Merhtpryzen. 20 FRANKS BELOONING. BEHUISDE HOFSTEDE njige dagbladen was DeliauI in vrybeid gesleld, omdat liv onplicbtig was bevonden de/.e bewe ring is echter onjuist, en de veroordeelde is alleen op .vrye voelen, omdat de tyd zyner voor- loopige gevangenis van zyne straf is afgerekend. Hierby bekwam by eene vermindering van straf; zoodal de verledene week, de duer zvner gevan genis ten einde zynde, hy de vryheiu bekwam. Men schryft uit Charleroi Zondag, gedurende de vespers, zyn diever. gedrongen in de pastory van Dampremy. 't Is de tweede mael in eenige maenden, en de derde mael in dry jaer. De dief is naer binnen gedrongen langs een gebouw, dat lol wasclibnis dient, en dat eenen uitgang beeft op bet oud kerkhof. Deze deur is met geweld opengebroken geworden, evenals die welke naer de keuken leidt. De stoutmoedige bezoeker beeft zich vervol gens naer de bovenverdiepingen begeven, en insgelyks vier deuren verbry/.eld. In de kamer van mej Bruaut, zuster des pastoors, heelt hy eene gouden damesliorlogie met ketting ontsto len. liet schynt dal by builen dat niets meege nomen beeft. Toen hy weggegaea is, beeft hy denzelfden weg gevolgd als by zyne aenkomsl. Ken inwooner van Dampremy beweert dat lij den dief gezien heeft, doch dat hy geene ver- moodens had. IIy zag een jongeling van 25 a 28 jaer, met eenen blauwen kiel, langs gemeld poortje ui' komen, doch niet wetende waerom liv duer was gekomen, dacht hy er niet aen hem aen te houden, noch zyn signalement op te nemen. De justitie doet ieverige opsporingen. In den nacht van zaterdag tol zondag is op hel grondgebied van Dampremy hel lyk van ze keren Luylen, met messen doorstoken, gevon den. De zoon van het slachtoffer, een mynwer- ker, wordt beschuldigd van die yselyke moord. liet is in de gevangenis van Charleroi opge sloten. Men schryft uit Bergen Het gerecht heeft zich dezer dagen naer Quévy-le Petit begeven, ten einde inlichtingen te bekomen aengaende de dubbele moord en moordpoging, door den genaemden Allard. Zyne vrouw heeft vcrklacrd, dat hy dikwyls dronken was hy had haer van het bed gewor pen, en inet een niesin de hand haer vervolgd, zeggende dat hy haer ging vermoorden. Den dag hierna, rond ure 's avonds, vond inen het jongske op tien minuten afstauds van de plaets waer de misdaed was gepleegd- Hel kind liep zoo hard zyne beentjes en zyne afgematte krach ten dit toelieten. Met dit jongske was de moor- denacr begonnen hy had de kindertjes naer de rivier de Blairon gebracht, op eene plaets, waer het water slechts 20 of 25 centimeters diepte had. Daer begon het monster met het hoofd van hel arme knaepje zoo lang onder water te houden, lot het kind geen teeken van leven meer gaf. Daer na was het de beurt der meisjes, en de lykjes wierp hy in een grasveld. Langen tyd daerna was liet kind tol het be- wuslzyn terrggekeerd hy zag den afgryselyken toestand zyner zustertjes, die naest hem lagen, en hel vluchtte van daer. De knaep verkeert heden in eenen droevigen toestand hel slyk der rivier is hem in de ademorganen gedrongen, en men is nog niet zeker hem in het leven te kunnen behouden. Men heeft het lyk van den moordenacr Allard,van Quévy.Je-Petit, uil de vaert gehaeld. liet lyk is erkend door de getuigen, die voor den onderzoeksrechter gedacgd waren, by het onderzoek dezer afgryselvkc misdaed. FRANKRYK. De constilulionneele kommissie heeft de twee eerste artikelen van hel wetsontwerp der onder- koniuiissie aenvaerd, volgens welke de Senaet zou