fr.; i kil., 7 fr.; 6 kil., 3'2 fr.; 12 kil., 60 fr. Beschui ten van Revalcnta, die men ten allen lyde kan eten worden verkocht in dozen van 4 en van 'r frs. De Chocolade van Revalcnta geeft den eetlust, de spysverteering, den slaep, de kracht en vast vleesch aen de zwakste personen en kinderen weder, en is tien mael voedzamer dan hel vleesch en de gemeene Chocolade, zonder verhitting. In dozen van 1-2 lassen, 2 fr. 25 van 57ö lassen, 60 fr., of omtrent 10 c° de las. Zending tegen postmandaet. Depot le Aelst, by P. Schattin, Ed. Vanden Herrc- weghe, apothekers te Nmove, hy E. Druwez-Jelic te Geerardsborgen, by D. Wittinckx, apotheker en by de apothekers en kruideriers. Du Barry en Ce, Keizerstraet, t2, Brussel. Mechelen 50 Oogst. Helvlasis hier ter markt verkocht aen lr.o-90 a 0-00 per 5 kilos volgens kwaliteit. Brugge, 50 Oogst. Vlas per 5 kilos fr. 0-00 a 0-00. Geeraerdsbergen, 25 Oogst. Het ruw vlas wordt heden verhandeld aen fr. 1-59 de kilo. Denclermonde, 1 Sept. Vlas per kilo fr. 0-00 a 0-00. Kemp idem. 0-00 0 00. Sottegem, 2 Sept. Vlas per 5 kil. fr. 5-85 a 4-60. Deynze, 5 Sept. 0000 a 0000 kilos snuit of zwingelkallotten, worden verhandeld aen de volgende pryzen. lste soort 50-00 a 60 00 de 100 kilos. 2de 40 00 45 00 5de 50-00 55-00 4de 20-00 25-00 Gent, 5 Sept. De Vlasmerkl was heden weinig gewigtig. doch weinigen handel pryzen zonder verandering. Zele, 2 Sept. Kemp par 11 kilo, fr. 10 88 a 11-70. St. Nicolaes 4 Sept. Vlas par 5 kilo, fr. 5-b0 a 6-27. Waeregem, 50 Oogst. Er waren ongeveer 50 balen vlas te koop ge steld, welke verkocht zyn aen de volgende pryzen l,lt kwaliteit 2,00 a 2,20 per kilo. 2de 1,65 a 1,75 1,40 1,55 1,10 a 1,50 kwalit. 0,61 a 0,00 0,59 h 0,00 0,11 a 0,14 Nederbrakel, 5 Sept. 1,40 k 00,0 per kilo. 0,50 a 0,40 a a STAAELST. Veemarkt van ft September I8J3. Heden waren er 210 hoornbeesten van alle siach ter merkt gebracht. De handel was zeer levendig. De premien zyn behaeld geweest Voor 't grootste getal beesten Ier merkt gebracht Is" Premie, aen sieur Desiderius De Cock, koopman in hoornvee le Erondegem. 2J' Premie, aen Joseph Dc Schryver, koopman in hoornvee te Denderhautem. 3de Premie, is met toegekend geweest. Voor 't grootste getal kalfbeesten ter merkt gebracht Is" Premie, aen sieur Bernardus Van Styvendael, te Impe 2d* Premie, aen sieur Frans De Wilde, koopman in hoornvee te Erembodegem. C. Voor dc schootislc Katfvaers, twee tanden Premie aen sieur Beruardus \au Siyvendacl, te Impe. Verleden Zondag is het de party van S' Pietcrs Ca- peller. die gewonnen heeft Beslissing van den derden prijs. Zondag 7 September, ten 2 ure nn-middag, spelen de partyen van Claus, Aelst en Thollembeeek. 8 September (O. I V. Geboorteten 3 ure namid dag, spelen de pariyen van De,Wolf,Aelst en Ringoot, Nicuwerkerken. 