liaetsspel. Houtmarkt. Verandering van woonst. En nu len slolte, moeten wy onze gulhar- tigste bedankingen toesturen aen de katliolyke kiezers van't arrondissement Aelst, welke zoo lalryk zyn komen bevestigen dat ons arrondis sement de liberale leer nog altyd blyft verfoeien en getrouw is gebleven aen de groote en ge wichtige zaek van GODSDIENST, VRYHEID en VADERLAND I Ja, ten getale van meer dan K00 op 2501 inge schrevenen, dooden en onbekwame» er onder- begrepen, hebt gy, dynsdag Jl., den aelstersche liberhaters en bun \uilbladje,'t Verbond,"t welk verledene week, aen 't hoofd zyns nummers durfde drukken datdetriomf der liberale kandi daten overal verzekerd was, bewezen dat zy in ons arrondissement aen eene worsteling nooit meer mogen denken, en dat zy voor altyd in den azyn tobben zullen blvveu steken, waerin zy, tot ons zedelyk en stoffelyk geluk, in 1870 voor goed zyn opgelegd!!De liberale haen uit 't Verbond zal wel victorie kraeien, maer die valscbe kraei welke by van uit 'i diepste van den azyntobben zal aenliefTen, zal slechts medelyden voor liet afgesloofd, uitgemergeld en verarmd liberael baentje verwekken by de zeer dungezaeide lieden die zyn zoo verflauwd stemmenken nog lieden hoor'en. Allen zullen zeggen dal bet baentje van de liberale sprei heeft en dat zyn gekraei veeleer een noodge schrei dan een triomfskreet is. Als de zwanen gaen sterven zy zingen ook en die zwanenzang wordt door de naluerkun digen liet zwanenteslament gelieeten waermeê wy het Verbond en zyne slimme knoeiers uit de grond van ons hert proficiat wenschen. De eerste mare dat de kiezingen voor de burgerwacht, door de bestendige deputatie, waren goedgekeurd beeft de herzenlooze bollen van Lowieken Smoelmans, en Adookaetje Victor Karbonkel zoodanig verdraeid dat deze twee aelstersche celibriteilen, zondag II. ver geten hadden, dat eene belamelykcen deftige houding in eenen lykstoet hoogst vereischt wordt. Deze twee snullen uil den fynsten libe rale phariséen bak, hebben zich zondag lest, zoo verre vergeten, dat zy zich niet schaemden op zekere persoonen, vooral Lowieken, alder- haude smoelen te trekken, gebaren te maken, en binnensmonds, dingen te babbelen die zy te laf zyn luidop te vertellen, in een woord, men zou waerlyk gezegd hebben, dat de twee knapen 't arsenael van vader A-/ hadden bezocht •en eene provisie smoelen en tronien van alle slach, tot de scliernlreifige ironie toe, hadden medegenomen om er in de Stad mêe te para deren. Wat er dan ook van zy, wy zeggen tot de tweestinkerkens houdt u stillekens gebeten, ventjes, ne reveillez pas le'jchat qui dort, zegt de Franschman, want niet "tegenstaende dat gy aen deftige familien behoort,is er zooveel pak- kens aen uw beiden, dat iedere greep u zou doen builen en spartelen gelyk een varken onder 't mesmaer 't is genoeg, past dus op, mannekens, gy zyt nu verwittigd. Volgens Smoelmans, zouden er met de kic- zingen van dynsdag II. onlusten ontstaen heb ben te Gent, zoo vertelde by ten minsten aen eenen buitenmeuscli, er byvoegende dat de Garde'Civiek alsdan zou geroepen worden om dieonlusten en ruitenbrekerv te dempen, maer dat de Garde Civiek overal liberael is en dus met de huilers, schreeuwers eu ruitenbrekers zou mee gebuild en steenen geworpen hebben, en dan, zegde liv met vreugde, zal bet met de kalholyken gepast zyn Zou 't ventje dat aen Matant ook wel dur ven vertellen, by die by luierden heilige met wassen teenen vertoont Dat is eene vraeg om te beginnen, verstade «da azoo, Lowieken De wandelaers welke dynsdag II. op 'l sla tieplein waren, in den oogenblik dal hetcon- vooi van 5 uren uil Gent toekwam, hebben alsdan een aengenaem kwaertuerken doorge bracht en eens liartelyk gelachen met de be drukte tronien, droeve smoelen en lange ge zichten