'ijzen. Bedezang tot let II. Hart van Jrstis, Om till onverdeeldheid ic scheiden. Verkoop van alle slach van oliegoederen aen den prys der tad tier, by de er ven Bogaekt-Peleman, lan ge zoutslraet, ft" 17, Aelst, Aenbclangend bericht. Men vraegt Te koop. Men vraegt, HET BUIS D'nAENENS-GATim SCtlELDE-TOEMAAT, TE AALST, HOFSTEDE en eene party LAND, jonge lieden namen dit wapen eD gingen zich vermaken, met, op den muer van den hof nacr eene schyf te schieten. Mev. V..., was hierdoor verschrikt en verzocht haren zoon den revolver terug in de zael te dragen. Rond 4 1/2 uer, en terwyl de zoon van den heer V..., zich in de billardzael met zyne vrien den vermackte hoorde hy op de eerste verdie ping, in de kamer zyner moeder, hevig twisten doch daer hy hel oploopend karakter zyns va ders kende, gaf hy hierop geene aendacht. Na eemge minuten hoorde hy twee revolver schoten hy liep in alleryl den trap op naer de kamer zyner moeder. De ongelukkige vrouw lag levenloos naest haer bed een kogel had liaer den schedel ver- bryzeld. Hel lyk van den heer V..., lag by het venster hy hield nog het wapen in de hand, waennede Ity zich door het hoofd had gescho ten. De droefheid van den zoon is onbeschryflyk Brand te Ra epont. De Journal de liouen brengt ons over die schrikkelyke ramp de volgende byzonderheden Een schrikkelyke brand en waervan de ge volgen uitzonderlyk gewichtig zyn, is zondag mogen te Radeponl, in de katoenfabriek van den heer Karei Levasscur uitgeborsten. a Dit etablissement, in 1857-60 gebouwd was een modelgesticht. 't Is zondag, in den morgen,rond 10 uer, dat de brand in een der bovenzalen der katoen- spindery is uitgeborsten en het vuer liep zoo spoedig en verslindend rond, dal in'min dan dry uer van gansch de fabriek niets dan de vier muren overbleven. u 520 werklieden zyn zonder werk ten ge volge van dit ongeluk. De fabriek was slechts voor eene som van 1,528,500 fr. verzekerd. De verliezen zyn ver boven deze som. Men schat ze op omtrent 4 mil- lioen. DUITSCHLAND. De liberale drukpers leeft met leugens, liet gebeurd dat zy met haren winkel door de man de valt. Onder andere. De liberale Gazette van Dusseldorf en, ach ter haer. geheel het liberale pruisisch papier- kraem, drukten dezer dagen Gister namiddag is hel testament geopend van lentenier Wilhelm Klomp, eenige dagen van hier overleden en indeultramontaensche kringen van de Rynboorden goed gekend. Volgens ver wachting is de geestelykhrid er wonder goed in gelukt om den overledene te snyden lot haer prolyl. Dit blykt uit de labyke legaten door hem gedaen ten voordeele der kloosters en ka- tholyke genootschappen van de streek. By voor beeld hy laet zyn landgoed Aüf der platt aen de S. Pauwels vergadering zyn ruimèn eigen dom by de Alberts poort, in zuiveren Tudors trant gebouwd, aen het genootschap Conslantia De prediklieeren en Lazaristen ontvangen tien duizend thalers ieder, enz. Klomp heeft ook zy ne geboortestad niet vergelen. Hy geeft haer zyn kasteel van Frankenberg om de stadsboe- kery er in te plaelsen. Wat is dat verhael Een hoopke leugens. Wie is Klomp?Een oude bedelaer, met name Wellen, die by 'l volk van Aken den na me van Klomp droeg, omdat by altyd houten klompen of kloefen droeg aen zyne voeten. Wat heeft hy nagelaten Niets. Wat is zyn