"ijzen. kerken willen zich langs om meer verbroede ren en versterken om te stryden tegen liet liberalismus, dat reeds lot goddeloosheid hier gedreven wordt. Wy denken dal de goedkeu ring en de ondersteuning der kotholyken van geheel het kanton ons zal byvalleu. Hel is meer dan tyd dal de goeden der mindere plaelsen, waer men te stryden heelt tegen het liberalismus, zooals te Nieuwerkerken katho- lyke kringen of sociëteiten instellen. Die man nen welke de hand geven aen de vrymetse- laers moeten ontmaskerd woiden, opdat de brave menschen die lot hiertoe den blinddoek nog voor de oogen hadden, hunne oogen zou den openen voor het licht, om voortaen te stryden voor God, Vadei land en Moedertaal. Een Kalholyke. Met genoegen vernemen wy de instelling van dezen nieuwen kalholyken kring, welke niet anders dan voordeel kan bybrengen aen de groote zaek van Godsdienst, Vryheid en Vaderland. l)e kalholyken van Nieuwerkerken geven hierdoor een voorbeeld, dal niet alleen door de gemeenten waer men heden tegen 't liberalismus te stryden heelt zou dienen nagevolgd te worden, maer ook daer waer het verslagen is; want vroeg ol laet kan het er ook zyn alschuwelyk hoold oprechten. Een leger dat wel ingericht en uitgerust is kan immers beter de aenvallen des vyaods alweren dan een leger dal nog moet ingericht worden als de vyand reeds dreigend voor de poorten staet. Wy hopen dal al de oprechte katholy- ken, niet deze, die O. L. Heer men vlasseu- baerd aendoen gelyk de Esculaep en zync kliek, de noodzakelykheid zullen begrypen van met vereeuigde krachten 't goddeloos liberalis mus le bevechten en de nieuwe instelling by tre den. Eendiacid maekl immers macld, dus waer er eendracht is, bestael er sterkie om de vyan- dclyke aenvallen zegevierend te kunnen alwe ren. Moedig dan vooruit, kalholyken van Nicu werkerken, bij ft standvastig, en na weinigen tyd werkens zult gy uwe poogingen bekroond zien en van 't liberalismus, dien kanker der samenleving, ook verlost zyn. Ten slotte uiten wy.den wensch de inrich ting van eenen kat! olyken kring te Nieuwer kerken te zien gelukken,en ook dat dit schoon voorbeeld vele navolgers zou vinden. Men schryft ons uit Erembodegem Verleden dynsdag was onze gemeente in volle feest. Vóór het krieken van den dag was gansch het dorp luisterryk versierd heerlyke praelbogen waren opgericht, overal prykten toepasselyke jaerschrifteu en gedichten, overal wapperden vlaggen en wimpels. De nieuw benoemde Burgemeester, de zoo zeer beminde als oprecht en algemeen geachte heer Dokter Verleysen, werd dien dag feestelyk ingehaeld. Ter dier gelegenheid hadden de inwooners onzer gemeente cencn fraeien en delligen stoet ingericht. Aen het hoofd zag men cene in twee gelederen geschaerde eerewaeht te paerd achter deze het Muziekgezelschap Tiouw en Eendracht dat bv tusschen- poozen schoone en keurig uitgevoerde pas redoubles liet hooren hierop volgde eene schaer kinderen in kostuem van bokkenryders welke een welgepast vreugdelied zongen daerna kwamen in de beste volgorde de praal wagens van elke wyk, prachtig en met smaek versierd eindelyk eene lange ry koetsen en rytuigen, waerin de heeren Gemeenteraeds- leden, Sekretaris en Ontvanger, de heeren leden van de Kerklabriek er. 't Armbestuer en verscheidene deftige ingezetenen der gemeente, hadden plaets gemonen. De stoet op die wyze gerangschikt, stelde zich in beweging en ver gezelde den achtbaren heer dokter Verleysen naer Aclst. Na de eedsaflegging in handen van den heer Arrondissements-Kommissaris, aldaer door kruiste de stoet de byzonderste straten der stad en keerde, in de beste orde, langs den Brusselschen-steenweg naer Erembodegem terug. Aen de grensscheiding van Aelst en Erembodegem, werd den nieuwbenoemden Burgemeester, door de bewooners der wyk Ronsevael in eene wel doordachte