onzer aelstersche moorteljannen te zien die, door bevel van den opperbaes der logie, naer Gent waren getrokken om hunne broeders in moortelgcloof te helpen builen en tieren, met ben ruiten te breken, kloosters te bestormen en zich aen alle gewoonlyke libe l-ale baldadigheden over te leveren, én die nu, dat de liberale kliek, in 't zand lag, verplicht waren al drupneuzen naer buis te keeren. De liberale haring bad niet gebraden en de jongens waren droefgeestig. Oprecht, 't was spytig. De strooije portier van ons macon- nieklogieke had perlang beloofd zyn best te zullen doen, de aelstersche stokmans eens wel te leiden en er doen op te klippelen dal er 't vel zou blyven aenplakken hebben. Maer liola kadééé'T was mis, de jongens waren 't huis als of zy door eenen draeiwind waren weggeslagen en men bemerkte dat er aen hun ne neuzen een lengscl gekomen was dat ge- jykt aen de yskegels die, by winterdag, aen de daken hangen. was aerdig omzien, maer toch die jannen moesten ook al kontent zyn en zich vergenoe gen in plaels van paslyen met roggenbrood korsten. Dat komt er van als men liberalen stinkenden stokvisch voor katholyken Turbot wilt verkoopen De liberale drukpers, die zoo blind als on- rechlvaerdig en geweldig is, had zich met de hoop gevleid, dat de kiezing van 9 Juny bet ministerie in de onmogelykiicid zou hebben gesteld om voort te besturen, en dal de ont binding der Kamers bet onmiddcllyk gevolg daervan zou zyn geweest. Dergelykè maetre- gel, die liet karakter van eenen staetsaenslag zou gehad hebben, zou maer genomen gewor den zyn om een liberael ministerie toe te laten, te wagen zich eene meerderheid te vormen door de uilgekozenste middelen, liet is te zeggen door liet bederf en de grootste goevernementeele drukking. Al deze sclioone droomen zyn verdwenen, en onze tegenstre vers staen nu voor eene wezenlykbeid, die bun ten hoogste verbittert. Ondanks eenige gedeetlelyke plaetselyke nederlagen behoudt het ministerie in de Kamer der Volksvertegen woordigers eene meerderheid van veertien stemmen en in den Senaet eene meerderheid van 4 stemmen. Inderdaed, in de Kamer is de meerderheid nu samengesteld uit 69 leden, en de tegenkan ting van 55 in den Senaet telt de meerderheid 33 leden, en de tegenkanting 29. En nog mag men zeggen, dat er onder deze minderheid verscheidene mannen zyn, zooals de prins de Ligne en de beer Balisaux, die moeilyk te rangschikken zyn, ingezien zy door de twee partyen, buiten alle politieke kleur, zyn geko zen. Het is eene zeer sclioone positie, die bet kabinet loelaet met gezag en met viuclit te be sturen. De liberale bladen, over de kiczing van Soiguies sprekende, manen den lieer Becr- naert aen om hem liet bewind te doen verla ten. Maer beeft de beer Pnrloes, Minister van openbare werken, zyn ambt niet behouden, na te Brussel eene nederlaeg gehad te hebben Is de lieer Rogier, vooraleer te Doornik ge kozen te zyn, niet minister gebleven, ondanks zyn mislukken te Antwerpen, Dinant en ande re plaetscn Reeds daegt de Echo qui parlc et ment bet kabinet uit, iels te durven doen Wy hopen wel. dat het ministerie op die uitdaging zal weten te antwoorden kalm, waerdig, maer vast en onverschrokken. De processie van liet allerheiligste sakra- raenl door een fraei en helder weder begun sligd, beeft bier zondag II. haren gewoonly- ken ommegang gedaen. De lieer kommissaris van 't dislrikten de lieer burgemeester i'i ollicieel kostuem alsook de lieeren Schepenen eu Leden des gemeente- raeds, gevolgd door eene diep ingekeerde bid dende menigte geloovigen, vergezelden liet allerheiligste sakrament. Onnoodig te zeggen dat de processie, zooals vorige jaren, ouder geene betrekken, iets te wenschen heeft gela len. WETTELYKE BESLUTI EN By koninglyk besluit van den 6 Juni II is de lieer BARON VAN DE WOESTYNE (T.