landgoed Aüf der platt?Het sladshospitael van Aken voor vuile en besmet- telyke ziekten. Wat is de ruime eigendom by de Alberts poortHet is de groole gevangenis van Aken. Nóóit zyn er prediklieeren geweest in Aken. De Lazaristen zyn uil Aken en uit het land gi'jaegd. Het kasteel Frankenberg is een oud ingeval len kol bewoond door vledernuiizen en nacht uilen. Men schryfl uil Fulda aen de Köln. Zei- tung, dat de burgerlyke overheden uit Berlyn bevel ontvangen hebben den pastoor Helfricli ucn te houden, die uit Dippery gebannen werd, doch bedenkt in zyne parochie terugkwam. Een schryven uit Berlyn aen de Volks-Zeilung van Bologna zegt, dat de minister van eeredien sten kortelings een wetsontwerp zal nederleg- gen betrekkelyk de Israëlieten. Naer wy vernemen, zegt de Univers, van Parys, moeien door Pruisisch besluit al de Broeders der chrislelyke scholen, die nog in Lotharingen verblyven, die landstreek ontrui men. Deze maelregel was voorzien, want sedert dry jaren droomden de Pruisen aen niets anders dan dat, ofschoon zy het niet lieten blyken. Pewyl het goevernement liever geen onderricht geeft, dan wel dat dit in godsdiensligen zin ge beurt, zal het, zooals ook reeds heeft plaels gehad, liever het bcstuer der scholen toever trouwen aen boerenknechts, dan dit in handen der Broeders van de chrislelyke leering te laten. Dat is eene openlyke vervolging, en de gevolgen er van zullen zich weldra doen ge voelen. De Arbeitsgeber maekl melding van eene Amerikaenscbe inrichting, om pelrool als brandstof te gebruiken voor stoomketels, enz. Op de plaels waer in een fornuis gewoonlyk den rooster bevonden wordt, plaetst men een vlak- ken yzeren bak. Aen den bodem van dezen bak is eene buis, die met een reservoir in verbin ding slaet en door eene kraen kan worden af gesloten. Laet men nu de pelrool loeslroomen, dan zal die op het water dryven en aengestookt kunnen worden, zonder gevaer, daer de voor- raed door water afgesloten is. De fabrikant Merg, heeft deze manier gedurende een jaer beproefd, en verklaërt 50 p. h. goedkooper gestookt te hebben, dan vroeger. Te Starnberg (Beieren) heeft dynsdag laetst by de aenkomst van den trein van 5 ure s namiddags een ontzettend ongeluk plaels ge had. Het achteloos zonder opzicht gelaten 5 jarig kind van een dicht bv den spoorweg wonen den hoedenmaker speelde by het naderen van den trein op de rails. De brave vrouw van een aen den overkant geslalionneerden wachter, zelve moeder van vier kinderen, bemerkt liet gevaer, schiet toe om t vreemde kind aen een anders wjssen dood te ontrukken, doch wordt zelve door de machien gegrepen en letlerlyk in stukken ge réd en. Haer man, die op zyn post sfaende getuige was van het afgryselvk tooneel, is als krankzin nig van smart. Het kind, dat mede zwaer ge wond werd, stierf denzelldec nacht. Het bui tengewoon treur ig ongeval verwekt overal de jnnigste deelneming. -Een Gallicisch boer vertelt het volgende merkwaerdig feil, waervan liy zegt ooggetuige gewees te zyn Een koppel ooievaers had zynen nest op eene schouw gebouwd. Hel wyfje broeide reeds op groole en sclioone eieren, toen eenige jongens, de booze gedachte kregen een eendenei in den nest te leggen, op 'toogen- blik, dat hel mannetje afwezig was. Het vreemd ei werd uilgebroeid. Toen het