toe- spraek verwelkomt waerop de heer Burge meester in eene korte maer welgepaste be- woordiging antwoordde. Dan klonk de Brabaneonne en zette de stoet zynen weg dorpwaerts voort. Omtrent de wooning van Jufv. Moorlgat, gemeente-onderwyzeressewerd de heer Burgemeester door deze en hare leerlingen afgewacht en Hem door eene dezer laetsten eene hnrielyke welkomsrede toegestuerd. De lieer Burgemeester bedankte hartelyk Jufv. Moortgal en hare leerlingen, maer bezonder- lyk deze welke de welkomsrede uitgesproken had. Onder het luidruchtig vreugdegejubbel van lang leve onze Burgemeester duizcndinael herhaeld, vervolgde de stoel zynen weg naer het Gemeentehuis, alwaer den Burgemeester den eerewyn werd aengeboden ook hier werd hy, ditmael door den heerSchepen De Smet, in naem van den Gemeenteraed in eene verhevene tael verwelkomd. De heer Burgemeester diep ontroerd, beant woordde deze welkomsgroet des heeren Sche pen De Smet in eene diepgevoelde tael Ik zal, zoo sprak de lieer Verleysen, de be- biening welke Z. M. onze Koning my komt toe te vertrouwen in eer en plicht trachten te vervullen, en er my byzonderlyk op toe leggen, om in de maet myner krachten, het zedelyk en stoffelyk welzynonzergemeente le bewerken.» De heer Burgemeester eindigde zyne rede voering, waervan wy hier slechts eene flauwe schets kunnen geven, met eene vurige dank zegging tot al de gemeenlenareii welke zyne inhuiding hadden helpen opluisteren. Nauwe- lyks had de lieer Burgemeester zyne redevoe ring geëindigd of een machtige kreet van lang leve onze Burgemeester en een oorverdoovend handgeklap deden de dorpsplaets weergalmen. Nooit heelt men ergers zulke vreugde, zooveel geestdrift ontmoet of gezien. Talryke heildronken werden toegebracht aen *l welzyn van Koning en Vaderland eu aen 't geluk onzer dorpsgenooteu onder het hoop vol bestuervan hunnen nieuwen Burgemeester. De heildronken werden allen met geestdriftige beloogingen en ware deelneming begroet. Geheel de gemeente bleef voor het overige van den dag in de beste stemming de intrede van den nieuwen Burgemeester werd gansch den dag gevierd en eene prachtige verlichting bekroonde des avonds de lëestelyklieden. Lang zal hel aendenken dezer inhuldigings- feest in 't geheugen der inwooners van Erem bodegem bewaerd worden. L. V. D. V. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. BISDOM VAN GENT. Deeerw. heer Van Behingen, onderpastoor te Wachtebeke, is pastoor benoemd le Hei kant. De eerw. lieer Van der Mcersch, on derpastoor te Viane, is coadjutor-deservilor te Hundelgem benoemd. Na cene eerste mael.op bun woord van eer, uitstel te hebben bekomen, hebben de heeren Ruf. Barbier, Burgemeester en Herm. Van Daele, schepen, beide van Liedekei ke, zich ter beschikking vau het gerecht gesteld, als verdacht van medeplichtigheid in de moord op den heer Van Droogenbrouck, in 1872, te Denderleeuw gepleegd. Deze twee heeren zyn door de vrouw des beschuldigden Stoffyn aengeklaegd geweest als hem tot hel plegen dezer misdaed geholpen te hebben. De beschuldigde Stoffyn loochent hardnekkiglyk de moord op Van Droogenbrouck gedaen te hebben en dusvolgens van er door de heeren Barbier en Van Daelen toe aengedreven te zyn geweest. Wy wenscben dat 't gerecht den vvenzen- lyken dader van deze wreede moord, voor de welke er reeds zeven persoonen oengeliouden en \erdaclit geweest zyn, eindelyk moclite lidïen. Vi.AEMScn te Brussel. Brussel bezit eindelyk ook zynen catholyken kring. Het voor beeld van de andere sleden vooral van Antwer pen. dat zoo snel en onvermoeid is vooruit ge- gacn, draegt goede vruchten. Onze hartelykeiulank aen onze vrienden der hoofdstad, vooraf aen Guill. Lebrocquy, die een ieverig deel aen dc stichting nam Wat ons bovenal genoegen doel. is dat de kring in de hoofdstad rondweg de Vlaemsche vlag