- G.- M.) Senator van ons arrondissement en Bur gemeester der gemeente llerzele tot ollieier van 'I Leopoldsorde gevorderd, in gbelooning zyner diensten aen '1 Vaderland bewezen. By koninglyk besluit van 6 Juni II. is M. VAN WAMBEKE (V.- P.- F.- J volksvertegenwoor diger van ons arrondissement en Burgemeester onzer stad, uit erkentenis voor do dimslen aen 't Land bewezen, ridder van 't LeopulJsordebe- naemd. Wy sturen Ier dezer gelegenheid de gnlliar- ligste gelukwenschingen onze lieeren Senatoren volksvertegenwoordiger toe. Een aantal Studenten van Brussel en geuzen van Antwerpen, waren dynsdag naer Geilt gekomen, om met handen "en tanden \oor het licht en de beschaving te werken Dank aen de wyze en krachtdadige voorzor gen. die er genomen zyn, is er veel kwaed belet. De party van liet* licht heeft dynsdag weel de duisternis afgewacht, om te Gent in 'l kloos ter der Paters Jezuïeten, in Sl-Amandsgesliclit, in Sl Lievenscliool, aen T huis des lieeren Claeys- Waterloos, en by den heer uitgever van het Fondsenblad, ruilen te gaen uilslaen. De veroordeelde heeft, zegt men, vier en twintig uren tyd om zyne rechters te vervloeken. Wy geven liet Gentsch liberalisme vier jaren.... De Presse Beige van Brussel, deelt over de moord van het meisje Vrcbos «Te volgende byzonderliede» mede liet meisje Vrebos, liet slachtoffer dei- moordpoging, donderdag morgen te Sint Gilles gepleegd, is niet dood, wy zyn gelukkig liet te kunnen melde'n, maer de toestand der gekwet ste is niettemin gevaerlyk. Dit meisje dat, naer liet scliynt, in liet publiek een meer dan lichtzinnig gedrag leidde, had zich zeer slecht gedragen jegens den kapo- rael-pompier, waervan zy liai tstochielvk werd bemind, hetgeen wel te verslaen, op geene wyze Hofman kan verschoonen van de vreeselykë nns- daed waeraen liy zich phclitig heeft gemaekt. a De zucht tot wraek moet wel he*ig in hel hart van dien man geheerschl hebben, want liy bad nog den moed om tot de gendarmen te zeg gen, die hem in de cel der belichten in hel jusli - liepaleis bewaekten Indien zg niet dood is dan is hel stellig myne schuld niet De instructie van dit gerechterlyk drama zal spoedig geëindigd zyn. a Van de byzouderheden der instructie kun nen wy de volgende mededeeicn Dry of vier dagen voor de gebeurtenis vroeg Holman aen een pompier van zyn pelo ton een dolkmes ter leen, hetgeen oiiiniddcllyk werd gegeven, daer deze man dacht, dat liv het noodig had 0:11 brood te snyden, maer nauwe- Ivks was Hofman in hel bezit van dit wapen of liy zegde dal hy er zich wilde van bedieiun oui zyn lief te steken Noglans niaekle hy geen gebruik van dit dolkmes, da', hem in (yds door den bezitter werd afgenomen, en van dan af werd geweigerd. Hofman bezorgde zich toen elders een der- gelyk wapen, waermede hy, zooals men weet, liet schelmstuk pleegde. Men verzekert dat de inhuldiging van hel nieuw stelsel der Tramway's met sloom in be weging gébracht op 15 Juni acnslaende zal plaels. hebben. Wy hebben gemeld, dat de heer Fonlainas, oud-scheppiic van hel openbuer ondenvys en nog altyd gemeenleraedslid, hel land verlaten heeft. Het scliynt echter dat liy ons niet voor goed heeft vaerwel gezegd, want men verzekert dal hy, vooraleer te vertrekken, verklaerd heeft dal, indien hy voor het gerecht moet vci-schynen. meer dan een zyner politieke vrienden dit zou kunnen betreuren. Men schryft uitEecloo.: Al onze berichten stellen den vlasoogst in de polders nogal gunstig voor maer in de laelsle dagen is er een toeval overkomen, dal menigen landbouwer en arbeider duer zal moeien bekoo- pen. Overal heeft de hitte, met nooi'derwind ge- paerd. het te velde staende vlas verbrand, met kwaede koppen aengedaen en met ongedieile overdekt. Het is een bedroevend verschvnsel