samengesteld zyn uit senators, by departe ment gekozen, uit senators van rechtswege, en uit senators door den voorzitter der republiek benoemd. Zy heeft op 40 jaren den ouderdom oin senator te worden, bepaeld. Tegenstrydig aen artikel 3 van het ontwerp der onderkommis sie, heeft zy besloten, mei 13 stemmen legen 10, dal de gekozene senators zullen benoemd wor den door de leden der algemeene raden, door de arrondissements-raedsleden en de leden der ge meenteraden. Indien hel voorstel van den heer Périer ver worpen wordt, zal de heer Chrislophle onmid- dellyk eene vraeg tot ontbinding, door al de le den der dry linkeizyden onderleekend, neer- iegpen, Ken kassier eener spoorwegmaetscliappy, die van Parys naer Lyon was gekomen om aen beambten der statiën tusschen Lyon en Madane hunne verdiende penningen uit te betalen, is met eene som van 92,000 fr. op den loop gc- gaen. By het laetste onweder, dat boven Parys gewoed beeft, zyn niet minder dan 30 pCl. van de zeldzaemste vogels in de onderscheidene zoölogische tuinen gestorven. Over dit verschyn- sel zal een verslag aen de Academie van Weten schappen worden overgelegd. Het Belgisch goevernement heelt, op aen- vraeg der Fransche overheden, de uitlevering toegestaen van zekeren Chol, politiecommissa ris te Lyon. gedurende de crsle maenden dei- omwenteling. Chol. beschuldigd van misbruik van vertrouwen ten nadeele der muuicipaliteit van Lyon, had hel geraedz.aem geoordeeld zich door de vlucht te onttrekken aen de vervolging tegen hem ingespannen, en begaf zich naer Bruss»l, waer hy aeugehotidcn werd, krachtens een vonnis, by verstek tegen hem geveld, en hen: veroordeeiendc tot twee jaren gevangenis straf. Chol zal niet voor den krygsraed kunnen gedaegd worden, om zyn verstek ie zuiveren in de zaek Arnaud. Deze uitlevering is verleend voor het correcliouneel vonnis en werd Chol vrygesproken en vroeg hy om over de grens ge bracht te worden, dan zou men die vraeg moe ien inwilligen. De uillevering werd niet ver leend voor de andere zaek, die als eene politieke zaek beschouwd wordt. Een hartroerend tooneel gebeurde onlangs in den Plantentuin. Eene beerin had twee jongen geworpen, die zy gezoogd had en welke lieden grooler en sterker -zyn dan hunne moer. Nog- tans behoudt deze nog nliyd haer gezag over de jongen. Eenige dagen geleden wierp iemand, die zich van zynen IioihI wilde ontmaken, dit dier in de beerenkuil. Toen de hond van zynen val gekomen was, ging hy zich bevend legen den muer verschuilen. Toen de beerenjongen dien onvcrwachlen buit in hunne kooi zagen vallen, naderden zy langzaem naél* liet ongelukkig dier; de beerin, het gevaer ziende dat de hond liep, een beteekenisvol gebrom gaf en de jonge bee- ren tegenhield. Dan naderde zy den hond, be schermde hem door haer lichaem, en hield hare (wee jongen op afstand. De hond werd gered, onder de toejuichingen van hel publiek. Men was eenen oppasser gaen halen, en deze verloste den hond. De eigenaer had zich voorzichtig uil de voelen gemaekt. Een woestatrd. Men schryft uil Pe nnine Verleden dynsdag. in den avond, werd de genaemde Deschue slachter, door den veld wachter verzocht de lanleerns van zyn ryluig aen te steken. Aengezien Deschue geen gevolg gaf aen de opmerkingen van den veldwachter, nam deze hem in contravenlie. Deschue ging naer zyn liuis, greep daer een mes en daer mee gewapend, zocht hy den veld wachter op zoohaesl hy dezen aeiiUof, liep hy er naer toe en bracht hem een hevigen sleek aen het hoofd