opsteekt. Bovenop hel lokael, in de Steenslraet, 78. dicht by 'nel stadhuis, leest men in groote let ters. KATIIOLYKE KRING. En daeronder CERCLE C \TI10LIQUE. De verklaringen in hel verfranschte Brussel is zeker vol beleekeniszy doel ons zien, dat de kalholyken daer begrypen dat zy. om beter te toonen wat zy zyn, den ouden Vlaerasclien gemcenle-geesi, dien van liet vroegere Biussel moeten wakker schudden. Eene droeve tyding isJc/cr dagen uit Rome toegekomen. De heer X. Mellery, een der beste leerlingen der academie van Brussel, bekroonde van den groolen schilder-kampstryd, eensklaps door eene zinneloosheid geslagen. Wy vernemen van eenen kunslenaer, die le Rome verbleven heeft, dat hel huis waer de heer Me llery woonde .overblyfsel van een oud klooster, ongeluk heeft bygebraclit aen ver scheidene schilders en beeldhouwers, die er gaen woonen waren hun verstand is er min of meer gekrenkt geworden. Zonder bygeloovig te zyn, is men verplicht te erkennen, dal er ver vloekte plaelsen en wooningen zyn. Het ongeluk schynl de bekroonden der ge- groote muziekkampstryden le vervolgen, liet is nog geen jaer geleden dat de heer Marchant, kundige beeldhouwer, gepensionneerde van het Belgisch goevernement, te Rome var» eene te- lingziekle stierf. Onlangs de jonge en dappere toonzetter Demol bezweek te Marseille op weg zynde naer Italië, en nu verneemt niet de zinne loosheid van den heer Mellery. Het is 0111 er de kunstenaren le doen aen denken die schikken, deel aen de groote muziek-kampslrydet» le ne men. (Indépendance) Men meldt dal het omtrent ende Decem ber zal zvn, dat een koninklyk besluit zal uil- spraek doen over de kwytsc.belding der straf van twee jaren gevang, waerloe liet beroepshof de beruchlen Fonlainas veroordeeld heeft. Wat de vier getuigen acngaet, die een uitstel beko men hebben, lot de maend December, om zich gevangen le zetten, het is byna zeker dat zy geenen dag gevang zullen doen. Waerschynlyk zal een groot getal kwylschel- dingen en slrafverntideringcn, den 15 Novem ber, gelegenheid van 's koningspalrooidëesl, toegestaen worden. Beschaving. Het scliyDt, dat op den koninklyken, en vooral gemeente-schouwburg van Brussel, zondag avond eene gansch buiten gewoon? vertooning gegeven werd. Het stuk speelde in de zael, en de geabonneerde wa ren de tooneelspelers. Volgens de dagbladen der hoofdstad waren die geabonneerden, zekere acteurs of zeker stuk moede, en men ving aen met om hel hardste le fluiten. Na een helscb getier, dal ongeveer 25 minu ten geduerd had, kwam de politie binnen. Hierop volgden wederzydsche uitleggingen, ge volgd door een nieuw rumoer. De vreedzame toeschouwers gaen uit en vragen hun geld terug. De geabonneerde gentlemen zetten hun ge fluit uit al hunne kracht voort en vragen... het hoofd van den bestnerder, doch... zy krygen het niet. I11 de schermen hebben verwarde en luid ruchtige onderhandelingen plaets tnsschen den armen lieer Campo-Casso, de directeur dier hel, en bel vriendelijk gezelschap, dal er zich aen geabonneerd heeft. De heer Campo-Casso zegt onder andere Mynheeten indien de stad my morgen, eene toelage van (iOO.OOÖ Ir. wilde geven, zou ik u nog de al tisten niet kunnen bezorgen, die gy verlangtzulke zyn er niet. En het is voor het plezier dier heeren. mis schien 500 111 gatal, dal de Brusselaers jaerlyks zoo iets dal op 300,000 fr. gelykt, betalen!.... Zes-en-zeslig francs per fluitje Dal is toch wat duer Ongetwyfeld had het parterre een besluit ge- nonten, want het stond op als één Romein, om le vragen dat men de geabonneerden aeu de deur zou smyten. En 1111 het slol-tooneel De politiecommissaris komt de stalles en ver zoekt de Huilende geabonneerden, de zael te verlaten. Zy weigeren. IIy doel de polilie- oflici'-rs komen die hun beginnen naer builen te kegelen. Het parterre