mannelje dien vreemdeling zag. stiet het een woedende schreeuw uit. vloog verre van zyn wyfje en ging eenzaem wonen. Toen het uer kwam, waerop deze vogels naer Egypte verhuizen, vergader den de ooievaers in eene groote weide, om de ontrouwe te vonnissen. Zy vormden eenen kring rond haer, de beleedigde man klepperde met den snavel.de anderen antwoordden haer, en liet wyfje schreeuwde van schrik. Het arme dier was onschuldig. Nieltegenstaende dit ploften de rechters haer hunnen groolen snavel, in hel liehaem, en zy stierf. De boer zegt dat het pyn deed om zien. OOSTEN RY Si. Yselyke Ramp. Men herinnert zich dat er een schrikkelyk ongeluk gebeurd is, over een paer jaren, op een schip, dat op het meer van Zurich de bedevaerlgangers overbracht, welke zich naer het vermaerd zwilsersclr heiligdom van O. L. Vrouw der Eremyten begaven liet schip sloeg om en verscheidene bedevaerlgan gers v.in Taksang, die zich naer liet heiligdom van Ersenyi (in Ilorgarië) begaven. Hel. schip dat ze vervoerde, is te midden van den Donau gezonken en al de personen die aen boord waien zyn verdronken. SPANJE. Wy hebben heden gewichtig nieuws uit Spanje Puycerda is in brand gestoken Te Madrid is er eene minisleriëele crisis Sagasta en Coloner verlaten liet ministerie Zubala is zyn bevelhebberschap van T Noor- derleger ontnomen Madrid weigert de nieuwgedecreleerde mili- tielichling uit te voeren Onlusten zyn op handen En dit alles, terwyl de diplomalen in Weenen en Berlyn spreken om liet goevernement van Serrano te erkennen. Bismarck mikt, maer 't volk van Spanje beschikt Nopens die erkenning verneemt men heden weer iets nieuws. DePresse, van Weenen, be vestigt op hare beurt, dat de erkenning des goevernements van Serrano door Oostenryk- Hongarië, een voltrokken feit is. Hetzelfde blad kondigt een telegram uit Madrid af, meldende dat de Oostenryksclie zaekgelastigde olliciëel aen den Minister van builenlandsche zaken heeft aengekondigd, dat hel Weener-kabinet liet goe vernement van Sprrano erkend had. Eene ge- lyke mededeeling zou gedaen geworden zyn door den zaekgelastigde van Duitschland. Blyft te welen wat Rusland doen zal. De minister van builenlandsche zaken in Frankryk heeft ten opzichte der onderhande lingen over dc erkenning van het goevernement te Madrid uitvoerige mededeelingcn aen de be stendige commissie gedaen, maer op zyn ver zoek hebben de leden zich verbonden die ge heim te houden, ten einde de diplomatie in haren gang niel te belemmeren. Zooveel, zegt de Siècle is echter zeker, dal het goever nement van Serrano olliciëel nog door geene mogend heid is erkend doch de onderhandelingen loo- pen thans nog enkel over den vorm, waerin de erkenning zal plaels hebben. Een der droevigste kenleekens voor liet goevernement van Madrid, kenleeken van zwak heid en van afgeleefdheid, is de overtuiging, waerin de legerbenden van Serrano zyn, dat het door verraed is, dal de Carlislen zich meester maken van de plaelsen, die eiken dag in hunne macht vallett. Wy herinneren ons, wat in Frankryk plaels had lydens den Duitschefi inval liet gedurig mislukken werd aen verraed loegeweten, wanneer er slechts le denken was aen de onaclilzaemlieid, oen de onbekwaemheid en aen de dwnesheid der menschen, die zicli van dc macht hadden meester gemaekt en