Oproeping van Erfgenamen. moei meu bekennen dal de aenmcrkingen die de Denderbode daerop geeft niet o.erdreveu, maer wel gegrond zyn. Mme A. BravoM"'e C, dat is nu gesproken gelyk liet behoortwant ik kan 11 niet zeggen wat wy t'huis gelachen hebben mei zyne gezegden over de gekroonde vaers en den mageren sprinkhaen van Clierscamp. M,ne B. Weet gy wat myn man zegt wat de Dcnderlwile mogelyk niet gezien hcoll, dat is, dat de lapge pelie en l'air, waer de Sprink haen in gehuld was, hem nog een onnoozeler voorkomen gaf, dan 't kwastje heelt't was als of hy de kazak aen had. waer zyn overoud grootvaêr mee getrouwd geweest is dat kazakske was lang genoeg om met souspieds 'onder de botten gedragen te worden. Mmo A Lie myne zegt dat Sprinkbaens- kazakske mogelyk de kazak was van den Pos tiljon dien hy heelt willen verbeelden maer dat de kleermaker vergeten had er de sloppen of vleugels wat van al te korten, en in 't lyl en aen de mauwen eenige plooijen te leggen, om hem min of meer wat van pas te hebben. Mm' C. Genoeg zulde, want ge doet rny te veel lachen. Maer zegt eens, vriendinnen, gy moest uwe mannen wat opmaken dat zy den myuen overhalen, om ook de ballolering in de Jonge Garde te wagen liy begint ook, onder ons gezegd en op een ander gezwegen, tegen de wasclikuip te steken, Mm' B. Ik geloof u welwie zou tegen de wasclikuip niet zyn Iedereen is kontent van de wazemingen der wasclikuip, zoo Iiaest mo gelyk, ontslagen te zyn 't is daerom dat wy daer allemael zoo gauw van voldaen geweest zyn. Mme A. Hoe kan 't anders zyn Dikke Mie, de Overste van de waselivrouwen, wil zelve van de wasclikuip niet meer booren spreken, zegt men, zy beweert dat er daer te veel vuil iynwaed naer toe gebiecht wordt, en dat zy het lang moé is te zien betgene zy daer ontmoet, liadl zy geweten, zegt zy, wat vuilen boedel eene openbare wasclikuip is, men zou baer nooit overbaeld hebben, om er eene laten daer te stellen. Mme G. 't Menscb heelt gelyk zy heeft zich door sclioone en ronkende woorden laten ver leiden, van die vleijers die onze mans ook met den neus geleid, en ons allen appelen voor citroenen verkocht hebben. Maer aen zulk spel zal een einde komen dat is te hopen. MmoA. Allerbest, MmeIk wist wel dat gy met betere gevoelens bezield zyt.dan die welke gy hebt laten blyken, by liet aenvangen van onze byeenkomst. Moe B. Dat dacht ik ook maer waerom anders spreken als gy peinst Is dat by vrien dinnen noodig M™' C. Neen maer myn vent wint zyn brood by eenen der liberliaters kopstukken, en daer om doe ik niet wat ik zou gaerrie doen. En dat is 'l al gezegd, niet waer? Mme A. Ja, zoo zyn er nog alen hadden wy, vrouwen, meer te zeggen, 'l ware lang met het geuskens, francmafons, vrydenkers- en liberliatersboelken gedaen geweestwant ik ben beschaemd als ik overpeins met wat gescbrabsel wy acneen geketend zyn eene vrouw, die zich eerbiedigt, komt in de kroegs- H01 c welke zulke boedel voor vereeni- digsie mogelykdeel van de Jonge Garde maken God geve dat zy aengenomen worden Wat dunkt er u van, geachte lezers? Hebben die dtfrnes ongelyk? Neen, niet waer En 't af luisterend meisje aen 't welk wy deze mede- deeling verschuldigd zyn, beeft toch ook wel eenig recht op onze dankbaerheid niet waer Zonder liaer zouden wy niet geweten hebben met welken afkeer vele liberale dames de handelwyzen van hare mans te gemoet zien, en lioezy zich over derzei ver verblindheid be klagen waertoe de verleidende vleijeryën der aeuleiders van den geuzenliaspel veleonnoozele sukkelaers gebracht hebben. Daer zal nog al uitkomen nog eenig geduld, die tuit is nog niet heel afgewonden. PR I ESTER LYKE BENOEMINGEN. BISDOM VAN GENT. Do Eerw. Heer Steeman, pastor van Vlasscnbrock, is pastor benoemd le Mespclarc. Hy wordt vervangen door don Eerw lieer Van Lykc, onderpastor van Boltelarc. De Eerw. Fleer Speelman, onderpastor van Won- delgem, is benoemd als opvolger van wylen M. Gro- verman by de Capccinersen le Mccrendré De Eerw. Heer Henderickx, priester in 't seminarie, wordt ónderpastor le Wondelgem. De Eerw. Heer Daelman, onderpastor van Yracc-ne, gaet in clezellde hoedanigheid naer Lovendegem. Hy wordt vervangen door den Eerw. Heer Fivez, coad jutor van Beleelc. De Eerw. Heer De Munter, coadj. van den overleden pastor van