juicht toe. De geabonneerden laten zich slooten en dringen en fluiten onverschillig voort. I11 de gangen waer alleman zich verdringt, grypt een onnoembare wanorde plaets. De a geabonneerden willen terug binnendringen, en duwen ae vuist onder den neus van den po litiecommissaris. Dry honderd vuisten onder éénen neus Dit tafereel, geeft waerlyk een tredend ge dacht van de verfyndc opvoeding en beschaving, die deu Brusselschcn demi monde der Fransche schouwburgen kenschetst. Men meldt later, dat in eene onderhandeling lusschen den bestnerder van den thealerwiiikel en zyne geabonneerden de directeur aenge boden heelt het comptoir le verlaten dat wil zeggen zyn ontslag? geven, indien dc gea bonneerden, van liet gemeentebestuer, de ver breking van zyn contract kunnen bekomen. Welnu, heeren Anspac.h en Funck, wat schoone vruchten dragen toch uwe subsidien Het lot van 100,000 francs. Het syndicaet der bankiers, naer liet schynl heeft evenmin als de stad de kwestie van hel lot Nr 613,80-4 willen oplossen. Na rype beraedslaging hebben de heeren syn- dicussen besloten van de zaek aen de rechtbank te onderwerpen, 't Iszegt men de heer advocaet De Becker, die zal pleiten voor de mares van liet lot, welke zelve een proces zaï inspannen om hare rechten le doen gelden. De heer S., landbouwer en eigenaer te St-André, gemeente Dalliem, bemerkte sedert eenige dagen, dat nachtloopers op zyn hof aerdappelen kwamen rooven. Hy besloot te wa ken en nam een geweer mede 0111 desnoods er zich van te bedienen. Na dezen lastiger, dienst twee of dry dagen gedaen le hebben, gelastte hy, vryd'ag laetst, een zyner dienstboden, om hem ten twee ure 's mórgens le wekken. De knecht kwam op 'l gestelde uer maer den eige naer eensklaps ontwakende nam zynen knecht voor een der dieven en schoot zyn geweer op hem af. De ongelukkige J. ontving de lading in volle borst, en viel dood op den slag neer. De heer.I., zyn slachtoffer naderpnde, her kende wellmesl zyne noodlottige dwaling, er verhaestte zich, kennis te geven aen den Burge meester der plaets over de zaek, die hem voor gevallen was. Onnoodig te zeggen welke zyne wanhoop is. De heeren Nilion, onderzoeksrech ter Delwardc, substituet van den procure ui- des konings, zyn ter plaets geweest, vergezeld van den heer doctor Grenson, om inlichtingen te nemen. Een verblydcnd gerucht loopt le Brugge rond, namelyk dat het werk in de kaioenspi nery der heeren Du Jardin g-iel hernomen wor den. Mocht dat nieuws bevestigd worden, 't ware een zeer vertroostend nieuws voor vele huisgezinnen en voor de neringdoende lieden. Men zegt ook, dal de werken in de fabriek van den heer Mamel niet lang zullen wachten hernomen te worden. Worden de voorspellingen der sterrekun- digen bewaarheid, dan zullen de schoone herfst- d gen, welke wy thans genieten opgevolgd worden door een zeer geslrengen winter. Op den sterretoren le Parys, heeft men weerkun dige opmerkingen gedaen, waeruit afgeleid wordt, dal er ve< 1 sneeuw zal vallen van half November tol half Januari. Middel voor brandwonden. Neem rouwen ameldonk, doe cr een weinig keuken zout by, laet liet te zamen in een weinig water weéken, legt liet op de wonde, dc pyn is aen stonds gestild en gy zyt korls daerna genezen. FRANKRYK. Ziehier den uilslag der byvoeglyke kiezii: van de Nationale Vergadering 111 de departemen ten der Maritieme Alpen, Seiue-eii-Oise en het Noorderdeparlement. Uitslag gekend le Pas de Calais, van 26 kan tons op 43 De heer Brasmes, repubhkeinsche kandidaet, 38,868 stemmen de heer Delisse- Legrand. bonapartist, 55,994 stemmen en dc heerJunglez, kandidaet van liet zevenjarig be- sluer, 9106. Men gelooft, dat er eene ballotee ring zal moeten plaets hebben. I11 hel departement der Maritieme Alpen heb ben de twee republikeinsche kandidaten, de heeren Médecin en