de Fransclie legers besluerden. De Spaenselie steden openen hunne poorlen voor den wettigen koning Karei Vil, omdat zy in hem den roemvollen afstammeling zien van een geslacht van koningen, die de eer van liet land nitmaeklen omdal zy weten, dat het recht, de weltelykheid, de nationale eer aen zynen kant zyn, en dat liet geluk van het land maer van hem alleen kan komen De depeche van Bayonne, volgens den Union, word noch bevestigd noch geloochend, behalve voor hetgeen Puycerda aengaet. Heden meldt men zelfs van de grenzen der Pyreneeën, dat, ondanks het hevig vuer der Carlislen, deze stad nog niet ingenomen is. Noglhans moet men zich wachten om een bepaeld vertrouwen aen de nieuwe depeche te geven, want zy is onver- mydelyk door den republikeinsehen geest, die ze gedicteerd heeft, vervalselit. Inderdaed, zy vieest niet te verzekeren dal de kogels der Carlislen op het Fransch grondgebied vallen, hetgeen valsch is, aengezien generael Saballs zorg gehad heeft, ten nadeele zelfs van den aenval, zyne balleryen derwyze le schikken, dat hel beweerde geene plaels kon hebben. Maer de republikeinsclie bi iefschryvcrs, die van de Spaenselie grenzen telegrafiëercn, gevoelen de noocizakelykhqid om Bismarck le bewyz.cn-, dat de Carlislen niet ophouden het volkenrecht en (le nationaliteit le overweldigen. Wat de geruclden van de minisleriëele crisis aengaet, door den Union aengehueld, óeLiberlé, een ander dagblad van Parys, hepacll zich le verklaren, dal zy voorbarig zyn liet zegt ook dat de toestand van maerschnlk Zabala zeer in gevaer is, zich bepalende er by te voegen, dat liet besluit rakende zyne terugroeping nog niel genomen is. Men ziet, dat de lydingen van den Union waerschynlyk geen ander gebrek hebben dan van 24 of 48 uren te vroeg gekomen te zyn. De Opinione, van Rome, zegt dat Duitschland verklaerd heeft niet af te zien van liet princiep van nieltusschenkomst in de zaken van Spanje. Het Vaterland, van Weenen, tolk der aristo cratische party, verzekert, dat reeds eenige dagen geleden eene diplomatische nota door liet Russisch goevernement naer Weenen en Berlyn zou gezonden geworden zyn, iu welke het kabinet van St.-Petersburg zich steunt op zyne behoudende beginselen, om het kabinet van Serrano niel te erkennen. Het genoemde blad bevestigt van eenen anderen kant, dat de keizer aller Russen eenen zeer welwillenden brief aen don Carlos zou geschreven hebben. Bourg-Madnnie, 26 Augusti. Een groot kanon der Carlislen is gedemon teerd de kanonniers zyn gedood. De Carlislen ondergaen aenzienlyke verliezen rond Puycerda. Een toren is ingestort er is maer één gekwetste geweest. De vrouwen helpen vlylig de verdedigers der plaels. Tristany is met 1000 mannen aengekome-n. PAUSELYKE STATEN. De Paus ontving dezer dagen eene der afdee- lingen van dc Vereeniging voor de Kaïliolyke belangen, welke de getrouwe inaclilneming en viering der Zon- en feestdagen onder de arbei dende klassen tracht te bevorderen. De voor zitter, graefAdolfo Pianciani, overhandigde een album mei 55.000 onderteekeningen, om le protesleeren tegen de ergerlyke gebeurtenis sen, welke dcregeering gedurende de kerke- lyke feestdagen had geduld, ja zells begun stigd. Dc Paus gaf zyn leedwezen te kennen over dergelyken slael van zaken, moedigde de afdeeling