Amougies,wordt coadj. van Belcclc. De Eerw. Heer Van Pecne, priester in 'i seminarie, is onderpastor benoemd le Boltelarc. De volgende heeren van het bestuerlyke arrondissement Aclst, zyn geroepen om deel te maken der gezwoornen voor den vierden zittyd van 1875, van het assisenhof dezer provincie, die zal geopend worden te Gend, den 5 November, onder bet voorzitterschap van den raedslieer Lefebvre Moens, notaris, te Lede Blancquart, grondeigenaer, te Lede. Op den boulevard in de nabyheid der Kie- kenmarkt. le Brussel, is nuiendag namiddag, rond 4 ure, een ongeluk voorgevallen, hetwelk door bel openbaer gerucht zeer overdreven werd. De achtermuer vaneen inopbouw zynde buis, is niet een vreeselyk gekraek ingestort en men zegde, dat er verscheidene werklieden onder de puinen lagen; doelt gelukkiglyk was dit het geval niet, dewyl erop het oogenblik der ramp, maer vier werklieden op hel dak van dit huis zaten slechts een hunner was met den ge vallen jinner medegesleept. De dry overigen heeft men, met behulp van koorden en ladders, uit hunnen bedenkelyken toestand kunnen red den. Door de onmiddellyk begonnen reddings werken, werd de vierde werkman weldra van onder de puinen gebaeld 'doch hy bevond zich in een zeer ontrustbarenden toestand, en men beweert, dat by gestorven is terwyl men bent naer liet St.-Jansgaslliuis vervoerde. De werk man was slechts 18 jarenoud, woonde te Elsene, en droeg den naem van Kitzler. Wy hebben de verledene week gesproken van het Audenaersch beijaerdsp< I, dal 87ti0 kee- ren in T jaer de Penuque blonde moet aldrcu- nen. In eene andere kleine stad van Vlaenderen, Gecraerdsbergen. waer men jaerlyks geene nieuwe airen speelt, hoort men s-dert 20 jaren de niet min vervelende Brabant;- >nne. Hoe vurige ualriotleu wy ook zyn, scliynt hel ons onberin- herlig lastig, datzelfde deuntje 175.200 keeren le moeien hooren, zonder le weten wanneer er een einde zal aenkomen. 175,200 keeren de Brabaneonne, en een air van Guillaume Teil en daerby nog Vuile Trien Moesten wy de punten op de i zetten, wy zouden van dit groot getal 175,200 negen honderd zestig moeten aftrekken voor de twee dagen der goede week waerop de beijaerd gelukkiglyl; zwygt. Dat men nu nog zegge, dat de Geeraerdsber- genaers geene liefhebbers van muziek zyn en conservateurs der oude liedjes Men schryft uit Antwerpen Gepatentee de laster\f.rs.De Précurseur, de Echo du Parlement en verdere rommelzoo gaet vo'ui, met le beweren, dat er hier rol strooi wordt verkocht, zoogezegd als relikwie van den Paus. 't Helpt weinig of men de doctrinaire bladen al of niet te recht wystze lasteren toch voort. En weet ge waer ze de bewyzen halen, dal die verkoop to«-h wel waer moet zyn? In dagbladen van hunnen deesein. Men begi jpt \an dat oo genblik wat waorde het heeft. 't Is misschien mogelyk, dat zoo iets heeft pluels gehad maer dan zal de koopman, zonder den minsten twyfel, een omgekochte van de genzenparlyzyn deze isiinnt rs lot de gemeenste daden in stael Heelt zy in de inanifesla u^der burgerwacht geen schoehes in open ryluig gezet, om onze party nadien le kunnen beschuluigen Even goed hier. Een I edwagon, zan Belgische uitvinding, is over eenige dagen naer Frankryk gezonden om lot model te dienen aen de Compagnie dn Nord, die zich voorstelt er verscheidene te laten ma ken. Deze wagon gelykl in niets aen diegene, welke tegenwoordig gebruikt worden. Tot nu toe heeft men nog niets gemakelyker uitgedacht Hy is verdeeld in vier compartimen ten, ieder van vier plaelsen. De compartimenten vormen iedereen oprechte salon, hebbende tafel en eene lamp. Bezyden dezer appartementen loopt een gang waer men wandelen, en rooken kan. Alt» vind daer alle gemakken. Er zyn loilelkabiiielteu, waterclosets, niets ontbreekt. Alsdc nacht komt, worden de vier plaelsen van ieder compartiment in eenen oogpink in volledige bedden herscha pen niet matras, oorkussens en dekens. Een byzondere bediende bevindt zich in den wagon, en is ter beschikking der reizigers, die hem kunnen roepen by middel eeiser eleclrisehe bel. Deze bediende is gelast den reiziger te wek ken als als hy ter bestemplaets aenkuinl. Een verzoekschrift, door nagenoeg 300 handtekens bekleed, zal binnen kort, volgens den Journal de Liège, door ingezetenen van Erik