14 September,om 2 ure namiddag,spelen de pariyen van Sl Pielers-Capellen en Lessen Met de party Claus, speelt als geleenden man M. Victor De Gbeest van Aelst, dc zelve die verle den zondag, eenen bal eene lengl3 van IG8 me ters terug gekeerd heeft. N° du Jiigemenl 8<>3. N° du Parquet 331. Parjugement rendu contradictoirement Ie quatorze Aoüt 4875, par le Tribunal de pre mière Instance, séant ;i Gand, province de la Flandre-Orientale, Chambre de Police Correc- tionnelle. Le nommé Emmanuel-Joseph Torrini, ugé de 51 ans, horloger, né et demeurant en dernier lieu a Alost (mis sous mandal de dépot aGaud le 14 fóvrier 1875.) A été condamné a un emprisonnement de dix buit mois el aux frais du procés, s'élevant h cerit soixante dix francs 46 centimes, con- formément aux articles 577 2, 585, 472, de la loi du 18 Avril 4851, 489, 79, 80, du code péual, 5 de la loi du 4 octobre 1867, 2 et 5 loi du 50 Décembre 1856, 1 et 6 loi du 5 Avril 1868, el 194 du Code destruction criminelle. Comme convaincu de banqueroute fraudu- leuse pour avoir it Paris en 1872, él ant com- merfant failli détournéou dissimulé unepartie de son actii. Pour extrait conforme délivré ii 1'clTct d'etre cnvoyé h Monsieur le Procureur du Roi, a sa demaude. Le Gre/Jier (Sig). P. MORTELMANS. adv. BURGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. MANNELYK 9 Vrouwel. 5 HUW ELY KEN. J. De Neef, metsersgast— met M. Wellckens, kantw. OVERLEDEN. M. Moens, vr. Uyttcrsprot, lanflb. 38 j. Mylbeek. J. De Wolf. koopmansklerk, 28 j. Gceraerdsbergsche- strael. J. Cauderon, naeysier. 15 j mylbeek. J. Gheeraerdls, renten 86 j. Leopoldstraet. J. Labrosse, Sehrynw. 35 j. te Parys wooner.de E. Bols, vr. De" Boom. z. b. 60 j vooruilgangslraet. I". Van den Wyngnert, m. De Bruyn, hoppekcurder 41 j. Brnbanlstroet. Acht Kinderen ouder de 7 Jaren. Bij verandering van woonst. 14. Werk Kalotten i'l< 2dc 5dc Vlas. Zwingel klodden BSclnngryk bericht acu het publiek. BSSJROG Ik hel) dc eer hel publiek te verwittigen dal ccn groot getal apothekers van Relgie een grof mmaek- sel van myne pillen en van myne zalf. floor hun zelve gereed gemaekt, onder mynen naem verkoopeu. De doozen en de potten myne echte geneesmid delen bevattende, dragen eene etiket op dewelke men kan lezen Pillen Holloway of Onguent llolloway, 533, Oxford Streel, W. C.; echter op- zichtens de zalfpotten van groote en middelmatige grootte maekt het opschrift deel van het druksel op het porcelein zelf geplaelst. Op dc stempel van het Britisch gouvernement welke gcdeellelyk gezegd elikcl of druk bodekl zyn de woorden llolloway's Pills and Omimen Londen gegravceid (en deze stempel namaken is een crimineel delict.) Dc zelfde woorden zyn inwendig in het papierjgcplaelst waerop de kleine brochuren gedrukt zyn, waermede elke doos van myne pillen en elke pot van myne zalf omwikkeld zyn. Myne medecynen welliglyk gedeponeerd geweest zynde, zoo zullen de namakers streng door de wet gestraft worden en in het belang van hel publiek, verzoek ik het om ze my desnoods bekend le maken. De inlichtingen die my zullen gegeven worden aen- gaende dc onwettige handel in kwestie zullen door my als gansch vcrtrouwelyk aenzien worden. THOMAS HOLLOWAY, 533, Oxford Street, W C„ LONDEN. 5 Augnsti 1873. A dalei' du lr Septembre 1875, le Magasin de Modes Thybaert, sceurs, sera transféré dc la rue dc la Liberie. 17, la rue du Progrès, 15, prés de la station, ii Alost. Een bejaerde bakkersgast, in den stiel zeer erva ren, vraegl eene plaets. Zich te bevragen ten bureelc van den Denderbodc, Korte-Zoutslrael Nc 29. Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der gemeenle Denderwindeke brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat aldaer open is, de plaets van hulponderwyzer, derzellde ge meente, met eene belooning van 850 franks die er toe genegen is, vervoegen hen aenstonds voorzien van de noodige bewysstukken by voor noemd Kollegie. Studie van den Notaris Jh. VERDliUGG HEN, te Aelst. van eenen schoonen Mobilier, poreeleinen, ju- weelen en zilverwerk te Aelst, inde Pontstraat, aan het sterfhuis van Jufvrouw Albertina L>e Wolf, op Dijnsdag 9 September 1875 en des noods den volgenden dag, telkens om 8 uren 's morgens te beginnen. Den Dijnsdag etn 1 ure, zullen de voornaamste meubelen, poreeleinen, juweelen en 't zilver werk verkocht worden. OPENBARE VERKOOPING van eenen schoonen TE AELST, aan de Zoutslraatpoort. De Notaris YERBRUGGIIEN, le Aalst, zal met gewin van palmslagen gelagen openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, gestaan en gelegen le Aalst, aan de Zoutslraalpoort of Gee- raardsbergschestraat, le weten Koop 1 en 2. Een schoon WOONHUIS met Koer, groote Schuur Magazijnen Stallingen Remisien en dofte zamen gioot volgens meting lüarenSl centiaren. Bewoonden gebruikt door den Eigenaar, M. Charles Callebaul. Koop 5. Een Huis met grond groot volgens meting 65 centiaren boudonde van de eene zyde ol oostwaarts aan de voorgaande koopen. Bewoond door Joannes De Moor. Deze goederen, te zamen eenen eigendom uitmakende, zyn door hunne goede gelegenheid, geuiakkelyke uitrede langs bet Kalfstraalje en dc uitgestrektheid van de gebouwen en den grond, alderbest geschikt lol bel uitoeffenen van groote bedrijven. Dezelfde goederen mogen afgezien worden de woens- en vrijdagen van elke week van 2 tot 5 ure namiddag. Instel Zaterdag 20 Sf.ptf.mber Verblijf Zatlriug 4 October Ten 4 ure namiddag ter Afspanning genaamd den Meiboom.bij Jufviouwen Van Clf.emputte te Aalst, aan de Zoulslraatpooil. Bij verandering van huisvesting. OPENBARE VERKOOPING te M00RSEL en WIEZE. Do Notaris ftustanf Van Wichelen, te Moorsel, zal ten verzoeke van wiep het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen de volgende goederen MOORSEL Eerste koop. Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen aan de Katteslraat, gecadaslreerd wijk C, nummer 92 en deel van nummer 93 gioot 13 aren 24 nliaren, palende oost den heer Petrus- Paulus De Vis, zuid sieur Hijronimus De Mevdls. west d'hcer Petrus De Sehaepmeestcr en noord de Katteslraat. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen ten gelnichte Exterken. gecadaslreerd wijk C nummer 139, groot volgens titel 37 aren 70 centiaren, palende oost Dominicus Muylaerl Hulsebaut, zuid de weduwe De Meersman, west dezelve en over den voetweg de erven Saeys, en noord de erven Louis Van Maldereh. Derde koop. Eene partij Loncl, gelegen alsvoren, gecadaslreerd wijk C nummer 1-t4. mei eene grootte au 3D aren, palende oost Fredcrik Cooremnn, zuid Dominicus Muylaert-tluisebaul, west de erven Louis Van Malderen, en noord Félix Aclbrecht. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen ten gchuchle Haverenbosch, gecadaslreerd wijk E num mer I5la, groot volgens titel 36 aren 7( cenliaren, palende oost Frans Vanden Meerssche, zuid.Antoon Cassiman en Vanden Meerssche,en noord de weduwe Joannes Vanden Meerssche. Vijfde koop. Fene partij Land, gelegen op het gehucht houten Kruis, gecadastreerd wijk D nummer 11, met eene grootte var. 37 aren 80 centiaren, pa lende oost de straat, zuid Cornelius Arvs, west de erven Frans Waulcrs, en noord de erven P. De Craec- ker. Zesde koop. Eene partij Land, gelegen in het Hoeksken, gecadastreerd wijk I) nummer 129a, met eene grootte van 15 aren, palende oost de erven Nackers, zuid A. Rmgoot, west de erven Joannes Vanden Meerssche, en noord dc straat. WIEZE Zevende en laatste koop. Eeneparlij Land en deel dreef, aan de Wiezervoorl, gekadastreerd wijk A N05 675 en 675bis, groot 40 aren palende oost en zuid de kinderen Van Nuffel west en noord d'heer Victor Van Roy. ZITDAGEN Instel dijnsdag 16 September Telkens om 4 uren namiddag ter herberg Den Ronlen Os hij sieur Desiderius De Meyst, te Moor sel aan de Katteslraat. Ter studio van bovengenoemden Notaris VAN WICHELEN, kan men gestadig groote en kleine kapi talen bekomen mits goed bezet. Sludie van den Notaris VAN WICHELEN te Moorsel. De Notaris Gostaef VAN WICHELEN, te Moorsel, zal met tusschenknmst van d'heer vrederechter des kantons Aelst, openbaerlyk verkoopen Een HUIS en erve te Aelst, in de Leopold straet, groot in gronde i are 70 centiaren, wezende d' herberg in het Lokaelbewoond door Emmanuel Hoevelink. ZITDAGEN Ver1b!yfWOe"SdaS,?! 1875. Telkens om 4 urrn namiddag, ter Estaminet liet hof van Beijeren by d'heer Lensscns te Aelst, groote markt. Bij Sterfgeval. VERKOOPING VAN te Aalst. Keizerlijke plaats. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaar' lijk verkoopen, op Maandag 29 September 1873, en des noods de volgende dag, te beginnen om 9 ure voormiddag, ten hui/.e van wijlen dame Van der Smissen-Van den Bossche De Meubels en Huisraad zich aldaar bevinden de en breeder gemeld in de plakbrieven der verkooping, als Schoone Meubels voor Eetplaatsen Salon Sehoonc Meubels voor Slaapkamers en Bed- degerief Volledig ameublement voor bureau en gerief voor kantwerk Kristalen en poreeleinen voorwerpen Ameublement voor keuken en Keukengerief t Boeken, Flesschenen vele andere voorwerpen. Aelst, 6 September 1873. De hoppchandcl was -leze week min levendig, ver scheidene kleine partven, Aelstersche hop, gewas 1S72, werden aen den prys van fr. 8" de bü kil. ver kocht. Op den bliilen besteedde men voor nieuwe hop 1873, van I0u lot 105 fr. de 50 kil. doch daer de pluk nog niet algemeen Is, bepoeldc de verkoop zich lol eenige balen. De hoedanigheid, zoo als wy het voorgacndelyk hebben gezegd, schynt uilamntend te wezen. De berichten die wy uit Düilsehland nopchs den opbrengst van 'i gewas ontvangen, zyn zeer |gunslig; men n ag op -2/3 van een gewoon gewas rekenen. Engeland spreekt van een 1/2 gewas gelykbyons en te Poperinghe. L. P. V. POPERINGE 29 AUGUSTY. Hoppe 1875. Fr. 100-00 107-00 HOPPEMERKT VAN AELST, Heden zyn er 45 zakken Hoppe ter markt ge- bragt. Verkocht aen de volgende pryzen Gewas 1875. Fh. 100—00 105—00 OPENBARE VERKOOPING van eene schoone te Erembodegem, op het Ronsevael. Dc Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal ten verzoeke van die hel behoort, openbaerlyk verkoo pen Eene schoone in steengebouwdo HUIZING met medegaende Grond, zynde eene welgekalandeerde herberg, geslaen en gelegen le Erembodegem op het Ronsevael, aen den steegw-cg vat) Aelst naer Brussel, gekend