aen, om op den ingeslagen weg voort te gaen, en schonk haer zynen zegen. De Voce della Verita heeft dezer dagen, zaken openbaer gemaekt, die van het groolsle belang zyn voor den betrenr.ensweerdigen slael van den handel in de stad Rome. Het is liet verslag der bankroeten, die sedert de eerste helft van het loopende jaer hebben plaejs ge had. Wy geloovcn, dal liet zyn nut kan hebben daervan de uittreksels te geven. In 1871 vertegenwoordigen de bankroelen de som van 457,556-07 franks in 1872 die van 677,421-06; in 1875 die van 4, 402,074-54 en in de eerste helft van 1874 de som van 4,090,514 frank. De toeneming zou niet onrustbarender kun nen zyn de hellt van liet loopende jaer be reikt byna de som van het geheelejaer 1875, en zal by het einde des jaers zeker verdubbeld zyn, vooreerst omdat het tweede halfjaar voor den handel te Rome geheel slil is, en vervolgens, omdat dit dtiidelyk blykt uit de vergelyking tusschen de eerste helft van 1875 en die van het loopende jaer. Inderdaed gedurende het eerste hulfjaer van 1875 waren slechts negen bankroeten vereffend, vertegenwoordigende de som van 1,786,548 97 fr.; terwyl gedurende de eerste helft van 1874 liet aental bankroeten 20 geweest is, voor reeds meer dan 4 miliioen. Wy hoeven hierby geene opmerking te voe gen de cyfers zyn welsprekend genoeg. Italië is vrij vry om naer het bankroet te gaen, vry om tolael geruïneerd te worden Heeft men ooit zoo iels gehoord onder de Pau- zelyke regeering GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medeeynen, zonder purgatie cn zonder kosten, door de smakelyko gczoiiclheiclsbloed van Du Barry van Londen, gezegd REVALENTARABICA. Zes-en twintig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeileykeu eetlust, slechte spysvorleringen, maegonlstekingen, dc gal, de winden, de zucrheid, het slym, cle braek- lusl, de maeg opwerp cn uitwerping, den huikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, dc uitte ring, al de wanorders veroorzaokl, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpvpen, blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uil de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 75,000 genezingen, bewerkstelligd, waerouder die van den graef Plus- kow en cle markiezin Brélian, MltL.de professors Dédé, Wurzer, Dokters Campbell. Shorland, lire, Angeislein, enz. enz., waervan uittreksel. Nr 63,476. M. cle Pastoor Comparel, van 18 jaren maegkramp, van maeg-en zenuwpynen, zwakte en nachlelyke zwcetingen. Nr 47,422. Uitputting. Baldwin, van volledige verzwakking, verlamming der leden uil hoofde van jeugduilspaiuiing. Nr 76,448. Verdun, 16 Januari 187-2. Sedert 5 jaer leed ik pynen in cle rechte zyde en aen cle uitholling der maeg, van slechte spysverte- ringen, enz. Ik aerzel niet u loelcverlroiiwendal uwe Revalenta my gered heeft. Ernkst Catté. Muzikant by hel 63c linie-reg s Voedzamer dan hel vlcesch, spnerl zy HO mael den prys der medeeynen. In doozen van 1/4* kil. fr. 2,23 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil. 60 fr De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 cn 16 fr. Den Cliocolade-Revalenta in doozen van fr. 2,23 van 575 lassen 6' fr. Verzending legen poslmandael. Depot by de apothekers en kruide-, niers. Du Barry en C°, Keizerslraet 12, le