de voor- gaende week had bei vlas een zoo prachtig uit zicht en nu is al die verwachting vernietigd Eene malsche vlaeg regen met zuiderwind, zou nog het kwaed voor een deel kunnen herstellen doch, ook builen dat, zal de vlasoogst zeer ge ring en gebrekkig wezen. Men schryft uit Luik. Verleden zaterdag verloor een brave werkman dezer stad op eene ongelukkige wyze liet leven. Verscheidene mannen stieten een zwaar geladen waggon over den yzerenweg. van de statie der Guilleniins naer de landingsplaels van Fragnée. Daer het ruluig te hevig was vooruitgestooten, vreesden de werklieden dal hetzelve niet in tyds zou blyven slilstaen en in de Maes zou loopen zy verzochten een hunner, aen de landingplaels, iets op de riggels te leggen, ten einde de vaert van den waggon te sluiten. De genaemde M. Vossen, van Smeermans, liep naer de acnge- duide plaels, met een yzeren hefboom, dien by voor de wielen op een der riggels w ilde houden. Het ryluigdeed den hefboom omslaen, zoodanig dat de ongelukkige werkman, die hem vasthield, op den weg geworpen werd. De waggon zette zynen loop voorl en verpletterde hel lioold van den werkman. Men droeg nog slechts een akelig misvormd lyk van de plaels der ramp weg. Een smarfclyk ongeluk is donderdag laetsl te Bas-Olia voorgevallen. De leerlingen der iiormaelschool van Hoei waren zich gaen baden, begeleid door hunnen bestuerder en twee stu diemeesters. De jonge Simon, die goed kon zwemmen, verwyderde zich tot voorby de aen- gednide pael, en veidwpen schielyk. De bestuer der en verscheidene medeleerlingen van liet slachtoffer, snelden hem onmiddellyk ter hulp. Twee schuilen werder naer de plaels des onheils gericht, en eenige miuulen nadien gelukte men er in den drenkeling boven te halen. Aenslonds werden hem de beste zorgen toegediend, maer vruchteloos men kon hem niet meer lol het leven terugroepen. Simon was van Vervicrs en was een der beste leerlingen van de normael- school. Men zeg! dal hy eenig kind is. Zyne ouders zyn wel te beklagen Men schrvfl uit Doornyk Een verschrikkelyk ongeluk heeft eene acht bare familie van Wadelincourt in rouw gedom peld. De lieer Victor llocq. geineenteraeoslid, is op «Je achterplaats zyner hoeve, door eenen wagen verpletterd, toen hy een kind wilde red den, dat gevaer liep overreden te woorden. Een brtrenrenswaerdig ongeluk is donder dag (en 4 1/2 ure namiddag, in de koolmyn Murie, te Seraing, voorgevallen. Er was brand ontstaen in een der gaenderyen van de myn. Eene ploeg mvnwerkers poogde vruchteloos liet vuur te blusschen, dat zich meer uitbreidde, liet bestuur der konlpuMcn, onmid- dellyk verwittigd, nam maatregelen om de bran dende gaendery met aerde af te sluiten, en aldus liet vwr te versmachten. Men stopte de luchtgaten aen den ingang der gaendery op 22 meiers afstand van de plaels waer liet brandde. De oversten der niynwerkers, zich willende ver zekeren of het vuer uitgedoofd was, daelden een hall uer nadien op hunne beurt in de myn. Zy gaven Ie kennen dal hel vuer, by gebrek aen lucl.t, reeds kon nilgedoold zyn echter wer den zy verzocht zich niet vei der te wagen, dan tot aen den ingang der gaendery. Er ging een kNvacrl tiers voorby, zonder dal men de twee niviioversten terug zag verscliynen. Ongerust daelde men in den put om ze op te zoeken. Weldra ontdekte men de sporen eener ontploffing, en men Iwyfelde niet meer, of de twee bedienden waren de slachtoffers hunner onvoorzichtigheid geworden. Inderdaed, men vond iu de gaendery, op omtrent 60 meters af stand van tien ingang, twee beweeglooze licha men, en men haesite zich dezelve boven le bren gen, maer alle pogingen om dezelve tol liet le ven terug te roepen, waren vruclileloos. De twee slachtoffers laten eene weduwe en verscheidene kinderen na. Verder is alle