toe. Barre, zich gelrolfen voelen de, hief den arm boven het hoofd, als om zicli te verdedigen; nu trof het mes van den woe- staerd de hand, die afgehouwen ten gronde viel. Deschue woedend geworden, zou ongetvvyfcld zyn siachtofler algeniaekl hebben zonder de tusschen komst van eenige moedige burgers die den veldwachter ter hulp snelden en met stoe len naer zynen aenvaller wierpen. Deschue vluchtte eindelyk weg pii trok zyn huis binnen. De procureur der republiek kwam weldra met eenige politieagenten en de gendarmerie ter plaets. Met de bajonnet vooruit drong men de woning van den moordenaer binnen. Deze had zich in den hof onder eenen mesthoop ver borgen, alwaer liy ontdekt en aengeliouden werd. Men heeft hem aenstonds naer de gevan genis gebracht De gewonde is naer het gasthuis gevoerd; zyn toestand is zeer hedcnkclyk. Een Bloschtoestel.Te Montmartre heeft men eene nieuwe proefneming gedaen, met een middel om een brand oogenblikkelyk uit te dooven. Men stak zps vaten, die met allerlei brand stoffen zooals pek, petrool, enz. gevuld waren in brand, en m twee minuten waren do vlammen die zelfs vier ol vyf meters hoogte, bereikten, door eenige geulen wynsteenzuer gemengd met bi-karbonade van souda, uilgeduold. Het toestel dat lot bel blussclien gebezigd wordt, :s zeer eenvoudig en beval 15 of 20 liters van Jie scheikundige oplossing. Door eene kleine buis van gulta-percha wordt liet van op eenen afstand van ongeveer 12 meters op liet vuer ge worpen dal in min dan 2 minuten gansch is uit gedoofd. Dit toestel is reeds in verscheidene groote huizen van liet Noorden van Frankryk acngeno- men te Koubaix alleen zyn er ongeveer 600. DU1TSCHLAND. Eene depecbe uil Koningsberg bevestigt, dal er socialistische geschriften onder de landelyke bevolking zyn nilgedeeld, tydens de onlusten Ie Guednan. liet vcrdeelen der eigendommen, het- zy groot of klein, is alles wat de Internationale begeert, zoowel in Duitschland als elders maer dit schynt aen den groot-kanselier van minder aenbelang, dan de zoogezegde bewegingen der kalholykeii, legen de oppermacht van den Kei zer. De kommissie der maetscbappy van kalholy- kc belangen heeft gister aen den goeverneur en den syndicus van Borne eene vraeg overhandigd, strekkende tot liet doen verbieden van slacilyk werk op zon- en feestdagen. Dit verzoekschrift was niet 50,000 liandicekens bekleed. Hel Pruisisch gouvernement heeft niet alleen strengheid voor de katliolyker.ook by de de mocraten worden thans huiszoekingen gcdacn. Dewyl er nog geene algemeene staetswet op de vergaderingen en genootschappen beslaet, heeft de policie ui Pruisen nog alle volmacht. Zy kan de vereeoigingen ontbinden of opschorsen, en de maetschappyen verbieden of afschaffen. Reeds beeft de policie van Berlyn voorloopig twee maetschappyen van katholyke propagande ver bod opgelegd, namelyk de werkersvereeniging van Sl-Bonifacius, en de lalryke genoolseliappen gekend onder den naem van Pius-Verein. Ou - noodig te zeggen, dat al deze strengheden in verbrand slaen nietde moord aenslag op prins Von Bismarck(ü!) Zakkenrollers. Men schryft uit Aken: de (oeloop van vreemdelingen heeft een onge kend hoog cyfer bereikt. Verleden zondag be vond men, dooi- oppervlakkige tellingen aen de poorten, dat ongeveer 60 a 80,000 personen, dien dag de stad waren binnengekomen, of schoon men ook beweert, dat 100,000 vreemde lingen dien dag binnen de stad waren. De volgende byzonderheden verneemt men omtrent de znkkenrollery, die