aen het schepenecollegie dier stad gezonden worden, om te vragen dal het Nedet landsch in de stadsscholen ernstig worde onderwezen. Tot ondersteuning van hun verzoek wyzen de onder- teek"naers op liet sloffelyk belang, dat de Walen er zonden in vinden, indien zy hel Nedet landsch machtig waren. a Al de pogingen der regeering 7.00 drukken zy zich uil 0111 de Vlamsche tael uil te roeijen, hebben geen anderen uilslag dan aen de Belgen van Vlaemschen oorsprong eenen bevoorrechten toestand te verschaffen, die meer en meer over wegend zal worden, voor hel bekomon van be- barc. ambten, Walen. De Vlamingen, alleen doordien zy eene meerdere waerde bekomen hebben door de ken nis der beide talen, zyn door alle groote nyver- beids- en handelssteden van het land opgezocht geworden. In Luik is hedendaegsde kennis der Neder- landsche tael 7.00 dringend noodzakclyk, dat men bevestigen mag dat, 0111 een zeker getal ge- Stichten le besturen, eene der eerste voorwaer- den van welgelukkcn is Vlaeniseli te kunnen spreken. Dit verzoek bevat, voor alwie zien en oordee- len kan. eene hoogere beteekenis dan degene, welke de onderteekenaers betrachten. Het le vert, naer ons inzien, hel klaerblykendste h -wys dal degenen, die denken dat men een volk ge- makkelyk van zyne tael kan berooven, zich deer- lyk bedreigen. Men schryft uit Namen Twee kinderen waren in eene scheur gedron gen, en vonden er eenen stroosnyder. Zy ver markten er zich mede, sneden er wortels, rapen, enz. mede in stukken. Alles ging wel, tol de jongste van allen, een kind van nattwelyks 4 jaer oud, voorstelde zyne hand op het plankje te leg gen 0 om eens le zien. Zoo gezegd, zoo gedaen Zyn kameraed. die ook maet 4 jaer oud is. deed den stroosnyder werken, en sneed in eens den duim van den kleine af en kwetste neg de andere vingers hoven hel eerste lid. Men heeft het on gelukkig kind naer hel gasthuis gedragpn. Donderdag laeisl is le Hara-sur-lleure een jachtongeval gebeurd een jager doorliep liet boscli met geveld geweer, toen by eensklaps in liet kreupelhout iets zag dal hy meende een ree bok le zyn. De jager legt aen, mikt en schiet. Aenstondsstygeu scherpe kreten op, de jager snelt naer de richting waer zy gehoor J worden, en ziet eenen man uitgestrekt liggen, die de gansche lading van het geweer in den rechter schouder gekregen had. De schouder was ver- Uryzeld. Die man was bezig met strikken voor de lysters le leggen. Hy droeg eene bruine broek en werd door den jager voor eene reebok genomen. De gewonde is huiswaerts gebracht en wordt goed verzorgd. De baerdsciieekoer sTe Rio-Janeiro zyn de baerdscheerders te gelyk kousenstoppers en toon lui nstenaers. Wanneer zy geene baerden af le schrabben hebben, houden zy zich bezig met liet sloppen en mazen van oude zyden kou sen, welke zy zeer net welen te verstellen. Daerby h ingl de zolder van hun verstrek vol muziekinstrumenten. Die een niuziekanl noodig heeft, laet een barbier halen. Het laetsie is nog van de oude Enropeesche gebruiken afkomstig. In Engeland miste men eertyds nooit, eene Unit of cither in den scheer winkel aen te treffen, lot tydkorling voor de kalanten, even als men hun thans de nieuwspa pieren toereikt. Ook in Duilschland speelden de baerdscheerders des avonds muziek om de beden naer hunne winkels le lokken. Men verzekert dat er in de omstreken van Verviers eene niuuvvsoorlige dievenbende bestnel Deze aftroggelacrs doen ac.nzienlyka bestellingen by groote nyveraers van Luik en andere sleden. Zy doen deze by elkander inlichtingen nemen, over hunne solvabiliteit, welke allvd als zeer goed zynde wordt opgegeven Zy gacn de hun loegezoodene koopwaren op hel platte land verknopen en na het lydverloop van betaling, veranderen zy van woning en men vindt hem niet meer. Daer zy allerellendigste zolderkamers bywonen, weet men niet wat zy met den opbrengst der koopwaren doen. LANDBOUW. DF, HAVER. De haver wast in alle gronden, op voorvvaerdö dal zy eene voldoende frischhuid Kan genieten en aen niest geen gebrek lydt. De beer Domhasle denkt dat men nooit eenige haver moet zacien achter tarwe of rogge. Hy wilt dat zy enkelyk komt achter gewiede vruchten op ge scheurde meersehen of ongiud boscli. liet zou ten beste alzoo moeten geschieden, maer dal kan alzoo allyd in