Chiris, bebaeld de eerste 14.100, de tweede 14,500 stemmen. Hunne tegenstanders, de separatisten, den heeren Roi sard en Durandy, elk 10,050 en 10,150 stem men. De stemming van 700 kiezers is nog niet gekend. In hel departement Seine-cp-üise behaelde de heer Sénard, rcpuhlikeinsclie kandidaet, 55,847 stemmen, tegen 39,482 gegeven aen den bonapartist, den hertog van Padua. Volgens de. Courtier de Lyon is er te Saint-Manrice, departement Isère een yzing- wekkend schemlsluk gepleegd. Een jongeling, die de noodlottige gewoonte had zich aen den drank over te geven, heeft in slaet van dronken schap, vader en moeder vermoord. De vader moorder is onmiddellyk aengebouden. Een ryke bedelaer. De genaemde Per- rot, omtrent 72 jaren oud, was in zvn leven een bedelaer, die in de kerken van St. Euslache, Notre-Dame de Lorrette en Sl. lioch den geloo- vigen gewyd water acnbood, ten einde eene aelmoes te bekomen. Deze persoon was gekleed met vodden, welke liv slechts vernieuwde als deze hem van hel lyf vielen, at meestendeels niets dan droog brood en dtond niets dan water. Eene maend geleden overleed Perrot, op eenen eigendom te Issy, rue Notie-Dame des Champs. De politie-commissaris, die niet wist dal de eigendom aen den overledene toehoorde, by wien hy overigens noch linnen, noch hemd vond, leverde eene machtiging af om hem op dc kosten der administratie te begraven. Eenige dagen daerna vernam men dal I'errol te Parys eene kamer luid, in de me d'Argen- teuil, 25. Dertig jaren geleden had hy aldaer eene zolderkamer geluierd, op de vyfde verdie ping, en sedert twintig jaren had hy er niet ineer in geslapen. De vrederechter legde er de zegels en geen enkel erfgenaem zich aenbieden- de, ging hy tot de zegellicbling en het maken van den inventaris over. vergezeld door vier bedienden der domeimen die den slaet verte genwoordigden. De meubelen bestonden uit een oud versleten bed, eene van de wormen doorknaegde kust en twee stoelen, waervan een gansch onbruikbaer was. Toen men deze meubelen, die met eene dikke stodaeg bedekt waren, verplaetste, ont dekte men omtrent 130 verschillende plaelsen waer geld verborgen was. Men vond beurzen met geld, pakken banknoten, goud, weggesto ken in hel bed, onder een hoop lompen achter boeken, met een woord, overal. Ziellier het be drag der gevondene woerden 100 fr. in pas geld. 8,000 fr. in goud, 18,000 fr. in zilver, 21,000 fr. in banknoten, zonderde obligatién mee te rekenen. Deze pakken banknoten en dien overvloed van goud en zilveren, levrden hel zonderling ste contrast op met hel ellendig uitzicht van het verblyf. Men vermoedt, dat op den eigendom van Issy nog een schat verborgen is, want Per- rot bezat eene blikken doos, dal men nog niet teruggevonden heeft. Twee gebcrfn.Eene.afgryselyke mis daed, zegt den Journal des Landes is gister ge pleegd le Villeiieuvede-MersanTwee geburen leefde sinds lang in oneenigheid. Een van bei den trad de woning van zynen gebuer binnen, onder voorwendsel dal hy er eene boodschap moest doen. De gebuer, verwonderd over de stoutmoedigheid van zynen vyand, zegde hem VVelliot', gy in myn huis Pak 11 weg van hier Hy tol wien deze wooiden gericht waren, schoot 11 gramschap, trok een dolkmes uil zynen zak en plofte liet /.\nen vyand in het hart. D« ge kwetste had nauwelyks den tyd zich naer zyne vrouw te k<emi en te zeggen «Ik sterf» Daerop stortte hy levenloos ten gronde. De moordenacr, half zinneloos, met bloed be vlekt, begaf zich met het mes in de hand naer den mair van Villeneuvc en zegde lot dezen amblenaer Dit mes heeft zoo even een man gedood. Dc mair, verontweerdigd, sliet den moordonaer van zich af en verwittigde de justi tie, welke zich onmiddellyk ter plaets begal. DUITSCIILAND. Vier Duitsche priesters (zoo meldt ons de Voce della Veritd) zyc te Neuwred op den fthyn 11 