alhier plaets bad. Elk oogenblik komen lieden naer de politiobu- reelen klagen, dat zy luin geld, linnne uerwer- ken, gouden kettingen, lorgnetten en zelfs bro ches en oorbellen kwyl gcraekt zyn Men ver- liaelt. dat den polilie-inspecieur van Kohlenlz, zynen geldbeugel niet 42 daelders ontfutseld werd. Uit alle sleden beeft niet de wakkerste politieagenten naer bier ontboden, doch de zak kenrollers gaen hunnen gang. Een knap politie commissaris van Keulen die hier aenwez.ig is, ontmoette eenen hoofdman der zakkenrollers by gaf van liet signalement van den kerel aen zyne collega's kennis en men verloor hein niet uit het oog, tol eindelyk een politieagent een stuk goeden ketting uil zyne rokzak zag hangen, wyl hy in de richting van de domkerk naer de post wandelde rde politieman sprak hem aen en deed hem mee naer liql bureel van politie gaen. Ily werd onderzocht n nu vond men by hem twee uerwerken. wnervan eene met een halve ketting, een acnial geldbeugels en eene aenzienlyke som gelds ook had hy eene doek speld en 14 gouden horlogiesleutels hy zich. Hei alleruerdigst wal met echter bv hem vond, was een brief, aen eenen zyner makkers te Keu len, waerin stond: a Kommt alle hierin, denn der Weizen blïilu. (Komt allen over, want de tarwe bloeit) men denkt dus deze dieven op bet spoor te komen. Hel is werkelyk treurig, wanneer men de by zonderheden verneemt, hoe zelfs arme men- schen bestolen werden bier een dienstbode, die zyn loon kwyt geraekt is. daer een handels man, die zyn geleend geld mist, enz. Gister middag kwam een deftig gekleed heer over destraeten ontmoette een anderen bad gast, die hem aensprak a Wat zyt gy zonder ling gedecoreerd en door zich te bezien be merkte hy, dat eene snede in -zynen jas had, waeruit een sluk papier te voorschyn kwam. Wat was er gebeurd Een zakkenroller bad hem den jas doorgesneden, zyne brieventesch met geld er uil gehaeld en een dagblad op de plaets gestoken. ZWITSERLAND. Een diev met soep yerjaegd. Verleden zon- dan, gedurende de goddelyke diensten, kwam een bedelaer aen de deur eener hoeve van Marl- zau (Freyburg) eene aelmoes vragen. Eene meid bevond zich alleen te huis, en zy had de voorzorg genomen de deur te sluiten. Zy reikte den bedelaer de soep loc door het venster. Eenige oogeoblikken nadien boorde zy gerucht in den slab waer zich bet kiekenkot bevindt. Niet twyfelende ol de bedelaer roofde de eieren, ging de meid zonder vrees buiten om den dief te verjagen. Nauwelyks was zy ech ter in den stal ol de bedelaer sloop ongemerkt in buis, langs de deur, welke de meid bad opengelaten, en na deze achter zich gesloten le hebben, ging by recht naer eene kas, die in de keuken stond, en die eene ronde som gelds be vatte. Met eene byl gewapend, poogde by de kasdeur open te breken. De meid was intusscbcn binnen geraekt, en betrapte den bedelaer op zyn misdadig werk zy gebood hem onmiddellyk le vertrekken. De diel antwoordde, dat hy geld moest hebben, en dat hy er zou nemen. De meid snelde daerop naer haren soepketel, en wierp den dief eenen groolcn lepel kokende soep in het aengezichl. De pyn, welke de stoutmoedige dief gevoelde, was zoo hevig, dut hy er niets eens aen dacht zich le verwerven met het wapen, dal hy in de hand hield. Vervaerlyk schreeuwende, liep hy weg. maer tol zyn ongeluk kon hy de deur, welke hv zelf voor de meid gesloten had, niet aenstonds open krvgen. Daer waer hy door de moedige meid nogmaels niet kokende soep over goten, waerna hy, van de pyn