hel werk niet worden gesteld Altyd is hei zeker dat men achter tra we eu rogge niet spoe dig haver mag zaeien. lie lieer Moll zegt dal zy goed komt achter garsl, koolzaed, pacrdchoonen en erw ten. Men ploegt gemeenlyk maer eenmael iti de lente tot haverzaeijing dal is niet voldoende, men zou iu deu herfst cei.e voorloopige beploeging moeten bewerk stelligen, en dc oogst zou over dien arbeid ryfce- lyk betalen. Ilelzaeizaed moet droog, glad, blinkend en wichtig zyn. Hel is van den keus des zaeds. zegt dc heer Tessier, dat de goede uitslag der zacijing afhangt. Men verwyt aen de landbouwers hunne haver te vroegtydig af le maeijen, en inderdaed, zoo gaet het in sommige streken men maeit zyne haver af voor aleer zy lol volkomen wasdom is gcKomen. omdat men hel verlies van graen wil onlwyken, en dat hel stroo saprykcr voor de beesten hl jfi. Maer men zou hel ten minste alzoo mei belzaeizai-d moeten aenleg- gcuen dit partylje, dat men voor de voortbrenging beschikt, lot volledige rypheid moeten laten komen W anneer de planten van 5 tot 8 centimeters hoogte heeft bereikt.is liet zeer voordeeligzele rollen, maer alleenlyk in lichte landen. De koornhrancl is de eenigsle ziekte die dc haver te vrcczeu heeft, en zv is er des le meer aen onder worpen, omdat zy de meeste afw isselingen van regens en warmte heelt le doorstaen. i)ie ziekte put haren oorsprong uit de gewoonte herhaelde mael liet zelfde land met haver le zaeijen en ook uit hel gebrek van onryp zaeizaed te gebruiken. DE BOEKWEIT. Dit graengewas vreest de koude, de groole hitte, de drooge winden en de schielyke weêrveranderingcn. Men kan op den oogst geene rekening maken zoowel in liet zuiden als in het noorden. Wal er ook van zy, men bebouwt, die plant in alle armoedige landen zonder onderscheid van klimaet. Lukt men des le betermislukt men, des te slechter. Die plant is alleenlyk voor armoedige en lichte landen geschiktde geslotene en vochtige landen zyn haer nadeeltgde ryke landen zetten liaer te sterke groeikracht by, geven te veel bladeren en weinig graen. De boekweit is niet teerder onder betrek van zaei- vcrdeeling men mag ze zaeijin achter alle vruch ten. Men bemest gemeenlyk de landen niet voor boek weit beschiktmen vergenoegt zich met hel over schot des mesten van den vorigen oogst; maer indien men ze bestrooide met assclie van hout of van turf, men zou er zich wel mede bevinden. De boekweit slorpt zooveel mest op dan de haver: 60u kilos voor 10U kilos graen De granen des boekwiets zyn verre van dc zelfde waerde le zyn, uil hoofde dal de typing zeer onre gelmatig is. Een landbouwer, die zyne interesten ter harten neemt, zou, op liet oogenblik der uitklopping, zyn rypsle zaed moeten afgezonderd houdende lyd, dien hy daeraen zou besteden, zou zekerlyk geen louter verlies zyn. Ongelukkiglyk zou gaet de g3ng der zaken niet, en bel zaeizaed, dat men gebruikt, is gedeeltelyk onryp of in hoogjes r\p geworden, eu is gevolgentlyk gebrekkig. FRANKRYK. Dynsdag en de twee vorige dagen hebben er, ten huize van den heer Thiers, byeenkomslen plaets gehad, welke door de heeren üufaure, J. Siuiou eu comimiia ivp.iden Ingewoond. lie gewezen president neen er vuorai op aenge- drongen, dal men de leiding van deu aenslacnden parlementairen vvorsielslryd alleen aen hem zou toevertrouwen enkel op die voorvvnerde blyft hy borg voor het welgelukken ervan. Er is aen zyn verlangen voldaen al de andere kopstukken hebben zich aen zynen wil onderworden. Van haren kant heeft de uiterste linkerzyde cergis ter morgen ook eene vergadering te Versailles, houden, met liet doel 0111 al de leden van deze groep niet de laelsle beslissingen van den heer Thiers bekend te maken, alsook 0111 maelregelen te nemen lot het daerstellen eener volledige tucht in de repu- blikeinsehe party, niet alleen ter Nationale Vergade ring, maer ook in de drukpers en in al de comiteilen en association, waervan men het ongeduld vreest. Frankryk gaet geene rustige dagen te gemoet. De aenstaende zittyd der Nationale Vergadering dreigt zeer onstuimig te zullen zyn. De gewezen president der republiek, de heer Thiers, welke nog allyd zeer verholgen is, omdat by den president zetel heeft moeten verlaten, heeft zich aen het hoofd van al de ontevredenen gesteld, om tegen de