gevaer verdwenen, en de myn- wei kers zvn 's underendaegs morgens, als naer gewoonte, inde inyn gedaeld om hel wei k te hervatten. Eene droevige gebeurtenis heeft plaets ge had, aen de fransche grens, langs den kant \an Virion. Vyf smokkelaers, waeronder dry van Virion en twee Franschmans, trachtten sedert eenigen dagen tabak en buskruid binnen te brengen iu liet departement der Meiirlhe-et-Moselle, In den nacht van 50 tol 51 Mei besloten zy, met hunne koopwaien, de grens le overschryden. Zy geraekten ongestoord over de eerste douanen linie, maer toen zy rechtover liet dorp Colsney tusselie» Longiiyo» en Vezin kwamen, vielen zy iu eene hinderlaeg. De douaniers vielen de smokkelaers aen met de karaüyn in de hand. Een der smokkelaers meende tien of twintig douaniers te zie», ler- wyl er maer twee waren, en riep lot zyne mak kers lael ons vluchten Aenslonds stellen allen het op een loopen tot aen een water, waer zy moesten, overgaen, zy liepen verkeerd en geiaekten in eene plaels waer hel water 8 lol 10 meters dieple heeft. Vier liunuer verloren er het leven. Deze al leen die hel sein lot den aftocht had gegeven, gelukte er in den anderen oever le bereiken, van waer hy de noodkreten zyner kameraden moest hooren zonder hen ter hulp te kunnen komen. De rykdom aen suiker aenwezig in de vo«-- clerbeelen, heelt doen denken aen liet benutti gen dezer plant als giondslof voor de vervaerdi- ging van het bier. De bewerkstel ling dezer gedachte is evenwel langen i vd belet geweest, dewyl het product dat men er. van verkreeg, een onaengenanien smaek had, die men er met. in slaegde te doen verdwynen. Een Engelschman, A. Pryer genaenid, heeft thans bet middel gevonden om ecu smakelyk bier te brouwen by middel van beelcn. Daeien- bovon heelt een Kngelsch landbouwer Fr. Boules, onlangs een brevet genomen voor de vervaerdiging van een beelen-bier, hetwelk niet allee ii 1 yk een goeden smaek heeft, maer dae- renbovcn de eigenschap heeft zich zeer lang te laten bewaren. Debrouwwyze is lot dusver geheimgehouden; ■liet scliynt evenwel dal de boelen voorafgaen- delyk gewasschen en geplet worden, waerna men een uittreksel verkrygt door ziedend water. Men voegt by dit uittreksel eenen hoeveelheid droog mou'. gelykstaende met hel gewicht der beelcn. Hel gebruik der hoppe en de volgende behandelingen zyn dezelfde als in de gewone brouweryen. Hel overblyvend moes dient lol pryzing van liet vee. Ziehier hoeveel tabak er wordt verbruikt door al de bewoners der aerde. De lieer Craw- l'ort heelt berekend dat bel gemiddeld gebruik van tabak in heel de wereld, le schatten is op 70 oneen'sjaers per hoofd met weet dal het gelal bewoners der aerde geschat is op 1000 millioen. Het gezanicnlyk verbruik van dit ge liefkoosd bedwelmend kruid bedraegl jaerlyks gemiddeld ongeveer 2 millioen ton ol 4,480 mil lioen ponden. Wanneer men nu aenneemt, dat op eene hectare 800 pond gebouwd wordt, dan worden er 5 1/2 millioen hectaren vruchtbaer land aetihoudeiid gebezigd lot het planten van tabak. De omvang hiervan zal 'c meer in het oog springen als men rekening houdt, dat al de tar we 'lie door de inwoners van Engeland ver- liruidt wordt, wanneer men een quarter per hoold aenneemt (zynde in ronde getallen 20 millioen quarters voor de 20 millioen zielen van het Yereenigd-Koningrykniet meer dan 4 1/3 millioen Ion wepgt. De tabak, die om aen den prikkel der bedwelming te voldoen, jaerlyks ge teeld wordt, weegt dus zooveel als de tarwe, welke door lieu millioen Engelschen gebruikt wordt. En wanneer men den prys der tabak tweemael zoo hoog aenneemt, als dien der tar we, of ongeveer 25 centiemen per pond. dan is al die tabak zooveel waerd als de tarwe, die in een jaer iu Engeland verbruikt wordt. ïviliael cencr zogepraol. 