Brussel. Depot le Aalst by P. Schallin en Vanden-Hcrro- weghe, apothekers Geeraerdshergen bv D. Wil li n c kapoihoker. Ninove by E. Drmvé Jelic. Holloway's Pillen. Gezondheid voor de Zwakken. Welke onzuiverheden liet men- schelyk licliaem ook zyn binnen gedrongen, welke sloiinge der lichaemswerkluigen ook hebben plaets gevonden, hel is noodzakelyk voor liet behoud der gezondheid, dat alle onge regeldheden dadelyk hersteld worden. Hollo way's Pillen bieden zich aen om dit goede werk te volbrengen, en zy zyn om derzclcer volkomen zuiverend en regelend vermogen, teruggesleund aoor de onpartydige getuigenis van duizenden, die persoonlyk de vernieuwende kracht hebben ondervonden door deze onvergelykelyke medi- cynen teweeg gebracht. Deze uitmuntende Pil len zyn altyd veilig en voldoende in alle toe standen van het gestel, en zyn zoo goed zamen- gcsteld, dat zv hare deugdzaemheid ten allen lyde en in ieder klintaet ongeschonden behou den. Aelst, den 29 Augusti 1874. Heden werden er VYF ZAKKEN NIEUWE HOPPE ter merkt gebracht en spoedig ver kocht aen den prys van 200 franks de 50 kilo. De hoppe van 't gewas 1875 verhandelde men aen fr. 140 de 50 kilo. AELST, markt van heden. Tarwe Masteluin Kogge Geerst Haver Raepzaed Lynzaed. Raepzaed-olie. Lyuzaed-olie. Raepzaed koeken, de 1215 k. Lynzaed koeken Aordap. (roode de 10ö kil. Idem, (witte. Boter, cle 3 kilogram. Eijors, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggeus hel koppel per 132 lil fr. 26-00 23—00 - 20-00 22 -00 23-t'O 00—00 00-00 00—00 00—00 00—no 00—00 00—0 6—00 8-61 1—90 5—(J« 30-00 50 eentil. a 30-00 26-75 21 00 25-00 25-00 00—00 00-00 00-00 00-00 OO—i.O 00—00 00-0 1 7—75 9-51 2-' 9 5—88 40 —On N1N0VE, 25 Aug. - per hectoliter Tarwe. fr. 27—00 a 29—00 20—00 22—00 Haver. 23-00 26—00 Koolzacd, par 88 kil. 38—00 33—50 Lynzaed, par 100 kil. 34—U0 36—00 Boter, per kil. 1-45 1-55 Aardappelen per 100 kil. 8-00 9 -00 S0TTEGEM, 25 Aug. per 100 kilos. Tarwe. fr. 26—00 a 28 -00 Masteluin. 23 -00 24- 00 Rogge. -19—00 "21-00 Boonen. 23-00 24-00 Haver, per heelol. 95 liters. 2-2—00 24-00 Boter, per kilo 2-90 3-00 Eijercn, per 25. 2-00 2- t'J Groote Konvnen, stuk. 2 -00 2-50 Kiekens, het koppel. 2 -00 2-50 ST NICOLA ES, 27 Aug per hectoliter. Tarwe. fr. 26—50 18—00 Boekweit. 23 00 22-50 Geerst. 16-50 Peerde en Ouive Boonen, per heet 26-50 Lynzaed. Idem. 26-0(1 00-00 Aerdappelon per 100 kilog 8—0n Vlas, per kilogr. ruw 5-81 Boter. 3-45 GEND. 28 Aug. per hectoliter. Tarwe. fr. 28—CO 3t>—00 Rogge. 15-00 15- 50 Geerst. 00—CO 00- 00 Haver. 16—00 18 -00 Boekweit 20--00 00—00 Boonen. 22-50 00—00 Koolzacd 34-00 30-00 Lynzaed 84 - 00 36 -00 hempzaed 18—00 00- 06 Kool-olie dv 100 kilos. 65-00 00—00 Lyn-olie 64 - 00 00 -00 Boter per kilo 3— 15 3—3u Eijers de 25. 1-99 2-20 Aerdappelen de 100 lei). 0—00 0—00 Verseh Roet par kilo. 0—62 0—68 Koeijen- Veerzen- en Ossen-! uiden. 1 "22 1—28 Kalfsvellen. 1 —22 1—28 Stiershuiden. 0-90 0—96 LEUVEN, 28 Aug. fr. 31 00 00—00 Rogge. 21-25 00—00 Boekweit. 27- 00 00—00 Brouwershaven 24-00 00-00 Voedc-rhavcr. 24-00 <10—00 24 50 00—00 Hooi. 9—00 00—00 Strooi 3-50 00—00 Aerdappelen witte. 00-00 00—00 Aerdappelen roode. 00 - 00 00-00 Boter, den kil. 3—25 0—00 Eijeron de 26. 2-00 o-oc Koolzaedolie. 65 -< 0 00- 00 Lynzaedolie. 