wettige meerder heid den slryd aen te vangen. In eenen brief, door hem aen den meijer van Nancy geschreven, beweert hy dat de burgerlyke, politieke en de godsdienstvry- lieicf van Frankryk zyn bedreigd, en zelfs wil hy een beroep doen op het volk... De heer Thiers gaet dus, in zynen blinden haet, voor niets achteruit; wy zullen zien lol hoeverre hy er in gelukken zal, het land in rep en roer le zotten De man is wel diep gevallen, maer hel is le hopen dol de conservatieve meerderheid zyne dwaze plan nen zal weten le verydelen Dc Bonapartisten hebben als een ordewoord uil Cliislehurst eene nieuwe gcdragslyn aengenomen, die niet van behendigheid ontbloot is. Den dag, waerop de fraction der rechterzvdc hun voorstel tot herstelling van het koningdom zullen nederleggen, zal de lieer Roulier, die er op rekent dien dag door de vyandige kreten der Vergadering niet te zullen onderbroken worden, aen zyne bondgenoolen van 24 Mei voorstellen, bel beginsel der monarchie uil te roepen zonder dengene, die den troon moet be klimmen, aen le duiden en op voorwaerde dat dr keus der dynastie bel voorwerp eens plebisciets zou uitmaken. De zekere weigering der rechterzyde zou aen de Bonarpartisten limine vryheid terug schenken en er bon toe leiden om eene gunstige stemming ten voordeele van hel voorloopig behoud der republiek uit le brengen. De Rappel logenstraft, dal de minderheid der bestendige commissie het inz.ichl heeft de vroegere byecnrocping van de Nationale Vergadering te vra gen, maer hy denkt te weten dal de ministers zullen ondervraegd worden over de afstelling der bedien den van het arsenaol van Lorientom eene burger lyke begraving te hebben bygewoond over de strenge maelregelen ten opzichte van verscheidene dagbladen genomen, en voor hel behoud als meijer te Tufte van een lid der departementale commissie. Het zal niet onbelangryk wezen in weinige woor den te zeggen, wie en wat maerschalk Bazaino is. Francois-Achi'le Bazaine werd den 13 Februari 1811 te Versailles geboren. Op 20 jariger. lcoflvd trad hy in dienst als simpel soldaet den 21 Maert 1831. Den ID Juli 1832 won by de galons van onder officier in Algeriè, werd luitenant benoemd in 1835 in Spanje en kapitein in 1839, by zyne terugkomst in Frankryk. Dc graden van bataillons- overste en luitenant colonel, in de jaren 1844 en 1848 en die van colonel in 1850, verwierf hy in Aigerië. Ily werd hrigad - gencrael benoemd den 28 October 1854, tydens den oorlog in den Krim en devisie-generael in het vol gende jaer. Eindelyk den 5 September 1864 werd hy maerschalk van Frankryk. tydens de expeditie naer Mexico. Den 12 Augustus 187'J werd hem hel opperbevel van hel ftynlcger opgedragen. Hy verkreeg al de graden in het eerclegicn dien van ridder in 1835 en den oogsten graed, dien van groolkruis in 1863. Hy bezit bovendien de militaire medalic, voor dc inneming van Ojaca in Mexico ten jare 1865 en de medaliën van de oorlogen in den Krim en in Italië. In het geheel tolt hy 42 1/2 jaren dienst, waervan 35 in oorlogstyds. Hy nam deel aen 67 veldtochten, waervan er 32 als dubbel tellen, als veldtochten welke over zee plaets hadden. Diefstal van 120,000 francs. Een meubel maker, met name Voiron en van een allerellendigst uitzicht, werd voor den oorlog in de ruc Renncquin, door zynen eigenaer buiten zyne woning gezet en sloeg daerna zynen winkel op in liet nummer 155, boulevard Pércire. Ily wist by zyne leveranciers cre- diet le krygen, en gelukte er daerna in, hen obliga tie» van den yzeren weg van Lyon in belaling te geven zelfs gaven zy hem geld toe tot hel beloop der volle waerde van de obligation. Nn aldus zeven en-twintig obligaliën te hebben verhandeld, achtte hy het geraedzaem, in February laetsllcden, van daer te verdwynen, en by trok naiucrlykerwyze naer België. Toen de dragers 'dezer obligaliën zich er van van wilden ontmaken, bevond men dal deze waerden, even als vele andere, gedurende den oorlog aen eene dame van Pontoise waren ontstolen. Voor eenige dagen durfde Voiron echter le Parys terug komen doch door een zonderling geval werd hy in de Avenue des Temes, door eene vrouw zyner slachtoffers ontmoethy ontstelde zich niet en dacht daldeze vrouw zyne obligaliën misschien geniakkelyk had verhandeld. Zy noodigde hem uit om hv