by cadaster onder de sectie A, N° 32 e, met eene grootte van 1 are, palende oost de weduwe Domien Arys, zuid hel straeljc, west den brusselschen-steenweg, noord Leopold Van de Mnele. Laest bewoond geweest door lean Do Troyer. De kooper zal er van in gebruik treden met de betaling zyncr koopsom. EENIGEN ZITDAG WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1873. Om 4 uren namiddag, ter herberge van Joseph Van Vaerenbcrgh, te Erembodegem, aen het Dorp. By genoemden Notaris DE SMET, kan men Geld sommen bekomen aen voordeeligc bespreker, mits voldoende bezet. AELST, markt van heden. - Tarwe. ïMasteluin Rogge Geerst. Haver Raepzaed Lynzaed. Raepzaed-olie. Lynzaed-olie. Raepzaed koeken, de 1215 k. Lynzaed koeken Aurdap. (roode de 100 kil. Idem, (witte nieuwe) Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25 Vlas per 3 kilos Viggens hel koppel per 132 lil fr. 38-00 28-00 25-00 ►23 -00 22— i'O 32-50 33-00 91—00 84-00 19-00 24-00 7-00 0-00 8-70 2-00 4-50 35-00 50 cetitil. a 41-00 33-00. 27-00 25—00 25—50 35-00 36-00 00—00 00- 00 19-50 30-00 8-00 0-00 9—61 2—2i 6-00 43—50 N1N0VE, 2 Sept. Tarwe. Rogge. Haver. Koolzacd, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. - per hectoliter, fr. 39-00 a 41-00 25 -00 23-00 37—50 36-00 1-40 9-00 16-00 24-00 38-50 37—00 1- 60 10-00 DENDERM0NDE, Tarwe, par 130 lit. Rogge Haver par 100 kil. Geerst per hectol. Lynolic Koolzaed-olie Kempolic Lvnzaod, par lOOk Kempzaed Koolzacd. Lynzaedlioeken par (00 Ail. Kempkoeken. Koolzaedkocken Aerdappels Boter. Eiers, 1 Sept. tr. 38-00 24—00 23—dü 00-00 76—60 76-00 77—00 23-50 00—00 38—50 23-00 16—25 19-50 6-00 2-88 2-36 40-00 25-00 25-00 00-00 76 - 50 00-00 81-50 24-50 00-00 40—00 25-00 17—50 20—50 7-50 3 09 2—50 SOTTEGEM, 2 Sept. per 100 kilos. Tarwe. fr. 38—00 a 40—CO Masteluin. 29—00 30—00 Rogge. 2600 25—00 Boonen. 23—00 2500 Haver, per hectol. 95 liters. 2200 24—00 Boter, per kilo 2—80 3—05 Eijeren, por 25. 1—95 2—10 Groote Konynen, stuk. 1—40 1 95 Kiekens, hel koppel. 2—503—00 ST NtCOLAES, 4 Sept. por hectoliter. Tarwe. ff- 33—00 Rogge. 20—00 Boekweit25—00 Haver. 16—00 Geerst. 24—10 Peerde en Duive Boonen, per heet. 00—00 Lynzaed. Idem. 00—00 Raepzaed00—00 Aerdappelen per 100 kilog 850 Vlas, per kilogr. ruw C—27 Boter. k i 3—18 GEND, 6 Sept. per hectoliter. Tarwe. fr. 40—CO a 00—00 Rogge. 2600 00— 00 Geerst. 00—00 00- 00 Haver16--00 20—00 Boekweit 0000 00—00 Boonen. 00—00 00—00 Koolzaed 38—00 40—00 Lynzaed3700 37 00 Kempzaed 60—00 00—00 Kool-olie de 100 kilos. 80—00 0000 Lyn-olie. 78-00 00—00 Boter per kilo 3-^15 3—25 Eijers de 25. 2—10 2—25 Aerdappelen de 100 kil. 0—00 0—00 Versch Roet par kilo. 0—65 0—70 Kocijen- Veerzen- en Ossen-huiden. 1—22 1—30 Kalfsvellen. 1—22 1—30 Stiershuiden. 1—05 1—10 LEUVEN, 6 Sopt. Tarwe. fr. 40—00 a 0000 Rogge26-50 00-00 Boekweit00- 00 00--00 Brouwershaver. 24—00 00—00 Voed er ha ver60—00 00—00 Geerst26—00 00—00 Hooi. 7—76 00—00 Strooi 4—20 00—00 Aerdoppelen witte. 7 00 00—00 Aerdappelen roode. 0—00 0000 Boter, den kil. 2—56 0-00 Eijeren de 26. 2—25 0OS Koolzaedolie. 7600 00—00 Lynzaedolie. 76—00 00—00 Huiden Ossen, per kilo fr. 1—20 (u—00 ld. Koeien en Vaerz. 1—20 (000 ld. Kalveren. 2-25 00-00 Boei per kilo. 0— ot) 00—00

De Denderbode | 1873 | | pagina 3