hechtenis genomen, en veroordeeld tot twee jaren gevang. Gy raedt hunne misdaed uitoefening van den catholyken godsdienst Dit vergryp tegen de goddelykheid van Von Bismarck en den wil der logien is le groot, om niet duchtig gekasteid le worden ook werd ieder der vier groote plielitigen behandeld gelyk men in de beschaefde landen doel met de meeste schurken.... Ieder is in een afzonderlyk cachot opgesloten, en leeft op water en brood. Zy krygen noch pa pier noch pen, geen boek, zells hun brevier niet. Alle godsdienstige vertroosting is hun streng ontzegd, en zy slapen op een allerel- dendigst bed. Twee ofdrymael in de week krygen zy 5 of 4 oneen vleesch. Gedurende langen tyd mag geen enkele bloed verwant of vriend by hen komen. Eenige pries ters van Munster, die, na verscheidene weken wachlens, toelating hebben bekomen om hen te te zien, vonden hen vol onderwerping en nog gansch bemoedigd. Hel geleerde, het wctenschappelyke Duitsch- land, begroot, gehuldigd en loegejuclit door al de liberale gazetten, van 'l radikaelste tot het schynheiligste quasi onpartydige blad toe heeft in volle verlichte XIX® eeuw rang genomen nevens China en Japan, in zake van godsdienstige vryheid Eene vermeerdering van vervo'ging tegen de catholyken is in Pruisen waer le nemen. Misschien wil de duitsche potentaet Von Bis- mark alzoo dc liberale gunst, die hem ontsnap', weerwinnen? Men veroordeelt de priester per dozyn, en een aenlal dagbladen worden in verschillige streken van Duitscliland voor 't gerecht gé- daegd, op aeuklaclil van den heer Von Bismark. Men gaet verder de eerw. lieer deken 'l'omas- zewski is aengebouden, om geweigerd le hebben den gcestelyke af te stellen, aen wien Mgr de Aartsbisschop van Posen zyne bisscboppelyke macht had afgeslaen. Dc bespieding en de betichliging zyn reeds lang liberale deugden maer Vun Bismark moest er zich mede bemoeijen om ze lol Slaels- deugden te verheffen SPANJE. De toestand in Spanje verbetert niet Gene- rael .Morioiies is in zvne beweging naer F.slalia, niet over Lezin «'trókken. liet leger der Gar - listen in de vlakten van Allo ontmoet hebbende, is hy naer Lurraga teruggekeerd, en vamlaer naer Tafalla. Van zynen kant heeft de staf van don Carlos door een twintigtal bat.iillons op nieuw de hoogten van den Carrasea! doen be zetten. ten einde iu staet te zyn den weg van Pampelune aen gencrael Moriones af te sluiten, voor het geval dat deze zon wagen de provian deering dezer belangryke oorlogsplaels te vol trekken. De twee partyenzyn bvgevolg in den- zcllden toestand als in liet begin der maend. ITALIË. Verleden zondag heeft de II. Vader eene re devoering 111 het Y'jlikaen uitgesproken, strek kende om dc catholyken van Italië aen te inden, geen deel aen de algemeene kie/.iwgen te n«*men. Minghelti zal er razend om zyn hadden de catholyken deel genomen aen de kiezingen, hy zou kans gehad hebben 0111 zich met de uiterste linkerzyde te verslaen nu zal hy alléén staen. tegenover de radikalen, en vermoedelyk '1 spel verliezen. De catholyken hebben uiels le vree zen van de aenkoiiisl der rooden wat zy meest duchten, is de liuichelary, niet het geweld. Komt het geweld boven, Y zal te eerder gedaen zyn IIolloway's Zalf en Pillen. Dczo rechtstreek- sche geueesmiddelen werden op het mcnschelyke lichaem als magtige zuiveraers en heniers, welk» langzaem, Irapsgewyze en veilig eene verandering ten beste door het gehecle gestel le weeg brengen. De zalf heeft schier wonderdadige klachten, in hel zuiveren en lieelen van oude wonden en zweren, di» de grootste geneeskundige bekwaemheid hadden getrotseerd, maer volharding is noodzakelyk om dit doel te breiken, dat het onredclyk zoude zyn le ver- waclHen, dat eenige zweer of huidziekte dio jaren* lang in het lichaem is ingeworteld, in eenige dagen kan genezen worden. Hel