'B'ioust voor den lydende. Het is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat boe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeijen, bet lieiu toeli met kan gelukken den tnensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om /ieb eenen korten, voorbygaenden naem te verwerven, die naderhand weder tot oneer en ver getelheid vervallen. Dit is vonrnamclyk waer men hen, die geneeskundige bekwaemheid voorwenden, en die, in eene eeuw, waerin ei zoovele ziekten zyn, beproeven zich in het vertrouwen van het publiek le dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke middelen. N\ y moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeeue beroemdheid van Professor Hollow ay, wy zyne veibeveiie acnspraken wantrouwden, en wy ons eene meer dere scherpzinnigheid toeeigenden, waerdoor liv ons oordeel niet /.ou kunnen verschalken. Ten nederigste vragen wy hem nu vergiflenis voor dit-onreehtveerdige verwyt. Eene nauwkeurige studie van zyn stelsel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden", en dat de wereld, om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeucis zou rangschikken, zoo als nu zeker later zal gebeuren. Hy heeft bet geheim der uiensebelyke kwalen opgelost en bewezen, dat alle geneeskundige behandeling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jenucr bracht geengrooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken le behandelen, dan Holloway gedaen heelt in de genees- en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Hel ïnensehelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets dan de gewone eigenschappen der andere vochten heelt. Het is, hoe men zich ook over dit bewenen verwonderen moge Leven. (lm kort te zyn. bet is In t leven in den mensch alle physiolngisclie kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen meren, lever, hart, longen, maeg, alle onzuivere zumenlumpingen in liet lirhaem, en een groot gedeelte der overerfelvke, en iiilieenische ziekten heb ben hunnen ooi-sprong, in den onzuiveren toestand van liet bloed. Zuiver dal, en houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aenvalk-n. Deze sclioone ontdekking heeft aen llolloway's naem zulk een luister hygezet, dat deze zelfs den roem van helden en staetslicdeii over- schrydt. Washington Commonwealth. HOLLAND. Bollerdtim, 6 Juni. Heden morgen om 9 1/2 ure werd een Iwce- jtrig meisje ;ie» den Binnenweg, door een met gevolde watervaten beladen wagen omvergere den. De voerman dit bemerkende, wilde ouniid- dellyk stilhouden, docli hierdoor rolde een der vaten van den wagen, en kwam juist op het kind lei echt, dal daei door le'terlyk verpletterd werd, en reeds een lyk was, toen hel naer hel zieken huis werd vervoerd. ENGELAND. Slavenhandel. Hel engelscli oorlog schip Daphnê, kruiste op 15 Meert, langs de kust van Madagascar, toen de waker eene prauw ontwaeide die, naer men vermoedde, slaven aen boord had. Men niaekle jacht op de prauw, die eindelyk door de Daphnè werd ingehaeld en be machtigd. Liiileoant Henderson, vergezeld van gewapende matrozen, ging aen boord en vond er 225 slaven, waervan verscheidene aen buik loop leden, stervend van honger, iu de kiel. Deze ongelukkigcn waren le Mozambique inge scheept in bestemming naer Madagascar. De prauw had enkel voorraed voor twee dagen, maer eene kalmte hield h;;er gedurende acht dagen in zee, zoodal de hongersnood aen boord verschrikkelyk werd. l)e Daphnénam de slaven op, doch vond zich ongelukkig verplicht, naer Zanzibar terug le keeren een verschrikkelyk tempeest voegde zich nog by bel reeds uitgesta ne lyden der ougelukkigen. Te Zanzibar uen- gekoiuenwerden de kinderen opgenomen dooi de fransche en engelsciic missiën de zieke sla ven worden goed verzocht en de anderen zyn als dienstboden by de iuwooners