65-60 00-00 Huiden Ossen, per kilo fr. 1-20 (0-00 kl. Koeien en Vaerz. 1—20 fO-oO ld. Kalveren. 1—60 09-00 Roel per kilo. 0—66 00—00 BURGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. Mannelyk 6 Vuouwel. 5 HUWELYKEN. S. Neetens, lappissier, met E. Meganck, mul- seniaeksler. J. De Cuyper, twyndersgast, met J. Van den Bossche, katoenspinster. OVERLYDENS. J. Van Hauwcrmeiren, landb., 48 j., Scliaer- beke. B. Commerman, man Coppens, hov., 65 j-, Mylbeke. M. De Bundel, dienstmeid, 18 j., Zoutslrael.L. Walgraeve, wedc Her man, landb., 69 j., Mylbeke. F. Van den Hende, werkman, 21 j ScliaÊrbeke. 1). Van- derlieyden. Vrederechter, 50 j.. Nieuwstracl. Twee kinderen onder de 7 jaren TE BEKOMEN, ten burecle van den DENDERBODE. Molen straat, n° 6, te'Aalst, nabij de groote Markt door IJ. C. Pr. Prijs, fr. 1,00 de 100; fr. 5,75 de 500. Aelstersclie broodbakkery, Molendries, by Frans VAN DE MAELE. De Maetschappy wil lende goed en goedkoop brood maken, alsook bloem en meel verkoopen. Gebuilt tarwebrood, zeer goed, aen 50 cenlimen den kilo. Tarwe blQem aen 45 1=^ kl. Tarwe meel 52 Eene bekwame dienstmeid, Slaliestraet N° 15 te Aelst. Eene schoone GLAZEN POORT, zoo goed als nieuw, ter hoogte van 5 meters 45 cenlim., en 2 meters 55 cenlim., breedte. Zich le bevra gen bv Th. KEPPENS, schrynwerker, in de Molenslraet, te Aelst. Ter gelegenheid der kermis van Erpe. Luisterryke prysschieting met de Bolle, by sieur P. De Vidts, ter estaminet St Martinus te Erpe, dorp, op Dynsdag 8 September 1874, derden kermisdag, pm 4 uer namiddag. De inleg is bepaeld op 60 centimen, bolra- persgeld medebegrepen. VOORUIT Op ieder tier 7 eerst afgeschoten vogels, een beulsleek. Voor een liefdadig gesticht dezer stad, ÉÉN GOEDEN DIENSTBODE, hebbende eenige kennis van den landbouw. Zich Ie bevragen ten bureele van den Denderbode, Molenslraet, n° 6, naby de groole merkt. FABRIEK VAN BRE1-MACHIENEN. (gebreveteord den 14 Juni 1874.) BRABANSTRAAT, 12 TE GENT Heelt de eer het publiek Ier kennis te bren gen, dat de Brei-maehien, die in zyn werkhuis vervaardigd wordt len lioogslen ïs verbeterd, 'i en eerste, zij overtreft in hoedanigheden en gemak tegen de schade en hel breken der nael- den, al de andere Brcimachienen, om het even van welke slacli. Ten tweede, men kan boorden beginnen, 2 rechts en 2 averreclits, zonder af- minderen, en men breidt zooveel boorden aan een als men wil, zonder die uit de machien te doen, als men de boorden van een scheidt is iedere boord opgezet en veel zuiverder dat met de hand. Ten derde, als men eene naald breekt kan men ze inzeilen zonder de machien los te doen, wat eene groole verbetering is en waar mede men veel lijd wint. Deze machien breidt met groot voordeel cn gemak, is spaarzaam in tijd, en kan geen nadeel toebrengen aan het gezicht van den menseh, gelijk al de andere breiniachienen veroorzaken. Giooten afslach voor de Duitschc breiniachie nen. Naaimachicnen, echte Elias Uowe. De faam van voortreffelijkheid, welk de roem rijke machien echte Elias Howe door de gan- sche wereld bekomt, wekt al meer en meer de afgunst der namakers op. Om concurrentie te maken en hunne voortbrengsels van veel gerin gere hoedanigheid aan den man le brengen, be dekken zij hunne macliienen niet eenen penning, nagemaakt op hel fabriekmerk Elias Howe, van