schreeuwende, wegvluchtte. De verbrande leeft beschaemd en verborgen in de omstreken en dreigt, zegt men, zich le wreken liet is le hopen dat de gendar merie hem dit zal beletten, door hem by den kraeg te vallen. ENGELAND. Hongersnood in Indik. Volgens de laclste berichten uit Bengalen, kluut de nood steeds hooger. Nog alt yd blyft bet gebrek aen regen aenhouden, en elk dorp dal niet dicht by eene rivier is gelegen, lydt nu reeds gebrek aen water, en vreest in de toekomst liet ergste. liet fabriekeeren van zyde slael byna stil de indigo die na de laelstgevallen regen is gezaeid, is geheel uitgedroogd bonderde uitgeteerde kinderen zwerven op den openbaren weg rond, en in sommige, streken moet reeds aen welinge- zelen landbouwers onderstand worden verleend. Het aenlal van lien, die aen wegenisvverken arbeiden, neemt by den dag toe, hoewel het dagloon daelt, en hoe de aiubtenaers zicli ook inspannen, liet vervoer van de door de regepring aeiigekochle levensmiddelen heeft nog allvd met aenzienlyke bezwaren te kampen men is er reeds toe gekomen om de luoneii niet in geld, maer in ryst te voldoen. Al liet byeengebrachte geld is door den luitenant-goeverneur van Bengalen ontvangen, en in banden gesleld van de centrale kommissie lol leniging van den hongersnood. SPANJE. De Cai listen hebben eenen nieuwen zege- prael behacld. De stad Cuenca is door hen ingenomen, en zy hebben er zich meester ge maekt van 4 stukken geschut, 1000 krygsgevan- genen, en 3 millioen bemachtigd. Door bet vei lies dier sterke plaets slaet Madrid aen een onmiddelyken aenval der Car lislen bloot, want de provincie grenst aen de provincie Madrid en de twee sleden liggen niet verder dan 150 kilometers, of ongeveer 30 uren, van elkander vervvyderd. De veroverde stad ligt tusschen twee hooge bergen en zal vooi laen aen de Carlislen dienen als uitgangspunt voor hunne operaticn in liet hart van Spanje. Wy hebben een telegram meëgedeeld, gedag- teekeud. Madrid 18 Juli, waerin de Gaceta Official hel getal der door de Carlisten gefusil leerde republikeinen opgeeft. Dit getal klimt op tot de verbazende boogie van 75,000 man, of tweemael zooveel als bet getal manschappen waerover maerschalk Concha beschikte, by den aenval op Estella Terecht doet dit cyfer den tvvyfel aengrocien nopens de mededeelingen van de oflieiéele en oflicieuse drukpers in Spanje, en wel om eene tweevoudige reden 1° Of het goevernement van Maerschalk Serrano is ten einde raed, om in zyne geldolyke uitgaven te voorzien, poogt door dil middel eene soort van algemrenen diefstal, als een wettig middel te doen doorgaen 2" Of de Carlislen zyn, ondanks al hunne neerlagen, de wezenlyke meesters van Spanje, want 0111 eenen os le'kunnen slachten, mo^l hv, volgens den algemeenen regel, eeist op stal stacn. Madrid, 19 Juli. De Gaceta official bevat een telegram van generael Soria Santa-Cruz, zeggende, dal hy uit den mond van een ontsnapte korporael der quarda civila vernam, d.it Cuenga zich den 15 dezer overgaf. De krygsgevangenen zyn naer Cliclva overgebracht. Een dekreet verkluert den staet van beleg over geheel Spanje en schenkt macht aen de repiiblikeinsclie overlieden, om de goederen der Carlislen aen le slaen met bevel op deze inkomsten eene schadevergoeding te lichten van 100,000 pesetas voor eiken gefusilleerd zynden opperollicier. Er zyn 50,000 l'amillies van opper- oiliciers en 25,000 lamillies van soldaten of vrywilligers die hiervoor moeten schadeloos gesteld worden. (Oef\ dal