haer binnen te Komen hetwelk by deed. Zy deed onmidde- lykde policie verwittigen en na eenige oogenblikken bevond hy zich in verzekerde bewaring. Onmiddellyk begon er een onderzoek doch dac deze zack zeer ingewikkeld is. zal hare opheldering waerschynlyk veel tyd noodig hebben. Voiron loo chent de weerden gestolen te hebben en ze voor vier duizend franks te hebben gekocht, doch daer hy nooit een stuiver heeft bezeten, kan hy niet bewyzen hoe of hy deze obligaliën heeft gtkoelit. De dame van Pontoise beweerde dat er haer gedu rende den oorlog voor 120.0" 0 fr. weerden zyn ont stolen welke zy achter eene honlmyt had verborgen. Toen zy, 11a deu oorlog in hare bezittingen terug keerde, was dc houlmyl afgebrand en de obligaliën g.aliën waren verdwenen. De Xouvellisle de Rouen meldt, dat verleden dynsdag avond ten 5 ure. er op dc vyfde verdieping van een huis der rue Bonne Nouvelle, le Dieppe, een brand is uitgeborsten, terwyl er dry jonge kinderen een meisje van 3 jaren, 6en 'jongetje van 18 mnenden, en een ander van 6 maenden oud, alleen te huis wa ren. Alle dry deze kinderen zyn in de vlammen omge komen, zonder dat hel mogelyk is geweest hen le redden. Een kleine sloof, welke de moeder dezer kinderen by het uitgaen had laten branden, is waer- sehvnlvk de oorzaek der ramp geweest. De Ètoile van Angers doelt eenen nieuwen aenslag tegen do godsdienst mede [11 den nacht van vrydag tol zaterdag, zegt liet blad, hebben eenige ellendelingen een twintigtal kruisen op de grafsteden van hel kerkhof van Pru- niers aen stukken geslagen. In denzelfden nacht is eene dergelvke heiligschennis gebeurd op hel kerk hof van Boüchemaine. Een persoon, dien men ver moedt aen deze hatclyke feilen deelgenomen le hebben, is acngehouden geworden. DU1TSCIILAND. De Spener Zeilung geeft te verslaen, dot het Prui sisch gouvernement weldra den aerlsbisschop van Posen, priinael van Polen, vóór 't hoog gerechtshof van Berlvo zal dagen, dat hem in zyne geestehke wacrdigheid zal afstellen. Mgr Lodociiowski was, gelyk men weet, vroeger nuntius van den Paus te Brussel. ZWITSERLAND. By gelegenheid dat, eenige dagen geleden, de groote bcdevoert naer St-Moritz, in hel kanton Wal lis r 1 a n. L^e rn c lncmingdZwilsersclie bis- scC'H'ï P tegelvkerl vd eene iiyeenKomsl gehouden door de Icdeiï van ue rius- Vereeniging van het kanton. In den geest der strijden de Kerk werden toen verscheidene besluiten geno men. Een berichtgever der Gazelle de Lausanne deelt ten dezen acnzien het volgende mede Aen het einde van den gemeenscnappelyken niaellyd, door de leden der Pius-Vereeniging gehouden, werd eene feestrede uilgesproken door den voorzitter der Vereeniging, den heer Baylatey, vroeger afgevaerdigde van het kanton in de Bondsvergadering. Aen het slot dier rede uitte hy deze wooruen, welke levens de hoofd gedachte der lede zelve bevatten: Indien men onze rechten verkort en onze godsdienstige over luiging geweld aendoct, dan blyft er niets anders over, om het bezit onzer vryheden te herwinnen, dan een oorlog. Om dien te kunnen voeren, daertoe maken wy ons gereed. Het moet er van komen in 't vrye Zwitserland SPANJE. Madrid, 7 October. Moriones heeft een groole zegeprael op de Carlis le» by hel dorp Agnrzuze in Navarra bchaeld. Dc Cai listen hebben dooden gekwetsten ei: gevangenen op het slagveld gelalen. De Carlislen bezelleden sterke standpunten om Iwaclf uer waren zy geheel en al uiteengeslagen. Zy worden ieveng vervolgd. De telegrafische ge meenschappen niet Frankryk zyn ten gevolge van een lievig on w eder onderbroken Als 't vveêr waer is Uit Pcrthus wordt van den 6 gemeld Dezen namiddag hebben iwaclf honderd Carlis len zich voor Junginère gelegerd. Zy eischen belas tingen Vuerschotcn zyn van heide kanten gewisseld geworden. De gemeenschappen zyn onderbroken. Madrid, 8 October. Zes duizend Carlislen hebben den 6 October ge tracht uitmuntende stellingen te Sar.ln Bahara en Puente-Reina te verdedigen. Dry Car'istische batail lons vielen de'epuhlikeinen aen, maer zy werden afgeslagen en gedurende twee uren vervolgd. Bayonne, 9 October. Zecepraei, der Carlisten Volgens hel verslag van den Carlislischen gencraH Olio van 6 October, heeft hy eene groote overwinning behaeld, die de repiibliekeincn onder bevel van Moriones