kan niet le veel zyn to verzoeken, dal men met deze edele geneesmiddelen een proef neme, voor verouderde zweren of andere vuile wonden in eenen korten tyd zullen zy bewy- zen geven van derzclver deugdelykbeid. ENGELAND. Brand op Zee. Op 2f September melde cene dcpechc van de Kaep de Goede Hoop dal hel Engelseh vacrluig Olivier Cromwell, van Nieuwcastle- 011-Tyne naer Aden vertrokken mei eene lading koleiï, op de Afrikaensche kunsl, in zee verbrand was. De dagbladen der Kaep die zaterdag le Ply mouth toegekomen zyn bevallen dc volgenden by zonderheden over dëzc ramp Hel vacrluig bevond zich, op 6 September, op 300 mylen afslanil van Table Bay toen liet vuer dal, zoo hel scheen, reeds lang in de" kiel had gesmeuld, eia- delvk iiitberste in hel hel van den groolen mast. On danks de krachtdadigste pogingen, bereikten de vlammen weldra het dek. Er bleef mets over dan het schip te verlaten cn de noodige middelen lot red ding der bemanning aen le wenen. De eerste sloep welke men m zee liet, kantelde 0111. Alsdan werd dc groote sloep met beter gevolg te water gelaten geheel de bemanning, ten gclallc van '21 nam op dezelfde plaets cn koos 'l ruime sop, na nauwelyks tyd gehad te hebben, om een weinig water, en eenige potten vleescli-cxlract en een wei nig beschuit in le nemen. Het was tyd, want tien minuten daerna, slorten dc brandende masten met een yselvk gekraek naer beneden en het vacrluig was door de vlammen omringd. Men ricble zich naer de Kaep, maer hel slechte weèr en dc zware lading waren oorzaek, dat de sloep zeer tracg vooruitging Twee of dry matrozen moesten gestadig het water uitwerpen, dal by eiken golfslag in de sloep stroom de Somtyds was er zooveel water in de sloep, dal 't beschuit en hel zoet water er door bedorven wer den. Dc bemanning, uitgeput van krachten, begon moed le verliezen en tol overmacl van wanhoop, voerde hen een schip voorby, zonder hunne nood seinen te bemerken. Eindelyk or.lwacrden den on gelukkige schipbreukelingen de toppen der bergen van Table Bav Zy roeiden met verdubbelden yver en, ccingc uren later, bereikten zy den ingang der baci. OOSTENRYK. Zonderling proces. Eenige jaren geleden overleed le Wecnen eene oude dame, die liet paleis Mcnsdorlf Pouilly bewoonde, en schonk, by testament, geheel hare fortuin aen hare katten. Hel testament bevatte daerenbovm eene gansche reeks schikkingen, bepalende welk Feven de katten na de dood hunner meesteres moesten leiden. Eene familie uit de omstreken der hoofdstad werd aengeduid om de voogdy van de erfgenamen der oude dame uit te oefe nen. De erfenis werd neergelegd in de spaerkas, en de intresten werden gebruikt, de helft voor liet onderhoud der katten, ecu vierde voor de beschermende familie, en het ander vierde voor cene tweede familie, gelast met de bewaking van bet kaüengezelschap. De katten waren ten getale van twaellzes katers en zes kattinnen. Elk paer was vreenigd. Een besprek van hel testament luidde, dat men alle poging tot echtscheiding moest beletten. De wettige afstammelingen alleen zouden voort durend van de erfenis genieten. In geval de zes katlenlamiiën en hunne afstammelingen zouden sterven, moesten de voogden en de bewakers in 't erfdeel komen. Eene andere bepaling van liet testament be val, dat, indien de katten aen hare dood kwa men door de slagen eener moorddadige hand, de armen van Moedling recht zouden hebben op de erfenis. Thans zyn al de katten dood, uitge nomen een kater, en de voogden en bewakers geloofden zich reeds in bezit van de aenzienlyke erfenis. Maer het bureel van weldadigheid van Moedling heelt hen voor de rechtbank gedaegd, en eischl de leruggaef der erfenis, op grond, dat de beide familiën de voorschriften van het lestjment zyn le builen gegaen, en al de katten vermoord hebben. Men is zeer nieuwsgierig om