maekt niet minder dan 75,000 samen. Waerltjk een gemakkelijk middel om geld te slaen!) De Gaceta official zegt verder, dat alle vroe gere transaktiën betrckkclyk de carlistische eigendommen, door dil dckieet nul verklaerd worden. Een ander dekreet, roept de 125,000 man, om 80 nieuwe bataillons der reserve le vormen, tegen 25 lol 50 Augustus samen. Een laetste dekreet zegt dal men zich kan vrykoopen voor 1250 pesetas. (Wat moet de republiek vm geld verlegen zyn.) PAUSELYKE STATEN. Rome, 21 Juli. Z. II. de Paus heeft Mgr. San-Miniatelli tot zynen byzonderen aelmoezenier benoemd, in vervanging van Mgr. de Mérode. De H. Vader beeft verscheidene Italianen en vreemdelingen ontvangen. Holloway's Pillen. De sterfte door diarrhec en ingewandsziekten is tegenwoordig vcrontrnstend groot. Dnt genoegzame doses van liolloway's Pillen alle ongesteldheden der ingewanden genezen, is aen duizenden bekend, wier leven door dit uitmuntend geneesmiddel is behouden geworden Hetzy de los- lyvighcid is veroorzaekt door onderdrukte uitwase ming, plotselinge koude, onvcrtccrbaer voedsel of zure vruchten, deze Pillen zyn in ieder geval een voldoend geneesmiddel. Zy verzachten alle gevoelig heid der ingewanden, stillen de nypende pynen, ver- dryven de onaengename winderigheid en overwinnen allen aenleg lot missclykheid. Holloway's Pillen moeten, indien mogclyk, dadclyk by het begin der ongesteldheid ingenomen worden en zullen dan spoedig verlichtjng acnhrengen. en de diarrhec ver hinderen lot roodc loop of cholera over le slaen. 1 GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder incdecynen, zonder purgaiic en zonder kosten, dooi de smakelyke gezondheidshloea van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTk ARABICA. Zes-en twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeileykeu eetlust, slechte spjsverteringen, maegonlstekingen, de gal, de winden, dc ziicrheid, hel slym, de braek- lust. de maeg opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uille ring, al de wanorders veroorzackl, door borstontste king, keel, adenisicm, luchlpypen, blaos, levor, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 7.%00d genezingen, bewerkstelligd, waerouder die van den graef Plus- Low en de markiezin Brélinn, MM. de professors Üédé, Wurzer, Dokters Campbell. Shorlund, LTc, Angelstein, enz. enz., wacrvan uittreksel. N° 66,881. De heer pastoor A. Briinnellière. van eene slechte spysvertering van 5 jaren, nadat de genecsheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N° 69,719. Waterzucht opstopping. Dry zyn er volkomen van genezen. Zy doel onmiddclyk den hoest by eene verkoud heid opgedaen, ophouder.voor de watcropslopping en dc maegzkklen, brengt dil den besten uitslag voort en verdryfi de zwaermoedigheid. Langevyn, pastoor. c. Voedzamer clan liet vlecsch, spaert zy 50 mael den pr\s der mcdccynen, In doozen van 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil. 60 fr De beschuiten van Revalcnla in doozen van 4, 7 en 16 fr. - Den ChocoladeRcvalenla in doozen van fr. 2,25 van 575 tassen 6' fr. Verzending tegen poslmaiiiinet. Depot by de apothekers en kruide niers. Du Barry en Cc, Keizerstraet 12, te Brussel. Depot te Aalst by P. Schattin en Vandcn-Hcrre- weghe, apothekers Gecraerdsbergen bv D. Wil- tinck, apotheker Ninovc by E. Druwé-Jelic. POPERINGE 24 JULI. Hoppe 1873. Stad. Fr. 6500 6800 Gemeenten 00—00 00—00 HOPPEMERKT VAN AELST. De Aelstersche hop gewas 1873, werd lieden ter liopbeurs gekwolteerd