welk zij zelfs de kleur en omtrek nabootsen en welke zij aan veel geringer prijzen verkoopen. Belangrijk Bericht. Koopt Die', zonder op factuur de woorden teeisclien Echte Elias Howe. Koopers, let dus wel op als gij verzekert wilt zijn eene, echte amerikaansclie Elias tlowe te hebben, wend u lot hel hierbovengemeld Huis. Men gelast zich met alle soorte van herstel ling om het even aan welke machien, daar men hiervoor altijd goede mekaniekmakers ter be schikking beeft. Men verwisselt ook oude ma-, chienen voor nieuwe. Men is ook in het bezit van alle soorten van Handmachienen en Waschmacliienen van eigene fabricatie, Macliienen voor Zadelmakers, welke men kan bewerken met koorden en pek Macliie nen Wheeler en Wilson, Singer, Original, cn Borduurmacliienen, waer men alle soorten van teekeningen kan op borduren. Prijzen onder alle concurrentie. VENDITIE VAN TE WICHELEN. Op Woensdag 9 September 1874, ten 2 ure namiddag, ter herberg den Engel, bij d'heer Frans De Bruycker-De Mol, wijk Margote van 56 koopen, wassende op de Scheldemeersschen aldaar. Door 't ambt van den Notaris Joseph VER- BRUGGHEN, le Aalst. VERKOOPING rechtover de groole kerk. De Notaris Gustaaf VAN WICHELEN, te MoorseI, zal met winst van palmslag, openbaar lijk verkoopen Een HUIS en erf le Aalst, rechtover de groole kerk, gekadastreeid wijk A, n° 1266, groot 1 aar 10 centiaren. Laatst bewoond geweest door den eigenaar wijlen den eerwaarden heer Michael Cloetens. ZITDAGEN Instel Zaterdag 5 c Vemujf 12 September 48,4. Telkens om 2 uer namiddag, ter estaminei ge naamd Taverne Viennoise i> bij d'heer Joseph Meert te Aalst, aan de statie. OPENBARE VERKOOPING van eene le Sinl-PieterS'Jette. De Notaris DE SMET, te Erembodegem residerende, zal, ten verzoeke van die het be hoort, met gewin van palmslagen en hoogen, met het houden van één enkelen Zitdag, open- baei lyk verkoopen Eerste koöp. Eene HOFSTEDE, bestaende uit eene twee woonst, met dc daervan afhangende gebouwen en medegaende erve, gestaen en gelegen te Sint- Pïclers-jette, Ier plaels genaemd de Vette Weide, groot in gronde volgens titel 24 aren 52 centiaren en volgens kadaster 25 aren 70 centi aren. gekend by kadaster onder de seklie A, N"5 105, 105/2 en 102p, palende oost de baen van Sint-Anna, gezegd de (leideslrael, zuid den lieer Gerard Wermoes-Vandcrzypen, west den lieer Antoine Dedeken, noord den voehveg, daerover den heer P. E. Dupré-Evenepoel. In gebruik by Joannes Heymans, mits 10 franks per maend, en by Joannes Dedonder, mits 15 franks per maend. Tweede kooi». Een parceel LAND, gelegen te Sint-Pieters- Jelle, op het Kerkeveld, groot volgens titel 20 aren 29 centiaren cn volgens kadaster 20 aren 40 centiaren, gekend by kadaster onder de seklie D, N" 210a, palende oost de weduwe Michel De Meer cn den lieer Felix Marousé, zuid Charles Van Capelleti-Bolain, west Ilenricus Cornells Werrie, noord Frans Timmermans. Deboelpacp. Boomprys Fr. 550,00. In gebruik lot 24 December 1874, by F. EENIGE ZITDAG: SSnegiring 33 Augusti 1S?<1, Om 5 uer namiddag, Ier herberg bewoond by Franc.iscus Van Pottelheugh, te Erembodegem, aen de statie van den yzerenwcg. By genoemden Notaris DE SMET, kan men geldsommen bekomen aen voordeelige bespre ken, mits voldoende bezet.

De Denderbode | 1874 | | pagina 3