den uitslag van dit proces le kennen, dat de scherpzinnigheid der rechters van Moedling op eene harde proef stellen zal. GEZONDHEID AEN' ALLEN teruggegeven zonder medeevnen, zonder purgatic en zonder kosten, door de smakeiyke gczoiidlieidsblocu van Du Bai ry van. Londen, gezegd REVALENT ARABIGA. Zes-en twintig jaren onvcr3nderlykc uitslagen. Zy bcstrydl met goeden uilslag dcu mocileykoiv eetlust, slechte spysvcrleringen, macgonlsiekingcn, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym, de braek- lusl, de maeg opwerp en uitwerping, den buikloop,, den hoest, dc belemmering aen ademhaling, de mile- ring, al de wanorders veroorzaekl, door borstontste king, keol, ademstcm, luchlpypen, blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en hel bloed. Zy heeft reeds 7'-,00o genezingen,, bewerkstelligd, waerouder die van den graef Plus- kow en de markiezin Brehon, MM. de professors- Dédé, Wurzer, Dokters Campbell. Sliorland, Lrc,. Angelstern, enz. enz., waervan uittreksel. Hoest, asthma M. P.-J. Imbrechts van Longue- ville, by Nyvel, heeft van ccncn hoest die hem sedert eon jaer deed lyden, genezen geweest vier andere persoonen, zynen racd volgende, hebben van de Rcvalenla gebezigl en zyn genezen geweest N° 48,614. Mevr. de markiezin van Bréhan, van 7 jaren leverziekte, van dc maeg, vermagering, zenuwoendoening over geheel het lichaem, zenuw- schokking en doodclyke treurigheid. N° 6-2,986. Mej' Martin, van opstopping der regels en Sintvitusdans, ongenccsbaer vei kiaerd, vol komen genezen door de Revalenta. N° 65,1*22. M. E. Puyard van macgonlsloking cn brakingen. Hy kon zicli op de beenen niet slaendo houden, noch slapen, en hebbende allyd de inaegput gezwollen. N" 62,8V5. M. Boillct, pasloor, van 36 jarigen hoest en nachlheklennllieden N° 70,4*21. M. A Spadarn, van eene negenjarig© hardnekkige verstoptheid, 't was versohrikkelyk, en voorlreft'elyke dokters hadden reeds die ziekte onge- neesbaer vei'klaerd. 5 Voedzamer dan hel vleesch, spaert zy SO macl den prvs der medeevnen. In doozen van 1/4 kil. fr. 2,25 i/2 kil. 4 ft. 1 "kil. 7 fr 6 kil. 32 fr. 12 kil 60 fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 cn 16 fr. Den Chocolade Revalenta in doozen vani fr. 2,25 van 575 lassen 6' fr. Verzending legem postmandacl. Depot by dc apothekers cn kruide niers. Du Barry en Ce, Boulevard du fiord, 19, le Brussel. Depot le Aalst by P. Schalt in en Vanden-Hcrrc- weghc, apothekers Gccraerdsbcrgen bv D. Wil- tinck, apotheker. NinoVe by E. Drnwé-Jelie. POPEIUNGE 16 OCTOBER. IIoppe 1874. Slad. Fe. 160-00 162—00 Gemeenten 16000 0000U> Aelst 24 October 1874. Heden zyn er 110 zakken hop ter merkt ge bracht geweest. De I"r kwaliteit weidt ver kocht aen fr. 120 a 125 en de 2d® kwaliteit a fr. 113 a 117, de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 132 lit 50 cenliL Tarwe Mastelbin Kogge Geerst. Haver Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie. Lynzaed-olie. Raepzaed koeken, de 1215 k. Lynzaed koeken Aerdap. (roode dc 100 kil. Idem, (wille. Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel fr. 25-00 a 28-00 22-50 25-00 20—0 20-50 21 -00 23-00 26—i'O 28-00 00—00 ÜO-OO 00-00 00-0» 00-00 00-00 00—00 00- 00 00-00 00—(-0 00—00 00—00 6- 50 7-25 0—00 0—00 8-91 9—8t 2—36 2-54 4—00 5-45 36-00 43-0O GEND. 23 Oct. per hectoliter. fr. 00—CO a 00—00 00 Tarwe. Rogge. Geerst. Haver. Boekweit Boonen. Koolzaed Lynzaed. hempzaed Kool-olie de 100 kilos. Lyn-olie. Boter per kilo Eijers de 25. Aerdappelen de 100 kil. Verscli Roet par kilo. Kocijen- Vecrzen- en Ossen-huiden, l Kalfsvcllon. 4—zz Stiershuiden, 0—90 00 CO 50 16--00 20—00 34-00 35-00 18—00 65 -01» 64-00 3- 35 2-45 0--60 0—62 22 (Id- OQ 00- 00 19--50 00-00 60—00 00—00 00 -00 00-00 00-00 00-00 3—50 2-55 0—00 0—68 1 -28 1—2& 0-96

De Denderbode | 1874 | | pagina 2