gedwongen heeft af le trekken en zich in Puenterima te sluiten. ITALIË. Men zegt dat mev. ftattazzi bezig is met hel sclirv- ven van een werk over Aspromonle en Menlana, tul de nagelalen papieren van haren onlangs overleden echtgenoot. Dit werk, dat zeer belangwekkend be looft le zyn, wordt echter met zekere spanning le ge moet gezien, omdat menig staelsman daerdoor op ernstige wyze wordt gecompromitteerd. Mevr. Rat- tazzi heeft reeds vroeger, town de aristocratie te Florence haer geërgerd had, bewezen, dat zy legen een schandael niet opziet PAUSELYKE STATEN. Een bericht uil Rome meldt dat, in eene voor- gaende audicncie, Z H de Paus, door eenige katho- lyken ondervraegdnopens het tydslip van den zegeprael zyner zack, zou geantwoord hebben. Maken wy ons geene valsche inbeeldingen dit tydslip, mcnschelyker wyze sprekende, is nog ver verwyderd. Menschelyker wyze sprekende, ja maer T is het geval te erinneren, dat de Kerk nooit heter hgre onvcrnielbare macht beeft doen uitscliynen dan wanneer hare vyanden zich liet zekerste geloofden van over haer ie zegepralen. Verre van door den loop des tyds krachten le verliezen, wint zy er dagc- lyks nieuwe aen. In afwaclning van dc volbrenging der eeuwige beloften, wolk is de Latholyke, die zyne hoop niet zoii gevoelen versterken,zynen moed opbeuren als bv zyne blikken verheft naer de heilige gevangenis van den Stadhouder Christi Bewon- deringsweerdig schouwspel zegde onlangs de Vnila Catholica. Er is in't Vatikaen een arme gryzaerd van alles ontbloot, van al de mogendheden verlaten en nochthans gnnseh do wereld heeft hem noodig. Hy, integendeel, heeft niemand noodig. Hy lydt niet ver duldigheid, wacht met vertrouwen, en houdt zich van den zegeprael verzekerd, terwyl zyne vervol gers, zeer machtig in sehyn, in de duisternissen samenzweren, sidderen, knarstanden en niet elkander aenrandende en verwerende verdragen sluiten. Oh wat is die Paus groot in zyne verlatenheid, vcrschrikkelyk en zyne machteloosheid, doorluchtig in zyne vernederingen. Men meldt uit Rome, dat do Paus uitdrukkelyk de toepassing der volkstemming op de benoeming der geestelykheid zou veroordeeld heboen Volgens de depecho, die ons deze tyding aenkondigt, zou er eene benoeming van eenen pastor te Mantua plaets gegrepen hebben. Overigens schvnt het zeker dat het llaliaenscli gouvernement wetsontwerpen, die legen de geestelykheid gericht zyn, aen de Kamer zal aen- bieden De Observalore Romano bevestigt dit gerucht op de uitdrukkelykste wyze. !U. IVlnls Joiiiiucs lie Smet, of Dc Snicdt, oud ketelaer te Aelst, in de Ponlstraet, aldaer over leden den 27 Augusty 1873 (weduwenaer van Theresia Van Caeckcubergh welkers goederen hy sedert haren sterfdag, 18 Mei ISj-i, in tocht bezat") heeft, hy zyn mystiek testament, berustende by don Aotnris .9 Verbrngghcn, te Aelst, onder anderen beschikt, als volgt: Van 46/100e dcelen zyner zuivere nalatenschap, i' in voordeel, als particuliere legatarissen, der kiu- deren cn afstammelingen, slaeksgewyze en met recht van representatie, van de ltroedere eu Zusters (indien er bestacu hebben 't gone aen den testateur ganseh onbekend was) van Corneliis De Smet voor eene helft en van zyne huisvrouw o Catharina De Vos voor d'andere helft, grootvader en grootmoeder van den testateur. Daerby voegende Indien ervan den kant diercclitgenolen Cornelius De Smet en Catharina De Vos. geen afstammelin- gen van broeders of zusters, op den tyd en op do wyze als hier achter bepaeld, zich niet behoorlyk gepresenteerd hadden aen mynen algemeeneu legataris, den heer A. F. Timmerman, (als nu Directeur van T klooster te Buggenhoul, dio ten dezen einde dotnicilium verkozen heeft by den genoemden Notaris Verhrugghcn) en hunne kwali- lelt niet behoorlyk bewezen hadden, zal het parti- culier legaet aen hunnen slack gedaen vervallen op genoemden heer timmerman en zyne familie, die alsdan iu hunne plaets als legatarissen aen- gesteld zyn Verders vindt men nog in dat testament De gone der aengeslelde legatarissen welke a na hel verloop van 3l) dagen gevolgd op 6 enkele oproepingen te beginnen, volgens 't goeddunken van mynen algemeenen legataris, binnen de 4 maend na myne dood,gedaen van 14 tot 14 dagen, in een dagblad van Brussel c< In een dagblad van Gend a In een