aen den prys van 90 fr. de 50 kilo. De houders eischen fr. 92, doch men biedt slechts fr. 90 aen. De Beriehten van den buiten, nopens de plant blyven zeer ongunstig de plant lydt aen zwarte ziekte en roesl. AELST, markt van heden. - Tarwe Muslcluin Kogge Geerst Haver. Raepzacd Lynzaed Kaepzaed-olie. Lynzaed-olie. Raepzaed koeken, do 1215 k. Lynzaed koeken Aerdap. (roode dc 100 kil. Idem, (witte. Boter, de 3 kilogram. Eijcrs, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggcns hel koppel - per 132 lit -50 cenlil. fr. 35-00 32-00 22-00 22 -00 30-PO 00—00 00-00 00-00 00—00 00-00 00—00 00-(0 8—00 8-52 2—00 4DO 34-00 a 37-00 34-00 24-00 25-00 32-00 00-00 00-00 00 -00 00- 00 00—00 00-00 00-00 10-00 9-43 2—27 5-84 44 -00 DENDERLEEUW, 20 Juli. - per heet. 32 li. 50 c. Tarwefr. 33-50 37-00 Masteluin, 34- 00 3500 Rogge, 29-(0 30—00 Geerst00—00 00—00 Haver, 25—00 27-00 Aerdoppels, (roodc) p' 1/2 beet. 0—00 0—00 Aerdappels (geele) 0—00 000 Boter, per 3 kilos, 7--81 8—54 Eijeren per 25, 2—09 2—18 Vlas. de 3 kilos, 0—00 0—00 Yiggenen, per sluk, 1e soort fr. 16-00 2* fr. 20 PO ASSC11E, 21 Juli. per 100 kilo. Tarwefr. 35—00 a 36—00 Roggo 00—00 00-00 Haver25—00 28-00 Geerst 26—00 2700 Koolzaed 37—00 38—00 Aerdappelen per 100 kilos 115<> 1250 Boter per kilo 252 2—"9 Eijers, per 25 195 2—03 Konynen 1—44 1 70 Kiekens 2 50 3—75 Hesp, per 1/2 kilo, gedroogde. 160 1 -80 N1N0VE, 12 Juli. per hectoliter. Tarwe. fr. 3700 a 3800 Rogge25 -00 26—00 llavor27-00 28—00 Koolzaed, par 88 kil. 33—00 3400 Lyilzaed, par 100 kil. 34— U0 35—00 Boter, per kil. 1—40 1 50 Aerdappelen per 100 kil. 10—00 It -00 S0TTEGEM, 2! Juli. per 100 kilos. Tarwefr. 36—00 a 37-00 Masieluiu. 29-00 32-00 Rogge26-00 27-f0 Boonen. 26—00 27—00 Haver, per heetol. 95 liters. 29—00 30—00 Boter, per kilo 2—90 3—00 Eijeren, per 25. 2—19 2—15 Groote Konynen, stuk. 2-00 2—30 Kiekens, hol koppel. 2—50 350 ST NICOLA ES, 23 Juli. pei hectoliter. Tarwe. fr. 33- -00 Rogge. 22- -50 Boekweit. 23- -50 Haver. 23- -0C Geerst. 16- -50 Peerdc en Duive Boonen, per heet. 25- -50 Lynzaed. Idom. 00- -00 Raepzaed. 00- -00 Aerdappelen per 100 kilog 11- -00 Vlas, per kilogr. ruw 5- -90 Boler. 3- -00 GEND. 24 Juli per hectoliter. Tarwe. fr. 00- 00 a 00- -00 Rogge. 00- 00 00- 00 Geerst. 00- CO 00- 00 Haver. 21- 00 21- -50 Boekweit 20- 00 00- -00 Boonen. 2.1- 00 00- -00 Koolzaed 36- 00 00- -00 Lynzaed. 36- 00 00 -00 Kempzaed 00- 00 00- -01 Kool-olie de 100 kilos. 69- 00 00- -00 Lyn-olie. 67- 00 00 -00 Boter per kilo 2- 85 3- -20 Eijers de 25. t- 95 2- -05 Aerdappelen de 100 kil. 0- (-0 0- -00 Verscli Roet par kilo. 0- 62 0- -68 Koeijen- Veerzen- en Ossen huiden. 1 22 1- -28 Kalfsvellen. 1- 22 1- -28 Siicrshuiden. 0- 90 0- -96 LEUVEN, 24 Juli. Tarwe. fr. 35-00 a 00-00 Rogge. 27 50 on—oo Boekweit. 25-00 00—00 Brouwcrshaver. Ïfl-Oo 00-00 Voederhavcr 23-50 00—00 Geerst. 26-75 00—00 Hooi. 7—50 00—00 Strooi 4—00 00—00 Aerdappelen witte. 12-00 00—00 Aerdappelen roode. 12 -00 00—00 Boier, den kil. 2-72 0—00 Eijercn do 26. 2-00 o-oe Koolzaadolie. 70—10 00-00 Lvnzaedolie. 69-00 00—00 Huiden Ossen, per kilo fr. 1-20 «0-00 ld. Koeien en Vaerz. 1—20 <0-en ld. Kalveren. 1-60 09—00 Roei per kilo. 0-68 00-00 GEERARDSBERGEN. Groote stryd voor het balspel Zondag 26 Juli- 10 uren voormiddag, Coursolre (Frankryk) lecjen Ixellcs. 2 uren namiddag, Engliien (Collége) legen Ovcrboelare. 5 uren namiddag, Dc winnende partyen op 2de ronde. z, b. BURGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vrouwel. 