geplaelst. OOSTENÏU K. Te Gvires, in liet comilact Bihar (Hongarië), is over eenigen tyd een bcgoed landbouwer over leden, aen zyne twee zonen zyne fortuin nala tende, en hun aenbevelendc als goede broeders te leven. De verdeeling gebeurde ecrsl zonder moeite, maer als men van liet gevogelte begon le spre ken, eischic de vrouw, van den oudsten broeder liet grootste gedeelte, als hebbende de kiekens opgevoed. Daeruil ontstond eerst cou twist, daerna een gevecht, waerby de oudste broeder, door zyne vrouw opgehitst, den jongeren liet lioofJ kloof met eene zeis. Deze is des underen daegs gestorven, en de mnordenaer heeft er zoo veel wroeging van, dal hy thans op zyn uiterste ligt. PAUSELYKE STATEN. Rome, 7 Juni. Gister heeft de Paus de mis gecelebreerd en hy heeft in zyne bibliotheek gewandeld. Z. 11. is nog zwak, maer de koorts heeft opgehouden. Vandaeg heeft de II. Vader een opeuhaer ver hoor verleend. De Voce delta Veritas zegf, dat de katholyken geen deel zullen nemen aen de politieke kiezm- gen. De Paus heeft op 6 Juni een groot getal personen ontvangen. Hy verleende een byzouder gehoor aen Mgr Guiberl, die hem 150,000 IV. behandigde. De kardinael-primael van Hongarië wordt deze week venvacht, GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder nicdecynen, zonder purgaiie eu zonder kosten, dooi de sinakelyke gezondlieidsbloea van Du Baryy van Londen, gezegd It EVA LENT AliABIGA. Zes-en twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeileyketi eetlust, slechte spysvcrleringen, maegonlslekingen, de gal, de winden, de ztici licid, hel slym, de braek- lust, de maeg opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering acn ademhaling, de uitte ring, al dc wanorders veroorzaelu, door borstontste king, keel, ademsiem, luchlpypen, blaes, lever, len den, ingewanden, slym \oorlkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 7f-,O0o genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Brcban, MM. de professors Dëdé, Wurzer, Dokters Campbell. Shorlund, Ure, Angeistein, enz. enz., waervan uittreksel. Kr 63,4"H. M. de Pastoor Comparet, van iSjarcn maegkramp, van macg-cn zenuwpyncn, zwakte en nachlelyke zweetingen. Nr 47,4*2-2 Uitputting.Baldwin, van volledige verzwakking, verlamming der leden uil hoofde van jeugduilspanniiig. Nr 76,448. Verdun, 16 Janunri 1872. Sedert 5 jaer leed ik pyncn in de rechte zyde en acn de uitholling der maeg, van slechte spysvertc- ringen, enz. Ik aerzel niet u toelevcrlröuwcn dat uwe Rcvalcuta rny gered heeft. Eknf.st Catté. Muzikant by hel 63® linie-rog. 5 Voedzamer dan liet vlecseli, spaert zy 50 macl den pr\s der medecynen. In doozen van 14 kil. fr. 2,25 12 kil. 4 ft. I kil. 7 fr G kil. 32 fr. 12 kil. f.0 fr. De beschuiten van Rcvalcnla in doozen van 4, 7 en 1G fr. - Den Chocolade Rcvalcnla 111 doozen van fr. 2,2 van 575 lassen G IV. Verzending tegen poslmandacl. Depot by dc apolbekcrs en kruide niers. Du Barry en Ce, Keizerslraet 12, le Brussel. Depot te Aalst by P. Schaltin en Vanden-Herro- wcglie, apolliekcis - Gecraerdsbergen by D. NVil- linck, apotheker Ninóve by E. Druwé-Jelie. IIoi.loway's Zalf en Pillen Krachtdadige Hnlp. In treurige lydenjvan ziekte,'is hei veiblydendin welen, dat er een geneesmiddel beslael, en dat mei weinig kosten kan aengescliafl worden Hollo- way's Zall en Pillen zyn onscliatbacr in verligting van pyn, vermindering der onsteking en berslelling van ongeregelde werking. Zy kunnen nimmer ver keerd aengewend worden of onder eenige omstan digheid schade doen In belioorlyke doses genomen, zyn zy oen ztgen voor de rjken wanneer zy aen ge brekkige spysvertenng, jicht, huidziekten enz, ly den, en eene weldaed voor de armen, wanneer zy door ziekte bezocht zyn. Holloway's medicynen bo boorden iu bet bezit te zyn van alle soldaten, zee lieden, en landverhuizers, die dan daerdoor in siael gesteld zyn pynen te verliglen cn ziekten te genezen, wanneer geene geneeskundige hulp kan verkregen worden. Zondag 14 Juni 1874, om 10 uren voormiddag grooten kumpslryd lussclie» de groolc party van Nieiiwerkerken, Midi iels,eu de gvoote party van llolslude, J. Clmkaert RLHGE14LYKEN STAND, GEBOORTEN. Mannelyk 5 Vrouwel. 