weekblad van Dendermonde En in weekbladeren van Aelst, zich niet zullen aengehoden en hunne kwaliteit van aengcsteldo legatarissen niet behoorlyk bewezen hebben sluite ik pueren simpel uil myn erfenis. De veronderstelde erfgenamen afgekondigd in het nummer van den 28 September lest, dewelke vol gens overgelegde stukken, voorlskomen van <'or- uclitis Dc Smet en i'ulhurluii He Yok, maer van zekeren 4'orneliux llc .Niiu-dt en Alurla We Reussclicr, moeten om lo kunnen erven, even als alle andere personen die T zelve pretendeereu, bewyzen dal zy voorlskomen \nn eenen Itroeder of Zusier 't zy van Cornelius Ike Smet, 't 2y van zyne vrouw Calliarina Me %'os. Hollow ay's Zalf. Alle soorten van etterbuilen, zeere beeneu, verzweringen, wonden en uitslag, iiuiuciroour o<*ii gcuiing gebruik dezer koelende, verzachtende cn heelende Zalf. De oude en meestal falende wyze om de kanten dur zweren mei pleisters samen te trekken, is geheel geweken voor de verstandiger behandeling door! Holloway's Zalf, die van den grond af de wond met gave en gezonde korielingen opvultdeze groeijen langzamerhand op tot dal zv de oppervlakte berei ken, tezamen trekken, verharden en dadelyK met nieuw cn gezond vel overdekt worden. Deze be- hoorlyke aenwending dezer Zalf vermindert de ont steking, maekt dal de ongezonde ontlading eenl ver dikt en dan geheel ophoudt. De Pillen moeterï tege- lykertyd ingenomen worden, ten einde in vereeni ging met de Zalf te werken. GEZONDHEID AEN ALLEN wedergegeven zonder medecynen door het aen» genaem gezondheidsmeel Revalenta Arabics du Barry van Londen (Thans gebrand verkocht wordende, vcreischt zy niet meer dan één minuet koking). Sedert de genezing van den Heiligen Vader door de aengename Revalenta Dn Barry en dc goedkeuring van veie geneesheoren en hospitalen, zal niemand meer kunnen twyfelen oen de heelkracht van deze aengename gezondheidshlocm die geneest zonder medecynen, purgatien of kosten, de slechte verlee ringen, dc macgzieklcn, gewone verstoppingen, slymen, winden, het ztier, het koud vocht, walgin gen en brakingen, verstoppingen, kamergang, alle ontsteltenis dur borst,keel, adem, stem, slymvliczen, blaes, lever, lenden, ingewanden, hersens er bloed. - 70,Pü0 genezingen, die van Z. H den Paus inbe grepen, dc hertog van Pluskow, Mad. de markiezin de Bréhan, enz. enz Genezing n° 69,924. Kasteel van Vauxbuin, tcgon Soissons (Ais nc 10 January. In het dorp dat ik een deel des jaers bewoon, bevindt zich een vrouwspersoon, die, zoo al de de geneesheeren zeggen, van eenen kanker aen de macg is aengedaenby zoo ver dat deze ongelukkige de onverdragelvkste pynen leed. Zy kon geene spy- zen meer vcrleereu, en hare zwakheid was zoo groot dat het haer onmogelyk was zells de arms lo bewegen eindelyk iedereen verwachtte hel einde van dezen doodslryd, die byna aen 'l einde moest zyn, wanneer in de maend Maori lest tk het gedacht kreeg haer aen tc raden de Revalenta du Barry to nemen Sedert dien tyd, bevindt zy zich beterj do spysverteering en leidt byna niets meer. s Dc Chaselles, Gravin de Gourguc. Zesmacl voedzamer dan hei vleesch, zonder ver hitting, bcspaert zy 50 mael haren prys in medecy nen. In dozen: i/i kil., 2 fr. 25 i/2 kil., 4 Ir.; 1 kil., 7 fr.; 6 kil., 32 fr.; 19, kil., 60 fr. Beschui ten van Revalenta, die men ten allen lyde Kan eten worden verkocht in dozen van 4 en van 7 frs. Dc Chocolade van Revalenta geeft den eetlust, de spysverteering, den slaep, dc kracht en vast vleesch acn de zwakste personen en kinderen weder, en is tien mael voedzamer dan het vleesch en de gemeeue Chocolade, zonder verhitting In dozen van 12 tassen, 2 fr. 23 van 576 tassen, 60 fr., of omtrent 10 c" de las. Zending tegen poslmandaet. Depot le Aelst, by P. Sclialtin, Ed. Vanden Herre- weghe, apothekers te Ninove, by E. Druwez-Jelie le Geer3rdsbergen, by D. Witlinckx, apotheker en by de apothekers en kruideriers. Du Barry en C\ Keizerslraet, 12, Brussel BLRGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 6 j Vrouwel. 5 IIÜW ELY KEN. F. De Wit, landb met J. Van Huylcnbrocck, landt». OVEKLYDENS. C. Becquc, kanlw. 21 j Peperstrael T. De Meersman, wed* Van Laelhem, zonder beroep, 57 j., te Gent overleden. Vyf kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1873 | | pagina 2