5 HUWELYKEN. J. Coppens, hovenier, met D. PodeVyn, hoven. A. Pots, wever, met F. Porriau, twynslcr. B. Bonus, Schrynwerker, met P. Morgan, OVERLYDENS. J. Van den Broeck, kantw, 56j. Mylb. M. Van Overstraelen, z, b. 63 j. te Lede overleden. Vier kinderen onder de 7 jaren. VOGELSCHIETliNG MET DE BOLLE In liet droog, naar Geldprijzen, ter Estaminet St.- Jan, bij L. De Seliryver, te Erombodegcm, Dorpplaats. Op Zondag 2 Atigusli 1874, om 3 uren namiddag Do leg is bepaald op 60 centimcn, bolrapersgcld medebegrepen. Vooruit eene Hesp. Uitvier hand te koop. Het HITS iu de Si. Joorisstraet te Aelst, laelst bewoond geweest door M. De Trogh, oud-pastoor. Zich le bevragen by den heer dokter De Trogh, te Hacllert. Over Ie nemen. Eenen Kruidenierswinkel mei toog en bak, zoo gopd als nieuwe. Zich te bevragen ten bureele van den DenderbotleMolenstrael N" 6, naby de groote merkt. Een schepershond, loebchooren» JEtStEsfc. "'c aen ^en 'ieer F''ans Bauwens, slachter, naby de Bolermerkl te Aelst, is deze week op dool geraekt. SIGNALEMENT Gestalte van nen grooten jachthond kop van nen Terre-Neuve's hond Hair: Bleek-Veel byna wit Schoone pluimsteeiT j Antwoordende aen tfen naem van MOl.LAX. De persoonen welke dezen hond den eigenaer kunnen t'huis brengen, zullen eene belooning van 20 franks bekomen. Men moet niet de minsle verlegenheid hebben den bond vast te grypen by is zeer zachtaerdig en kan niet byten aengezien men hem twee tan den ontnomen beeft. Studie van M" DE PAUW, tè Aalst. VERKOOP1NG VAN 1" 84 a. 72 c. LAND en MEERSCH, le Aaist- Mijlbeke, aan de Mijlbeekstraal op spilsveld, pjó 179, 179niS 180, ISObis en ex 181nis Boonprijs ft. 590. 2° Deoostiielfl van 2 beet. 24 a. 4£c. LAND* te Erpe op den hunegem ol liesplit, sie B. Nd 608 Boomprijs fr. Ö60. 5fl De ziiidhelfl van 88 A. 48 c. HOPLOCH- TlNG. te Erembodegeni.omtrent het dolp, slc A. Nos 1372, 1373, 1374, 1374Bi9en 1573. Instel Dijiisdag 28 Juli 4ö_, Verblijf Dijnsdag 4 August! '°/4* Telkens om 3 Ure namiddag, ter Ëslaininet de Fier Windente Aalst. OPENBARE VERKOOP1NG van eene eii eene party LAND, TE EDEMBODEGUM De Notaris DE SMET, le Ercmbodegetn re-' siderend**, zal ingevolge de schikkingen der wet van 12 Juni 1816, ten overstaen van den heer Vrederechter des kantons Mcrzele, opefi- baerlyk verkoopen 1" Eene BEHUISDE HOFSTEDE mdl alle de daervan afbangeude gebouwen en medegaen- de erve, geslaen en gelegen te Erembodegrm, op den Heuvel, groot in gronde volgens lile'l omtrent 2o aren ol centiaren, volgens cadaster 24 aren 20 centiaren en volgens meling 23 aren 65 centiaren, gekend by cadaster onder dc sek- tie A, N"'82a, 83a, 84a en 85a, palende oost de oude Brusselbaen, zuid Josef De Coninck en Jan Louis Gliysens, west de kinderen Frans De Gols en den lieer De Cock-Raman, noord ook den beer De Cock-Rainan. Boom- en Landprys fr. 400-00. De koopers zullen er Van in bet gebruflï komen met de betaling hnnner koopsom. 2° 5 aren LAND, gelegen te Erernbodegem, op den Zavel, gekend by cadaster onder dc sek- tie A, N" 983, palende oost den beer J. B. Jelie, zuid Constant GielS, west den heer Baron Belliune, noord de erven Jozef Beeckman. Landprys fr. 18 00. ZITDAGEN Instel Zaterdag 1 Verblyf Zaterdag 8 ES,4. Telkens om 3 uren fix nanoen, ter heiberg van Augiisle Vinck, Ie Erernbodegem, aen den steenweg van Aelst naer Brussel. By genoemden Notalis DE SMET, kan den geldsommen bekomen, aen voordeelige bespre ken, mits voldoende bezet.

De Denderbode | 1874 | | pagina 3