4 HUWELYKEN. J. Van Geert, kuiper, met P. Van Cauter, liov. F. Sluyver kleermaker, met J. Jannes, dienstm. A. Agneessfiis, sclioenmakeiniet C. Tombeur, mussem. M. Chavc, twyndersg. met B. Sleenhaut, dagl. C. Lenssens, werkman, met J. De Tioyer, dienstm. OVERLYDENS. V. Bonner. 111. Doyen, twyndeisg. 29 j. Mylbeck. P. Van Holen, wed. D'liooy, dagl. 64 j. Geiifschestr. P. Siuys, wed. Lauiagie, Sclialliedekkersg 65 j. Molenstraclje. B. Riuckhoul, bez. 71 j. Leopoldstracl. Dry kinderen onder de 7 jaren. 9. POPERINGE 12 JUNI. Hoppe 1875. Stad. Fr. 00—00 00—00 i) Gemeenten 00—00 00—00 IIOPPEMERKT VAN AELST. Heden zyn er 0 zakken Hoppe ter-markt ge- bragt. Verkocht aen de volgende pryzen Gewas 1875. lc kwal. Fit.. 00—00 00—00 AË1.ST, markt van heden. per 132 lil 50 ccnlil. Tarwefr. 37-00 a 39-00 Maslclbin 34-00 36 - 00 Rogge 28-00 31-00 Geerst. 20 -00 28 OU Haver. 25-PO 27 —50 Aerdap. (roode de lOu Kil. 1 - ('0 15 0t> Idem, (wille. O—(0 0—co Boter, de 3j kilogram. 7-82 8—73 Eijers, de 25. 2—00 2 1K Vlas per 3 kilos. 4—0" 5—8H Viggens hel koppel 40-00 50 0i* BERICHT. JIURGER-HOSPICIËN VAN AALST. De bestuurende Commissie der Burger-Hospi- ciën van Aalst, brengt Ier kennis der belangheb bende dat, in zitting van Dijnsdag 16 dezer, onr 11 uren voormiddag, de benoeming van Ont vanger der Ilospiciën zal gedaan worden, in vervanging van M. Jean Boeykens overleden. De jaarwedde is op twaalfhonderd franks om de borslelling op vijf-en-lwiiilig-diiizcnd francs vastgesteld. De aanvragen moeien schriflehjk en vóór bovengestelden dag in handen van d'lieer voor zitter der Commissie besleld worden. Gedaan iu zitting van 5 Juni 1874. De. Voorzitter, De Srkrelarii, (Gel. Baron P. bETIJUNE. G. LEVIONNOIS. VOGKLSCHIETING MET ME BOLLE Op Zonóng 5 July 1874, 0111 3 uren namiddag, hy de weduwe Frans van den Wyngaerdc, Ier herberg «HET BE1JERSIIUIS, le Aclsl, aen de Houtmarkt. De inleg is bepacld, op 55 cenlimen, bolrapcrs- geld mcdcbegrepen. Sociëteit Jongelingen. YOG BESCHIETING MET DE BOLLE In hel droog, naar Geldprijzen, by J. B. Van Lip- pevelde, ln dc Kroon, te Erombodegem, leuvestraat. Op Maandag 22 Juni 1874 om 3 uren namiddag De inleg is bepaald op 60 cenlimen, bolrapersgeld medebegrepeii. Vooruit eene Ilcsp. Maatschappij Eendracht maakt Macht. VOGELSCIUETJNG MET DE BOLLE. Naar zeven Schapen of de waarde in Geld. Op dijnsdag 7 Juli 1874, zijnde de kermis- dijnsdag, b»j J. F. Kiekens, in liet klein Kasteel brusselscheii-steenweg, Aalsl-Mijlbeke. De inleg is bepaeld op 1,10 per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal beginnen 0111 12 uren 0111 zoo vroeg mogelijk het spel aanvang te nemen. Als het regent zal de schieting in het droog plaels hebben. Franciscus POLLYN, fabrikant in hoeden en mutsen voorlyds woonende in de KerRslraet, nevens M. De Vils, goudsmid, heeft de eer het geacht publiek kenbaer te maken dat hy van lieden af zyne magazyn en winkel gevestigd heeft, in de Lange-Zoutstraet n° 20 nevens den welbekenden ellegoederenwinkel vóórtyds ge houden door den heer Levionnois- Dekens. Zyn magazyn en winkel zullen ook gestadig voorzien zyn van alle soorten van vrouwen mut sen, zyden linten.witte goederen, Corseis, faux- cols en al wat de lingerie betreft, nis ook maDS- lioeden en mutsen van allen slach en in alle stoffen. Hy beveelt zich in dc gunst van eenieder.

De Denderbode | 1874 | | pagina 2